„De officials dekken elkaar BRUINVIS SPRINGLEVEND Laatste kans Joke van Gerwen op Papendal Aria de Vries: driemaal Toch remise ELS VAN NO BEDANKTE VOOR O.S Zege van Laseroms VELE TAKEN VOOR GOESE SPORTRAAD Reinaert- toernooi van Kapide 1 YERSEKE TEGEN EC MECHELEN Ronde van de Molen 13 augustus Verrassende zege Keuringsdienst Independienle en Ajax rond sport 55 55 Rel Terzijde Spel Goed Hansweertse Boys houdt toernooi Charlton stopt InL^uVerschueren de snelste Vluchten uit Doornik en Dourdan Donderdag 10 augustus 1972 13 17 KUSMIC WEER GEPASSEERD (Van onze sportredactie) AMSTERDAM/SITTARD De beslissing is gevallen. Ben Kusmic is de atletiekcoach geworden die niet naar de Olympische Spelen in München mag. Het NOC heeft op voordracht van de KNAU Jaap Noordenbos en Kees Kop pelaar aangewezen. Reden voor de diep teleurgestelde Kus mic om uit te roepen: „Het is gewoon een koehandel. Voor my hoeft het niet meer. Ik ben nu twee keer gepasseerd. Dit doet de deur dicht. Ik stop als trainer". En daarmede heeft de KNAU de zoveelste rel. Erger is, dat zo willekeurig met het zo belangrijke kader wordt omgesprongen. Het feit dat Kusmic verder bedankt voor de eer kan daarom wel eens fataal worden, vooral omdat het beslist niet on mogelijk is dat Kees Koppelaar zich na de Spelen eveneens zal terugtrekken. gesprek zou komen- Jaap Noordenbos heeft eóhter lange tijd met Hes Grewer, de voor zitter van het technische colle ge, zitten babbelen en uitein delijk is medegedeeld dat het NTC zijn stanctpunt zeli zou bepalen. Iedereen is diuddéhuk bang geweest dat de pers zich hier op zou storten. Het NTC dat niet precies weet wat er allemaal speelt, is vervolgens voorgelicht door Hes Grewer. Volgens mij moet hij de man nen maar iets op de mouw hebben gespeld. In ieder geval heeft het NTC er ineens een portefeuMlékwesitie van ge maakt en toen was het beke ken. Het bestuur staat wel achter mij, vindt mij sympas- hiek maar heeft de gemakke lijkste weg gekozen. Het lijkt wel of sommige offici-b el kaar moeten dekken!" Jaap Noordenbos Kees Koppelaar bleef veel ellende bespaard. Hij werd waardig bevonden ons land in München te vertegenwoordigen. Hoewel het NOC geen blaam treft er konden nu eenmaal volgens IOC-regle- menten slechts twee trainers worden aangewezen is het toch opmerkelijk dat Kusmic door de KNAU niet is voorge dragen. De ex-trainer van Ma ria Gommers, tevens de man die Berni Boxem uit het niets naar de internationale frontlijn heeft gebracht, heeft nadat hij aanvankelijk vorig jaar al om dubieuze redenen voor de Eu ropese kampioenschappen in Helsinki is gepasseerd, op nieuw het loodje moeten leg gen. Merkwaardig want Juist hij heeft de -afgelopen maanden met de Nederlandse atletes heel Europa afgereisd teneinde hun in de strijd om de limiet te bereiken terzijde te staan. „Ik ben twee keer naar Lon den, naar "Warschau en naar Boekarest geweest. Tijdens de interland tegen Canada in Sit- tard heb ik eveneens gehol pen. Voorts ben ik dit seizoen veertig keer naar de centrale training in Papendal geweest. Al die inspanningen kunnen niet in uren laat staan in geld worden uitgedrukt. Ook ik heb naar München gewerkt en nu word ik weer gepasseerd. Wordt de voorkeur gegevan aan- Jaap Noordenbos waarbij de doorslag zou hebben gege ven dat hij zo goed op de hoogte is met de flop. Voor Ria Ahlers zou dat belangrijk zijn". Overigens is de afwijzing niet als een verrassing geko men. „Zondag tijdens de Ne derlandse kampioenschappen heb ik het spel al doorgekre gen. Het is de bedoeling ge weest dat er met de drie gega digden en het NTC een open (ADVERTENTIE) Voor Hes Grewer, <fe voor zitter van het NTC, is het een eenvoudige zaak geweest. „Het heeft niets te maken met persoonlijke voorkeur. Noor denbos heeft Wilma van Gooi en Trudy Ruth, Kees Koppe laar vier atleten waarvan twee direct. Kusmic heeft alleen Bernie Boxem. want met Ilja Keizèr' heeft hij 'geen contact. Noordenbos heeft bovendien nog het voordeel dat hij in West-Duitsland een stage heeft gevolgd om de flop te leren kennen. Het spijt mij voor Ben, maar er is niets aan te doen". Waarna de Amster dammer vervolgt: „Oja, doe me een plezier. Maak er geen rel van! 11" PETER VAN PUTTEN (Van onze sportmedewerker) YERSEKE De zaterdag vierdeklasser Yerseke speelt zaterdagavond een oefenwed strijd tegen FC Mechelen, de Belgische club die kortgeleden <le middenvelder van Yerseke Adri Boone een aantrekkelijk prof-contract aanbood. Zaterdagavond treedt Boone dus aan tegen zijn oude-club- genioten. De wedstrijd beginlt om zes uur. DEN HAAG (ANP) Atlete Els van Noorduyn wil niet naar München. De Nederlandse kogelstootster die bij de nationale kampioenschappen in Kerkrade nogal teleurstelde, acht haar conditie onvoldoende om op de Spelen haar kansen naar behoren te verdedigen. Zij heeft de KNAU gevraagd haar aanwijzing voor München ongedaan te maken. De KNAU heeft het verzoek overgebracht aan het NOC. Els van Noorduyn: Onvoldoende conditie. DEN HAAG (ANP) Joke van Gerwen (De Spartaan), die afgelopen zondag tijdens de Nederlandse kampioen schappen in Kerkrade op een sintelbaan voor de eerste maal voldeed aan de NOC-limiet op de 1500 meter (4.14.0) gaat vrijdagavond op Papendal pro beren voor de tweede maal deze eis te halen. Aanvankelijk was de bedoe ling dait Joke van Gerwen mag engenis in het buitenland op een 1500 mater zou uitkomen. Omdat zo kort voor de Spelen nergens meer een wedstrijd over deze afstand op het pro gramma staart, gaat Joke van, Gerwen het op Papendel pro beren,. Zij zal in elk geval hulp krijgen van Ilja Keizer, de Nederlandse kampioene. Vrijdagavond zal ook Sjef Hensgens, die zondag verras send werd verslagen door Rijn van den Heuvel, nog een test wedstrijd lopen. De Limburger heeft daar zelf om verzocht. Op deze 800 meter zullen ver der uitkomen Martin Moser, Haico Scharn en waarschijn lijk Bram Wassenaar. Hans van Enkhuizen (AAC), de Nederlandse kampioen en recordhouder op de 110 meter horden,, stairt vrijdagavond im Viareggio (Italië). (Van een sportmedewerker) SAS VAN GENT Morgen (11 augustus) bestaat de zwem- en polovereniging „De Bruinvis" te Sas van Gent 40 jaar Een jubileum dat niet ongemerkt voorbij zal gaan. Even oud of jong ais de vereni ging zelf is ook maar dan in bestuurdersjaren gerekend de heer M- L. Remery die er vanaf de oprichting altijd is bij geweest, waarvan de laat ste elf jaar als voorzitter, en die zowel de hoogtepunten als de diepteperiodes van de Sas- se zwem en poloclub heeft meegemaakt. Vandaar ook dat hij zaterdagavond in het cultu reel centrum „De Speije", tij dens een door het bestuur te houden receptie voorafgegaan door een korte feestvergade- ring zeker niet vergeten zal worden. Voorzatter Remery: „Wat er precies gaat gebeuren weet ik niet". Ik mocht niet bij de laatstgehouden bestuursverga deringen zijn". Rustig vertel lend blikt nestor Remery te rug in het verdeden. Na het oprichtingsjaar in 1932 een jaar lang de functie van com missaris te hebben vervuld is hij vanaf 1933 tot 1947 secre taris geweest, daarna tot 1961 vice-voorzitter en vanaf die tijd tot heden hanteert hij de voorzittershamer waiar hij nog wel een poos mee wil door gaan tot een jongere kracht zijn taak wil overnemen. Dat Remery, behalve in de Sasse- ook in de Zeeuwse zwemwe- reld een vooraanstaande rol heeft gespeeld blijkt wel uit het feit diat hij ook. jarenlang voorzitter is geweest van de kring Zeeland, een functie die nu is toevertrouwd aan de heer Remery jr. Niet zonder trots vertelt hlij dat deze func tie met uitzondering van een periode van drie jaar steeds in Sasse handen is geweest. Wielrennen Kees Koeken heeft in Lokeren beslag gelegd op de derde plaats in een koers over 150 km. Winnaar werd de Belg Dury die met Abeloos tien seconden voor sprong had op Koeken en Pu- kaki e, Jan Janssen eindigde als negende. M 8 Jé,:,- Yitéé A*':-"'' (Van onze sportredactie) HANSWEERT Hans weertse Boys houdt zondag het burgemeeser Schipper- toernooi, waaraan wordt deel genomen door de eerste en tweede elftallen van Kaaise Boys (Fijnaart), FC De Toe komst (Antwerpen), De Ja gers (Den Haag), Walcheren (Vlissingen) en Hansweertse Boys. De wedstrijden begin nen om 12.00 uur. Hansweertse Boys houdt za terdag een voetbaltoernooi voor A-junioren. De deelne mende verenigingen zijn: Ar- nemuiden. Volharding, Kwa- dendamme, Kruiningen, Zee- landia, Wemeldinge, Yerseke en. Hansweertse Boys. Het toernooi begint om 12.00 uur. (Van onze sportmedewerker) GOES In de Goese zomer avondvoetbalcompetitie won Keuringsdienst wat verrassend met 20 van de NS combina tie. Gemeentewerken I liet er geen twijfel over bestaan wel ke ploeg de sterkste is in deze competitie en versloeg nu Keuntraippers met 141. Inter Scaldes wan met 3—2 van PTT. LEEDS (ANP) De rol van Jackie Charlton (37), voormalig Engels international, ails voetballer is uitgespeeld. Manager Don Reviie verklaar de dat Jackie's plaats in het elftal van Leeds United ko mend seizoen zal worden inge nomen door Ray Eiïtam, die van Hudderfield Town werd overgenomen. Chariton wordt echter niet afgedankt. „Hij krijgt een baan ails scout (zoe ker naar talentvolle jeugd) spion (waarnemer bij tegen standers) voor Leeds Uni ted. HEIDELBER (ANP) Op de laatste dag van de Paralym pics, de wereldspclen voor ge handicapten, die van 1 tot en met 9 augustus in het West- duitse Heidelberg zijn gehou den, heeft Nederland het to taal aan behaalde medailles gebracht op 39: 15 gouden, 13 zilveren en 11 bronzen. Telt men echter de medailles van de estafette- en landenwed- strijden werkelijk voor 3 of 2, dan komt het totaal op 48. Van de Nederlandse afvaar diging, 43 atleten en atletes, was de zwemploeg het succes volst met 27 medailles, terwijl er door de zwemploeg in to taal zeven wereldrecords wer den gebroken. De zwemsters Ingrid van den Benden en Ma rijke de Ruiter, beiden van Invaliden Sportvereniging Amsterdam, behaalden ieder vier gouden plakken. De laatste gouden medaille werd veroverd door Aria de Vries-Noordam (zij had reeds goud behaald bij het kogelsto ten en rolstoelrijden) die na een spannende strijd de tafel- tennis-finale in het damesen kelspel won van de Zwitserse mej. Schatz met 17-21, 21-19 en 22-20. De spelen zijn woensdaga vond officieel gesloten door minister van buitenlandse za ken van de bondsrepubliek, dr. Walter Scheel, die de ere medailles voor de beste pres taties op deze spelen uitreikte. De minister overhandigde o.a. ere-medailles aan de Neder landse zwemestafetteiptoegen en het damestafeltenndsteam. Vrijdag tussen 12.00 en 13.00 uur wordt de Nederlandse ploeg terugverwacht op het vliegveld Soesterberg. WÊÊrniMêÉmmiÉÊmMSÊmmÊmm t (Vain onze badrnfatanmederwerkeir ZIERIKZEE De uitslagen van het in het sportcentrum Onderdak gehouden badmin- tontoemoai zijn: Wedstrijdspelers: heren en kel halve finale: Lazeroms - R. v. d. Vliet 15—6 15—12; halve finale: Bish - Valckenier 1318 515; finale: Lazeroms - Valckenier 1617 215; da mes enkel, halve finale: M. PacéMy - Gadot 11—4 11—6; halve finialie: Marijs - P. Pacil- ly 311 411; finale: M. Pa- ciillly - P. Paoilly 112, 811, 12—10; heren dubbel finale: KLaaissen-Bax - Bisih-Valcke- nier 415 615; dames dub bel finale: Pacilly-Paoilly - Van Pul-Marijs 151 151; gemengd dubbel finale: hierin wonnen P, Pacilly-Laizaroims van Van Pul-v. d. Vliet. Recreatiespelers: heren en- tt -i -i -t ten goede zal komen, daar men dan ook vroeger in het jaar met de trainingen kan beginnen. Tegenwoordig traint men in de wintermaanden in het overdekte zwembad in het na burige Zelzate en don per week een uur in clubverband. Dat het zwembad te Sas van Gent is gebouwd zoals het nu is, is ook wel voor een deel te danken aan de Bruinvis voor zitter, die het aanvankelijke plan van het gemeentebestuur tot het bouwen van een 25 meer bad toondertijd heeft bestreden. „Dat ging niet ge makkelijk maar uiteindelijk zwichtte men en werd het een 50 meter bad. Remery die in de voorbij gegane 40 jaar het wel en wee van „de Bruinvis" van nabij heeft meegemaakt noemde de periode tussen 1945 en 1960 de glorieperiode van zijn vereniging toen vele Zeeuwse rekords in handen waren van Bruinvis leden en de vereniging de toon aangaf zowel op zwem- ais pologe- biad. Bijzonder jammer vindt Re mery het dat men heeft moe ten stoppen met organiseren van de ronde van Sas. Die heeft hij altijd beschouwd als het hoogtepunt in het seizoen. Geen reden echter om het 40- jarig bestaan van „de Bruin vis" en tevens het 40-jarig ju bileum van de reeds vanaf de oprichting in het dagelijks be stuur zitting hebbende huidige voorzitter, M. L. Remery, in 1965 onderscheiden met de ere medaille in goud verbonden aan de orde van Oranje Nas sau wegens zijn diensten de gemeenschap bewezen, geruis loos te laten voorbij gaan. Vandaar die feestavond in „De Speije". De dag daarop wordt in het Sasse zwembad een in ternationaal waterpolo toernooi gehouden waaraan deelnemen de ploegen van Ridderkerk, Bergen op Zoom, Terneuzen, Middelburg, Vlissingen, Bres- kens, ReimerswaaJ, Gent en Sas van Gent. Op 27 augustus wordt in Sas van Gent de jaarlijkse zwemontmoeting Zeeland - Vlaanderen ge zwommen. AMSTERDAM (ANP) AJAX zal zijn wedstrijden om de wereldbeker tegen de Argentijnse club Independien- te definitief spelen op 6 sep tember (in Buenos Aires) en 28 september (in Amsterdam). De zondag voorafgaande aan de uitwedstrijd tegen Indepen- diente speelt Ajax In Eindho ven tegen PSV, de zondag erna komen de Amsterdammers thuis uit tegen NEC. De uitwedstrijd In Buenos Aires heeft plaats tijdens de tweede week van de Olympi sche spelen in München. De thuiswedstrijd in Amsterdam één dag na de tweede wed strijd in de eerste ronde van de Europacup, waarvoor Ajax evenwel is vrijgeloot. „De Bruinvis", telt thans 120 leden en donateurs en be schikt sedert 1952 over een goede accommodatie in de vorm van een in dat jaar ge reedgekomen nieuwgebouwd 50 meter bad. .Voor, die tijd moest de vereniging zich te vreden stellen met een aan merkelijk minder goed en pri mitief zwembad, de zogenaam de Draaiput, een inham van het kanaal Gent-Temeuzen. „Toch had ook dat zijn char me het was klein en intiem, maar het voldeed niet meer aan de eisen die een gezonde vereniging zoals „de Bruinvis" was en is, nodig had en bo vendien ook niet aan de eisen die de KNZB stelde", aldus Remery, die wel wil verklap pen dat er nu reeds vergevor derde plannen bestaan om het huidige gemeentelijke zwem bad te verwarmen hetgeen ook de leden van „de Bruinvis" (Van onze sportcorrespondent GOES Tijdens de verga dering van de Goese sportraad werd een rapport behandeld over de taakstelling van de Goese sportraad. Een commis sie uit het dagelijks bestuur, bestaande uit de heren A. Heyens, A. J. de Kok en G. van Riet, is er vanuit gegaan dat het lidmaatschap van de sportraad meer met zich meebrengt dan alleen maar het bespreken van discussie stukken, die afkomstig zijn van het bureau sport van de ge meente. De samenstellers zeggen dan ook letterlijk: „Zowel de geor ganiseerde als de ongeorgani seerde sportbeoefenaars in on ze gemeente verwachten te recht van ons dat wij als le den van de sportraad inhoud zullen gewen aan de taken die in de verordening Goese Sport raad door de Gemeenteraad zijn bekrachtigd". De in deze verordening ge noemde taken worden ge splitst in twee hoofdgroepen, n.l taken waarvoor discussie stof moet komen vanuit het bu reau sport en taken die door de sportraad zelf verder uitge werkt en gerealiseerd kunnen, worden. Voor het vervullen van de eerste groep taken zul len als deze onderwerpen aan de orde komen commissies ad hoe ingesteld moeten worden^ voor de tweede groep zullen volgens de samenstellers vaste commissies geformeerd moeten worden bestaande uit leden van de sportraad en eventueel deskundigen van buiten de sportraad als adviserende le den. In dit rapport komen de samenstellers tot de conclusie dat hiervoor vier vaste com missies gevormd moeten wor den. (ADVERTENTIE) yr Nestor Remery kan tevreden zijn. finale: Penders - de Rechter 1511 152; fiuaiLe: Praamje - Penders 151 158; dames enkel halve finale: v. Bi-uggein - Verbiage 511, 118 2—11; halve finale: Hofman - Bos 811 111; finale: Verhage - Bos 119 911 129; heren dubbel finale: Ten Haaf- Fraamje - Assalbergs-Hudj- bregts 153 en 154; dames dubbel finale Draadjiea's-Verha ge - V. Bruggem-Fea-quiin 154 en 1512; gemengd dubbel fi nale Bos-Bos - Verhage-de Kort 16——17 315. (Van onze sportmedewerker) OOSTBURG. Wereldkam pioen Theo Verschueren maak te gisteravond in Oostburg dui delijk dat hij ook achter derny- motoren een specialist is. Met nog acht ronden te rijden nam de wereldkampioen in de finale het initiatief. Hij nam geen ri sico en was in de spurt duide lijk de rapste. Uitslagen eerste serie: 1. Peelman, 15 kilometer in 16.10; 2. Verschueren; 3. Seeuws; 4. Koel; 5. Kemper; 6. Rogiers; 7 Reijnders. Tweede serie: 1. René Pij nen, 15 kilometer in 1.15,45; 2. Gilmore; 3. Van Vlierberghe'; 4. Stam; 5. Kisner; 6. Oudkerk. Uitslag verliezersronde; 1. Kisner, 10 km. in 11,37; 2. Koel; 3. Rogiers; 4. Oudkerk. Uitslag finale: 1. Theo Ver schueren (B.), 20 km. in 22,10; 2. René Pijnen; 3. Kees Stam; 4. A. van Vlierberghe; 5. Nor- bert Seeuws; 6. G. Gilmore; 7. E. Peelman. (Van onze sportredactie) HULST De MHC Rapide viert op 19 en 20 augustus aanstaande het dertigjarige bestaan met een internationaal Reinaert hockey-toernooi en een reünie van oud-leden. De festiviteiten beginnen za terdag 19 aiugustus om 13.30 uur met een officieel gedeelte in de foyer vam de sporthal. REYKJAVIK (ANP) In Reykjavik is de 12e partij van de tweekamp om het wereld kampioenschap schaken in re mise geëindigd. De stand is nu 7—5. De partij ging aldius ver der: wit: Fischer zwart: Spasski. 41. Df3-c6 Dd2-c2, 42. Lc7-e5 Td7-di2, 43. Dc6-a8 schaak Kg8-h7 44. Le5xf6 g7xf6, 45. Da8-f3 f6-f5, 46. g2-g4 Dc2-e4, 47. Kgl-g2 Kh7-g6, 48. Tfl-cl Lb4-a3, 49. Tcl-al La3-b4, 50. Tal-cl Lb4-e7, 51. g4xf5 schaak e6xf5, 52. Tcl-el Td2xf2 schaak, 53. Kg2xf2 Le7-h4 schaak 54. Kf2-e2 De4-f3 schaak, 55. Ke2xf3 Lh4xel. Remise. GROTE MARKT 25 BREDA (Van onze duivensport medewerker) TERNEUZEN De postdui venvereniging Nog Sneller uit Breskens nam met 182 jonge duiven deel aan een wed vlucht vanuit Doornik. De uitslag: 1 J- van Oostenbrugge, snelheid eerst aankomende duif 1347 mpm-, 2 J. Jacobs, 3 I. de Jonge, 4 I. van Grol, 5 H- Mookhoek, 6 J. Wisse, 7 en 10 J. Zeegers, 8 W. Verstraete, 9 I. de Jonge-M- Met 99 oude duiven 1 en 3 I. Riltico (1343 mpm.), 2 M. Quaars, 4 Jan üe Meester, 5 J. van Gijs, 6 J. Wisse, 7 J. Faas-De R., 3 Jan. Faas, 9 P- Blaakman, 10 W. Verstraete- Met 195 jonge duiven vanuit Dourdan, 1 Ko de Meester (1095 mpm), 2 I- van Grol, 3 J. Quaars-L., 4 C. vam Opdurp, 5 M. Versprille, 6 D. Klaassen, 7 J- Vermeulen, 8 W. Daansen, 9 Notebaert-De K., 10 W. van de Sliikke. Met 49 oude dui ven, hoogste snelheid 957 mpm, 1, 4 en 7 W. vam de Slïkke, 2 M. Versprille, 3 Ca rets van Opdurp, 5 I. van Grol, 6 D. Klaassen.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5