DERKS VRIJZEKER DUPE VAN ZIJN LEVENSSTIJL Fraaie zege Smallegange SPONSELEE SUCCESVOL MET DUIVEN c w voetbal nam beslissing Toptijd van Van Klooster De Waal helemaal terug in Jan Hajer vernedert Sehmitz Oranles en Gimeno niet in Hilversum OTTENBROS «P DREEF Stilzwijgen Onaanvaardbaar Free-kick Vlucht uit Beaumetz sport Dinsdag 25 juli 1972 ii Door PETER VAN PUTTEN BREDA ROTTERDAM ZEIST Is Frans Derks het slachtoffer van zijn soms wat arrogante optreden, zijn ei gengereide houding, zijn wat andere levensstijl Of is hij in zijn kwaliteit als scheids rechter te licht bevonden Dat is de overheersende vraag in het wereldje van de KNVB sinds bekend is ge worden welke scheidsrech ters op de internationale lijst zijn gezet. De enige moge lijkheid om ook buiten onze grenzen echt naam te ma ken. Wat die ineden van het pas seren vam Derks ook is, de le venskunstenaar uit Breda ziet zich de kans om werkelijk naar de top door te stoten ontnomen. Ondanks de deceptie weigert Frans Derks momenteel enig commentaar. Het lijkt echter twijfelachtig dat dit stilzwij gen zal worden gehandhaafd. Waarschijnlijk is er alleen maar sprake van een stilte voor, een flinke storm. Jos Colen „Alles zorgvuldig tegen elkaar ajgewogen." Joop Vervoort: De gelukkige zevende man. (Van onze wielersportmedewer ker WUUSTWEZEL In de Grote Prijs van Jef Leonard, die te Wuust- wezel werd gereden, was kleine Harm Otten- bros een van de grote mannen. Ottenbros g tag aan de haal met Giovan ni Jimenez, de Columbi- aanse Belg Verhagen en de van de Tour terugge keerde Andr Poppe. Het viertal werkte goed samen en veroverde een maximale voorsprong van 1.45 minuut. Maar onder aanvoering van Flor Oagenae kwam de grote groep terug. In de laatste ronde lieten Jos Abelshausen. die met een half wiel zou win- men en Ronny van de Vijver hun medevluch ters in de steek. De uit slag. 1 Jos Abelshausen, 182 kilometer in 4.11.0; 2 Ronny van de Vijver; 3 Roger Loysch; 4 Jos van Olmen; 5 August Herreygers; 6 William Bilsland; 7 Frankie Ebo 8 Engelbert Opdebeeck; 9Aldorf Huysmans: 10 Isidoor Weemaes. (Van onze duivesportmedewerker) ZAAMSLAG De zater dagvliegers van de Afdeling Zeeland hebben het in deze Ruffec-vlucht veel heter ge troffen dan hun collega's van de afdeling Zeeland van de ZNB, die eveneens een vlucht vanuit deze plaats hadden, zij het dan, dat deze een dag later gepland was. Zo slecht het bij de zondagsvliegers ging zo schitterend verliep de vlucht van de zaterdagvlie gers. De duiven konden 's morgen vroeg te 5.45 uur wor den gelost met windstil weer en een vrijwel heldere hemel. Een weersgesteldheid, die zich langs de hele vluchtlijn hand haafde en dus ideaal voor deze ruim 650 kilometer lange vlucht. In concours waren 944 oude duiven, winnaar werd de 327877 van de Temeuzense liefhebber A. J. Smallegange, die daarmee zijn tweede pro vinciale overwinning in dit seizoen behaalde. Geklokt te 14,58 uuir en diaarmee een snelheid van 1169,27 meter per minuut. Net genoeg om rijn grootste concurrent met bijna een meter per minuut te_ klop pen. Dit was dan een duif van J. van de Samde uiit Zierïküee, <fie tot 1168,03 mprn. kwam. De verdere uitlisag: Brand (Middelburg), Hioebeke (Yerseke) Wigwam (Borssele), Sturm (Middelburg), Boutense (Kortgene), 3 4 5 6 7 8 c. w. A. D. Hoogesteger (Middelburg), 9 E. Zoetewey (Yerseke), 10 J. OomeHsse (AmemuMen), 11 punten (reeds kampioen). 2 C. Risseeuw (Zaamslag) 140, 3 A. van Hijfte (Hoofdplaat); 138, 4 K. Donze (Terneuzen), 138, 5 Joh. Aer* (Oostburg) 137, 6 H. Haselager (Koe wacht) 133, 7 H. Deveneijns, (Sas van Gent) 132, 8 Th. Rodrigo (Terneuzen) 129, 9 C. de Bart, (Schoondijke) 129, 10 C. Verrosste (IJzendijke) 129; B-klasse: 1 J. Moelaert (Schoondijke) 148 punten, 2 R. van Vooren, (Schoondijke)' 147, 3 P. de Bakker (West- dorpe) 144, 4 P. van 't West- einde (Oostburg) 142, 5 G. Staelens (Schoondijke) 137, 6 M. Meijers (Oostburg) 136, 7 R. den Dekker (Breskens) 135, 8 A. van Engelenburg, (Groede) 131, 9 H. Bukkens (Sluis) 120. 10 E. Verstraeten (IJzendijke) 117, 11 A. Catse- man (Biervliet) 107, 12 R. de Waal (Oostburg) 96 punten. Vast staat namelijk dat er van een motivatie waarom het sec tiebestuur,, betaald voetbal de voorkeur heeft gegeven aan Joop Vervoort nauwelijks spra ke is. Alle betrokkenen hullen zich min of meer in stilzwij gen. Te beginnen de scheids- retehtenscommissie, die de voor dracht heeft gedaan. De voor zitter van deze commissie, de in Nederland al vaker met .sche ve ogen bekeken Joh. H. Mar tens zegt het in ieder geval wel eerlijk. „Ik geef geen commen taar. Dit is een persoonlijke aangelegenheid. Het gevaar subjectief te zijn is te groot. Derhalve onthoud ik mij van een uitspraak". De heer A. Stouthandel lid van dezelfde commissie: „Tja, ik ben niet van vakantie terug. Ik moet eerst eens uitzoeken wat die commis sie naar buiten voor standpunt inneemt. Ik zal het als punt op de agenda laten zetten". Hoewel het jammer is dat niemand van genoemde com missie iets over het hoe en waarom van het advies wil ver tellen, is dat geen ramp omdat de uiteindelijke beslissing is genomen door het sectiebestuur betaald voetbal waarvan Jos Coler voorzitter is. En dat is vooral interessant omdat, zoals wij uit betrouw bare bron weten, de scheids rechtercommissie heeft voorge steld ZES arbiters aan te wij zen en de zevende plaats nog even open te laten. Joop Ver voort, Hoppenbrouwer, Frans Derks en nog een vierde kan didaat zouden dan moeten laten zien wie van hen de beste is. Het sectiebestuur heeft dit ech ter onaanvaardbaar gevonden en besloten dat ook in de ze vende vacature direct moest worden voorzien. Waarom met name nu de vo rig seizoen dikwijls zwak flui tende Joop Vervoort de geluk kige is geworden blijft ondui delijk. Jos Coler: „Allereerst begrijp ik de drukte niet. Het interesseert mij echt niet wie er op staat. Er steekt niets per soonlijks achter. Het is zonder aanzien des persoons gedaan. Het besluit is na rijp beraad ge vallen. Niet alleen de rappor ten. maar ook de algemene in druk van de kandidaten is be keken. Hun optreden tijdens oefeningen en trainingsbijeen komsten. Alles Is nagegaan" Op de vraag hoe zwaar de rap porten hebben meegeteld wei gert Jos Coler zich echter dui delijk uit te laten. Het vermoeden dat het niet gangbare optreden van Frans Derks bepalend is geweest, wordt dan ook steeds sterker. Dat kan wellicht spoedig dui delijk worden. Volgens insiders beschikt de Bredanaar momen teel over kopieën van de scheidsrechtersrapporten. Me mo's die een interessante indi catie betekenen. Wanneer Frans Derks dan ook het stilzwijgen verbreekt, is het niet onmo gelijk dat enkele officials op het begaan van een free-kick worden betrapt. Wie er in dat gevat uit het veld wordt ge stuurd, moet worden afgewacht. (ADVERTENTIE) UTRECHT Ton van Kloos ter van de Vereniging Naarden heeft maandagavond de 1500 meter vrije slag het snelst af gelegd van alle in Europa uit komende zwemmers. De tijd van Van Klooster was 16.28,5, een nieuw Nederlands record. Het record stond reeds op zijn naam met 16.38.4. De Westduitser Hans Fass- nacht is de enige Europeaan, die dit jaar nog sneller was (16.25.2), maar hij zwemt in de Verenigde Staten. Het Europe se record is 16.19.9, gezwom men door Fassnacht. Van Klooster staat met zijn 16.28.5 zesde op de wereldranglijst. Ton van Klooster -vestigde in zijn 1500 meter-race ook een nieuw Nederlands record op de 800 meter: 8.41.8. Ook dit record was reeds in zijn bezit, en wel met 8.51.0. Wereldranglijst 1500 meter in 1972: 1 Cooper (Aus.) 15.57.7 (wereldrecord, 2 Demont (VS) 16.03.5, 3 Northway (VS) 16.11,6 4 Windaetht (Aus.) 16.20.3, 5 Fassnacht (WDld.) 16.25.2, 6 Van Klooster (Ned.) 16.28.5. Uitslag 800 m vrije slag da mes: 1 Hansje Bunschoten (Naarden) 9.17.7, 2 Anke Rijn- ders (AZPC) 9.22.3, 2 Gerda Lassooy (Kon.-AZ-HDZ') 9 47 4 4 Jetteke Slop (Kon. HZ-ADZ) 9.57.4. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM De 33-jari- ge Dick Schneider zal het ko mend seizoen als aanvoerder van Feyenoords eersite elftal gaan optreden. In overleg met de spelers heeft trainer Ernst Bappel gis teren deze beslissing genomen. Schneider verving oud-aan voerder Riinus Israel ook al vorig seizoen, toen Israel door de KNVB twee maanden uit zijn aanvoerderschap was omit- zett (Van onze werker). duivesportmode- Ton van Klooster: Bij we- reldtop. Jan Hajer: Prestaties leve. ren voor de commercie. (Van onze sportredactie) BIERVLIET Klaagde Wim de Waal vorige week na de ronde van Philippine nog over een tekort aan snelheid in de laatste kilometers van de koers, gistermiddag heeft de Axelse coureur toch wel bewezen weer helemaal terug te zijn. Terug na zijn schorsing, die hem noodgedwongen meer dan een maand op non-actief zette. In de ronde van Biervliet zege vierde De Waal op de manier waar in feite Toine van de Bunder patent op heeft. De Waal ging met nog meer dan zestig van de honderd kilome ter voor het stuur aan de haal om in die resterende kilome ters bijna heel het veld te dubbelen. De Trico-Noble-cou- ruer stelde met die ver reiken de solo zijn tiende zege van dit seizoen veilig. Uiteraard zal hij daar blij mee zijn. Blijer echter mag hij rijn met het feit, dat hij aan zichzelf heeft bewezen dat de gedwongen rustperiode geen nadelige consequentie^ voor de Wim de Waal: Ronde voorsprong op het peloton. vorm heeft gehad. Want De Waal triomfeerde gisteren schitterend. In uiterst „zuinige" stijl gleed de Axelaar door de miauwe straatjes van Biervliet. De Waal reed nogmaals alles naar huis. Eerzuchtig als hij is, rustte hij niet voordat al zijn belangrijkste concurrenten op één ronde zaten. Een karwei dat hij in veertien ronden klaarde. Op het moment dat De Waal het peloton achterhaalde waren Lau Verwey en Grand Thomas echter al gevlogen. Zij hadden de achtervolging ingezet, maar speciaal door het feit dat Tho mas (Trico Noble) er in het begin van de jacht maar wei nig voor voelde om Verwey be hulpzaam te zijn, kon ook dit tweetal de zege in ieder geval vergeten. Net als Toine van de Bunder en Peter Gödde, die met nog een paar ronden te rij den in de aanval gingen, zij het veel te laat. En net als Henk Stander en de steeds beter rij dende Tonnie Huijzen die ook nog het peloton verlieten, maar ook zij deden dat hoofdzakelijk om de sprint van de groep te ontlopen en niet met de bedoe ling een aanval te doen op de gistermiddag zeer sterk rijden de Wim de Waal. De ronde van Biervliet be gon overigens al met vuurwerk. Direct na de start zette Toine van de Bunder zijn aanval in. Hij reed een paar meter voor het peloton uit en bezorgde daarmee heel wat collega's moeilijkheden. Het peloton brak direct in stukken en man nen als Nederhof, Verbeke, Stander en Malcom Forster moesten keihard werken om niet onmiddellijk tot de kanslo zen te behoren. Trico No-ble was trouwens erg actief, want ook De Waal JHuijzen en Tho mas probeerden het. Net als Lau Verwey, maar zijn poging vond uiteraard geen genade in de ogen van de Zeeuwse favo rieten. Niemand kwam eigen lijk goed weg in de beginfase. De Zeeuwse vedetten bereikten allen dat de mindere goden snel van het parkoers verdwenen. Uiteindelijk wag het dan Wim de Waal die het wel lukte. En hoe. In twee ronden fietste hij vijftig seconden voorsprong bij elkaar. De uitslag: 1. Wim de Waal (Axel) 100 km in 2.28.17, 2 op 1.35 Grand Thomas (Philip pine), 3 Lau Verwey (Pijn- aeker), 4 op 1.55 Toine van de Bunder (IJzendijke), 5 Peter Gödde (Hardinxveld), 6 op 2.03 Henk Standeir (Oude Tomige), 7 Tonnde Huijzen (Kloetinge), 8 op 1 ronde Gernie van 't Geloof (Lage Zwaluwe), 9 Ger Neder- lof (Maarsen), 10 Johan van Waes (Aardenburg), 11 John ny Verbeke (IJzendijke), 12 Ad Hofstede (Wateringen), 13 Leen van der Wiel (Breda), 14 Terry Carroll (Philippine), 15 Ad Kraus (Oudenbosch), 16 Ad van Overveld (Zegge), 17 Geir- rit Koop (Wateringen), 18 Wim Schuurhuizen (Rotterdam), 19 op twee ronden Willy de Feber (Sluiskil), 20 Frans de Belie (Hulst). HILVERSUM (ANP). Het is al jaren een triest feit, dat de internationale tenniskampioen schappen van Nederland het vrijwel zonder Nederlanders moeten doen althans na de eerste ronde herenenkelspel. De spaarzame gelegenheden, waarbij Tom Okker acte de pre sence gaf daargelaten, is het een Nederlander slechts zelden vergund geweest door te drin gen tot een interessant stadium van de strijd. Ook deze keer zijn de vader landse gelederen op de eerste dag van het toernooi op de ba nen van het Melkhuisje reeds dadelijk ernstig gedecimeerd. Slechts Jan Hordijk en Jan Hajer overleefden de eerste ronde, met enige goede wil kan men dan ook de Tsjech Marian Laudin nog aan het genoemde duo toevoegen. Laudin heeft in middels de Nederlandse tennis- nationaliteit. Jan Hajer beet het felst van zich af. Hij gunde Fried Sehmitz, student rechten en twee jaar geleden vierde op de nationale ranglijst, geen game: 60 6—0. Een opzienbarende verrichting voor de 30-jarige ex-Davis-cupheld,al werd Sehmitz dan ook gekweld door rugpijn. Jan Hajer, in 1963 Nederlands kampioen, wil terugkomen. Het is niet zijn eerste poging, maar wei een van zijn resoluutste. „Ik bekijk het puur commer cieel. Als ik iets bereik, komt het me zakelijk ten goede. De mensen waren me aan het ver geten en dat kan ik als tennis- ïeraar niet hebben. Het wordt dus tijd mijn naam weer wat in de publiciteit te brengen. Eerst ging het nog niet zo best, maar op het ogenblik speel ik weer lekker." De oude vechter, die in vroeger jaren de Zuidafrika nen Diepraam en Drysdale niet zelden de stuipen op het lijf joeg, maakte een verrassend af getrainde indruk. Hajer: „Voor het eerst sinds 1969 ga ik het weer op de nationale proberen. Het ongeluk is echter dat ik wel niet geplaatst zal worden, omdat ik de afgelopen jaren geen resultaten heb gemaakt. En dan zul je zien dat ik na tuurlijk gelijk tegen Hemmes of Hordijk moet." ZAAMSLAG. Bij de kampieosnschappen vitesse ou de duiven, van de PV Herle ving te Kloosterzande bezetten drie duiven van de liefhebber J. Sponselee in de klasse ring duiven de eerste drie plaat sen. Bij de K. duiven werd A. Vervaet eerste met 9176 meters 2. J. Sponselee 9170,7. Bij de klasse jaarlingen is de uitslag K. duiven L R. de Booij, 2. A. Vercauteren en zoon. 3. J. Sponselee. Ringduiven: 1. R. de Booij, 2, 3 en 4. J. Sponse lee. Uitslag van het kringcon cours van W est-Zeeuwsch- Vlaanderen en Walcheren van uit Ruffec met een deelname van 295 oude duiven, hoogste snelheid 1013,58 meter per mi nuut. 1. Verkeste-Van de Bos sche, 2. mevrouw Rjsseeuw, 3. T. de Jonge allen té Oostburg, 4. J. van Gijs, 5. L. de Ruijter, Vlissingen, 8. J. Lecluijze Biervliet, 7. J. van Driel Groe de, 8. A. van Hijfte, 9. W. van Unen Oostburg, 10. G. Dusar- duyn Groede. Het rayon West Zuid-Beve land vloog met 55 oude duiven vanuit Ruffec. 1, 3 en 6. J. Claeijssen. Hoedekenskerke 9169,7 rrnpm, 2 en 5. G. van Strien Wolphaarsdijk 4. J. Ge luk Heinkenszand, 7. H. Jans sen, 8. L. Traas beiden te 's- Heerenhoek, 9. P. Schrijver 's- Heerarendskerke, 10. L. van Klooster Lewedorp. Vanuit Beaumetz met 696 jonge dui ven. 1. J. Traas 's-Heerarends- kerke 938,85 mprn, 2. D. A. Rijk Heinkenszand, 3, 6, 7 en 9. H. Streek 'sHeerarendsker- ke. 4. J. de Jonge 's Heeren- hoek, 5. Gebrs. Poelman 'sHeerarendskerke, 8. F. West dorp Heinkenszand. 10. G. Steenbakker Lewedorp met 316 oude duiven: 1 en 4. G. Verbart 085,39 mprn, 2. H. Jansse beiden te 'sHeeren- hoek, 3. H. Streek 'sHeera- renidskerke, 5. A. Moison 's Heerenhoek, 6. P. van 't West- einde Lewedorp, 7. W. Raas 'sHeererihoek, 8 en 10. C. Her mes Lewedorp, 9. Steenbakker Lewedorp. Met moed vooruit Bosch- kapelie met 188 jonge duiven. 1. E. Pieters, 2. A. Verbraec- ken, 3. P. van de Veen, 4. P. Dobbelaar, 5. A. Nicolaas, 6. J. Erpelink, 7. Th. Hayette, 8. J. de Klerck, 9. J. Stallaert, 10. D. Dobbelaar. Met 75 oude duiven 1 en 2. J. Wouters 3, 4, 5, 6, 7 en 8 L. Lauret, 5. P. van de Veen, 10. J. de Rijk. De Snelle Duif Olinige van uit Quievrain met 200 jonge duiven: 1. J. van de Braniden- B. 2. Ch. de Beun, 3. L. de Wit, 4. Ch. van de Branden, 5. A. Seghers, 6 en 9. Ch. Wil- laert, 7. E. Bosschaert, 8. R. Willaert, 10. J. Goovaert, met 195 oude duiven, 1. 3 en 6. Em. Piessens, 2 en 4. R. van Haver, 4. C. van Duysse, 7. P. Bolssens-Drunont, 8. A. de Bakker-Koemans, 9. Ed. Wil laert, 10. J. de Wit. De Reisduif Philippine van uit Doornik met 197 jonge duiven. 1. H. de Clerq, 2, 3 en 5. J. F. de Mul, 4. L. Taalman, 6 en 7. W. Clippelaer, 8. Fr. Roegiest, 9 en 10. L. Moerman. Met 84 oude duiven: 1, 7 en 10. F. Roegiest, 2. C. de Clerq, 3 en 5. A. de Krijger, 4. L. Breepoel, 7. O. Haers, 6. M. van Lent, 9. F. Verstelle. Rayon West-Zuid-Beveland Doornik met 196 oude duiven. 1 en 5. P. Poortvliet Baarland 1039,05 mpm, 2. L. Traas 3 en 9 S. van Eijkeren beiden te 's- Herenihoek, 4. W. Visser 's- Heerarendskerke, 6. W. Raas 's-Heerenhoek, 7. D. Rijk Hei- kenszand, 8. P. van 't Westein de Lewedorp, 9. J. van Eijke ren 10, Th. Vreeke beiden 's- Heerenhoek. Vanuit Dourdan met 298 oude duiven, 1, J. Buize Lewedorp 938,mpm, 2. P. van 't Westeinde Lewedorp, 3. P. Schrijver 's-Heerarends- kerke, 4. M. Koens Lewedorp, 6. H. Jansse, 6. G. Verbart, 7. J. van Eijkeren allen te 's- Heerenhoek, 8. J. Wauters 9. M. Boudens, beiden te Kwa- dendamme, 10. J. Blom Elle- woutsdijk. De Voorwaarts Zaamslag- veer vanuit Strombeek. Met 215 jonge duiven hoogste snel heid 1122,3 mpm, 1. C. Bare- man. 2. J. Bakker, 3, 4 en 8. P. Koopman, 5, 6, 9 en 10. H. de Feijter Axel, 7. D. Bare- man dz met 55 oude duiven. 1. H. Dubois Axel 1124,8 mpm, 2. F. Scheele, 3, 5 en 10. D. de Jonge, 4 en 6. W. de Putter Axel, 7. H. de Feijter Axel. 8. C. van Boven Axel, 9. Chr. Cornelissen. De Reisduif Met 237 jonge duiven 1. en 9. J. Deunink 1209,90 mpm, 2. R. Simpeiaar, 3, 5 en 10. P. Verdunnen, 4 en 6. C. Klaasse, 7. E. Pieters, 8. J. Versprille, oude duiven: 1. E, Pieters, 1193,08 mpm, 2 en 9. J. Versprille, 3, 6 en 8. J. de Smidt en zoom, 4 en 7. Ch. van de Bossche, 5, F. Scheele, 10. J. van de Lijke. Kampioenschappen vitesse hok: 1. E. Pieters 554 punten, 2. A. Boeckhout 536, 3. C, Klaassen 518, Midfond hok: 1. J. van de Lijke 837, 2. F. Scheele 815, 3. H. Schatteet 782. Vitesse duif: 1. F. Scheele 257, 2. E. Pieters 244, 3. A. Boekhout 235. Midfond duif: 1. enSchautteet respectie velijk met 356 en 343 punten, 3. J. van de Lijke 298, 4. E. Pieters 298. (Van onze werker) dulvesportmede- HILVERSUM (ANP) Hoe riskant en ondankbaar het op zetten van een internationaal tennistoernooi van enig niveau dezer dagen is, hebben de or ganisators van de open tennis kampioenschappen in Hilver sum maandagmorgen ervaren. Toen, een uur na de aanvang van de wedstrijden op de banen van het „Melkhuisje" kwam een telegram binnen van de Spaan se tennisbond, waarin in laco nieke bewoordingen de mede deling werd verstrekt dat Ma nuel Orantes en Andres Gime no in Hilversum verstek laten gaan. Zo zag toemooi-directeur Jan Mulder zich in enkele se conden beroofd van zijn twee voornaamste trekpleisters: de Spanjaarden waren ais eerste en tweede geplaatst. Een reden gaf de Spaanse tennisbond niet op, doch het was vooral de zin: „Tojt onze spijt kunnen wij op het laat ste moment het programma van onze spelers niet meer veran deren", die de woede van Mul der opwekte. „Het is een schan daal. We waren rond en om on3 op zo'n manier in de kou te laten staan, daar heb ik geen woorden voor. Ze zeiden wel dat Gimeno en Orantes veel punten zouden missen in de Grand Prix van de ILTF, maar daar is deze week helemaal geen toernooi van". Was dé overeenkomst met heide vedet ten werkelijk waterdicht? Mul der: „Ja, wat is waterdicht? Die twee staan onder contract bij Dunlop en hun komst was ons indertijd toegezegd. We hebben vorige week trouwens nog onderhandeld". Vaststaat inderdaad dat de Spaanse top- twee van wie Manuel Orantes (Manoio 2) dit jaar de halve finale van Wimbledon bereikte, een niet onaanzienlijk startgeld had kunnen toucheren. Het was waarschijnlijk niet vol doende in de ogen van de ve detten, van wie Gimeno vorige week trouwens geblesseerd was. Het is overigens niet de eerste keer dat een speler Hil versum laat ligen om elders de kas te spekken. Tot zijn leed wezen heeft Mulder in het re cente verleden een soortgelijke affaire beleefd met Manuel Santana, ook een Spanjaard. Zwemmen Johan Sohans em de Argentijn Horacio Igle- sias hebben bij Quebec voor de derde achtereenvolgende maal de 24 uurszwemwed strijd van Lotuque gewonnen. Ze legden in deze marathon voor koppels in het meer van St- Louis 179 rondien af, het geen een nieuw record ia. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Een Philips batterij is eigenlijk een schitterende verpakking om een heleboel stroom... J ZAAMSLAG De Concours- bond Zuid-Beveland nam met 859 oude duiven deel aan een wedvlucht vanuit Beaumetz. De hoogste snelheid bedroeg 991,07 meter per minuut. 1 Combinatie Steienhard-Prinoen, Goes. 2 en 9 G. Verbart. 's Heerenhoek. 3 en 8 M. Je- remtasse. Wemeld'inge. 4 H. Janse. 's Heerenhoek. 5 H. Streek, 's Heer Arendskerke. 6 en7 M. Pieterse, Wemeldin- ge. 10 A. Moison, 's Heeren hoek. Met 2089 jionge duiven, snelheid eerst aankomende dluif 963,36 meter per minuut. 1 C. Zegers, Biezelinge, 2 J. de Jonge, Goes, 3 A. de Nooi- jer, Goes. 4, 5 en 10 M. Jere- miasse Wemeldinge. 6 G. de Bond, Goes. 7 J. Traas, *s Heer Arendskerke. 8 E. Vermans, Yerseke, 9 D. Rijk, Heinkenszand, A GROTE MARKT 25 BREDA

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5