BORIS SPASSKI GEÏRRITEERD Zweep ging er over Merekx glorieus MERKENTITEL VOOR KETTING VAN DOORN WINNAAR NIEMAND KON VOLGEN 14eRIT AIX-LES-BAINS Zwak Lek Zweep INTER HIELD MAZZOLA VAST PSY won Zeg meneer, met die moeilijke huid van u moetudatellendige scheren eens hesluiten met DPP Medicated After Shave 17-7197? Chambéry mm 0 CUCHERON St-Jean-de- ^Maurienne Y^Jèlègrapht"'^ 'Télégraphe Sport VRUE ZEEUW Fischer kwavi toch. (Van onze speciale verslaggever) hoge plateaus van een col aar zelde het ritme van Luis Ocana. „Toen ik dat zag", zei Eddy Merekx, „wist ik dat ik doof moest gaan. Ocana had 't even moeilijk". De ontluisterde Spanjaard zocht zijn excuus in de weersomstandigheden. „Die", klaagde hij, „zitten me de hele tour al tegen. Ik kan niet tegen die kou en regen, dat slaat meteen terug op mijn conditie". Bij de timing op de piek van de Col de Vars lag Luis Ocana tien seconden achter op Merekx en Agostinho, wier doel de Fransman Raymond Delisle (iets eerder gesprongen) gold. Eddy Merekx haalde hem als eerste met gemak in en drukte meteen door. „Ik wist dat dit het moment was, want Ocana had een zwakke indruk op me gemaakt". Soliërend in de afdaling van de Vars flitste het geel waaraan men Eddy Merekx zo gemakke lijk kan herkennen, met vlie gende vaart naar beneden. Zo gejaagd als de tourleider zijn weg zocht, zo roekeloos hard liet Luis Ocana zich in een al les of niets offensief van de Vars vallen. En toen, tijdens die dolle achtervolging in de aanloop naar de col d'Izoard, beleefde Ocana wat hij al zo dikwijls moest verwerken: pech. Hij kreeg een lekke band, maar een excuus voor zijn ach terblijven in Briangon was het niet. Op het moment dat hij van de fiets moest, was Eddy Merekx alwéér verder weggelo pen (30 sec.) en het groepje waaruit hij tuimelde (Poulidor, Zoetemelk, Thevenet, Martinez, Vandenbossche, Agostinho en Delisle, die kort voor de top bij elkaar gekomen waren) ver speelde steeds meer, terwijl het technisch personeel Ocana aan een nieuw wiel hielp. Eenmaal .terug bij de graep remden Ed dy Merekx' ploegmaats Huys- mans en Vandenbossche het tempo, dat Luis Ocana hoog probeerde op te jagen. Het hielp niets. Spasski. REYKJAVIK Nadat Fi scher onopgemerkt uit zijn hotel was geglipt, spoedde hij zich naar de tafeltenniska- mer van de sporthal, schud de Spasski de hand en toog ran het werk. Weliswaar be gon de Amerikaan toch weer een woordenwisseling met de hoofdscheidsrechter, waardoor Spasski geïrriteerd raakte, maar uiteindelijk werd toch echt geschaakt. Weldra bleek dat Spasski een Nimzo-indisch spel pro beerde te vermijden. De Rus die met wit speelde ging over naar het moderne Bcn- Oni. De derde partij verliep als volgt WitSpasski. Zwart :Fischer. 1. d2-d4 Pg8-f6: 2. c2-c4, e7-e6; 3. Pg2-f3, c7-c5: 4. d4-d5, e6xd5: 5. c4xd5, d7- d6; 6. Pbl-c3, g7-g6; 7. Pf3-d2, Pb8-d7; 8. e2-e4, Lf8 -g7; 9. Lfl-e2, 0-0: 10. 0-0, Tf8-e8: 11. Ddl-e2, Dd6-h5; 12. Le2xh5 g6xh5; 13. Pd2-c4, Pd7-e5; 14. Pc4-e3, Dd8-h4; 15. Lcl-d2, Pe5-g4; 16. Pe3xg4, h5xg4; 17. Ld2- f4, dh4-f6; 18. g2-g3, Lc8-d7; 19. a2-a4, b7-b6; 20. Tfl-el, a7-a6; 21. Tel-e2, b6-b5; 22. Tal-el, Df6-g6; 23. b2-b3, Te8-e7; 24. Dc2-d3. Ta8-b8; 25. a4xb5, a6xb5; 26. b3-b4, c5-c4; 27. Dd3-d2, Tb8-e8; 23. Te2-e3, h7-h5. De resterende zetten vindt u op sportpagina 4. LUIS OCANA ONTLUISTERD BRIANCON Eenvoud siert al jaren de uitspraken van Eddy Merekx. Hij laat zich nooit verleiden tot het verne deren van zijn tegenstanders en wat hij zelf presteert hoe groots ook doet hij dikwijls af met een glimlach en simpele woorden. Soms lijkt dat geforceerd, zoals in Brian- con, waar de grote meester nog een slag om de arm hield toen hem gevraagd werd of hij zich nu zeker voelde van de touroverwinning. „Ach", sprak Merekx met monotonie stem, „Ge weet nooit. Er kan nog van alles gebeuren. Maar over wat ik vandaag presteerde ben ik zeer content. Ik sta er goed voor, ja, dat kunt <*e wei ze"«en". (Van onze speciale verslaggever) BRIANCON De mond ver opengesperd na een laatste krachtsinspanning finishte Matje Pustjens als 21e op 11.13 achter Eddy Merekx. Dat Pust jens langzamerhand weer op krachten komt, werd al duide lijk toen hij gisteren op de col de Manse en du Sauze in het begin van de etappe mee- sprintte voor de bergpremies. Op de Manse werd hij vierde en op de du Sauze tweede. Pustjens: „De diarree is hij- na over. De arts van Sonolor, dokter Fuchs uit Parijs, heeft mij vitamines gegeven om de verloren krachten snel terug te winnen. Vandaag voelde ik mij al een stuk beter, maar de echte macht heb ik nog niet. Op de Izoard klom ik in goede positie naar boven, maar er viel een gat van tien meter en dat kon ik niet goed maken. Toen voelde ik dat die darm storingen nog nawerkten. In een tour kun je je immers zo iets niet permitteren. Jammer, want ik hen er nu wel van overtuigd, dat ik bij de eerste vijftien in Parijs had kunnen aankomen als ik die tegenslag niet had gehad. Toch ben ik blij, dat ik in zoverre hersteld ben, dat ik de tour kan uit rijden. Ik weet dan tenminste hoe zo'n ronde verloopt en daar kan ik het volgend jaar gebruik van maken. En van die erva ring kan ik volgend jaar ge bruik maken. Ik kijk nu niet meer zo tegen de groten op. Zij hebben ook hun moeilijke momenten. Dat heeft me veel moed gegeven." JEAN NELISSEN Dat deed dan ook iedereen aan de voet van Alpenreus Izoard waar Luis Ocana de vol le laag kreeg over zijn met beetjes opgelopen achterstan den er kwam 1.41 hij. En nog bleef Eddy Merekx zeggen, dat we maar af moeten wachten of hij inderdaad als eerste Parijs binnenkomt. Alsof die explosie op de Col de Vars, waar hij Luis Ocana als een on betekende tegenstander van zich afschudde, weinig te bete kenen had. Zijn uitval was ver nietigend geweest. Dodelijk voor de concurrentie, die overi gens feitelijk alleen nog van wege de vakterm zo genoemd mocht worden. Eddy Merekx legde er de zweep over, toen niemand dat verwachtte: kort onder de top van een berg. Het sprintje, dat Eddy Merekx er bij het naderen van de pas sage op de Vars uitdraaide, leek weinig meer dan een rou tinezaak. Zijn alledaagse plaag stootje op het moreel van Luis Ocana, maar die bleek er plot seling niet tegen bestand. Hij, die op de rustdag in Orvieres- Merlette niet schroomde hoog op te geven van zijn krachten („Ik reed dit seizoen weinig, ik bezit voldoende reserves") ging door de knieën waar Ed dy Merekx slechts wilde stoei en en de altijd donkere Portu gees Joaquim Agostinho leidde die ondergang in. Hij demarreerde weg uit de groep die door de weinige pro blemen van de etappe nog groot was en Eddy Merekx volgde. Voor het eerst op de Ocana miste slag. Bloemen voor Merekx. Het is niet de eerste keen. WEST-BERLIJN Peter van Doorn, eerder deze week nog verrassend verlie zer in de finale om het Ne derlands kampioenschap tegen Klaas Balk, heeft de grote sprintersprijs van West-Beclijn gewonnen. Hij versloeg in de finale de Westduitser Jürgen Barth gedecideerd. In de achtste finales ver loor de Franse wereldkam pioen Daniel Moreion ver rassend van de onbekende Belg Henry Wats, die overi gens niet verder zou komen dan de achtste plaats. Com mentaar van de Fransman: „Ik nam de ritten niet zo serieus op. Ik dacht dat er nog herkansingen volgden". Moreion ondernam een po ging het baanrecord over de laatste 200 meter te verbe teren en slaagde met een tijd van 11,3 seconden, 0,2 seconden sneller dan het oude record van Barth. De Loenenburg was de snelste in Rotterdam. ROTTERDAM (ANP) De equipe van Ketting heeft in het derde en laatste onderdeel, een criterium op de Coolsingel in Rotterdam, het Nederlands merkenkampioenschap behaald. Het team, dat onder leiding stond van Bert Romijn, bestond uit Aling, Schur, Schuiten, Scheffer, Lenferink en Van der Hoek. Ketting vergaarde in to taal 89 punten, Trico Noble 77 en Mars Gazelle 71. De uitslagen zijn: Laatste on derdeel, individueel: 1 Lune- burg (ploeg Van Erp) de 125 km in 2.56.13, 2 Rgas (Trico Noble) op 3 sec., 3 Spetgens (Mars Gazelle) z.t., 4 De Louw (Mars Gazelle) z.t., 5 Priem (Frisol) z.t., 6 Van Pol (Mars Gazelle) z.t., 7 Schur (Ketting) z.t., 8 Joore (Van Nelle) z.t., 9 Minneboo (Automatic Hol land) z.t., 10 Meier (Drink- waard) z.t. Ploegen: 1 Mars Gazelle 31 pnt., 2 Delbana 29, 3 Ketting 27, 4 Van Erp 25, 5 Trico Noble 23. Eindstand op het Nederlands merkenkampioenschap: 1 Ket ting 89 pnt., 2 Trico Noble 77, 3 Mars Gazelle 71, 4 Caballero 64, 5 Van Erp en Frisol 63. BERGEYK PSV heeft de traditionele oefenwedstrijd te gen de amateur-derde-klasser Bergeyk gewonnen met 110. rust 60. De doelpumten wer den gemaakt door Hoekema (4), Van der Kuylen (4), Nordqvist. Lubse en Schmidt Hansen. Aantal toeschouwers 2.000. Nederlander Rini Langkruis eindigde als zevende. De eindstand voor de gro te sprintersprijs was 1. Van Doorn (Ned); 2. Barth (W-Dld); 3. Cardi (Italië)4. Kaslowski (W-Dld); 5. Quentin (Fr); 6. Cutting (V.S.); 7. Lang kruis (Ned); 8. Wats (Bel gië). MILAAN Het verstrijken van de Italiaanse transferperi ode is gepaard gegaan met heftige verwikkelingen rond de persoon van de 29-jarige aanvoerder van het Italiaanse elftal Saaadro Mazzola. Op het laatste moment besloot zijn club Internazionale een record aanbod van 800 miljoen lire (meer dan vier miljoen gul den) van de hand te wijzen. Bij het kopen en verkopen op de Italiaanse voetbalmarkt zijn 240 spelers betrokken ge weest. Hun totale waarde wordt geschat op tien miljard gulden lager dan het cijfer van verleden jaar. Op zichzelf een aanwijzing, hoezeer veie Italiaanse clubs in moeilijkhe den verkeren. Nationaal kam pioen Juventus versterkte zich het meest, het kocht doelman Dino Zoff en de Braziliaanse aanvaller Jose Altafini van Napoli. Inter Milaan verzeker de zich van meer aanvals- kracht door de aankoop van de spitsen Sergio Magsitrelli van Atalanta en Guiseppe Massa van Lazio. Deze laatste club, die naar de hoogste afde ling van het Italiaanse voetbal promoveerde. kocht onder meer Luciano Cecconi van Foggia, Mario Frustalupi van Inter en doelman Felice Pulici van Novara. (ADVERTENTIE) Voor als u pukkels, puistjes, een moernjke ot een vermoeiae nufd hebt.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 7