„En dan, pats, een s pot in z'n ezicht Biervliet krijgt overdekte bolbaan BRABANTSE STATENLEDEN IN OFFENSIEF TEGEN ZEELAND Vredes- caravan trekt door Zeeland De Stem/De Vrije Zeeuw r- iüJdlLiU!——■■■1 1 TONEELBELICHTING Z- VLAANDEREN HEEFT FIKSE ACHTERSTAND 95 Prog voor ramma Zaamslagse bejaarden Fabricom wil fabriek in Westdorpe 9 streek Rayonvergadering NKV Sluiskil Hoofdplaat Van der Poel wint voetbaltoernooi Dinsdag 29 augustus 1972 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Wim Sonneveld in het Ledeltheater in Oost- tvirg. De mail staat daar hard te werken. En dan, pats, krijgt-ie ffen spot midden in z'n gezicht. Daar moet-ie dan de hele avond Jflidden in kijken. Dat is toch te gek. Dat kan gewoon niet. Maar nergens in de zaal kon je een spot op de goede plaats hangen. de Speije in Sas van Gent is er helemaal geen belïchtings- materiaal. Als er daar iets aan theater wordt gedaan moet ik allerlei spulletjes uit Temeuzen meeslepen". „Maar ook in het Zuidüand- t heater hieir in Terneuzen moet je vaak over gouden handjes beschikken om wat op hat ton®el gebeurt de belich ting te geven die het verdient Het is me echter meer dan eens overkomen, vooral bij musicals met snelle change menten, dat zelfs gouden han den niet helpen. Dan heb je de pest in 'dat je het publiek (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Het bestuur van de afdeling Zaamslag van de stichting open bejaarden werk in de gemeente Temeu zen heeft voor haar leden voor het seizoen 1972-73 een aan trekkelijk programma samen gesteld. Voor woensdag 6 sep tember staat een middagtocht naar Brugge op het program ma. 12 Oktober, optreden van de goochelaar Ali Ben Lux. 1 De cember Sint-Nicolaasmiddag. 21 December kerstmididag. 18 Januari modeshow. 22 Februa ri dia-vertoning door de heer Riemslag, jachtopziener van de Braakman. 22 maart film middag van het veilig verkeer. Ter afsluiting van het seizoen op 26 april wordt gedacht aan een zangmiddag met mede werking van de zangeres Ma- rie-Cecile Moerdijk, waarna in mei de jaarlijkse reis met be jaarden en vrijwillige mede werksters volgt naar Antwer pen met een rondvaart door de havens. Wat de overige activiteiten betreft is er al een mogelijk heid voor voetverzorging in het medio mei geopende ge bouw ,,'t Hoekje" waar de soos, afdeling heren, zich in een zeer goede belangstelling mag verheugen. Alleen de da mes schijnen noig wat last te hebben van drempelvrees, doch de werkgroep heeft ver trouwen dat dit in de toe komst zal veranderen. Ook zijn contacten gelegd om te komen tot welfarewerk, handenarbeid voor zowel da mes en heren. Mocht er verder van de leden belangstelling bestaan voor zwemmen, be- jaardengymnastiek e.d., dan zal de werkgroep ook hieraan alle aandacht schenken. en dé artiesten niet het volle pond kan geven omdat je lïcht- orgel tekort schiet. Datis dan de zoveelste keer diat je moet aankijken tegen een achter stand in het Zeeuwsch-Vlaam- se theatergebeuren wat de be lichtingsmogelijkheden be treft." Henk Koke, 29, theatertech nicus van het Terneuzense Zuidlandtheater, lucht zijn hart aan de vooravond van het nieuwe theaterseizoen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Op 12, 13 en 14 september zal hij Henk Elsink bij zijn voorpre mière in Terneuzen op zijn lichtorgel begeleiden. Vlie gensvlug zullen de vinger® van Henk Koke over het elektronische paneel gaan om de beste belichting van podi um, artiest en zaal te kie zen. Het wordt het vierde sei zoen van Henk Koke in het belichtingshokje schuin boven het toneel. Sinds de activitei ten van „Uit in Zeeuwsch- Vlaanderen" heeft hij ook be moeienis met de belichtings voorzieningen in de Halle (A- xel), de Speije (Sas van Gent), het Ledeltheater (Oost burg) en strakis ook in Den Dullaert te Hulst. We hebben een fijn samen spel. tussen de mensen ter plaatse die voor de betich- tingsdecore en dergelijke zor gen en de technici van de optredende gezelschappen, daar niet van. Maar het is nog te veel improvisatie, er moet nog met teveel lapmiddelen worden gewerkt om er iets redelijks van te maken." En dan belandt Henk Koke bij zijn hartewens. „Een mo biele belichtingseenheid, waar mee je alle voorstellingen bui ten Terneuzen kan bedienen, een verzorgingspakket, waarin alles zit wat het aan belich- tingsapparatuur nodig hebt. Daarbij reken ik ook de nodi ge apparatuur voor filmvoor stellingen zoals die van de filmliga." Die mobiele belich tingseenheid kan zo uit het Zuidlandtheater gebruikt wor den. Extra en dure voorzienin gen in de culturele centra van Axel, Oostburg en Sas van Gent zijn niet nodig. Het Zuidlandtheater zelf zou dan 'n nieuw lichtorgel moeten hebben diat beter dan nu het geval is in staat zal zijn de juiste belichting te geven. „Er komen vaak peperdure en juist op de belichting afge stemde voorstellingen in het Zuidlandtheater. Zo'n presentatie staat of valt met het licht dat je kan hanteren. Een première in top vorm moeten we ook in Ter neuzen kunnen geven. Het mag eenvoudig niet gebeuren dat je bij zoiets als de Jantjes met je belichting vast loopt omdat je gewoon niets anders te bieden hebt. Ik voel dat aan als iemand geen waar voor zijn geld geven. Dat mag Je en de artiest en het publiek niet aandoen." (Van een onzer verslaggevers BIERVLIET Het is zo goed als zeker dat Biervliet binnen niet al te lange tijd de beschikking krijgt over een overdekte bolbaan. Het gemeentebestuur van Terneuzen heeft gunstig ge reageerd op een verzoek van het bejaardencomité in Biervliet de bestaande bolbaan te overkappen. Van de baan, gelegen nabij het bejaardencentrum Ter Walle, woret veelvuldig ge bruik gemaakt. De toestand van de bolbaan liet echter als gevolg van het slechte weer nog als eens te wensen over. Bij openbare werken in Ter neuzen wordt nu een ontwerp gemaakt voor de overkapping en een kostenbegroting opge maakt. De kosten zullen door de gemeenge worden gedra gen. De boilers in Biervliet kun nen meewerken om de kosten van de baanoverkapping zo laag mogelijk te houden door bij de bouw zelf een handje toe te steken. .:A. Tussen de schuttingen de bolbaan van Biervliet. (Van een onzer verslaggevers) WESTDORPE- De n. v. Fabricom, waarvan het hoofd kantoor gevestigd is in Krim pen aan de IJssel, heeft bij de gemeente Sas van Gent een hinderwetvergunning aange vraagd voor het oprichten en instandhouden van een con structiebedrijf met bijbeho rend kantoorgebouw aan de Mercuriusstraat te Westdor pe. Overigens is Fabricom geen onbekende in Zeeuwsch- Vlaanderen. Het bedrijf legt zich voornamelijk toe op de constructie van elektrische in stallaties en pijpleidingen voor de petrochemische en andere industrieën in de kanaalzo ne. Op het ogenblik verschaft Fabricom in Zeeuwsch-Vlaan deren werk aan totaal honderd man personeel, waarvan onge veer zestig in vaste dienst zijn. Ondanks de minder roos kleurige werkgelegenheidssi tuatie voorziet het bedrijf mede door de ingebruikneming van het constructiebedrijf te West dorpe een niet onbelangrijke uitbreiding van opdrachten in Zeeuwisch-VTaander en. (Van onze redacteuren) MIDDELBURG/DEN BOSCH Provinciale staten van Bra bant zijn erop uit het Zeeuwse statenelftal, dat vrijdag tegen een soortgelijk team van de buurprovincie Brabant op het voetbal veld aantreedt, aan een uitputtingsslag te onderwerpen. Volgens een schrijven van de griffier van de Zeeuwse staten („overeenkomstig de geparafeerde minute", staat er onder) kan Brabant twee elf tallen in het veld brengen. Het is de bedoeling die twee elf tallen vollelig te benutten door herhaald wisselen van spelers Zeeland kwam met veel moeite tot de formatie van slechts één elftal. Om aan de te verwachten massale aan- vailsdruk te kunnen weerstaan zijn er nu enkele sportieve ambtenaren van de Zeeuwse provinciale griffie „aange kocht" om de politieke ploeg te versterken. De Zeeuwen hebben een 424 opstelling gekozen, die als volgt bemand wordt: Vergouwe, Osterman, Ever- aert, Van Overbeeke, Den Boersma en Dusarduyn, in ae achterhoede N. Filius, Schou ten, Van Geesbergen en De Waal en in het doel Van den Basse. De Brabanders hebben een wat klassieker opstelling ge kozen, die er op duidt, dat ze over een pittige aanval willen beschikken. In de beide elftal len treedt gedeputeerde mr. G, Brokx als captain op. In het eerste elftal treden als aanval lers op Van Hooff, Van Oost, Bijnen, Musch en Smelzer, middenlinie Van der Heyden, Van Duinhoven en Martij n, achter Boot en Brugman en in het doel Brokx. Het „tweede" van Brabant geeft als aanvals- linie Klasen, Brokx, Ze-elen, Van Neerven en Siepman, als midden-linie Roeien, Aerts en Verest, als back De Wit en De Kok en als doelverdediaer Kloezen. De vrees voor een uitput tings-gevecht van de kant van de Zeeuwen wordt niet alleen gerechtvaardigd door de twee Brabantse elftallen, die samen gedurende driemaal twintig minuten het Brabantse blazoen ongeschonden moeten houden, maar meer nog door de repu tatie die de Brabantse staten op dat gebied hebben. Het feit dat de Brabanders met weinig moeite tot de formatie van twee ploegen konden komen zegt ook wel iet-s over hun vechtlust en fysiek vermo gen. De wedstrijd begint om 15.30 uur onder vakbekwame leiding op het hoofdterrein van het Wilhelminacomplex in de Wolfsdonken in Den Bosch. De Brabanders zijn kenbaar aan een geel shirt, de Zeeu wen een wit met blauwe streep. Aan de voetba-lsilag gaan een rondleiding door het Brabants provinciehuis en een koffiemaaltijd vooraf. Na de wedstrijd wordt de brouwerij van Heineken bezocht. van onze.correspondent). SLUISKIL De NKV in dustriebond te Sluiskil houdt op zaterdag 9 september haar eerste rayonraadsvergadering na de fusie in het Gildenhuis. Op de vergadering die om 10.30 uur begint zullen onler meer besproken worden de propaganda onder jongeren, de vorming van de belangenbe hartiging en de communicatie in woon- en werkbinding. De vergadering wordt bijgewoond door de distriksvoorzitter E. van Hilst. H. Koke achter het lichtorgel van het Zuidlandtheater. Schieting In café „De Vriendschap" werd een schie- ting gehouden met een deelna me van 32 schutters- De eerste hoogvogel werd afgeschoten door A. Vermeire te Eede. Tweede hoogvogel: W. Prenen, Hoofdplaat. Eerste zajvogel: A. van Weij.nsbergh.en. Assenede (B). Tweede zijvogel: (ver loot) G. Martens, St. Margriete (B). Grootste aantal kleine vogels: L. Herwegh. Eede, 5 stuks en L. Martens, Hoofd plaat met 4 stuks. Bejaardenvereniging Van middag begint te Hoofd plaat in het parochiehuis om 13-15 uur voor alle leden van de bejaardenvereniging een algemene jaarvergadering gehouden worden, waarbij be langrijke aangelegenheden voor de Hoofdplaatse bejaar den aan de orde zullen ko men. (Van een onzer verslaggevers) GOES Leden van de pro vinciale werkgroep vredes- week zijn gisteren met hun „vredescaravan" gegonnen aan een toernee door Zeeland, tij dens welke in een aantal plaatsen In de provincie info» matic zal worden gegeven over le komende vredes- week. De heren D.E. Hiensch en Jac. Uitterhoeve van de werk groep maakten gistermiddag bun eerste bivak op de rol- schaatsbaan bij de Bergweg. Later in de middag togen ze naar het St. Willibrordcollege en ss avonds werden Kapalle en Heinkenszand aangedaan De toernee van de vredesca ravan is in de plaats gekomen van de vred esmarkten, die in voorgaan-le jaren in een aantal Zeeuwse plaatsen werden ge houden. Met deze nieuwe op zet hoopt men nog wat dichter bij de mensen te komen. In de caravan is informatie materi aal te koop van onder meer het interkerkelijk vredesbe raad, Sjaloom, Pax Cristi. No- vib en Angolacomité. Dit ma teriaal is speciaal afgestemd Op verschillende groepen, bij voorbeeld hasisscholieren. leerkrachten, kerkelijke, maat schappelijke en politieke groe peringen jeugdsociëteien en jeugd- of vórmingsleiders. De caravan komt dinsdag middag naar Vlissingen, en 's avonls in Grijpskerke en Wis- senkerke. Woensdag is men in Oostbufg op het Ledelplein (va nhalf drie tot vijf uur), in Terneuzen (van half zeven'tot half acht bij de Axelsedam-. en in Hulst (van kwart over acht tot kwart over negen op de markt). Donderdag tenslot te staan Zierkzee en Haamste de op het programma. BERGEN OP ZOOM Hal Stadhuis, tentoonstelling van de maaind van Paul Blom (t.in. 31 aug-) Open dag. van 9-12.30 uur en van 13.30-17.30 uur. BOSCHXAPELLE A. Stallaert 13.30 uur: Schieting voor bejaarden. DRIEWEGEN Expo, moderne kunst o.a. glasschilderijen, kandelaars, em (handwerk). Often van 10- 22 uur. Op dinsdagmorgen ge sloten (t-m. 31 aug.). GOES Grand 20 uur: Hunkering .laar liefde 18 j. Museum voor Z.- en N-Be- veland, Samgelstraat, expositie Kaart en Landschap van de Bevelenden. Ma.t.m. vrijd. van (Van onze correspondent) VLISSINGEN Van der Poel, kampioen in het rayon Terneuzen, van de zomera vondvoetbalcompetitie maar zich na jongstleden zaterdag ook kampioen van Zeeland noemen. In het toernooi om deze titel eindigde het Zeeuwsch Vlaamse team in puntentotaal gelijk met Rijks waterstaat, Vlissingen. Door een beter doelgemid- delde van 9—2 tegen 72 kwamen de bouwvakkers in het bezit van de titel Het toernooi, waaraan door de zes rayonkampioenen werd deel genomen en werd gehouden op de sportvelden aan de Basken- burgseweg kende een sportief en spannend verloop. Tot aan de laatste twee wedstrijden waren er nog drie kansheb bers voor de titel. Dat waren Rijkswaterstaat, Vlissingen dat haar laatste wedstrijd met 20 van Toren boys uit Zierikzee won en Van der Poel en Racing White uit Sas van Gent, die elkaar in een rechtstreeks duel ont moetten. Om kampioen te worden moest Racing Wihite met min stens twee doelpunten verschil winnen maar het werd een 11 gelijkspel. De eindstand, 1 Van der Poel 8 punten. 2 Rijkswater staat 8 punten. 3 Racing White 7. 4 gemeente werken (Goes) 3. 4 V.P.V., (Middelburg) 3. 6 Torenboys 0 punten. Na afloop werden in bet clublokaal van de voetbalvere niging „Zeeland Sport", door de voorzitter in het rayon Vissingen", de heer Louwerse aan Van der Poel de wisselbe ker en aan de overige deelne mende clubs de verdere aan dit toernooi verbonden prijzen uitgereikt. examens TERNEUZEN Lagere technische school Terneuzen, lasexamens N.I.L.; geslaagd voor het gronddiploma auto geen lassen: J.A. Verdoorn te Sluiskil. Geslaagd voor het vakdiploma Chr. Rijksen, H. te Wieske en J. Picavet, allen te Terneuzen. J. P. Remijnse te Hoek, P. T. de Waal en F.J. Groen, beiden uit Sluiskil F.M. Freijzer te Terhole, W.A. Bakker te Oost-Souburg. A.J. Beterham te Axel. Geslaagd voor het gronddi ploma: J. de Bat, P C. van Ham, J.J. Huijssen en A.E.C. de Schepper, allen te Terneu zen. Er werd één kandidaat afgewezen. 10-12 en vain 13.30-17 uur. (t.m. 31 aug.). MIDDELBURG City 20 uur: Te gek om los te lopen a-1. Nieuwe Kerk 20 uur: Or gelconcert door Bram Beek man. Benthem en Jutting, Lange Delft 64, expositie oude gravu res en aquarellen. Man. tot en met zat. vain 8.30-17.30 uur (t.m. 31 aug.) Vleeshal, Markt, expositie „De restauratie van de binnenstad van Middel burg". Open van 10-17 uur (t.m. 31 aug.) Molenwater. Mi niatuur Walcheren- Van 9-21 uur (t.m. 31 aug.) Abdij, klank- en lichtspel wo. do. en vrijdag cum 20.30 en 21 u. (t.m. 1 sept.). OOSTBURG Ledel Theater 20 uur: Blue Movie 18 j. ROTTERDAM Groote Schouwburg 20.15 uur: „Das Dreimaderlhaus" door de Hoofdstad Operette. Prinsekerk, Schepenstraat 71- Om 20.15 uur: Orgelconcert door Aad van der Hoeven, or ganist van de Prinsekerk, m.m.v. The choir of Emanuel- school uit Londen. Schouw burg 20.15 uur: Wim Son neveld met Corrie van Gorp en Willem NijhoQit. SLUIS Raadskelder, onder stadhuis expositie schilderijen M. De- baille. Dag. van 10-12 uur en van 14-18 uur (it.ni. 31 aug.)- TERNEUZEN Lxor 20 uur: Nicholas en Alexandra 14 j. VEERE Potterii De Spreeuwenpot, Oo-mstraat 1. Boets-in en Draai-in voor boetseerders en pottenbakkers (t.m. 31 aug.). De Schapekop, Markt 23, de monstraties spinnen en weven (t.m. 31 aug.). VLISSINGEN Alhambra 20 uur: Dracu- la conitra Frankenstein 18 j- Stedelijk Museüm, Bellamy- park. Expositie Het Schepen portret sinds 1572. Van 10-12 en van 14-17 uur (t.m. 31 aug.). IJZENDIJKE Cultureel Centrum, expositie West-Zeeuwsch-Vlaanderen presenteert van 10-12 en van (4-16 uur. Zaterdag en zondag van 14-16 uur (t.m. 17 sept.). ANTWERPEN Stedelijke feestzaal Meir. ex positie 650 voorwerpen van al le niet-Europese werelddelen. Werkdagen van 10-17 uur, zat- zond. en feestdagen van 12.19 uur (t.m- 24 sept.). Het Sterkshof, Ho-oftvunderlei 160, Deurne, lithografie 1800-1950. Kunst en techniek (t.m. 16 sept.). Middelheimpark, expo sitie recente werken van de Italiaanse beeldhouwer Nino Cassani (t.m. 4 okt). Open van 10 uur tot zonsondergang. BRUGGE Boudewijnpark, St. Michiel 20 uur: „Holiday on Ice". Groeningenmuseum, exposi tie schatten van Brugge, aan winsten van 1966-1972 (t.m. 30 sept). Huidtvettershuis, ten toonstelling scheppend am bacht in West-VTaanderen (t.m. 11 sept.). Dag. van 10-12 uur, en van 15-18 u. Stadshal- len. actuele kunstbeurs (t.m. 14 sept.). Engels klooster, êx- positie J. van Ruusbroec, Tho mas More, G. Gezelle, zes eeu wen Vlaams-Engelse geestelij ke stromingen. Open van 14- 18 uur (t.m. 18 sept.). GENT St. Pietersabdij, forum van de kunstambachten nationale beurs (t.m. 11 sept.). Dag. van 14-18 uur. Zondag van 10.30- 12.30 uur en van 14-18 uur. Editie Zeeland RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150 - 7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14, tel 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel. 01100 - 8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: maandag tlm vrijdag 8.15 12.30 en 13.30 - 17.00 uur BUITEN KANTOORUREN. ADVERTENTIE EXPLOIT A TIE: Breda: maandag t/m vrijdag 19.00 -21.00 uur, tel. 01600-22341; zaterdag 9.00- 12.00 uur, tel. 01600 49900; zondag 20.00-22.00 uur, tel. 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140 - 3751 of 01158- 1940; Midden- Zeeland: 01100 - 4944. JUISAANSLUITIN GEN REDACTIE: chef Zeeuwse redactie: S. C. Augustijn, kantoor Nieuwstr. 9, Terneuzen, tel. 01150 - 7920 privé tel. 01150 - 5745; algemeen re dacteur Zeeland: A. F. Koopman, kantoor Kromme Weele 4, Mid delburg, tel. 01180 7764 privé tel. 01180 - 7438; redacteur Mid- den-Zeeland: B Jansen, kantoor Klokstraat 1, Goes, tel. 01100- 8038; redacteur Terneuzen en Kanaalzone: G van Berkel, kan toor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel. 01150-7920. privé tel. Ó1150- 4866: redacteur Ó.Z.-Vlaanderen. A. Verlind, kantoor Steenstr. 14, Hulst, tel. 01140 -3751. privé tei 01140-3103; redacteur W.Z. Vlaanderen: R. van der Helm kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150 - 7920. privé tel 01150 -4865; sportredactie Zeeland: R. van Deursen, tel. 01155 1367. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P. Konings, teL 01158 - 1940. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu tel. 01100-4316.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5