V arkensmester mag niet langer mesten van Axel KRITIEK OP WETHOUDER VAN AXEL SCHIETEN EN BOLLEN Zeeland krijgt uitleencentrum beeldende kunst DAMCLUB DEED DE EERSTE ZET „IK ZAL WEL NAAR DE BIJSTAND MOETEN'" Uitslagen van schietingen Tiende int. zeilrace trok record deelname D 66 en PPR: overdreven berichten over vissers HULST HET ADRES Axel Volkskoersen in Zeeuwsch- Vlaanderen OORDEEL Volksspelen voor jeugd 'van Hengstdijk Hulst SCHUTTERS MIKTEN OP WANDBORD Kapelle won inter gemeentelijk toernooi Sluis College niet voor inspraak van publiek Woensdag 30 augustus 1972 streék i (Van een onzer varslaggevers AXEL De gemeenteraad van Axel heeft er gisteravond nau welijks drie kwartier voor nodig gehad, om de bijna 40 punten tellende raadsagenda af te werken. Slechts enkele onderdelen daarvan gaven aanleiding tot korte discussies, zoals het voorstel van b. en w. om de toegang tot de sportvelden van de v.v. Axel te verharden. (Van onze correspondent) GRAAUW Aan een ker- misschieting in het buurtschap De Paal op zondag, hebben 89 schutters deelgenomen. Op de| eerste wip werd de hoge vogel en eerste zij vogel afgeschoten I door A. Verlio»ven uit Kioos- terzande. De tweede zijvogel ging naar A. van Giezen uit Huist Het grootste aantal kleine vo gels werd in de wacht ge sleept door E. Neefs uit Hulst met vijf stuks. Op de tweede wip werd de hoge vogel be machtigd door P. Kindt uit Lamswaarde. De eerste zijvo gel was voor P. de Koster uit De Paal en de tweede zij vogel ging naar A. Verhoeven uit Kloosterzande. Het grootste aantal kleine vogels, namelijk zeven stuks, werd afgeschoten door A. Schuerman uit Hulst. GRAAUW Aan de schie ting die maandag gehouden werd in 't buurtschap De Paal in café Verras, hebben 52 schutters meegedaan. Op de eerste wip werd de hoge vogel afgeschoten door A. Claassen uit Graauw. De eerste zijvogel ging naar A. d'Houdt, De Paal. De tweede zijvogel was voor V. de Vos uit Hulst. Het grootste aantal kleine vogels, namelijk zes stuks, werd be machtigd door P. Boenne uit Hulst. Op de tweede wip werd de hoge vogel afgeschoten door V. de Vos uit Hulst. De eerste zijvogel was voor P. de Koster, de tweede zij vogel ging naar J. Verras, beiden uit De Paal. De meeste kl. vogels werden in de wacht gesleept door P. Leeraart uit Hulst, met zeven stuks. HENGSTDIJK Aan de kermisgaaibolling bij E. de Kort, hebben 22 boilers deel genomen. De hoge vogel werd in de wacht gesleept dor P. Maas uit Hengstdijk. De link se zij vogel was voor G. Schue- ren uit Pauluspolder. Dp rechtse zij vogel ging naar J. Colijn uit Hengstdijk. De mieeste kleine vogels, zes stuks, werden geschoten door J. de Kort, P. Maas, E. de Kort, allen uit Hengstdijk Twee extra prijzen, bestaande ieder uit 1 kilo paling, werden bemachtigd door de heer en mevrouw L. van Stevendaal uit Hengstdijk. (ADVERTENTIE) VOOR EEN GOEDE BRIL OF UURWERK Steigers In het vorige week gepubliceerde artikel over „Geduld Overwint Alles" werd abusievelijk vermeld, dat de steigers in de kleine kreek, gebouwd waren met subsidie van de OVB en de Nederlandse Hengelaarsbond. Dit moet echter zijn: de OVB en de gemeente Axel. Ere wie ere toekomt.. Geruime tijd geleden heeft de gemeenteraad zich ook al eens moeten buigen over een voorstel om de hoofdingang aan te passen en nieuwe kaartverkoop-accommodatie aan te brengen. De heer M. IJseba-ert vroeg zich af of b. en w. deze voorzieningen nu niet als een pakket hadden kunnen presenteren. „Ik zou u willen vragen: bereidt u vol gende keer de zaak toch iets beter voor", aldus zijn betoog. Wethouder D.J. Oggel wees het raadslid erop, dat de voor zieningen, gestopt in een pak ket. waarschijnlijk veel moei lijker gerealiseerd zouden kunnen worden, dan nu ze af. zonderliik werd gepresen teerd. De verharding van de toe gang kan nu namelijk worden uitgevoerd als e-object, dus met werkloze arbeidskrachten en een extra overheidssubsi die. Of dat ook gelukt zou zijn, als b. en w. alles tegelijk hadden aangepakt, was voor de heer Oggel nog maar de vraag. De heer IJsebaert: „De heer Oggel probeert zoals ge woonlijk, met veel woorden de kern van de zaak te ontwij ken. Indertijd was de verhar ding van die toegangsweg volgens b. en w. niet noodza kelijk, maar nu ineens wel. Enfin: ik wdl er verder niet meer over discussiëren". Waarop burgemeester Van Dijke repliceerde: „Ik conclu deer dus, dat de heer IJse baert het imet de wethouder eens is". In de rondvraag kwamen er nog enkele kleine puntjes aan de orde. De heer Dierick beklaagde er zich over, dat hij met betrekking tot een - inmiddels weer van de agendia afgevoerd punt - onvolledig was geïnformeerd. De heer Van Dijke gaf hem geen gelijk en kapte boven dien de discussie af, omdat de door de heer Dierick aange roerde materie niet meer aan de orde was. Het ging om de verkoop van een perceel grond achter het gemeentehuis van Zuiddorpe. De heer Hamelink stelde b. en w. de vraag wat voor zin het raadslidmaatschap nog heeft, als Gedeputeerde Staten be paalde raadsbesluiten kan kel deren door er geen goedkeu ring aan te geven. Ook de komende verkiezingen kwa men aan de orde. Burgemees ter Van Dijke deed de toezeg ging te zullen proberen om de uitslag van Axel binnen te hebben voor de aanvang van de voetbalwedstrijd, die op dezelfde avond is gepland. De heer Impens vroeg aan dacht voor het onverharde dorpsplein van Zuiddorpe en de heer R. Janssens zei het te betreuren, dat het stembureau in Overslag is opgeheven. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE De liefhebbers van volkskoersen komen de komende weken in Zeeuwsch-Vlaanderen volop aan hun trekken. Zaterdag 2 september wordt er een koers gehouden in Zandberg (Hulst) en Sluiskil. Zaterdag 9 sep tember is er een in De Klinge in België. Zaterdag 16 septem ber Lamswaarde, zaterdag 23 september Vogelwaarde, zater dag 30 september St. Jansteen en zaterdag 28 oktober in Hei kant (Van een onzer verslaggevers! KOEWACHT Varkensfokker A. Broekman uit Koewacht is zeer pessimistisch gestemd over de overlevingskansen van zijn bedrijf, nu bekend is geworden, dat hij van b. en w. geen hinderwetverkunning zal krijgen. Die is hem voor de continuering van de fokkerij geweigerd, omdat omwonenden hebben geklaagd over stankoverlast. Burgemeester M.I. van Dij ke heeft dinsdag op de weke lijkse persconferentie meege deeld, dat er geen hinderwet vergunning verleend kan wor den, omdat een onderzoek heeft aangetoond, dat de klachten gegrond zijn. In het gunstigste geval krijgt de heer Broeken alsnog een vergun ning voior het houden van 25 fokvarkens, maar hij moet dan wel een aantal maatregelen nemen om de overlast te be perken. Van een uitbreiding met 150 mestvarkens kan geen sprake zijn, zo heeft burgemeester Van Dijke gisteren meege deeld. In werkelijkheid blij ken er in de fokkerij op dit moment al tussen de 125 tot 150 mestvarkens aanwezig te zijn. Een gedeprimeerde heer Broekman: ,JHet is wel duide lijk", dat er nu voor mij nog slechts een ding op zit: name lijk inkrimpen tot het toege stane aantal". Hij vreest dat dólt dan tevens het einde van zijn bedrijf zal zijn, want er zullen daarna te weinig in komsten overblijven om van te leven. ,,Wat ik ga doen weet ik niet. Ik zal wel naar de bijstand moeten", aldus zijn somber commentaar. De hinderwetvergunning, waarin de bezwaren zijn besproken is afgelopen winter gehouden 'op een moment, dat de heer Broekman zelf in het zieken huis lag- Hij zegt niet precies te weten uit welke hoek de klachten gekomen zijn. Vol gens burgemeester Van Dijke zijn er zes' bezwaren, binnen gekomen van mensen, die in een straal van 25 tot 40 meter rand de fokkerij wonen. „De zaak is onderzocht en op grond van dit onderzoek hebben we de vergunning ge weigerd. We zijn wel van oor deel, dat door het stellen van voorwaarden de stankliinder te beperken is", aldus de Axelse burgemeester. die daaraan toevoegt, dat de heer Broekman alsnog gelegenheid zal krijgen om te reageren. „Maar voor een uitbreiding met 150 mestvarkens zal geen goedkeuring verleend kunnen worden", aldus burgemeester Van Dijke. Broekman: „Het is wel dui delijk dat ik hierdoor in moei lijkheden kom. Ik begrijp wet waarom er nu plotseling maat regelen genomen moeten wor den, want ik heb die mestvar kens altijd al gehad". (Van onze correspondent) 's-GRAVENPOLDER üe damclub ,,'s-Gravenpoldcr heeft zaterdag het damseizoen geopend met een oriëntatierit, die door het mooiste gedeelte van de gemeente Borsele voer de. De rit was uitgezet door de secretaris van de vereniging, de heer Iz. op 't Hof en was ongeveer zestig kilometer lang. Er bleken nogal wat moeilijkheden in de tocht te zitten. De uitslag luidt: 1. A.M. Westveer 50 straf punten, 2. E. Kupers 66, 3. A. Deegens 75, 4. J. van der Hagen 79, 5. L. Domimicus 82, 6. B. de Klerkk 84, 7, G. Bruggeman 87, 8. I. Bochte 92, 9. H. Minnaar 98 en 10. J.A. van de Moere 101. (Van onze correspondent) HENGSTDIJK Het schoolbestuur vun de St. Jo- sepschool heeft voor de jeugd van Hengstdijk in het kader van de kermis een aantal volksspelen georganiseerd, die onder leiding stonden van de heer Schelfhout. In het dorp was eerder al gecollecteerd om de onkosten te bestrijden. De inzameling bracht een bedrag van bijna twefehonderd gulden op. De spelen bestonden uit bal gooi en. hardlopen, zaklopen en hinderinswedstrijd. De deeJne- mersteams. namelijk drie in totaal, waren geformeerd uit eerste en tweede klas. derde en vierde klas, vijfde en zes de klas. De uitslag: bij de eerste en tweede klas: 1 M. van Hove. 41 punten, 2 P. van Bellen. 41, 3 R. Duvivier. 40, 4 G. Neve. 28 en 5. R. de Roos 28. Derde en vierde: C. v.d. Bulck, 26, P. de Maagt, 22. T. de Rijk 19, L. Dophemont 19 en J. van Hove 17. Vijde en zesde: J. van Hove 27, J. Maas, 25, J. de Kort. 18. A. Schelfhout 18, S. de Roos, 17. De kleuterschool bleef niet achter. Door de kleuterleidster en enkele helpers werden wedstrijden op touw gezet, waaraan de kleuters konden meedoen. Na afloop werden met gulle hand traetatles uit gedeeld. (Van onze correspondent) WOLPHAARTSDIJK Op 't Veerse Meer te Wolphaarts- dijk werden voor de 10e keer internationale zeilwed strijden in diverse klassen ge houden. Door het goede zeil- weer en een recordaantal deel nemende jachten van ongeveer 200 is het een waar zeilfestijn geworden, dat door veel toe schouwers werd bijgewoond. De dansavond met mossel- maaltijd in de grote loods was een van de hoogtepunten van dit evenement. In deze loods werden ook de prijzen uitge reikt door de heren Birkhoff (Watersportvereniging Wol- phaartsdijk) en Gorrenroans namens de Royal Yacht. Club de Belgique uit Antwerpen. De uitslagen luiden: OK: 1 P. M. Verstelle Mid delburg, tevens winnaar van wisselplayette; 2 H. de Jager, Wolphaartsdijk; 3 J. Wage- mans, Antwerpen; 4 W. Mons- houwer, Heerjansdam; 5 .1 Huybrechts, 's-Gravenwezel. 470: 1 Dassargues, Brussel: 2 R. Surkijn, Brussel; 3 De Bie, Donk, 4 K. v. d. Vlugt, Uit geest; 5 C. v. Tongeren. 490: 1 Ruysseveldt, Bras- schaat; 2 G. Cools, Antwerpen; 3 G. Bosmans; 4 L. Broeders. Antwerpen: 5 M. Teeuwen. Antwerpen. 420: 1 Dhondt, Gent, tevens winnaar wissVbeker; 2 Nijen- huis; 3 De Koning; 4 Dumon ceau; 5 Van Greunangen. Vaurien: 1 Dennis Kramer. Terneuzen, tevens winnaar wisselbeker en. beker, beste deelnemer onder 18 jaar: 2 P. D. de Groot, Vlissingen: 3 W. van Laethem, Brussel; 4 J. A. v. d Werff. Goes: 5 Diane Krekels. F.J.: 1 B. J. Zuidema, Am sterdam; 2 N. Cortlever, Hil versum; 3 H. v. d. Wilk, Hil versum; 4 P. A. Bliidorp: 5 M. J. Quist, Middelburg. IOR III: 1 L. Havelaar. Dor drecht. IOR V: 1 W. J. v. Oeveren. Yerseke; 2 dr. H. J. Oden. Veere. IOR VI: 1 D. L. van Zaane; 2 J. Zaadnoordijk, Vlissingen: 3 T. v d. Have, Yerseke. IOR VII: 1 J. Crauwels; 2 D Bakker, Yerseke: 3 C. J. Tim merman, Goes. BB 11: 1 E R. Yates, Ant werpen; 2 B. N. Martin, Ant werpen; 3 Baaeht Murdoch. Antwerpen. IOR vni: 1 P. J. Zandeo, Lewedorp; 2 G. R. Hendriksen, Yerseke. TERNEUZEN (ANP) Be. richten dat tijdens de demon stratie van de actiegroep ,Oos- terschelde Open' zaterdag de monstrerende vissersschepen levensgevaarlijke manoeuvres hebben uitgevoerd, zijn over dreven. Dit stellen de Zeeuwse statenfracties van D'66 en PPR in een dinsdag uitgegeven ver klaring. „Bewoordingen als zeer ge vaarlijk, woedende vissers, zwaaiend met bijlen en ijzeren staven dienen nadrukkelijk gerelativeerd te worden, om dat zij een overtrokken beeld oproepen van wat in werke lijkheid heeft plaatsgehad en de demonstrerende vissers no deloos in een kwaad daglicht stellen." De statenfracties van D'66 en PPR willen het optreden van de vissers niet in alle ge vallen goedkeuren. Zij hebben dit echter op een andere wijze ervaren dan uit de meest» kranteberichten zou kunnen blyken. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen en Noord-Zeeland komen het eerst in aanmerking als het er om gaat een deel van de col lectie van het uitleencentrum voor beeldende kunst, dat in oprichting is, te exposeren. Dit uitleencentrum, over de stich ting waarvan in de statenver gadering van acht september het laatste woord moet worden gezegd, zal in Middelburg worden gevestigd. Die plaats is gekozen, zo hebben G.S. laten weten, om dat de grootste bevolkingscon centratie varn Zeelaind nu een maal op Walcheren moet war den gezocht. De andere bevol kingsagglomeraties kunnen door middel van een reizende tentoonstelling worden be zocht. Er is door de commissie voor onderwijs uit de staten nogal wait kritiek geleverd op de naar de mening van sommigen wat te preten tieuze opzet van het uitleen- centrum. G.S. zeggen daarvan, dat bij de voorlopige opzet een gulden middenweg is ge kozen. Omdat het een experi ment betreft dat zijn waarde nog moet bewijzen (elders zijn de ervaringen met uit leencentra overigens gunstig) moet men niet al te veel in vesteren. Anderzijds moet de zaak ook weer niet te armetie rig worden opgezet, omdat het centrum zich dan niet behoor lijk kan presenteren. Waar het centrum precies zal worden gehuisvest, is no-g niet bekend. Combinatie met b.v- Het Zeeuws Museum en de provin ciale bibliotheek blijkt niet mogelijk. „In elk geval moe ten wij een gebouw hebben dat zo min mogelijk drempel vrees oproept", zeggen G..S. van Zeeland realistisch. In het uitleencentrum zal men te zij ner tijd ook werk uit de con traprestatie kunnen lenen. Aanrijding Op de split sing Zandstraat-Tabakstraat in Hulst vond een aanrijding plaats tussen 2 personenauto's, bestuurd door H. K. uit Kui- aart en M. H. uit Hulst. K. wilde vanuit de Tabakstraat rechtsaf de Zandstraat inslaan, maar verleende geen voorrang aan N. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Na de blokschieting, waaraan door 112 schutters werd deelgeno men, is er afgelopen weekend in Sint Jansteen een Wilhel- minaschieting gehouden op twee wippen. Hiervoor was een groot aantal wandborden beschikbaar gesteld. De uitslag op de eerste wip: hogevogel A. Schelfhout, Ra penburg. Tweede hoge vogel: J. Zaman, St.-Jansteen en der de: J. Lefewre, Beveren. Eer ste zijvogel: H. Ruts, St.-Gil- les: tweede: W. Bouseon, S. Jansteen, derde: H. Ruts, St. Gillis vierde: R. Bolier, St.-Ni- klaas, eerste kal: M. de Pels maker Belssle tweede: C. de Moor, St. Jansrteen, derde: G. Savooy, St. Jansteen, vierde: W. Bousson, St. Jansteen. Tweede wip: eerste hoge vogel: G. Broecfcaert, Clinge. Tweede: G. Buysrogge, Graiauw, dorde: J. van Remor- tel St.-Jansteen. Eerste zijvo gel: M. Goossens, Kloosterzan de. Tweede: A. Sonck, Ant werpen. Derde: J. Janssens, Wezel. Vierde idem. Eerste kal: J. Dok, Beveren. Tweede: A. Sonck, Antwerpen. Derde:- A. van Puyvelde, Kallo. Vier de, niet afgeschoten. HULST De tijd. dat te- levisietoestelien voor de mees te mensen een dure of niet. bereikbare weelde was, lijkt definitief voorbij. Oude toe stellen zijn nu met bosjes te koop en worden zelfs aange prezen als vogelkooi, zoals tij dens de braderie in Hulst, waar een radio- en tv-hande- laer zelfs een poort van be jaarde tv-ontvangers had ge bouwd. Ze gingen voor luttele bedragen kwartjes en dub beltjes de deur uit. (Van onze correspondent) ZEVENBERGEN In het gemeentelijk sportpark van Zevenbergen hebben vier voetbalelftallen, bestaande oit gemeente-ambtenaren in een intergemeentelijk voetbaltoer nooi elkaar bestreden. Voor het vierde jaar traden de elf tallen, bestaande uit binnen dienstambtenaren uit Kapelle, Goes, Zevenbergen en Dintel- oord tussen de witte lijnen. In een haive competitie be streed ieder elftal in een wad- strijd van twee keer 15 minu ten zijn drie tegenstanders Winnaar werd tenslotte Kapel le dat drie wedstrijden won. Dinteloord (dat wegens ver hindering de plaats van Oud- Gastel innam) werd tweede met twee gewonnen wedstrij den. Derde werden de Zeven- bergse ambtenaren met een gewonnen en een verloren wedstrijd. Goes eindigde op de laatste plaats door verlies van alle wedstrijden. De vier bekers die de gemeente en de personeelsvereniging beschik baar hadden gesteld, zijn door burgemeester Reijnders uitge reikt. Ongeluk Op het kruis punt Kapellestraat-Meermin- nestraat te Sluis zijn de En gelsman R.M. uit Londen en G.H. uit Bergen op Zoom met hun auto's tegen elkaar ge botst. Niemand werd gewond, maar de materiële schade was zeer groot. Het is opvallend dat de ongelukken op dit kruispunt steeds 's avonds ge beuren (Van onze correspondent) AARDENBURG De Aar- denburgse raadsleden hebben gisteravond het welles-nietes overwogen van een eventuele inspraak door het publiek van af de publieke tribune. Het be raad ontstond na een vraag van raadslid Van Helden of het college zich hierover al bera den had. Loco-burgemeester Bonte stelde, dat het college niet zo erg gelukkig zou zijn met een dergelijke inspraak. De raad vertegenwoordigt de ingezetenen, aldus de heer Bonte. De bevolking kan des noods de raadsleden consulte. ren. Persoonlijk zag de heer Bonte de gevraagde inspraak als een uitholling van de taak der gemeenteraadsleden. De heer Paridaen zag grote be zwaren aan de uitvoering van een en ander. Zijn inziens is het voor de raad soms al moei lijk om het eens te worden. Hij vroeg zich af hoe dat zou moeten gaan met 50 of 60 men. sen die ieder hun zegje zouden willen doen. De heer Van Bel- legem zag de inspraak ook niet zo zitten. Zijn inziens zou het publiek over veel minder in zicht beschikken dan de raads leden. Voor de leiding van de vergadering zouden er boven dien enorme moeilijkheden ko men. Hij was de mening toe gedaan. dat de fracties beter zelf in het openbaar zouden kunnen vergaderen. Zijn fractiegenoot Lampo zag de raad ook als enige instantie om te beoordelen en te beslui ten. De heer Ferket was er ook niet zo voor. Ook hij zag moei lijkheden bjj de uitvoering van een en ander. Z.i. moet een raadslid zich optimaal informe ren en het is niet de taak van een raadslid om informatie te putten uit de publieke tribune. Een nabeschouwing na af loop van de vergadering had volgens hem geen nut. Een an der geluid liet de heer Buyck uit Eede horen. Hij zou het wel eens één keer willen proberen. Hij zei, dat er nu gesproken werd over iets, waar men geen ervaring mee had. Na de proef zou men dan kunnen beslissen. Ook de heer Van Iwaarden toonde zich geen voorstander van inspraak. Hij was in ieder geval tegen inspraak tijdens een vergadering. Wethouder Van der Bliek zei, dat inspraak tijdens een vergadering onmo gelijk zou zijn. Na afloop van een vergadering zou het een verlengde rondvraag worden. De voorzitter beloofde in een volgende vergadering met een voorstel in deze te komen. (Van onze correspondent) HENGSTDIJK Aan een kermisschieting, die zaterdag gehouden werd in het café bij E. dc Kort, hebben 42 schut ters deelgenomen. Op de eer ste wip werd de hoge vogel afgeschoten door H. van Wa terschoot uit Hengstdijk. De eerste zij vogel was voor Th- Pau-vels uit Kloosterzande. De tweede zijvogel ging naar Th. Pauwels uit Axel. De extra hoge vogel werd be machtigd door C. de Kort uit Kloosterzande. Het grootste aantal kleine vogels, acht stuks, ging naar E. Strooband uit Hengstdijk. Op de tweede wip werd de hoge vogel ver loot. De eerste zijvogel was voor H. van Waterschoot uit Hengstdijk. De tweede zijvo gel ging naar H. Pauwels uit Kloosterzande. Het grootste aantal kleine vogels, zeven stuks, werd afgeschoten door C. de Kort uit Kloosterzan de HENGSTDIJK Aan een schie(ing op twee wippen bij P. van Dijk, hebben 65 schut ters deelgenomen. Op de eerste wip werd de hoge vogel afgeschoten door de gerenommeerde schutter W. v. d. Broeck uit Beveren. De eer ste zijvogel was voor J. de Waal uit Groenendijk en de tweede werd verloot. Op de tweede wip was de hoge vogel voor W. Strobbe uit Lamswaar de. De eerste zijvogel ging naar A. Mahu uit Lamswaar de. De tweede werd bemach tigd door W. v. d. Broeck uit Beveren. De meeste kleine vo gels werden afgeschoten door R. van Esbroeck uit Lams waarde met vier stuks en A. van Dijk uit Boschkapelle met 5 stuks. HENGSTDIJK Aan de gaaibolling in café E. d; Kort, hebben 32 boilers deelgeno men. De hoge vogel werd be machtigd door R. Jonkheym uit Kloosterzande, die tevens in het bezit kwam van de beker. De links zijvogel en de rechtse werden beide verloot. De meeste vogels, negen stuks, waren respectievelijk voor J. Vael, R. Bruggrave en E. Col- let, allen uit Hengstdijk. KLOOSTERZANDE Aan dc scliicting in het café bij R. van Kruyssen hebben 41 schutters deelgenomen. De hoge vogel werd afge schoten door F. van Kruyssen. De eerste zijvogel ging naar P. de Waal. De tweede was voor J. Hoop, allen uit Kloos terzande. Het grootste aantal kleine vogels ten getale van zeven stuks, werd op meester lijke wijze afgeschoten door R. van Kruyssen uit Klooster zande. PAAL Aan de kermis schieting, die gehouden werd in café Verras, in het buurt schap De Paal, hebben 89 schutters deelgenomen. Op wip een, werd de hoge vogel afgeschoten door A. Ro- meyn uit Ossenisse, De eerste zij vogel was voor J. Hoop uit Kloosterzande. De tweede ging naar V. de Vos uit Hulst. Het grootste aantal kleine vogels, namelijk zes stuks, werd be machtigd dooT F. Pieters uit Ossenisse. Op de tweede wip was de hoge vogel voor P. Claessen uit Lamswaarde. De eerste zij vogel ging naar E. Pauwels uit Kloosterzande. De tweede zijvogel werd bemach tigd door A. Verhoeven uit Kloosterzande. Het grootste aantal kleine vogels, zes stuks, werd op meesterlijke wijze af geschoten doir V. Vonk uit Roskam -V.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2