HOOIBROEI OORZAAK YAN BRAND IN LANDBOUWSCHUUR WERKEN IN DE HITTE „Tropeïiiïjdeó" voor aantal kantoren Mevrouw Van Rijsingen Steeman veriaat na 13 jaar Ovezande EVENEMENTEN IN IJZENDURE KINDEREN IN 'S-HEERENHOEK HERREN NOG EEN FIJNE MORGEN VOOR DE BOEG Dof, kleurloos haar? Bundeling verkoop en produktie braadroosters stad streék Hulster brandweer staat machteloos Aanhoudend warnx STRANDWEER Inwoonster Goes omgekomen Lijk vermiste Bergenaar gevonden ZEVEN LICHT GEWONDEN „Stem der hoop" naar Goes BELGISCH SCHIP WEER VLOT „VERPLEEGSTERSWERK ECHT NIET BEU" Groningse Fusies JL Geen vlucht haarkleurversteviger Dodelijk ongeval op brug over Oude Maas DOOR STEEN GETROFFEN Verkiezingen in De Jeugdhoeve Donderdag 20 juli 1972 3 (Van een onzer verslaggevers) HULST Een felle uit slaande brand heeft gistermor gen in korte tijd een Iand- bouwschuur in het Hulster buurtschap „Schuddebeurs" volledig in de as gelegd. De ooorzaak is waarschijnlijk hooibroei. De vrijwillige brandweer slaagde erin om enkele belendende percelen, waaronder een varkensstal, te behouden. De brand werd tegen kwart voor elf ontdekt en de eerste brandweerwagen was korte tijd daarna ter plaatse. De spuitgasten konden aanvanke lijk weinig uitrichten tegen de hoog oplaaiende vlammen en concentreerden daarom hun aandacht op de omringende gebouwen. Omwonenden had den al voor de komst van de eerste brandweerwagen kans gezien om de levende have uit de landbouwschuur los te la ten. Slachtoffers zijn er daar door niet gevallen. Het ge- b uw zelf brandde tot de grond toe af. In de loop van de middag hebben brandweer lieden de wankele restanten omgetrokken met het oog op instortingsgevaar. Tot onge veer kwart over zes is men met de nablussingswerkzaafn- heden bezig geweest. Het vuur werd aanvankelijk bestreden met drie hoge druk stralen en later met vier lage druk. Hoe groot de aangerichte schade precies is, zal waarschijnlijk pas vrijdag bekend zijn, om dat dan de experts waar schijnlijk poolshoogte komen nemen. Volgens brandweer commandant J. Janssens is die schade op dit moment niet te schatten. Hij heeft gisteren wel melding gemaakt van het feit, dat de uitrukkende brandweerwagens in de Gent se straat veel hinder hebben ondervonden van foutief ge parkeerde auto's, waardoor enige vertraging ontstond. De afgelopen dagen heeft de Hul ster vrijwillige brandweer ook weer last van 'n overstelpende publieke belangstelling, elke keer als de brandweersirenes gaan. De nieuwsgieringheid van veel vakantiegangers is vaak zelfs zo groot, dat voor de brandweerwagens de vrije doorgang wordt belemmerd. „Als het publiek goed zou uitkijken, is het zo'n probleem nog niet, maar dat doen ze niet", aldus de brandweer commandant, die zich enigs- toont over de toeloop van zins ongerust toenemende brand. Dit is voornamelijk toe te schrijven aan het feit, dat bij brandalarmering over dag de sirenes nog worden ingescha keld. In de avonduren schakelt men automatisch over op stil alarm. „Ik vind dat de politie met name maar eens moet kijken naar die fout-parkeerders", zo meent de heer Janssens, die daaraan toevoegt, dat aan het probleem van de overmatige publieke nieuwsgierigheid nauwelijks iets te doen is. 9 Kinderen spelen tussen de resten van de afgebrande schuur. Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het KNMI op woensdag om 18.00 uur. Aanhoudend warm met plaatselijk onweer- Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland! Voor vrijdag: aantal uren zon: 5 tot 13; min. temp: 3 tot. 7 graden boven normaal; max temp: 3 of meer graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur' 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon: 5 tot 13; min. temp: 2 tot 7 graden boven normaal; max temp: 3 of meer graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur. 95 procent; kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Aan de warme oostelijke luchtstroom komt nog geen einde. Het kwam op enkele plaatsen gistermiddag en avond tot een warmte-omweer, maar de zomer herstelde zich snel met warme lucht. Ook vandaag overwegend zonnig en slechts een kleine onweer kans m de middag, matige oostelijke wind temperatuur 26 tot 28 graden. Zeewater 18 graden. Vooruitzichten: wel licht deze hele week aanhou dend warm strandweer met vrij veel zon. hoogwater Morgen, vrijdag 21 juli Bergen op Zoom 11.41, Hans- weert 10.49 en 23.23, Tenneu- zen 10.23 en 22.55, Vlissingen 9.45 en 22.27, Wemeldinge 11.31 en 23.59- waterstanden Konstanz 367 (onv), Rhein- felden 268 (plus 6), Straats burg 264 (min 4), Plittersdorf 402 (min 7), Maxau 465 (plus 1), Plochingen 125 (min 1), Mannheim 274 (min 4), Stein- bach 121 (min 8), Mainz 275 (min 3), Bingen 168 (min 5), Kaub 192 (min 6)„ Trier 229 (plus 1), Koblenz 194 (min 4), Keulen 159 (min 11), Ruhrort 325 (min 10), Lobith 946 (min 8), Pannerdense kop 916 (min 9), Nijmegen 744 (min 6), IJs- selkop 246 (min 2), Eefde IJs- sel 328 (min 2), Deventer 266 (min 4), Monsin 5468 (plus 14), Borgharen 3898 (plus 43), Belfeld 1093 (min 2). Grave beneden de sluis 473 (min 28). (Van onze correspondent) GOES Op de secundaire weg 7 ter hoogte van de krui sing Wilhelminadorp-Langeweg heeft een dodelijk verkeerson geval plaatsgevonden, waarhij mevrouw Felius oud 60 jaar afkomstig uit de Nachtegaal laan te Goes is overleden. Mevrouw Felius kwam de voorrangsweg opgereden toen uit de richting Goes een per sonenauto kwam aangereden, bestuurd door mevrouw J.A.H. v-d. V.B. uit Rucphen. Zij werd door de auto gegrepen en is ter plaatse o verleden. (Van onze correspondent) WEST-KAPELLE Ter hoogte van Vlissingen is het lijk aangespoeld van de heer G. A. de Rooij geboren 10-1- 1934 uit Bergen op Zoom. De man was op 13 juli met zijn rubberbootje voor de kust na bij Valkenisse omgeslagen. Hot rubberbootje is later leeg aam het strand aange spoeld. In de kano hadden in eerste instantie gezeten de heer De Rooij en diens echtge note. De echtgenote was zwemmend terug naar de kust gegaan en de heer De Rooij wenste nog even in de kano te blijven. Later werd het rub berbootje leeg aam het strand teruggevonden. Aangenomen wordt dat de heer De Rooij met zijn rubberboot is omge slagen. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK Dins dagavond laat heeft op de Zuidsloeweg ter hoogte van 's- Heer Arendskerke een ongeval plaatsgevonden, jwaarbij zeven personen per ambulance moesten, worden overgebracht naar het St. Johanneszieken- huis te Goes. Het was een eenzijdig onge val met een personenauto die bestuurd werd door G.G.L. uit 's-Heerenboek. De rechterach terbamd is hoogstwaarschijn lijk geklapt, waardoor de auto diverse malen over de kop is geslagen. In de auto bevonden zich naast de bestuurder dienst echtgenote en vijf kin deren. Allen konden na behan deld te zijn weer huiswaarts kenen. Het werk aan de verhoging van de Scheldekade in Terneu- zen op Deltahoogte is zo ver ge vorderd dat bij laag water reeds te zien is hoe de nj.ey.we zeewe ring in de oude buitenhaven zal komen te liggen. Het storten van de steen voor het dijkli- chaam trekt veel bekijks. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het team van üe radio-evangelisatie „De stem der hoop" brengt van 24 tot en met 28 juli een bezoek aan Goes en Noord-Beveland. Het team bestaat uit het „Deep river quartet", dat gos pels zingt en de predikanten A. F. Steens uit Goes, M. van Kerkvoort uit Rotterdam en H. J. Smit, redacteur van het tijdschrift „Houvast" en van 1955 tot 1961 predikant te Goes. Het team staat dins(dag met een stand op de markt in Go-es. (Van onze corresDOndent) WEMELDINGE Op de Oosterschelde ter hoogte van boei 18 is het Belgische mo torschip Astrid, kapitein de Ronde, omhooggevaren. Het schip is 300 ton groiat en geladen met 265 ton superfos faat onderweg van Rotterdam '.aar Frankrijk. Te 18.00 uur konden de sleepboten Avant 15, Cobiie M. en Amjo vam W. Mullers sleepdiensten N.V. uit Terneuzen de Astrid uit zij-n netelige positie bevrijden. (Van een onzer verslaggevers) BREDA/ROOSENDAAL/GOES Ook als het om de aanpassing van de werktijden bij tropische temperaturen gaat, kunnen de Nederlanders maar'moeilijk één lijn trek ken. Voor zover er van aanpassing sprake is, geldt dat voor sommigte overheidsdien sten. In Breda bijvoorbeeld was gisteren op het belastingkantoor bijna niemand na drieën meer aanwezig. De meeste dienaren van de fiscus waren om zeven uur 's mor gens al begonnen. De gemeente Breda trof ook geen halve maatregel. Wie wil, kan van middag om drie uur naar huis, maar dan moet hij vamnorgen wel om half zeven klaar wakker achter zijn schrijftafel hebben gezeten. In Goes geldt een analoge maatregel, in Axel kent men de variabele werktijd al lang en op het Zeeuwse provincie huis geldt al van mei af een zomerdienst. De meeste andere gemeenten in West-Brabant en Zeeland werken stug door, net als de meeste particuliere be drijven. Behalve dan de me taalsector De Schelde, De Etna want daar heeft men van warmte noch werken last: ze genieten van een coll'ectie- (Van een onzer verslaggevers) OVEZANDE Mevrouw A. A. van Rijsingen-Steeman stopt per 1 oktober met haar werk als wijkverpleegster van het Wit-Gele Kruis in Ovezande en Kwadendamme. Ze gaat naar Heel bij Roermond. In het daar gevestigde zwakzinnigenverpleegtehuis huize St. Anna wordt ze hoofd van het paviljoen voor oudere meisjes. „Ik ben het wijkver- pleagsterswark hier echt niet beu", vertelt mevrouw Van Rijsinigen. „Ik heb heel aardige eotüega's en de mensen hier zijn heel pret tig. Maar de baan in Heel was een zeer aantrekkelij ke aanbieding en het werk lijkt me wel wiat". Mevrouw Van Rijsangen is dertien jaar werkzaam geweest in Ovezande en Kwadendiamme. Vooaldat ze naar Ovezande kwam, woonde de wijkverpleeg ster, die van origine een Groningse is. in Amster dam. Mevrouw Van Rijsimgen kan zich nog erg goed her inneren dat ze toen ze nog maa-r pas in Ovezande woonde, erg veel moeilijk heden had met het dialect dat er gesproken werd. „Ik had eens een patiënt", zo vertelt ze, die klaagde over pijn in zijn „rik". Ik dacht eerst dat ie het over zijn bibs haid, ma-ar even later bleek dat hij z'n rug be doelde". Over het samenwerken van kruisverenigingen zegt mevrouw Van Rijsingen: „Dat vind ik nu een moei lijke zaak. Die kleine vere nigingen kunnen het in de ze tijd nauwelijks bolwer ken, maar ik geloof dat het verschil in goedsdienstige opvattingen toch wel een grote belemmering zal vor men voor fusies op dit ge bied. Vooral w-at ouidere mensen hebben er een beetje moeite mee en daar om zie ik een echte fusie van de verschillend geaarde kruisverenigingen voorlopig echt nag niet zitten", zo besluit mevrouw Van Rij- siragen. ve vakantie. De voor zijn personeel „tropentij den" ingesteld, op basis vai heeft vrijwilligheid. Op alle afdeiin gen mag men om vier uur 's middags desgewenst naar staand of zwembad gaan, mits de vijf kwartier inhaalt. 's mor en, en ermee is. Voor het publiek betekent dit geen wijziging. Overigens ble ken niet alle ambtenaren van het aanbod gebruik-te maken zodat bijna alle afdelingen be zet bleven. „Je kunt het publiek laten' Ook in Bergen op Zoom was men niet v-an plan de werktij den te veranderen. In Termeu- enkele behoefte aam wijzigm gen te hebben. Men zit er in een splinternieuw stadhuis, voorzien van een ultramoderne en prima ft conditioning. riabele werktijden in de gaten houdt. Ook al omdat men in zo'n modern gebouw huist, wordt er in Vlissinigen bij de ge meente niet aan - gedacht om 's middags voor de warmte- godf op de vlucht, te slaan. Voorlichter R. Smulders wist echter wel mee te delen, dat de gemeente-ambtenaren hoogstwaarschijnlijk over eni ge tijd kunnen beschikken over de „variabele werktij den". Het georganiseerd over leg heeft hierover gistermid dag vergaderd en zich in prin cipe akkoord verklaard. Op de burelen van de pro vincie Zeeland irf" de Abdij te Middelburg blijkt men al sinds mei zomertijden te heb ben. Voor het eerst werkt men dit jaar gedurende de zomer maanden in plaats van tot half zes tot vijf uur. Men begint dan natuurlijk 's morgens een half uur eerder. Op wij dagen werkt men maai- tot half vijf. In januari volgend jaar zullen variabele werktijden worden ingevoerd. In Etten-Leur ver klaarde men op „personeelsza ken" van de gemeente: „Me neer, wij hebben er zelfs niet aan gedacht. De zomerhitte is meestal maar van zeer korte duur. Andere werktijden zou den problemen opleveren voor het publiek". Tenslotte bleek men bij 's rijks belastingen in Goes (inspectie Zeeland) niet te prakkizeren over eerder naar huis gaan. Een teleurgestelde typiste: „Nee hoor! Dat we het warm hebben? Daar houden ze hier nooit rekening mee.'"... ij in 21 light-proof tinten herstelt de kleur van uw haar. BETER DAN BEST! (Van een onzer verslaggeversl IJZENDIJKE In het ka der van de manifestatie „YVest-Zeeuwsch-Vlaanderen presenteert" worden in de ko mende dagen verschillende evenementen in IJzendijke ge houden. Vanmiddag (donderdag) kan mem de schilder Dolf Jaspers van 2 tot 4 uur aan het werk zien. Zaterdag 22 juli geeft de heer A. W. Risseeuw uitleg over heemkundige merkwaardighe den. Dinsdag 25 juli geven de heren De Poorter en Van Op- dorp een demonstratie stoelen matten (van 10-12 uur en van 2-4 uur). Op woensdag 26 juli zijn mevrouw Van Hamegean- Visser en mevrouw Labijt-De Bruijne (van 2-4 uur) bezig met kantklossen. De heer L.W. van Witsem Iaat (van 2-4 uur) op donderdag 27 juli zijn houtsnijwerk zien en op vrij dag 28 juli is de heer Pleijte (van 2-4 uur) aan het netten boeten. Al deze activiteiten vinden in het cultureel cen trum aan de Markt plaats, op zaterdag 29 juli begint om half drie een internationaal toer nooi met de krulbol. Om half vijf is er een seriebolling waaraan ook door het publiek deelgenomen kan worden. De ze boiling vindt plaats op het terrein bij de Korenmolen. (Van een cmzer verslaggevers) MIDDELBURG-BREDA Te Middelburg heeft vanmid dag een gesprek plaats met de zestien personeelsleden van de grill-afdeling van Kroon en Co, die „op papier" worden overgeplaatst naar de Handels onderneming BKI (Barbecue- King) te Prinsenbeek. Kroon en Co, BKI en de eveneens te Prinsenbeek ge vestigde Fri-Jado behoren alle tot de moedermaatschappij OGEM te Rotterdam en de genoemde verschuiving heeft dan ook geen enkele conse quentie voor de betrokken* werknemers. Zij blijven onder dezelfde .omstandigheden en condities' te' Middelburg wér ken. De enige beweegreden is dat de zestien Kroon-werknn- mers, die belast zijn met de vervaardiging van de braad roosters voor kippen en kui kens onder de zelfde noemer worden gebracht als de han delsorganisatie. aldus BKI. (Van onze correspondent) DORDRECHT Op de ver- keersbrug over de Oude Maas tussen Dordrecht en Zwijn- drecht is gistermorgen de 32- jarlge heer C. D. Kors uit Kapelle-Biezelinge bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Het slachtoffer dat met zijn auto in de richting Rotterdam reed, overschreed de witte streep in het midden van de rijbaan en reed tegen een uit de richting Zwdjndirecht ko mende vrachtwagen-combina tie. (Van onze correspondent) GOES Nabij het Shell station op rijksweg 58 is me vrouw Z. uit Assen en Delft door een opspringende steen vanonder een grasmaaimachi- ne bestuurd door F.J.W. uit Hoogerheide, getroffen. Mevrouw Z. liep een dusda nige hoofdwond op, dat zij per -ambulance moest worden overgebracht naar het St. Jo- annaziekenhuis te Goes. (Van een onzer verslaggevers) 's-HEERENHOEK Het was gisteren erg warm op de tweede dag van het kinderva kantiewerk in 's-Heerenhoek. Enkele kinderen kregen een beetje last van de hitte, maar gelukkig knapten ze al spoe dig op. De droge kelen van de andere kinderen werden ge smeerd met chocolademelk en limonade. Het vakantiefeest voor de kinderen uit 's-Heerenhoek en omgeving begon gistermorgen weer in de Jeugdhoeve, waar ze hun werkstukjes, waaraan ze maandag waren begonnen, afmaakten. Toen het erop zat, knutselden de kleinsten fraaie slingers in elkaar voor de gro te zaal van de Jeugdhoeve, waarin morgen in de voor middag het programma een extra feestelijk tintje moet krijgen. De wat oudere kinde ren waren ondertussen druk bezig met de voorbereidingen voor die feestelijke morgen, want het is de bedoeling dat er dan toneelstukjes, voor drachten en dergelijke uitge voerd worden. Tussen de middag mochten alle kinderen blijven eten. Op het menu stonden frites en een vla-flip. Na het eten stond een grote speurtocht op het programma. De kinderen lie pen in acht groepen (groot en klein door elkaar), die onder leiding stonden van een leider of leidster. De tocht ging door 's-Heerenhoek. De route die gelopen moest worden, stond aangegeven op de opdrachtfor mulieren die de groepen meekregen. Er waren punten te verdienen voor goede ant woorden, voor de tijdsduur waarin de groep de route af legde en voor het maken van 't zinnetje „dat had je nooit gedacht" waarvan de letters tijdens de tocht gezocht moes ten worden. Onderweg kregen de kinderen van een plaatse lijke middenstander een trak tatie aangeboden. De uitslag van de speurtocht was: 1 groep H o.l.v. Marijke Peeters met 960 punten, 2 groep B o.l.v. mevrouw Crae- nenbroeck-De Hond met 929 punten en 3 groep G o.l.v. juffrouw Marlie met 909 pun ten. Tijdens de feestmorgen van vrijdag worden in de Jeugd hoeve echte verkiezingen ge houden. Het gaat erom wie de beste Swiebertje en wie de beste Pippi Langkous van 's- Heerenhoek en wijde omtrek wordt. Als de uitslagen daar van bekend zijn en de diverse toneelstukjes zijn opgevoerd, wordt de zaal verduisterd voor een filmvoorstelling. Daarbij hoort ook een dia-serir over 's-Heerenhoek, waaraan een quiz is verbonden, 's Middags gaan de kleintjes naar de speeltuin in Nieuwdorp, ter wijl de groteren op de fiets stappen voor een oriëntatierit naar de Weeltjes.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 3