Tocht van toerclub Hulst SOLO VAN JOORE NIET TE STUITEN HARM OTTENBROS WON STERK IN WOENSDRECHT Comité's voor vol aanzien Middelink moest overstag Segers en Wiskerke in de slag Opnieuw rust voor Toine? sport Reclame Direct TWEEDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 17 JULI 1972 3 TOPCOUREURS MOCHTEN NIET NAAR PHILIPPINE (Van onze sportredactie) ROTTERDAM/PHILIPPINE KNWU-coach Joop Mid- delink komt vandaag met zijn keurtroepen naar Philippine. Deze mededeling zal op zich niemand in Zeeland verbazen. Immers, vorige week werd in onze krant nog aangekondigd dat het wielercomité van Philippine er ook dit jaar weer in was geslaagd de top van de Nederlandse amateeurs voor de kermiskoers te contracteren. Zo op het oog dus een loze mededeling, maar wie zoals wij de ontwik kelingen van afgelopen vrijdagavond en zaterdag van dicht- bij hebben meegemaakt, zien in die mededeling een gran dioze overwinning voor het duo Henk Segers-Paul Wisker- ke, de eerste voorzitter van het comité en de tweede secre taris. Maar genoeg orakeltaal nu, eerst de feiten. De paniek ont stond vrijdagavond, toen bij Segers een telefoontje binnen kwam. dat coach Joop Midde- Iink zijn selectie verboden had in Philippine te vertrekken. Middelink hield zijn renners daarmee aan een na de Neder landse kampioenschappen ge maakte afspraak, dat de selec tie vrij was in de weekeinden te dpen. wat ze wilden, maar dat Middelink het programma in de week uit zou stippelen. En volgens Middelink paste Philippine niet in zijn pro gramma. De unie-coach wilde van daag beginnen met zijn trai ningskamp in Papendal. Juist, omdat er zoveel recla me gemaakt was voor ae koers in Philippine, ontstond er een lichte graad van paniek in de gelederen van het wie lercomité. Hoe dit uit te leg gen aan het publiek dat van daag zou verscnijnen om ve detten aan het werk te zien? Henk Segers en Paul Wisker- ke, die voor heel wat hete vuren hebben gestaan, beslo ten zaterdagmorgen vroeg af te reizen naar het Nederlands merkenkampioenschap in Rot terdam. De domper kwam direct. Bij de permanence aangekomen bleek dat niemand van de he ren van de KNWU zich aan de afspraak vrijdagavond ge maakt met het unie-bureau om om twaalf uur deze zaak te bespreken, had gehouden. wachten op Middelink, die ter plekke inderdaad arriveerde. De coach van de KNWU bleek weinig onder de indruk van de argumenten van Segers en Wiskerke. Met het geld van zijn coureurs had hij niets te maken en hij was de baas. Segers bleek nog niet uit het veld geslagen. Opnieuw werd Ton Ketting ingeschakeld. En niet te vergeten Wim Jeremi- asse. Speciaal de man uit Heinkenszand bleek een goede pleiter voor de Phllipplne- zaak. Hij, Ton Kettlnk, Piet Liebregts en Arjaan de Schip per hebben er dan ook uitein delijk voor gezorgd, dat Mid delink overstag ging in de vergadering na afloop van het merkenkampioenschap. Midde link besloot toen, nadat hij al eerder had toegezegd de zaak nog eens met de sportcommis- sie te bespreken, de centrale training pas morgenochtend (dinsdag) om half twaalf te laten beginnen, zodat zijn se lectie inclusief Fedor den Her tog en zelfs Ben Koken, de Nederlandse kampioen, van daag in Philippine kan rijden. Waarmee de koers van het- kleine Zeeuwsch-Vlaamse grensplaatsje vooral in de ogen van de mannen van het comité gered was. ROB VAN DEURSEN. HULST De Toerclub Hulst van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen organiseerde gisteren een toer tocht over 110 kilometer door heel Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Aan de tocht met start en finish in Hulst deden meer dan honderd fietsenthousiasten mee. Toerrijders, die in twee etappes door het fraaie polderland onder de Westerschelde „crossten". Op de foto gaan de deelnemers na een rustpauze in Kloosterzande op weg voor het tweede gedeelte van 65 kilometers. Henk Stander (midden) trad ook op de voorgrond in Bos schenhoofd. (Van ker) onze sportmedewer- BOSSCHENHOOFD Theo Joore uit Raamsdonksveer heeft op knappe wijze de ron de van Bosschenhoofd perfect georganiseerd door dr. Van Dijk en Tini Deykers, op zijn naam weten te schrijvfen. Een imponerende solo van dertig kilometer leverden hem niet alleen de zegepalm, maar ook de prestatieprijs en de berg prijs. Ploegleider Jan van Vli'et van de Van Nelle-forma- tie glom van trots. Ik geloofde d'r van het begin af aan in" zei hij, „Theo gaat de laatste tijd steeds beter koersen.Vorig jaar had hij door ziekte een verloren seizoen. Zaterdagmid dag in het merkenkampioen schap op de Coolsingel mar cheerde hij trouwens ook al opperb'est". De ronde van Bosschenhoofd Henk Segers liet zich niet uit het veld slaan. Ton Ketting verklaarde direct, dat zijn renners, welk standpunt de KNWU ook zou innemen naar Philippine kwamen. Ketting ploegleider Romijn schaarde zich ook achter de Zeeuwsch- Vlamingen. Cees Priem deed hetzelfde. Evenals Roy Schui ten. Natuurlijk, omdat die mannen wisten, dat er wat te verdienen valt in Philippine. Het argument van enkele offi cials, dat het Nederlandse Olympisch Comité bezwaar zou hebben gemaakt tegen het betalen van de renners in Phi lippine deed diezelfde renners in schaterlachen uitbarsten Een van hen: „Ach, drie jaar lang kijken ze er niet naar en het vierde doen ze moeilijk. Nu. ze doen maar. Piet Liebregts, toch al enfant terrible onder de ploegleiders „Wat een waanzin is dit toch. Het parkoers van Philippine is juist zeer geschikt voor de se lectie". Intussen waren Henk Segers en Paul Wiskerke er achter gekomen, dat de selec tie wel in Ermelo (morgen) en Steenwijk (woensdag) zou rij den. Maar te weten kwamen ze niets. Iedereen bleef schui. ven met de verantwoordelijk heid, totdat Smit zei, dat Joop Middelink de beslissing moest nemen. Maar niemand wist of Middelink wel zou komen naar Rotterdam. Een paar vloeken hebben de mannen uit Philippine toen wel geslaakt, Goede raad bleek duur. Paul Wiskerke moest thuis in het restaurant werken en Segers bleek ook drukke werkzaam heden te hebben, terwijl spon sor Gilbert de Caluwe als man van de grote trom om vier uur in Philippine werd verwacht voor een rondgang van het plaatselijk muziekkorps. Besloten werd toch naar de Coolsingel te gaan om daar te (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Zater dag is m Rotterdam, weer eens gebleken, dat de Ko ninklijke Nederlandse Wielren Unie een uiterst log en moeilijk bestuurbaar apparaat is. De unie, die toch al bekend staat in de Nederlandse sportwereld als een van de meest be houdende' sportbonden, waarin belangen van perso nen vaak prevaleren boven die van groepen, wist dui delijk geen raad met twee mannen uit Philippine, die het zo maar waagden te protesteren tegen het feit, dat Middelink zijn selectie verboden had in het criteri um van die plaats te ver trekken. Het was zielig om te zien hoe mensen, die normaal toch wel verantwoordelijk heid wordt toegedicht in dit apparaat, zich in boch ten moesten wringen om onder die verantwoordelijk heid uit te komen. Het was ook zielig om te zien. dat zowel Henk Segers en Paul Wiskerke aan de ene kant en Joop Middelink aan de pndere kant in dit systeem gelijk kunnen hebben. Se gers en Wiskerke. omdat zij de bewuste selectieren ners hadden gecontracteerd en Middelink. omdat die afspraak bestond, dat selec tierenners in de week tot zijn beschikking zouden staam. Het tweetal uit Phi lippine gaf dan ook onmid dellijk toe. dat, als zij ge weten hadden van die af spraak, de renners waar de stirijd om ging, door hen niet benaderd en vastge legd zouden zim. De hele kwestie die ach ter de schermen toch wel wat stof heeft doen opwaai en, vooral, omdat enkele ploegleiders hun renners, ondanks het trainingskamp in Papendal botweg ver plichtten naar Philippine te gam, had si/rnpel voorno men kunnen worden ais ook de unie de wielercomi- tés eens voor vol aan ging zien. Dat zijn toch de men sen, die er voor zorgen dat de KNWU-ledm speciaal in het zuiden van het land kunnen koersen. De unie heeft doodgewoon vergeten de comités op de hoogte te brengen van de afspraak. Had men dat wel gedaan dan waren heel wat moei lijkheden voorkomen. Im mers, elk comité zou dan wetendat het de kans liep tegen de weigering vm Middelink aan te lopen. Wie gaat dan nog reners voor veel geld contracteren. En vooral., met die namen van de renners reclame maken. Komen de vedetten- niet dan is het publiek te- recht kwaad. Nee, het was een stuk beter geweest als die af spraak van na Valkenburg bekend zou zijn gemaakt. Middelink kon dan rustig zijn programma afwerken en mannen als Segers en Wiskerke zouden dan niet het gevoel krijgen, dat zij, ondanks alle moeite, die zij zich voor de wielersport getroosten, er bij hangen. Want dat doen wielercomi- tés nog steeds. Rechten hebben ze niet, alleen maar bergen plichten. Een situa tie, die lm. deze tijd niet past. R.v.D. (Van onze sportredactie) WOENSDRECHT Harm Ottenbros bewees gisteren in Woensdrecht andermaal hoe sterk hij momenteel in de cri teriums is door alleen over de streep te komen. Het was een van de mooiste overwinningen van de Hoogerheidenaar van dit seizoen. De kleine Wybert- renner reed de hele koers at tent en het getuigde van grote klasse, dat hij in de laatste ronde van goed twee kilome ter nog weg vluchtte van Ro ger de Vlaeminck. met wie hij een ronde eerder uit een veer tien man tellende kopgroep was ontsnapt. De ronde van Woensdrecht kreeg met de knappe actie van Ottenbros een schitteren de apotheose van een uiterma te boeiende wedstrijd. Al di rect na de start, die gemist werd door een paar Franse ploeggenoten van René Pijnen zij arriveerden bijna een half uur te laat en moesten onverrichterzake terug keren brandde die strijd los. Het vuurwerk kwam ongeveer na een kwart koers, toen Jan van Katwijk er alleen van door ging. De Tour-uitvaller kreeg na enkele ronden gezelschap van Willy Debossehere, -die de Luxemburger Marian Polans- ky had afgeschud, en geza menlijk bouwden zu een voor sprong op, die op een gegeven ogenblik veertig seconden be vatte. Het gat. dat het ,diuo had geslagen werd echter snel kleiner, toen Pijnen, Bruessing en Polansky een tegenaanval inzetten. Maar tot geluk van de twee leiders werden de achtervolgers door het peloton tot de onde geroepen. Het tem po van de meute daalde en de voorsprong van Van Katwijk en Debossehere bleef een tijd je rond de halve minuut schommelen. Die kloof van on geveer 300 meter vormde ech ter geen enkele belemmering voor Roger de Vlaeminck. Jos van Beers en Harm Ottenbros. In een ronidie dook het drietal, dat was gedemarreerd op de Rijzige weg, een bijzonder las tig klimmetje, waarop de zwakkeren onverbiddelijke klappan kregen, op de twee vluchters neer. Voor hetzelfde Huzarenstukje zorgden daarna de plaatselijke vedette René Pijnen en Ben Jiainbroers. De kopgroep leek genoeg inhoud te hebben om weg te blijven, maar vooral door toedoen van Leo Duyndam. slaagden nog zeven renners erin. in het voorste gelid te komen. na-ast Duyndam. Ronsmans. Serpenti. Stam. Keileners. De Wit en Bruessing. In de laatste tien kilometei; sloeg de heie kop nog weer in vele stukken. En in die slotfase bleek, dat Harm Ottenbros zijn krachten uitstekend verdeeld had. UITSLAGEN Profs: 1 H. Ottenbros, Hoo- Harm Ottenbros gaat in Woensdrecht als winnaar over de streep. geheide, de 104 km in 2.38.11. 2 op 10 sec. Roger de Vlae minck, België; 3 on 12 sec. C. Stam, Koog aan de Zaan; 4 op 20 sec. R, Pijnen, Woens drecht; 5 J. Ronsmans, België; 6 W. Debossehere. België; 7 B. Janbroers, Amsterdam: 8 J. v. Beers, Vosselaer. België; 9 J. Bruessing, Amstelveen; 10 J. v. Katwijk, Oploo; 11 P, de Wit, W-armer; 12 J. Serpenti, Aeel; 13 W, Keileners, Born; 14 L. Duyndam, Bonselersdijk; 15 C. Zoantjens Tilburg; 16 J. Zoons, Voorschoten; 17 H. Benjamins, Hollandscheveld; 18 M. Polansky, Luxemburg; 19 E. Rudolf, West-Duitsland; 20 M, Jongkind, Aalsmeer; 21 N. Hill, Engeland; 22 R. Mat thews, VS; 23 F. Brands, Bel gië. Adspiranten: 1 C. Holle- mans, Bergen o-p Zoom, de 25 km in 34.50; 2 J. v. Helderen, Eindhoven; 3 P. Koppert, Monster; 4 H. Bruckm-ans, Rotterdam; 5 E. Broeder, Ze venbergen; 8 A. Schaalje, Axel; 7 C. Dietvorst. Bergen op Zoom; 8 H. Gijseï, St.- J-ainsteen 9 C. Bennaa-rs, Rot terdam; 10 O. Looyen, Putte. (Van onze suortredactïe) ROTTERDAM Het gaat niet al te best met de gene zing van de sleutelbeenbreuk van Toine van de Bunder. De coureur Uit IJzendijke, die donderdag weer won. blijft last houden van zijn linker schouder. Vooral aan het eind en na de koers. De doktoren vermoeden nu dat de breuk nog niet helemaal hersteld is. Vandaag zullen er foto's ge maakt worden om te kunnen bekijken wat er aan de hand is. Mocht de breuk nog niet hersteld zijn. dan is de kans groot dat Van de Bunder op nieuw enkele weken rust moet nemen. is een ware slijtageslag gewor den. Bert Broere. Ad van Ov-erveld en H-enk Stander trokken het veld zo uit el kaar. dat er halfkoers (50 ki lometer) nog amper dertig coureurs in de wedstrijd wa ren. Er gebeurde tijdens de eerste vijftig kilometer niet bijzonder veel. De talrijke premies deden wel wat vluchtgroepjes ontstaan, maar de grote slag werd eigenlijk pas ingeluid door KAVERO- man Hans Hedlemons. (na zes tig kilometer) uit Roosendaal. Hans Hellemons ontsnapte uit een vijftien renners sterke hoofdmacht. In een verzengen de hitte (vijfentwintig gra den) leek Hellemons aan een onaandoenlijk karwei te be ginnen. Hij zette echter door en wist tot dertig seconden winst te komen. Toen (dertig kilometer voor het einde) kwam Theo Joore. In twee ronden fietste hij n-aar Helle mons toe. en ging door. Helle mons kreeg met een enorme inzinking te kampen en moest afhaken. H-ij kreeg gezelschap van Peter de Vos uit Rotter dam. Samen trachtten zij nog a-an-sluiting bij Joore te vin den, maar het was tevergeefs. Joore's voorsprong schommel de altijd rond de halve mi nuut. All-een de laatste twee ron- den werd daar door het ach tervolgende duo nog wat van afgeknabbeld. Het peloton .(tien renners) had zich al 'neergelegd bij de drie vluch ters. De uitvallen van vooral Bram Geens-e en Bert B-roere Zetten geen zoden aan de diijk. De twintigjarige Joore was zonder twijfel de sterkste in Bosschenhoofd, Rini van Rakt uit Breda zorgde voor een grote verras sing bij de adspiranten. Met tien seconden voorsprong wist hij nationaal kampioen Bart van Est en Brabants kampioen Peter Vaientijn voor te gaan. Ook de nieuwelingenkoers eindigde niet in een massa spurt. Damen had een kleine voorsprong op teen kopgroepje waarvan Ad Tak uit Oud-Gas tel de sprint won. Uitslagen: adspiranten: 1 R. van Rakt (Breda). 2 Bart van Est (Dinteloord). 3 Peter Va ientijn (Sprundei). 4 J. v. Herwegen (Voorburg), 5 P. de Hong (St. Willebrard), 6 R. Stroosmijder (Moerdijk), 7 J. van der Velde (Rijsbergen), 8 J. v. d. Bosch (Zevenbergen), 9 L. Veeke (Bosschenhoofd), 10 A. Mersteylen (St. Wille brard); Nieuwelinsen: 1 J. Damen (Ulvenhout)2 Ad Tak (Oud-Gastel). 3 Jac Verbrug- ge (Putte). 4 Johnnie Jonkers (Oud-Gastel). 5 A Versteylen (St. Willebrord). 6 Johnnie Konings (Sprundel). 7 R. Ver boom (EHewoutsdijk), 8 A. v. Bragt (Lage Zwaluwe), 9 J. van Beurden (Breda). 10 A. Vissers (Lage Zwaluwe); Amateurs: 1 Theo Joore (Raamsdonksveer). 2 Peter de Vos (Rotterdam), 3 Hans Hel lemons (Roosendaal). 4 Her man Perfors (Rotterdam). 5 Bert Broere (Oudenbosch). 6 Wim van Steenis (Hoog-Blok- land), 7 Ad van O verveld (Zegge), 8 Henk Stander (Ou- de-Tonge), 9 Jacques van Dijk (Ulvenhout), 10 Leon Boose (Brielle), 11 Bram Geense (Philipsland). 12 Piet Franken (Oosterhout), 13 Ad van Trey- en (Halsteren). 14 Maarten Venix Zevenbergschenh.), 15 Joost Voesenek (Prinsenbeek), 16 Leon den Hartogh (Putters- hoek), 17 Jan Kettenis (Den Haag), 18 Gerrit St. Nicolaas ('s-GravendeeD. 19 Ferry Grootzwagers (Rotterdam). 20 Jan vain de Lugt (Rotter dam). KNWU-coach Joop Middelink, die alsnog toestemming gaf. Fedor den Hertog: cadeautje voor het wielercomité Philippine.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 8