G. Buijsrogge winnaar grote prijs van Zeeuwsch-Vlaanderen TOERISTENAGENDA op banen van Groede 97 HANDBOOGSCHUTTERS Keizer door ziekte BIJEEN IN AXEL Fancy-fair bracht veel geld op t.b.v. vakantie voor zieken niet gehuldigd Boller Baart won eigen boltoernooi (VVV-ZEELAND) Dintelooru wint toernooi Suikerunie Vrouw zwaa~ gewond bij botsing stad streek in zeeland Vergadering van raadscommissie Schutter Mussehe zomerkampioen Groede Nieuwe directeur Amrobank Goes 2 O o (Van onze correspondent) AXEL Voor de tweede maal binnen een week werden op de prangen van de Axelse schuttersvereniging „Ons Ver maak" grote schietwedstrijden gehouden in het kader van de handboogsport op de staande wip. Aan deze door de Zeeuwsch-Vlaamse schutters- bond georganiseerde strijd om de grote prijs van Zeeuwsch- Vlaanderen namen 97 schut ters deel. Als gevolg vtan een grote JiU'bdleuimschietiinjg om Zuid-Be velend was die deelname iets kleiner dam vorig jaar. Ieder deed drie schoten naar de al leenstaande vogel die vijfmaal werd afgeschoten. Dat deden: J. Bruggeman van St Sefoasti- eam Westdorpe, 'Th. Inghels van St. Sehastiaam Koewacht, G. Buijsrogge van De Friezen Giraaiuw, F. Lennhout Willem Teil Niteuw-Nomer, en de 13- jarige L. Seghers te Lippelo (België). Er wend' hierna gekampt over dmie ronden tussen deze vijf schutters en het gelukte nu alleen aan Inghels en Buijsrogge de vogel af te schieten, waarna laatstgenoem de in, die beslissende twee kamp, nadat beiden nog zes schoten moesten doen, de vo gels nogmaals wist af te schteten, en daarmee de grote prijs van Zeeuwsch-Vlaande- ren won. Aan de internationale jeugd- schdeiting namen slechts 28 jonge schutters deel: een aan tal dat voorzitter Bruggeman overigens nog niet tegenviel gezien het drukke programma en hiet feit dat een deel van de jeugd vorige week deelnam aan het dn Duinkerken gehou den Europese jeugd landen toernooi en miet 29 punten ge-- noegem moest nemien met de derde plaats achter Frankrijk 32 en België 44 punten. In Axel streden in de leef tijdsgroepen tot 15 jaar 18 jeugdigen om de prijzen waar bij ieder 10 schoten had op volspel blokvolges. De uitsla gen: tot 15 jaar: 1. P. Verha gen (Hulst) 14 jr. 4 punten, 2. A van Kruijssen.Kloosfeiraan- de 14 jr 4 punten, 3. J. van Xwaarden, Kwadamdiaimme 14 j Jr 4 punten, 4. L. Jensens. Beerzel dorp (België) 14 jr 3 punten, 5. B. Goethals West dorpe 12 jr en 2 punten. Uitslag 15 tot 18 jarigen: 1. F. Coppems, Gent 15 jr en 6 punten, 2, R. Steijjaert, Graauw, 16 Jr, 5 punten, 3. K. van Waes, Westdorpe 16 jr 5 punten, 4. L. de Nljs Wachtbe- ke (België) 17 jr, 3 punten, 5. J. Buijsrogge, Graauw 16 jr 2 punten (Van ontze correspondent) STAMPERSGAT Zater dag werd in het Andrie-spart- park te Stampersgat het eerste voetbaltoernooi gehouden waarvoor alle bij de Suikeru nie aangesloten bedrijven elf tallen hadden geleverd. Om kwart over negen sprak be drijfsdirecteur H.C. van Mal lend een openingswoord. Er werd in twee poules ge voetbald. De eindstand dn pou le A was: 1. Roosendaal 6 punten, 2. Centrale Organisatie (Rotterdam), 3 punten, 3. Sas van Gent 3 punten, 4. Gronin gen 0 punten. Poule B: 1. Din- teloord 5 punten, 2. Putters- hoek 4 punten, 3. Zevenbergen 3 punten, 4. Gebroeders Van Gilse 0 punten. De finale waarin Roosendaal en Dintel- oord tegen elkaar uitkwamen eindigde met een dubbelblam- ke stand. Er werden penalties genomen om een beslissing te forceren. Ddnteloord, ais orga niserende vereniging won. Om twee uur zaterdagmid dag werd op het hoofdterrein van het sportpark een voetbal wedstrijd gespeeld tussen da- meselftallen van Sas van Gent en Dinteloord. Uitslag 11. Om toch aan een winnaar te komen, moesten ook hier pe nalities uitkomst brengen. De dames van Sas ven Gent won- G. Buijsrogge neemt felicitaties in ontvangst van mede-deelnemers aan de wedstrijd. (Van onze correspondent) GOES Als de patiënten van huize Maria ter Weel in Goes vmi 23 tot 30 september van een vakantie genieten in het Bel gische Zandhoven zullen zij zeker met dankbaarheid terugden ken aan de vele acties en de fancy fair welke afgelopen zater dag en zondag werd gehouden op het voorterrein van het rust huis Sint Maarten in de Groe. Daar immers besteedden honderden bezoekers hun geld bij de vele attracties die er waren. Nadat burgemeester F. G. A. Huber het startschot had gelost en vijfhonderd kleurige ballons de lucht in waren gegaan, namen honderden be zoekers bezit van het famcy- faiir-terrein. Het bleef daar echter niet bij, wamt deze tal rijke bezoekers lieten het geld gemakkelijk en veelvuldig rol len. De oliebollen- en poffertjes- tent, het rad van avontuur en de enveloppentant werden het drukst bezocht. De jonge gar de besteedde vooral aandacht aan liet paardrijden. Voor slechts 25 cent waanden zij zich de evemkmiie van de hoofdfiguren uit de populaire filmserie Bonanza. Bij alle at tracties was een overvloed aan prijzen. De organisatiecommissie is vooral dankbaar voor de fan tastische hulp die het kreeg van de Goese middenstand, die honderden prijzen schonk. De opening van deze fancy- fair werd opgeluisterd door het muziekgezelschap Simt Ce cilia en het Majorettenpeloton uit 's-Heerenhoek. Dit kleurij- ke gezelschap trok echter eerst een uur lang door de wijk Goes-Zuid en dat bleek vooral voor de bewoners van deze Goese wijk een stimulans te zijn om de fancy-fair te bezoeken. Degenen die het meeste vreugde zullen beleven aan deze fancy-fair zijn ongetwij feld de patiënten van Maria Ter Weel. De netto-opbrengst van alle acties was nog niet te noemen, maar dit bedrag zal niet ver van een dikke tien duizend gulden, verwijderd zijn, (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Vanavond (maandag) komt de vaste commissie voor openbare wer ken 'en volkshuisvesting uit de raad Vlissingen voor een ver gadering hijeen. Onder meer moet advies aan b. en w. wor den uitgebracht over de be planting aan het Koopmans voetpad. Gesproken zal ook worder over het ontwerp raadsvoorste om een krediet van 1 ton be schikbaar te stellen voor voor bereiding van de wijziging voor het hoofdrio-leringsstelsel in de oude stad. In het priori teitenschema is met deze uit gave reeds rekening gehou den. Ook het plan Paauwenburg 1 komt ter sprake. Het plan is aangepast aan de resultaten van het vooroverleg. De stede bouwkundige doet de sugge stie om op het terrein bij de Troelstraweg - Falckstnaat een torenflat van 5 verdiepingen te bouwen voor alleenstaanden of bejiaarden. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE Met een to taal van 13 punten is A. Mus sehe van „Hofzicht" te IJzen- dijke zomerkampioen 1972 ge worden van de aldaar geves tigde schuttersvereniging. Een fraai bewerkte trofee viel hem hierdoor ten deel. Da wedstrijden gingen over 5 wadstrijden. De verdere uitslag was: 2 G. Doens, IJ- zendijke, 3 E. Buijsse, IJzen- dijke, die respectievelijk 11 en 9 punten behaalde, 4 A. Ivens, Sluiskil, 9 punten, 5 Jos Seegers, Terneuzen, 6 P. Loe- te, Watervliet, 7 L. Boerman, IJzendijke, 8 A. de Pooter, IJzendijke, die allen 8 punten scoorden. De jongste deelnemer aan dit toernooi was de 9-jarige Patrick Seegers die 5 punten wist te verzamelen. Kinderweek Ter afslui ting van de kindervakantie week te Groede is zaterdag de kunstmarkt voortgezet. De kinderen van het kamp de Pinksterbloem hebben ge volksdanst op de Markt ge volgd door een lampionop tocht. De muziekkorpsen uit Groede, Breskens en Aarden- burg verzorgden als slot een taptoe OOSTBURG -Z- Op het Le- delplein te Oostburg zijn za terdagmiddag diverse verma kelijkheden gehouden voor de (Van onze correspondent) CLINGE Op de staande wippen bij C. Weemaes werd in verband met het driemaal achter elkaar afschieten van de koning vogel door Roger de Vos een prijsverschieting ge houden waarbij feen tweetal hoge vogels door de keizer zelf geschonken waren. Vooraf zou een huldiging plaatsvinden doch de keizer Roger de Vos had op zaterdag een ongeluk je, waarbij hij een lichte her senschudding heeft opgelo pen. Op dokters advdies was hij verplicht om het bed te hou den. Het bestuur van de schuttersmaajtschappij „Een dracht en Broedermin" zal nu nog in overweging nemen om hun keizer op een andere ma rnier te huldigen. In ieder ge val wil men dat eerste keizer schap van de maatschappij vieren a.ls die keizer zelf aan wezig is. De uitslag van de schieting is als volgt: wip een: eerste hoge vogel W. de Koek Zuid- dorpe, tweede hoge vogel P. Vermeulen derde hoge vogel geschonken door de keizer W. de Koek Zuiddorpe., eerste zij vogel H. Hoop, tweede zij- vogel A. Nachtegaal Sint Jain- steen, derde zij vo gel P. Stei- jart vierde zairjvogel F. Acke, Cldnge, eerste kal B. Plas- schaert, tweede kal W. Nach- (Van onze correspondent) AXEL Op de markt, voor het stadhuis, kwam mevrouw V. uit Axel met haar rijwiel zij reed in verboden rich ting in botsing met een personenauto, bestuurd door haar plaatsgenoot F. A. Dokter W. Kok, die de eerste hulp verleende, liet de zwaarge wonde vrouw per ambulance overbrengen naar het Sli- sabefh Ziekenhuis te Sluiskil- Na een eerste behandeling is zij in de loop van de avond voor verdere behandeling overgebracht naar een zieken huis in België. tegaal, cterde A. Verschueren, vierde kal R. Tiltemam. Tweede wip: eerste hoge vogel FKrul, tweede hoge vogel mevr. Savoye, derde ho ge vogel, geschonken door de keizer F. Rademaker, eerste zij vogel E Engels, tweede rij vogel J. Hiel. derde zijvogel mevr. De Vilde, vierde zijvogel W. Ivens. Eerste kal E. Joinkheiim, tweede kal A. van der Poel, derde kal E. de Kind vierde kal L. de Koster, ter. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De bol- lersvereniging „Ons Genoe gen" hield zaterdag in ver band met het 55-jarige lid maatschap als actief boller van de heer P. Baart in hotel „Centraal" staakbol wedstrij den. Voor de aanvang hiervan werd de jubilaris toegesproken door enkele voorzitters van aanwezige zusterverenigin gen. Steeds werd naar voren ge bracht dat de 'bollersport een transport is omdat men hierbij voortdurend in beweging is. Opgemerkt werd dat deze sport zeer ontspannend werkt, waarbij men nieuwe energie opdoet. Hoewel de heer Baart 70 jaar is bleek hij niet de oudste deelnemer te zijn die aan dit toernooi deelnam, dat bleek iemand van 80 jaar te zijn. Na de bolling, waarbij ploegen van drie deelnemers werden geformeerd bleven de spelers nog geruime tijd bijeen onder het genot van een koele! dronk. De uitslag: 1 P. Baart, F.; Pieters en A. Leliaert (Aar- denburg), 2 Q. Pak, A. van; Hurk, Philippine en J. Berk-' hout, 3 C. Bouwens Oostburg, O. de Caluwe en Ach. van Faemelen Aarden-burg, 4 R. Waarens, C. Ritico jr., Oost- burg en J. Baart, 5 P. Kalfs vel, A. Coone en V. Neelen. BERGEN OP ZOOM Luxor 20 uur: De gewel denaars 14 j. Roxy 20 uur: The burglars 14 j. Hal Stadhuis, tentoonstelling van de maaind van Peuul Blom (t.m. 31 aug.) Open van 9-12.30 en van 13.30-17.30 uur. Mu seum Markiezenhof, Steen- bergsestraat, geopend van maandag tot en met vrijdag, van 10-12 en van 14-17 uur. Zat-, zon- en feestdagen van 14-17 uur- GOES Grand 20 uur: West Side Story 14 j. HULST Bioscoopgebouw 14-30 uur: en 20 uur: Blue Movie 18 KAPELLEBRUG Edm. Thuy 15 uuro Ker- misschieting op twee wip pen. MIDDELBURG City 20 uur: Veel liefs uit Moskou 14 j. OOSTBURG Ledel Theater 20 uur: Blue Movie 18 J. ROTTERDAM Grote Schouwburg 20.15 uur: The American love-rock tribal musical "Hair". TERNEUZEN Luxor Theater 20 uur: Dracula, de verschrikkelijke 18 3- VLISSINGEN Alhambra 20 uur: West- side Story, 14 j. ANTWERPEN Stedelijke feestzaal Meir. expositie 850 voorwerpen uit alle niet-Europese wereldde len. Werkd. van 10-17 uur en van 12-19 uur (Lm. 24 sept.)- Museum Plantin Moretu, Vrijdagmarkt, expositie De Blygtotbijbel: de geschiedenis van een reuzenondememdng. Elke dag, behalve maandag van 10-17 uur (t-m. 31 dec.). Het Sterckshof, Hoofdvunder- led 160, Deurne, lithografie 1800-1950. Kunst en techniek (t.m. 18 sept.). BRUGGE Groeningemuseum, expositie „Schatten van Brugge" aan winsten van 1966-1972 (t.m. 30 sept.)- GENT St. Pietersabdij, forum van de kunstambachten nationale beurs (t.m. 11 sept.) Dag. van 14-18 uur. Zond. van 10-30- 12.30 en van 14-18 uur. (Van onze correspondent) GROEDE Op de tennisbanen te Groede heeft de ten nisvereniging Convorsa het jaarlijks burgemeester Eve raars-toernooi gehouden waarvoor een grote belangstelling bestond. In zaal Boerdam vond de prijsuitreiking plaats. AAUDENBURG Expo. schilderijen en beeld houwwerken door kunstgroep Sincfala. St. Baafskerk 9-30- 11.30 u. en 14-17 u. Vrije toe gang. AKNEMU1DEN Rondvluchten in motorvlieg tuigen. Vliegveld Midden-Zee land, Calandsweg. BROUWERSHAVEN Zeilwedstrijden op de Gre- veiingen. Yngling Worldcup- weüstrijden. BURGH-HAAMSTEDE Rondvluchten in zweefvlieg tuigen. Vliegveld Haamste de. BUKGHSLUIS Rondvaarten Deltawerken Oosterkchelde. Afvaart 13 en 15 u. DOMBURG Filmvoorstelling recreatieter rein centrum; 21.30 u Linten wedstrijd. Inschrijven 10-12 u. bij Badpaviljoen. Aanvang 14 De voorzitter van de veren-i-| ging De Klaaijssen, kon een j groot aantal genodigden wei- kom heten, onider wie oud burgemeester Everaars en wet houder Barendregt van Oost burg. Wethouder Barendregt verheugde zich aanwezig te kunnen zijn. Hij hoopte dat men nog dikwijls d'it toernooi zal organiseren en dat volgend jaar, bij de twaalfde organisa tie een feestelijk tintje eraan zal worden gegeven. Nu de wisselbeker definitief in handen blijft za-1 Oostburig voor een nieuwe beker moeten zorgen. De uitslag is als volgt: Damesenkelspel mevrouw Pol derman die de wisselbeker kreeg en mevrouw de Waile met 63, 62. Dames dubbel de dames Salome-Timmerman en Boekhorst, en mevrouw Van der Helst met een stand van 46, 64. Het gemengd dubbel was voor de heer Ee- reiweld en Adama van Schel- tema en ook voor Boekhorst en Heeger met een stand van 6 0, 6—1. Het heren dubbel: de heer Heeger, de heer Tuiteler en de heer Titiheru en De Vries met een stand van 62, 06 en 64. Het heren enkel was voor de heer Kramer die de wisselbeker definitief in zijn bezit kreeg, en de heer Adema van Scheltema was tweede, en derde was de heer Titither-u en vierde was de heer Anine- veld. DRIEWEGEN Expo. kunstgalerij o.a. mo derne kunst, glasschilderijen, kandelaars enz. (uitsluitend handwerk) 10-22 u. Toegang vri;. GOES Expo. „Kaart en Landchap van de Bevelanden". Museum voor Zuid- en Noord-Beve land, Singelstraat 13, 10-12 u en 13.30-17 u. (Van een onzer verslaggevers) GOES Met ingang van 15 september is de huidige direc teur van de Amro-baink Goes overgeplaatst im een gelijke functie naar het kantoor Breda van deze bank. De heer H. G. Jung zal worden opgevolgd door de heer J. de Snayer, tot dusver directeur van het kan toor Zierikzee. HULST Weekmarkt. KORTGENK Expo. batikschilderijen en wandkleden Julie van Wattin- gen bij Galerie Opus 2, Hoofd straat 37. 10-12 u. en 14-17 u. MIDDELBURG Expo. oude gravures en aquarellen. Benthem en Jutting Lange Delft 64, 8.30-17.30 u. Rondvaart op Veerse Meer met m.s. „Noordzee". Afvaart Loskade 14 u. Miniatuur Wal cheren, Molenwater, 9-21 u. Zomerexpo. „1001 Jaar Wal cheren". Rijksarchief St. Pie terstraat 38, 9.30-12-30 u. en 13.30-17.30 u. Expo. „De res tauratie van de binnenstad van Middelburg", VleeshaL Markt 10-17 u. Kermis op de Markt, I 1 OOSTBURG Postzegelbeurs met veiling. Hotel du Commerce, Markt 19.30 u. OOSTKAPELLE Voetbalwedstrijd tussen de campings op voetbalterrein aan de Torenstraat 19 u. SCHAKENDIJKE Rondvaarten op Greveiingen- meer met m.s. „Stad Veere", vertrek haven „Den Osse", 12 u. en 14.45 u. Rondvaarten op Grevelingenmeer met m.s- „Wilford". Afvaart haven „Den Osse", 15 u. SLUIS Expo. schilderijen Vlaamse kunstschilder Omer van Vos- selen. Raadskelder onder stad huis 10-12 u. en 14.30-18 u. VEERE Boets-In en Draai-In voor boetseerders en pottenbakker» in Potterij „De Spreeuwen- pot", Oomstraat 1. Ini. 01181- 485. Demonstraties spinnen en weven in atelier „De Schape- kop", Marikt 13. Inl. tel. 01181- 416. Vaartocht naar Zierikzee over Oosterschelde en Veerse Meer met m.s. „Stad Zierikzee"- Af vaart steiger achter Camp- veerse Toren 15.15 u. Terug per bus. Rondvaart op Veerse Meer met m.s. „Stad Zierik zee". Afvaart steiger achter Campveerse Toren 13.30 u. Kinderspeelochtend voor kin deren van 4-12 jr. aanvang 10 u. Organisatie van div. activi teiten. Inl. Markt 35. Tel. 01181-209- VLISSINGEN Expo. „Het schepenportret sinds 1572". Stedelijk Mu seum, Bellamypark, 10-12 u. en 14-17 u. Expo. schilderijen Piet Bulthuis in „Britannia". Bouwspeelplaten voor de jeugd aan de Lange Leenweg 9-18 u. Inl. VVV. Jeugdweek 9-16 u. Inl. VW. Vaartochten „Flandria". Antwerpen - Vlis singen - Antwerpen. Inl. VW. IJZENDIJKE Expo. „West-Zeeuwsch- Vlaanderen presenteert", Cul tureel Centrum. 10-12 u. en 14-16 u. ZIERIKZEE Vaartocht naar Veere over Oosterschelde en Veerse Meer met m.s. „Stad Zierikzee". Af vaart haven 't Luitje 11.00 u. Rondleiding natuurreservaat Vroongronden en Schelphoek. Inl. Lange Biokweg 48, Zierik zee, tel. 01100-2790. kinderen. Een goochelaar liet zich assisteren door enkele kinderen uit de belangstellen den, een clown oogstte veel succes en liet de kinderen gie ren van het lachen. Hij deel de ook enkele ballonnetjes uit De vele aanwezigen zongen uit volle borst verschillende liede ren.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2