LksMPTT Advertenties worden toch niet gezien. Mild en verfijnd van smaak. Gepast-slanke prijs 25 voor |.60 voor slechts 12 verpakkingen bii 'féhcVt, goed dat er politie is HERBESAN Vergelijk Arizona met een gewone filtersigaret. U ziet het, Arizona is écht nieuw. Slank, sportief-elegant. Proef een Arizona. Mild en verfijnd van smaak. 25 maal gouden kwaliteit in een zilveren pakje. Op zondag 31 januari 1971 's middags 3 uur ontdekt een PTT-employé, dat de kluis van het hoofdpost kantoor te Apeldoorn is gekraakt. Twee trefzeker gebrande gaten naast het slot hebben de weg geopend naar f 903.000 aan bankpapier. De grootste kraak uit de Nederlandse criminele historie. gezond. WINKELJUFFROUW WINKELJUFFROUW RIBBENS Dit was een advertentie. Dank u. Woensdag 30 augustus 1972 alle andere filtersigaretten I I Hierbij 12 gele wolken geknipt uit zakjes Knorr soep v- I (1 bouillonverpakking telt voor 1 wolk). Ik wil daarvoor: I 2 Gratis Bonte Bloem Bekers Iof (1 inzending per gezin) 6 Bonte Bloem Bekers I (w.v. 2 gratis) a f5,90 (te betalen via de accept- j girokaart die ik van u ontvang). INaam Adres I WoonplaatsProv Deze bon 12 wolken, gefrankeerd als brief, I zenden aan: Knorr Bekers, Postbus 816, Haarlem. I Sluitdatum: 31 dec. 1972. Bonte Bloem Bekers, helemaal gratis. Van stootvast Arcopal/table. Dpar gaat u toch zeker ook voor sparen Want Knorr soepen en bouillontabletten, wie heeft die niet regelmatig in huis? Knorr soepen zijn gemaakt naar verfijnde recepten en Knorr bouillon geeft u die volle smaakvan mals vlees.Zulke fijne produkten maken sparen extra gemakkelijkl *Ör Vu CEFFEA Hp kriiidpnthee gezond is de kruidenthee van Herbe- san. Met 17 uitgelezen krui den, die de gevolgen voor de spijsvertering van het jach tige en moderne leven op een natuurlijke wijze tegen gaan. Denkt u maar aan het vele verkeerde eten de wei nige' lichaamsbeweging, Her- besan gaat verstopping en de gevolgen daarvan tegen en herstelt de natuurlijke funktie van de ingewanden. kruidenthee bij uw drogist of apotheker Wij zoeken nog een plm. 17 a 18 jaar. Persoonlijk bezoek graag na tel. afspraak. Havermarkt 1, Breda, Tel. 36478. ïwaalf rechercheurs en techni sche ambtenaren stellen een on derzoek in. Eén dag later wordt dit team uitgebreid tot 17 man. Men werkt nauw samen met collega's uit andere politie korpsen en de Centrale Recher che Informatie in Den Haag. De professionele aanpak door de daders bepaalt het uitgangs punt: de werkmethodiek van 365 notoire krakers wordt nauw keurig vergeleken. Het gedragspatroon van een selectie daarvan week na week bestudeerd. Voornaamste facet: hun beste ding s activiteiten. Waardevolle informatie van de gemeentepolitie Sneekresulteert eind mei en begin juni in de arrestatie van drie verdachten. Eén hunner is een berucht reci divist, die ca. f 180.000 heeft be steed aan twee winkelpanden. De jongste is een nieuweling in het vak, die maandenlang in zijn tuin gloednieuwe snijbranders op stalen platen uitprobeerde. Tien rechercheurs verrichten liet eindonderzoek,dat 'n bekentenis van de jongste arrestant ople vert. Tussen het openboren van de kluis en het laatste proces - ver baal liggen 620 werkdagen plus 1700 overurenvan deApeldoorn- se recherche. In en buiten Apel doorn zijn ca. 600 personen ge hoord. De verhoren zijn neerge legd in 112 processen-verbaal in een dossier van 268 pagina's. De rechercheurs legden onge veer 40.000 km af, een afstand gelijk aan de aardomtrek. Ex clusief de reis van twee team leden, die de hoofdverdachte schaduwden op Majorca. De to tale kosten aan werkuren, over uren, autoritten, declaraties e.d. bedroegen ruim f 82.000,-. Op 13 januari 1972 veroordeelde de Zutpliense rechtbank de hoofdverdachte en zijn jonge maat tot 4 en 3'/s jaar met af trek. De derde verdachte werd nog voor de zitting op vrije voe ten gesteld. Op 15 juni eiste de Arnhemse advocaat-generaal te gen de hoofdverdachte in appèl 6 jaar.Het Arnhemsehof bepaal de op 29 juni, dat zijn zaak werd aangehouden voor psychia trisch onderzoek. De negen ton of het restant ervan is nooit te ruggevonden. Dit zijn enige nuchtere cijfers. Cijfers, die meer dan woorden vertellen, wat er aanzo'nlcran- tebericlit vast zit. Cijfers van alle dag in een politiekorps. Cijfers, die nooit in de krant ko men. Maar die wel aantonen, dat de politie oneer doet dan bekeuringen uitdelen. Of fietse- dieven grijpen. Of het verkeer regelen. Of een dronken automo bilist arresteren. Of een buren- ruzie sussen. Of een rel intomen. Toch is de politieman geen wonder op twee benen. Hij blijft - na strenge selectie en degelijke opleiding - gewoon een mens. Een man, die net als iedereen in onze maat schappij zijn taak vervult. Dat deze taak hem vaak plaatst tegenover een mede burger, komt omdat hij, als politieman, juist zijn mede mensen moet beschermen. Hij ontmoet daarbij gevaar, maar ook onwetendheid en onbe grip. Toch kunt hem nodig hebben. Morgen al. Vannacht nog. Eenpublikatiavan het centraal Bureau voor Courantenpubliciteit I

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 18