ZOMERPROGRAM VOL AFWISSELING Oostburg heeft toeristen heel wat te bieden SCHEEPVAART NEEMT IETS TOE WOONWAGEN KAMP NOG VOLLER Kapelle ziet af van subsidie aan vliegveld Nieuwe uitbreiding Terneuzen Bedrijfsleven weinig tevreden met resultaten In Kapelle weer kinder vakantieweek Voorlopig standpunt gewest vorming in Goes Totaal duizend woningen in Hof Zeldenrust streek Op Kanaal Gent-Terneuzen In Sluiskil GROTE MEERDERHEID IN RAAD Aardenburg Proeftuin „Nooit Gedacht" naar festival Westdorpe (ADVERTENTIE) Spaat met Ardita voor baddoeken met ingeweven de naam van uw baby (broertjeof zusje magook). Let op het pak met de kuikentjes. Ardita negwerpluiers De betere tuier bij uw kruidenier. umcura nhamsterdam postbus 1384 (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De VVV Oostburg heeft in samenwerking met de plaatselijke winkeliersvereniging voor de komende maanden een afwisselend programma van toeristische evenementen samengesteld onder het motto „Oostburg, koopstad van West-Zeeuwsch-Vlaanderen". Donderdag 20 juli wordt om 19.30 uur op de banen bij het Grote Gat de tiende propagandawedstrijd met de krul- bol gehouden tussen Oostburgse middenstanders en amb tenaren versterkt met toeristen. Om 20 uur die avond begint in de tent op het Ledelplein een catch-galavoorstel- ling met als primeur voor Zeeland een catchwedstrijd voor vrouwen. Vrijdag 21 juli, om 20 uur, treedt het bekende zangduo Mouth en MeNeal in Disco- Europa op met medewerking van het poporkest The Wis- kers. Op zaterdag 22 juli zal het Markt- en Ledelplein van 8 tot 15 uur in beslag worden genomen door een rommel markt. 's Avonds treedt het ti- rolerorkest Alpen Echo's op tijdens een groot bierfeest met medewerking van de animator Bouk Martens. Van maandag 24 tot en met zondag 30 juli vindt in het sportpark het traditionele toe risten-tennistoernooi plaats. (Van een onzer verslaggevers! TERNEUZEN Het scheep vaartverkeer op het kanaal Gent-Terneuzen is in de eerste (Van onze correspondent) KAPELLE Van 31 juli tot en met 4 augustus zal in Kapelle weer een kinderva kantieweek worden gehouden. Het programma is door de or ganisators gesplitst in een A- en B-groep. Voor de A-groep is er 31 juli een speurtocht met onderweg allerlei spelen, Dinsdag 1 augustus mogen de kinderen om beurten wat doen aan lichamelijke expressie, Dat zal gebeuren in het onder komen van de jeugdsociëteit „De Canus". Donderdag 3 au gustus zal er in het dorpshuis te Wemeldinge een voorstel ling zijn van het poppenthea ter „De Kriekeputte" uit Hulst. Voor de wat oudere groep B is er ook dit jaar weer de mogelijkheid tot het bouwen van een „Nieuw Rommeldam". Dat kan gebeuren op een door de gemeente beschikbaar ge steld terrein aan de Vroon- landseweg. Dinsdag 1 augustus staat er een dagtocht op de fiets op het programma en wedstrijden in ringsteken en een fietsbehendigheidswed- strijd alsmede een speurtocht te voet. De daaropvolgende dag zal een sportdag zijn met 's avonds gelegenheid om „Rommeldam" te bezichtigen. Het tamboers- en trompetters- korps „Jonge Kracht" zal dan met majoretten een show ge ven. Voor vrijdag staat een bezoek van b. en w. op het programma, een gezamenlijke maaltijd in een grote tent waarbij gelegenheid is om stukjes en dergelijke op te voeren, terwijl om half acht onder de tonen van het mu ziekgezelschap „Ons Genoe gen" de verbranding van „Rommeldam'' plaats zal vin den. helft van dit jaar ten opzichte van hetzelfde tijdvak in 1971 niet onaanzienlijk toegenomen. Vorig jaar passeerden totaal 5055 zeeschepen de sluizen in Terneuzen, in de afgelopen zes maanden waren dat 5441 sche pen. Het totaal bruto-register- ton steeg van 12.280.731 tot 13.946.766. Van zee of Schelde kwamen 2726 zeeschepen (vo rig jaar 2520) en naar zee of Schelde gingen 2715 (vorig jaar 2535). Het aantal schut tingen in Westsluis en Oost- sluis daalde van 10194 in het eerste halfjaar van 1971 tot 9.994 in het afgelopen halfjaar. Het aantal binnenvaartsche pen dat in het afgelopen half jaar in de Westsluis en Oost- sluis werd geschut bedroeg 35.573 tegen 35.317 in een over eenkomstige periode van 1971. Het totaal laadvermogen van de geschutte schepen liep van 20.216.144 terug tot 20.008.163. In het afgelopen halfjaar zette de veerpont te Sluiskil totaal 428.666 voetgangers, 193.260 rijwielen en 110 overi ge voertuigen over. Op donderdag 27 juli wordt in hotel de Eenhoorn een toeris tenbridgedrive gehouden. De kinderen komen op za terdag 5 augustus aan hun trekken op het grote kinder feest dat die dag op het Le delplein op touw wordt gezet. Maandag 7 augustus is er in hotel Du Commerce aan de Markt een postzegelbeurs met veiling die om 19.30 uur be gint. Woensdagavond 9 augustus wordt op het Kroonwijkpar- koers een groot avondcriteri um voor beroepsrenners achter dernymotoren georganiseerd. De start is om 19 uur Op donderdag 17 augustus is er weer een propagandawedstrijd met de krulbol op de banen bij het grote gat en zaterdag 19 augustus treden de bolling- keizer van 1971 en de konin gen van 1972 van de Neder landse bollingclubs tegen el kaar in het strijdperk. Deze laatste wedstrijd begint om 14 uur. Van donderdag 24 tot en met zaterdag 26 augustus zai Oostburg in het teken staan van de internationale tieu- kampwedstrijd waaraan 9 Ne derlandse en 5 Belgische ploe gen zullen deelnemen. Op za terdag 2 september zullen kin derspelen op de markt worden gehouden. De jaarlijkse St. Bavo-Zuidwesterwandeltoch- ten vinden op zaterdag 9 sep tember plaats. Vier september is er een postzegelbeurs in ho tel Du Commerce en zondag 17 septembert start om 14 uur de Watertorenrit voor automo bilisten. De 35-ste veetentoon stelling wordt op woensdag 20 september op het Ledelplein en omgeving gehouden. Op za terdag 16 en zondag 17 sep tember wordt de omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen georga niseerd. Van woensdag 20 tot en met vrijdag 22 september wordt van 14 tot 21 uur in de tent op het Ledelplein een overdekte markt gehouden. Op zaterdag 23 september zijn de Markt en het Ledelplein gereserveerd voor een waterloopleinmarkt. 's Avonds is er een popmuziek avond met medewerking van Disco - Europa. Het evenemen tenprogramma wordt op maan dag 2 oktober besloten met een postzegelbeurs in hotel Du Commerce aan de Markt. Verder is er iedere dinsdag avond in hotel De Eenhoorn een bridgeclub met open deel name voor toeristen. Het woonwagenkamp langs het kanaal GentTerneuzen nabij de Sluiskilse brug. (Van een onzer verslaggevers) GOES B. en w. van Goes stellen de gemeenteraad in de vergadering van donderdag 20 juli voor in te stemmen met het voorlopig standpunt van G.S. om Goes op te nemen in een gewest, dat in eerste in stantie Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland zal omvatten. Daarbij zouden dan in een la ter stadium Schouwen-Duive- land, Tholen en St. PhilipsLand moeten komen. B. en w. van Goes zijn van mening dat een regionale aanpak van de pro blematiek in deze gebieden dringend geboden ls. Deze instemming met de voorgestelde regiovorming wil niiet zeggen diait het Goese col lege de uitgangspunten van de bij de Tweede Kamer in be handeling zijnde anitwerp-wet op de gewestvorming klakke loos overneemt. Zo vinden b. en w. de instelling van een permanent studie- en overle gorgaan, dart zich bezilg houdt met de besfcuurliiuke organisa tie in de provdmaiie, overwe ging verdient. Tegen het maken van de regio als vierde bestuurslaag naast rijk, provinoie en g!e- meenite, wordt bezwaar ge maakt. B. en w. van Goes vrezen, dat aüs de wet op de gewesrtvormmng eenmaal is ge- odgekieurd de vorming van een krachtig gewest in de praktijk vrijwel een onhaalba re kaart zal bliivken te zijn. Een gewest waarin Goes wordt opgenomen zal miin- maial zorg moeten dragen voor het wonen, weaken, de verzor ging (gezondheidszorg, ondier wijs, cultuur, welzijn enz.), verkeer en vervoer, mdl&eu, politie en brandweer. De leden vain de gewestraad zullen vo- lens b. en w. van Goes recht streeks gekozen moeten wor den. Met de mededeling dat de provinciale grenzen parallel zullen moeten lopen met de provinciegrenzen besluit het college zijn opmerkingen bij het wetsontwerp over de ge westvormiing. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL Enige dagen geleden koos een zestal woon wagens standplaats op het Vinkelplein in Sluiskil-Oost. De eigenaars waren op door reis. Gisteren besloten zij ei gener beweging te verhuizen naar het woonwagenkamp aan de Blikstraat. De toestand van dit woon wagenkamp is al jaren ver Bollen De Aardenburgse boldersclub ABC hield de jaarlijkse vakantiebolling waaraan niet minder dan 102 boilers deelnamen. De uitslag was: 1. C. d'Hondt, J. Houg E. van Rie. 2, J. de Meij -C. Rijckaert - P. Boekhout 3. F. Voeit - F. Maenhout - E. Rijc kaert. 4. C. Gijs - H. Vasseur - H. Moens. 5. P. Hermie - G. Dutsohaever - M. Dezutter. Zwembad Het gemeente lijke zwembad werd in de maand juni slechts door 3924 baders bezocht tengevolge van het slechte weer. Het gemeen telijk museum trok in dezelf de periode 860 bezoekers. Miss Rodanborch Cora Huisman uiit Bodegraven is in het motel aan de Akkerstraat gekozen tot miss Rodanborch. Zij ontving een beker, een sjerp en een gouden vijfje. Er namen tien meisjes tussen 15 en 19 jaar aan de verkiezing deel. Bisamrat De heer A.G. Verlinde uirt de Appelstraat te Sint Kruis heeft op rijm wei land een bisamrat gevangen, Het was het vierde zogenaam de waterkonijn dat im enkele maanden tijds in de gemeente Aardenburg werd gevangen. Sinefala De kunstgroep Sincfal'a houdt van 29 juli tot en met 13 augustus in de St. Baafsker te Aardenburg op nieuw een tentoonstelling van werken van haar leden. In Terneuzen-Zuid is een begin, gemaakt met de uitvoering van het bestemmingsplan hof Zel- denrust. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Temidden van een uitgestrekt koolzaad veld is het aannemingsbedrijf De Bruyn begonnen met het bouwrijpmaken van het be stemmingsplan Hof Zeldenrust in Terneuzen-Zuid. In eerste aanleg worden voorbereidende werkzaamhe den uitgevoerd voor de aanleg van wegen in de nieuwe stads uitbreiding waar in de ko mende jaren duizend wonin gen zullen worden gebouwd. Het eerste bouwproject dat gerealiseerd zal worden is een garagebedrijf van de firma Kerckhaert. In het plan Hof Zeldenrust is onder meer ook een nieuw gebouwencomplex van de MTS geprojecteerd. beneden peil. De gemeenteraad van Terneuzen besloot bij be grotingswijziging 16.300 be schikbaar te stellen ten behoe ve van een aantal dringend nodige voorzieningen zoals toi letten en een betere drinkwa tervoorziening. Het wachten in op de goedkeuring van Geepu- teerde Staten van Zeeland op deze financieringsmiddelen. (Van onze correspondent) KAPELLE De gemeente raad van Kapelle heeft beslo ten geen subsidie te verlenen aan het vliegveld Midden-Zee land. Dit besluit werd reeds in maart van dit jaar genomen, maar nu er van rijkswege een bijdrage wordt verleend in het exploitatie-tekort, hadden b. en w. gemeend andermaal met een voorstel te moeten komen om jaarlijks tot en met 1974 een maximale bijdrage te ver lenen van 20 cent per inwo ner. Het voorstel werd met 11 tegen 2 stemmen verworpen. Voor het meerderheidsvoorstel van b. en w. stemden wethou der ir. P. J. Balkenende en C. W. Bras (pc). Raadslid J. Kale (bp) die evnals de heer J. J. Ganseman (vr. lijst) zei het voorstel met verbaring te hebben gelezen, vroeg de belastingbetalers, in casu die van Kapelle, te spa ren door geen subsidie te ge ven. „Nog niet zo lang geleden is besloten de subsidie stop te zetten. Zijn het nu allemaal draaiers?" Het WD-raadsiid F. van Hoorn zei geen argu menten te hebben gevonden om sportvliegerij te gaan sub sidiëren terwijl raadslid J. M. Zuidweg (pc) de 20 cent per inwoner liever zou willen be steden aan verbetering van enkele straten. De heer Ganseman rondde zijn. verbazing af met te zeg gen: „Er is niets veranderd. Er is wel een rijksbijdrage op komst, maar dat is ook alles. Ik moet mijn sport ook beta len. Dari moeten anderen dit eveneens doen". Hij vond dat de gemeente met dit voorstel tegenover de buitenwacht een figuur slaat en sprak zelfs van een „slap beheer". Burgemees ter H. G. van Suijlekom: „Er is wel degelijk veel veran derd. Ook de KLM, de spoor wegen en het busvervoer kos ten de overheid miljoenen". Wethouder ir. Balkenende vond de opmerking van raads lid Ganseman „dubieus". Vol gens de wethouder kan het vliegveld de streek wat meer levendigheid geven. „De lijn dienst op Lille mag dan opge heven zijn, liet bedrijfsleven blijft toch belangstelling to nen", aldus de wethouder. Raadslid J. J. van Stel was van mening, dat men op een eenmaal genomen besluit niet meer terug moet komen. De gemeente heeft aan het ministerie van Landbouw ver zocht de proeftuin voor klein- fruitteelt niet te verplaatsen naar Wilhelminadorp. Volgens burgemeester Van Suijlekom kan de proeftuin nergens be ter liggen dan in het centrum waar de teelt wordt uitgeoe fend. -Raadslid J. M. Zuidlweg had waardering voor de actie van het gemeentebestuur, ter wijl de heer J. J. Ganseman vroeg te proberen o-m de fruit- iteeltschool van Wilhelmina dorp naar Kapelle te krijgen. De enige die niet zo zwaar tilde aan de plannen om de proeftuin over te brengen naar Wilhelminadorp was de heer J. Kole. „We praten allemaal- over bezuinigingen, maar er is niemand die er aan mee wil werken". „Is het overplaatsen wel een bezuiniging", aldus burgemeester Van Suijlekom. „Ook in Wilhelminadorp blijft het een gescheiden zaak". HENGSTDIJK Het kam peerterrein van „De Vogel" in Hengstdijk is op hiet ogenblik praktisch bot op de laatste piaaits bezet. Van de 148 per seden, die men beschikbaar heeft voor tenten en caravans, zijn er naar schatting 140 be zet. Camping-beheerder B.J. Schigt is dan ook bij zondier tevreden over de gang van zaken op dit gemeentelijk re- oreaitieterrein, dat twee jaar geleden officieel is geopend en sindsdien steeds populairder is geworden. Waren het aanvan kelijk die Belgen, die de unie ke mogelijkheden van dit stukje Honitenisse hadden ont dekt, de heer Schigt kan on der zijn gasten nu ook steeds meer bezoekers van „over het water" rekenen. Hoewel „De Vogel" vooral bij sportvissers een grote po pulariteit geniet zijn het toch niet alleen mensen van deze categorie, die in Hengstdijk staanplaatsen hebben gekozen. De kampeerders komen overi gens in Hengstdijk niets te kort, want nagenoeg elke avond worden er activiteiten op touw gezet. Overdag zorgt een lekker zomerzonnetje voor de rest en de mensen, die wat verkoeling zoekken kunnen terecht in het zwembad op het dagrecreatie terrein, dat de afgelopen twee dagen ook al grote aantallen met bezoekers heeft moeten verwerken. (Van een onzer verslaggevers! MIDDELBURG. Het bedrijfsleven in Midden- en Noord- Zeeland ziet de resultaten over 1972 over het algemeen met ge matigd optimisme tegemoet. Slechts enkele bedrijven rekenen op een verhoging van de omzet, maar de meeste toekomstverwach tingen zijn in mineur gesteld. Dit blijkt uit het jaarverslag over 1971 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland. (Van onze correspondent) GRAAUW De fanfare en drumband „Nooit Gedacht" neemt zondag 16 juli deel aan het muziekfestival in Vrasene in België. Na een rondgang om onge veer vier uur en een concert, zal in het gemeentehuis ere- wijn worden gedronken. Het afgelopen jaar echter zijn er zowel economisch als sociaal gezien zeer sterke re- sultoten bereikt, zo staat te lezen in het jaarverslag. De Kamer van Koophandel kaïn zich verenigen met het uit gangspunt van de landelijke en provincia-le overheid, diie zich herhaaldelijk hebben uit gesproken voor een sterke eoonomische groei in Midden- Zeeland. Een voortdurende aandacht en zorg ten aangjen van de veelzijdigheid, de evenwichtigheid en de nadeli ge gevolgen van deze groei blijven dan wel vereist De discussie over de be leidsnota's „De ontwikkeling van Zuidwest-Nederland" en „Onitwilikelingsschets van Zeeland 1971" hebben volgens de Kamer van Koophandel verhelderend gewerkt. De doelstellingen voor de ontwik keling op langere termijn wor den sindsdien realistischer ge formuleerd en men is zich meer rekenschap gaan geven van de vele vraagstukken die met het streven naar economi sche groei samenhangen. Hier door kunnen de aantrekkelijke vestigingsvoorwaarden voor het bedrijfsleven in Midden- Zeeland zich gunstig ontwik kelen. Noord-Zeelaind evenwel ligt in het midden-gebied van Zuidwest-Nederland dat een open karakter dient te bewa ren. Om de leefbaarheid op peil te houden is er niettemin behoefte aan versterking van de economische structuur. Dat de klappen van de ver slechterende economie het vo rig jaiar in de hoek van de kleine ondernemingen terecht zijn gekomen, blijkt wei uit het feit dat 60 bedrijven zijn verdwenen uirt de registerklas- se met een geïnvesteerd taal beneden de f 50.000. GaaiboIIing Gezien het grote succes tijdens de afgelo pen kermis wordt op veler verzoek weer een grote wed strijd gaaibollen georganiserd op het terrein achter het Oud Raedhuys te Westdope. De wedstrijd begint a.s. zaterdag om 3 uur.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2