ONGENOEGEN OVER HEFFING IN RAAD HONTENISSE Vlucht vanuit Noyon hebben lang in Den Bosch J. A. Blommaert uit St.-Jansteen al 26 jaar in b. en w. viering vorig jaar verdaagd stad streék 2 MR. M. SOMERS OPENT BIBLIOTHEEK Dodelijk ongeluk Schouwen Gemeentraad Hontenisse minuut stil Zeehengelen Aanbesteding jachthavens Rita kwam één punt tekort Hontenisse Klasse-indeling bedrijfs- volleybond Spanning bij driebanden in 's-Heerenhoek JONGERENKOOR HULST ÖP TOURNEE Reünie 14de genie Veld- compagnie Kampioenschap ponyruiters 'ïW Donderdag 7 september 1972 HULST HULDIGT ZIJN WETHOUDER (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Schoorvoetend en met een enigszins ver ongelijkt gevoel heeft de gemeenteraad van Hontenisse gisteren avond besloten het waterschap Hulster Ambacht om een lozingS' vergunning te vragen en te voldoen aan de bepalingen, die het waterschap in dit verband stelt op het gebied van de aanleg van benzinestations en het opschonen van de bij de gemeentelij ke waterafvoer betrokken sloten. Alleen de raadsleden A. Roe- tus, P. Ma-ragnus en J. Menu waren bet met deze beslissing niet eens en stemden tegen Het gevoel vain onbehagen bij de raad (een gevoel dat bij de heren Rectus, Menu en P. Mamignus zodanig overheerste dat ze tegen het betreffende voorstel stemden) hield ver band met het feit dat de in weners van de gemeente Hon tenisse voor het lozen van het afvalwater en het laten aan leggen vain de zuiveringswer ken diit jaar f 13 zullen moe ten betalen, terwijl de inwo ners van Hulst daarvoor maiar f 7 kwijt zijn. Met de verklaring dat in Hulst de kosten over veel meer mensen worden uitge smeerd, werd het ongenoegen bij diverse raadsleden niet weggenomen. Raadslid P. Maougnius merkte op dat vol gens een brochure van de mi nister van Verkeer en Water staat door het vormen van zui veringsschappen van behoor lijke omvang voorkomen moet warden dat er grote 1-as-tenve: schiililein optreden. Vandaar dat hij voorstelde om het voorstel van b. en w. terug te laten nemen om de zaak opnieuw te laten bestuderen. Ofschoon burgemeester mr. Somers stel de dat de vraag of door het oprichten van een zuirverings- schaip voor de gehele streek in de toekomst miiet naar unifor me tarieven kan worden ge werkt, momenteel niet aain de orde is omdat het waterschap nu de lozinigsvergu-nmingen uitgeeft en gerechtigd is daar bij voorwaarden te stellen, werd het toch een verward debat omdat vele raadsleden moeite hadden met het onder scheiden van die situatie op dit moment (waarbij het water schap dus bet lozen van afval water door de gemeente Hon tenisse aan bepaalde voor waarden bindt) en de mogelij ke constellatie voor de toe komst (wanneer er voor het gehele gebied een zuiverings schap is, dat werkt met uni forme tarieven). Burgemeester Somers merk te op dat het beheer van de kwaliteit van het water dat niet aan het rijk toebehoort in handen is van de provincie, die nog geen beslissing heeft ge nomen over het delegeren van (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De bibliotheek van de stichting katholieke openbare hiblio- theek oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren oost aan het Euroaplein in Kloosterzande zal vrijdag 22 september worden geopend. De offociële openimgsdaad zal worden verricht door burge meester mr. M. Somers van Hontenisee. (Van een onzer verslaggevers) MIDDEN-SCHOUWEN De 35-jarige A. Janse uit Burgh (Westerschouwen) i* dinsdagavond in Midden- Schouwen (Schouwen-Duive- land) om het leven gekomen, toen het personenbusje waarin hij zat in botsing kwam met een bestelauto. De andere in zittende is zwaar gewond naar het ziekenhuis in Zierikzee overgebracht. deze bevoegdheid aan water schappen of op te richten zui veringsschappen. Wel zijn voor het vormen van zo'n zui veringsschap tussen de ge meentebesturen en het water schap in oöst-Zeeuwsch-Vlaan- deren de eerste contacten ge legd. Het verschil van zes gulden in de tarieven voor Hulst en- Hontenisse bleef echter diver se raadsleden dwars zitten. „Gelijke monnikken, gelijke kappen", vond bijvoorbeeld de heer Menu. Raadsvoorzitter mr. Somers zag weinig heil in het voorstel van de heer P. Manignus om de zaak opnieuw te bestuderen. „Ik zou niet weten wat we nog moeten be studeren. Het is eenvoudig: als we geen lozingsvergunning vragen, dan kan het water schap zeggen dat we niet meer mogen lozen", zei mr. Somers. Voor dit argument zwichtten de meeste raadsleden. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Bij het begin van die vergadering heeft de gemeenteraad van Hontenisse gisteravond een minuut stilte in acht genomen ter herdenking van het over lijden van gemeentewerkman J. van Leemput uit Lamswaar- de en de slachtoffers, die ge vallen zijn d-oor de terreurda den in Münohen. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG De af deling Zeeland van Neder landse Bond van Zaterdagvlie gers hield een provinciale wedvlucht vanuit Noyon met een deelname van 2136 jonge duiven, los 6,50 uur met noord westelijke wind. Uitslag: 1 J. de Smidt en zoon, Breskens snelheid 1045.66 meter per minuut. 2 D. de Jonge, Zaamslag, 3 mevr. Van Iwaarden, Riilaod-Bath. 4, 12 en 15 A. Boeckhout, Bres kens, 6 K. Minderhout, West- kapelle, 7 J. de Smidt en zoon, Breskens, 8 L. Schroevers, Ar- nemuiden, 9 J. Mathijsse, Mid delburg, 10 Comb. Van de Graaf f, Amemui'den, 11 en 13 A. Smallegamge, Terneuizen, 12 E. Minnaard, jz. Yerseke, Met 127 oude duiven, 1 en 5 A. van de Moere, Kortgene 972,88 mpm. 2 en 9 W. Fü-iius, Kort gene, 3 W. Walraven, Middel burg. 4 H. van Koeverkige, Krabbendijke, 6 S. Wessels, Wolpbaartsdijk, 7 J. Vaders, Oud-Vossemeer, 8 L. Vermey en zoon, Sint-Annapolder, 10 J. de Smidt en zoon, Breskens. Uitslag wedvlucht vanuit Par kesitone met 670 duiven, 1 en 3 C. Klaasse, Breskens, 1527,01 meter per minuut. 2 A. Marteijn, Arnemuiden, 4 en 10 D. Hoogersteger, Middelburg, 5 en 9 D. van de Vrede, Krab bendijke, 6 G. Neels, Krab bendijke, 7 A. Smailegange, Terneuzen, 8 D. Deurwaarder, Othene. (Van een onzer verslaggevers) HULST Ondanks liet feit dat liij al 26 jaar wet houder is, gaat wethouder J. A. Blommaert van Hulst toch meedoen aan de volgende verkiezingsronde in de gemeente Hulst. Dit deelt hij mee tijdens een ge sprek over zijn langdurig wethouderschap, waar voor hij op 25 september in Hulst waarschijnlijk met veel vlagvertoon zal worden gehuldigd. Een jaar later dan de eigen lijke jubileumdatum wordt dan zijn zilveren wethouders schap gevierd. Vorige jaar kon dat feest in verband met ziek te van de heer Blommaert niet doorgaan. „Er zijn niet veel mensen, die 26 jaar wethouder zijn. De meesten zijn het kennelijk al eerder beu. Voor mij geldt dat overigens niet. Ik doe het met hart en ziel en als ik zo fit blijf als ik nu ben, dan draal ik ook nog de volgende ronde mee. Maar daarna stap ik er dan wel uit. Ik ben dan 67 en dan is het welletjes geweest", vertelt de heer Blommaert, de man. die ernstig ziek is ge weest maar na een - zoals hij zelf zegt - „revisie in het zie kenhuis" nu weer volop meed raait. De politieke carrière van de heer Blommaert is overigens al in 1945 begonnen, toen hij als lid van de noodgemeente- raad in Sint Jansteen werd aangewezen. „Aanvankelijk had ik niet zo'n belangstelling voor politiek. Zeker voor de oorlog hadden de arbeiders niet de moed om zich in St. Jansteen met de plaatselijke politiek te bemoeien. Dat was toen nog louter een klerikaal-" liberale zaak. Toen ik in die noodgemeenteraad zat was de interesse voor politiek er met een", vertelt de heer Blom maert. Tijdens de eerste na oorlogse gemeenteraadsverkie zing, in ,1946, kwam daap" de arbeiderspartij onder voering van de heer Blbm- •maert in Sint-.. Jenstee-n stérk haar voriéh en-'dfihk'zij-teeri- tro- alitie met een van de twee vroegere klerikaal-liberale groeperingen kwam de heer Blommaert eigenlijk nog als nieuweling in de plaatselijke politiek al meteen op een van de twee wéthoudersstoelen te recht, een plaats waarop hij tot de gemeentelijke herinde ling, die Sint Jansteen bij Hulst voegde, bleef zitten. Sa men met wethouder L. de Kerf, die ook 23,5 jaar wet houder van Sint Jansteen was. was. „We hebben veel kunnen doen in al die jaren vooral voor de arbeidende klasse .van Sint Jansteen, Die werd na de Tweede Wereldoorlog door on ze politieke activiteiten, overal bij betrokken, terwijl ze tevo ren niet meetelden", aldus de heer Blommaert. Naar zijn mening was de gemeentelijke herindeling ei genlijk voor Sint Jansteen 'niet nodig geweest. „Hier draaide het lekker. Maar achteraf heb ik van die herindeling toch ook geen spijt. In de grote gemeente Hulst gaat het in het bestuurlijke vlak goed', Pe sfeer in het college van b. en w. is goed." Voordat de heer Blommaert na de volgende politieke ronde van de Hulster gemeenteraad afscheid gaat nemen wil hij graag nog heel wat punten van zijn verlanglijst gereali seerd zien. Met name denkt hij daarbij aan het uitbreiden van de gemeentelijke sportac commodatie in de diverse ker nen, aan het maken van een overdekt zwembad in Hulst (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Oe zeeheragelclub „De Vogel" houdt zaterdag 9 september de zesde clubwedstrijd in de Westerschelde. Van 14.30 uur tot 17.30 uur zal er worden gevist aan de Mussenist bij Ossenisse. Deelnemers kunnen zich laten inschrijven in café modern te Kloosterzande, waar na afloop ook de prijzen worden uitgereikt. BRUINISSE (ANP) Bin nenkort zullen op Schouwen- Duiveland twee jachthavens voor watersportrecreatie wor den aangelegd. De jachthaven te Brouwershaven zal op 26 september te Dreischor worden aanbesteed. De jachthaven te Bruinisse (550 schepen) wordt op 17 oktober in Bruinisse aan besteed. Beide plaatsen liggen aan het Grevelingenmeer. („daaraan is een grote behoef te, want de mensen moeten nu buiten het zomerseizoen naar Sint Niklaas"), aan een in- structiebad voor Clinge en aan een wielerbaan in de gemeen te Hulst. Dit laatste is wel eens een hersenschim van wethouder Blommaert genoemd. Hij zelf is echter van mening dat zon wielerbaan er gemakkelijk kan komen als een aantal mensen in Hulst de koppen bij elkaar gaat steken. HULST Het was triest, maar Rita Verbist uit Graauw kwam giste ren bij het theoretisch examen slechts één puntje tekort, anders was ze met vlag en wimpel al voor de eerste keer geslaagd voor het zeldzaam voorkomende gecombineerde rij-exa- men voor vrachtwagen en autobus. Haar leraar, Piet Leegwater uit .(Minge, vindt hot •bok heöl jam- mer -dat'Rita'over enke-- trM: Sal "moéten, invullen, te meer omdat Rita liet praktische gedeelte, voortreffelijk had ge daan- „Het zijn die lange vragen, waarmee ik zo'n moeite heb", zei Rita wat teleurgesteld na af loop. Overigens hééft ze het „zware" rijbewijs niet nodig voor haar werk: Ze zit namelijk op kantoor in Hulst. „Het is alleen m-aar een hobby van me om dat rijbewijs te ha len. Het is altijd gemak kelijk als je zoiets hebt. Misschien heb ik het la ter nog weieens nodig. Je weet nooit", aldus Ri- ta, die in de komende dagen ijverig het ver- keersboekje gaat bestu deren om de volgende keer het rijbewijs hele maal in haar bezit te krijgen. ■-V mt Hengelen De zeehengel- sportvereniging „De Vogel" houdt zaterdag har zesde club wedstrijd in dit seizoen. De wedstrijd, dié tussen het oude en het niéuwe gemaal aan de Westerschelde nabij. Ossenisse wordt gehouden, begint om 14.30 uur. Na afloop worden in café „Modern", te Kloosterzaiy de de prijzen uitgereikt. HULST Hl I ling Hulst heeft de klassé-m; deling voor de competitie 1972-1973 bekendgemaakt. Aan. de competitie riemen 39 teanis deel, namelijk 18 da mesteams en -21 heren te ams. De klasse-indeling:, 'dames eerste klasse: CËtex-sport, Doordouwers, E.I.V., Mavo ~1, Morres 1, PVH, KPJ, Vféitneys 1 Dames tweede klasse: CVC, GVC.-Lybeert-Verstraeten, Ma vo 2, Mavo 3, Morres 2, Rar cing Daf, Olmulo, Voorwaarts, Watneys 2. Hgren eerste klasse: Ambulo 1-, Ambulo' 2. Bol Sport, Clitex Sport 1," CVC, Lybe„ert-Ver- straeten, KPJ 1. PMC 1, Voor waarts 1, Watneys, Heren tweede klasse: Am bulo 3, Clitex Sport 2. Janee- niius, KPJ 2, GVC, PMC 2. PMC 3, PVH, Racing Daf, Voorwaarts 2, WC. (Wan onze correspondent) 's-HEEBENHOEK Na een barrage op het einde van het driebandentoernooi, georgani seerd door de biljartver. OBK in de Korenbeurs te 'J-Heeren- hoek, werd de heer C. West- dorp clubkampioen met een gemiddelde van 0.576. Hij won deze: partij, na een spannende strijd, tegen z^jn rivaal L.C. Traas! Aan het toernooi namen de driebandenspecialisten van de ze vereniging, de heren M. Vermue- J. Werri, B. Smit, C. Westdorp en L.G. Traas deel. Als scheidsrechter fungeerde de heer A. Jansen, terwijl de heer J. Werri'ajs zodanig bij de finale optrad: Tni ae finale- partij wist Westdorp zijn te genstander Traas in 11- beur ten te verslaan, met 15 caram boles en een gemiddelde van 15.09. Nadat men had besloten om tot een barrage over te gaan, werd de heer Traas op nieuw door Westdorp met een -gemiddelde van 0.576 versla gen. ■De uitslag van dit toernooi luidde; 1 C. Westdorp met 10 punten, 2 L.C. Ti-aas met 10, 3 J. Werri 10, 4 M. Vermuemet 9, en 5 B. Smit met 9 punten. Bij dit toernooi waren de he ren J.P. ie Due en C.L. We's- terweel namens de stichting sportcentrum Zonneveld aan wezig. Deze mochten uit han den van de heer Traas de opbrengst, van de verloting van de vorige week voor het sportcentrum in ontvangst ne- „men. Een verloting van geljak, diepvriès-kippen en rookarti kelen was het sluitstuk van dit geslaagde toernooi. m- t .v~(Van onze'correspondent) SJè* -1(1 ï;,-J '.-wow IW iiK EttBÖ-aMeliiMf/Hulst en -NèeuwvNameiv hebbeB tij dens de voorbije maanden niet stilgezeten zoals duidelijk blijkt uit het winterprogramma 1972-1973, dat'door beide afdelingen is samengesteld.. Het is een uitgebreid werkplan geworden van les sen en lezingen., Vqor jong en oud is er een keur van mogelijk heden. -Aain het oinide' van het wln- rseizoen 1971-1972 behaalden de 'afdeling HUlSt 179 kam- 4idaten hét eenihèidsdiploma va-n het Oranje -Kruis <TeIeac- cju-nsus- 24, b-b-eursus '14, ver- plegendenöpleidïng 25, huis houdschoolopleiding 30, 'zieken- .yerzorgend'en opleiding 6, be- j aardenverzorgendenopleiding 20). •-. Bovendien behaalden 53 kan- dadaiten bet j-eugd-diiplötea-a van het Oranje Kruis. Hoewel velen van deze- gediplomeer den slechts „passanten" in de afdeling Hulst blijken te zijn waarvoor van de gemeente gfeen subsidie verleend wordt stijgt het Tedanaamtal 'te Hulst. Voor de afdeling Hulst zul len de zorgen- in het wiratersei- -zo-en .19721973 wat meer ge richt zijin op de nias'choiang der gsdiplameérden, waarbij de nieuwe mdgeJijkheid van trai ning, aian de hand van onge- vaJsopdracibteai in „eerste hulp", zal worden genomen als leidraad. Op de basisscholen iin Hulst wordt de opleiding vportgezet en steeds wordt er aan het arsenaal van benodigdheden wat toegevoegd,, om aan de jeugd juist datgene te geven wat ze nodig hebbenen aan gepast is aan het Jeerprpgnai ma van, -de school. De jeuij_ die hét basis-onderwijs hééft verlaten, wordt ook weer op gevangen en. daar wordt de diploma-cursus b voor Ven. De afdeling Hulst zal voorts nog EHBO-opleidineng verzor gen voor: bejaarden-verzorg- sters-opledddinig, zietken-ver. zorgenden-opleiding en yerple- geniden-opleiiiding. 'In .Ndieuw Namen .wondt een röeuwe opleidingscursus ge- geven,', waarin- -het .basis-diplo ma van het Oranje Kruis be haald kan worden. Deze cur sus wordt gegeven in zaal Thill-eman. Docenten zullen zijn dr. W, Eysink en de heer Jós -Valkx^ Verwacht wordt éliat dioor deze cursus,, waarop ook eventuele kandidaten -uit Hulst worden verwacht, het aantal actieve EHBO-ers te Nieuw Namen zal toenemen. .(Van een onzer verslaggevers) HULST Het jongerenkoor Hulst treedt zondag voor (ie eerste maal in dit seizoen weer voor het voetlicht. Na ienige wekeri_ intensief repete ren gaat het koor weer dien sten verzorgen in Hulst en omgeving. Zondag zingt het jongerenkoor in het ziekenhuis te Hulst. De begeleiding van het kpor is in handen van een eigen orkest. Verder is. men druk bezig met de voorberei dingen van de vredesweek, waarin het koor diensten zal verzorgen in Hulst en Sluiskil. Het ligt in de bedoeling dat de jongeren ook in bet komende seizoen in het land van Hulst veel te zien en te horen zullen rijn. (Van een onzer verslaggevers) 's-HERTOGENBOSCH Het Nederlandse Trekpaard houdt op vrijdag 15 en zater dag 16" september in en rond Re Brabanthallen in 's-Herto- genbosch de 'nationale- kampi- öenschapstehtoonstelling. Het evenement wordt dit jaar voor ..'de zevenendertigste keer ge-- houden: Ongeveer driehonderd trek paarden, tweehonderd Haflin- gers (en haf lo-Arabier en), 100- Dartmoor-kinderrij pony's en- 100 uit Ierland afkomstige Connemara-pony's strijden dit jaar om de prijzen. Vrijdag vinden in de Brabanthallen de "individuéle keuringen plaats. Op zaterdagmorgen worden de vaderpaarden met hun afstam- rilelingen aan de keuring on derworpen. Tegelijkvindt de nationale keuring van het ConnemaraxstaBiboek 'i plaats. Later op ':de morgen komt'het 'puikje van de zalm aan de beurt in de strijd om de natio nale kampioenstitels. Opza terdagmiddag is er een defi-lé van de bekroonde dieren. Het middagprogramma vermeldt verder onder meer een specia- le demonstratie'van de 4-,'de 8- en de 16-spannen. De dagen worden besloten met een showriuminer van de Russische Staatss toe ter ij en. De Staatsgtoeterijén zullen de monstraties houden met 7 paardenrassen. .Voor de mu ziek tijdens de paardendagen zorgt de harmonie 's-Hertb- genbosch. (Van een,onzer" verslaggevers) VEGHEL Op T januari 1973 zal het 25 jaiair geleüen zijn, dat de 14e Genie Veld- eompagnie wérd opgericht in het kamp Prinsenbos in Gilze en Rijen- Het ligt in de bedoeiijïg een-rgiiriié te orga- niiseresiiodiié&gehbtden zal wor den in1: de. Genie-kazerne in Vught. Allen die interesse heb ben om. aan deze reünie deel te nemen, kunnen zich melden V>ij de heer J. van Nimwegen, Éleken Franssenstraat 20 tq Veghel, telefoonnummer 04130-65887. (Van onze sportredactie) HEEL De nationale kam pioenschappen voor ponyrui ters van ,dt. Nederlandse Ka tholieke Bond -van landelijke rijverenigingèn, zullen gehou den worden op zondag 10 sep tember op „Daaizicht" in het Limburgse HeeL De titelstrijd in de dressuur begint om 9.00 uur. Het mid dagprogramma vangt om 14.00 uur aan.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2