Juliana25. De kroon op een vorstelijke kanière. Kinderen te koop. De mooiste liefdesverhalen. Het jaar der waarheid. Iedere nieuwe Libelle-abonnee krijgt nu zomaar drie kado's. Dat is nog eens aangenaam kennismaken. Libelle Het echte damesblad bestaat niet meer. Met het boudoir, de broddellapjes en de roze suikertaart is bet zoetjesaan verdwenen. Anno 1972 is Libelle een volwassen vrouwenblad. Met boeiende reportages, aktuele artikelen, waardevolle adviezen en inlichtingen voor de vrouw die midden in deze tijd staat. De vrouw met realiteitszin voor de dingen dicht 0111 haar heen - haar gezin, haar huis,haar huwelijk, haar eigen ik - maar ook met een wijd gezichtsveld op wat ver van haar bed gebeurt. Lieve Lita is niet meer. Maar Libelle leeft. Zelfbewuster en duidelijker dan ooit tevoren. Kijkt u maar wat Libelle u de komende maanden gaat brengen. Libelle reisde de wereld rond en ont sluierde stukjes bij beetjes een nieuw, afschuwelijk soort slavernij. Wie zijn de mensen achter de schermen van deze verbijsterende handel in jong leven? U leest het binnenkort in Libelle, Beroemde auteurs als Hemingway, Pasternak, Francoise Sagan, Graham Greene, Jan de Hartog, Steinbeck, Somerset Maugham, Tolstoi, Edna O'Brien en vele anderen schreven in hun romans over de liefde. Deze hoogtepunten uit de wereld literatuur verschijnen in de vorm van sublieme, vlot leesbare korte verhalen binnenkort in Libelle, Koningin Juliana is nooit een sprookjes- vorstin met pracht en praal geweest- Maar een vrouw die zich met hart en ziel heeft ingezet voor haar zware taak. Weinigen beseffen dat 1973 het jaar is, waarin zij haar 25-jarig jubileum als vorstin zal vieren. Voor Libelle was het een aanleiding tot het schrijven van een uitvoerige biografie, die verder gaat dan alle andere artikelen over ons vorstenhuis. Deze serie wordt een monument voor een vrouw, die dichter bij ons staat dan menigeen beseft. 1971 was het jaar waarin een nieuwe echtscheidingswetvan kracht werd. De „Grote Leugen" had afgedaan. De werkelijke redenen voor echt scheiding kwamen eindelijk aan het licht. Nu, een jaar later, weten we: waarop loopt een huwelijk stuk? Libelle ging achter een aantal gevallen aan en stelde er een boeiende serie van samen. Alstublieft, deze drie waardevolle boeken krijgt u kado. Nee, geen lieve damesromannetjes, maar drie sublieme werken die u zullen boeien, amuseren en ontroeren. In drie maanden tijd krijgt u achtereenvolgens Pieter Bas van Godfried Bomans, Twee Werelden van A.J. Cronin en de adembenemende thriller De Gestolen Liefdesbrieven van Kelley Roos. Prachtig uitgevoerd en elk zo'n 200 pagina's dik. Inderdaad, dat is nog eens aan genaam kennismaken. En u hoeft er alleen maar onderstaande bon voor in te vullen. Dan komt de Libelle-verkoper ook bij u elke week uw eigen volwassen vrouwenblad bezorgen. Ik wil mij abonneren op Libelle. Daarom vraag ik of de weder verkoper bij mij in de buurt gauw eens bij mij langs komt. Omdat ik mij voor tenminste drie maanden abonneer, krijg ik drie boeken gratis. Elke maand een. Naam: Adres: Woonplaats: I I I I I I 1 I I I I I I I I J Lieve Lita is niet meen Leve Libelle. LDS Abonnementsprijs: 80 cent per week of f 10.40 per kwartaal (13 nrs.) Knip de bon uit en stuur deze in open envelop zonder postzegel naar: Libelle, antwoordnummer 7146, Amsterdam.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 16