Limburger weegt vier kilo teveel pnK.nNSoedanees loopt p,™""voeto,()lppische dorp SPORT VERBROEDERT Dolgelukkige Haico Scharn „NU GEEN GEZEUR AAN MIJN HOOFD" caballero filter van goeden huize Zwembond zorgt voor toekomst Remise Zaak is niet zo ernstig Over 9 dagen 25/1.75 anders dan andere filters Killanin voorzitter puurM bontmuts door Donderdag 24 augustus 1972 17 25 München 26. 8.-10. 9. 1972 Iedereen moet zich zorgvuldig voorbereiden op de Olympische Spelen. De Ierse kogelstoter Phi lip Conway doet dat op zijn eigen merkwaardige manier. En elke manier is goed behalve de slechte. MÜNCHEN (ANP) De Ierse lord Killanin (58) is woensdag in Mün chen gekozen tot voorzit ter van het internationaal Olympisch Comité. In deze functie volgt hij de 84-jarige Amerikaan Ave ry Brundage op. De eni ge andere kandidaat voor het voorzitterschap was de Franse graaf De Beau mont. li. DUO RUSKA-POGLAJEN: LAST VAN BLESSURES De lieftallige Rose Musani, die Oeganda zal vertegen woordigen op de 200 en 400 meter is een van de favorieten voor de vele fotografen. Geen wonder met deze exotische hoofdtooi. (Van een onzer verslaggevers) MüNCHEN Judoka Martin Poglajen is op dit moment een van de leden uit de Nederlandse Olympische ploeg waar de medische staf wat problemen mee heeft. De Lim burger raakte namelijk kort voor het vertrek naar Mün chen aan de knie geblesseerd en dat leidde er gisteren toe dat de Limburger niet voluit aan de eerste judotraining kon deelnemen. (ADVERTENTIE) „Maar de blessure is beslist niet zo ernstig als in het verle den weieens is voorgekomen. Tijldens een rustige training in Limburg heb iik gewoon mijn altijid toch wel iets zwakke rechterknie wat verdraaid. De zaaik is wat opgezet en af en toe wait pijnlijk. Toch wel vreemd dat ik juiist in een echt ontspannend partijtje gebles seerd moei worden, terwijl ik in Japan waar ik maandenlang keihard hebben moeten vech ten, totaal geen last van die knie heb gehad." Martin PogLajen hoopt echter dat die tijd in zijn voordeel werkt. De Limburgse midden gewicht, dde in 1965 al eens Europees kampioen was en die dit jaar bij de Europese titel strijd achtste werd, behoeft pas over negen diagen in het Olympisch strijdperk, te tre den". Daairom zie ik de zaak ook niet zo duister in. Ook de medische staf hier in het dorp verwacht dlat alles nog bijtijds in orde zal komen", aldus Pog lajen. Dr. Rozijn die zich speciaal belast met het genezen van de blessure, heeft ooik zeer goede hoop voor de toekomst." Na tuurlijk mag Poglajen niet vol uit trainen Maar hij mag van mij rustig met Wim Ruska en Jan Basman, zi.jn twee judoka- makkers in München, dagelijks wat in actie komen. Martin zal er echter voor moeten waken dat er geen extra belasting op die knie gaat komen. Hij mag in het Olympisch dorp ook van mij gaan zwemmen. Hij moet in de eerste plaats alles doen om zo snel mogelijk de hinder van die knie te vergeten". Foglajeti heeft uverigens nog een probleem te overwinnen. Hij weegt met zijn 84 kilo voor zijn gewichtsklasse vier kilo te zwaar. Een euvel waar mee de Heerlen aar ad veelvul dig te kampen heeft gehad, en daarom zegt hij opgewekt: „Ik moet me in de eetzaal een beetje zien te beheersen. Een stukje vlees en wat fruit za mijn gewicht de komende tijd veel goed doen. Over die over tollige vier kilo maak ik me totaal geen zorgen. Poglajen zal dan wel een zeer sterke wil moeten hebben, want het Olympisch dorp be schikt over een uitstekende keuken. Alle atleten kunnen zoveel eten als ze maar wensen REYKJAVIK (ANP) De zeventiende partij van de tweekamp om het wereldkam pioenschap schaken tussen de Russische titelhouder Boris Spasski en de Amerikaan Bobby Fischer, die dinsdag was afgebroken, is na 45 zet ten geëindigd in remise. Fi scher leidt nu met 107. De uitdager heeft uit de resteren de zeven partijen nog 2,5 punt nodig om zich wereldkampioen te mogen noemen. De laatste zetten van de woensdag voltooide zeven tiende partij zijn: Wit: Boris Spasski (Rus), Zwart: Robert Fischer (VS). 41 tf2-c2 (de ingesloten zet) g6-g5, 42. tc2-cl tel-e2, 43. tcl-o2 ta2-el, 44. Tc2-cl tel- e2, 45. tcl-e2, remise wegens herhaling van zetten. en kunnen gelijktijdig kiezen uit een grioot aantal bijzonder smakelijk klaag gemaakte ge rechten. Poigjlajen: „Er zijn in het leven meer dingen waar Je wel noair mag kijken, maar niet mag aankomen. Voor mij is er dius in Münchjen gewoon een verbodsregel bijgekomen. Maar het is niet alleen .het eten diait me zwaai' maakt. Drinken doet bij mij nog veel meer kwaad. Dus dat beperk ik helemaal tot een minimum". Naast Martin Poglajen moest gisteren ook Europees en we reldkampioen Wiin Ruska zich onder medische behandeling stellen. De Amsterdammer klaagde plotseling weer over rugpijn. Dr. De Jongiste, één van de begeleidende artsen van het Nederlands team, kon echter geen ernstige blessure ontdekken. Pokon is beter. Pokon is schoon en droog. Niet vloeibaar maar puur. Daardoor voordeliger. Pokon is óók ideaal 9 Een „openbare sportieve les" in de edele hockeysport tussen Australië en Maleisië is afgebro- ™or d?1p'an£,eIJ;1, ken na een gevecht dat was ontstaan tussen de Maleisische spelers en de Australiërs. De Austra- i1! ,w bloembakken. lier Pat Nilan kreeg een Maleisische mep waarna een verder om zich heengrijpend handgemeen tevens m mini-emmertjes. ontstond. Rechts de Australiër Paul Derine in gevecht met de tegenstanders. H. P. BENDIEN N.V- NAARDEN MüNCHEN (ANP) Een oefenwedstrijd tussen de ho- ckeyploegen van Australië en Maleisië moest abrupt worden afgebroken nadat bij een vecht partij de Australiër Pat Nilan vrij ernstig aan zijn hoofd ge wond was geraakt en naar het ziekenhuis moest worden Ver voerd. Australië had op het moment dat de ruzie ontstond met 1—0 de leiding. Voor het doel van Maleisië onstond plot seling een geweldige scrimma ge waarhij Nilan gewond raak te. Het bloed stroomde over zijn gezicht nadat Maleiisiërs dit met hun sticks hadden bewerkt. De Maleisiërs die revanche wilden nemen voor een eerdei geleden 52-nederlaag, hadden reeds in de rust gedreigd het veld te verlaten omdat hun aanvoerder bang was dat zijn spelers geblesseerd zouden ra ken. Reeds in de eerste helft had scheidsrechter Richard Je well de Maleisische officials verzocht de spelers tot kalmte te manen, maar dit sorteerde geen effect. Na afloop verklaar de de arbiter dat hij, indien het een officiële wedstrijd was geweest de ontmoeting zou hebben gestaakt. MüNCHEN (ANP). Het stelen van vlaggen, die aan talloze masten in München wapperen, is een dure aangelegenheid. Dat ondervond een student, die een vlag als souvenir wilde meenemen. Hij werd door de politie op heterdaad be trapt en direct voor de rechter gebracht, die een boete van 1000 mark eiste. Het organisatiecomité wil lieven van vlaggen de laatste weken zijn er bijna tweehonderd gestolen die spijt krijgen van hun daad de gelegenheid bieden de vlag terug te geven. Men behoeft daarvoor al leen maar een telefoonnum mer in München te draai en. Santos Osman, een voetballer uit Soedan, loopt sinds enkele dagen met een bontmuts door het Olympi sche dorp. Hij vindt de temperatuur in München maar niets. Volgens het Duitse „KNMI" in Offen bach behoeft er geen angst te bestaan, dat de Olympi sche Speilen in het water zullen vallen. Het onbesten dige weer van de laatste dagen is voor München en omgeving zeer ongewoon. Men verwacht in Offenbach dat het weer de komende dagen aanmerkelijk zal verbeteren. In de afgelopen 91 jaar heeft het tijdens de pariode, waarin nu de Olympische Spelen worden gehouden, slechts drie keer hard geregend. De computer van Sie mens, die op verzoek vrij wel alle gegevens van Olympische deelnemers spuit, heeft sinds maandag een concurrent. Amerikaan se baptisten hebben een computer opgesteld die alle vragen op bijbel-gebied geeft. De vraag: „Waar brengt de duivel de eeu wigheid door?" wordt be antwoord met „In de hel". De Amerikaanse baptisten hebben 100.000 mark geïn vesteerd in deze service. MüNCHEN (ANP) Van de vier Nederlandse atleten, de •lames Trudy Ruth en Wilma van Gooi en de middenafstan- ders Haico Scharn en Sjef Hen- gens, voelt Scharn zich zeer gelukkig met de vroege komst naar München. Vijftienhonderd meter-loper Scharn, die met Bram Wassenaar pas in een zeer laat stadium door het NOC waardig werd bevonden voor afvaardiging naar de Olympi sche Spelen, heeft ook bewust gekozen voor een vroege komst naar München. In tegenstelling tot Bram Wassenar, die zich liever in de vertrouwde omgeving van Pa pendal voorbereidt en daarom pas op 4 september naar Mün chen komt, wilde Scharn zo snel mogelijk de eigen omge ving ontvluchten. Militair sportleraar Scharn: „In de ka zerne in Schaarsbergen zeuren drieduizend soldaten mijn kop gek. Ik ben zielsgelukkig dat ik hier ben". Haico Scharn, die begin au gustus tijdens de Nederlandse kampioenschappen Iti Kerkra- de koos voor de 5000 meter maar de finale niet uitliep blijkt de weerslag daarvan vol ledig te hebben overwonnen „Het gaat nu weer lekker. Na de Nederlandse kampioenschap pen heb ik heerlijk ontspannen kunnen trainen. Ik heb veel „lang werk" gedaan maar mijn snelheidstraining toch niet ver waarloosd. Hier gaan we de zaak nu afwerken". Vanavond loopt Haico Scharn tijden,s de internationale wed strijden die in het Poststadion worden gehouden), een race over 1000 meter. Hij wil aan proberen het nationale recora. dat sinds 3 oktober 1959 met 2.21.5 op naam van Henk Heiaa staat, te verbeteren. Hij had echter liever woensdagavond in het Olympisch stadion gelopen. Voor de andere Nederlandse atleten bestaat er de komende dagen geen wedstrijdgelegen heid. MüNCHEN (ANP. - De blauw druk van de trainingsopzet van de Koninklijke Ned. Zwembond voor de periode na München is gereed. De parttime-bonds- adviseurs Nico van Dam en Jo Schreurs hebben een plan in gediend, waaraan het bondsbe- stuur zijn goedkeuring heeft gehecht. Het uitgangspunt van de laatste jaren: de macht aan de clubtrainers, dat tot een nieuwe bloei van de Neder landse zwemsport heeft geleid blijft in de nieuwe opzet be houden. Wel worden op grond /an de ervaringen van de af gelopen drie jaar verbeteringen voorgesteld, zoals grotere aan dacht voor de jeugd, een ande re indeling van de national kampioenschappen enz. „De richtlijnen liggen vast alleen de namen van de man netjes, die het zullen moeten uitvoeren, zijn nog niet inge vuld", aldus zwembondsdirec- teur Wim de Boer. „Uiteraard zouden wij graag zien dat Nico van Dam en Jo Schreurs hun werk voorzetten, maar we kun nen er begrip voor hebben dat zij stoppen, omdat ze anders misschien te weinig tijd voor hun gezin en werk overhou den". Na de Spelen gaan Nico van Dam en Jo Schreurs elk vooi zich praten met het bondsbe- stuur. Zij zelf blijven voorstan der van de aanstelling van ten minste twee professionele trai ners. Van Dam: „Alleen zullen jvij dat niet zijn". De zwem bond voelt uit praktische en financiële overwegingen meer voor part-timers. De Boer: „Er is zoveel werk te doen, dat we dan misschien wel zes man in vaste dienst zouden moeten ne men. Dat is voor ons geen haalbare kaart". In ieder geval is door deze conceptie voorko men, dat er weer een lacune ontstaat, zoals dat het geval was bij het vertrek van Forbes Carlile en Rob Kerkhoven na de Spelen van Tokio en Mexi co. Toen duurde het vele maan den eer er een oplossing werd gevonden. „Dat kunnen we ons nu niet veroorloven", aldus Wim de Boer. „Eén jaar na München zijn alweer de we reldkampioenschappen in Bel grado" De beide huidige coaches zijn er zich van bewust, dat zij noodgedwongen hun aandacht hebben moeten richten op een kleine groep. Van Dam: „Toen wij drie jaar geleden met zijn vieren aan dit werk begonnen, zouden wij onze aandacht rich ten op een A-, B- en een C- ploeg. Toen Jan Jiskoot en Van dei Sluis eruit stapten, hebben we ons moeten beperken tot de A- groep. Het is een gelukkige omstandigheid dat Bert Sitters nu bereid is gevonden om de jeugd onder zijn hoede te ne men. Want al is de ploeg, die wij in München aan de start brengen, gemiddeld nog jong, we moeten er nu voor zorgen dat straks hun opvolgers ge reed staan". Ed. Laurens Continental y N i

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 17