NEDERLANDSE EINDSTRIJD IN HET DAMESENKELSPEL Wedvlucht uit Compiegne Record van Brigitha op rugslag Raas niet in ronde van Jansen naar Vlissingen SUURLAND STERKSTE IN ZATERDAGVLUCHT Boskamp lang uitgeschakeld VONCK ZEEUWS UURRECORD Fischer woedend voorverkoop Ladinsky en voor breskens- cercle brugge Oud-Yossemeer Provinciaal Westduitse ploeg groot sport Zatefdag 29 juli 1972 HILVERSUM (ANP) Betty Stöve en Marijke Schaar hebben zich vrijdagmiddag jn Hilversum geplaatst voor de finale damesenkelspel van het tennistoernooi om de open in ternationale kampioenschap pen van Nederland. Betty Stöve versloeg in de halve fi nales de Australische Pat Co leman met 6—3 61 en Marij ke Schaar won met 36 61 62 van de Hongaarse Judith Szörenyi. Marijke Schaar kreeg vooral zelfvertrouwen in de derde set van haar halve finale duel te gen Judith Szörenyi Na 36 61 en een regenbui begon zij haar beide forehands met op vallende precisie naar de hoe ken te drijven en vertoonde zich zelfs af en toe aan het net. Het leverde de felle Bra bantse een 62 set en partij- winst op. Betty Stöve bewees haar toegenomen kwaliteiten met een 63, 61 score tegen de dwergachtige Australische Pat Coleman, die overigens ze ker niets stond weg te geven. In haar huidige vorm moet zij zonder meer te sterk zijn voor Marijke Schaar, die haar niet temin bij diverse belangrijke gelegenheden klopte: Twee jaar geleden in de eerste ron de van Wimbledon en in 1971 in de finale van de Nederland se kampioenschappen in Sche- veningen. Uit een voor Australiërs be schamend duel, met in totaal zestien service-breaks, kwam John Cooper tevoorschijn als eerste finalist in het herenen kelspel. Cooper, lang, zwartha rig en atletisch, ontdeed zich in een geruime tijd onderbro ken vijfsetter van Colin Di- bley, die de opzethoogte van zijn serveerkanon ditmaal wat minder accuraat had afgesteld. Weliswaar sloeg Dibley maar twee dubbele fouten, maar zijn eerste opslag was, ondanks 12 aces, te zelden „in" om Cooper (op Australissche ranglijst 7e vijf plaatsen lager dan Di bley), voortdurend onder druk te houden. Colin Dibley, twee maal Wimbledon-kwartfinalist, kon in de eerste set zorgeloos doordrukken tot 61, maar lag in de drie volgende tel kens verloren in de race: 25 (twee setpunten voor Cooper), 14 en 13. Dat hij die twee de nog won, was te danken aan het feit dat Cooper in deze fase bijna geen backhand meer over het net kreeg en zijn smashes wel bijzonder slordig behandelde- In de der de reeks volvoerde Dibley, vo rige week nog winnaar van de Oostenrijkse kampioenschap pen, niet nog zo'n tussensprint en in de vierde en de vijfde verloor hij steeds een service- game meer dan de niet bril jant, maar wel veel vaster spelende Cooper. De lomp aandoende Dibley, die qua stijl in elk geval nooit in aan merking zgl komen voor een tennis-grand prix zag zich op het eerste matchpunt feilloos gepasseerd door zijn twee jaar jongere tegenstander, die nu een gooi gaat doen naai' de eerste prijs yan twaalfhonderd dollaar (3700 gulden). Tegen wie staat nog niet vast. Hans Kary en Geza Verga waren vrijdagavond bij het invallen van de duisternis nog midden in hun partij. Varga stond met 97 53 voor, toen werd Marijke Schaar: Eindstrijd, bereikt. UTRECHT (ANP). Enith Brigitha blijft de zwemwereld ver~ bazen. Een dag nadat zij op de 100 meter vrije slag haar plaats bij de eerste drie van de wereld hernieuwde brak de zwemster van Het IJ bij de nationale kampioenschappen in Den Hommel onder heel Wat gunstiger omstandigheden het nationale record op de 100 meter rugslag. Het lage armtempo gaf een bedrieglijke indruk van de snelheid, waarmee ze zich door het water sleurde en toen ze aantikte en op het bord de cijfers 1.07,3 oplichtten, duurde het even voor men zich realiseerde, dat het hier niet alleen het nationale recórd van Annemarie Groen (1.07,6) was gebroken, maar tevens de beste wereldprestatie van dit seizoen was geleverd. De wereidlijst werd tot vrij dag aangevoerd door de Fran- caise Sylvie Le Noach en de Amerikaanse Stimpson met 1.07.5. Met de Olympische Spelen in het verschiet is de (Van onze sportredactie). HEINKENSZAND Zeeuws kampioen bij de ama teurs Jan Raas zal hoogst waarschijnlijk niet vertrekken in zijn woonplaats Heinkens- zand, waar zaterdag 5 augus tus 'een koers wordt georgani seerd. Raas heeft namelijk geen overeenstemming bereikt met de organisatie. De Trico No- ble-coureur vroeg f 150 om aan de start te verschijnen Een bedrag dat Cees Priem ook krijgt voor zijn komst naar Heinkenszand. Maar vol gens Wim Jereimiasse (advi seur van het wielercomité van Heinkenszand) ontvangt Priem dat bedrag niet van het comité maar van een van zijn supporters. Jeremiasse: „Cees Bal en nog wat mannen, krij gen ook geld, maar beslist niet van het comité. Dat kunnen die mensen niet betalen". Zaterdag worden in Oud Vossetneer voor de 24e achter eenvolgende keer wielerwed strijden gehouden. Aspiranten en amateurs zullen er in actie komen. Om half drie gaan on geveer zeventig amateurs van start, en zij gaan duelleren om de dokter R. Renes-bokaal, die vorig jaar werd veroverd door Wim de Waal. Deze Zeeuwse renner komt nu ook weer aan de start. Hij heeft echter veel concurrentie. Frits Slüper, Aad van der Hoek, Jan Aling, Cees Priem, Jan Raas, Lunenburg, Grand Thomas en Roy Schuiten zijn immers ook van de partij. Tot de streekrenners beho ren Wim Evertse, Kees Stout- jesdijik, Thijs Faase en Bram Geense. De baten van deze wedstrijd zijn voor het Groene Kruiswerk. Ook in de voor gaande ronden werd gereden voor het Groene Kruis, dat van de baten een gedeelte van het instrumentarium aanschaf te. Bij de aspiranten die cxm een uur vertrekken, zijn 45 renners ingeschreven. Zij rij den twintig ronden van 1632 meter- Nederlands kampioen Bart van Est moet het onder andere opnemen tegen Peter Valentdjn, Van Vliet, Dooms, en de streekrenners Dietvorst. Somers, en Holtamans. Laatst genoemde. die in de afgelopen week overwinningen boekte, kan het de favorieten van Est en Valentijn wellicht nog erg moeilijk gaan maken. rugslag dames internationaal nogal achergebleven in verge lijking met het wereldrecord van 1.05.6 dat de inmiddels gestopte Zuidafrikaanse Karen Muir enkele jaren geleden in hetzelfde Utrechtse bad maak te en met het Europes record van 1.06.5 van de Hongaarse Andrea Gyarmati. Al met al heeft de -KNZB ér een zorg bij. Al is het dan een „rijkeluiszorg". In principe is de Nederlandse afvaardiging op de 100 meter rugslag voor München met Annemarie Groen, Marjan Vermaat en Jo- sien Elzerman volgeboekt. De ze drie zwemsters zijn van wereldklasse. Annemarie Groen staat met 1.07.6 vierde, Marian Vermaat met 1.07.9 ze vende en Josien Elzerman met 1.08.0 achtste op de wereld ranglijst. Bij de nationale kampioenschappen heeft ech ter nog geen van deze drie voldaan aan de controletijd van 1.08.0. Josien Elzerman viel op de laatste meters van het nummer onder 16 ernstig terug (1.09.1) en Annemarie Groen en Marian Vermaat na men in de halve finale bij de dames genoegen met de rol van paranimf. Drie meter ach ter Enith finishten ze in 1.09.3. Als startzwemmer van de Zian-ploeg in de 4 x 200 me ter vrije slag estafettes voor clubs heeft Peter Prijdekker vrijdagavond een Nederlands record gevestigd op de 200 meter vrije slag: 1.58.5. Het record stond reeds op naam van Prijdekker met 1.58.7. Het Zian-kwartet Peter Prijdekker, Bert Bergsma, Ro ger van Hamburg en Hans El zerman heeft vrijdagavond een nieuw nationaal record geves tigd op de 4 x 200 meter vrije slag: 7.59.6. Het record stond met 8,04.3 op naam van de nationale ploeg (Prijdekker, Bergsma, Langerhorst, Van Beek) sinds augustus vorig jaar (Turijn). Uiteraard bete kende die 7.59.6 ook een ver betering van het olubrecord, dat met 8.16.6 al in bezit was van Zian (Prijdekker, Vonk, Brouwers, Mulder). De tussentijden waren: Prij dekker (1.58.5, nieuw Ned. record.), Bergsma 1.59.4, Van Hamburg 2.00.4, Elzerman 2.01.3. REYKJAVIK (ANP). Bobby Fischer dfeigt met de tweekamp om het wereldkam pioenschap schaken te stoppen als de televisiecamera's niet onmiddellijk uit de speelzaal worden verwijderd. Bovendien eist de uitdager van wereld kampioen Boris Spasski, dat „iedere betrokkene" zijn excu ses aanbiedt. WIELRENNEN. Toine van de Bunder boekte in Her- zele zijn vijftiende overwinning in dit seizoen. Van de Bunder klopte vijf medevluchters in de eindsprint. Hij reed de 124 ki lometer in 3 uur en 15 minuten. Henny Gijzel eindigde als acht ste. Enith Brigitha: Record op de 100 meter rugslag. (.Van onze sportredactie). BRESKENS De belang stelling voor de wedstrijd Breskens - Cercle Brugge, die dinsdagavond om acht uur op h'et veld van Breskens begint is zo groot, dat secretaris Van Heek heeft moeten besluiten tot voorverkoop over te gaan. Voetballiefhebbers kunnen in, het sigarenmagazijn van Van Heek zich zeker stellen van een plaats. In het elftal van Cercle Brugge, dat als vierde eindigde in de Belgi sche eerste Mas, staan dinsdag avond de twee Deense inter nationals Henny Nielsen en Morton Olse. En ook Peter de Quant die de club uit Brugge van het Rotterdamse Sparta overnam. Het is overigens de bedoeling dat de tweede helft dinsdagavond met licht wordt gespeeld. (Van onze sportredactie) VLISSINGEN In het team van Feyenoord B, dat van avond om zeven uur tegen het Zeeuwse elftal speelt, zullen in ieder geval enkele bekende voetballers staan. Z'o is het zeker dat de aan val van het B-team van Fey enoord geleid zal worden door Attila Ladinsky, de veelbespro ken Hongaar van Feyenoord. Wim Jansen zal in het treffen met de Zeeuwen moeten be wijzen dat zijn lichte blessure tot het verleden behoort, ter wijl het doel van de Rotter dammers door Bram Geilman zal worden verdedigd. Wie van de grote mannen nog meer naar Vlissingen zullen komen was gisteravond nog niet be kend, omdat trainer Ernst Hap- pel nog enkele geblesseerde spelers had in de basisopstel ling van zijn topformatie. On der andere waren dat Rinus Israël, Jan Boskamp en Lex Schoenmaker. (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG Opnieuw en voor de zoveelst'e keer dit jaar hebben de weergoden in het afgelopen weekend de duiven- liefhebbers danig dwarsgeze ten. Na e'en aantal dagen van schitterend zomerweer in vrij wel geheel Europa, te danken aan een enorm liogedrukge- bied, was men in duivensport kringen vol goede moed, op andermaal een weekend met goed vliegweer. Hoe be drogen kwam men echter uit. De snel verslechterde weers omstandigheden zorgden voor een hoop narigheid. Zo kon de wedvlucht voor de jonge duiven van de afde ling Zeeland van de Neder landse bond van zaterdagvlie gers vanuit Neufvilles geen doorgang vinden en keerden de duiven, zoals een paar we ken daarvoor, ingemand naar de inkorfcentra terug. Com- piègne, van de zondagsvliegers werd pas te 12.20 uur gelost en dus zat men er de gehele dag aan vast. En dan waren er de provinciale vluchten vanuit Bergerac. Bij de zaterdagvlie gers van de Afdeling Zeeland waren daarvoor 859 oude dui ven ingekorfd. De deelnemen de duiven moesten twee dagen langer in de manden blijven dan was gepland. Gelost op zondagmiddag werd 's maan dagmorgens te 11.10 uur de eerste duif geklokt door de liefhebber B. Suurland te Scherpenisse, die daarmee royaal de eerste prijs vliegt voor Van Es te Yerseke die te 11.12 uur Mokte. Enkele vroe ge duiven verder nog te Oud- Vossemeer 12.02 uur, Zierik- zee 12.26"uur, Goes 12.30 uur en Rilland 12.41 uur. De dui ven van de zaterdagvliegers in de kuststreek zijn zeer slecht gekomen. In Middelburg werd de eerste pas te 16.01 uur geklokt, en in Breskens kwa men die maandag slechts twee duiven door. Ook de Afdeling Zeeland van de Zuid-Nederlandse bond van postduivenhouders vloog een provinciale vlucht vanuit Bergerac met 538 oude duiven. Ook hief een duidelijke pro vinciale overwinnaar, namelijk J. Cla'essens te Hoedekensker- ke die zijn duif te 11.39 uur thuiskreeg. Vroeg ook H. Begheijn te Koewacht 12.30 uur en P. de Smit te Sluis 12.36. J. Buijze te Zaamslag won in het in- korfcentrum Sas van Gent de eerste prijs op 13.15 uur. Deze duif deed dat onlangs ook vanuit Sint-Vincent en bewees daarmee van het goede „fond" ras te zijn. De concoursclub Walcheren vloog met 81 dui ven deze vlucht en winnaar werd een duif van L. van Wallenburg te Souburg die ge- Mokt te 12.51 uur eveneens kan rekenen op een zeer hoge Massering in de provinciale rangschikking. De verdere uitslag hier was: 2 J. Rijnders, Vlissingen (13.23 uur); 3 10 13 en 14 Van Peenen en zoon, Souburg, vier duiven mee en ook vier prijzen, waarvan de eerste te 13.50 uur; 4 J. Meul- meester, Vlissingen; 5 J. van Peenen, Vlissingen; 6 I. Jozi- asse, Souburg; 7 J. Lens, Vlis singen; 8 H. van Belzen, Sou burg; 9 M. Jaspers. Middel burg. Uitslag vanuit Compiègne van het rayon West-Zuid-Be veland met 300 oude duiven, hoogste snelheid 1192,91 meter per minuut 1 H. Jansse, 's- Heerenhoek; 2 en 4 G. Ver- bart, 's-Heerenhoek; 3 en 8 P Poortvliet, Baarland-; 5 en 10 D. Rijk, Heinkenszand; 6 W. Raas, 's-Heerenhoek; 7 Gebrs. Poelman, 's-Heer Arendsker- ke; 9 H. Streek, 's-Heer Arendskerke. Met 568 jonge duiven, hoog ste snelheid 1175,18 meter per min-uut. 1 en 6 H. Streek, 's- Heer Arendskerke; 2 G. Ver- bart, 3 P. Rijk, 4 en 9 S. van Eijkeren, allen te 's-Heeren hoek; 5 A. Hazen, Lewedorp; 7 J. Polfliet, Lewedorp; 8 J. Traas, 's-Heer Arendskerke: 10 D. Rijk, Heinkenszand. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Feye- noord-middenvelder Jan Bos kamp zal minstens drie maan den niet kunnen voetballen. Deze conclusie werd gisteren door clnbarts Abarbanel ge trokken nadat hij de contrast foto's had gezien die in het Claraziekenhuis van de rech terknie van Boskamp warén genomen. Beide kniebanden zijn ge scheurd en de genezing van een dergelijke blessure vergt altijd zeer veel tijd. Van een voetbalknietje. meniscus, waarvoor eerst werdgevreesd, bleek echter geen sprake te zijn. De blessure van Rinus Israël, die evenals Boskamp woensdagavond bij de vriend schappelijke wedstrijd tegen West Bromwich Albion van het veld moest worden gedra gen. is echter van minder ern stige aard. De foto's wezen bij hem uit, dat de banden van zijn linkerknie slechts zijn uitgerekt. Hooguit kan er sprake zijn van een klein scheurtje. Israël, die overigens uiterst moeilijk loopt, hoopt over drie weken weer fit te zijn. Morgen zullen beide spe lers nog een andere arts con sulteren. MÜNCHEN (ANP) Hel Westduitse Olympische Comité heeft donderdagavond jn München de ploeg bekendge maakt die het organiserende land in München zal vertegen woordigen. De Westduitse af vaardiging bestaat uit 437 sportlieden. Van hen zullen er nog twee, 'n voetballer en 'n waterpoloër moet'en afvallen. In zes andere takken van sport kunnen zich tot 16 au gustus nog tien sportmensen kwalificeren. Zodat het totaal uiteindelijk op 445 kan ko men. De atletiek levert met82 deelnemers het grootste eon tingent, dan volgt zwemmen (51), kano (35) en roeien (29). In de atletiek zal West- Duitsland met uitzondering van het hinkstapspringen en kogelstoten (dames) op alle onderdelen uitkomen. Overigens werden de eerste protesten reeds kort na het bekendmaken van de ploeg in gediend. (Van onze sportmedwerker) VLISSINGEN Piet Vonck is er vrijdagavond tijdens de uurloop van Zeeland Sport in Vlissingen niet in geslaagd hel nationale record op deze af stand te verbeteren. De furi euze vechter uit Hulst kwam 440 meter tekort om Geert Jansen te overtreffen, die des tijds 19 kilometer en 227 meter in een uur aflegde. Twee factoren hebben mee gespeeld dat Vonck niet in zijn poging slaagde. Ten eerste stuite hij een paar honderd meter voor de aankomst op de Viissingse sintelbaan op een auto. die onverwacht de weg overstak, waardoor hij uit ca dans raakte en kostbare se conden verloor. Vonck ver klaarde na afloop „Dat heeil me gedeeltelijk de das omge daan. Bovendien had ik veel last van mijn linker enkel. Ik kreeg daar vorige week brand wonden op tijdens een vakan tietochtje. Daardoor heb ik twee dagen niet kunnen trai nen. Mijn voorbereiding was dus geen honderd procent. Ik ben dan ook zeker niet van start gegaan met de gedachte dat ik zou slagen. Maar het neeft toch niet zo heel veel gescheeld en in ieder geval heb ik het Zeeuwse record van Hein Cujé wel verbeterd. Vol gend jaar doe ik een nieuwe poging om het record van Geert Jansen te breken. „Op dit at letiek duel van Zeeland Sport komen wij in onze editie van maandag nog nader teru^ (Van onze duivesportmedewerkeri ZAAMSLAG Het Zeeuw se convooi duiven werd in Compiegne pas te 12.20 uur gelost. Toch heeft deze mid daglossing behalve het feit dat he voor d edeelnemende lief hebbers een latertje is gewor den, geen nadelige gevolgen gehad voor wat betreft het verloop van deze vlucht. Deze verliep vrijwel overal regel matig. De kopduivcn kwamen dan ook tot snelheden dicht bij of even over de 1200 - meter per minuut. Neemt men daarbij nog in aanmerking dat er een noord westelijke wind waaide dan kan het niet anders dan dae het in de middaguren goed vlieg weer moet zijn geweest, en deze verlate lossing de juiste beslissing was die men kon nemen, want 's morgens was het heel wat slechter gesteld met de weersomstandigheden. De concoursbond Zuid-Beve land nam met 1567 jonge dui ven deel aan deze wedvlucht- De hoogste snelheid in Beve land bedroeg 1196,22 mpm. 1 P Butler, Biezelinge, 2 E, Ver mast, Yerseke, 3 H. Streek, 's- Heer Arendskerke, 4 G. Ver- bart, 's-Heerenhoek, 5 J. van Dalen, Goes, 8 P. Rijk, 's- Heerenhoek, 7 W. de Witte, Goes, 8 S. van Eijkeren, 's- Heerenhoek, 9 A. Hazen, Le wedorp, 10 H. Sentse, Rilland. Met 744 oude duiven. 1 J. de Schipper, Kapelle (1201,04 mpm). 2 H. Jansse, 's-Heeren hoek, 3 E. Vermast, Yerseke. 4 en 8 G. Verbart, 's-Heeren hoek, 5 P. Poortvliet, Baar land, 6 G. den Toonder, Kloe- tinge, 7 J- Poleij en zoon. Ka pelle, 9 D. Rijk, Heikenszand. 10 W. Raas, 's-Heerenhoek. Verwachting Axel in combi natie met Eerlijk Vreest Nie mand te Stoppeldijk met 320 jonge duiven. 1 J. den Engels man, Axel, 2 F. Serrarens, Stoppeldijk, 3 G. Koekkoek. 4 Cam. Verstraeten, 5 Fl. van Acker, 6 J. W-esepoél, allen te Axel. 7 G. Peersman. Stoppel dijk 8 K. Verbunt, 9 Bolleman- Oostdijk, 10 mevrouw Lip pens allen te Axel. Met 60 oude duiven. 1 J. Nolet, 2 en 6 Mei.ier-De Groot, beiden te Axel, 3,4 en 8 G. Serrarens, Stoppeldijk, 5 mevrouw Ver straeten, 7 M. Dieleman. 9 J- Giele, 10 Lensen-Visser. allen te Axel. Steeds Sneller IJzendijke met 219 jonge duiven, hoogste snelheid 1171 mpm. 1 en 6 Reg. Thomaes, 2 A. Calon, 3 F. Dieleman, 4 en 10 H. Hame- linck, 5 J. de Smet, 7 en 8 Iz. de Cocq, 9 Jaeger-Baere, met 87 oude duiven 1 Em. van de Vlies (1209 mpm). 2 Th. Cru- son, 3, 5 en 9 O. de Mul, 4 en 10 A. Noteboom, 6 Iz. de Cocq, 7 wed. Meulebroek, 8 J. De- prez. Vrije Vlucht te Sasput met 169 jonge duiven 1 P. de Poorter 1172 mpm- 2 Cl. de Wever, 3, 5, 6 en 7 II. Calon, 4 C.. Boogaart, 8 C. de Poorter 9 G. de Wever, 10 J. Dhont. Oude duiven 1 H. Riemens 1170 mpm, 2 H. Calon, 3 E. de Wever, 4 A. Siben-De We ver, 5 J. Boone. VZV Hoofdplaat met 227 jonge duiven. 1 Am. den Ha mer 1181 mpm. 2 B. de Peijc- ke, 3 A. de Wever, 4 A. Cor nells, 5 N- Provoost, 6 C. Ghijs, 7 Th. van de Velde, 8 Seherbeijn en zoon. 9 J. van de Ameele, 10 H. de Poorter. Met 53 oude duiven 1 mevrouw Martens 1199 mpm. 2,3 en 8 N Provoost, 4 en 9 A. den Hamer, 5J. Boone, 6 Th. Stel- jaert, 7 Seherbeijn en zoon, 10 C. de Waele. De Vrede Sas van Gent in samenwerking met De Reis duif te Sluiskil met 200 jonge duiven. 1 C. van Biezen, Sluis kil die klokte te 15.24 uur. 2 en 3 J. Acke, 4 P. Goethals, 5 R. Geernaert, 6 Fr. van Hoye, 7 en 8 J. du Puy, 9 mevrouw Snelders, 10 R. Groosman allen te Sas van Gent. Oude duiven 1 B. van de Berghe 1221 mpm. 2 mevrouw Snelders, beiden te Sas van Gent. 3 en 4 P. de Lavoir, Sluiskil, 5 O. Mariens en zoon 6 J. Acke, 7 J. van Dam, 8 J. du Puy, 9 W. Win- ne allen te Sas van Gent, 10 A. Bouchout jr. te Sluiskil- Strijd in Vrede Groede met 168 jonge duiven, hoogste snelheid 1187,36 mpm. 1 J. de Krijger, 2 Gebrs. Manha-ve, 3. 4, 5 en 6 L. van de W-ege, 7 en 8 A. Merrelaar, Nieuwvliet, 9 Dezutter en zoon. 10 H- El frink, met 24 oude duiven 1 A. Beun, 1145,57 mpm, 2,4 A Merrelaar, 3 H. Elf-rink. 5 en 6 Gebrs. Merk. Recht voor Allen Sluis met 243 jonge duiven 1 A. Verhei- ie 1182 mpm. 2 E. Visser. 3J Fokke, 4 J. Wage, 5 Th. de Buck, 6 O. Marteijn, 7 M. Baart, 8 W. Coppens, 9 G. de Meyer, 10 J. Stabij. De bonte Duif Aardenburg in combinatie met De Grens- vliegers te Eede met 192 jonge duiven, hoogste snelheid 1212,3 mipm. 1 G- Standaert. 2 en 9 W. Standaert. 3 en 4 P. Bl-aike, 5 A. Dezutter, 6 R. Braet. 7 P. Staelens, 8 M. de Jager, 10 W. de Klerck, Met 67 oude duiven 1 B. Herman 1232,6 mpm. 2 en 9 Luc. de Klerck, 3 A. Verstraeten, 4 en 8 O. van Quekelberghe, 5 A. Reijniecs, 6 Joh. de Klerck, 7 Rich, de Klerck 10 O. da Vriend. „De eerste de Beste" Sehoondijke met 141 jonge duiven. 1 Klaassen-Tallie (1164 mpm) 2 J- de Zwart; 3 H. van Kouwenberg; 4 7 en 8 Klaassen-Tallie, 5 C. Jansen, 6 A. de Poorter, 9 P. Ras, 10 M Verherbrugge. Met 30 oude duiven 1 gebrs. Huigh (1162 mpm), 2 en 3 P. de Hullu, 4 en 5 Klaassen-Tallie, 6 C. Jan sen. Concourselub Walcheren met 626 jonge duiven. 1 M. Jaspers, Middelburg (1148,43 mpm). 2 C. de Poorter, 3 H. Wijkstra, 4 R. Veldhuizen, 5 A. Sponselee allen te Souburg, 6 G. van Burgh, 7 W. Warren, 8 G. Ken-tin, alien te Vlissin gen, 9 J- de Bel, Middelburg, 10 J. van Roo, Vlissingen. Met 250 oude duiven 1 9 en 10 A. Abee, Middelburg (1185,70 mpm), 2 M. Jaspers, Middel burg, 3 C. van Eed-en, Sou burg. 4 J. Tienpond, Vlissin gen. gen. C. de Poorter Souburg 6 7 en 8 J. Meerman, Vlissin gen. „De Getrouwe Duif", Cad- zand met 204 jonge duiven. 1 W. Goossens, 1192,48 mpm, 2 J. Pleijte, 3 A. de Putter en zoon, 4 en 7 P. Goossen, 5 J. van de Piasse, 6 A. Vasseur en zoon, 8 I. Porrey, 9 A. van Haneghe-m, 10 J. Louwert. Met, 30 oude duiven. 1 2 en 8 J- van de Piasse, 3 J. de Mey, 4 en 6 W. van Akker, 5 A. Mabelis. „De snelle Duif", Clinge met 122 jonge duiven. 1 J. de Burger, 2 E. Piessens, 3 J van de Branden-B. 4 A. Seghers, 5 I. Bracke, 6 H. de Cock, 7 C. van Goethem, 8 A. Claus, 9 E. van Heese. 10 A. Reunis. „Nieuw Leven", Koewacht met 587 jonge duiven, hoogste snelheid 1223, 6 mpm. 1 J. de Bruijne, 2 G- Jansen, 3 P. van GijiSel, 4 R. de La Ruëlle, 5 R. de Schepper, 6 Fr. Roegiest, 7 H. Audenaerde. 8 Fl. Bonne, 9 J. de Hoekx, 10 H. de Mul. „M-et moed Vooruit", Bosch- kapefle met 112 jonge duiven 1 3 en 5 D. Dobbelaar, 2 en 8 P. van de Veen, 4 Th. van Schaik, 6 P. de Vos, Zaamslag, 7 J. Cappendijk, 9 Jan de Klerck, 10 Th. Lambert, Met 45 oude duiven: 1 D. Dobbe laar, 2 4 5 en 10 L. Lauret, 3 en 7 J. de Rijk, 6 Th. Hayette, 8 G- de Nijs, 9 J. Remorip. „De snelle Duif', Terhole met 112 jonge duiven: 1 2 6 en 8 L. Heymans (1179 mpm), 3 en 5 M. Ve-rmue, 4 7 en 9 J. Asselman, 10 A. Hemelaar. „De Reisduif", Graauw in combinatie met „De Postduif", Lamswaa-rde met 204 jonge duiven: 1 en 8 L. van Vlien- berghen, 2 5 en 10 P.J. Plat- jouw. 3 en 4 Ant. de Koster, 6 P. Moorthamer, 7 P. Bauwens. 9 Ed. Mattheijssen. „De Zwaluw", Sint Jansteen met 256 jonge duiven hoogste snelheid 1214,7 mpm. 1 Fl. Blio-mmaert, 2 A. Boogaert, 3 R. van Gremberghen, 4 G. Dierick, 5 en 8 Joh. van Spaandonck, 6 E- Bosschaert, 7 Pr. Martens, 9 Bakker-Koe mans, 10 L. de Bruijn. Concours Combinatie Hulst met 660 jonge duiven: 1 en 4 E. Verstraeten (1216,38 mpm), 2. A. de Poorter, 3 dr. W. Colsen, 5 P. Hfflaent, 6 L. van de Vugt, 7 A. van Eerdenburg, 8 en 9 gebrs. Van der Vlies 10 Jo. Pieters. „Herleving", Klooslerzande met 397 jonge duiven, hoogste snelheid 1160,4 mpm. 1 B. van Waes, 2 gebrs. Van Poorten, 3 en 9 A. de Keijzer en zoon, 4 J. de Jonghe, 5 L- StaUaert, 6 A. Vercauteren en zoon, 7 R. de Kort, 8 J. Asselman, 10 P. van Goethem. De fondkampi- oenscbappen bij deze vereni ging zijn: ringkampioen: 1 F. Roctus (Ringno. 2122634). 2 A. Colpaert, (ringno. 124079), 3 J. Sponselee (ringno. 2172324). K-duiven: 1 J. Sponselee, 2 F. Roctus, 3 A. Colpaert, 4 P. Laffeber, „Nog Sneller", Bres kens (algemene vlucht met 453 jonge duiven). 1 Jan Fass. Breskens (1214 mpm), 2 G. Standaert, Eede, 3 G- van Grol, 4 W. Daansen, 5 A. Cor nells, 6 M. Versprille, allen te Breskens, 7 gebrs. Manhave, Groede, 8 R. Braet, Aarden burg, 9 J. van de Piasse, Cad- zand, 10 Th. de Smit, Bres kens. Oude duiven. 1 J. Wisse '1174 mpm). 2 gebrs. Pijcke, 3 I. van Grol, 4 Garels-Van Op- durp, 5 en 6 W. Daansen, 7 J. Maas en 8 en 10 D. Klaassen. 9 M- Versprille. „De Snelle Duif', Clinge wedvlucht vanuit Quievrain met 90 jonge duiven. 1 J. Goovaert, 2 A. van Goethem, 3 J. Lernout, 4 R. Willaert, 5 en 8 J. Verstraeten, 6 J. van Vlierbcrghen. 7 J. de Letter. 9 en 10 Ch Willaert. HOEVEN Het Nederlands waterpololeam speelt in het kader van de voorbereiding op de Olympische Spelen I au gustus in het Boshad Hoeven een vriendschappelijke wed strijd tegen hef Australische nationale team. dat een aantal oefenduels in Europa op het programma heeft staan, voor het naar München afreist. De wedstriid in Hoeven begint om 19.30 uur.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5