Justitie Miinchen dik in het werk SEAGREN WIL UITDOVEN OLYMPISCHE VLAM IS UITGESLOTEN Independiente- Ajax op radio en televisie PROF-ATLETIEK lavona „Wielerbaan lijkt wel operagebouw" Kasten geen bezwaar Haar- problemen? Televisie FINALE VAN EUROPA CUP 2 IN SAL0N1KI sport 13 M droog en dor haar? slap en fijn haar? vet haar? herstel van uw haar? haar vlug uit model? NIEUW EMBLEEEM Woeosslas 23 1972 (ADVERTENTIE) Lavona-crèmebehandeling Flakon voor 2-3 behandelingen f2,00 Voordeelflakon voor 10 behandelingen f5,25 Lavona-haarhersteller Flakon voor 3-4 behandelingen f 2,05 Voordeelflakon voor 10behandelingen f6,50 Lavona tegen vet haar Flakon voor 2 behandelingen f 2,45 Voordeelflakon voor 10behandelingen f6,95 Lavona-snelkuur met extra- verstevigende werking voor herstel van alle haarsoorten. Flakon voor 3-4 behandelingen f2,40 Voordeelflakon voor 10 behandelingen f6,95 Lavona-haarversteviger. Flakon voor 1 behandeling f 0,85 2-3 behandelingen f 1,50 Voordeelflakon voor 10 behandelingen f3,75 Verkrijgbaar in 2 soorten. Normaal: voor normaal haar. Bleu: voor grijs-gemêleerd haar. is een Wella-produkt BETER BEST -10. 9. 1972 «grift i 11 MUNCHEN (ANP) Roger Rousseau, de voorzitter van liet organisatie-comité, en Jean Drapeau, de burgemeester van Montreal, hebben in het olym pisch perscentrum in München het olympisch embleem voor de spelen van 1976 gepresen teerd. Het door de Canadese grafi cus Georges Huel ontworpen embleem bestaat uit de vijf ineengevlochten olympische ringen met daarboven het ere podium. Het geheel vormt een grafische intrepetatie van een „M", de beginletter van het woord Montreal. M IJN OMEN De Win- terswijkse schutter Willy Httlen heeft gisteren tij dens de training op de Qirmpische schietbaan voor een schitterende prestatie gezorgd. Hillen verbeterde rijn beste persoonlijke prestaties met één punt: hij schoot in totaal 597 van de maximaal te behalen 600 punten bijeen. „De training in München verloopt geweldig", zegt de ï9-jar»ge Winterswijker. ,Jk zit nu op een gemiddel de van 593—594 punten en die score heb ik nog nooit tijdens de training kunnen bereiken". Willie Hillen moet op dit moment wel in een ver schrikkelijk goede vorm steken. Maar maakt de Ne derlander nu ook ineens kans op een bijzonder goe de eindklassering 7 „Ik hen beslist niet te vergelijken met de Amerikanen en de schutters uit de Oosteuro- pese landen. Die schieten zo maar voor de vuist weg en dan nog akelig zuiver en dus met geweldige punten- series. Als die mannen klaar zijn met schieten ben ik zo'n beetje op de helft van mijn serie. Ze schieten in een geweldig tempo". MÜNCHEN (ANP) Jan Le grand is in zijn leven wel wat- gewend op het gebied van wielerbanen. De Amsterdam mer, eens stayerskampioen van Nederland en daarna een zeer gewild en bijzonder kun dig mecanicien vooral bij zes daagsen, kent de meeste wie lerbanen op het westelijk hal frond. Maar hij heeft versteld gestaan toen hij de piste zag, waarop straks de Olympische baannummers worden uitge vochten. „Die wielerbaan lijkt wel een operagebouw. Alles is even mooi en stijlvol. Je zou er stil van wond-en", was zijn reactie bij terugkeer in het Olympische dorp. „Hoe ze dat gemaakt hebben, begrijp je niet. Het is in een woord een kunstwerk". Legrand raakte bijna niet uitgesproken over zijn kennis making met de Olympische piste. „Lopen dat die houten baan doet Vorige week hebben de Westduitsers 4.19 met de ploeg over 4 km. gere den, de Zwitsers 4.21. Daarbij moet je dan wel bedenken, dat die Zwitsers alleen Xavier Kurmann hebben en verder niks. Ik ben benieuwd hoe dat straks bijde wedstrijden gaat uitpakken. Dat moeten tijden worden, die zelfs de prestaties op de hoog gelegen baan in Mexico in de schaduw moeten stellen". MÜNCHEN (ANP) Niet alleen de politie maar ook de justitie in München is op alles voorbereid. Vanaf gisteren tot tien dagen na afloop van de van de Olympische Spelen, waardoor de Zuidduitse stad en omgeving gedurende ruim twee weken ongeveer vier miljoen mensen zal moeten Spelen wordt een speciaal herbergen. Judoka Wim Rvska gooit met water uit een der siergotendie he* Olympische dorp versie ren, terwijl Martin Poglajen en Jan Bosman lachend toekijken. JOOP MIDDELINK: GUL T evreden coureurs (Van onze speciale ANP-verslaggever) MüNCH'EN Waarom is chef de mission Bram Leeu wenhoek niet direct te rade gegaan bij de wielerploeg toen hü tjjdens de vliegreis van de Nederland,se Olympische ploeg de sportlieden er op moest attende v i, dat zij zou den moeten schipperen met kastruimte? Voor de wielren ners vormden die niet te tillen bakbeesten van stalen kleerkasten namelijk geen probleem. Zij vonden zoals alle andere leden van de Nederlandse ploeg deze kasten merk waardig verspreid door de hun toegewezen flats. Hier stonden er een paar in een kamer, zodat er nauwelijks ruimte overbleef om in te woonen, elders vonden zij kale ruimten. Wielrenners, dat heeft de praktijk bij vorige Olympische Spelen en andere grote toer nooien wel uitgewezen, zijn echter niet zo snel verslagen. Baan- en wegrenners sloegen de handen ineen, demonteer den wat verwijderd kon wor denden sleepten de overblij vende nog altijd kolossale de len via smalle wenteltrappen door de flats. Het resultaat was verbluffend. Toen een en ander weer deskundig in ei- Kaar was gezet had een ieder de hem toegedacht kastruime zonder er meer dan een paar stappen voor te moeten doen. Dié expeditie ging gepaard njet een totale verhuizing van de wielerploeg. De door het NOC gemaakte indeling beviel namelijk niet. Er werd ge changeerd tot een ieder weer tevreden was. De beschikbare woonruimte is nu zo verdeeld, dat er als het ware drie hoofdkwartieren zijn ontstaan met dependances. De hoofd kwartieren worden bezet door Arie van Viliet, Joop Midde- lin-k en Frans Mahn, in de dependances wonen de renners en het personeel. De kamers van de leiders staan ook ter beschikking van de renners. Joop Middelink: „We hebben het zo ingedeeld, dat de jongens bij ons een kaartjes kunnen leggen. Ik denk bovendien, dat ik maar een televisietoestel voor ze ga kopen zo'n draagbare. Want wielrenners denken alleen aan eten, drinken, fietsen en rus ten. Wat zou het dan fijn zijn als ze rustig naar de tv zouden Tokio, hij presteerde het op- Zover gaat Middeünk, die bij deze Spelen wil proberen met de ploeg voor de 100 km voor de derde maal in succes sie goud te behalen. Middelink betaalt zo'n televisietoestel uit eigen zak... De ploeg voor die 100 km in München bestaat uit Fedor den Hertog, Aad van der Hoek, Hennie Kuiper en Cees Priem. Het geheim van Middelink is om steeds weel bij de Spelen een bijzondere band tussen zijn kandidaten te scheppen. Dat lukte hem in Tokio, hij j presteerde het op nieuw in Mexico en ook in München is hij er weer in geslaagd. Typerend voor dat sfeertje was het verzoek van de vier voor 1972 om bij el kaar te mogen slapen, op eer. kamer. Er moest om aan dit verzoek te voldoen wel wat met de ruimte worden ge schipperd. maar de zaak kwam voor elkaar. Middelink glunderde. Hij kondigde aan, dat hij woensdag en donder dag met dit viertal groot gaat trainen. Dat betekent met ge vulde knapzak 's morgens om half tien de poort van het Olympische dorp uit en pas in de namiddag tegen vijf uur terugkomen. Op zo'n dag wor den er vlot een paar honderd kilometer onder de wieltjes weggetrapt. De jongens doen het graag. Voor zichzelf en voor „Ome Joop". schema aangehouden. Men verwacht in München onge- Df 3ustitie 'n ,M^tcheil„S kent er op dat het aantal veer twee miljoen bezoekers strafbare handelingen aanmer kelijk zal stijgen al is men er niet van overtuigd dat dit evenredig zal zijn met het aantal bezoekers. Om echter niet voor verrassingen te ko men staan, heeft men de nor male afhandeling van strafza ken op een ,laag pitje' gezet om zoveel mogelijk rechters en openbare aanklagers ter be schikking te hebben. De justi tie wil strafbare handelingen zo snel mogelijk afwerken. De eenentwüitig rechters voor algemene strafzaken en hun twaalf collega's die ver keersdelicten behandelen, zul len in de Olympische periode in plaats van tweemaal slechts een keer per week zitting houden om zoveel 'mogelijk beschikbaar te zijn voor „0- lympische strafzaken". Van 's morgens halfnegen tot 's avonds elf uur kan er in München rechtgesproken wor den. Tot halfvijf zijn daarvoor drie rechters be schikbaar. In de avonduren is een rechter aanwezig. Bij het optreden van een „spits" kun nen twee rechters telefonisch worden opgeroepen om bij te springen. Wanneer de strafzaak een voudig is en direct een uit spraak kan worden gedaan zal .dat gebeuren. Dit geldt in elk geval voor de wetsovertreders die niet in München wonen. Inwoners van München krijgen de „normale behandeling". Twee rechters in München zullen tijdens de Olympische atletiekwedstrijden in elk ge val niet in toga rondlopen. Dieter Hummel en Wolfgang Kellner doen van 31 augustus tot 9 september in het Olym- pisoh stadion dienst als spea ker. Wielrenner Fedor den Hertog danst op de muziek, die de Brazilianen ten gehore brengen voor het Nederlandse woonblok Ver der van links naar rechts: Henk Poppe, Ben Koken, Cees Priem en Hennie Kuiper. MÜNCHEN (ANP) Voor de eerste keer heeft de slotlo- per van de Olympische esta fette, de 18-jarige Guather Zahn, maandag bij wijze van proef, het Olympisch vuur in het stadion ontstoken. Ook de reserve Rudolf Brumund, heeft de 116 stenen en 19 houten treden van de trap ge lopen. Het klopte niet hele maal tussen het ontbranden van de vlam en de inzet van de Olympische hymne. Een maal was er te langzaam gelo pen, eenmaal was er vier se conden te laat gestart. De Olympische vlam wordt door gas gevoed. In totaal zal 100 ton gas tijdens de spelen ver- HILVERSUM (ANP) De voetbalwedstrijd Independiente- PARIJS (ANP) Tijdens ^iax om officieuze wereldbeker, die woensdag 6 september het congres van de UEFA, dat ?aj wor(jen gespeeld, zal rechtstreeks door de NOS-radio en maandag in Parijs is gehou- te]evjsje worden uitgezonden van 1.50 tot 3.45 uur 's nachts, den, is besloten dat de finale nerman Kuiphof zal de televisiereportage van commentaar voor van het toernooi om de Europa raen Nederland is het enige land dat de wedstrijd direct zal uit- Cup II (Bekerwinnaars) op 16 zenjen andere landen hebben geen interesse, omdat er dan nog mei 1973 zal worden gespeeld olympische Spelen worden gehouden. in Saloniki (Griekenland). Donderdag 7 september vanaf 22 uur af zal via Nederland 2 een Aanvankelijk was Parijs samenvatting te zien zijn. De voor dat tijdstip aangekondigde voor deze finale aangewezen. Olympische voetbalwedstrijd komt hierdoor te vervallen, maar de Franse voetbalbond De NOS-radio zal ook een rechtstreeks verslag van de weo- kan het Pare des Prince, waar strijd uitzenden. Verslaggevers is Jaap Bax. Van 24.00 uur tot deze eindstrijd zou worden ge- het begin van de wedstrijd wordt op Hilversum 1 dan lichte houden niet zonder reclame, muziek uitgezonden, afgewisseld met flitsen en gesprekjes uit zoals de UEFA voorschrijft, Buenos Aires. opleveren Dit in verband met Tussen de EBU en de UEFA worden nog onderhandelingen ge- «.fepraken met firma's. De fi- voerd over de televisieuitzending van de return op donderdag aale van het toernooi om de 28 september in het Olympisch stadion te Amsterdam. Bij een Europa Cup I Landskampioe- gunstig verloop van deze besprekingen zullen NOS en Tros nen )wordit zoals bekend, op voor die avond zendtijd ruilen, zodat ook deze wedstrijd, die om 3b mei 1973 in Belgrado ge- 20.15 uur begint, kan worden uitgezonden. s eel<1 Beide televisiereportages zijn te zien op Nederland I. branden. Het uitdoven van de vlam is praktisch uitgesloten. De electrische ontsteking is permanent in bedrijf. De taxichauffeurs in München zijn verontwaardigd over het feit dat hun slechts zes standplaatsen bij het Olympische dorp zijn toege wezen. Bij wijze van protest tegen deze maatregel reden de chauffeurs in rijen van vier door de hoofdverkeerstraten van de Beierse hoofdstad en legden met deze actie het ver keer voor vele uren volkomen lam. Het regeringsblad in Tan zania Daily News heeft in harde bewoordingen de beslui teloosheid van het IOC aan de kaak gesteld. Volgens dit blad heeft het IOC voldoende ruim te in de reglementen om het Rhodesische vraagstuk op te lossen. Vooral de 84-jarige Avery Brundage moest het ontgelden en werd uitgekreten voor een oude racist die zijn persoonlijke afkeer tegen Afri kanen wil botvieren. De krant vraagt dan: „Waar blijven on ze vrienden uit de socialisti sche landen, die ons steeds weer hun vriendschap aanbie den? Begrijpen zij niet waar om het hier gaat Waarom roeren zij zich niet? Tanzania was het eerste land dat we gens de Rhodesische kwestie zijn boycot tegen de Olympi sche Spelen in München uit sprak. Een nieuw Olympisch re cord werd reeds gevestigd voor de spelen zijn geopend. Liefst 72 van de 74 leden van het internationaal Olympische Comité zijn naar München ge komen om aan de 73e bijeen komst deel te nemen en de spelen bij te wonen. Alleen Al fredo Incuarte (Uruguay) en Mario Negri (Argentinië) ont breken op het appel. Het abso lute record werd echter niet gebroken. Dat werd gevestigd tijdens de bijeenkomst in Ba den-Baden in 1963 toen 73 le den aanwezig waren. Daar ontbrak alleen Cuba. uitgaan, anders bereiken we niets. Ik ben ervan overtuigd dat wanneer iemand het initi atief neemt een heleboel atle ten zullen meedoen, Ameri kaanse, maar ook Europese. Het gaat er maar om wat ge lijkgestemden bij elkaar te krijgen". Wat de kwestie van de pols stokken betreft, woensdag wil Seagren tijdens voor-olympi sche wedstrijden met zijn me despringers praten over het verbod door het IOC van de nieuwe „catapole", waarmee de laatste maanden opzienba rende prestaties zijn geleverd. Het Internationaal Olympisch Comité wil niet dat de stok op de spelen wordt gebruikt, om dat het nieuwe materiaal niet in alle landen reeds twaalf maanden voor München in gang heeft gevonden, zoals de reglementen eisen. leder land heeft zijn eigen costuums en mode in München. Zo ook deze Nigeriaanse atleet, die niet geaarzeld heeft in zijn originele klederdracht voor onze camera te poseren. Agbamu, specialist op de 4 x 100 meter, liet zich hier de Ceylonese thee goed smaken. MUNCHEN (ANP) Als het aan de Amerikaanse we reldrecordhouder polsstok hoogspringen Bob Seagren ligt wordt de profatletiek liever nog vandaag dan morgen een feit. De 25-jarige atleet uit Californië ventileerde zijn vi sie na aankomst in het olym pisch dorp, onder meer als re actie oj> het recente verbod van de "polsstok waarmee hij het wereldrecord op 5.63 me ter bracht. Seagren: „Ik heb schoon genoeg van het amateu risme en de IAAF. Het wordt tijd da,t de atleten zich aan eensluiten en een soort prof- groep gaan worden. Ik zou daar graag aan meewerken. Het moet toch mogelijk zijn één of andere rijkaard in de States over te halen als spon sor op te treden en wij kun nen best een aantrekkelijk programma in elkaar zetten. Maar het moet van de atleten

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 13