HVV- doelman Rudy de Vos goed in vorm Piet Lindenberg: „Veel kansen laten liggen" TOINE WEER GEVELD Kruinings echtpaar won Vossen-rally RRESKENS STERK WINST VERSTRAETEN IN KOERS HEIKANT Verlies „STEEN-oudjes" sport VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 7 AUGUSTUS 1972 10 Rudy de Vos (links) en Wout de Nijs (midden) volgden ge spannen een actie van Simon larinck (rechts). ELFTAL HVV Henny Wijs, de uitblinker van het Zeeuwse elftal, passeert op de foto rechts HVV-doelman Rudy de Vos na een dieptepass van Dekker. De inzet laat zien, hoe de Middelburger uit een moeilijke hoek het tweede doel punt scoorde. BEDWONG ZEEUWS gel genomen dooi' De Vos en Everaert èn dat leverde hem een strafschop o{). Wijs belast te zich zelf met het nemen van die elfmetertrap en met een van pijn vertrokken ge zicht maakte hij Rudy de Vos kansloos: 13. Wijs verdween direct naar de kant om ver vangen te worden door Paul Kouijzer. Met Wijs Verdween ook het vernuft uit de acties van het Zeeuwse team. En toen Hans Bal zijn plaats geblesseerd verliet zonder dat het spel dood was, viel er een enorm gat in de Zeeuwse verdedi ging. Aloys de Schrijver maakte daar handig gebruik van (23) en' even later dus was het Rudi Neefs die gelijk maakte. Piet Lindenberg: „Ach, Bal had natuurlijk moe ten wachten, maar dat neemt niet weg, dat wij eerder af stand van HW hadden moe- Toine van-de Bunder: Opnieuw geveld door een sleutelbeen- ten nemen. breuk. Voor deze keer rechts (Van onze sportmedewerker) IJZENDIJKE Voor Toine van de Bunder, die al eerder dit seizoen gerui me tijd op non-actief kwam door een sleutelbeenbreuk, sloeg het noodlot opnieuw toe, zaterdag in de ronde van Heinkenszand. De sym pathieke Zeeuwsch-Via- ming kwam na 80 kilome ter koers ten val, toen hij deel uitmaakte van een kopgroep van zeven man. Van de Bunder brak hierbij zijn rechter sleutelbeen en kreeg tevens een hoofd wond, die gekramd moest worden. Na doktershulp kon hij in de wagen van zijn vader naar zijn woonplaats terug keren, waar hij zaterdaga vond het volgende com mentaar op het gebeurde gaf: „Tijdens de koers had ik al enkele malen gesuk keld met mijn versnellings apparaat en toen ik daar weer last mee kreeg en wat uitweek naar rechts raakte ik het achterwiel van Tho mas. Nou ja, dat werd me noodlottig, want dan ga Je onderuit". Van de Bunder, die deze slag op moedige wijze heeft aanvaard, voegde er nog la coniek aan toe: „In ieder geval heb ik niet zoveel pijn gehad als de eerste keer, want ik wist nu wel ke houding ik moest aanne men. Verder heb ik nog wat schaafwonden en een hoofdwond, maar dat is niet zo ernstig". Of er van koersen dit seizoen nog wat komt be- twijfelt Toine van de Bun der uiteraard. „Het hangt er natuurlijk van af hoe snel ik hersteld ben, maar het seizoen zal dan natuur lijk al een heel eind gevor derd zijn en voor enkele weken ga ik me niet meer druk maken". (Van onze sportredactie) HULST Diep tastte het elftal van HVV in de reserves. Met nog tien minuten te spelen stond de Hulstse ploeg met 31 achter in het treffen met het Zeeuwse elf tal. Een verdiende achterstand trouwens. De HVV'ers kromde nog eenmaal de rug gen en zie binnen enkele minuten werd de achterstand ingelopen. Ook dat was ver diend, want het sterkere Zeeuwse elftal had het nooit zover moeten laten komen. Eerst „solodle" Aloys de Schrijver vanaf zijn rech ter buitenlijn tot aan RCS-doelman Dijk- huijzen, die hjj beheerst klopte (23) en daarna rondde Rudi Neefs een voorzet van Jac de Booy doeltreffend af (33). Daar mee kreeg HVV loon naar werken. En werd de laksheid van het Zeeuws elftal af gestraft. Want laks waren de heren. Laks in het benutten van kan sen, die de wat onzeker spe lende HVV-defensie te vaak weg gaf. Vooral AVout de Nijs, de laatste man, liet nogal eens een steek vallen. Maar dat is te begrijpen in een elftal, dat vergeleken bij het vorig sei zoen sterk gewijzigd is. Dat was ook de reden, dat de drie linies van HVV nog niet be paald vlekkeloos samensmol ten op de vereiste momenten. Trainer Willy Kramers richtte speciaal zijn kritiek op de voorhoede. Kramers: „Ze lie ten de verdedigers van het Zeeuws elftal te veel opruk ken. Daardoor kwam ons mid denveld en de achterhoede vaak tegen een overmacht te staan". Maar al met al vond de HVV-trainer, dat zijn ploeg (Van onze sportmedewerker) HULST Het echtpaar Van Nieuwenhuizen uit Kruiningcn Is zaterdag winnaar geworden van de tweede vossenrally, die was georganiseerd door de ral lyvereniging „RC De Vossen- rijders" uit Hulst. Er waren 43 vertrekkende equipes. De rit, die alles bij elkaar zo'n kleine 50 kilometer lang was, voerde door het mooiste gedeelte van Zeeuwsch-Vlaanderen, terwijl het prachtige weer het succes helemaal compleet maakte. De uitslag: 1 echtpaar Van Nieuwenhuizen Kruiningen 209 str.pnt, 2 dhr. en mevr. IJsebaert Terneuzen 279 str.pnt., 3 A. Westveer Krui ningen1 286 str.pnt., 4 dhr. en mevr. Van Zanddijk Kruinin gen 293 str.pnt., 5 dhr. en mevr. v. d. Ploeg Aardenfourg 314 str.pnt., 8 dhr. en mevr. Streydam Sas van Gent 322 str.pnt., 7 dhr. en mevr. Bil- derbeek Axel 380 str.pnt., 8 dhr. en mevr. Herrewegh St. Jansteen 381 str.pnt., 9 dhr. en mevr. Hemelser Terneuzen 435 str.pnt., 10 B. de Maagt Axel 466 str.pnt., 11 J. Ver- bunt-F. Vroome St. Jansteen 495 sitr.,pnt.. 12 W. van Puyvel- de Hulst 553 str.pnt., 13 dhr en mevr. Ferket St. Jansteen 560 str.pnt., 14 H. van de Broek Hulst 564 str.pnt., 15 C. van Doorn Zaamslag 568 str.pnt., 16 F. de Vilder Hulst 812 str.pnt., 17 dhr. en mevr Bolssens Clinge 630 str.pnt., 18 C. Moens Clinge 678 str.pnt 19 G. v. Gole Hulst 736 str.pnt., 20 E. van Acker Kloosterzande 743 str.pnt. het goed deed in het treffen met de selectie van Piel Lin denberg. HVV's start was uitstekend. Leo Fokke drong in de zeven de minuut door tot aan de achterlijn van het Zeeuws te am en gaf met een uitgekook te trekbal Jac de Booy een niet te missèn kans. Hetgeen de middenvelder van HVV dan ook niet deed: 01. HVV drukte in het eerste kwartier het Zeeuwse elftal achteruit. Maar na dat kwartier verover den de Zeeuwen toch meer en meer het initiatief- Toen kreeg Rudy de Vos de mogelijkheid om zijn niet geringe talenten te tonen. De HVV-doelman stompte een loeier van Joop Hoefnagel weg, stopte uitblin ker Henny Wijs bekwaam af, maar kwam even later te laat, toen diezelfde Wijs na een fout van HW's laatste man Wout de Nijs alleen voor hem verscheen. De Vos deed een vertwijfelde poging, maar de aanwinst van Middelburg schoof het leer behendig onder de vallende De Vos door (1 1). HVV moest verder terug. Harinck, Hoefnagel en Van der Sluis kwamen echter steeds weer De Vos tegen. Piet Lindenberg: „De keeper van Hulst heeft in de eerste helft vooral zijn ploeg van een grote nederlaag gered. Die knaap keepte erg sterk. Gran dioos". Jaap Meerman kreeg ook nog een fraaie kans, maar zelfzuchtigheid van de Arne- muidenaar storid een voor sprong voor de Zeeuwen in de weg. Nadat Willy Everaert nog eens op de lijn had gered, vocht HW terug. Sterk. Met Ronald de Badts achter de voorhoede en Aloys de Schrijver in de spits, ging het stukken beter. Maar doelpun ten kwamen er niet meer, al maakte De Nijs heel wat goed door een schot van Hoefnagel met zijn lichaam op de lijn te keren. Na rust verschenen in het Zeeuwse elftal Dekker en Verduyn voor respectievelijk Meerman en Kouijzer. Dekker bleek een directe aanwinst Met zijn priemende dieptepas ses stelde hij het Zeeuwse elf tal in staat uit te lopen tot 3— 1. Eerst kregen De Badts er Fokke nog kansen, maar na een kwartier snelde Hennj Wijs op zo'n haarscherpe pas: van Dekker door de HVV-dc fensie om ook De Vos te pas seren (12). Een De Vos, die enkele se conden later een „zoefer" var Harinck op zijn vuisten lie' stuk spatten- Henny Wij: sprintte tien minuten voor he'. einde opnieuw attent op een dieptepass van Dekker en was de Hulstse defensie alweer te snel af. Net als De Vos. Wijs werd echter keurig in de man- te komen, maar Breskens had het middenveld In hfoar greep. Pas twee minuten voor tijd kon Harinck de score op 21 brengen. Het eerste elftal van Clinge, dat zaterdag tegen R1A speel de, kwam niet verder dan 2 2. De Block opende voor Clin ge de score (10), maar Ee- mans boog de achterstand om in een 12 voorsprong. Na rust waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, alleen Clinge was gevaarlijker in de aanval. Walter Naessens was het dan ook die beide partijen op ge lijke voet bracht (22). De grootste verrassing van het afgelopen weekend was ongetwijfeld de 71 nederlaag van Koewacht tegen Philippi ne- In de beginfase van de wedstrijd kon Koewacht nog enigszins gelijke tred houden met de thuisclub, maar toen kwamen de doelpunten aan de lopende band. Begijn nam de eerste twee doelpunten voor zijn rekening en Bosman, die een strafschop benutte, maakte er 30 van. Na rust ging Koe wacht even in de. aanvtd zodat het 31 werd, maar daarna werd de grensclub van het veld gespeeld. Wat Koewacht ook probeerde, het kreeg geen vat op Philippine. Doelpunten- verloop: 4—1 Speussena, 51 Begijn, 61 Speussens en 7 1 Taalman. Biervliet, dat thuis tegen Hontenisse speelde, moest met een kleine 34 nederlaag ge noegen nemen. Voor rust was Hontenisse beter en Van Kruijssen en Dey brachten de 1-uststand op 02. Na rust kwam Biervliet gelijk, maar weer was het Van Kruijssen, die er 23 van maakte. Bier vliet maakte nogmaals gelijk (33), maar Hontenisse had het laatste woord (3—4). Vogelwaarde speelde zater dagavond tegen de zaterdag vereniging Hoek en won met 20. Vogelwaarde was over het geheel genomen de beste ploeg en de punten kwamen op naam van Lambert en Er- pelinck. (Van onze sportmedewerker) HEIKANT Willy Ver straeten, sinds enkele maan den Benelux-kampioen van de volkswielrenners en lid van de toerclub Hulst deed zaterdagmiddag tijdens de volkskoers in Heikant zijn titel eer aan door onbedreigd en met groot machtsvertoon in zijn woonplaats te zege vieren. Verstraeten zag na Ï0 ronden, in totaal moesten ■r 35 van 1250 m afgelegd worden, zijn kans schoon en sprong uit de kopgroep weg. Toen er enige reactie van betekenis kwam, was hel -eeds te laat, want zijn voor prong, die reeds 150 m be- 'roeg, zou hij elke rond ver- ;roten. Met een constante icdaalslag hield hij er een ehoorlijk tempo op na, om iteindelijk als eerste mei en voorsprong van 1.15 min. ver de aankomsten te ko- Toen voorzitter Weemaes. van de organiserende Suppor tersclub Heikant om vier uur de renners wegschoot, wanen dat niet minder dan 66 deelne mers. Ook de publieke belang stelling wias weer geweldig, terwijl de juryleden het wed- strijdverloop voortreffelijk bijhielden. De eerste ronden werden in zo'n hels tempo af gelegd, dat het deelnemersveld reeds bij de eerste doorkomst iin stukken en brokken lag. De kopgroep was inmiddels al ge vormd, en de eerste uitvallers moesten genoteerd worden. Alle grot enamen zoals, Van de Branden, Thuy, Vain Water schoot, Verstraeten, Van Poor ten, De Block, Gijsel en Wij- nacker zaten echter im de voorste gelederen, en voorlo pig kreeg niemand de kans om te ontsnappen. Verwonderlijk ■yas dit zeker niet, want tradi tiegetrouw waren het ook nu ie reniners van de toerclub Hulst die het zaakje vooraan regelden. De eerste slachtof fers" werden genoteerd. W. Gijsel uit Koewacht kreeg in de zesde ronde een klapbatnd, ging enkele keren over de kop en bleef liggen. Buiten een zwaar gehavende fiets en een diepe snede in zijn linker knie, viel uiteindelijk alles nog mee. Van Waterschoot, pas hersteld van een zware partij kreeg een lekke band, maar kon zich staande houden Toen kregen de koplopers toch wel een beetje de schrik in de benen, en het „vuur" uit de wedstrijd verdween. Dit was voor verschillende renners de kans om opnieuw aansluiting met de koplopers te krijgen, wa t dan ook gebeurde- In een traag tempo ging het verder, en het was de Belg de Block, die als eerste demar reerde. Thuy haalde hem ech ter terug, maar ging zelf ver der, maar toen tempobeul Van de Branden zich met de zaak ging bemeoien, kwam alles weer samen. Ook de Jong sprong weg, en halfweg koers probeerde De Vet het even eens, maar steeds was het Van de Branden, die de vluchters terug haalde- Enkele ronden later was het dan Verstraeten, en hij zou zo bleek later meer succes hebben. De Rijcke, Praet en Gëleijn gingen nog op zoek naar Verstraeten maar deze was reeds buiten schot. In de categorie van 35 jaar en ouder was het de Belg De Clerck, die de rapste 'was in de spuit. Hij liet zijn vier andere medevluchters achter zich. Uitslag: 35 jaar en ouder: 1. A. de Clerck (Lokeren) 20 km 50.15 min; 2. G. Galle (Kdel- drecht), 3. J. van Caimpen, Nieuw Namen; 4. P. Everaert Hulst, 5- B. Persoon Hulst, 6. G- van Hoey De Klinge, 7. O. Wauman St. Niklaas, 8. K. Schuerman Koewacht, 9. M. Raas Koewacht, 10. W. Saey Lokeren. Jonger dan 35 jaar: 1. W. Versüraettn Heikant 50 km 1.28.10 uur, 2. op 1.15 min F- Schelfhout Hengstdijk, 3. G. Thuy St- Jamsteen, 4. Y. Steenssens Kemzeke, 5. O. de Block Temse, 6. Th. v.d. Bran den Heikant, 7. J. Boerjan Knokke, 8. M. de Vet De Klinge, 9. E. de Block Hei kant, 10, J- de Zaan Hulst, 11. A. Gilde Hoek, 12. R. C. Ver straeten Hulst, 13. B. van Poorten Nieuw Namen, 14. W.v. Houte Heikant, 15. D. Connaert Knokke. (Van onze jportmedewerker) ST. JANSTEEN Het ve leranen elftal van de voetbal vereniging STEEN, dat zater dagavond een vriendschappe lijke wedstrijd speelde tegen de Belgische vereniging Ere- bodeghem, moest een 40 ne derlaag incasseren. Reeds mei de rust hadden de Belgen deze voorsprong al genomen, en de doelpunten kwamen op naam van de Block (2x), Janssens lx en Verschuren lx. Na rust deden de Belgen het wat rustiger aan, en STEEN kwam tot verschillende mooie aanvallen. Maar wat de thuis club ook probeerde, hun Bel gische tegenstanders hielden het doel schoon- Na afloop van de'wedstrijd volgde er in café Sport een gezellig samenzijn, waar Erebodeghem de beker in ontvangst kon nemen. (Van onze sportmedewerker) Doorkomst van de kopgroep in de volkoers van Heikant. BRESKENS Verschillen de Zeeuws-Vlaamse voetbal clubs gebruikten het afgelopen weekend voor het spelen van vriendschappelijke wedstrij den ter voorbereiding van de komende voetbalcompetitie. Zo speelde Breskens zaterdag te gen Goes een wedstrijd waar in goed voetbal werd gespeeld en die uiteindelijk verdiend door Breskens werd gewon nen. Vooral voor rust was Breskens de beste ploeg en reeds na tien minuten spelen bracht Hoefnagel Breskens op 10 door een fout in de Goese verdediging resoluut af te straffen. Breskens bleef aandringen, maar Goes kon voor rust het doel verder schoon houden. Ook na rust weer een goed spelend Breskens en in de vijftiende minuut was het weer Hoefnagel, die ei- met een prachtige kopbal 20 van maakte. Goes probeerde terug

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 10