Clinge twee De Stem/De Vrije Zeeuw dagen in ban van muziek Oostburg Nieuwvliet wint tienkamp Hengelwedstrijd trok 1200 vissers (LDöQgrjMiffD Matige opkomst voor rit van stoom- tram DEELNEMER UIT IJZENDIJKE WINT EERSTE PRIJS (AUTO) SERVICE SERVICE SERVICE SERVICE BANDENHANDEL „LUCTOR" Clïnge Jaarvergadering bridgieclub Zuster ernstig Aanbesteding Rode Kruis geeft geld voor gehandicapten Maandag 28 augustus 1972 2 BERGEN OP ZOOM Hal Stadhuis, tentoonstelling van de maand van Paul Blom (t.m. 31 aug.). Open van 9 12.30 uur en van 13.30-17.30 uur. in zeeland bailie. Dag. van 10-12 uur en van 14-18 uur (t.m. 31 aug.). TERNEUZEN Luxof, 20 uur: Nicholas en Alexandra 14 j. Egaliseren Uitlijnen Vóór u verder gaat, vraagt eerst ónze prijzen, altijd concurrerend UW ADRES HULST TIVOLIWEG 63 Telefoon 01140-2461-4080 Zaterdags open tot 1 uur CLINGE Zaal van Dijck, bij Fr. Frankaert de Buus, 15 uur schieting van de schutters- maatschappij De Herleving. DRIEWEGEN Expo, moderne kunst o.a. glasschilderijen, kandelaars, enz. (handwerk). Open van 10-22 uur. Op dinsdagmorgen gesloten (t.m. 31 aug.). GOES Grand, 20 uur: Hunkering naar liefde 18 j. Museum voor Z.-, en N.-Beve- land, Singelstraat, expositie Kaart en landschap van de Bevelanden. Ma. t.m. vryd. van 10-12 en van 13.30-17 urn-, (t.m. 31 aug.). HENGSTDIJK E. de Kort 16 uur: Gaai- bolling. P. van Dijk 15 uur: Bekerschieting op twee wippen. 19.30 uur: Dansen m.m.v. „The Stone Stars". HULST Bioscoopgebouw 20 uur: Blue Movie, 18 j. Bierkaaistraat en Vismarkt. Braderie (t.m. 28 aug.). MIDDELBURG City 20 uur: Te gek om los te lopen, a.l. Benthem en Jutting, Lange Delft 64, expositie oude gravu res en aquarellen. Ma. tot en met zat. van 8.30-17.30 uur (t. ,m. 31 aug.), Vleeshal, Markt, expositie „De restauratie van de binnenstad van Middel burg". Open van 10-17 uur (t. m. 31 aug. Molenwater, Mini- tuur Walcheren. Van 9-21 uur (t.m. 31 aug.). Abdij klank- en lichtspel wo. do. en vrijdag om 20.30 en 21 u. (t.m. 1 sept.). OOSTBURG Ledel Theater, 20 uur: Blue Movie 18 j. PAAL-GRAAUW P. Verras, 15 uur: Kermis- schieting op twee wippen, ROTTERDAM Groote Schouwburg, 20.15 uur: Das Dreimaderlhaus door de Hoofdstad Operette. SLUIS Raadskelder, onder stadhuis, expositie schilderijen M. De- VEERE Potterij Dc Spreeuwenpot, Oomstraat 1, Boets-in en Draai-in voor boetseerders en pottenbakkers (t.m. 31 aug.). De Schapekop, Markt 23, de monstraties spinnen en weven (t.m. 31 aug.). VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: Dracula contra Frankenstein 18 j. Stedelijk Museum, Bellamy- park. Expositie Het Schepen portret sinds 1572. Van 10-12 en van 14-17 uur (t.m. 31 aug.). IJZENDIJKE Cultureel Centrum, expositie West-Zeeuwsch-Vlaanderen. presenteert. Van 10-12 en van 14-16 uur. Zaterdag en zondag vaii 14-16 uur (t.m. 17 sept.). ZUIDDORPE A. de Block, 14 uur: Schie ting voor bejaarden. ANTWERPEN Stedelijke feestzaal Meir, expositie 650 voorwerpen van alle niet-Europese wereldde len. Werkdagen van 10-17 uur, zat., zond. en feestdagen van 12-19 uur (t.m. 24 sept.). Het Sterkshof, Hooftvunderlei 160, Deurne, lithografie 18001950. Kunst en techniek (t.m. 16 sept.). Middelhetmpark, expo sitie recente werken van de Italiaanse beeldhouwer Niino Cassani (t.m. 4 okt.). Open van 10 uur tot zonsonder gang. BRUGGE Boudewijnpark, St. Michiels, 20 uur: Holiday on Ice. Groeningenmuseum, exposi tie schatten van Brugge, aan winsten van 1966-1972 (t.m. 30 sept.). Huidevettershuis, ten toonstelling scheppend am bacht in West-Vlaanderen (t.m. 11 sept.). Dag. van 10-12 uur, en van 15-18 uur. Stadshallen, actuele kunstbeurs (t.m. 14 sept.). Engels klooster, exposi tie J. van Ruusbroec, Thomas More, G. Gezelle, zes eeuwen Vlaams-Engelse geestelijke stromingen. Open van 14-18 uur (t.m. 18 sept.). GENT St.-Pietcrsabdijv forum van de kunstambachten nationale beurs (t.m. 11 sept.). Dag. van 14—18 uur. Zondag van 10.30 12.30 uur en van 14-18 uiur. (ADVERTENTIE) Editie Zeeland RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150 - 7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: maandag t/m vrijdag 8.15 -12.30 en 13.30 - 17.00 uur BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: maandag t/m vrijdag 19.00 -21.00 uur, tel. 01600 -22341; zaterdag 9.00 - 12.00 uur, tel. 01600 - 49900; zondag 20.00 - 22.00 uur, tel. 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140 - 3751 of 01158 - 1940; Midden- Zeeland: 01100 - 4944. HUISAAN SLUITINGEN REDACTIE: chef Zeeuwse redactie: S. C. Augustijn, kantoor Nieuwstr. 9, Terneuzen, tel. 01150- 7920 privé tel. 01150-5745; algemeen re dacteur Zeeland: A. F. Koopman, kantoor Kromme Weele 4, Mid delburg, tel; 01180 7764 privé tel. 01180 - 7438; redacteur Mid den-Zeeland: B. Jansen, kantoor Klokstraat 1, Goes, tgl. 01100 - 8038; redacteur Terneuzen en Kanaalzone: G. van Berkel, kan toor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150- 7920, privé tel. 01150- 4866; redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind, kantoor Steenstr. 14, Hulst, tel. 01140 -3751, privé teL 01140-3103; redacteur W.Z. Vlaanderen: R. van der Helm kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150-7920, privé tel. 01150-4865; sportredactie Zeeland: R. van Deursen, tel, 01155 1367. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P. Konings, tel. 01158 - 1940. ADVERTENTIE- EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu tel. 01100- 4316. Onderscheiding De cen trale raad van het Nederlands Katholiek Ondernemersver- bond voor het midden- en kleinbedrijf te Steenbergen heeft aan de overleden heer J. Spee te Clinge de zilveren draoigspeld van het NKOV voor Zuidwest-Nederland toe- i gekend. Tijdens z'n leven heeft hij zich gedurende vele jaren zeer verdienstelijk gemaakt voor de middenstandsverem- ginig. Hij was o. a. penning meester. De speld met oorkon de is door de voorzitter van de plaatselijke middenstandsvere niging, Jos Seghers. overhan digd aan mevr. M. Spee-Wee- maes te Clinge. (Van onze correspondent} (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tijdens de jaarvergadering in „hotel Des Pays-Bas" te. Terneuzen heeft de voorzitter van bridgeclub „Luctor", de heer C. van do Wouw, de wisselprijs uitge reikt aan de nieuwe clubkam pioenen de heer en mevrouw H. Voorhans-Belderok. De he ren Pij ma-Simpelaar werden kampioen in groep a, de heer en mevrouw Pellikaan in groep b en het echtpaar Bies- broeck-De Maagt wonnen de zomercompetitie. Besloten werd ook om op 14 september te beginnen met een bridge- cursus voor beginners. Er heb ben zich tot nu toe twintig kandidaten opgegeven (Van onze corresnondent) GOES Op de secundaire weg, nabij de brug van het Veerse Meer is zr. Rosina uit Goes, die de weg overstak, zaterdag aangereden door een personenauto, bestuurd door C. G. v. Z. uit Rijswijk. Zuster Rosina liep 2 gebroken benen en een hersenschudding op en moest per ambulance worden overgebracht naar het St. Jo hanna ziekenhuis te Goes. Zondagmorgen verleende op de kruising Evertsenstraat- Middelburgsestraat te Goes de bestuurder van een personen auto, de heer J. W. H. uit Goes geen voorrang aan een bromfiets, die bestuurd werd door de heer L. de R. uit Vlissinigen. De bromfietsbe- stuurder liep een hersenschud ding op. Hiii moest naar het ziekenhuis Bij een verkeersongeluk, dal: vrijdagavond plaatshad tussen Zaamslag en Zaamslagveer, is de bestuurder van een perso nenauto. L. J. K. uit Hontenis- se zeer ernstig aan het gezicht gewond toen zijn auto aan de achterzijde vain een trekker met aanhangwagen reed. Dok ter Fraanje uit Zaamslag ver leende de eerste hulp en hii liet het slachtoffer per ambu lance naar het Julianazieken- huis te Terneuzen overbren gen. Te Wilhelminadorp is od rle Langeweg, nabij het proefsta tion op onverklaarbare wijze zaterdagavond de heer J. W A. Op 't H. uit Goes met ziin auto in een langs de kant van de weg liggende sloot beland De auto werd geheel vernield. De bestuurder kwam er met de schrik af. (Van onze correspondent} GOES Zaterdag om 11.00 uur vertrok vanaf het z. g. veeperron van de N. S. het uit 4 personenrijtuigen en een goederenwagon bestaande toe ristentreintje van de stichting Stoomtram Goes-Borseie, voor de eerste rit door De Poel, via 's Gravenpolder, Nisse naar Kwadendamme. Deze rijtuigen werden ge trokken door da roetzwarte wolken uitbrakende, puffende en met vlaggen versierde loco motief „Wittouck", die onder toezicht van een N. S. machi nist bestuurd werd door de directeur van de stichting Stoomtram Goes-Borsele' de heer R. A. Stalk. Het vertrek geschiedde in de stijl van het. Stoomwezen der N. S., nl. door middel van het sein van de heer H. P. van der Veen, oud-stationschef te Goes en oud hoöfd-stations- chef uit Breda. De heer Van der Veen had zich voor dat doel in zijn oude uniform ge stoken, compleet met roda pet. De passagiersrijtuigen be hoorden oorspronkelijk tot de Pruisische Spoorwegen en werden in de jaren 1905 tot 1907 gebouwd. Na het einde van de eerste wereldoorlog werden deze als oorlogsschuld door Duitsland aan België ge geven. De locomotief dateert van 1921 van het type Oren- stein en Koppel, en was het eigendom van de suikerfa briek Wittouck te Breda. Voor de eerste rit, die dwars door het natuurmonument De Poel ging, bestond overigens een matige belangstelling. De meeste reizigers, waarbij veel jongeren, stapten te 's Graven polder in om op het station te Nisse weerde trein te verla ten. Onder de reizigers bevon den zich o. m. dr. J. Geldof uit Driewegen met zijn gezin en de heer C. vairi 'WcSerkom, cultureel opbouwwerker voor westelijk Zuid-Beveland. Onderweg vanaf dijken en bij overgangen maakte een filmploeg van de NOS veel opnamen, vooral op het station te Nisse, waar alle reizigers de trein moesten verlaten. De ze opnamen zijn bestemd voor het NOS-programma 'Panora- miek. dat op 7 oktober geheel aan De Poel gewijd zal zijn. Het einde van de reis vond plaats op het station te Kwa dendamme, alwaar de reizi gers gelegenheid kregen even hun benen te strekken en zich voor te bereiden op de terug reis naar Goes. Nadat de lo comotief door de heer Stolk voor de terugreis was geran geerd. vertrok de trein op het vertreksein van stationschef Van der Veen. Van de ziide van de organi sators werd de klacht geuit, dat kinderen soms onverhoeds de spoorlijn overstaken. HULST Twaalf aanne mingsbedrijven hebben inge schreven bij de aanbesteding van het gymnastieklokaal in Kloosterzande, die afgelopen week plaatsgehad. Laagste inschrijver was het aannemingsbedrijf L. Krieck- aert uit Hengstdijk met 246.600 gulden en 34.524 gul- der omzetbelasting. De hoog ste was het aannemingsbedrijf gebr. De Bruyne uit Terneu zen voor een bedrag van 322.072 gulden n 45.090 gul den omzetbelasting. De gun ning- is voorlopig aangehou den. CLINGE In kleurige uni formen trok een tiental gezel schappen en drumbands doe de straten van het dorp Clin ge, terwijl vrolijke marsmu ziek weerklonk. Tegelijk vier de het plaatselijke feestcomité dat zich, belast had met het organiseren van de diverse festiviteiten, zijn zilveren bc- staansfeest. Het voltallige college van b. en w. alsmede pastoor A. C. J. Fiek waren aanwezig in het ■gemeenschapscentrum waar de afgevaardigden van de gezel' schappen in de foyer bijeen kwamen. Reeds op zaterdaga vond had de fanfare Weldoen door Vermaak het muziekfeest geopend door te concerteren op de kiosk. Toen de 10 gezelschappen op zondagmiddag in het cen trum van het dorp verzameld waren trokken Weldoen door Vermaak, Muziekvereniging Heijkant, St.-Franciscus uit Susken en drumband Zuiddor- pe in de richting van de wijk de Fens, terwijl Semper Gau- dete, de Scheldezonen uit Nieuw-Namen, St.-Cecilia van de Klinge, E.M.M. uit Koe wacht, de Koninklijke Stede lijke Harmonie uit Huist en St.-Jan uit St.-Jansteen in de richting va de wiik Het Zee gat gingen. Het was burgemeester Mol- thoff, die als eerste het Clin- gense feestcomité van harte feliciteerde met het zilveren bestaansfeest. Hij had er be grip voor dat in de voorbije jaren veel inzet en doorzet tingsvermogen npodzakelijk was geweest. Er was volgens hem voortreffelijk werk ver richt voor de gemeenschap en van stagnaties was nog niets gebleken. Ook prees, hij het particuliere initiatief van dit comité. Natuurlijk kan het ge meentebestuur af en toe fi nancieel helpen, maar voor wat betreft de toekomst ziet het er niet al te best uit. Toch spoorde hij het comité aan om te blijven doen ais in het ver leden, Het gemeentebestuur zal zo mogelijk steun blijven verlenen. Hierna werd het glas gehe ven voor een heildronk. De voorzitter van de fanfare Wel doen door Vermaak, tevens voorzitter van het plaatselijke feestcomité was ten zeerste verheugd over de grote be langstelling bij diit muziek feest Tot slot van zijn toespraak schonk hij aandacht aan de muziekvereniging Heikant, die voor de 2e maal naar Clinge was gekomen om het muziek feest bij te wonen. Als herin nering bood hij de voorzitter Martinet een prachtige beker aan. De heer Martinet, had vele woorden van lof voor Weldoen door Vermaak. Heikant had als kleine vereniging een voorbeeld genomen aan Clin ge. Zodoende waren er nauwe banden tussen deze beide ge zelschappen ontstaan. Zelfs de dirigent van de muziekvereni ging Heikant was een Clinge- naar. Tot slot sprak de voorzitter van de Scheldezonen, de heer de Beckere, na de felicitaties en aandacht voor het werk van het feestcomité als mede attentie voor de muiekvereni- ging Heikant bracht hij in herinnering dat de Scheldezo nen reeds voor de 30e maal deelnamen aan het muziek feest in Clinge. Daarna begaven alle afge vaardigden zich naai- hun ge zelschappen, die bij toerbeurt enkele muzieknummers op de kiosk ten gehore brachten. (Van onze correspondent) BRESKENS Aan de in ternationale zeehengelwed strijd, georganiseerd door de Zeekrab uit Breskens, hebben ongeveer 1200 vissers deelge nomen. De visvangst was zeer matig. De vissers hadden allen piaatsgenomen langs de Wes- terschelde, vanaf de handels haven te Breskens tot aan nr 7 voorbij Hoofdplaat. De hoofdprijs van deze wed strijd, een personenauto, werd gewonnen door F- de Jonge uit IJzendijke. Door het gemeen tebestuur van Oostburg werd een receptie aangeboden in de vismijnkantine. Burgemeester A. Schipper van Oostburg zei tijdens deze receptie ónder de indruk te zijn van hetgeen hier gepresteerd is door de vereniging. „Zelf vis ik wel eens In troebel water, doch daar de Westersehelde nog zuiver is, toch zeker bij Breskens, heb ik niet meegedaan aan deze viswedstrijd". De burgemees ter prees zich gelukkig dat deze ontvangst in de vismijn- kantine kon worden gehouden. De geweldige prijzenschat heeft mij zeer verbaasd. Veel respect heb ik voor de orgaoisaitie. hetgeen zelfs re sulteerde in deelname van Belgen, Fransen en Engelsen. Het gementebestuur kan niet veel doen, doch meende door het aanbieden van deze ruim te, de receptie en een beker ook medewerking te hebben gegeven. Gelukkig dat het be stuur nu 'n sluitende exploitatie heeft. Het vissen is een goede vrijetijdsbesteding. Men kan hierbij tot rust komen. Bijhet steeds meer beschikbaar komen van vrije tijd is deze sport van uiterma te belang". „Als gemeentebestuur zullen wij de streek West-Zeeuwsch- "laanderen moeten verkopen. Wij zullen mensen moeten trekken om de gemeente leef baar te houden. Het toerisme, is voor de gemeente van enorm belang- Afgelopen zo mer zijn er meer toeristen ge weest dan ooit tevoren. De zakenmensen hebben hiervan kunnen profiteren. Een goede gewoonte is zeker de samen werking tussen winkeliers en hengelsportverenigmg voort te zetten. Ik hoop dat de hengel- sportvereniging nog lang mag doorgaan met deze organisatie, waarbij ,de geméante een mo rele steun zeker zal geven". Namens de Westerschelde- federatie sprak de heer A. Steijaert uit Oostburg woorden •van waardering. Hij wenste niet meet terug te gaan naar de vroegere samenstelling van gemeenten. Hij vond de nieu we gemeente Oostburg, waar bij tien kernen zijn onderge bracht een grote verbetering. Verheugd was hij over de op komst van de Belgen. Hij hoopte echter dat ook eens meer Hollanders naar de Bel gische wedstrijden zullen gaan. Hij feliciteerde Zee krab en bracht dank aan de stille werkers o.a. de contro leurs en de niet genoemde bo- stuursleden. Voorzitter L. Riemans van de Zeekrab danfcte allen voor de medewerking'. Hij hoopte volgend jaar wederom een dergelijke wedstrijd te kun nen organiseren- De uitslag van de wedstrijd is als volgt. Een beker aangeboden door het gemeentebestuur van Oostburg was voor de best ge klasseerde, nl. F. de Jonge uit IJzendijke, Een beker voor de eerste buitenlander was voor H. Puijenbroeck uit 9t. Gilles Waas. Een beker voor de eer ste buitenlandse dame voor madame D 'Hoedt uit Ostende; en een beker voor de eerste! Nederlandse dame was voorj mevrouw Hansen uit Halste ren. De auto was voor de best geklasseerde deelnemer, zoals gemeld, voor F. de Jonge uit IJzendijke met 1650 punten. Tweede werd C. Boden uit Halsteren met 1490 punten; 3 A. Bakx uit Halsteren, 1410; 4 D. Ridderhof uit Terneuzen 1355; 5 mevrouw Jansen uit Halsteren 1270; 6 F. de Koek uit Halsteren 1160; 7 A- van Puijenbroeck. St. Gilleswaas 1000 punten; 8 R. van den Busschen, Diksmuide 995; 10 mevrouw Bazelier uit Bergen op Zoom, 869 punten. (Yan onze correspondent) KRUININGEN In de Ko renbeurs heeft een bestuurs vergadering plaatsgevonden van het Rode Kruis, afdeling Zuid-Beveland Oost. In deze vergadering werden enige fi nanciële beslissingen geno men. Zo werd besloten een gift van f 500 beschikbaar te stel len voor het zwemmen voor gehandicapten in de gemeente Reimerswaal. Verder zullen 6 langdurig bedlegerige perso nen uit de gemeente Reimers waal een boottocht kunnen gaan maken met de Henri Du- nant. De boottocht begint te Wolphaartsdijk en eindigt te Wedijk en zal o.a. voeren langs Stellendam, Oosterhout. Bergen op Zoom en Terneu zen. Eveneens werd besloten om deel te nemen aan de verkoop van Rode Kruiszegels met toeslag in boekjes. Tot nieuw lid van het bestuur werd ge kozen de heer Van der Meii- den uit Yerseke. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Assen mag tijdens de TT-races zijn dolle nacht hebben, in Oostburg kunnen ze er ook wat van. Zowat heel de binnenstad stond op zijn kop nadat op nieuw een kleine kern van de gemeente Oostburg, W. Nieuwvliet er in slaagde de tienkamp te winnen. Vorig jaar was het Waterlandkerkje dat de beker veroverde. Na een spannende strijd eindigde de ploeg van Nieuw vliet met 39 punten op de eerste plaats, slechts een punt meer dan het Belgische Moer- kerke. Op grotere afstand volgden Breskens met 34 pun ten, Groede met 28 punten, IJzendijke met 25 punten, Schoondijke en Waterland kerkje met 24 punten, terwij] het Belgische Eeklo met 13 punten als hekkesluiter fun geerde. Ongeveer 6000 toeschouwers omzoomden zaterdagavond rij" en dik de Oostburgse markt om maar niets te missen van de grote finale van de tien kamp, georganiseerd door de plaatselijke winkeliersvereni ging. Na een muzikale ouver ture door de muziekgezel schappen van Zuidzande en Oostbung ging het al meteen hard tegen hard in de kinder wagenrace met hindernissen. Het publiek liet zich met aan moedigingen niet onbetuigd en vooral dc supporters van de verschillende ploegen schreeuwden zich de keel schor. Spandoeken en vlaggen begeleidden de yells, kortom de stemming zat er best in. Met het vorderen van de wedstrijd bleek dat Nieuw vliet en Moerkerke het onder elkaar moesten uitmaken wie met de hoogste eer zou strij ken. De eindsprint van de Nieuwvlieters was net iets be ter zodat de heer J. Bogaert, de voorzitter van de winke liersvereniging de beker aan de aanvoerder van Nieuwvliet kon overhandigen. De Belgen kregen als troostprijs van bur gemeester Schipper een wand bord mee naar huis. Prijsuitreiking na de tienkamp in Ooslburg.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2