Woningbeleid buitenlanders ombuigen r Aschoff vecht voor werk ZWEMLES IN AXELS PRIVÉ-BAD Terneuzen en Air Products worden T eens SCHEPPEN VAN GUNSTIG WOON- EN WERKKLIMAAT Vragen over subsidie .„Renesse Blinden blij met cnrsus Eerste Rode Kruiszegel verkocht Vrij zonnig BEROEP OVER GELUID stad 1 ek Sluiskil STRANDWEER Westdorpe Ovezande Hoofdplaat Lamswaarde 's-Gravenpolder Streng Groen Limiet Woensdag 16 augustus 1972 3 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG-BREDA Problemen rond de huisves ting van buitenlandse werkne mers kunnen zich in elke wil lekeurige stad voordoen, waar deze mensen zijn gevestigd. Het is geen typisch grote stads-verschijnsel. Overal waar de omstandigheden ge lijk zijn aan die in de Rotter damse Ai'rikaanderbuurt, kun nen explosieve situaties optre den. Ook in Vlissingen, ook in Bergen op Zoom, Roosendaal oï Breda. Dit is de mening van de directeur van de Stichting Bij stand Buitenlandse Werkne mers in Breda, de heer J. H. J. Hofsté. Hoewel het aantal buitenlandse werknemers in het werkgebied van de stich ting niet overdreven groot is (3500 tot 4000 verspreid over acht Westbrabantse gemeenten en ruim 600 in Zeeland) meent hij toch dat men in de gemeenten in Zuidwest-Neder land, waar veel gastarbeiders wonen, uit de tragische ge beurtenissen in Rotterdam een les kan trekken. „Als wij nu niet allen ernst maken met de vorming van een behoorlijk spreidingsbe- leid bij de huisvesting van buitenlandse werknemers in onze steden, dan kunnen wij over vier tot vijf jaar ook hier toestanden verwachten zoals die thans in Rotterdam zijn opgetreden. Het mechanisme dat bij dit soort onlusten werkt, is namelijk overal het- zèlfde. Concentraties van bui tenlandse arbeiders in volkrij ke arbeidersbuurten moeten tot conflictueuze situaties lei den. Bij het beleid inzake de huisvesting van gastarbeiders dient men dan ook te voorko men dat er concentraties op treden", zegt de heer Hofsté. „Spreiding is noodzakelijk". Hij vindt het een goede zaak dat bijvoorbeeld de ge meente Bergen op Zoom te genwoordig in overleg met de Stichting Bijstand Buitenland se Werknemers West-Brabant, de aanvragen voor huisvesting van gastarbeiders bekijkt. „Het is beslist af te raden als een gemeente een rijtje huizen dat leegstaat, toewijst aan bui tenlandse gezinnen. Men dient deze mensen te spreiden, waarbij ik er van uitga, dat een buitenlandse werknemer, precies als zijn Nederlandse collega, recht heeft op behoor lijke huisvesting", zo meent de heer Hofsté. „Houdt een spreiding van buitenlandse werknemers niet tevens het gevaar in van een persoonlijk isolement van de beitrokkenen, met alle nieuwe risico's vandien?" vragen wij. De heer Hofsté: „Dat gevaar is inderdaad aanwezig. Daarom dient er gezorgd te worden voor ontmoetingscentra, waar de buitenlandse werknemers elkaar kunnen treffen en waar zij advies en bijstand kunnen vinden. In Vlissingen bijvoor beeld wordt op 1 oktober a.s. een dergelijk centrum geo pend. Vlissingen kent ook al spreekuren voor buitenlandse arbeiders. Dat zijn goede din- g;en"., De heer Hofsté besluit met 'te zeggen: „Het belang rijkste is, dat er een beleid wordt gevoerd dat het ont staan van problemen voor komt. De problemen zoals die zich in Rotterdam hebben ge manifesteerd kun je feitelijk aan zien komen. Maar dan is het gewoonlijk te laat om er nog wat aan te doen!" Schieting Aan de ope- ti-inigsschieting in café Dallimga namen 67 schutters deel. De heer De Schrijver uit Kapeile- brug schoot de hoge voigel, Eerste za-jvogel: Brugman, As- senede; tweede zirjvogel: Stof fels, Terneuzen; meeste vogels (6)Kegels, Sas vam Gent. Geslaagde kermis De jaarlijkse kermis in Sluiskil is diaink zij het gunstige weer een succes geworden voor ex ploitanten en horecabedrijven. Er heerste een gezellige sfeer. Soos Tamborra hield een bail- loniwedstrijd, waaraan door 70 kinderen werd deelgenomen. NKV-dames De vrouwe lijke leden van de afdeling Sluiskil van het NKV gaan op 15 september een bezoek brengen aan de KRO-studio's in Hilversum. Voor de daimes, die op die dag een uitzending niet kunnen meemaken, ais een reisje naar de Floriade in Am sterdam uitgeschreven. Vooruitzichten voor donder dag en vrijdag, opgesteld door het KNMI op dinsdag om 18 uur: vrij zonnig en droog, temperaturen meest beneden normaal. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Ne derland. Voor donderdag: aantal uren zon: 6 tot 14; min. temp: 0 tot 4 graden onder normaal; max. temp: 0 tot 4 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog etmaal: 90 procent Voor vrijdag: aantal uren zon: 3 tot 10: min. temp: 0 tot 4 graden onder normaal; max. temp: van 0 tot 4 graden on der normaal kans op een dro ge periode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 80 pro cent. De noordelijke wind voert enkele wolkenvelden aan, maar het blijft daarbij droog. Van daag nog wat aan de koele kant 19 a 20 graden. Zeewater 18 graden. VooruitzichtenHet hoge drukgebied boven de Britse eilanden komt langzaam naar het Oosten met in de komende dagen geleidelijk meer zon en een afnemende koele wind. waterstanden Konstanz 373 -1, Rheinfei den 232 omv., Straatsburg 234 pi.2, Plittersdorf 380 pl.l, Maxau 425 -5, Plochingen 128 pi. 1. Mannheim 242 pi. 8, Stein- bach 122 -6, Mainz 246 -2, Bingen 134 -6. Kaub 158 Trier 325 pl.53, Koblenz 176 pJ-6, Keulen 147 pl.9, Ruhrort 306 pl-9, Lobith 925 pl.7, Pan- nerdense kop 900 pl.7, Nijme gen 721 pl.5, IJsselkop 845 onv., Eefde IJssel 382 onv., Deventer 262 -2, Monsin 5490 -4. Borgharen 3910 -37, Bel- feld 1148 pl-jO. Grave beneden de sluis 518 pl.17. Morgen, donderdag 17 aug. Wemeidinge 8.27 en 20.42 Bergen op Zoom 8.37 en 20.52 Hansweert Terneuzen Vlissingen 7.47 en 20.16 7.23 en 19.49 6.52 en 19.20 Ben Arons in zijn nieuwe instructie bad: de vloer ervan wordt onder water regelmatig gestofzuigden de watertemperatuur zal permanent 27 graden zijn. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Volgende maand zullen zwem-leerlingen vooi het eerst kunnen rondspartelen in het Axelse overdekte instructiebad in aanbouw. Bijzonderheid daaraan is, dat het tot stand is geko men dank zij particulier initiatief en dat het bassin is onderge bracht in een gebouw aan de Weststraat, niet groter dan een forse woning. De man achter dit initiatief is de 41-jarige in Vlaardingen woonachtige Ben Arons. -Hij gaat het overdekte bad in Axel samen met zijn echtge note exploiteren. Ben Arons en zijn vrouw zijn in Vlaar dingen de drijvende krachten achter een goed lopende zwemschool met lesuren in een groot aantal Nederlandse plaatsen. Ten behoeve van zijn zwemlessen heeft Ben Arons een aantal uren zwembad- ruimte gekocht in ondermeer Schiedam, Vlaardingen, Was senaar, Bussum en Dor drecht. „Maar je weet hoe dat gaat", vertelt hij, „Ik heb ai- tijd al eens iets van mezelf willen hebben". Daarom zocht hij op een kaart van Neder land een plaats, die hem ge schikt leek om er een eigen instructiebad te vestigen. Hij vond die in Zeeuwseh-Vlaan- deren. „In het begin was het natuurlijk belangrijk om er achter te komen of er behoefte san bestond. Daarom heb ik via de scholen een enquête gehouden, die uitwees, dat er wel belangstelling voor was", aldus zijn enthousiaste be toog. In de Weststraat kocht Ben Arons een woonhuis en voor malige winkel, ging aan het breken en bouwen en het re sultaat is een niet al te groot, maar erg fijn overdekt in structiebad. Het bassin, ver vaardigd uit kunststof is 10 meter lang en 4 breed en heeft een diepte van 1,10. Ten behoeve van onderricht aan de allerkleinsten komt er in een deel van het bad een beweeg bare vloer. Een 'noviteit is ver der, dat Ben Arons zich bij ztjn zwemlessen voor het eerst zal gaan bedienen van film. Op een van de binnenmuren zal vanuit het plafond voort durend een eindeloze film worden vertoond, waarop de leerlingen tijdens hun eerste schuchtere zwempogimgen kunnen zien, hoe ze het pre cies moeten doen. Hij heeft hoge verwachtingen van deze nieuwe methode. Vanaf 29 augustils zullen de eerste leerlingen zich in de Weststraat kunnen aanmelden. Dat kan vanaf 4 jaar tot en met een niet nader genoemde nogefe leeftijd en de lessen zullen voorlopig op donderdag, vrijdag en zaterdag worden gegeven. Tot op heden was Axel voor zwemonderwijs bui ten de zomermaanden, aange wezen op Terneuzen. Ben Arons enige zorg is een moge lijk plan van de gemeente Axel om zelf een overdekt bad te gaan bouwen. „Als er dat zou komen, dan klapt de zaak hier in elkaar, want te gen een gemeentelijk bad kun je natuurlijk met al die subsi dies niet op". (Van een onzer verslaggevers) De heer Aschoff meent dat er tijdens de opbouw van de lage- druk polyethyleenfabriek ook een forse aanzet van werk door allerlei toeleveringsbedrijven te venvachten valt. De nieuwe fa briek zou in productie ongeveer honderd man arbeid kunnen verschaffen. „Een. ander punt dat zee? belangrijk is is de psychologi sche werkinig die uitbreiding van werkgelegenheid in Zeeuwsoh-Vlaanderen jn bin nen- en buitenland zou heb ben. In ons land is het econo misch klimaat op het ogenhlik niet zo best. Het is van het grootste belang dat we juist in deze tijd en op dit moment en in deze streek iets gaan doen. Ook al betreft het misschien niet zulke grote industrieuit breidingen. Burgemeeste? Aschoff twij feit er niet aan dat het Ameri kaanse concern Airco een ves tiging in Terneuzen gaat be ginnen. Optimistisch laat hij zich uit over de ontwikkelin gen in het Terneuzense haven gebied. „Wij hebben daar de beschikking over terreinen die uitverkocht zullen zijn wan neer de nieuwe kamaalhavens (Van een onzr verslaggevers) OOSTBURG PPR-staten- lid C. van Waterschoot heeft het college van Gedeputeerde Staten een aantal schriftelijke vragen gesteld over berichten dat G.S. voor het project op vangcentrum voor jongeren in Renesse geen 13.000,sub sidie willen geven. Volgens de heer Van Water schoot zou jammer zijn als door deze houding van de provincie deze verblijfsgelegenheid voor jongeiren op Schouwen en Dui- velan-d het volgend seizoen eventueel zou moeten sluiten. Dit gevaar zit er volgens de heer Van Waterschoot wel in. Hij iis van mening dat gezien de gunstige ervaringen, die men in Renesse met de slaap- boerderij heeft opgedaan, slui ting ervan een duidelijk ver lies zou betekenen. De heer Van Waterschoot vraagt G.S. waarom de subsi die niet wordt verstrekt en wil tevens weten of de begro tingspost voor jeugd en jonge renwerk een dergelijke uitga ve niet toestaat. „Is uw college niet van mening dat met dit project opgedane ervaring, vastgelegd in een rapport, een belangrijke bijdrage zou kun nen leveren om te komen tot een snelle oplossing van soort gelijke problemen in andere delen van de provincie", is een andere vraag van de heer Van Waterschoot. Hij vraagt tevens of G.S. op de hoogte zijn van de problematiek van het jongerentoerisme, vooral voor wat betreft de voor deze groep geei-gende verblijfsac- commod-atie. klaar zijn. Het gaat daar wer kelijk voortreffelijk. Vooral de Finse papierindustrie toont grote belangstelling voor Ter neuzen". „Kijk, dat moet je juist heb ben. Je moet iemand die inte resse heeft voor grond in het havengebied direct kunnen helpen. Daarom is het zo jam mer dat het streekplan voor oost-Zeeuwsch-Vlaanderen maar niet van de grond wil komen. Het zal er, vrees ik, dit jaar niet meer van komen, hopelijk volgend jaar". Dat het rijk de investerings premie voor bedrijven die zich in het Terneuzense ge bied willen vestigen heeft op geschort ziet burgemeester Aschoff zonder meer als een rem op de verdere ontwikke ling van de streek. „Ik wil beslist niiiet de indruk vesijigen- dat hk voorstander ben om Zeeuwsch-Vlaanderen dicht te gooien met industrie. Verre- van dait. In het streekplan zijn terecht grote open ruimten ge reserveerd waar de mensen adem kunnen halen. Het zou een ramp betekenen als er hier een tweede Waterwegge bied zou -ontstaan". „We moeten van Zeeuwsch- Vla-anideren een voorbeeld ma ken voor Nederland waar het goed leven en werken is. Naast moderne industrieën, en daarmee bedoel ik bedrijven die geen luchtverontreiniging veroorzaken, een gunstig leef klimaat, dat. moet gewoon kunnen. Hier in Zeeuwseh- Vlaanderen hebben we daar voor ruim de gelegenheid en mogelijkheden. Het is hier ge lukkig nog niet verpest". Hengelkampioenschap op de Caoisvlietkreek in West dorpe werd het clubkampioen schaip gehouden vam de hen- gelsportvereniiging „De Plat zak"- Er namen 57 led-en deel. De kamptoensbeker werd ge wonnen door Eugene Soethaert uit Westdorpe. De heer Lueien vam de Vijver, die 25 jaar voorzitter vam de hengelsport- veremdging is. stelde eem extra beker beschikbaar, die gewon nen werd door Marcel Roe- giers uit Zelzate voor de meeste bovenmaatse vis na de kampioen. Toneel Met 11 leden is woensdagavond de toneel- en ontspanningsvereniging in Ove- zande van start gegaan. De ge boorte vond plaats in de zij zaal van de dorpsherberg ,,'T Vergulde Paard" v.h. Café Ver beek in Ovezande. Hoewel er op de oprichtingsvergadering niet bijzonder veel publiek was, is de start wel een succes geworden. Als voorzitter werd gekozen J. Koens, die ook in het ver leden als amateurtoneelspeler in Ovezande reeds goed bekend was. Penningmeesteresse se cretaresse werd mevr. De Ruy- ter - Aandewiel. Het gezelschap geniet tussen de bedrijven door van een kop koffie. ij (Van een onze verslaggevers) AARDENBURG De vor- mingsweek voor de Zeeuwse blinden, die afgelopen zaterdag in het Aardenburgse vormings centrum Van Eeghenhuis is be gonnen, wordt door de cursus leiders „een groot succes" ge. noemd. De ruim 60 deelnemers blijken allen even enthousiast over de opzet en dit geldt ook voor de cursusleiders Bert Ge- leynse, Mark Klaus en Renée van Aken. Gisteren konden de deelne mers kiezen uit verschillende activiteiten. Er werden inlei dingen gehouden over voor de visueel gehandicapten belang rijke zaken als bijstandswet en bijzondere arbeidsbemiddeling. Na ieder van deze inleidingen ontstond een levendige discus sie, waar uit de vragen bleek, dat de inleiding aandachtig be. luisterd was. Tevens bestond de gelegen heid onder de deskundige lei ding van de heer Rosseel, pre sident-kerkvoogd van de St. Baafskerk, een rondleiding door deze historische kerk mee te maken. Onder een stortvloed van in formatie van de heer Rosseel konden de deelnemers in hun eigen tempo en op hun eigen manier de kerk in zich opne men. Orgelspel door Bert Ge- leynse werd door hen op hoge prijs gesteld. „De deelnemers voelden zich ln ons centrum al snel goed thuis" aldus de cursusleiding. „Zelfstandig verkennen zij ons huis en er is een goede onder linge verstandhouding. Vooral het saamhorigheidsgevoel van de deelnemers treft de cursus leiding. Het blijkt, dat de cur sus beslist in een behoefte voor ziet" Zeehcn&el wedstrijd Fe Hoofdplaat werd aan de Wes- terschelde een zeehengelwed- strijd gehouden door de per soneelsvereniging N,V. ZIMRI in samenwerking met de heer Aug. Steijaert van de Wester- schelde Federatie. De deelname was uitermate goed en er werd zeer veel vis gevangen. De uit slag luidt: 1. D. Slabbekoorde met 1755 p.; 2. A. Riemens met 890 p.; 3. H. de Haan met 880 p.; 4. L. Ver- sluijs met 770 p.; 5 J. Dhondt met 650 p.: 6. F. Mathijs met 580 p.; 7. M. Jansens met 575 p.; 8. E. de Waele met 560 p.; 9. C. Harms met\480 p.; 10. F. v. Cleemputte met 345 p.. Bedevaart Op zondag 3 september zal de jaarlijkse bedevaart haar Banneux ge houden worden- De reiskosten vöor volwassenen bedragen 15 gulden en voor kindieren 12 guld-en. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG De gemeente Terneuzen en het luchtschéi- dingsbedrijf Air Products, dat op het terrein van Dow Che mical is gevestigd, zullen het waarschijnlijk wel eens wor den over de geluidshinder, die het bedrijf krachtens de hinderwet mag veroorzaken. Toen gisteren het beroep dat het bedrijf tegen de door de ge meente gestelde voorwaarden op de kroon heeft gedaan, diende voor de Raad van State bleken de scherpe kantjes al wat van de zaak afgeslepen. Om in stijl te blijven: het verschil in stemgeluid waarmee de partijen hun gelijk trachtten te bewijzen bedroeg nog slechts vijf decibels. De kroon v zal nu wellicht een Salomons-oordeel vellen, dat er op gericht is de hinder wetsvergunning zodanig te re digeren, dat het maximaal door het bedrijf te produceren lawaai niet meer expliciet in de vergunning wordt genoemd, maar dat hierin slechts midde len worden aangegeven om tot een aanvaardbaar maximum te komen. Punt van geschil is voorna melijk, dat in de thans door de gemeente gehanteerde hin- derwetvoorwaarden een limiet van 45 decibels wordt ge noemd, terwijl in ons land vijftig decibels als aanvaard baar geldt. De enige moeilijk heid in de zaak Aiir Products is, dat deze limiet van vijftig wordt toegestaan op de grens van het industriegebied en die vaJlt nou toevallig net samen met de fabrieksgrens. Zou er om het industrie-gebied een groene bufferzone liggen dan zou er geen vuiltje aan de lucht zijn. En de gemeente is al druk doende dat vui-ltje weg te poetsen. Het gemeentebestuur beraadt zich op een wijziging van het bestemmingsplan in het gebied rond het industrie terrein, om op z'n minst te voorkomen dat er nog nieuw bouw plaats vind, zo onthulde het hoofd van de afdeling al gemene zaken, de heer B. vam Wrjuwe. Oriëntatierit Op zaterdag 26 augustus houdt de dam club ,,'s-Gravenpolder" in de gemeente Borsele een oriënta tierit voor auto's, motoren en brommers. Genoemde rit ls zeer eenvoudig van opzet ge houden. Er kan worden ingeschreven op zaterdag 26 augustus vanaf 13.30 uur in het dorpshuis Poelvoordestraat 3 te 's-Gra venpolder, of bij voor-inschrij ving bij de secretaris van de damclub ,,'s-Gravenpolder", Burg. Jansenstraat 12. De start zal plaats vinden om 14.00 uur. De lengte van de rit bedraagt 60 km en er wordt gereden met een gemiddelde snelheid van 30 km per uut. Na afloop vap de rit zal de prijsuitreiking plaats vinden in het dorpshuls. De gemeente-ambtenaar moest het opnemen tegeii „zwaar geschut.' van Air Pro ducts: mejuffrouw mr. H. H. Kronenberg, een door het be drijf ingehuurde advocate en de heer C. L. H. Colenibramder, als accoustisch adviseur („la- waaibestrij-der", noemde hij zich zelf) eveneens door Air Pr-oduots gecharterd. Mejuffrouw Kronenberg noemde dë door de gemeente aangelegde norm „enorm streng", bovendien is de norm in feite overbodig omdait het bedrijf van Air Products op het terrein van Dow staalt en het luehtscheiidingsbedrijf in feite geen geluidshinder toe voegt aan dat wat Dow al produceert. Ze wees er voorts op, dat op dit moment nie mand meer klaagt over hinder. Volgens haar zat de moeilijk heid m het feit, dat de fa brieksgrens van Air Products althans aan een kant samen valt met de terreingrens en dat er bovendien geen buffer zone is. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Eens in de viif ja-ar draaien de persen van Johan Enschede en Zonen te Haarlem voor het Rode Kruis. Duizenden postzegels, met toeslag, vinden daarna hun weg naar de honderden Rode Kruis-afdelingen in het land en na-ar de postkantoren. Veertien dagen lang zijn de postzegelboekjes, de losse ze gels, en bovendien series prentbriefkaarten, te koop. Als het publiek meewerkt, dan is de opbrengst van een dergelij ke massale actie ongeveer twee miljoen gulden. Gisteren is de postzegelactie tn Zeeland gestart. Kringcom missaris mr.' J. J. van der Weel schafte zich bij een stal letje in het postkantoor te Middelburg het eerste postze gelboekje aan, in tegenwoor digheid van o. a. de waarne mend directeur van het Mid delburgse postkantoor. Dit was zoveel als het startsein voor 21 van de 24 Rode Kruis-afdelin- gpn om eveneens de verkoop van boekjes, zegels en brief kaarten ter hand te nemen. De Rode Kruis-postzegels hebben, hoewel de verkoop beperkt is tot een periode van veertien dagen, een onbeperkte geldig heidsduur. Om het de kopers van de boekjes (vier zegels vian 20 plus 10, en vier zegels van 30 plus 15 cent toeslag) gemakkelijk te maken, heeft PTT nog een flinke oplage aanvullingszegels van vijf cent laten drukken, dit in verband met de tariefsverhoging die op een september a. s. ingaat. Losse Rode Kruis-zegels zijn er in de waarden van 25 plus 10, en 45 plus 25 cent toeslag. Prentbriefkaarten kosten f 1,50 de vijf. Zij stellen oude schepen voor. De zegelboekjes zijn, behal ve in de plaatsen waar Rode Kruis-afdelingen een eigen kraampje hebben, niet op de postkantoren te koop. De losse zegels zijn wel aan alle loket ten verkrijgbaar. De Middel burgse filatelisten waren gis teren druk aan de loketten in de weer om de zogenaamde „eerste dag-enveloppen" afge stempeld te krijgen. Zij maak te ook groot gebruik van de mogelijkheid om zogenaamde maximumkaarten vol te krij gen een voorbeeld dat na volging verdient, zei men bij het Rode Kruis. Mej. Kronenberg pleitte er voor dat de gemeente, die per slot van rekening ook het in dustrieterrein heeft aangelegd, voor de aanelg van een groen strook zorgt. Geluidsexpert Colenbrander merkte op, dat Air Products wel degelijk vol doet aan de algemeen gelden de norm voin vijftig decibels op de grens van het industrie terrein. Dat die grens nu toe vallig samenvalt met de fa brieksgrens kan Air Products (dat een stuk grond van Dow ter beschikking heeft gekre gen) niet helpen, meende hij. Aan de eis van 50 decibels wordt hoe dan ook voldaan. Gemeentewoordvoerder Van Wou we legde uit, dat de ge meente eerst meende dat de hinderwetvergunning het aan tal toe te laten decibels expli ciet moest bevatten. De ge meente houdt daaraan niet meer vast, ma-ar vindt nu ook wel dat een voorwaarde waar in alleen de middelen worden aangegeven om tot een bepaal de limiet te komen voldoende is. Een „hinder" van 50 deci- bles noemde hij bij nader in zien ook wel aanvaardbaar, al meende hij dat het totale in dustriegebied daar nog met vijf decibels bovenuit komt. De, heer Van Wouwe zei voorts n-og, dat het bedrijf van Air Products beter in de noordwesthoek van het indus triegebied had kunnen liggen dan de niu gekozen zuidoost hoek. maar dat de gemeente daarin geen inspraak heeft ge had omdat het terrein van Dow is.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 3