DE WAAL IN SPURT NIET TE STUITEN FEDOR DEN HERTOG WINNAAR VAN RONDE BLOMMAERT TWEEDE Berkhout sterkste in Ronde van de Molen won Perfors na solo Zevenbergen in VAN 00ST- DUITSLAND OTTENBROS SUCCESVOL sport Uitslagen TWEEDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 14 AUGUSTUS 1972 8 Wim de Waal: geen tegenstand in de finale van de koers te Boschkapelle. (Van onze sportcorrespondent BOSCHKAPELLE Zon der zich tot het uiterste te hoeven inspannen, versloeg Wim de Waal zondagmiddag in de ronde van Boschkapelle zijn vijf medevluchters. De Axelse amateur ondervond in de eindsprint zo weinig tegen stand, dat hij op een tiental meter van de finish het zich zelfs even kon permitteren om te kijken naar zijn concurren ten. De kopgroep kwaim dertien ronden voor het einde tot stand, nadat daarvoor de de marrages niet van de lucht waren. Jaap Marijs ginig reeds na twee ronden op avontuur. De gisteren zeer sterk rijden de Belg Ferket van de nieuwe Watney-ploeg probeerde het drie ronden liater. Vluchtpo gingen die echter weinig zo den aan de dijk zetten, want (Van een wielermedewerker) OOSTERHOUT Vier re- ners gingen de eindsprint aan in de 11e editie van de Ronde van de Molen: Dijkers, Berk hout, Blommaert en Gödde. Peter Gödde ging reeds 200 meter voor de streep de spurt in. Hij bleef 150 meter op kop, maar toen kwam Jan Dijkers langs hem heen en daarna ook Siem Berkhout, die de Belg Edward Blommaert met zich mee sleurde. Berkhout won met ruim verschil- Siem Berk hout kreeg hiermee, wat hem toekwam, want ronden lang had hij gevochten voor een plaats in de kopgroep- De beginfase van de Ronae van de Molen was bijzonder rustig. Henk Pansteem reed 20 kilometer lang alleen aiam de leiding, maar het peloton streek op hem neer. De Nij- verdalse renner moest later zelfs opgeven. Pas half koers werd de beslissende slag inge zet. Eenentwintig renners soheiden zich af van het gnoifce peloton en namen in enkele ronden 2 minuten voorsprong. Bij een demarrage van Piet Franken veerde het OoSter- houitse publiek overheid. Sa men met Theo Joore naon hij 10 seconden. Zij kregen gezel schap van Harry vaar Groezen, die reeds weken op een over winning zit te azen. Ondier luót- de aanimioedigdaiigan nam het drietal een voorsprong van 40 seconden en niemand -twijfelde er aan, met nog 0 rondien (12 km.) te rijden, diat de wed strijd itussen deze drie remmers uitgevochten zou worden- Siem Berkhout maakte daar aan echter snel een einde. Hij sprong weg uit de achtervol gende groep en naderde de koplopers tót op 25 seconden. Dichterbij kwam hij niiet, maar hij ontlokte hierdoor wel reacties in de groep, die intus sen was uitgedund tot 17 ren ners, Peter Gödde, Peter Hobo en de Belg Edward Blommaert voerden het tempo op en met nog 3 ronden te rijden was de vluchtpoging van de 3 streek- favoriieten gedaan. Meteen gin gen Siem Berkhout en Peter Gödde weg. Zij kregen ge zelschap van Blommaert en Dijkers en deze 4 renners be twistten de finale- Rockamje, 5 F- Verstappen Neerkant, 6 A. Prinsen Raams- doniksveér, 7 W. Zeelenbürg Zoetermeer, 8 J. Jonkers Oud- Gastel, 9 H- Schuurs Amster dam, 10 C. v. Wamroodj Ooster hout, 11 H- Goeijers Ulven- houit, 12 H. v. Kuiijk Geertrui- denharg, 13 J. Boons Waspik, 14 N. Hiideberiek Den Haag, 15 A. Cairon Den Hout- Amateurs: 1 S. Berkhout Schipluiden, 2 E. Blommaert België, 3 J. Dijkers Oud-Gas tel, 4 P. Gödde Hardinkxveld, 5 J. de Groot Hardinkxveld, 6 H. v. Groezen Made, 7 H- Stander Oude-Tc*nge, 8 C- v. d. Meijden Puttershioek, 9 Th. Joore, Raaimsdomiksveer 10 S- Spetgens Somieren, 11 J. Adri aans Haps, 12 P. Hobo Ulven- hout, 13 J- Loonen Oosterhout, 14 P. Franken Oosterhout, 15 H. Biakker Rotterdam, 16 J. Raias Hednkenszamd, 17 J. Smits Rotterdam 18 M- Ver- koofijen Waalwijk, 19 H. Wütrich Zwitserland, 10 L. de Hartigh Biaakseddjk. (ADVERTENTIE) Siem Berkhout wint de spurt van de kopgroep in de Ronde van de Molen. Ernie Blommaert, die tweede werd, gaat schuil achter Berkhout (alleen zijn arm is te zien). Rechts Dijkers. de grote namen, zoals De Waal, Caroll, Minnebod, West dorp en Evertse gingen om de beurt de vluchters halen. Ook de Engelsman Forster probeer de het, nadat tien van de drie envijftig ronden gereden wa ren, maar nu was het Deusing die achter de vluchter aan ging. Het tweeitai kreeg even honderd meter voorsprong, maar De Waal en Strobbe zorgden opnieuw voor een hergroepering. Er kwamen nog vluchtpogingen van Van O ver veld en Gijsel maar ook zij hadden geen succes. Half koers pikte Van Overveld een vijfhonderd frank dikke pre mie in, en nu kwam er meer vaart in de strijd. Westdorp demarreerde, kreeg het gezel schap van Carroll en Leeson en het drietal had al gauw een vijftig meter. Het peloton viel stil, de jury maakte bekend dat er beslist niet in ploegver- band gereden mocht worden. Het leek een goede ontsnap ping te worden. De voorsprong groeide steeds (tot dertig se conden). Leeson kon het tem po niet meer volgen en moest lossen. De Waal zag het ge vaar komen, demarreerde uit het peloton en ging op zoek maar de koplopers, maar een voorsprong van meer dan twintig meter kreeg hij niet. Ook Paauwe, Blok, Ferket en Strobbe probeerden los te ko men, maar niemand vain hen had succes. De voorsprong van de koplopers slonk echter door het behoorlijke tempo van het peloton en de vele demarrages en Strobbe bracht veertien ronden voor het einde opnieuw alles bij elkaar. Maar opnieuw was het Wim West- dorp die wegsprong nu in het gezelschap van Belie en Block, maar het peloton was waak zaam. Block zou echter vlak hierna de beslissende ontsnap ping inleiden. Hij kreeg on middellijk het gezelschap van Forster Deusing Van Overveld en Van Waes. Dit vijftal werkte voortreffelijk samen en ook nu was het weer De Waal in het gezelschap van Marijs, die uit het peloton wegsprong. Drie ronden la ter kregen beiden aansluiting, zodat er een kopgroep van ze ven renners ontstond. Acht randen voor het einde viel Van Waes af, terwijl in het peloton zich eveneens een groep had afgescheiden met onder andere Boekhout, Fase, Leeson, Ferket en Musters. De kopgroep bleef buiten schot. Uitslag: 1. W. de Waal, Axel 70 kilometer 2 uur dertig mi nuten veertien seconden. 2. A. van Overveld, Zegge, 3. Ko Block Kruimingen, 4. M. For ster, Philippine, 5. A. Deusing, Halsteren, 6. J. Marijs, Oost- Souburg, 7. op 35 seconden W. Evertse Tholen, 8. J. de Vos, Zaamslag, 9 L. Strobbe, Lams- waarde, 10 D. Leeson, Philippine, 1. J. Rovers, Roo sendaal, 12. B. Munters, Steen bergen, 13. W. Westdorp, Heinkenszand, 14. K. Tolhoek, Yerseke, 15. H. Gijsel, Hei kant. 16. W. de Feber, Sluis kil, 17. T. Huijzen, Kloetinge, 18. S. Boekhout, Terneuzen, 19. M. Groosman, IJzendijke, 20. A van Treijen, Halste ren. Perfors aan het einde van zijn solo, die net ver genoeg reikte. LANGENAU (ANP) Fedor den Hertog heeft de Ronde van Oost-Duitslaiid gewonnen. De Nederlander, die sinds de tweede etappe de gele leiderstrui droeg, werd zesde in de laatste rit waarin, op een lastig par koers in de buurt van Lan- genau, 152 kilometer moest worden afgelegd. De Neder landse ploeg, die in liet klas sement voor equipes een on aantastbare 'voorsprong had opgebouwd, behield zondag zijn eerste plaats. De zesde en laatste etappe v.-era gewonnen door de Oost duitser Karl Heinz Oberfranz, de Zwitser Sutter werd twee de en Hermie Kuiper derde. Kuiper veroverde daardoor de tweede plaats in het eindklas sement. Het drietal had samen met Kay en Müller een voor sprong veroverd, die op de eindstreep nog 43 seconden bedroeg. Fedor den Hertog kwam als eerste man uit het veld binnen. De Tsjech Jaroslav Polusny won zaterdag de vijfde etappe, een rit van Mittweida naar Langenau. Den Hertog werd derde. (Van onze wielersportmedewerker) ZEVENBERGEN De ronde van Zevenbergen, die zondag op het overzichtelijke industrie- parkoers nabij de suikerfabriek werd verreden, dreigde bij de amateurs op een massasprint uit te draaien. Zover kwam het niet. Herman Perfors, de Rot terdammer, die eerder in dit seizoen het criterium in Etten- Leur wist te winnen ontsnapte in de voorlaatste ronde. Bij het ingaan van de laatste ronde had hij een voorsprong van 60 meter. Niemand gaf iets voor zijn kansen. Ook in het eerdere gedeelte van de 100 km lange wedstrijd waren ontsnap pingspogingen als deze veel voorgekomen, maar tel kens was het peloton als een aasgier op de vluchters gedo ken. Ook Herman Perfors leek het slachtoffer te worden van de gretigheid van het peloton. Aan de finish, nadat hij erg moedig op de pedalen had ge stampt, bedroeg zijn voorsprong nog slechts twee lengten. Het was evenwel genoeg om als winnaar uit de bus te komen. In de Zevenbergse wedstrijd waren Roy Schuiten en Cees van Dongen de bedrijvigsten. Zij slaagden er evenwel niet in om uit de greep van de meute te ontsnappen. Alleen Herman UITSLAGEN: B. v. Est Adspiranten: 1 Dmteloiard de 25 km. in 35.42, 2 T- Verstappen Neerkom, 2 P- de Jong St. Willebrord, 4 L. Veeke, Bosschenhoofd, 5 R. Strooandjdier Moerdijk, 6 A. Verstiijlen St. Willebrord, 7 S. Meijin Amsterdam, 8 H. Lap H. I. Ambacht, 9 R- Stassen Maastricht, 10 J. de Groot Hardinkxveld. Nieuwelingen: 1 J. Brink Haarlem, 2 H. Touw Neder- horst, 3 T. ter Harmsel Lage Zwaluwe, 4 W- Ligtenburg De bijzonder succesvolle Harm Ottenbros op kop in de ronde van Valkenswaard. In zijn spoor Rini Wagtmans. VALKENSWAARD (ANP) Harm Ottenbros, die vrijdag reeds een ronde in Scheveningen op zijn naam bracht, zegevierde zondag in de wielerronde van Scheveningen. Hij leg de de 100 kilometer af in 2 uur, 16 minuten en 18 se conden. Rini Wagtmans, die tien kilometer voor de fi nish met Ottenbros aan de haal ging, eindigde als tweede. De uitslag is: 1 Harm Ot tenbros Hoogerheide de 100 km in 2.16.18. 2 Rini Wagt mans St.. Willebrord zt, 3 Mathijs de Koning Scher- penzeel op 30 seconden. 4 Jan Krekels Born zt, 5 Geor ge Ronsmans België At, 6 Jos v. Beers Vosselaere zt, 7 Gerard Vianen Koeken- gen zt, 8 Ger Harngs Sib be zt, 9 Joop Zoetemelk Frankrijk zt, 10 Georges Claes België zt. Eddy Merckx, de win naar van de Tour de France, heeft zondag in Dortmund met een voorsprong van tweeëneenhalve minuut de Grote Union-prijs gewon nen. De Belg werd door de meer dan 100.000 toeschou wers langs het 21.5 km lan ge parkoers, dat zeven maal moest worden afge legd, hartstochtelijk toege- Joop Zoetemelk: winnaar in Kamerïk. juicht. De Duitser Peffgen legde beslag op de tweede plaats. Hij versloeg in de eindsprint Gerben Karstens en de Belg Van Springel. De uitslag is: 1 Merckx België 150 km in 3.47.25. 2 Karstens Ned op 2.30. 3 Peffgen W-Dld zt, 4 Van Springel België zt, 5 Beeckmans Belg op 3.33, 6 Verbeeck Belg zt, 7 Swerts Belg zt, 8 Schepers Ned zt, 9 Van Linden Belg zt, 10 Wolfshol W-Dld zt. De in Frankrijk wonen de Joop Zoetemelk heeft taterdag de Ronde van Ka- merik gewonnen. Zoete melk ontsnapte twee ron den voor het einde uit het veld en behield tot op de meet een kleine voorsprong Hij legde de 100 km af in 2.28.41. De uitslag is verder: 2 Jan van Katwijk Ned, 3 Her man van Springel Belg 4 Eef Dolman Ned, 5 Staf van Roosbroeck Belg, 6 Ben Janbroers Ned, 7 Ma rio Polanski Lux, 8 Gerard Vianen Ned, 9 Rini Wagt mans Ned, 10 Jan Serpenti Ned. Frits Hogerheide ein digde als zevende in de Rond van 's Gravendeel, die door Van der Meijden werd gewonnen. Bij de nieuwelingen legde Tak be slag op de tweede plaats. Hij had een achterstand van tien seconden op win naar Jan Ruckert de natio nal e kampioen. Pirard werd vijde, Konings achtste, De Rooij twaalfde. Bij de ad- spiranten werd Bart van Est tweede. Hij won de sprint van het peloton dat 20 seconden na winnaar De Groot over de streep ging. Valentijn werd derde, Hel- lemons vijfde, Broeders ze vende, Polak achtste en Gommers negende. Joost Voesenek werd zevende in de Ronde van Culemborg, Perfors zou slagen in zijn po ging. Bij de nieuwelingen ging de overwinning naar de Sprun- delse renner Johnny Konings, die daarmee Sprundel de twee de overwinning van de dag be zorgde. Eerder in de middag had de adspirant Peter Valen tijn zijn concurrenten in de eindsprint geklopt. Johnny Ko nings had zes medevluchters op sleeptouw. Daarachter kwam een groepje van vier renners waarin de plaatselijke favoriet John Akkermans hemel en aar de bewoog om de aansluiting te bewerkstelligen. Hij slaagde niet. De uitslagen Amateurs: 1 Herman Perfors (Rotterdam) 100 km in 2.19.49 uur. 2 Roy Schuiten (Zand- voort). 3 A. Burg (Berkel). 4 Henk van Dongen (Prinsen beek). 5 K. St. Nicolaas ('s- Gravendeel). 6 Kees van Don gen (Oud-Gastel). 7 Kees van Bragt (Lage-Zwaluwe). 8 M. Rehorst (Den Haag). 9 T. Koop (Wateringen). 10 F. van de Vleptaen (Mierlo-hout). 11 Bert Broere (Oudenbosch). 12 Frits van Hoogerheide (Ossen- drecht). 13 W. Wielhouwer (Sommelsdijk). 14 A. Baijing (Rotterdam). 15 Nico Valken burg (Wouw). 16 Tony Barten (Zevenbergen). 17 G. Koop (Wateringen). 18 W. Schuur- huizen (Rotterdam). 19 Leo van de Wiel (Breda). 20 Leo Boose (Brielle). Nieuwelingen 1 Johny Ko nings (Sprundel) 60 km in 1.26.33 uur. 2 Leo van Vliet (Honselersdijk). 3 Ad Tak (Oud-Gastel). 4 John Groote (Lage-Zwaluwe). 5 R. Verboom (Ellewoutsdijk). 6 W. 't Hoen (Monster). 7 Sjaak Verbruggen (Putte). 8 L. van Nieuwkerk ('s-Gravendeel). 9 John Ak kermans (Zevenbergen). 10 An- toon van de Steen (Ettert- Leur). 11 A. Vissers (Lage- Zwaluwe). 12 Kees Spaans ('s- Gravenpolder). 13 Mario van Nispen (Breda). 14 John Dem- mers (Bergen op Zoom). 15 J. Boertjen (Rotterdam). Aspiranten: 1 Peter Valen tijn (Sprundel) 25 km in 38.22 minuten. 2 Rudolf (Roosen daal).. 3 Aad van Vliet (Hon. selersdijk). 4 Christ Holle mans (Bergen op Zoom). 5 B. Kouijzer (Goes). 6 A. Verschu ren (Axel). 7 Christ Broeders (Zevenbergen). 8 Jan van de Bosch (Zevenbergen) 9 P. Kop- pert (Monster) 10 C. Heus (Rotterdam). Den Hertog: eindzege en strijdlustigste renner. Vijfde etappe: 1 Poiusny, Tsj-Sl, 3.08.00, incl. bon.), 2. Fiedler, O.-Did) 3.08.10, incl. bon.; 3 Den Hertog, Ned, 3.08.35, incl. bon.; 4 Kuiper, Ned, 3.10.15, 5 Priem, Ned, z.t. 6 Kletzin, O-Dld, z.t.; 10 Poppe, Ned, 3.13.03. Zesde etappe: 1 Oberfranz, 'O-Dld, 152 km in 3 uur 37 minuten en 2 seconden, met tijdsvergoeding 3.36.32; 2 Sut ter, Zwi, 3.37.2 met tijdsver goeding 3.36.42; 3 Kuiper, Ned, 3.37.2 met tijdsvergoe ding 3.36.52 4 Kay, O-Dld, 3.37.2 5 Müller, O-Dld, 3.37.20; 6 Den Hertog, Ned, 3.37.45. Eindklassement: 1 Den Her tog, 19 uur 17 minuten en 52 seconden. 2 Kuiper 19.21.57; 3 Gonschorek, O-Dld, 19.22.28; 4 Kummich, O-Dld, 19.24.00; 5 Fiedler, O-Dld, 19.24.04; 6. Poslusny (Tsj) 19.25.34; 7. Priem, Ned, 19.28.22; 8e Sutter, 19.29.19; 9 Milde, O-Dld, 19.29.43; 10 Thalmann, Zwi, 19.30.02; 52 Van der Hoek, Ned, 19.57.49. Ei'ndploegenklassement is: 1 Nederland 58 uur 8 minuten en 11 seconden; 2 Oost-Duits- land 58.23.14; 3 Tsjechoslowa- kije 58.33.40. Fedor den Her tog werd ook uitgeroepen tot de strijdlustigste renner. Hij kreeg 79 punten, Hennie Kui per. die tweede werd, kreeg 34 punten. nuiper: tweede.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 8