BIJ AFSCHEID VAN AARDENBURG Veel lof voor emeester M. van Berckel Volop folklore in IJzendijke TOERISTENAGENDA Begrafenis Adri van Dorsselaer Auto vliegt in brand in Cl nge ZOMERFEESTEN GESTAAGD IN OSSENISSE Zeven man verdronken GESLAAGDE MANIFESTATIE Inbrekers ingerekend Trimmers actief Betere tijden voor Aviolanda stad streek BURGERVADER COENSDIKE Nekwervel WeddenschaD Rectificatie Zaamslag in zeeland 's-Gravenpolder Maandag T7 juli 1972 2 (Van onze correspondent). CLINGE Vermoedelijk door kortsluiting in het motor blok ontstond gistermiddag omstreeks 14 uur brand in een geparkeerde personenauto van de heer B. te Clinge. De Hulster brandweer die met twee brandweerwagens was uitgerukt hoefde echter niet meer in actie te komen daar de auto aan de voorzijde al geheel was uitgebrand. (Van een onzer vierslaggevers) AARDENBURG Tijdens een buitengewone vergadering van de gemeenteraad van Aardenburg heeft burgemeester M. G. M. van Berckel officieel zijn ambt als eerste burger van deze gemeente neergelegd in verband met zijn be noeming tot burgemeester van de Brabantse gemeente Mill en St. Hubert. Op zaterdag 22 juli zal de heer Van Berckel geïnstalleerd worden als burgemeester van deze gemeente. In een propvolle raadzaal kreeg de scheidende burgemeester veel lof toegezwaaid voor de wijze waarop hij bijna tien jaar het bestuur van Aardenburg heeft ge leid. In het bijzonder werd hem dank gebracht voor zijn onpartijdige leiding van de raadsvergaderingen. (Van onze correspondent). OSSENISSE Zaterdag en zondag werden in Ossenisse de traditionele zomerfeesten gehouden. Het anders zo rusti ge dorp aan de Westerschelde gonsde dezer dagen van activi teiten, waaraan velen deelna men of een kijkje gingen na men. Zo waren er verschillende schietingen. Op een van deze was de heer Alph. de Kort bijzonder goed op schot en schoot niiet minder dan negen kleine vogels af. De hoogvogel op wip één was voor J. Ver hoeven te Kloosterzande. De linker zij vogel voor A, Ver hoeven eveneens te Klooster- zande. Op wip twee ging de hoogvogel naar A. van Gassen die op deze wip ook de linker zij vogel vooir zij n rekening nam, Zijn plaatsgenoot A. Verhoeven schoot de rechter zijvogel af. Er namen 60 schutters aan deel. Wie hier niet van hield kon terecht bij de gaaibolling of deelnemen aam een tritswedsfcrijd met als hoofdprijs een varken. Ook de jeugd kwam aan haar trekken. Zo was er gisteravond een bal avond met medewerking van het orkest „The Williams" en dat er tenslotte op deze war me diagen een koele dronk eveneens goed in wilde be hoeft geen betoog. Zonder uitzondering spraken alle sprekers hun spijt uit dat burgemeester Van Berckel Aardenburg zal verlaten. Iedereen gunde hem echter zijn benoeming als hoofd van een grotere gemeente van har te. Onder de aanwezigen be vond zich ook een delegatie van het gemeentebestuur van Mill en St. Hubert, waarvan loco burgemeester Th. de Vet zich gelukkig prees met de komst van de heer Van Berckel. „On ze verwachtingen van burge meester Van Berckel zijn hoog gespannen", aldus de heer De Vet. De Commissaris der Konin gin in Zeeland was in de bui tengewone raadsvergadering vertegenwoordigd door dienst kabinetschef mr. F. H. M. van der Heijden. Burgemeester Van Berckel zei dat hij niet zonder weemoed afscheid nam van het gastvrije Aardenburg. Met voldoening zag hij terug op de goede verhouding tussen bur gemeester en gemeenteraad. Als één van de hoogtepunten van zijn ambtsperiode in Aar denburg noemde de heer Van Berckel het behoud van de zelfstandigheid van deze ge meente. „Deze zelfstandigheid verdient Aardenburg dubbel en dwars". Hij bracht de leden van de raad dank voor hun bij drage aan het bestuur van de gemeente. ,,We konden altijd eerlijk voor onze mening uit komen. Ook de prettige sfeer in het college van b. en w. heb ik altijd bijzonder op prijs ge steld". Burgemeester Van Berckel richtte ook woorden van er kentelijkheid tot gemeentese cretaris J. M. Paridaen en het gemeentepersoneel, de politie en de brandweer voor hun toe wijding en taakopvatting. „Ik dank alle Aardenburgers mede namens mijn vrouw hartelijk voor de mooie tijd die wij in deze gemeente hebben doorge bracht". De heer Van Berckel hing hierna loco-burgemeester, wet houder G. F. Bonte de burge- meesterlijke ambtsketen om en overhandigde hem de voorzit tershamer van de gemeente raad. „Het waarnemend burge- Schieten kon niet ontbreken op het programma van de zomer- jeesten. meesterschap is bij u in goede handen", zei de scheidende burgervader. De heer Bonte getuigde van de spijt van de Aardenfourgse bevolking dat burgemeester Van Berckel uit Aardenburg weggaat. „Onder uw leiding is in Aardenburg veel tot stand gebracht op het gebied van we genaanleg, woningbouw, be jaardenzorg en cultuur. „Als stoffelijk blijk van waardering bood de heer Bonte burgemees ter Van Berckel een vijftal in gelijste kleurenfoto's van mar kante punten in Aardenburg aan. Mevrouw Van Berckel ont ving een bloemstuk. De heer A. Paridaen, spre kend namens de fracties van de KVP en de Vrije Katholie ke Lijst, wethouder A. J. van de Bliek namens het protestant se deel van de gemeente Aar denburg, de heer W. van Hel den (Gemeentebelangen), de heer L. de Clerk namens de PvdA-fractie en het NVV en de heer R. O. Buijck spraken vervolgens de heer Van Ber ckel in waarderende bewoor dingen toe en wensten hem veel succes voor de toekomst. De dank van het gemeenteper soneel werd vertolkt door ge meentesecretaris Paridaen, die als afscheidsgeschenk een brief opener met inscriptie aanbood. Burgemeester mr. H. P. L. van den Held van Sluis zei zijn vertrekkende collega niet ai- leen te zullen missen als part ner op het tennisveld, maar ook als buurman, die over plaatselijke belangen heenkeek. Namens de kring van burge meesters in Zeeuwsch-Vlaande ren wenste de heer Van den Beid burgemeester Van Ber ckel alle goeds in zijn nieuwe gemeente toe. Wethouder G A. Claeijs van Oostburg dankte de heer Van Berckel voor het geen deze als secretaris-pen ningmeester van de regionale werkplaats Oostburg heeft ver richt. Als herinnering kreeg burge meester Van Berckel een door de werkplaats vervaardigde stoel aangeboden. Burgemees ter P. Evers van Kortgene sprak een dankwoord als voorzitter 'van de federatie van sociale werkplaatsen Zeeland. Groeps commandant Koert van de rijkspolitie te Aardenburg prees de bijdrage van burgemeester Van Berckel aan de activitei ten voor de jeugd. Dr. N. Rijk dankte in een geestige toe spraak voor het werk van de heer Van Berckel als voorzitter van het bejaardencentrum Coensdike. Voorts werd nog het woord gevoerd door de heer I. van Daalen namens de ko ninklijke Aardenburgse fanfa ren en de winkeliersvereniging, de heer J. J. Rosseel, oud raadslid, president kerkvoogd en ere-burger van Aardenburg en de heer R. Hol, wethouder van Terneuzen en voorzitter van de schoolartsendienst Zeeuwsch-Vlaanderen. Domina de Neeling, sprak een woord van afscheid tot mevrouw Van Berckel. Nadat burgemeester Van Berckel elke spreker persoon lijk had bedankt was er gele genheid afscheid te nemen van de heer en mevrouw Van Ber ckel, Burgemeester Van Berckel hangt de loco-burgemeester de ambtsketen om. (Vervolg van Dag. D De 21-jarige C. Broeders uit Rijen heegt zondagmiddag zijn nekwervel gebroken bij het zwemmen in het natuurbad Klein Zwitserland in Gilzc. Het is het tweede ernstige ongeluk in het Gilzer natuur bad in korte tijd. Enkele we ken geleden verdronk er een 13-jarige jongen uit Gilze. Beheerder J. J- van Eijle van. Klein Zwitserland wijt het ongeluk van de heer Broe ders aan eigen onvoorzichtig heid. De jongeman rende gis termiddag bij het diepe bassin van de kant het water in en liet zich voorover vallen. Daarbij is hij waarschijnlijk ongelukkig neergekomen. De badmeester van het natuurbad zag het ongeluk gebeuren, waarschuwde de EHBO-post en binnen een kwartier was de GGD ter plaatse, die de zwemmer naair het Bredase Ig- natius - ziekenhuis vervoerde. Op de waarschuwing van de Tilburgse duikertlub Sub marine aan de gemeente Gil- ze-Rijen enkele wéken gele den. diat de bodem van Klein Zwitserland zeer slecht is. re ageerde de heer Van Eijle gis teravond: „Wat heet slecht. De bodem bestaat hoofdzakelijk uit zand en leem. In het begin lagen in het diepe bas-in enke le stenen maar die hebben wij er na-genoeg allemaal uitge haald". Volgens de beheerder is de mogelijkhid uitgesloten, diait de heer Broeders met zijn hoofd op steenachtige bodem is terecht gekomen. X De 29-jarige J. H. van der Heijden uit Helmond is zater dagmiddag in de Zuidwillems vaart in zijn woonplaats ver dronken. De man had volgens de poli tie nogal wat gedronken en had een weddenschap met fa milieleden aangegaan om een stuk onder water te gaan zwemmen. Hij was evenwel dusdanig onder invloed, dat van zwemmen niets terecht kwam. Hij was verdronken eer men hulp kon bieden. De 3-jarige Conrad Seholtem uit Luittenfoerg (gem. Raalte) is zaterdagavond im een pias vijver van het recreatiepark „De Wold'hek" te Ommen ge raakt en verdronken. De 71-jiarige S. Brouiwer uil Emmeloord is zaterdagavond bij het vissen in een kanaal bij zijn woonplaats te water geraakt en verdronken. KLOOSTERZANDE In het artikel over een optreden van de „Radio Noordzee Inter nationaal drive-in-Discotheek" in Kloosterzande, in de krant van afgelopen zaterdag stond abusievelijk vermeld, dat diit op zaterdag 21 juni zou zijn. Dit moet uiteraard zaterdag 22 juli zijn. Het optreden heeft plaats in een zaal aan .Hoek en Bosch" Het ringsteken was een van de vele attracties. (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE De in het kader van „de manifestatie" West-Zeeuwsch-Vlaanderen presenteert" gehouden folklo ristische dag te IJzendijke is een doorslaand succes gewor den. Bijna tweeduizend toe schouwers waren er op de been bij de verschillende evenementen zoals de ringrij- derij, de loopvlucht voor dui ven, het boogschieten op de liggende wip, het wafclbakkeD en de demonstratie klompen maker Het ringrijdem stond op bij zonder hoog peil. Da nationaal kampioen C. Houterman be wees deze titel volkomen waardig te zijn dooi' in alle 35 ritten doel te treffen. Tweede werd A. Reijnierse en derdie K. Coppoolse. Bij het boog schieten wa-s de eerste hoogvo gel voor W. Mussche uit IJ zendijke en de tweede hoog vogel vooa- C. H. Sturm uit dezellde plaats- De legpen ning, beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Oostburg viel ten deel aan M. Moerman uit IJzendijke. Aan de schietimg werd door 48 man deelgenomen. De loopvlucht voor duivenhouders waaraan door 200 duiven werd deelge nomen werd gewonnen door I. de Cocq uit IJzendijke. Veel belangstelling was er ook voor de West-Zeeuwsch-Vlaamse film „J-aontje" in het jeugdge- bouw, waarvoor de bejaarden gratis toegang hadden. De ten toonstelling in het cultureel centrum heeft evenmin te kla gen over gebrek aan publieke belangstelling. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In verband met de onlangs gepleegde in braken en diefstallen in de groente- en fruitzaak Van der Meer in de Axelsestraat, waar een vrij grote hoeveelheid le vensmiddelen werd gestolen en de inbraak bij wasserij Karreman in de Axelsestraat, heeft de politie te Terneuzen de 16-jarige J. O. en de 22- jarige R. M„ beiden uit Ter- neuzen, aangehouden. Zij heb ben bekend en zijn na verhoor weer vrij gelaten. Vakantiekaartlng In café „Het wapen van Zeeland" werd een vakantiekaarting ge houden. De uitslag hiervan was: 1 D. de Putter, 2 J. van Doorn, 3 M. de Vos, 4 C. van Doorn. 5 J. de Feijter. (Van onze correspondent) HULST Onder grote be langstelling werd zaterdag morgen in de basiliek van de H. Willibrordus te Hulst af scheid genomen van die 12- jarige Adri van Dorsselaer, die vorige week woensdag tijdens het jaarlijkse reisje van de misdienaars aan het Euro- stramd op noodlottige wiizo het leven verloor. De dienst werd geleid door kapelaan A. Verheyden met assistentie van kapelaan J. van der Heyden, een van de vier leiders die de reis mee maakten. Ook de overige lei ders met de ruim dertig mis dienaars van de basiliek, het ziekenhuis en de „Blaauwe Hoeve" waren aanwezig. De baar werd gedragen door zes misdienaars terwijl zes ande ren de h. mis dienden. Weer andere droegen de talrijke bloemstukken en kransen waarbij ook een van de direc tie van het Eurostrand. De directeur van dit recrea tiepark de heer Vlerken was persoonlijk aanwezig. Verder alle ze^de-klassers van de school „De Nobelhorst" met, juffrouw Freyzer en het overi ge onderwijzend personeel. Het kinderkoor o.l.v. broe der Leander verzorgde de ge zangen tijdens de dienst. Deze werd ook opgeluisterd door enkele leden van de Konink lijke Stedelijke Harmonie waarvan Adri een ijverig lid was. De predikant ging er tij dens de preek nader op in hoe men als gelovige deze droeve gebeurtenis kan benaderen. Na de dienst werd Adri naar zijn laatste rustplaats gedragen, vergezeld van misdienaars met talrijke bloemen. De plotselinge dood van Adri heeft de afgelopen dagen in Hulst vele mensen aange grepen. Vooral zijn vriendjes- misdienaars die de reis heb ben meegemaakt, en hun lei ders waren nog diiep onder de indruk. BERGEN OP ZOOM Roxy, 20 uur Wie een kuil graaft voor een ander a.l. Luxor, 20 uur Beast of Blood 14 j. Museum Markiezenhof, Steenbergsestraat, geopend van maandag t.m. vrijd. van 10-12 en van 14-17 uur. Zat.-, zon- en feestdagen van 14-17 uur. Hal Stadhuis, Grote Markt, tentoonstelling van de maand door Jan Wessendorp (t.m. 31 juli). Ma. t.m. vrijd. van 8.30-12.30 uur en van 13.30-17.30 uur. CLINGE C. Weemaes, 15 uur schie ting. GOES Grand, 20 uur Geluk bij een ongeluk a.l. MIDDELBURG City, 20 uur De rechter en de linkerhand van de duivel 14 j. OOSTBURG Ledel, 20 uur Blue Movie 18 ROTTERDAM Dijkzicht, 20.15 uur Slo- waaks ensemble Marina. St, Laurenskerk, 20.15 uur Orgel concert door Antan Heilier uit Wenen. TERNEUZEN Luxor, 20 uur met de mu ziek mee a.l. VLISSINGEN Alhambra, :20 uur Geluk bij een ongeluk a.l. ANTWERPEN Rubenshuis 21 uur Het huis van Don Joaquin, van de Vlaamse schrijfster Rose Gro- non door het Reizend Volks theater. Het Sterckshof, Hooftvun- gerlei 160, Deurne, lithogra fie 1800-1950, kunst en tech niek (t.m. 6 sept.). BRUGGE Groeningemuseum, expositie Schatten van Brugge, aanwin sten 1966-1972 (t.m. 30 sept.). GENT St.-Pietersabdij, forum van de kunstambachten, nationale beurs (t.m. 11 sept.). Dag. van 14-18 uur zond. van 10.30 - 12.30 en van 14-18 uur. ARNEMUIDEN Rondvluchten in motorvlieg tuigen. Vliegveld Midlden-Zee- land. BRESKENS Grote jaarmarkt. BROUWERSHAVEN Rondvaarten over Grevelin- genmeer met ms Stad Veere, afvaart Loswal 11.30 uur, 13.30 uur en 15.30 uur. BURGHSLUIS Rondvaarten Deltawerken Oosterschelde 13 en 15 uur. DOMBURG Lintenwedstrijd 13.30 uur badpaviljoen. DREISCHOR Rondleiding door natuurre servaat Dijkwater. Vogelreser vaat en zilte flora. Samen komst aan de weg door het Dijkwater tussen Dreischor en Sirjansland. Inl. Lange Blek weg 48, Zierikzee, tel. 01100- 2790. GOES Expo. Kaart en Landschap van de Bevelanden. Museum voor Zuid- en Noord-Beve land, Singelstraat 13. 10-12 uur, 13.30-17 uur. Mars van Tsjechische dans- en muziek groep dioor binnenstad 14 uur. Optreden in tuin van Man huis, 14.15 uur. Afscheidsop' treden op het parkeerterrein van de Amrobank, Singelstraat 20.00 uiur. MIDDELBURG Expo oude gravures en aquarellen. Benthem en Jut ting, Lange Delft 64. 8.30-17.30 uur. Rondvaart over Veerse Meer met ms Noordzee Loska- de 10 en 14 uur. Miniatuur Walcheren 9-21 uur. Zomerex- po 1001 jaar Walcheren. Rijks archief St.-Pieterstraat 38. 9.30-12.30 uur en van 13.30- 17.30 uur. Expo De Restauratie van de binnenstad van Mid delburg. Vleeshal 10-17 uur. Jeugdland, handenarbeid, In dianendorp, handwerken, dis cotheek, huttenbouw, sport, poppenkast, bibliotheek voor kinderen van 4-14 jr. Sport hal Nassaulaan 9-16 uur. SCHARENDIJKE Rondvaarten op Grevelin- genmeer met ms Stad Veere. Vertrek haven Den Osse 11, 13 en 15 uur. Rondvaarten op Grevelingenmeer met ms Wil- ford. Vetrek haven Den Osse 15.00 uur. VEERE Expo. Olieverfschilderijen Piet Bulthuis in rest. d'Ouwe Werf 10-22 uur, Boets-in en draiai-in voor boetseerders en pottenbakkers. Potterij De Spreeuwenpot. Oomstraat 1. Inl, tel. 01181-485. Demonstra ties spinnen en weven in ate lier De Schaipekop, Markt 23, tel. 01181-416. Kinderspeeloch- tend 4-12 j. 10 uur organisatie van bingo-avonden, lampion optochten, gezinsvossejacht, kinderpicknicken enz. Inl. Maa-kt 35, tel. 01181-209. Vaar tocht Veere-Zierikzee over Oosterschelde en Veerse Meer. Afvaart steiger achter Camp- veorse Toren, met ms Stad Zierikzee. 15.15 uur terug per bus. Rondvaart op Veerse Meer met ms Stad Zierikzee. Afvaart steiger achter Camp- veerse Toren 13.30 uur. VLISSINGEN Expo. Het Schepemiportret sinds 1572. Stedelijk museum Bellamypark. 10-12 en van 14- 17 uur. Expo. schilderijen Piet Bulthuis ih Britannia, Kermis. Vaartochten Flanidria Antwer- pen-Vlissingen-Antwerpen. Inl. VW. IJZENDIJKE Expo. West-Zeeuwsch- Vlaanderen presenteert. Cultu reel Centrum 10-12 en van 14- 16 uur. ZIERIKZEE Zomerexp. Ned. plastieken en antiek uit verzamelaarsbe- zit. Burgerweeshuis 10-17 uur Vaartochten naar Veere over Oosterschelde en Veerse Meer met ms Stad Zierikzee afvaart haven 't Luitje 11 uur. ZOUTELANDE Rondleiding natuurreservaat Vroongronden en Schelphoek. Inl.. Lange Blokweg 48, teL 01100-2790. (Van onze correspondent) CLINGE De pas opge richte en actieve trimclub Clinge organiseerde in het af gelopen weekend een tijdrit op trimfietsen voor haar leden over een afstand van 4.2 kilo meter. De club die nu 30 leden telt zal in de toekomst zeker ruim schoots worden uitgebreid, verwacht het bestuur. Deze tijdrit waarbij de renners om de twee minuten van start gingen, werd gewonnen door O. de Block die de afstand reed met een gemiddelde snel heid van 41.3 km per uur. Zijn beloning was een beker, een trui, een zilveren balpen en een geldprijs. In het traject lag een ge deelte van ongeveer 1000 me ter zeer slecht wegdek (de beruchte Vlaamse kasseien). De verdere uitslag was: 2 M. de Vet, 3 R. van Waterschoot, 4 A. de Belie. 5 L. van Troost (beker voor de eerste Clinge- naiar). Gevonden voorwerpen Bij de rayoncommandant der rijkspolitie te 's-Gravenpolder zijn de navolgende goederen als gevonden aangegeven: 1. sierwieldop, een blauw kinder- vest, 1 muntbiljet, 1 Lipssleu- tel, 1 ring met vier sleutels, 1 bal, 1 kinderzonnebril, enkele huissleutels. WOENSDRECHT De moeilijkheden bij Aviolanda in Woensdrecht zijn voor een deel opgelost. Met het ministerie van Defensie werd vorige week overeenstemming bereikt over het onderhoud van de negen vliegtuigen van het type Bre- quet Atlantique voor een pe riode van tien jaar. Dat betekent dat Aviolanda de eerstvolgende tien jaar in ieder geval werk zal hebben voor 50 produktiemensen en 20 tot 30 werknemers die niet in de produktiesector zitten. Tot en met vorige week vrijdag was er voor 200 Aviolanda-werkne- mers een werktijdverkorting, die inhield dat zij twee dagen per week werkten. Het bedrijf is nu met vakantie en na de vakantie zal het aantal werk nemers dat korter werkt wor den teruggebracht tot 140. Na die voor het bedrijf inmiddels vierde periode van werktijdver korting hoopt Aviolanda defini tief uit de moeilijkheden te zijn. Om de moeilijkheden defini tief op te lossen is Avio-Fokker, waartoe Aviolanda behoort in gesprek met de KLM over het onderhoud van een deel van de luchtvloot. Dit is echter zoals een lid van de ondernemings raad ons meedeelde „een geld kwestie".

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2