Bezwaar tegen graanoverslag SLOOP IN PLAN JAVA Uitbreiding Terneuzense promenade WEES MAAR BLIJ.... STOF EN HERRIE OVERLAST VOOR INWONERS SLUISKIL Variabele kwaliteit zwemwater Vlissingen MET JAC. HERMANS PRIJS-SLAp IN DE BUURT want daar betaalt u week in-week uit de vaste laagste prijs! stad streek Copieer-apparaat voor iedereen op postkantoor DRIEMAAL HENK ELSINK IN TERNEUZEN Kinder boerderij in Katspolder AFSTAND 's NACHTS LEEFBAAR OORDEEL Verkoop grond voor bouw winkelcentrum Bezwaren tegen bouwplan in Zaamslag 's-Gravenpolder Kraan valt om Woningbouw Terneuzen bij brandweer kring Vlissingen: geen herziening hinderwet vergunning van Hoechst Borsele Vrijdag 11 augustus 1972 5 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Met het oog op eventuele hinder door stof en lawaai is het plaatsen van een of meer elevators voor granen en derivaten op het kanaal Gent-Terneuzen dicht bij de bebouwde kom van Sluiskil onverantwoord en voor de gemeenschap Sluiskil onaanvaardbaar. Aldus stelt het contactorgaan gemeenschap Sluiskil in zijn bezwaarschrift tegen het plan van de Graansilomaatschappij n.v. te Terneuzen. die voor het inwerking stellen van drijvende graanelevators op het kanaal bij het Terneuzense gemeentebe stuur een hinderwetvergunning heeft aangevraagd. Het bestuur van de gemeen schap Sluiskil wijst ook op de angst die in Sluiskil heerst voor eventuele calamiteiten met de graamtosinstalla/tie met het oog op de drukke scheep vaart met zware tankers. Het gemeentebestuur heeft met betrekking tot het plan van de (Van onze correspondent) MIDDELBURG Sinds enige dagen staat het publiek in de hal'-van het postkantoor aan de Lange Noordstraat 48 te Middelburg een fotocopieer- apparaat ter beschikking. Door het inwerpen" van een kwartje kan iedereen zonder tussen komst van een postambtenaar, een fotocopie vervaardigen. De PTT hoopt hiermede de dienstverlening aian het pu bliek uilt te breiden. Hoewel op andere postkantoren in het land al gunstige ervaringen zijn opgedaan, betekent de plaatsing vam het apparaat in het postkantoor te Middelburg een novum voor Zeeland. Bij gunstige ervaringen zal aan deze proefneming in de toe komst mogelijk verdere uit breiding worden gegeven. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op 12, 13 en 14 september krijgt het ca- baretminnend publiek in Zeeuwsch-Vlaanderen een on verwachte „extra" aangebo den. De cabaretier Henk EI- sink heeft namelijk het Zuid- landtheater te Terneuzen uit gekozen voor een serie van drie „try-outs". Deze kan men beschouwen als voorpremières van het nieuwe programma van Henk Eisink. Zij hebben ten doel het pro gramma in aanwezigheid var. publiek uit te proberen, en waar nodig te verbeteren. De drie try-outs worden toege voegd aan heit totale pakket dat de stichting „Uit in Zeeuwsch-Vlaanderen" ook dit jaaoiweer presenteert. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Burge meester en wethouders van Terneuzen hebcbn de gemeen teraad voorgesteld een begin te maken met de bouw van een kinderboerderij in de Kats polder. De mogelijkheid be staat dat een gedeelte van dit projekt uitgevoerd kan wor den in het kader van het extra werkgelegenheidsprogramma van de regering ter bestrijding van de werkloosheid. Het ligt in de bedoeling de bouw van de kinderboerderij te realiseren in plaats van het beplamtcnigsplan invalsweg- zuid, waarvoor waarschijnlijk een subsidie tot f 65.000 zal wonden verleend. B. en w. achten de uitvoering van dit beplantingsplan echter niet ■mogelijk op betrekkelijk korte termijn. Het plan voor de bouw van de kinderboerderij omvat een schuur met kippenhok, een wagenschuur, een schaapskooi, een hooiberg-voederruif, vier duiventillen, een konijnenberg, een volière, drinkbakken enz. Begonnen zal worden met do bouw van de grote schuur. Het te gebruiken opbouwma- teriaal is grotendeels afkom stig van een door Dow Chemi cal in de Nieuw Neuzenpolder afgebroken boerderij. Dow heeft dit materiaal aan de ge meente geschonken. graansilomaatschappij vijf brieven ontvangen. Het. be stuur van het Elisabethzieken- huis te Sluiskil schrijft geen bezwaar tegen een graanO' verslag op het kanaal te heb ben mits dist uitsluitend door elevatoren wordt gedaan en de hinderwetvergunning beperkt blijft tot het tijdstip waarop de uitbreiding van de Terneu zense kanaalhavens is vol. toaid. In een door 18 bewoners van de kanaalweg in Sluiskil ondertekende brief wordt be zwaar gemaakt tegen geluids hinder door de elevators, zo wel overdag als ais 's nachts en voor mensen die in ploe gendienst werken. Gewezen wordt op de korte afstand van 50 meter tussen de elevators en de woningen op de Kanaal- weg. Bovendien maken de bewo ners bezwaar tegen de door de overslaginstatlaitie te veroorza ken overlast vain stof bij die nende wind waardoor geen ra men open gezet kunnen wor den voor de nodige ventilatie. De heer P.L. de Wit, die een kapperswinkel heeft aan de Kanaalweg, wijst naast hinder en overlast door geluid en stof op de mogelijkheid dat hij door dit stof afkomstig van de graanelevator schade kan on dervinden aan zijn winkelarti kelen. Rijkswaterstaat schreef geen overwegende bezwaren te hebben tegen d'e graanoverslag mits de scheepvaart en het wegverkeer geen hinder on dervinden van het stof van de elevator. Op de hinderwetzit ting in het Terneuzense stad huis lichtte mr. J.C. Cleyndert, directeur vam de Graansilo- maatschappij, het elevatorplan toe. Hij had reeds enkele aan vragen ontvangen om grote graanschepen in Terneuzen te lossen, maar door de beperkte diepte van de Zevenaarhaven was dit niet mogelijk. Het lossen van deze schepen in de zogenaamde put van Terneuzen op de Westerschel- de wordt te gevaarlijk geacht. Mr. Cleyndert zei dat begrip pen als stof en geluid erg subjectief zijn. De een heeft er minder of meer last van dan de anider. Hoewel in prin cipe op de graanelevator in twee ploegendienst wordt ge werkt sloot hij de mogelijk heid niet uit dat er ook 's nachts graan wordt gelost. Op de vraag van de heer B. va.n Wouwe, hoofd van de af deling algemene zaken op het stadhuis, of de graansilomaat schappij geholpen zou zijn met een hinderwetvergunning gel dend tussen 6 uur 's morgens en 8 uur 's avonds, antwoord de mr. Cleyndert dit niet van te voren te kunnen zeggen. Het hangt van het aanbod van schepen af dat gelost wil wor den. Dat zou dus ook wel eens 's nachts kunnen gebeuren." Als voorzitter van de ge meenschap Sluiskil onder streepte de heer J. Strij- donck dat het in werking stel len van een drijvende graano verslag zo dicht bij Sluiskil volstrekt onaanvaardbaar is. „Wij hebben tot taak toe te zien dat Sluiskil leefbaar blijft." Dt heer Strijdonck herinnerde aan de onprettige ervaring die men in Sluiskil heeft opgedaan met een zand zuiger op het kanaal. Tijdens een bezoek aan de graansilo- maatschappij had de heer Strijdonck gezien dat er bij de graanpverslag aanmerkelijk veel stof vrij komt. Wanneer echter naar net oordeel van gedeputeerde sta ten geen gevaar voor overlast door stof en geluid bestaat dan zou het bestuur van de ge meenschap Sluiskil zich hier bij neerleggen, zei de heer Strijdonck. Mr. Cleyndert zei nog dat het inzetten van een drijvende graanelevator bij Sluiskil ex tra werk voor 12 man bete kent. Ook zou dit inhouden dat er meer perspectief Jcomt voor de achttien mam perso neel die op het ogenblik bij de graansilomaatschappij werk zaam zijn. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In een preadvies aan de gemeenteraad stellen b. en w. van Terneuzen vor van de gehele Noordstraat met zijstraten een winkelpromenade te maken. Daartoe zalde be staande bestrating vervangen worden door een verhardi g van uitgewassen bctontegels, zoals dit reeds toegepast wordt in een deel van de Noordstraat. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het make laarskantoor J.F. Rouw b.v. te Terneuzen heeft de gemeente verzocht aan haar ongeveer 5400m2 grond te verkopen in het exploitatieplan noord (Serlippenspolder) voor de bouw van een winkelcen trum. B. en w. stellen de gemeen teraad voor akkoord te gaan met deze grondverkoop tegen de totaalprijs van f 604.500,-. De firma Rouw is verplicht aan de levensmidldelenorgani- satie A. en O. een recht van voorkeur te verlenen voor de vestiging van een supermarkt in het te bouwen winkelcen trum. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tegen het plan van de regionale Zeeuwsch-Vlaamse woning bouwvereniging te Axel om in het bestemmingsplan zuid west 1 te Zaamslag 44-premie- corporatiewoningen te bouwen zijn enige bezwaren inge bracht. In de eerste plaaits is het aantal autoboxen te groot. Dan ls het aantal parkeerplaatsen te klein en is ten zuiden van de W ilhelmim astra at bij het projecteren van de woning bouw onvoldoende rekening gehouden met het aanwezige talud. Tenslotte is een groot gedeelte van het plan per aiuto moeilijk of niet bereikbaar. B. en w. van Terneuzen me nen dat het bestaande bestem mingsplan daarom gewijzigd zal moeten worden. Zij advi seren de raad te verklaren dat een wijziging van het bestem mingsplan wordt voorbereid. Hierdoor kan de woningbouw vereniging vast met de bouw van de woningen beginnen. Gevonden voorwerpen Bij de rayoncommandant der rijtospolitie zijn nadere inlich tingen te verkjjgen met be trekking tot de navolgende als gevonden aangegeven goede ren: een Lipssleutel, een b.b. van 10, een b.b. van 25, een damesfiets, een kinderzon nebril, gezoradheidsslippers, diamesring met steen, rieten boodschappentas, jongens-pols horloge, rode plastic bal, en en paar rode kinderlaarsjes. (Van een onzer vei-slaggevers) TERNEUZEN De ge meente Terniéuzen wil zo spoedig mogelijk beginnen met de sloop van 153 wonin gen in het saneringsplan Java. Van deze woningen zijn er intussen 145 ontruimd. De ont ruiming van nog 4 woningen is voor 1 september te ver wachten. Voor de bewoners van de 4 overblijvende woningen wordt getracht op korte termijn een oplossing te vinden. De dienst openbare werken heeft op dracht gekregen een sloopbe- stek te maken en tevens te adviseren over voorzieningen die getroffen moeten worden om het vrijkomende terrein in een estetisch aanvaardbare staat te brengen. Om het sloopwerk zo spoe dig mogelijk te kunnen uit' voeren adviseren b. en w. de gemeenteraad dit werk nu al aam te besteden. Het verdient volgens het college aanbeve ling tot onderhandse aanbeste ding over te gaan. De naad zal nierover in zijn vergadering van 17 augustus beslissen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Bij het Hoog oven- en Staalbedrijf Sid- mar tussen Zelzate en Gent is een laadkraan door nog onbe kende oorzaak omgevallen en in het kanaal Gent - Terneu zen gevallen. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. De scheepvaart op het kanaal vindt normaal doorgang. Deze reconstructie wordt uitgevoerd in het kader van het extra werkgelegenheids programma van de regering. Het rijk zal de gemeente hier voor een subsidie van 75 rpo- cent van de geraamde kosten verlenen. In het werk is inbe grepen het vernieuwen van de riolering irn het gedeelte tus sen de Lange Kerkstraat en de Arsenaalstraat van de Noord- stnaat en een nieuwe bestra ting van betontegels in de Kersstraat, Bakkerijstraat en een gedeelte van de Haven straat. De gemeente stelt ais voor waarde voor de reconstructie dat de aan genoemde straten gevestigde winkeliers een te genprestatie leveren in de vorm van een verdere ver fraaiing van de gehele Noord straat. Het architectenbureau Gruisen-Kerstjens-Van Wage- ningen heeft hiervoor een schetsplam gemaakt. Bedoelde winkeliers hebben zich inmid dels bereid verklaard f 50.000 ter beschikking van de ge meente te stellen. Met de ei genaren van de panden moet nog overeenstemming worden bereikt over de bevestiging van diverse verfraaüngsele- menten. (Vam een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De regio nale Zeeuwsch-Vlaamse wo ningbouwvereniging te Axel wil in het plan Loven- en Oudwestenrijkpoldei" te Hoek 18 bejaardenwoningen bou wen. B. en w. stellen de raad voor de hiervoor benodigde grond aan genoemde bouwver eniging te verkopen voor to taal f 84.600,-. De n.v. Handelmaatschappij Terneuzen is van plan 20 wo ningen te bouwen in het ex ploitatieplan Sluiskil. B. en w. van Terneuzen stellen de raad voor de hiervoor nodige grond, groot ongeveer 3600 m2, aan de handelmaatschappij te ver kopen voor totaal f 100.000,-, (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In zijn op 17 augustus te houden verga dering zal de gemeenteraad van Terneuzen een voorstel van b. en w. behandelen, om toe te treden tot de gemeen schappelijke regeling regionale brandweerkring Zeeuwsch- Vlaanderen. Tevens zal de raad beslissen over het deelnemen aan de gemeenschappelijke regeling sociaal werkvoorzieningsschap Zeeuwsch-Vlaanderen, waarin samenwerken de gemeenten Aai-denburg, Axel, Hontenisse, Hulst, Oostburg, Sas van Gent, Sluis en Terneuzen. (ADVERTENTIE) Het gedeelte van de Noord straat tussen de Korte Kerk straat en de Arsenaalstraat zullen voor alle verkeer open gesteld blijven. B. en w. ge ven met betrekking tot de uit voering van bedoelde recon structies de voorkeur aan het aannemersbedrijf W.J. de Bruijne. Als dit niet mogelijk is zullen andere in Terneuzen gevestigde aannemers worden uitgenodigd het werk uit te voeren. VLISSINGEN (ANP). Een onderzoek van het Westerschel- dewater voor de Vlissingse kust, ingesteld in de maanden mei, juni en juli van dit jaar, heeft uitgewezen dat de kwali teit van het zwemwater op ver schillende tijdstippen varieert van voldoende tot matig en slecht. Onderzoekingen gedaan op 17 mei wezen uit dat het aantal coli-achtige bacteriën in twee gevallen boven de TNO-norm lag, terwijl tevens faecale streptokokken werden aange troffen. Even voorbij de Vlis singse boulevard, op het zoge naamde Nollestrand, een zeer druk bezocht gedeelte, was het water op 17 mei zelfs slecht te noemen. Op 30 mei toonde een bacteriologisch onderzoek aan, dat de kwaliteit varj het water voldoende tot matiig was. Op 5, 12 en 20 juni was de kwaliteit van het water matig tot slecht. Op 26 juli bleek dat het zeewater slechts in geringe mate vermengd was met afval water. De kwaliteit van het zeewater bleek zelfs op die dag goed te zijn. De metingen hadden uitge wezen, dat het water vier uur later vaak matig tot slecht is. Het gemeentebestuur van Vlis singen heeft aan het begin van het badseizoen langs het strand borden geplaatst, waarop stond „Zwemmen bij afgaand water wordt ontraden." B. en w. moesten hierop een stroom van kritiek doorstaan. De borden zouden Vlissingen als badplaats ruïneren. B. en w. hielden echter voet bij stuk en de borden bleven staan. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN (ANP) B. en w. van Vlissingen zijn van mening dat er vooralsnog geen wijzigingen behoecen te wor den aangebracht in verleende hinderwetvergunning van Hoechst n.v. welk bedrijf in Vlissingen-Oost gevestigd is. Hoechst draait momenteel op volle toeren met drie fos- forovens. Ongerustheid van 'n Vlissimgs raadslid, tevens voorzitter van de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland, over de verhoogde uitstoot van flu or in het Sloegebied, zoals me tingen hebben aangetoond, bracht hem ertoe b. en w. van Vlissingen te vragen of het niet noodzakelijk was de hin derwetvergunning van dit be drijf te herzien. Volgens b. en w. van Vlis singen geven de meetresulta ten geen aanleiding tot onge rustheid. Ook de arbeidsin spectie, aan wie om advie6 is gevraagd, meent met b. en w. dat aampassing van de voor waarden van de hinderwetver gunning vooralsnog niet over wogen hoeft te worden. Benoeming Tot commies ter secretarie der gemeente Willemstad is benoemd de heer M.J.N. Withagen te Ber gen op Zoom, thans werkzaam als adjunct-commies A tevens kassier der gemeente Borse le.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2