GRONDIG ONDERZOEK IN KREEK Sociale functie van openbaar vervoer komt te weinig uit de verf Commissie voor verplaatsing Sasse markt Uitslagen schietingen Nota „Ruimte voor de jeugd": Vlootshow in haven van Paal Expo Axel: 7000 bezoekers Staatsbosbeheer vist het uit stad streek Expo kampte met stroom storingen Tweede van HVV op scliot tegen Graauw KADER STEEN GELIJK TEGEN TEMSE Slechte vangst op viswater De Vogel SAS VAN GENT Uitslagen van Betekoppe-rit Hulst Burgerlijke stand EHBO GRAAUW Volkscours in Hengstdijk Jongerenmis druk bezocht Ploegwedstrijd „POLDERRIT" Prof essief eest Heikant Hulst Dinsdag 22 augustus 1972 2 ?5 (Van een onzer verslaggevers) GRAAUW De technische dienst van Staatsbosbeheer probeert er door middel van een grondig onderzoek achter te komen, wat nu precies de oorzaak kan zijn van de vaak snelle daling, van het water peil In de Vlaamse Kreek. De ze afvloeiing van water, had enkele weken geleden een massale vissterfte tot gevolg. Volgens de heer C. Boone in Hulst, de voorzitter van de gedupeerde hengelvereniging, zijn de vissen de klap inmid dels weer te boven. Dat is onder meer te danken aan de overvloedige regenval van de afgelopen weken, waardoor het waterpeil weer zodanig is gestegen, dat nu ook de riet kragen weer onder water staan. Met het hemelwater is er ook weer voldoende zuur stof in de kreek gekomen voor een (voorlopig) onbelemmerd bestaan van de overgebleven vissen. De heer Boone zegt onder deze omstandigheden niet bang te zijn voor en her haling van de ramp, zoals die van enkele weken geleden. Er kwamen toen zoveel vissen in het zuurstofarme water om, dat ze afgevoerd moesten wor den naar een massagraf aan de kant van het water. „De paling bijt goed", ver telt de heer Boone, „maar wat nog belangrijker is, dat is, dat ook de schubvis weer lang zaam gaat bijten en dit bete kent, dat ze het weer best naar de zin hebben". Voor noodgevallen staat nog steeds de motorpomp paraat, waar mee men enige tijd geleden in de kreek het water op hoger peil heeft gebracht, toen het helemaal mis dreigde te lopen. Wat de juiste oorzaak is van de snelle daling bij droog weer, is nog een compleet raadsel. Staatsbosbeheer is met het onderzoek al enige tijd geleden begonnen en het duurt nog steeds voort. Het zal voortgezet worden tot men er achter is, wat er eventueel te gen het euvel gedaan kan wor den. Volgens de voorzitter van de hengelvereniging zou op de eerste plaats de modderplaat midden in het water verwij derd moeten worden, maar daarop bestaat voorlopig geen kans. Het zou teveel geld kos ten. „Er moet in ieder geval iets gebeuren", zo vertelt hij. „An ders hebben we de kans, dat we er de komende winter ook nog mee komen te zitten". En daarop is hij niet gerust, want tot heden heeft men zuurstof rijk water uit een nabijgele gen waterloop kunnen oppom pen. De heer Boone vreest, dat die mogelijkheid dit najaar ook tot het verleden zal beho ren. „Dan komt er namelijk het vuile water van de buiten vest in Hulst door te lopen. Ik vrees, dat we dat water dan niet meer kunnen gebruiken,p omdat het anders van kwaad tqt erger komt". Vol lof is hij overigens over de inspanning van Staatsbos beheer en de toezegging van de gemeente Hulst, die voor komende gelegenheden de hulp van de brandweer heeft aangeboden. Volgens de heer Boone kunnen de leden van zijn club voorlopig rustig sla pen, want er is geen vuiltje meer aan de lucht. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Een woordvoerder van dc Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij (PZEM) heeft gisteren verklaard, dat dit bedrijf maar moeilijk ver antwoordelijk gesteld kan worden voor het feit dat de tv-uitzendingen van „Regio Visie" op de Axelsc Expo, af gelopen zaterdag enkele keren wegens stroomstoringen onder broken moesten worden. Volgens de PZEM-man moet de storingsoorzaak binnen de energievoorzieningen van de Expo-hal gezocht worden en die stroomvoorziening wordt niet door de PZEM verzorgd. Dit bedrijf heeft alleen de aansluiting op de hoofdkast verzorgd, aldus de mededeling. De uitzendingen van „Regio Visie" moesten zaterdag tot driemaal toe worden onderbro ken, doordat er stoppen door sloegen. (Van onze correspondent) HULST Het tweede elftal van de voetbalvereniging HVV'24 heeft op eigen terrein een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tegen het eer ste van Graauw (uitkomend in de eerste klasse van de afde ling Zeeland). De reserves van HVV'24 blijken het veel beter te doen, dan de topformatie van Kra mers. De Hulstenaren versloegen Graauw met 43, nadat de rust was ingegaan, met een 42 voorsprong. De HVV-doelpunten kwa men op naam van: M. Vlassen- rood (2x), W. de Wilde en P Taggart. (Van een onzer verslaggevers) HULST De lage vervoersfrequentie van het openbaar vervoer in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, is er volgens de stichting Gemeenschapswerk oorzaak van, dat in de ker nen van de gemeente Hulst niet alle kindfren kansen voor deelname aan (gecentraliseerde) activiteiten hebben. Dit is een van de stellingen, die staan te lezen in een nota „Ruimte voor de jeugd". Hierin wordt aandacht besteed aan de voorzieningen voor jeugidactiviteiten in de gemeen te Hulst. In de nota wordt over het openbaar vervoer verder opge merkt, dat de betekenis ervan afneemt door de lage ver voersfrequentie. „Omdat eco nomische motieven meer de aandacht krijgen dan sociale, mag niet op een verbetering van de situatie gerekend wor den", aldus het rapport. Waar in verder staat, dat door ou derverenigingen getracht zou moeten worden om op de acti viteiten afgestemde vervoers mogelijkheden te krijgen. „Het vervoersprobleem is een streekprobleem. Oplossin gen zouden moeten worden gezocht voor de gemeenten Hontenisse en Hulst gezamen lijk. Zeker omdat Hulst een streekverzorgingsfunotie heeft", aldus het gemeen schapswerk. Er wordt ook aandacht besteed aan de ac commodaties, die in de ver schillende kernen voor het ontplooien van jeugdactivitei- ten beschikbaar zijn. Het ge meenschapswerk heeft becij ferd, dat de gemeente Hulst ruim 4800 inwoners tussen de 0 en 18 jaar telt. Landelijk is dat percentage ruim 32 pro eent en provinciaal 30 procent. Deze categorie jongeren wordt in de inventariseringsnota on derverdeeld in „mobiele" en „immobiele" jongeren. Er wordt onder meer op gewezen, dat 't Houtenkwartier in Hulst een belangrijke rol speelt in het verschaffen van huisves ting voor diverse activiteiten. Het gebouw is inmiddels door de gemeente van het rijk overgenomen, maar het is nog niet bekend of het gebouw in het kader van de stadssane- ring ai dan niet wordt ge sloopt. In het eerste geval zou het gemeentebestuur tijdig voor vervangende ruimte moe ten zorgen, aldus de nota. Daarin wordt wel gezegd, dat alle alternatieve huisvestings- mogelijkiheden voor de ge meente en de verenigingen aanmerkelijk duurder zullen uitvallen. Als 't Houtenkwar tier niet wordt afgebroken, zo gaat het rapport verder, be staat de mogelijkheid dat het in huur wordt overgenomen door een speciale stichting, die het later eventueel ook zou kunnen kopen. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Het eerste elftal van de voetbal vereniging STEEN speelde op eigen veld een wedstrijd tegen Temse. Na een zeer spannende wed strijd bleven de verdedigers de aanvallers de baas en ein digde deze wedstrijd in een 00 stand. (Van onze correspondent) HENGSDIJK De hengel- club De Vogel hield haar der de clubwedstrijd in het viswa ter De Vogel te Hengstdijk. Evenals in de vorige wedstrij den was de vangst ook nu weer slecht en wisten slechts vier van de 44 deelnemers en kele vissen te vangen. De uitslag was als volgt: 1 R. Boogaert te Kloosterzande, 2 H. Jonkheym te Kloosterzan- de, 3 A. van Leuven te Stop peldijk, 4 P. van Poorten te Hengstdijk. De overige prijzen werden verloot. Over de voorzieningen tn andere kernen wordt opge merkt, dat accommodaties voor activiteiten van en voor deze groep waar mogelijk, on dergebracht moeten worden in bestaande voorzieningen. „Het is van belang in gezamenlijk overleg met alle betrokkenen te komen tot een planning van welzijnsvoorzieningen, zowel voor niet mobiele als mobiele jeugd", zo zegt het gemeen schapswerk. Op de laatste pagina komt men nog tot het besluit dat activiteiten van en voor de jeugd niet alleen afhankelijk zijn van het ter beschikking hebben van geschikte huisves tingsmogelijkheden., Het be schikbaar zijn van kader is eveneens van groot belang en datzelfde geldt voor een goede subsidieregeling, zo wordt tot slot gezegd. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De Be tekoppe-rit te Sas van Gent is zondag een groot succes ge worden. Voor de vierde keer werd deze rit georganiseerd door de Sasse Carnavalsstich ting onder auspiciën van de WZA. 's Avonds werden in hotel De La Bourse de prijzen bekendgemaakt, waarbij de voorzitter van de Sasse Carna valsstichting de heer G. de Smit, de prijzen uitreikte. De wisselbeker bleef weer in het bezit van de heer en me vrouw 'Risseeuw-Van de Have uit Zaamslag. De uitslag luidt als volgt: A-klas: 1 C. Bude-A. Deegens, 2 Westveer, 3 Van Hijfte, 4 Hollestelle, 5 Van Hijfte. Eerste dames-equipe: mevr. Degens en mej. Boon uit Middelburg. B-klas: 1 Ha- gemans, 2 Huig, 3 Boon, 5 De Vervaet, 5 Remery. Eerste da mesequipe: mevr. Remery en mej. Remery uit Sas van Gent. CLINGE Overleden: V Hoefnagels wed. van A van Mullem. ONDERTROUWD: A Dob- belaer uit Axel en A Phara- zijn. HEIKANT Ondertrouwd: J van Bavel uit Hulst en V de Bruyn. HULST OVERLEDEN: L. Heriman. GEBOREN: Marloes dv W Jonkers en N van Overmeeren, Philip zv J Weerheim en C Colsen, Jeroen zv G Verstoe ten en W Bartz, Serge dv W Dierick en A Bisschop. HENGSTDIJK Ondertrouwd: J de Schepper uit Wemeldinge en L Maas. KLOOSTERZANDE Ondertrouwd: B de Booy en J Joos, A de Waal en A de Klerk uit Boschkapeile. Geboren: Annika dv R Ver- mmmen en T Wesepoel. KOEWACHT Overleden: E Herman ev 0 Herman. NIEUW-NAMEN Ondertrouwd: E de Moor uit Beveren-Waas en M v d Hey- den, B de Letter uit Axel en J Lookefeer. OSSENISSE i Ondertrouwd: R van Poor ten en E de Kort. (Van onze correspondent) GRAAUW Het bestuur van de ehbo-afdeling Graauw heeft deelgenomen aan een districtsvergadering van de af deling Zeeland. Deze is gehou den in café „De Ster" in Hulst. In verband met het perio diek aftreden van het hoofd bestuur der ehbo, werd voor gesteld van iedere afdeling twee kandidaten in het hoofd bestuur te benoemen. Deze bijeenkomst werd door talloze afdelingen bijgewoond. (Van onze correspondent) HENGSTDIJK Ter gele tenheid van de kermis is er in Hengstdijk een volkskoers ge houden voor drie categorieën renners. De eerste koers bestond uit deelnemers van Hontenisse, de tweede was voor personen, jonger dan zestien en ouder dan 35. De derde koers was voor de trimmers. De koers werd gereden in aanwezigheid van ronde-miss Margo Maas. Het startsein werd gegeven door burgemeester mr. M. So- mers uit Hontenisse. (Van onze correspondent) CLINGE Op verzoek van pastoor Wijmeersch verzorgde het jongerenkoor Ritmico uit Terneuzen de eucharistievie ring op zaterdagavond in de parochiekerk van Onze Lieve Vrouw Hemelvaart te Clin- ge. De kerk was stampvol. De aanwezigen kregen program maboekjes aangeboden om de liederen te kunnen volgen. Vocale en instrumentale mu ziek sloeg bij de kerkbezoe kers ten zeerste in. Nog geen vier weken geleden konden de dode vissen met honderden tegelijk uit de Vlaamse Kreek worden opgevist en in een massagraf gestopt. (Vin een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT. Met drie stemmen voor en vijf onthoudin gen (van de vertegenwoordigers van de winkeliersvereniging Sas '70) heeft de commissie van advies en bijstand voor het midden- en kleinbedrijf van de gemeente Sas van Gent zich ver klaard voor het verplaatsen van de weekmarkt van de Klooster laan en omgeving naar het Keizer Karelplein. Een desbetreffend advies zal aan b. en w. worden gegeven. Tegen het verplaatsen van de markt was een bezwaar schrift, ondertekend door 24 personen ingebracht. Gewezen werd daarbij op de gevaren bij het oversteken van de (Van een onzer verslaggevers) PAAL In de haven van Paal houdt de watersportver eniging „Saeftinge" zaterdag 26 augustus een vlootshow. Hier bij zullen niet alleen de boten feestelijk zijn opgetuigd, ook de haven wordt versierd. De vlootshow is een onder deel van het totale feestpro gramma dat tijdens de kermis in Paal wordt afgewerkt. Be halve de vlootshow, waarbij overigens ook het muziekkorps van Graauw en een drumband op de schepen voor de muzi kale omlijsting zullen zorgen, staan er activiteiten op het pro gramma als mini-mosself eest, dansen in de tent op de kade en een schieting op twee lig gende wippen. De organisatie van deze schieting is in handen van de schuttersvereniging Ve ronica uit Paal. rijksweg en op de niet centra le ligging van de markt aan het Keizer Karelplein. De heer J. Torbijm (Sas '70) merkte nog op dat indien de raad zou besluiten de markt toch ten westen van de rijksweg te houden Sas '70 de voorkeur geeft aan een markt in de Zuidstraat, Noordstraat, Oost- straat en omgeving. De heer M. de Groff vond het argument van de gevaren bij het oversteken van de weg niet steekhoudend. Hij wees op andere steden waar ook markten aan drukke verkeers wegen worden gehouden. Hij vermoedde dat de tegenstem mers van de marktverplaat- sing bevreesd zijn dat zij door deze verplaatsing schade door een verminderde omzet zullen lijden. De heer Groff was vierkant voor de verplaatsing van de markt naar het Keizer Karel plein. Ook de heer J. Rijnders stond er in het algemeen posi tief tegenover al wilde hij de ze zaak nog wel in de ver- keerscommissie behandeld zien. (Van onze correspondent) TERHOLE De KPJ-kring Hulst en PJZ Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen hebben een ploeg wedstrijd gehouden. Dat ge beurde op een aardappelper ceel van de heer Brugge- (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het totale aantal bezoekers, dat de afgelopen dagen de Expo in Axel heeft bezocht staat sinds maandag op 7000. De organisatoren J. Schieman en L. Marijnissen hebben zich gisteren bijzonder tevreden getoond met dit re sultaat van de eerste twee da gen. Hoewel het niet storm liep, Is het op de tentoonstelling maandagmiddag redelijk druk geweest. De tenten gingen weer open om 2 uur. Het ac cent wat de drukte betreft, lag op de avond, toen in de amu sementshal honderden sport liefhebbers en andere belang stellenden zich achter het po dium hadden geschaard voor de bekendmaking van de sportman van het jaar. De spanning steeg ten top, naarmate het tijdstip naderde, waarop de uitslag bekend werd gemaakt. Meer hierover op onze sportpagina. Vandaag wordt een enorme toeloop verwacht met name van jongere bezoekers, omdat in de avonduren het duo Mouth and McNeal optreden. (Van onze correspondent) HENGSTDIJK Zondag is de derde „Polderrit"-autorally gehouden, georganiseerd door de „Vogelrijders". De afstand was ditmaal 60 km. (Van onze oorrespondent) LAMSWAARDE In de zaal van R. Heyens is in fami liekring het gouden profes- siefeest van zuster Prudence gevierd. Hengelen Zaterdag 26 au gustus zal de zeehengelclub „De Knorhanen" een viswed strijd houden tegen de zeehen gelclub Zaamslag. Er wordt gevist in de Westerschelde, nabij de Griete in Zaamslag van 13.30 tot 16.30 uur. Diefstal Zondagnacht werd aan de Gentsepoort in Hulst uit de geparkeerdstaan- de auto van E. R. uit Honte nisse, een autoradio met een waarde van 250,gestolen. Aanrijdingen Gisteren wer den in Hulst 2 geparkeerde auto's aangereden, die van me vrouw De W uit Koewacht en een Belgisch^ auto die gepar keerd stond op de parkeer plaats aan het eind van de Korte Bellingstraat. De be stuurders van de beide andere auto's zijn zonder te stoppen doorgereden. Schieting In café P. Lee- raert-Nijs te Hulst werd een prijsschieting gehouden op de liggende wip, waaraan 55 schutters deelnamen. Er werd geschoten op twee wippen. P. Claessens uit Lamswaarde was met eén hoogvogel en zes kleine vogels de succesvolste schutter. De uitslag luidt als volgt: Wip 1: de hoogvogel werd geschoten door P. Bogaert te Wychen, de eerste zijvogel door H. van Waterschoot te Hengstdijk, de tweede zijvogel was voor P. Oosting te Axel. De meeste kleine vogels, 5 stuks, werden geschoten door F. van Swaal te Huist. Wip 2: De hoogvogel was voor P. Claessens te Lams waarde, de eerste zijvogel voor A. Buysse te Hulst, de tweede zijvogel was voor H. van de Broeck uit België. P, Claessens uit Lamswaarde schoot ook de meeste kleine vogels, 6 stuks. Zaterdag om drie uur wordt een koningsschieting gehou den. (Van onze correspondent) GRAAUW Aan de schie ting bij het café van de Calu- we nebben 74 schutters mee gedaan. Op de eerste wip ging de hoge vogel naar H. Koe- voets uit Vlissingen. De eerste zij vogel was voor A. Leeraert uit Graauw. De tweede zijvo gel werd bemachtigd door J. van Raven uit Rotterdam. Het grootste aantal kleine vogels, namelijk zes stuks, werd afge schoten door A. van Giezen uit Hulst. Op de tweede wip werd de hoge vogel geschoten door P. Totte uit Graauw. De eerste zij vogel ging naar Th. Weemaes uit Zandberg. De tweede zijvogel was voor A. Roels uit Graauw. De meeste kleine vogels, vijf stuks, gin gen naer P. de Koster uit St. Jansteen. NOORDSTRAAT Aan een kermisschieting in café A. Menheere hebben 47 schutters deelgenomen. Op wip 1 werd de hoge vogel afgeschoten door E. de Maat uit Ossenisse. Dc eerste zijvoge] was voor Th. Asselman uit Groenendijk. De tweede zijvogel ging naar tl. Jonkheym. De extra hoge vogel werd bemachtigd door A. Verhoe ven beiden uit Kloosterzande. Op de tweede wip ging de hoge vogel naar E. de Maat uit Ossenisse. De eerste en twee de zijvogel gingen naar A. Verhoeven uit Kloosterzande. De extra hoge vogel werd ver loot. Het grootste aantal, na melijk vijf stuks, werd in de wacht gesleept door E. War rens uit Groenendijk. NOORDSTRAAT In café Menheere hebben 25 boilers meegedaan aan een gaaibol- ling De hoge vogel ging naar J. Vermeulen uit Aerdenhout. De eerste zijvogel was voor R. Vermeulen uit Aerdenhout. De tweede zij vogel werd bemach tigd door mevrouw Cambeen uit Walsoorden. NOORDSTRAAT In café Menheere is ook zondag een kermisschieting gehouden. Hieraan namen 50 schutters deel. Op wip een werd de hoge vogel afgeschoten door A. Verhoeven uit Kloosterzan de. De eerste zijvogel was voor J. Pauwels uit Axel. De tweede zijvogel ging naar G. Pauwels uit Groenendijk. Het grootste aantal kleine vogels, namelijk vijf stuks, werd be maehtigd door R. Hermans uit Ossenisse. Op de tweede wip werd de hoge vogel bemach tigd door F. van Kruyssen en de tweede zijvogel door A. Verhoeven, beiden uit Kloos terzande. De tweede zijvogel was voor A. de Waai uit Osse nisse. Het grootste aantal klei ne vogels werd afgeschoten door Th. Neve uit Klooster zande met een totaal van vier stuks. NOORDSTRAAT Aan een zondiag gehouden gaaibol- ling hebben 52 mensen meege daan. De hoge vogel was voor J. Pauwels uit Walsoorden. De eerste zijvogel ging naar Th. Neve uit Kloosterzande. De tweede was voor P. Egger- mont uit Noordstraat. Het grootste aantal, namelijk ze ven stuks, werd bemachtigd door J. van Geerdale uit Hei kant. STOPPELDIJK Aan de schieting in het café bij Ver- nimmen hebben 25 schutters meegedaan. De hoge vogel werd afgeschoten door R. Her- wegh uit Lamswaarde, die te vens hierdoor in het bezit kwam van de beker. De eerste zijvogel ging naar R. de Guy- ker uit Hengstijk De tweede zijvigei ging naar R. de Guy- tenaere uit Stoppeldijk. Het grootste aantal kleine vogels vijf stuks, weid im de wacht gesleept door E. Lambert uit Vogelwaarde. STOPPELDIJK Aan de schieting die zondag werd ge houden hebben 40 schutters deelgenomen. Op de eerste wip werd de hoge vogel ge schoten door A. de Kever uit Kloosterzande. De eerste zij vogel ging naar C. de Bot uit Terhoie. De tweede zijvogel was voor P. Oosting uit Axel. Het grootste aantal kleine vo gels. vijf stuks, werd bemach tigd door A. Poppe uit St. Jansteen, wijf stuks. Op wip twee werd de hoge vogel in de wacht gesleept door J. Bracke uit Axel. De eerste zijvogel was voor W. Pauwels uit Kloosterzande. De tweede zijvogel werd meesterlijk ge schoten door J. Bracke uit Axel.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2