Middelburger onder indruk van missiewerk TERNEUZENSE HORECA: HET GAAT SLECHT Zandplaat is dreigend gevaar PATRIA UITSLAGEN VAN SCHIETINGEN Dagelijks volle bussen naar stranden Groot gebrek aan klandizie Voorlichting verkaveling bij Kapelle Wachttijd telefoon aansluiting nu sterk bekort Veel bessen van goede kwaliteit Wfïl streek BETAALBAAR TERNEUZEN VAN SBM Middelburgse raad bespreekt kredieten DALET BALSEM Garagebedrijf publiekelijk verkocht Afscheid van familie Van Bennekom VLAAMSE KREEE Donderdag 20 juli 1972 i j (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Temidden van dorre vlakten met hier en daar een uitstulpende steen klomp van miljoenen tonnen zwaar en onder een alles bla kerende zon liggen aan de Oranjerivier, die Zuid-Afrika van Zuidwest-Afrika scheidt, de rooms-katholieke missies van Springbok en Pella. Sobe re met golfplaten bedekte ge bouwen dragen duidelijk de kentekenen van doe-liet-zelf- arbeid- Onder leiding van broeder Cornells van 't West einde (60), wiens wieg in het Zeeuwse 's-Heer Arendskerke stond, werd deze primitieve nederzetting gebouwd. Een 20-tal geestelijken en leken geeft hier les aan leer gierige Afrikaanse jongens en meisjes. Er- is ook een am- bachtsschooltje, waar enig teohnisch onderricht wordt ge geven. De heer J. van de Lin de uit Middelburg keerde on langs terug van een bezoek aan dit stukje ontwikkelings werk. Hij vertelt: „Wij Neder landers vinden dat elektrisch licht net zo gewoon is als ons dagelijks zonlicht. Maar daar in Springbok en Pella gaat de zon 's zomers om 8 uur onder en 's winters om 6 uur en dan is het aai'dedonker onder de paar overkapte vierkante me ters, die de meesten hun wo ning moeten noemen. Deze jongens van dat ambachts schooltje hebben geen brom mer, roken geen sigaretten, eten geen patat frites of kro ketten en hebben niets. Ze werxen en leren om uit het moeras van onwetendheid en fatalisme te geraken. Er is een apartheidspolitiek in Zuid-Af rik», maa'r niet in de rooms- katholieke missie, daar is de huidskleur geen maatstaf. Daar zijn gekleurde paters en onderwijzers en blanken. Ik ben ervan overtuigd dat die jongens en meisjes daar in die rooms-katholieke missie met die hardwerkende paters en broeders, onder leiding van een jonge bisschop met mo derns ideeën, een grondslag vormen voor een toekomst waar alle mensen in dat schat rijke land Zuid-Afrika geluk kig samen kunnen leven, on geacht welke huidskleur zij (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In deze bloedwarme dagen gaan de horecabedrijven in Terneuzen gebukt onder een opvallend gebrek aan klandizie. De meest aanlokkelijke menu's met dito prijzen missen hun doel. Zonder uitzondering lopen de zaken niet naar wens. Alle exploitanten zijn het er over eens dat 1972 wat de omzetten betreft ver achter blijft ten opzichte van vorig jaar. (Van onze correspondent) Op maandag 14 augustus om 2 uur 's middags zal in het gemeenschapshuis „De Vroone" in Kapelle een informatieve vergadering beginnen over de ruilverkaveling Kapelle-We- meldinge. Deze is bestemd voor de grondeigenaren uit Kapelle en omgeving en zal plaatsvinden onder leiding van de centrale cultuur technische dienst. Er zal een toelichting' wor den gegeven op het ruilverka- velingspian voor dit gebied, de procedure bij deze verkave ling en de etemming. Verder zullen vragen beantwoord worden. Vanaf 27 juli zullen gedurende een maand op de gemeentesecretarieën van Goes, Kapelle en Reimerswaal ter inzage liggen een afschrift van het rapport vam de centra le cultuurtechnische commissie te Utrecht over deze ruilver kaveling. Hierin wordt uitvoe rig weergegeven hoe de toe stand is en waf er moet veran deren. Bezwaren tegen de voorstellen voor ruilverkave ling van dit gebied kunnen binnen een maand na 27 juli worden ingediend bij Gedep. Staten van Zeeland. Achter de oorzaak van deze malaise in de horecasector worden vooralsnog' vraagte kens gezet. Daarbij wordt het weer niet zonder meer als de grote zondebok naar voren ge sehoven. De heer J. de Zeeuw van hotel-restaurant Des Pays Bas zegt: „Inderdaad, het gaat bui tengewoon slecht. Dat ligt vol gens mij niet aan de mensen die roet dit warme weer naar de kust trekken en daar pot verteren. Ik heb sterk de in druk dat het komt door het te vroeg uitbetalen, namelijk in mei al, van de vakantiegelden. Er is een hoop mensen die dit vakantiegeld besteedt aan de aankoop van een kleuren-tv, een wasmachine of een ander groot stuk voor de huishou ding. En als het eenmaal va kantie is, is het geld op en blijven de mensen noodge dwongen thuis. Ik heb deze zomer nog geen drukte in rndjn zaak meegemaakt." Ook de heer P. Standaert van Grand hotel-restaurant, Rotterdam bevestigt dat ook in zijn etablissement een on welkome rust is neergedaald, „Natuurlijk slokt de kust met dit mooie weer veel van onze klanten op. Maar dit jaar is het toch wel opvallend stil. Ik geloof dat ook de prijzen in de horeca een rol spelen. Aan de andere kant is een toeristen- menu van 8,- toch best be taalbaar. Verder is het moge lijk dat de oorzaak van de bedrijfsslapte gezocht moet worden in een te grote sprei ding van de vakanties. Maai de werkelijke oorzaak is moeilijk op te sporen." Lunchroomexploitant H. van Assche noemt zijn bedrijfsre sultaten dit jaar zonder meer bedroevend. „Het voorseizoen was al slecht en nu is het niet veel beter. Na de opleving vo rig najaar na het moeilijke btw-jaar 1970 had ik voor dit jaar een voortzetting van de gunstige resultaten voor moge lijk gehouden. Maar het is to taal anders verlopen. Mogelijk komt het door de enorme trek naar het buitenland. Maar ik geloof meer dat de mensen een stuk zuiniger zijn gewor den. Er wordt minder voor een etentje buitenshuis uitge geven. Klanten die normaal een oompleet menu bestelden doen het nu af met een portie frites met kroket." (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Donderdag 27 juli wordt de capaciteit van de telefooncentrale te Terneu zen met 400 nummers uitge breid. Een 120-tal gegadigden voor een telefoonaansluiting beeft enige tijd op aansluiting moe ten wachten, omdat de centra le geheel bezet was. PTT kan aan verzoeken om een tele- fooniaansküting nu weer op korte termijn voldoen hebben. Er zijn daar nog on beperkte mogelijkheden. Mo gelijkheden die veel gemakke lijker te realiseren zijn dan bijvoorbeeld in een land als Israël. Het regent daar om de vier tot zes jaar. De grond is echter zo vruchtbaar dat er toch plantengroei mogelijk is, al is het 'schamel. Water brengt hier de vruchtbaarheid tot zo'n bloei, dat de dorre vlakte met hier en daar een laag struikje als bij toverslag in een paar dagen tijd één bloementapijt vormt met kleu ren van maagdelijk wit tot hartstochtelijk rood. Er is wa ter in de Oranjerivier, er zijn kostbare stuwdammen door de regering aangelegd en er ko men er nog meer, want noig steeds vloeit dit kostbare, -le venskrachtige water onge bruikt naar de oneindige oce- Die patera en broeders heb ben elektrisch licht. Zij weten dat dit licht niet alleen ge bruikt kan worden om de zon te vervangen, maar ook om warmte te brengen in de har ten van de mensen- Zij willen buurtgebouw-en bij deze men sen stichten, zodat iedereen, die daar behoefte aan heeft en dat zijn -er zeer velen 's avonds daa-r naar toe kan gaan. In dat buurtgebouw zal niet alleen voorlichtende ont spanning zijn, maar ook gele genheid tot zelfstudie". De heer Van de Linde zegt dat hij bijna nooit iets aan ont wikkelingshulp heeft gegeven, omdat hij meende dat hij dat via zijn belastingbiljet genoeg deed. „Bovendien loop ik er niet zo warm voor. Een groot gedeelte van het geld komt toch niet op de plaats waai- de gever het voor bedoeld heeft. Maar voor deze gebouwen zo als in de missies van Spring bok en Pella geef ik wel geld. Dit zijn objecten waar het geld dat gegeven wordt zander tussenstation, zonder kosten op de plaats komt waarvoor het bedoeld is". De heer Van de 'Linde wekt iedereen, die on der de indruk van het boven staande is gekomen op de mis sies van Springbok en Pella te steunen door een bijdrage te storten op giro 57892 t.n.v. de geöroed-ers Van 't Westeinde te "s-Heer Arendskerke. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De bussen van de SBM in West- Zeeuwsch-Vlaanderen hebben het in deze zomerse dagen bij zonder druk met het vervoer van badgasten naar de stran den van Zeeuwsch-Vlaanderen en België. Honderden miensen maken Een hete dag in Terneuzen. De terrasjes aan de promenade blijven leeg, tot groot ongenoe gen van de Horeca.exploitan- ten. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Mid delburgse politie heeft een nieuwe snelheidsmeter nodig. De oude, dio ln 1960 werd aangeschaft, i« niet meer be trouwbaar en moet vervangen worden. B. en w. van Middel burg vragen de raad, die maandagmiddag in het stad huis vergadert, een krediet beschikbaar te stellen voor zo'n nieuwe meter. Aanbevolen is een „Gatso mini radarsnelheidsmeter". De kosten van het apparaat be dragen f 10.660,-. Daarvoor moet dan de begroting van de algemene dienst worden aan gepast. B. en w. geven de raad in overweging daarmee ook in te stemmen. De telefooncentrale van het Middelburgs stadhuis is even eens aan vervanging toe. De capaciteit van de oude centra- tie is veel te gering. Voor de aanschaf van een nieuwe cen trale (14 netlijnen en 30 toe stellen me een uitbreidingsmo gelijkheid tot 22 netlijnen en 200 toestellen) en de bijko mende kosten is een bedrag van f 110.710,- nodig. B. en w. vragen de raad dit krediet te verstrekken en de begroting hiervoor te wijzigen. (Van onze correspondent) In Kapelle en omgeving is men druk met de pluk van rode bessen. Vorige week be gon de aanvoer van dit pro- dukt op gang te komen het hoogtepunt van de pluktijd zal weldra zijn bereikt- Ook de pluk van zwarte bessen is be gonnen. De oogst van rode bessen is over het algemeen goed. Er hangen veel vruchten aan de -struiken en ze zijn niu van goede kwaliteit. Aanvankelijk heeft heit gewas geleden van regen en wind maar het fraaie weer van de laatste tijd heeft veel ten goede veranderd. De afzet van de rode bessen heeft een redelijk verloop. Er is el ke dag een grote vraag voor verse consumptie, zowel voor de binnenlandse markt als voor export. De betere kwali teiten worden hiervoor be stemd. De prijzen liggen tus sen f 1,25 en f 1.50 per kg. De oogst van zwarte bessen belooft ook goed te worden, maar hiervan is het areaal -erg klein zodat hiervan geen grote kwantums aan de veilingen zullen komen. De prijs van de zwarte bessen lag op de eerste aanvoerdag in Ka-peUle rond f 2,75 per kg voor de industrie- kwaliteit. (ADVERTENTIE) Veel vrouwen lijden aan pijnlijke, ontsierende knobbels of gezwellen aan de grote teen, die het dragen van schoenen tot een kwelling maken. Verkwikkende DALET BALSEM dringt diep in de huid, heft de aandoening op en doet de zwelling verminderen, waardoor de pijn verdwijnt DALET BALSEM werkt ook zeer verfrissend bij vermoeide en pijnlijke voeten. Bij apothekers en drogisten. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Door nota ris mr. J. Everaert te Terneu zen is het garagebedrijf Van de Hemel aan de mr. Haar- manweg 58 in Terneuzen pu bliekelijk verkocht. Er waren dertig belangstel lenden. De hoogste bieder was het Terneuzemse makelaars kantoor J.F. Rouw met 70.000,-, Een zeer lage prijs gezien het feit diat in de koop 5000 vierkante meter grond is inbegrepen. Makelaar Rouw kocht het garagebedrijf voor een opdrachtgever. dagelijks gebruik van diiit mid del van openbaar vervoer. De run op de bussen begint al^ 's morgens vroeg. Veel vakantie gangers in het Zeeuwsch- Vlaamse kustgebied maken van de SBM-Hjndiiensten ge bruik om uitstapjes naar Brugge en Knokke te maken. Ook de verbinding met Bres- kens heeft over gebrek aan vervoer niet te klagen. De lijn Terneuzen-Breskens van de ZVTM is iets drukker dan normaal, wat ook gezegd kan worden vian de lijn Terneu- zen-Breda, maar dit is een g>e- w-oon verschijnsel dn de va- kamtietud. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Een co mité, gevormd uit diverse or ganisaties, biedt de heer en mevrouw J.A. van Bennekom- Van Vliet op maandag 7 au gustus in de burgerzaal van het Middelburgs stadhuis een afscheidsreceptie aan. Zoals bekend gaat het echtpaar van Bennekom Zeeland verlaten om zich in Driebergen te ves tigen. De heer Van Bennekom heeft in de jaren dat hij in Zeeland heeft gewoond tal van functies bekleed op terreinen ais het maatschappelijk leven, de politiek en het onderwijs. Zo is hij thans wethouder voor sociale zaken en volksgezond heid in Middelburg en lid van provinciale staten voor de A.R. De heer Van Bennekom is lid van de Tweede Kamer ge weest, directeur van de chris telijke kweekschool in Mid delburg, inspecteur van het christelijk nationaal schoolon derwijs in Zeeland en is thans nog voorzitter van de vereni ging voor christelijk middel baar en voorbereidend hoger onderwijs in Zeeland. Op initiatief van deze en nog vele andere organisaties en instellingen wordt het echt paar Van Bennekom de recep tie, die om zeven uur 's avonds begint, aangeboden. (vervolg van pagina 1) Om te bewijzen hoe verra derlijk de situatie ter plaatse is loopt hij naar de oever van de door vissterfte geteisterde kreek en zet voorzichtig één voet op de rand. In een cirkel van twee meter daaromheen komt de grond plotseling in beweging en begint te trillen ais een pudding. „Zie je nou wat ik bedoel?", zegt Verschuren, „als je daar midden op zou komen, heb je kans dat je er nooit meer afgeraakt. Ik heb er pas nog een stel kinderen moeten weg jagen. Je weet hoe dat gaat. Spelenderwijs komen ze daar in de buurt. Het is begrijpe lijk dat het oog vam de men sen op die plaat valt, want meestal zeggen ze meteen: „Kijk eens wat een lekker strandje". Het kost geen enke le moeite om vanaf die weg dit gevaarlijke terrein te betre den. Lange tijd is het héle maal onbeschermd geweest. De nieuwe borden van Staats bosbeheer met daarop duide lijke teksten schrikken de mensen wei af, maiair veel ver trouwen in de effectiviteit op den lange duur hebben de vis sers in deze omgeving niet. Volgens tal van hengelaars is deze zandplaat de oorzaak van de in dit gebied de afge lopen dagen gesignaleerde vis sterfte. De Vlaamse Kreek is geheel van alle buitenwater afgesloten en begint langza merhand haan- oorspronkelijke karkater te verliezen, als ge volg van de ruiiverkoveliings- werkzaamheden in deze omge ving, Ook daarover is Ver schuren niet te spreken, zeker nu als gevolg van die werken ook de vispopulaitie enig ge weld is aangedaan. Het meest van al vreest hij toch het drei gende gevaar van de zand plaat, waar de verstikkings dood als het ware vlak onder het gebarsten oppervlak loeaf. (ADVERTENTIE) Patria Maisk - zuiver plantaardigs energie gevende mais-biscuit. tijdelijk van 1.05 VOOR 94..VOORDEEL I BOSCHKAPELLE Aan een schieting op twee wippen bij café A. Stallaert, hebben 40 schutters deelgenomen. Op de eerste wip werd de hoge vogel afgeschoten door W. van de Broecke uit Beveren (Bel gië). De eerste zij vogel was voor P. Ooating, de tweede ging naar E, Ctosting, beiden uit Axel. Het grootste aantal kleine vogels werd bemach tigd door J. Veroauteren uit Terneuzen. Het ware» vier- Op de tweede wip ging de hoge vogel naar P. Seghers en de zij-vogel® gingen naar E. Vlieger en H. Hoop. De eerste twee schutters uit Koewacht, de derde uit Kloosterzande. Beide ex-tra hoge vogels wer den afgeschoten door respec tievelijk H. Hoop uit Klooster zande en D. Guytenaere uit Groenendijk. Het grootste aan tal kleine vogels, namelijk zes stuks, werd bemachtigd door mevrouw Ooating uit Axel. CLINGE Op de staande wip heeft de schuttersmaat- schappij „Eendracht en Broe dermin" een schieting gehou den, waaraan door 59 schutters is deelgenomen. Op de eerste wip werd de eerste hoge vogel geschoten door A. van der Poel uit Terneuzen. De tweede werd verloot. De eerste zijvogel was voor J. Zaman uit St. Gillis, de tweede voor M. de Koek uit Zuiddorpe. De derde was voor P. Rijk uit 's-Heerenhoek en de vierde moest verloot wor den. De kallen waren achter eenvolgens voor A. Gillis uit Doel, Th. Engels uit Koe wacht. De dërde en vierde werden verloot. Op de tweede wip waren de hoge vogels voor P. de Block uit Klooster zande en A. Tieleman uit Nieuw-Namen. De zijvogels voor C. Hageman uit Clinge, A. Isterdaal uit St. Jansteen, M. de Koek uit Zuiddorpe en C. de Nijs uit Nieuw-Namen. De kallen waren voor E. de Nijs uit Nieuw-Namen, P. Ste vens uit Clinge en F. Acke uit De Klinge. De vierde werd verloot. Aan een kermisschieting van „Eendracht en Broeder min" deden 47 schutters mee. Op de eerste wip werd de eerste hoge vogel geschoten door H. Verhulst uit Merxem. De tweede was voor O. van Remortel uit St. Jansteen. De zijvogels gingen naar C. Wee- maes uit Clinge, C. Weemaes uit Clinge. A. Beletter uit Doel en L. Schelfout uit Ra penburg. De kallen waren voor E. Engels uit Koewacht, J. Zaman uit St. Gillis, J. van Overmeieren uit Clinge en C. de Maat uit Hulst. Op de tweede wip gingen de hoge vogels naar J. Zaman uit St. Gillis, J. van Remortel uit St. Jansteen. De zij vogels naar: A. Bakker uit Graauw, J. van Remortel uit St. Jan steen, Fr. Lernout uit Nieuw- Namen en P. Asselman uit Graauw. De kallen naar Jos Goossen uit Kloosterzande, J. van Remortel uit St. Jansteen, Jos Hiel uit Kloosterzande en A. Bakker uit Graauw. LAMSWAARDE Aan een sohieting op twee wippen bij café P. Claessen deden 55 schutters mee. Op de eerste wip ging de hoge vogel naar G. Pauwels uit Kloosterzande. De eerste zijvogel was voor H. van Waterschoot uit Hengst dijk en de tweede ging naar G. van Driessche uit Lams- waarde. De extra hoge vogel was voor W. Pauwels uit Axel. Het grootste aantal klei ne vogels (vier) werd be machtigd door E. Hulshout uit Lamswaarde- Op de tweede wip werd de hoge vogel in de wacht ge sleept door H. van Water schoot uit Hengstdijk. De eer ste zij vogel was voor A. Mahu, de tweede ging naar R. Herre- wech, beiden uirt Lainswaarde. De extra hoge vogel was voor P. Pauwels uit Klposterzanide Het grootste aantal kleine vo gels. namelijk acht stuks, werd in de wacht gesleept door G. de W-aai uit Lams waarde. OUDELANDE De heer J.F. de Rijke hield een avond- schieting op de liggende wip met een dertigta-l prijzen. Hieraan namen 32 schutters deel. De uitslag is als volgt. Hoofd vogel: Jac. Westveer van Edele-Handboog uit Oudielan- de. 1ste zijvogel; C. Westdijk van Vios uit 's-Heerenlhoek. 2de zijvogel; Wim de Jonge van ADLM uit Kwadendamme, lste bovenkal: Tonny de Jon ge van Soranus uit Heinkens- zand, 2de bovenkal: A. de Jonge-Rijk van Willem-Tel! uit Ovezande, bij loting, lste onderkal: J.C.v. Antwerpen van Eendracht uit Vlissingen, 2de onderkal J-F. de Rijke van Edele-Handboog uit Oude- lande, beiden laatste bij loting lste klep: J.v.d. Walle van Eendracht uit Vlissingen, 2de klep: P. Verheyke van Zorg vliet uit Ellewoutsdijk, 3de klep: C.D. Raas van Vooruit gang uit Kwadendamme. Meest kleine vogels: J. Goet- heer van Juliana uit Oudenlan- de, zeven vogels. OVEZANDE —In Ovezande werd een schietconcours ge houden. De uitslag is als volgt: lste hoofdvoge'l Huroyjens uit Merksem; 2de hoofdvogel C. v. 't Westeinde van Soranus uit Heinkenszamd, bij loting; lste zijvogel Palteouw uit Merksem, deze schoot ook de derde zij vogel; 2de zij vogel Vekemons van Merksem; 4de zjjvogel R.v.d. Guchte van Spes-Nostra uit Ovezande, bei de laatste bij loting; lste kal A. Rubbens uit Merksem; 2de kal H: Koens van Spes-Nostra; 3de kal L.v.d. Boogaard van Willem Teil; 4e kal C. Rent meester van Willem-Teil uit Ovezande, bij loting. Na de middag waren er 122 schutters van 17 verenigingen aanwezig. Uitslag van de eerste wip, dit concours werd door Zeela-ndia gegeven, lste hoofdvogel J- Joosse van Juliana uit Oudë- lande; 2de hoofdvogel L.v.d. Boogaard van Willem-Teil uit Ovezande; lste zijvogel F. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande; 2de zijvogel A. de Jonge; 3de zijvogel A. de Jon ge Pz beiden van Willem-Teil uit Ovezande; 4. zij vogel P. Rentmeester Cz van Willem- Teil; lste kal A. de Jonge Az van Soranus uit Heinkenszand, 2de kal L. Verdonk van Con cordia uit 's-Heerenhoek; 3de kal v.d. Loncelle van Spes No stra uit Ovezande; 4de kal Jonkhere uit Merksem. Meeste kleine vogels C.P. Timmer mans van Vios uit 's Heeren- hoek, zeven vogels. 'Uitslag van de tweede wip. Hoofdvo gel J. Rentmeester van Willem Teil uit Ovezande; lste zijvo gel W- Boudens van Willem- Teil; 2de zijvogel A.A. Geense van Zorgvliet uit Ellewouts dijk; lste bovenkal J. Doene van Willem Teil; 2de boven kal A.LB.v.d. Dries van Vrije- Schutters uit 's-Heerenhoek; lste onderkal A. de Jonge Hz van Willem-Teil uit Ovezande; 2de onderkal L.v.'t Westende van Concordia uit 's-Heeren hoek; lste klep W. de Jonge van A.D.L.M.2de klep R. Verdonk van Vios; 3de klep Palteouw van Merksem; 4de klep H. Koens van Spes-No stra; 5de klep Henk Koens van Spes-Nostra. Meeste klei ne vogels C. Steenbakker van Victoria uit Kwadendamme negen vogels- WOLPHAARTSDIJK De handboogvereniging „Doel naar Hoger" gaf een schieting op de staande wi-p. Door mooi zo merweer waren 52 schutters opgekomen. De uitslag was als volgt: hoofdvogel M. Verdonk van Concordia uit 's-Heeren hoek; lste zij vogel C. Stoutha- mer van Zorgvliet uit Elle woutsdijk; 2de zijvogel W. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwa dendamme; 3d-e zij vogel L. Vermuë van Spes-Nostra uit Ovezande; 4de zijvogel L- Meyaard van Edele-Handboog uit Oudelande; le kal P. Maat van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk; 2de kal H.v.d. Dries van Concordia uit 's- Heerenhoek; 3de kal F.J. Os- sewaarde van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk; 4de kal A. v. Loo van Vooruitgang uit Kwadendamme; lste onderkal L. Meyaard van Edele-Hand boog uit Oudelande; 2de on der-kal J. Joosse van Juliana uit Oudelande; lste klep; C.D. Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme; 2de klep W. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendamme; 3de klep A.A. Geense van Zorgvliet uit Elle woutsdijk- Meeste kleine vo gels A. Dekker van Doel na-ar Hoger, uit Wolphaartsdijk. M. Allemekinders van Victoria uit Kwadendamme en Tonny de Jonge van Soranus uit Heinkenszand, elk vier vo gels.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2