WAAROM DE LIJMPOGING GEDOEMD IS TE FALEN 'Nationale weiger-militalre-groet-en-doe-dus-maar-normaal dag' Britten gaan 'no-go'-wijken in Indicatie abortus in wetsontwerp te vaag BIESHEUVEL NS-Vakantie- dagtochten GERUCHTEN IN NOORD-IERLAND KNMG: Hanoi lief voor McGovern Protesten van de Tros afgewezen I )e^e|yd Vraag naar het NS- zomermenu HET WEER IN EUROPA binnenland Om te breken Leuzen Air France bestelt vier Concordes voordelig uit met NS Twee Friendships voor Bangladesj j Fins - Oostduits overleg Anderson: Ik kan ine hebben vergist over Eagleton 7-50 of 8.- voordelig uit met NS Bij verkiezingen in mei: winst oppositie in Zuid-Limburg Zaterdag 29 juli 19/2 (Van onze parlementaéire redacteur) DEN HAAG Forma teur Biesheuvel heett zich deze week lang beraden over de vraag of hij gehoor zou geven aan de oproep van VVD-leider Wiegel en CHU-leider Tilanus om te pogen tot herstel van de breuk met DS'70 te komen. Hij was, dat was een pu bliek geheim, zelf geen groot voorstander van dat lijmen en werd daarin ge sterkt door zijn partijge noot en fractieleider van de ARP, Aantjes. Dat Biesheuvel nu toch heeft besloten een adviseur te benoemen, die de moge lijkheden tot nersiei -al onnei zocKcn, is weuicnl ui gegeven door de genacnte uat Jbiesneuvel (lees: ue ARP) zien niet kan permit teren het verwijt op zien te laden dat hij geen hand naar de afgedwaalde minis ters heeft uitgestoken, van- uaar ueze poging een mees terzet op het politieke schaakbord, omdat net mes nu aan twee kanten snijdt: Biesneuvel gaat vrijuit en de confessionelen Krijgen Loch ii uii zm, want mis lukking is al bij voomaad ïngeoouwu in de „geclausu leerde opuraent die scnoi- ten krijg i. Waar net om gaat is dit: de v v D is met zo geiukkig meer met ue coinessione- len, die straks na ue vervroegde verkiezingen wie weet met „rooa gaan regeren. jammer eenter voor ue Vvu was uat ze veneuen week mei sunnc pede het voorpeeid van us <U volgde, maar instemde met net uooigaan op ooms van een vierparujenkauinet (net tweede kamnet mes heuvel). Naarmate ue ivvF, althans ue unaervieugei van deze partij, openlijker ging lun-eo n,.„i iion uy» c.s. werden voor Wiegel de- banden met de drie anel- lender. Ue vraag ging rij zen: hoe kom ik er tatsoen- lijk (op voor de kiezers aanvaardbare wijze) uit. Die uitweg w"erd de heer Wiegel afgelopen vrijdag aangedragen door zijn geestverwant minister Geertsema, die hem tipte over een plotseling over- schotjle van 70 miljoen. „Nieuw politiek feit" riep Wiegel en hij kwam als eerste op de proppen met een lijmplan, alsof DS '70 voor 70 miljoen te koop zou zijn. Daarmee moet hij niet in de eerste plaats DS '70 hebb'en willen helpen, maar zichzelf. Immers een lijm poging zou de weg naar vier partijen tijdelijk blok keren en dat zou Wiegel de kans geven intussen een deugdelijk excuus te zoe ken om te breken. Mis schien rekent hij er wel op dat de drie partners hem nu al niet meer lusten. Lij men om te breken kor tom. Ook CH-leider Tilanus kwam m'et een lijmplan. Niet vanwege die 70 mil joen, maar omdat DS '70 in het advies aan de koningin zelf op herstel van de coa litie had aangedrongen. Een heel ander uitgangspunt dus en ook en daar zit hem de kneep overigens lieei andere motieven. Tila nus wil lijmen binnen het kader van reeds overeenge komen beslissingen. Wiegel ziet het wat ruimer en vindt dat die beslissingen best weer overhoop gehaald mogen worden, een aan trekkelijker perspectief voor DS '70 dan de enge en eigenlijk de deur dichthou dende b'enadering van Tila nus. Welnu de formateur zet een CHU-man op de lijm- toer. Conclusie: er zal wor den gelijmd volgens de for- mule-Tilanus, kortom de lijmpoging zal mislukken, teniij DS '70 water bij de wijn zou will'en doen, maar dat zit er duidelijk niet in. Aantjes van de ARP heeft aan de benoeming van een CH-man gisteren grote be tekenis gehecht, nadat hij eerd'er had laten weten aan de formule Wiegel geen medewerking te willen ver lenen. Ook dat js erg rele vant. Zoals de zaken er nu voor staan kan gezegd wor den: er komt geen vijfpar- tijtenkabinet. De vraag blijft: wat dan wel? Waar schijnlijk is, dat ook een vierpartijenkabinet niet meer tot de haalbare zaken behoort, want of Wiegel wil dat niet meer of d'e ARP vindt de VVD niet meer aanvaardbaar omdat deze partij tornt aan de tot nu toe gevaren gezamenlijke koers. Blijft als alterna tief: een confessione'el min derheidskabinet, dat re geert tot het komende voorjaar. De vraag is alleen hoe de VVD dit politiek zal overleven, want Wiegel heeft nog geen deugdelijke verkiezingsleuzen. De leus, die lij) graag zou willen hebben (en waaraan hij zich probeert meester te maken) blijft vooralsnog voorbehouden aan DS '70, dat niet van plan is zioh te laten lijmen, maar nog minder zich door haar con current VVD in de luren te laten leggen. EGBERT ZIJLEMA PARIJS (AFP). De Fran se luchtvaartmaatschappij Air France heeft besloten vier Concordes te bestellen. De bestelling ygn Air Fran ce is de derde die de Frans- Britse bouwers van de Concor de krijgen. De Britse maat schappij Boac heeft er vijf en de Chinese volksrepubliek twee besteld. Max. temp. Aberdeen zwaar bew. 19 Athene onbew. 30 Barcelona zwaar bew. 25 Berlijn zwaar bew. 24 Bordeaux half bew. 25 Brussel zwaar bew. 17 Frankfort half bew. 23 Genève zwaar Dew. 22 Helsinki licht bew. 22 Innsbruqk geheel bew. 17 Kopenhagen zwaar hew. 21 Locarno onweer 24 Londen geheel bew. 18 Luxemburg regenbuj 16 Madrid onweer 34 München onbew. 29 Malaga half bew. 32 Mallorca regen 15 Nice onDew. 26 Oslo regen 23 Parijs zwaar bew. 19 Rome wolkbreuk 27 Split onoew. 30 Stockholm licht bew. 22 Wenen zwaar bew. 20 Züric'n zwaar bew. 20 ELDERS Casablanca onDew. 25 Las Palmas half bew. 23 Tel Aviv half bew. 29 Tunis half bew 37 (ADVERTENTIE) 'n Dagje naar Antwerpen of Zeeland (3-Eilapden- tocht), naar 't Dolfinarium in Harderwijk of naai' de Flevqfiof, naar Amsterdam /Rij ksmuseum of naar Avifauna. Keuze uit 30 j mogelijkheden. Vraag op 't station de brochure „N8- Vakantiedagtochten". SCHIPHOL (ANP) De regering van Bangladesj heeft bij de Fokker-VFW-fabricken twee F 27 Friendschip toestel len besteld, die in gebruik zul len worden genomen door de nationale luchtvaartmaat schappij Bangla Desh Birman in Dacca. Bovendien heeft Bangladesj een optie genomen op nog twee Friendships. Het betreft toestellen, die plaats bieden aan 40 passagiers. Het eerste zal reeds in september worden afgeleverd. De machines zul len worden gebruikt op het binnenlandse luchtnet. (Van onze redactie binnen land). UTRECHT. Uit protest tegen het feit dat de groet- plicht nog niet is afgeschaft heeft de VVDM de dienst plichtigen opgeroepen dinsdag de groetplicht massaal aan hun soldatenlaars te lappen. Dit gaat gebeuren onder met mot to: „de nationale weiger-de- militaire-groet-en-doe-dus- maar-normaal dag". Evenals een aantal ondcrof- ficiersverenigingen de offi ciersverenigingen stellen zich wat gereserveerder op wil ook de VVDM van de groet plicht af. Het ministerie van Defensie heeft een soepeler versie van de thans bestaande groetplicht aangekondigd, maar die versoepeling gaat de VVDM lang niet ver genoeg. De wijziging zou inhouden dat militairen hun meerderen met een officiersrang alleen nog maar binnen de kazernemuren hoeven te groeten als zij met elkaar in contact willen tre den. Nu nog moet men op de kazerne ook salueren als men elkaar passeert. Dinsdag gaan de dienstplich tigen hun meerderen „gewoon goede imorgen wensen. Ze kunnen ook zwaaien of „op een andere doodnormale ma nier groeten", zo zegt de VVDM. Op de kazernes wor den 10.000 posters uitgedeeld met de slagzin: „Groetplicht? zeg maar dag met je handje in de kazerne". Binnenkort zal het militair georganiseerd overleg een voor stel voor een nieuwe regeling van de groetplicht behandelen, zo heeft de woordvoerder van minister De Koster van Defen sie gistermorgen meege deeld. De bevelhebber landstrijd krachten, luitenant-generaal G. IJsselstein, heeft de mare chaussee gelast te onderzoeken of het hoofdbestuur van de VVDM zich met de actie heeft schuldig gemaakt aan het aan zetten tot onkrijgstuchtelijke handelingen. „In het persbericht waar het om draait zeiden wij alleen maar dat wij overwegen een groetweigeractie te gaan on dernemen. We zeiden niet dat we die actie ook definitief wilden gaan voeren. Het is dus op z'n zachtst gezegd nog al overtrokken dat de legerlei ding alleen al hierom meent dat er mogelijke termen aan wezig zijn om ons opruiing in de schoenen te schuiven", al dus VVDM-voorzitter Kees Beemsterboer. Het Europese hof voor de rechten van de mens heeft verklaard vijf klachten van Nederlandse ex-dienstplichti- gen iet behandeling te nemen over schending van de rechten van de mens door de Neder landse regering. Het hof zal nu de regering en de vijf kla gers vragen een overzicht te geven van hun standpunt. Op basis daarvan zal het hof be slissen of het onderzoek moet worden voortgezet. De vijf betrokkenen zijn: Johannes Dona. Willem Schul, Cornells Engels, Peter van der Wiel, en Jerry de Wit. In hun klachten, opgesteld in decem ber 1971 zeggen zij door zijn militaire detentie zijn beroofd van hun recht op vrijheid, van vrije meningsuiting en van be rechting door een onpartijdige rechtbank. UTRECHT (ANP). De formulering van de norm aan de hand waarvan de arts in redelijkheid tot het uitvoeren van een abortus provooatus zou kunnen besluiten, is in het wetsontwerp afbreking zwan gerschap te vaag. De verwach ting bestaat, dat door het wets ontwerp geen verbetering wordt bereikt ten opzichte van de wet die op het ogenblik van kracht ls. Dit zegt het hqofdhestuur van de Koninklijke Neder- landsche Maatschappij tnt Be vordering der Geneeskunst in het concept van een voor de leden van de Tweede Kamer bestemde brief over dit wets ontwerp. Het concept wordt op 26 augustus op een algemene vergadering van de KNMG besproken en in stemming ge bracht. Het hoofdbestuur is het met de ministers Stuyt en Van Agt eens, dat als voorwaarde voor een abortus moet worden ge steld ernstige bedreiging van hat leven of van het lichame lijk of geestelijk welzijn van de vrouw. Maar niet duidelijk ls, op welke manier in de praktijk moet worden nage gaan of het belang van de vrouw zwaarder weegt dan het belang van de bescherm waardigheid van menselijk le ven ln ontwikkeling. Evenmin duidelijk is. hoe de genees kundige aan de hand van de in de wet omschreven norm en op grond van de uitkomst van het overleg met de huis arts van de vrouw en een of meer andere deskundigen, tot een zelfstandig besluit moet kamen. De opvatting van de minis ters, dat de beschermwaardig heid van de vrucht toeneemt naarmate de zwangerschap vordert, vindt het hoofdbe stuur „een gevaarlijk uitgaigs- punt dat medisch-etisch niet verdedigbaar is". Het bestuur meent, dat het besluit tot uitvoering van de ingreep door tenminste twee artsen moet worden genomen. Zij zuljen zelf in overleg met de vrouw moeten Uit maken of en zo ja welke an dere deskundigen bij de be sluitvorming moeten worden betrokken. Het KNMG-bestuur is het er ook niet mee eens, dat alleen de arts die de ingreep gaat verrichten beslist en ter ver antwoording kan worden ge roepen. 0 Tien zeelieden zijn waar- schijnlijk om het leven geko men toen op de Oostzee bij Vis- by de 1150 ton metende Deense tankboot Edith Terkol in zwaar weer kapseisde. Helikopters van de kustwacht konden nog twee overlevenden, een Deen en eer. Spanjaard, uit zee oppik ken. Klopsignalen op de romp bleven onbeantwoord nadat het schip met de kiel omhoog werd aangetroffen. HELSINKI' (UPI) Fin land en Oost-Duitsland zullen maandag in Helsinki bespre kingen beginnen over liet aan knopen van diplomatieke be trekkingen. De Oostduitse delegatie zal onder leiding staan van Kurt Nier, hoofd van de Scandina vische gfdeling van het minis terie van buitenlandse zaken. De Finse afvaardiging naar het overleg zai worden geleid dooi de voormalige Finse ambassa deur in Den Haag Paul Gus- tafsson. (Vervolg van pagina 1) Zaken wparover binen het ka binet al overeenstemming be reikt was. als het dekkingsplan (bezuinigingen en belastingen) en de wijziging van het regeer akkoord blijven buiten de dis cussie. Biesheuvel vond, dat de weg die hij nu bewandelt wel past binnen zïin opdracht van de koningin tot het vormen van „een kabinet". Die opdracht is erg ruim, aldus de formateur, die verklaarde wel de nodige moeite te hebben gehad met zijn beslissing. Hij vond het echter, relevant dat twee van ae vier fractieleiders, met wie hij in overleg was over een vier-partijenkabinet, deze week een andere mening zijn gaan verkondigen dan eerder in hun advies aan het staatshoofd. Niet het vinden van een bedrag van 70 miljoen gulden, wat voor Wiegel aanleiding was op de lijmtoer te gaan, was voor Bies heuvel zo relevant, zei hij. De formateur onthulde ook nog dat hij na het bekendwoi- den van de standpunten van de heren Tilanus en Wiegel eerst overwogen had zijn opdracht aan de koningin terug te geven, Gezien echter de ruimte die de opdraoht hood heb ik dat niet gedaan, aldus de formateur, maar heb ik de heer Seholten aangewezen als bemiddelaar. Ik blijf er zelf echter de politieke verantwoordelijkheid voor dra gen. Maar enkele weken geleden verklaarden officieren dat ze een man of zesduizend nodig zouden hebben om Bogside en Creggan binnen te rukken. In Londonderry zijn momenteel tweeduizend soldaten gele gerd. Samen met de 4000 zou men aan de zesduizend gera ken. BELFAST (Rtr/UPI) Het Britse besluit om het aantal Engelse soldaten in Noord-Ierland met 4000 man te versterken, lieeft ouder de Noordierse be volking de speculatie doen ontstaan dat een invasie in de door de IRA gedomineerde stadswijken op handen is. Het eerste doelwit van een dergelijke actie zouden de voor de Britse troepen verboden katholieke wijken Bogside en Creggan in Londonderry zijn. In die wijken deelt de IRA de lakens uit en lopen zijn extremisten openlijk gewapend op straat. Rond deze twee wijken speelt zich het oude en verbitterde dispuut tussen katholieken en protestanten af. Toen de IRA de wijken in Londonderry voor het Britse leger tot verboden terrein had gemaakt, hebben de protestan ten er maandenlang bij de Britse regering op aangedron gen dat men de versperringen zou opruimen en de IRA-man- nen verdrijven. Maar tot nu toe hebben le ger en politie zich afkerig ge toond van gewapende acties op grote schaal in streken waar een grote concentratie van gezinnen met vrouwen en kinderen is. Als gevolg van dit voorzich tige beleid heeft de UDA, de militant-protestantse vereni ging van burgerlijke verdedi ging, eigen verboden gebieden in Belfast en Londonderry in gesteld. Ze blijven volgens de UDA verboden zolang het Britse leger Creggan en Bogsi de ongemoeid laat. Na de „bloedige vrijdag1 van een weck geleden In Bel fast heeft het Britse bestuur, zoals bekend, meegedeeld dat het leger een minder verzoen- lijk standpunt jegens de IRA zal innemen. Deze week zijn meer dan vijftig IRA-verdachten opge pikt en bij drie gelegenheden begaven Britse legerpatrouilles zich na het invallen van de duisternis in Bogside en Creg gan. De IRA hield zich koest en beschuldigde het Britse le ger ervan dat het incidenten probeerde ujt te lokken. IRA-leiders in Londonderry zijn ervan overtuigd dat een invasie door het Britse leger op handen is, maar ze vertrou wen dat ze die aan kunnen. „Het zal verbaasd zijn over de kracht van onze defensie", zei een lid van de IRA-provisio- rials. Om redenen van veiligheid weigert het Britse leger mee te delen waarheen de 4000 man aan extra troepen ge stuurd worden na hun aan komst op vrijdagmiddag. WASHINGTON (AFP) Jack Anderson, het „enfant terrible" van de Amerikaanse pers, heeft vrijdag toegegeven dat hij zich kan hebben ver gist, toen hU senator Thomas Eagleton, de de mocratische kandidaat voor het vice-presldent- schap, beschuldigde van het herhaaldelijk bestu- ren van een auto ouder invloed van alcohol. Hij zei dat hij een ver klaring van een hoge functionaris van de staat Missouri over het be staan van verscheidene processen-verhaal tegen Eagleton wegens rijden onder invloed niet had geverifieerd. Hij achtte het nu mo gelijk dat deze proces sen-verbaal niet bestaan. Eagleton had de be schuldiging van Ander son direct een „vervloek, te leugen" genoemd. Ook had een hoge politie functionaris van Missou ri bevestigd dat de se nator nooit wegens rij den onder invloed was aangehouden. DE FRANSE president Ge orges Pompidou heeft gisteren zijn tweedaagse besprekingen met de Italiaanse leiders be ëindigd en heeft gezegd dat zij een „vruchtbare toenadering" hebben bewerkstelligd tussen Parijs en Rome. (Van onze redactie buitenland) HANOI Senator George McGoverns standpunt ton aan zien van Vietnam zou kunnen leiden tot een oplossing van het conflict, aldus in Hanoi Ngo Dien, een ambtenaar van het Noordvielnaiuese ministe rie van buitenlandse zaken, Volgens Dien. wiens uitlatin gen werpen verspreid door het Noordvlelnamese persbureau, bevat het Vietnamstandpunt van McGoverp „positieve ele menten die zouden kunnen lei den tot een correctie, vreedza me regeling van het probleem". Dien. die aan het hoofd str/.t van de afdeling pers en infor matie van het ministerie, zei dat McGoverns zege op de de mocratische nationale conven tie „een nieuwe tred weerspie geit". (Van een onzer verslagge vers) HILVERSUM. Demissionair minister vat. URM, Engels, heeft afwijzend beschikt op een protest van de Tros tegen de door de NOS voorgestelde zendtijdschema's van het ko mende jaar. Binnen de NOS hadden de omroepen elkaar wel ongeveer gevonden, maar de Tros meende er zelf essen tieel op achteruit te gaap, nu in het nieuwe schema de vaste „Trosdouderdag" kwam te ver vallen. Daar het mqgelijk js om van NOS-besiuiten in beroep te gaan bij de minister, die 'n der gelijk besluit kan vernietigen, heeft de Tros inderdaad deze weg ingeslagen. De Tros zal overigens, zo werd al bij het verzenden van de protestbrief indertijd meegedeeld, van de ministariéle beschikking niet in beroep gaan bij de Raad van State. Deze staatsrechtelijke uitweg wordt ook bij de Tros als van te zwaar gewicht beschouwd. Minister Engels is trouwens gedeeltelijk tegemoet gekomen aan de wens van de Tros door te stellen dat hij begrip had voor de bezwaren, die de Tros tegen de nieuwe indeling in bracht en dat hij met name de NOS zou verzoeken, de nieuwe indeling slechts voor een jaar te laten gelden. Daarna zou men opnieuw rond de tafel moeten - gaan zitten. Naar men ons gisteren van NOS-zijde meedeelde, bestaat hiertegen ook geen bezwaar. Inmiddels i» de Tros ook niet geheel en al tevreden met de voorgenomen zendtijdschema's voor de radio in het komende jaar. Niet alleen de Tros, maar ook de VPRO en een programma afdeling van de NOS zelf zijn niet helemaal tevreden met de eerste conceptvoorstellen. Vijf landen in Zuidoost-Azië hebben een vredesplan voor Indochina voorgesteld, dat aan alle partijen in het conflict ter hand is gesteld. De Indonesi sche minister van buitenland se zaken Malik kon geen me dedelingen doen over de in houd. Malik zei wel dat alle partj,ien het kunnen aanvaar den zonder gezichtsverlies, De Zuidvielnamese troepen hebben zich weer teruggetrok ken uit de cjtadel van de ge heel verwoeste stad Kwang Tri. Het plan om de aanwezi ge Zuidvieitnamese para's te vervangen door mariniers is niet eens uitgevoerd. Er zou den de laatste dagen 150 ge wonden per dag zijp gevallen onder de troepen van Saigon. Een te hoge prijs, meende de legerleiding. Het Noordv-ietnamese pers bureau heeft bekendgemaakt dat afgelopen dinsdag 26 Ame rikaanse bommen terecht zijn gekomen op een dijk bij Ha Tinh. De bevolking kon niet direct beginnen met het her stel van de schade, omdat er zich onder de hommen ook tijdbommen bevonden. President Nixon heeft ver klaard dat secretaris-generaal Waldheim van de VN „slacht offer js gewprden van commu nistische propaganda" door kri tiek te hebben op de VS-bom- bardementen op Noord-Vjet- nam. „Als we willen kunnen we Noord-Vietnam in een mid dag van de kaart vegen, maar dat doen we tooh ook niet", al dus Nixon, Waarna we al weer aan het einde van de week toe zijn. Met - zo verwacht de rijkspo litie opnieuw een overvloed aan vakantiegangers op de weg. Het houdt niet op vrien den. Maar bedenk even wel: in de afgelopen zes vakantie weken hebben we afscheid moeten nemen van 400 landge noten. Dodelijke slachtoffert van het wegverkeer. Vierhonderd mannen, vrou wen en kinderen. En een voetbalstadion van .20.000 man vol gewonden. Zes weken. Wegverkeer. Begrijpt u wel. Een Jonge onderzoeker ln Leningrad heeft een soort „wonderschrijfmachine" uitge vonden. Naar het in het En gels verschijnende blad „Sov jet-leven" meldt, kan ieder met de machine spelenderwijs 400 letters per minuut „schrij ven" en nog wel met één vin ger. Na een korte oefentijd zou het zelfs mogelijk zijn met twee vingers 800 letters per minuut te halen. De machine ik zie alle ge zichten van typistes, journalis ten bankjuffrouwen en -mene ren oplichten heeft slechts drie toetsen, die voor de afzon derlijke letters in verschillen de richting gebruikt moeten worden en zo elektrische im pulsen veroorzaken die weer in contact staan met letters. De Amerikanen hebben hun smart-bombs", maar de Rus sen hun „s mart-typewriter". De heer O. P. Donder heeft ons weer een aantal suggesties doen toekomen die in dank aanvaard worden. Maar de doordraver-van-de- week is Hans Wiegel, inmid dels wel Biesheuvels jonge heer af. Jan Mulder: Mfen)is(cus)- koop? "Ér Zijn er ln 1973 nog wel voldoende leren over om lid van de EEG te warden. D'r ligt hier een briefje. Of ik aardig wil zijn voor de sjef of chef. Daar ben ik altijd aardig voor. Voor u ook trou wens. -tl Daarom wil ik u houden Pas derhalve op als u zich in het verkeer waagt. Tot dins dag. MERIJN (ADVERTENTIE) Deze zomer kunt; u in ruim SO stations- restaurantg een compleet menu krijgen voor de aantrekkelijke prijs van inclusief bedieningsgeld en BTW. (Van een onzer verslaggevers) HEERLEN De voormalige regeringspartijen zouden in Zuid-Limburg 6,3 verlies hebben geleden als er in april en mei Tweede-Kamerverkie zingen gehouden waren, ter wijl de oppositie een winst van 5,4 bekaaid zou heb ben, Als de ontwikkelingen in het hele land hieraan gelijk zouden zijn, hadden de rege ringspartijen een verlies gele den yan 8,4 en de oppositie juist een winst geboekt van 8,4 Dit blijkt uit een onderzoek in april en mei van dit jaar, door de „Stichting Research en Marketing" te Heerlen bij een representatieve groep van ruim 2500 personen van II jaar en ouder in Zuid-Lim burg.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 7