Muziekschool in Ter neuzen wacht al bijna een jaar VIJF KANDIDATEN VOOlt BURGEMEESTERSPOST SAS VAN GENT GENOEMD Axel trekt al plan met het oog op de verkiezingen Burgemeester ontvangt nieuwkomers „De Wiekslag" Terneuzen. groeit uit jasje Huldiging en afscheid bij Suiker Unie Sas van Gent MINDER STEMBUREAUS NOG GEEN UITSLUITSEL OYER CONCEPT REGELING WAPENS KERNEN KRIJGEN PLAATS IN STADHUIS 1ERNEUZEN Chauffeur ernstig gewond Nog geen beraad van raadsfracties Philippine bolclub rijker Groot bal ten bate uniformen majoretten öp stadhuis Terneuzen GROEP ARNHEM VERVANGT LIViN'BLUES streek Axel Clinge IJzendijke Sluiskil UITSTEKEND TERNEUZEN Westdorpe SAS VAN GENT Na afloop AUTO VAN DE WEG GEDRUKT Donderdag 17 augustus 1972 5 (Yan een onzer verslaggevers) TERNEUUZEN Sinds 20 oktober vorig jaar wacht het bestuur van de Ter- neuzense muziekschool op het antwoord vau de Zeeuwse muziekschool te Mid delburg op het concept van een gemeenschappelijke regeling dat de Terneuzen- se muziekschool heeft opgesteld met betrekking tot een regionalisatie van liet muziekwezen in Zeeland. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tijdens een korte plechtigheid op dinsdag 22 augustus zullen burgemeester en wethouders van Terneuzen de wapens van de voormalige kernen Bier vliet, Hoek, Zaamslag en Ter- neuzen een plaats geven in de Trouwzaal van het stadhuis. Tijdens de officiële opening van het stadhuis door minister Geertsema brachten estafette lopers de wapens van de vroe gere kernen over naar het nieuwe gemeentehuis. Minister Geertsema beloofde bij die ge legenheid de wapens een pas sende plaats in het stadhuis te geven. De heer J. Brouwer, werkzaam op openbare wer ken, heeft deze wapens naar hun oorspronkelijke vorm, for maat en kleur gecalligra- feerd. Gesprek B. en w. van Axel zullen binnenkort met de Inspectie van de domeinen een gesprek hebben over de aan koop van 100 hectare bouw grond ten behoeve van het uitbreidingsplan Smitsschor- re. Pallngschieting Op vrij dag 18 augustus zal de schut- tersmaatsohappij De Herleving een paldngschiieting houden m de zaal Van Dijck bij Fr. Frankaert-De Buus. Deze schieftimg zal aanvangen om half acht 's avonds. Papieractie De papierac tie voor de fanfare Weldoen dooi Vermaak begint uitstC' kerad te lopen. Om de veertien dagen komt er een groep het oude papier ophalen. In de schuur van de voormalige landbouwer Bonte wordt alles verzameld. Er -staan momen teel enkele honderden pakken gereed voor verzending. Bolbaan Na de demon stratie bolwedstrijden, welke enige tijd geleden te IJzendij ke werden gehouden, hebben thans de bejaarden op het pleintje' achter hun sociëteit met steun van de gemeente zelf een bolbaan aangelegd, Hiermede is een oude sport, welke de laatste jaren door het wegvallen van de bolba nen in enkele cafés, in ere hersteld. Uitslag kaarting In café Dallinga werd de maandelijk se competitiewedstrijd van de kaartclub „Nooit gedacht" ge houden. De eerste prijs ging naar mevrouw Verschuren met 33 punten, 2de mevr. De Maayer, 28 punten; 3 R. Pop- pe, 44 punten; 4 mevr. Van de Muren en 5 C. van de Bulk. De volgende kaarting is op maandag 11 september. Voetbal Zaterdag 19 au gustus, om half vier spelen de veteranen van Sluiskil een voetbalwedstrijd tegen F.C. Kranekamp uit Semden in W. Duitsland. De wedstrijd heeft plaats op het sportveld te Sluiskil. De Zeeuwse muziekschool wordt meegedeeld dat men niet eerder dan het eind van dit jaar of het eerste kwar taal van 1973 met een discus siestuk gereed zal zijn, waar na hernieuwd overleg met de Terneuzense muziekschool zal plaatsvinden. De plannen tot regionalisatie van de muziekscholen in Zee land zijn al enkele jaren oud. In 1970 heeft hierover een ge sprek plaatsgehad tussen de directeur van de Terneuzense muziekschool en die van de Zeeuwse Muziekschool. In mei 1971 stuurde de Terneuzense muziekschool een ontwerp-ge- meenschappelijke regeling naar het bestuur van de Zeeuwse Muziekschool. De Zeeuwse Muziekschool was het echter niet eens met een aantal punten in deze voorlo pige opzet, waarna het bestuur van de Terneuzense school een gewijzigd ontwerp maakte en dit naar Middelburg stuurde. Sindien is deze ontwerp- ge meenschappelijke regeling bij het bestuur van de Zeeuwse Muziekschool in studie. „Het duurt wat langer dan we gehoopt hadden. Voor een deel komt dat door tijdgebrek van de betreffende functiona rissen", aldus het secretariaat van de Zeeuwse Muziek school. De zwaarste kluif in het plan tot centralisatie van de muziekscholen is zonder twij fel de wens van de Terneu zense muziekschool om haar zelfbestuur te handhaven. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Gisterna middag om vier uur is de vrachtwagenchauffeur W. B. uit Vessum, vrij ernstig ge wond toen hij door een passé rende vrachtauto werd ge schept. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van de Dow-steiger tc Terneuzen, waar B. bezig was met het lossen van mate riaal. Toen de vrachtauto, be stuurd door L S. uit Philippi ne, komende uit de richting westzijde buitensluis, de stil staande vrachtauto aan de lin kerzijde voorbij reed, liet hij zo weinig ruimte vrij dat B. werd geschept. Met vrij ern stige verwondingen werd het slachtoffer per Dow-ambulan- ce naar het Elisabeth-zieken- huis te Sluiskil gebracht. Rowans Op zaterdag 26 augustus worden zwemwed strijden gehouden voor alle Zeeuwse Rowan-afdelingen in het zwembad te Sas van Gent. De organisatie is in handen van R.A. 177 uit Sas van Gent. Gezwommen zal worden op de afstanden 50 m., schoolslag, 50 m. vrije slag, 50 m. rugslag 50 m. vlinderslag en 200 m. esta fette. Kortweg gezegd: men voelt er weinig voor helemaal onder het gezag te komen van de Zeeuwse Muziekschool. De Terneuzense muziekschool telt ongeveer 800 leerlingen. „De Terneuzense muziek school functioneert uitstekend. We willen graag meewerken aan een gemeenschappelijke regeling tussen de muziek scholen maar niet tot elke prijs'', zegt wethouder drs. R Barbé, die namens de gemeen te Terneuzen zitting heeft in het bestuur van de Terneuzen se muziekschool. (Van. een o-nzer verslaggevers) TERNEUZEN De openba re lagere school „De Wiek- lag" in Terneuzen-Zuid wordt steeds meer geconfronteerd met ruimtegebrek. In een jaar tijds nam het aantal leerlingen toe van 250 tot 298 terwijl het aantal leerkrachten op 8 ge handhaafd bleef. Er zullen bij het ministerie van Onderwijs opnieuw pogin gen worden aangewend om een negende leerkracht te mo gen aantrekken. Ook dit jaar, zullen weer enkele klassen buiten het schoolgebouw worden onder gebracht en wel in twee loka len van de Willem Alexander- school aan de Edvard Grieg- hof. Als een negende leer kracht wordt toegewezen, zal nog een klas in deze depen dance worden geplaatst. F. Fiévez. Drs. R. C. E. Barbé. Drs. W. L. A. Lockefeer. (Van een o-nzer verslaggevers) SAS VAN GENT Vrijdag zullen in de kantine van de Suiker Unie te Sas van Gent tijdens een bijzondere verga dering van de ondernemings raad de heren J. Michiels, R. de Bock en A. Ploegaert ge huldigd worden, omdat zij 25 jaar in dienst van het bedrijf zijn. Voorafgaande aan deze hul diging, die om half drie be gint, zullen 7 oud-werknemers, die het bedrijf wegens het be reiken van de pensioengerech tigde leeftijd hebben verlaten, in de bestuurskamer worden ontvangen. Het zijn de heren P. Stouthamer, H. van Hijfte, Th. van Hijfte, A. Janssens, R. Vermeire, G. Vergauwe en J. Dullaert. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Voor het ambt van burgemeester van de gemeente Sas van Gent, dat per 1 oktober door de ontslagname van burgemeester R. A. J. den Boer vacant komt, blijkt een vrij grote belangstelling te bestaan. In dit verband zijn reeds verscheidene namen van kandidaten genoemd, die of reeds bij de minister van Binnenlandse Zaken hebben gesolliciteerd of dat nog wel zullen doen. De sollicitatie naar de bur- lemeester-vacature in Sas van Gent is sinds dinsdag 8 augus- us opengesteld. De sollicita- 'Aetermijn sluit op 28 au-gus- us. Onder degenen die als op- -olger van burgemeester Den loer worden genoemd, maar vaarover uiteraard nog geen nkele zekerheid bestaat, be- 'inden zich twee leden van de Iweede Kamer, t,w. de heer 51A.A.M. Fiévez en drs. W. (Van een onzer verslaggevers) PHILIPPINE In Philippi ne is een bolclub opgericht. Er hebben zich al 29 leden aange meld. Als naam van de vere niging is gekozen „Nooit Ge dacht". Er zal voorlopig gespeeld worden op de nieuwe weide bij het café Kees Buysse. Bin nenkort hoopt men de be schikking te hebben over 2 banen, waarop regelmatig wedstrijden gespeeld zullen worden. Het bestuur van de bolclub is als volgt samenge steld: A. van Hurk, voorzitter, O. Dobbelaer, secretaris en L. Rammeloo, penningmeester. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Voor zaterdag 2 september organi seert het Drumband- en Majo- rettenkorps „The Arno's" te Sas van Gent een groot bal. In zaal Reseda zal de popgroe Splendid Isolation and Mon Ja" uit België optreden. Dit bal wordt gegeven om de kos ten te helpen dekken voor de nieuwe uniformen van de ma joretten. Het major et tenkorps hoopt op 3 december zijn eerste rondgang te maken in samen werking met de harmonie „De Veren-igde Vrienden". De toe gangskaarten voor het bal zul len door de majoretten huis- aan-huis in Sas vanGent wor den aangeboden voor f 3. verslaggevers) (Van een onzer AXEL De gemeente Axel is al druk bezig met de voorbereidingen voor de vervroegde ver kiezingen van dit najaar. Met het oog daarop zijn onder meer de stemdistrieten in de gemeente opnieuw ingedeeld. beeldbuis, omdat de stemmen er het snelst geteld waren. De mededelingen over de voorbe reidingen voor de verkiezin gen zijn gistermiddag tijdens de wekelijkse persconferentie gedaan. Na de reorganisatie blijven er per stembureau 1200 kiezers over en daarmee wordt voldaan aan de kieswet. Overigens zal er sprake zijn van een bezuiniging voor de gemeente Axel, want de rege ling, waarin werd bepaald, dat de bemanning van de diverse stembureaus op kosten van de genieenschap werden bezol digd en verzorgd is ad eerder afgeschaft. Daarbij is men er van uitge gaan, dat bij de nieuwe ver kiezingen ook 18-jarigen zul len mogen meestemmen, hoe wel dit officieel nog steeds niet vaststaat. Als deze rege ling er in de Kamer wel door komt betekent dit een stijging van het aantal stemgerechtig de personen van Axel met 400 of 500 personen. Het aantal stemdistrieten is inmiddels van 10 teruggebracht naar ze ven en het aantal stembureaus is in Axel verminderd tot 5. Het stembureau in de christe lijke kleuterschool aan de Jan Scharpstraat is naimelijk ko men te vervallen. In Koewacht zal er nog slechts 1 stembu reau zijn in plaats van de 2, die tot voor kort gebruikelijk waren. Het stembureau in Overslag is komen te verval len en dat impliceert dat de inwoners uit deze plaats tot de gemeentelijke herindeling de kleinste zelfstandige Ne derlandse gemeente naar Zuiddorpe zullen moeten om er hun stem uit te brengen. Overslag zal dit jaar bij de verkiezingsuitslagen ontbre ken. Toen het dorpje als zelf standige gemeente nog domi neerde verscheen het bij het bekendmaken van de uitsla gen steeds als eerste op de Dusarduijn beiden van de KVP-fractie. Vervolgens het Eerste-Ka- merlid drs. W.L.A. Lockefeer, lid van de KVP-fractie, drs. R.C.E. Barbé, wethouder in Terneuzen en tenslotte de heer V/.H. Colsen, thans waarne mend-burgemeester van Sas van Gent. Zoals te doen gebruikelijk zal de minister van Binnen landse Zaken zich over de verschillende kandidaten laten informeren door de Commissa ris der Koningin in Zeeland. L Op de provinciale griffie te t Middelburg waren tot dusver nog geen sollicitaties via de minister binnengekomen. w H Colsen Drs. W. Dusarduyn. In Sas v.an Gent zelf heb ben, naar wij vernemen, de raadsfracties zich nog niet be raden over de wensen ten aan zien van een nieuwe burge meester. Volgens de nieuwe procedure dient de commissa ris der koningin zich in een openbare of besloten vergade ring van de gemeenteraad te oriënteren over de standpun ten van de raadsleden betref fende de persoon en hoedanig heden van de te benoemen burgemeester. De mogelijk heid is niet uitgesloten dat de gemeenteraad van Sas van Gent vanavond na afloop van de raadsvergadering van ge dachten wisselt over deze aan gelegenheid. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL Gistermiddag reed Th. C. P. uit St. Jansteen met een vrachtauto over de Sassing, richting Sluiskil. Op het moment dat hij een beton- mortelwagen wilde passeren, zag hij niet de naast hem rij dende personenauto, bestuurd door H. V. uit Axel, die even eens richting Sluiskil reed. Bij de uitwijkmanoeuvre van de vrachtautobestuurder werd de personenauto van de weg in de berm gedrukt en kwam precies voor het kanaal tot stilstand. De bestuurder en zijn medepassagier konden nog op de walkant uitstappen. Zij liepen geen letsel op. De personenauto werd vrij ernstig beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op donderdag 7 september wordt in het Ter neuzense stadhuis de eerste welkomstavond gehouden voor nieu we inwoners van dé gemeente Terneuzen. Er zullen ongeveer 300 uit nodigingen worden verstuurd aan personen die zich tussen 1 januari en 1 juli van dit jaar in de gemeente hebben geves tigd. De genodigden zuilen om acht uur door burgemeester J.C. Aschoff worden verwel komd, waarna voorlichtings ambtenaar J. Robesin een toe lichting zal geven op verschil lende zaken de gemeente be treffende. Men krijgt volop de gelegenheid vragen te stellen. Voorts zal documentatiemate riaal over de gemeente wor den uitgedeeld en zal voor hel eerst de nieuwe pocket-infor matiegids over Terneuzen worden uitgereikt. De avond wordt besloten met een rond leiding door het stadhuis. (Van een onzer verslaggevers) WESTDORPE Wegens ziekte van hun drummer zijn de „Livin' Blues" verhinderd aanwezig te zijn op de popa vond in Westdorpe, die zater dag wordt gehouden. In hun plaats komt de be kende groep Arnhem, die een plaats inneemt in de „Top 40". Op Jan Lako is gisteren een serieuze overval beraamd. Jan woont met zijn ouders bij de steen fabriek van Aardenburg. Sjaak de BruyneFrankie de Kocq, Roger de HomErwin van der Linde Bert van Iwaarden en Rudi van Leeuwen maakten op de kasseien van de Kaai tegenover De Roo- de Leeuw een plattegrond van het huis van de familie Lako. Ze bespraken de kansen tot slagen van de inval en wij maakten er een foto van. Frankie de Kocq was uitgerust met een foudraal waarin het belangrijke stuk tijdens de veldtocht zou worden meegedragen. Hij had er een speciale pet voor op gezet. „We zyn soldaten en boeven of wat anders", zei liet opperhoofd. Is Jan Lako echt zon geweldige boosdoener? „Wel nee", is het antwoord, „het is maar een spel". Kinderspel

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2