Adrie Boone was goed op dreef WITKAM Maas BLEEK ACTIEFSTE COUREUR snelste in koers Zaamslag Overwinning Kaaise Boys Hans Weeda won zeer verrassend REMERYONDERSCHEIDING Kruiningen winnaar jeugdtoernooi Duitse lotto Uitslagen sport UITSLAGEN UITSLAGEN VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 14 AUGUSTUS 1972 10 YERSEKE KANSLOOS IN DUEL TEGEN MECHELEN (Van onze sportmedewerker HANSWEERT Zaterdag werd op het gemeentelijk sportterrein aan de Hans- weertsestraatweg door de Jeugdcommissie van de Hans- weertse Boys onder Ideale weersomstandigheden een voetbaltoernooi gehouden voor A-junioren dat gewonnen werd door de voetbalvereniging Kruiningen. De verdere uitslagen waren: 2 Arnemuiden (vorig jr. win naar van dit toernooi), 3 SDO, Lamswaarde, 4 Hansweeertse Boys, 5 Zeeiandia, 6 Kwaden- danime, 7 Volharding, 8 We- meldinge. De organisatie was uitstekend. Na afloop van het toernooi werden de prijzen door de voorzitter van de Hansweertse Boys de heer De Prie uitgereikt in het clubhuis van de organiserende vereni ging. (Van onze sportmedewerker) YERSEKE De zaterdag vierde-klasser Yerseke die vori ge maand zjjn talentvolle middenvelder Adrie Boone voor een transfersom van f 5.000,overdeed aan V.K. Mechelen kreeg zaterdag deze Belgische profclub op bezoek voor en oefenduel. V.K. Mechelen dat in de grootste nationale afdeling uitkomt b(j onze zuiderburen won deze wedstrijd overtuigend met 80. De circa duizend bezoekers die Adrie Boone alleen in de tweede helft in actie zagen heb ben zeker kunnen constateren dat de oud-Yersekenaar zich in dit nieuwe milieu al aardig thuis voelt. kmvsrnmm - i Bom» scoorde het zesde doelpunt voor Mechelen en kwam zowel technisch als tac tisch tot een ruime voldoende. Dat Boone echter reeds in het kamende seizoen een vaste plaats krijgt in het eerste te- am v»n V.K. Mechelen is on waarschijnlijk. De Belgen hadden zaterdag twee Denen iin de gelederen, Johainson en Petersen, die kwalitatief bo ven Boone uitstaken evenals trouwens de Tunesiër Abdu. Omdat er slechts drie buiten landse spelers in. een Belgi sche profclub mogen uitkomen en V.K. Mechelen ook dit sei zoen een vaste plaats heeft gereserveerd voor de Engels man Taiibuit zall Boone nog eni ge tijd geduld moeten uitoefe nen. Een bestuurslid van V.K. Mechelen gaf grif toe dat het gehele aankoopbeleid van zijn club gericht is op de toekomst. De bedoeling van de aankoop van Adrie Boone is dan ook om de oud-Yerseke speler die nu 19 jaar is, binnen twee jaar zodanig klaar te stomen dat hij met succes de plaats van de nu 33-jari|ge Taibut kan gaan bezetten. Deze Taibut die van West- Albion is gekomen, bleek za terdag nog een van de meest excellerende spelers bij de Belgen. Bij Yerseke waren dat doelman Wies de Witte die zeker vier zeker schijnende doelpunten wist te voorkomen en André Kosten die op het middenveld uitblonk. V.K. Mechelen dat met drie reserves aantrad en reeds na vijf minuten via een .kopbal van Taibut de leiding nam 0 1, bleef na deze openingstref fer sterk domineren maar toen na' 20 minuten de stand nog steeds 01 was, dankzij voortreffelijk werk van het viertal Schardus, Sanderse, Luteijn en Christiaansen en als laatste man doetoian De Witte, kwam Yerseke wat uit de schuilhoek. Er werden, van- HAMBURG (DPA) De winnende getallen in de Duitse Eotto zijn 5, 20, 23, 30, 41, 48. Reservegetal11. Olympianr. 6063. Uit de achterste lijn enkele goede combinaties opgebouwd, maax ook bij de Belgen bleek de defensie het sterkste deel van de ploeg te zijn. Met 01 brak de rust aan en dat bete kende voor Yerseke een com pliment. De thuisclub ging in de eerste twaalf minuten na de hervatting zelfs in het of fensief. De Belgische doelman keerde toen een gevaarlijk •chot van Nieuwemhuijse ter wijl bij een inzet vatn Mim- naiairt de bal via de handen van de Belgische keeper op die lat belandde. Een snelle ver hoging van het tempo bij de gasten bracht Yerseke daarna tot paniekvoetbal. De Beigen profiteerden gretig en kwa men via Van Erp, Selleslag en Abdut (2x) op 05. Er was toen 25 minuten in de tweede helft gespeeld. Adrie Boone die doorspriinitte op een diepte pass passeerde De Witte voor de zesde maal. Taibut maakte er 07 van en Steevens be paalde met een kopbal de eindstand op 08. Hoewel V.K. Mechelen aantrekkelijk voetbal liiet zien en Yerseke tot behoorlijk tegenspel kwam werd deze wedstrijd periodiek toch nog wat ontsierd dor wat geraffineerde trucjes van en kele Belgische spelers (Van onze sportmedewerker) ZAAMSLAG Witkam had zaterdagmiddag pech in de eerste wielerronde van Zaam slag. Toen de nieuweling uit 's Heerenhoek, samen met Maas op 200 meter van de finish aan de eindsprint begon schoot zijn toeclips los, waardoor de kans op de eindzege voor hem verloren ging. Jo Maas schreef zo de eerste wielerronde van Zaamslag op zijn naam, ter wijl Witkam de premie ont ving van de strijdlustigste renner. Hij was het ook die na vijf ronden - in total moesten er 20 ronden van 3500 meter worden afgelegd - uit het pelo ton ontsnapte. lemons, Halstaeren, 12 M. Mel- sen, Roosendaal, 13 C. Ver- vaert, Walsoorden, 14 W. van Akker, Cadzand, 15 O. van Elfen, Vlijmen. Adspiiranten: 1 A. Visser, Roosendaal, 35 km. 1.02.20 uur; 2 R. Stooosnijdier, Moerdijk, 3 R.Koudjzer, Goes, 4 A. Verschueren, Axel, 5 H. Doorns, Terneuizen, 6 O. Pica- vet, Hulst, 7 J. Somers, Hal- Het peloton geloofde er toen sferen, 8 A. Schaal, Axel, 9 H (Van onze zwemmedewerker) los te zwemmen en eindigde met een voorsprong van 17 seconden als eersite. Het werd overig wis een goede dag voor de faimiEe Weeda want broer Adrie wist beslag te leggen op de derde plaats- Met deze re sultaten kregen de leden van Spelmoment uit de ontmoeting tussen Yerseke en de Belgische profclub VK Mechelen, die door de Zeeuwen met ruim verschil werd verloren. BRESKENS De zwem vereniging De Braakman uit Hoek bereikte zaterdagmiddag bij de traditionele 1800 meter lange Havenwedstrijd in Bres- kens een hoogtepunt uit zijn De Braakman loon naar wer- bestaan. Els van Tatenhove ken. - won de vrije slag dames, Mar- 1800 meter vrije slag heren: 1. J. van der Hooft (Schelde) 28.20, 2. J. Keijmed (Stormvo gels) 28.29, 3. R. Veemstra (Ganzen) 28.32, 4. H. van de Guchlte (Luctor) 28-38, 5- J. de Lange (Luctor) 28.53, 6. B. Durinck (Bruinvis) 30-23, 7. D. Sinke (Zeeiandia) 30-30, 8- R. den Dekker (Schelde stroom) 31.02, 9. P. Boidin (Scheldestroom) 31.03, 10. R. Glamminck (Schelde). 1800 meter schoolslag he ren: 1. H. Weeda (Braakman) 34.54, 2. P- Schop (Ganzen) 35.11, 3. A. Weeda (Braak- (Van onze sportmedewerker HANSWEERT De derde klasser Kaaise Boys is evenals vorig jaar winnaar geworden van het Burgemeester Schip- pertoernooi dat voor de derde keer werd georganiseerd door Hansweertse Boys. Niet alleen bij de eerste elftallen maar ook bij de tweede teams klas seerde Kaaise Boys zich bo venaan. Behalve de reeds ge noemde clubs Kaaise Boys en Hansweertse Boys (vierde klas KNVB) namen aan dit toernooi deel: De Jagers uit Den Haag (tweede klas afde ling Den Haag), Walcheren (eerste klas afdeling Zeeland) en de Belgische club FC de Toekomst uit Antwerpen, die in de eerste klas van de KAB uitkomt. Er wend gespeeld volgens het hailve competitiesysteem. De speeltijd was tweemaal vijftien minuten. Bij een ge lijk aantel punten besliste het doelpuntgemiddelde over de eindstand. Behalve Kaaise Boys, waar Machielse en de van RBC overgekomen. Voet excelleer den, liet oak De Jagers een voortreffelijke indruk achter. In de laatste wedstrijd die tussen beide genoemde clubs ging werd het zelfs nog bij zonder spannend, omdat de Hagenaars toen nog rrr een punt achterstand ha< op Kaaise Boys. De mam uit Pijnaiart behaalden tenslotte een krappe 10 zege en dat betekende dat zij de wisselbo- kaai dn ontvangst mochten ne men. De organiserende vereni ging Hansweertse Boys bleek aanvallend zeker niet op dreef in dit toernooi In vier wed strijden werd geen enkel doel punt gemaakt en dat geeft toch te denken. Hat tweede elftal van Hansweertse Boys deed het aanmerkelijk beter en kwam door een beter doel- gemiddelde op de tweede plaats in de eindstand. Het toernooi voor a-junioren dat een dag tevoren werd gehou den is gewonnen door Krui ningen diat in de finale tegen Arnemuildien 00 speelde maar daarna prodiuktiever bleek in het nemen van straf schoppen. Eerste elftallen: Walcheren - FC de Toekomst 00, Kaaise Boys - Hansweertse Boys 2 0, de Jaigers - Walcheren 00, FC de Toekomst - Kaaise Boys 03, Hansweertse Boys - Walcheren 00, de Jagers - FC de Toekomst 60, Kaaise Boys Walcheren 00, Hans weertse Boys - de Jagers 00, Hansweertse Boys - FC de Toekomst 02, Kaaise Boys - de Jagers 10. Eindstand: 1 Kaaise Boys 7 punten, 2 de Jagers 4, 3 Walcheren 4, 4 FC de Toekomst 3, 5 Hansweertse Boys 1. Uitslagen tweede elf tallen: Hansweertse Boys - Kaaise Boys 00, de Jagers - FC de Toekomst 00, Walche ren - Kaaise Boys 0—1, Hans weertse Boys - FC de Toe komst 20, Walcheren - de Jagers 14, Kaaise Boys - FC de Toekomst 10, Hansweert se Boys - de Jagers 11, Wal cheren - FC de Toekomst 1 0, Kaaise Boys - de Jagers 3 0, Walcheren - Hansweertse Boys io. Eindstand: 1 Kaai se Boys 7 punten, 2 Hans weertse Boys 4, 3 de Jagers 4, 4 Walcheren4, 5 FC de Toe komst 1. blijkbaar nog niet in, alleen Witkam wel en die had al gauw een 50-tal meter geno men. Men zag zijn voorsprong steeds groter worden, en Van Elten was de eerste die uit het peloton wegsprong. Een voor sprong van tien meter stond men hem wel toe, maar later werd hij terggepakt. Het tempo werd aanzienlijk opge dreven, en De Brouwer, KoJe en Jeremiasse waren de eer sten die uit het peloton moes ten lossen. De koploper Wit kam ging gestadig door, en verdiende vele premies waar het Zaamslagse wielercomité zeer royaal mee was. Twaalf ronden voor het einde had het peloton toch iets van die ach terstand ingelopen, en keek men Witkam op de rug. Toen kwamen er veie uitlooppogin gen. Vervaart was de eerste, hierna probeerde Veerman het, maar beidien hadden geen succes. Daiairna sprong Maas weg, nam al gauw een tiental meters, en stond die niet meer af. Wat Vervaert, Veerman, Biddeloo en Dekker ook pro beerden, Maas was buiten schot. In een fraaie stijl reed Maas naar de koploper, die hij reeds twee ronden later in haalde. Het tweetal werkte voortreffelijk samen, hoewel Spaans, zes ronden voor het einde eveneens uit het peloton gesprongen nog even een be dreiging vormde. De Brouwer, Kole en Jeremiasse werden inmiddels op een ronde ach terstend gezet, terwijl Spaans twee ronden later zich terug door het peloton liet opslok ken. Toen de beslissende fase aanbrak, had Witkam geen ge luk. Uitslag: nieuwelingen 1 J. Maas, Eijsden 70 km 1.50.23, 2 op 50 meter K. itkam 's Heerenhoek, 3 op 36 sec. A. Biddeloo, Graauw, 4 A. Dekker Nieuwe Tonge, 5 B. Begijn, Terneuzen, 6 C. Spaans, 's Gravenpolder, 7 op 1.01 min, T. Veerman, Terneuzen, 8 J. Drijdijk, Beek (Nijmegen), 9 R. Petie Halsteren, 10 P. Weerts, Maastricht, 11 R- Hel- Gijsiel, St. Janeteen, 10 T. Pe tie, Halsteren. Tonnie Veerman: zevende plaats in koers Zaamslag. lies Vercruijsse de schoolslag dames, terwijl Hans Weeda een verrassende overwinning behaalde bij de schoolslag he ren. Terecht waren vele Braakman-supporters in opper ste vreugdestemming. Dat Els van Tatenhove zou gaan win nen lag in de lijn der ver wachtingen. Zij nam direct na de start de leiding, gevolgd door bekerhoudster Joke de Wilde (Ganze) die de laatste tijd hard getraind had om haar vorig jaar veroverde be ker te verdedigen. Het mocht echter niet baten. Even leek de voorsprong van Els van Tatenhove nog in ge- vaar te kamen, tóen zij op de 3g 37"' 4 "Br~piafechorre terugweg wat verkeerd zwom- - Met een voorsprong van ruim 1 minuut werd ze eerste. De strijd om de derde plaats werd gewonnen door Caria Willems van De Stormvogels uit Vlissingen. Me,t een verras send goed zwemmende Mirjam Overdulve uit Terneuzen op de vierde pfliaats. Veel meer strijd om de zege werd er geleverd door Marlies Ver cruijsse en bekerhoudster Leni van Bodcgem uit Vlissingen. Hoewel Marlies Vercruijsse verschillende keren probeerde weg te komen, haai' concur rente wisit toch steeds aan tc haken. Zij aan zij gingen zij op de finish af waarbij de korte eindsprint van Marlies Vercruijsse de doorslag gaf. Piet Schop van De Ganzen uit Goes wist dat hij door afwezigheid van bekerhouder Theo Vis (Stormvogels) in Hans Weede van De Braak man een geweldige tegenstan der zou hebben. Onlangs werd Scliop in de wedstrijd Dam- me-Brugge in België duidelijk door Weeda geklopt. Aanvan, keldjk nam Schop enkele leng ten voorsprong die door Wee da ai voor heit keerpunt teniet werden gedaan. In de slotfase wist hij Schop (Bruinvis) 36-46, 5- P. van de Heuvel (Scheldestroom) 36.49, 6. J. Haimelitn-k (Stormvogels) 36.53, 7. R. Bron (Zij) IJzen- diij'ke 37.41, 8. H. van Noorden (Zeeiandia) 38.02, 9- A. Baas (Zij) 38.43, 10. D. Verboom (Stormvogels) 38.51. 1800 meter vrije slag dames: 1. E. van Tatenhove (Braak man) 30.18, 2- J- de Wilde (Ganzen) 31.22, 3. C. Willems (Stormvogels) 32.11, 4. M. Overdulve (Schelde) 32.16, 5. I Hopmans (Ganzen) 33.14,6. I Riteco (Scheldestroom) 35.50, 7. E. de Jonge (Stormvo gels) 33.51, 8. A. Klompe (Ganzen) 35-52, 9. I. Vergou de (Scheldestroom) 37-29, 10- M. v.d. Neste (Schelde) 38.12. 1800 meter schoolslag da mes: 1. M. Vercruijsse (Braak man) 35.35, 2. L. van Bodegom (Stormvogels) 35.37, 3- M. Dielemans (Braakman) 36.28, 4. M. Swemme (Ganzen) 36.36,, 5, I. Clasen (Schelde) 37.12, 6- I- van Assche (Schelde) 37.23, 7. M. Versluijs (Braak man) 39.36, 8. L. Ver poor te (Braakman) 39.37, 9. C. de Krijger (Braakman) 40.30, 10. M- Verjaal 40.39. (Van onze sportmedewerker) SAS VAN GENT Met grote instemming van alle aanwezige leden - een da terend applaus was het be wijs - is zaterdagavond in het cultureel centrum Dc Speye te Sas van Gent de beer M.L. Remery benoemd lot ere-voorzitter van dc Sasse zwem- en poloclub De Bruinvis. Naast een me daille plus oorkonde ont ving hij verder nog eei speciaal ontworpen stand aard voorstellende het slan ke lichaam van een zwem mer op een polo-bal me daaraan bevestigd ee voorzittershamer. Het bestuur van de jub; lerende vereniging benoem de verder tijdens deze zee; druk bezochte feestverga dering, gehouden in ver band met het 40-jarig be staan, de heer P. de Vries id van de technische com Tiissie, tot erelid en di heer E. de Vriend tot lie van verdienste. Woorder van waai-dering en danl aan de Bruinvis en speciaa van de heer Remery wer den namens het gemeente bestuur van Sas van Genl •vertolkt door de waarne mend burgemeester, dc neer W. Colsen. Colsen „Dankzij uw vast houdendheid uw kennis en wellicht ook uw vooruit- bende blik is het zwembad in Sas van Gent een 50- meter bad geworden. Het kostte de gemeente 30.000 •neer, maar ik meen u te moeten feliciteren voor uw De heer Remery, oud-voorzitter van de zwemclub De Bruinvis, wordt hier een onderscheiding opgespeld. vasthoudendheid van toen. De juistheid van uw stel ling is bewezen want 25 meter baden zijn al gauw te klein". Namens het ge meentebestuur overhandig de hij de heer Remery een attentie. Lof ook namens het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandse Zwembond, hier vertegen woordigd door hoofdbe stuurder Kemp. Na deze vergadering werd in de grotere zaal van De Speye de feestavond voortgezet terwijl een or kestje voor passende muzi kale omlijsting zorgde en werden bij het genot van een koele dronk veeil herin neringen door de talrijke leden en oud-leden nog eens aangehaald.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 10