Nieuw circuit in De Braakman Van Groezen: overwinning Wat is Arïita? I4ct KAREL1 Ontvangst Middelburgse kampioenen Koers voor de in Axel jeugd VEEL ZEEUWSE CROSSERS AAN DE START IN AXEL [88ÏM fi UITSLAG VLUCHT VANUIT BEAUMETZ *W* floriade Succes STEEN- jeugd Topcoureurs Zware klasse Dik tevreden 20 stuks Arïita 2.80 sport er is maar een Donderdag 17 augustus 1972 VS STERKE COUREURS IN MOTORRACE BIERVLIET (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) BIERVLIET Ondanks het feit, dat de motorclub Biervliet niet bepaald gelukkig fs geweest met de twee voorgaande races (slechte weersomstandigheden) staat dit weekeinde weer een groot evenement op het program ma. En dit is volgens voorzitter De Ruysscher vooral te danken aan het bestuur van de motorclub zelf. Niet alleen dat de mannen de financiële klappen zonder morren heb ben gepakt, maar ook het feit, dat de races van dit jaar drie keer moesten worden uitgesteld. Maar nu heeft de Biervlietse vereniging dan ook loon naar werken gekre gen, want zaterdag en zondag verschenen er niet minder dan 202 coureurs op het nieuwe circuit in De Braakman. Zaterdag voor de training en zondag voor de races die in totaal acht klassen worden verreden. Dat de motorclub Biervliet maar een nieuw circuit moest uitkijken kwam hoofdzakelijk dioor de ernstige ongelukken, die er vorig jaar vooral in Brabant zijn gebeurd. De Ne derlandse Motorsport Bond be sloot deze winter de veilig heidseisen waairaian een circuit moet voldoen nog verder op te schroeven, waardoor hert oude cnrouiit in de Bureelspolder ongeschikt werd. In de eerste plaats omdat de wegen op sommige plaatsen te smal wa ren en ten tweede omdat er te veel bomen langs het parkoers stonden. Met het nieuwe cir cuit dn De Braakman is het bestuur van de motorclub ech ter ook dik tevreden. Zeker omdat dit circuit voor de ko mende jiaren aan de veilig heidseisen van de NMB zal Voldoen. En omdat er een mo gelijkheid bestaat om via klei ne verbeteringen aan de weg, waarvoor men de gemeenten Temeuzen en Sas van Gent wil interesseren in de toe komst ook zijspamraces aan het nu al uiterst volbeladen programma toe te voegen. Heit, bestuur van de motorclub Biervliet dart naast voorzitter De Ruysscher bestaat uit J. C. Lijbaart (secretaris), M. De- venijms (vize-voorzitter), en de bestuursleden P. Schaap, A- Simanse, Th. van Vooren, G. Bracke en Luc van Vooren. is dan ook bij, dat ook de cou reurs positief hebben gerea geerd op de veiligheidsmaatre gelen. Immers nog nooit schre ven zoveel renners voor een situ De bekendste deelnemers zijn (waaronder ook vele bui tenlanders): 50 cc a (21 ren ners): P. Oerlemans uit Hoorn (Kreldler) koploper voor het kampioenschap van Nederland, (eerste te Liessel, tweede te Tolbert en derde in Ammerzo- den en Tegelen), 3. Kerkhof uit Moergestel (Kreidler, eer ste in Den Bosch, tweede in Ammerzoden), E. Loers uit Den Haag (Kreldler, eerste in Tegelen en Someren), Th. van Geffen uit Del wijnen (Kreid ler eerste in Ammerzoden, tweede te Liessel en Some ren). H. Mutsearts uit Oister- wijk (Kreidler, eerste in Tol bert, derde te Liessel en So meren. 50 cc b (54 renners): H. Sieget uit Rotterdam (Kreidler. eerste in Tegelen, tweede Tolbert en Ammerzo den), J. Welvaarts uit Engelen (Kreidler, eerste in Tolbert, tweede Liessel en Someren), F. Maasland uit Rotterdam (Kreidler, eerste Den Bosch, Ammerzoden en Someren), W. Hendriks uit Wychen (Kreid ler, tweede Den Bosch, derde te Liessel. Tolbert en Some ren). 125 cc (20 renners; F. Holtkamp uit Borculo (Aer Maechi, eerste Den Bosch, tweede Tegelen, derde Ammerzoden), H- van Wan- rooy uit Geldrop (Yamaha, eerste Tegelen, tweede Den Bosch en Ammerzoden), G. Z-ijderveld uit Rotterdam (Ya maha, eerste Liessel, Ammer zoden en Someren). 250 cc (21 renners) K. van der Kruys uit Oister- wijk (Yamaha, eerste Aimimer- zoden, en tegelen, tweede Den Bosch, Tolbert en Som eren), J. van de Zanden uit Bij-en (Yamaha, derde Den Bosch en Ammerzoden), H. van Wan- rooy uit Geldrop (Yamaha, tweede Ammerzoden, vierde Den Bosch), H. van Kruijs uit Oiisterwijk (Yamaha, overwin naar in de 24 uurs race van Oss, eerste Tolbert, tweede Tegelen en derde Someren). 350 cc (22 renners) Jos van Schij-nder uit Oss (Aer Maochd, eerste Den Bosch, en Someren, tweede Tolbert, Ammerzoden en Te gelen), F. Graet uit Liessel (Yamaha, eerste Tolbert en Tegelen), A. van Schijnd-ed uit Oss (Kawasaki, winnia-ar 24 tur raae Oss, eerste Ammerzo den, tweede Den Bosch en derde Tolbert). 500 CC (25 renners). A. van Duimen uit Ammer zoden (Kawasaki, eerste Den Bosch, Tolbert, Ammerzoden en Tegelen), Hans Hutten uit Apeldoorn (Sutom, eerste So meren, tweede Tolbert, Am merzoden en Tegelen), A. van Mol uit Veldhoven (Honda, eerste Liessel, derde Den Bosch), Luc van Vooren uit Biervliet (Honda, winnaar ra ces Biervliet vorig jaar, vierde Tegelen). Ongelimiteerden tot 500 cc (14 renners). W. Camps uit IJsselstetri (Honda, eerste Tolbert en Ammerzoden, -tweede Some ren), P. Daimen uit Budel (Su zuki, eerste Liessel, Den Bosch, Tegelen en Somerem), K. van der Kruijs uit Oister- wi-jk (Ducatd, tweede Tegelen (Van onze sportredactie) BREDA. Harry van Groe zen uit Made gaat met ruime voorsprong op Peter Kuijs uit Vlijmen aan de leiding in de eindstand van het Bies- boseh-klassement. Wim de Waal (Axel) voert na acht ronden de ranglijst aan in het Vlaan- derenklassement van de Breda- Bierwielercompetitie vóór Ad van O verveld uit Zegge; en Bert Broere uit Oudenbosch is lijstaanvoerder in het Grens- klassement. De tweede plaats wordt hier bezet door Harry Van Dongen (Prinsenbeek). De standen van de Breda- Bierwielercompetitie zien er als volgt uit: Eindstand Blesbosch-klasse ment: 1. H. v. Groesen (Made) 115 punten; 2. P. Kuijs (Vlij men) 81 pnt.; 3. H. Prinsen (Hank), 72 pnt.; 4. T. Damen (Ulvenhout) 57 pnt.; 5. B. Broe re (Oudenboseh) 56 pnt.; 6. A. de Jongh (Made) 54 pnt.; 7. J. v. Driel (Werkendam) 50 pnt.; 8. H. v. Dongen (Prinsenbeek) 41 pnt.; 9. P. Franken (Ooster hout) 39 prat.; 10. B. ter Harm- sel (Lage Zwaluwe) 39 pnt.; 11. J. Meyer (Utrecht) 35 prat.; 12. P. Gödde (Hardinxveld) 35 pnt.; 13. W. v. Stenis (Hoog Blokland) 32 pnt.; 14. P. Hobo (Ulvenhout) 32 pnt.; 15. C. v. Bragt (Lage Zwaluwe) 31 pnt. Goeie vraag Het is de nieuwe Karei 1 superlichte senoritas. (moet u naar vragen) (Van onze sportredactie)" MIDDELBURG Het colle ge van b. en w. van Middel burg zal vanavond traditiege trouw de eerste seniorenteams van Middelburgse sportvereni gingen, die het afgelopen sei zoen kampioen zijn geworden, in het stadhuis ontvangen. Tijdens deze ontvangst zal Voor de eerste maai de ge meentelijke wisselbeker wor den uitgereikt aan het team of aan de persoon, welke volgens een speciaal daarvoor in het leven geroepen commissie de beste sportprestatie in het af gelopen seizoen heeft verricht. De teams van de volgende verenigingen zullen vanavond gehuldigd worden; Avanti (badminton), Dynamo (bas ketball heren), Jong Ambon (voetbal heren), Middelburgse schaakvereniging, Middelburg- Zuid (tafeltennis heren), Oe fkorfbal). De bijeenkomst he rnoemen oe (rugby) en Swift (korfbal). De bijeenkomst be gint om aoht uur. De enige Zeeuw die dit weekeinde in Biervliet zal deelnemen is Luc van Vooren, die zal starten in de 500 cc-klasse. Op de foto ziet u Van Vooren in actie tijdens de 24-uursrace van Oss, die hij overigens door pech niet kon uitrijden. en Den Bosch derde Tolbert en Ammerzoden). Ongelimiteerden boven 500 cc (17 renners): G. Jongetjes uit Twello (La- verda, eerste Liessel. tweede Ammerzoden en Someren), Hans Hutten Apeldoorn (La- verda, eerste Den Bosch, Te gelen an Someren), A. van Duimen uit Ammerzoden (Ka wasaki, eerste Tolbert en Am merzoden, tweede Tegelen), J. Spierings uit Oss (Honda, tweede in de 24 uurs race van Oss;. Bekende buitenlandse deelnemers zijn: E. Baitkowsk-i uit Leverkussen, W. Knabes uit Oberhausen, W. Doraceck uit Weiden, G. Vogt uit Kruft. A. Mulder uit Kleve, B. Ehret uit Kleve, en H. Klcekenberg uit Muhlheim. De races van Biervliet tellen mee voor het Nederlands kam pioenschap. De training begint zaterdag om twaalf uur, ter wijl de coureurs dan vanaf twee uur op tijd gaan rijden voor hun startpositie. Zondag beginnen de races om een uur. (Van onze sportredactie) AXEL Piet Vasseur uit Axel houdt volgende week woensdagavond in samenwer king met de jeugdcommissies van de wielerverenigingen Zeeuwsch-Vlaanderen en Theo Middelkamp een jcugdkoers. Een koers waar door bemidde ling van KNWU-cunsul Ben Usebaert ook de acht jeugdil- Ronde van Bosehkapelle: 1. W. de Waal (Axel) 92 punten; 2. A. v. Overveld (Zegge) 91 pnt.; 3. W. Evertse (Tholen) 77 pnt.; 4. A. v. d. Bunder (IJzendijke) 72 pnt.; 5. W. Westdorp (Hein- kenszand) 56 pnt.; 6. R. Schui ten (Zandvoort) 56 pnt.; 7. J. Raas (Heinkenszand) 50 pnt.; 8. C. Bal (Kwadendamme) 46 pnt.; 9. T. Huyzen (Kloetinge) 44 pnt.; 10. L. Strobbe (Lams- waarde) 41 pnt.; 11. J. Marijs (Souburg) 40 pnt.; 12. J. Ver- beke (IJzendijke) 39 pnt.; 13. P. Gödde (Hardinxveld) 38 pnt.; 14. K. Tolhoek (Yerseke) 37 pnt.; 15. C. Priem (Goes) 36 pnt. Grensklassement na de Ronde van Zevenbergen: 1. B. Broere (Oudenbosch) 48 pnten; 2. H. v. Dongen (Prinsenbeek) 46 pnt.; 3. C. v. Dongen (Oud- Gastel) 41 pnt.; 4. C. St.-Nico- laas ('s-Gravendeel) 33 pnt.; 5. J. Schelling ('s-Gravendeel) 32 pnt.: 6. H. Perfors (Rotter dam) 31 pnt.; 7. H. Prinsen (Hank) 30 pnt.; 8. T. Koop (Wa teringen) 27 pnt.; 9. C. Stout- jesdijk (St.-Maartensdijk) 27 pnt.; 10. T. Joore (Raamsdonks- veer) 25 pnt.; 11. B. ter Harm- sel (Lage Zwaluwe) 23 pnt.; 12. M. Rehorst (Den Haag) 21 pnt.; 13. H. v. Groesen (Made) 20 pnt.; 14. L. d. Hartigh (Blaakse- dijk) 20 pnt.; 15. J. v. d. Horst (Van onze sportredactie) AXEL Zaterdag over een week (26 augustus) zal de zandvlakte van Axel achter de watertoren weer da veren van het motorgeweld. Dan komen namelijk de crossers naar het prachtige circuit van Axel om daar hun krachten te meten. En die van hun machines, nl de twee de cross, die de motorcrossclub Axel nu organiseert komen de volgende categorieën aan de start; 50 cc junioren, 500 cc junioren, 250 cc junioren en zijspannen, waarbij vooral de cross van de 250 cc junioren voor de Zeeuwsch-Vlaani- se crossliefhebbers van groot belang is. 0 De training van de Axelse motorcrossclub op de zandvlakte in Axel. Immers in die klasse zullen niet minder dan veertien Zeeuwen aan de start komen. Dat zijn onder andere de Vlis- singers Kodde en Berendsen, de Axelse Dey-rijders Wim van Bruggen, Jan Goossens, Hans Kolijn en Kees Harne- ünk en de Meibro-coureurs Ko Walhout en Han Schelleman. De grote favorieten zijn in de ze klasse echter Does, Verste- ge en Hensen. Bij de 50 cc schreven zeven Zeeuwse mo torcrossers in, waaronder de Axelse Meibro-rijder Cor Goossens en de gebroeders Verton uit Haamstede. De strijd om de uiteindelijke overwinning zal overigens in de 500 cc-klasse gaan tussen Matthy Ghielen, André Geb- ben en Hans Gebben, die heel het seizoen elkaar a.l driftig dwars zitten tijdens de cros sen. Bij de zware machines is voor de Zeeuwseh-Vlaamse liefhebbers ongetwijfeld het debuut van Ko Walhout senior uit Temeuzen van belang. Walhout, die al tegen de veer tig jaar aan zit, is zo begees terd geraakt vam de crosssport, (ADVERTENTIE) dat hij ondanks zijn leeftijd toch nog een startbewijs van het KNMV heeft aangevraagd en gekregen. Walhout zal ech ter geen kans maken op de zege, wamt bij de 500 cc is Jo Cabo de sterkste man. Met Kees van Belzen. Het altijd uiterst spectaculaire nummer van de zijspannen is zaterdag 26 augustus in Axel ook weer sterk bezet. De gebroeders Keim, Paul van Heugten en Van Gestel zijn het, die hier de dienst uit zullen maken. Vlaanderenklassement na de (Haarlem) 20 pnt. (Van onze duivensportmede werker) TERNEUZEN De con- coursbond Zuid-Beveland nam met 1386 jonge duiven deel aan een wedvlucht vanuit Be- aumetz. De vlucht werd ge wonnen door een duif van J. P. van Eijkeren te 'sHeeren- hoek die een snelheid noteer de van 1535,4 meter per mi nuut. Verdere uitslag: 2 H. Streek, 's Heerarendskerke: 3 J. van Dalen, Goes; 4 en 13 P. Pieters, Lewedorp; 5 J. de Jonge, Goes; 6 D. Rijk, Heinkenszand; 7 P. Driedijk, Lewedorp; 8 J. Kap pers, Nisse; 9 B. de Jonge, Heinkenszand; 10 C. van de Velde, Goes; 11 A. Hunders- marek, Biezelinge; 12 H. Ver meulen, Schore; 14 H. Janssc, sHeerenhoek; 15 J. de Schip per, Kapelle. Dezelfde vlucht werd ook gehouden met 472 oude duiven, hoogste snelheid 1538,06 mpm. 1. C. Rijk, Ove- zande; 2 J. ter Bruggen, Goes; 3 M. Moerland, Rilland-Bath; 4 C. van Oosten, Schore; 5 D. Brouwer, Goes. 6 P. Pieters, Lewedorp; 7 C. Boomman, 's- Heerenhoek; 8 J. de Jonge, Goes; 9 C. Boel, Biezelinge; 10 D. Wagenaar, Kloetinge. Con coursclub Walcheren met 508 jonge duiven, snelheid eerst aankomende duif 1598, 14 mpm 1 A. Dijkstra, Souburg; 2 E. Reiunoudt, Middelburg; 3 J. Dijnse, Vlissingen; 4 Aerssens- Maas, Vlissingen; 5 P. Theune, Vlissingen; 6 M. Jaspers, Mid delburg; 7 L: Neumann, 8 J. Broeksma; 9 P. Borremans, al len te Souburg; 10 J. van Roo, Vlissingen. t/m 1 oktober amsterdam 70 ha pracht 24000 m2 overdekt Amstelhal-RAI: lelies en japanse bonzai dwergboompjes 18-27 aug: de „beeldfilatellst" alle exposities in de parken in volle glorie trein/entree NS-stalions Voor de motorcrossclub Axel is deze cross de tweede die wordt georganiseerd. Grote man achter de cross is onge twijfeld Sam Hamelink, die meer dan tevreden is over de medewerking van gemeente, bedrijfsleven en speciaal rijks politie. Hamelink: „De cen trale handelsmaatschappij Centraal uit Axel heeft bij voorbeeld iedere Axelse rijder vijftig liter benzine toegezegd voor de cross". „Jo Lucassen uit Zuiddorpe deed daar nog eens tien liter de man bij, zodat de jongens heel wat kunnen afcrossen". Verder heeft de motorcross club Axel zich verzekerd van de medewerking van de be kende speaker Wim Hendriks uit Hulst, die opdracht heeft gekregen het publiek, dat vaak in de war raakt door gedubbelde coureurs en dan geen overzicht meer heeft, van de wedstrijd zo uitgebreid mo gelijk op de hoogte te houden. Verder heeft Sam Hamelink vooral de indruk gelegd op de veiligheid voor renners en pu- oliek. Niet alleen dat er veel mensen aanwezig zullen zijn die het publiek zullen wijzen op de gevaren van het over steken van het parkoers, maar ook zijn er veel Rode Kruis mensen, een dokter en er staat zelfs een ziekenwagen van het ziekenhuis in Sluiskil op het terrein. De training voor de cross in Axel begint zaterdag 26 augustus om half elf, ter wijl de wedstrijden om half twee beginnen. Het geheel zal rond half zes afgewerkt zijn. centie-houders van Theo Mid delkamp en de drie van de Wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen aan kunnen deel nemen. „Want", zo zegt Piet Vas seur, „er is dit seizoen weinig voor die jongens gedaan. De kans is groot, dat we ze op deze mander weer kwijt raken. Die knapen krijgen natuurlijk ook de balen van het feit dat ze alleen maar kunnen trai nen. Daarom heb ik IJsebaert verzocht een uitzondering te maken". De jeugdkoers van Axel, die zoals ieder jaar weer rond de tent van de Expo Axel wordt verreden net als bij een echte koers wordt het centrum van Axel door de rijkspolitie vaor het verkeer afgesloten staat open voor drie categorie ën: acht en negen jaar, tien tot en met twaalf jaar en dertien en veertien jaar. De inschrij ving kan geschieden bij Piet Vasseur in diens schoenwinkel en tot een uur voor de start van de eerste categorie, die volgende woensdagavond om half zeven gepland is. Voor de deelnemers zijn leuke prijzen beschikbaar. (Van onze sportmedewerker) CLINGE Het grote Cli- tex-wisselbeker junioren-toer nooi, georganiseerd door de jeugdcommissie van de voet balvereniging Clinge, is een volledig succes geworden voor de juniorenteams van de voet balvereniging Steen. Zowel bij de pupillen als bij de B-junio ren waren de Steense jeugd spelers niet te kloppen. Bij de pupillen die zaterdag speelden wist Steen al zijn wedstrijden te winnen. Graauw leed een 30 nederlaag, Koewacht ver loor met 10 terwijl Clinge 2 een 70 nederlaag kreeg te incasseren. In poule A werd Clinge winnaar. Het won al zijn pou lewedstrijden. De finalewed strijd Clinge - Steen leverde uiteindelijk een 01 overwin ning op voor Steen. Pupillen Hulsterloo - Clinge 0—2, SDO - Honteniss 0—1, Hulsterloo - SDO 2-1, Clinge - Hontenisse 21, Hontenisse - Hulsterloo 11, Clinge - SDO, 61, Poule B: Steen - Graauw 30, Clinge 2 - Koewacht 0 0, Steen - Clinge 2 70, Graauw - Koewacht 00, Koe wacht - Steen 01 en Graauw - Clinge 2 20. Eindstand 1 Steen. 2 Clinge, 3 Hulsterloo 4 Graauw, 5 Koeacht, 6 Honte nisse, 7 SDO, 8 Clinge 2. B-juniorenHulsterloo Graauw 03, Hontenisse 2 - Clinge 04, Hulsterloo - Hon tenisse 70, Graauw - Clinge 10, Clinge - Hulsterloo 20, Graauw - Hontenisse 2 40 Poule B: Steen - Koewacht 2—1, Terhole - SDO 0—1, Steen - Terhole 40, Koe wacht - SDO 11, SDO - Steen 11, Koewacht - Terhole 1 0, Eindstand B junioren: 1 Steen, 2 Graauw, 3 CDO (na strafschoppen, 4 Clinge, 5 Hul sterloo 6 Terhole, 8 Hontenis se.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5