Belg Declerq verrassend tweede VERWEY WINT NA SOLO IN RONDE WESTDORPE „HOPEN DOE JE ALTIJD" Cees Priem start in Bruinisse NEDERLAAG- TOERNOOI APP0E10 '69 Met de auto komen halen Assistentie voor Dijkstra SfflRSBaSpp^ *UT0 jf4///4 Van Doorn en Balk kampioen op tandem THOMAS WINNAAR „GEEN GELD OP BOEKJE Slag voor Condities Topvoetbal ?n*1 1 Autobedrijf DONKERS Telefoon 228 Autobedrijt DE OUDE Tei. 01150-5755 -b.g.g. 01173.388 WINST sport Woensdag 5 juli 1972 10 (Van onze sportredactie) WESTDORPE Lou Ver- wey, de Caballero-coureur uit Pijnackcr, wist dat hij in de eindsprint van de Ronde van Westdorpe gisteravond geen kans had tegen snelle mannen als Jan Raas, de Belg Declerq en good old Wim Evertse. Vier enveertig kilometer voor het einde zette hij alles op al les. De Zuidhollander liet zijn 12 medevluchters in de steek en zocht alleen het avontuur. Avontuur kreeg hij, want in de resterende kilometers groeide de staart gedubbelde renners aan zijn wiel gestadig. Verwey liet zich er niet door van de wijs brengen, al kreeg hij wel behoorlijk de pé in, dat die gedubbelden de pre mies voor zijn neus wegkaap ten, en ging rustig door in de broei-hitte. Achter hem pro beerden Grant Thomas en Martin Declerq het gat te overbruggen maar dat lukte hen niet, al kwam de Belg Declerq op 15 seconden van Verwey. Meer stond de Zuid- hollamder echter niet toe. Hij ging als winnaar over de streep en het deed hem ken nelijk veel genoegen, dat de staart gedubbelden (in totaal waren het er 13) nog een rondje moest afleggen. De renners hadden er gister avond in het uiterst drukbe volkte Westdorpe veel zin in, want direct na het vertrek vlogen zij er in. Wolkotte, Forster en Gödde waren de eersten, die in de aanval gin gen. Van Bragt en Verbeeke probeerden het ook, maar voorlopig stond het peloton niets toe. Na zeven ronden viel de slag al. Jan Raas, Lou Verwey en Maarten Paauwe trokken er tussenuit, Grant Thomas haakte later aan, -ter wijl het viertal binnen een ronde gezelschap kreeg van Wim Evertse, Ab van O ver veld, Ben Wolkotte en Peter Gödde. De acht leiders ston den nog toe, dat Carroll Huij zen. Declerq, Verbeeke, en Tolhoek zich op de eerste rij nestelden. Maar daarna ging de deur dicht. Definitief. In totaal dus 13 leiders. Verbeeke viel daar even tussenuit door een lekke band, maar op de fiets van de gedubbelde Willy de Feber kreeg hij aanslui ting. In de jacht op de voortma- lende Verwey, die met nog 22 ronden voor het stuur alleen wegging, viel die groep van 12 nog eens in 2 stukken. Ver beeke, Paauwe en Tolhoek werden daar het slachtoffer van. Grant Thomas kreeg te kampen met kramp zodat ach ter winnaar Verwey 8 cou reurs moesten sprinten voor de tweede plaats. Een plaats, die de Belg Declerq verras send voor zich opeiste, terwijl Wim Evertse, Jan Raas van de derde plaats hield. Amateurs: 1. Lou Verwey (Pijnacker), de 100 km in 2.15,11; 2. op 52 sec. Martin De clerq (Assenede, België); 3. Wim Evertse (Tholen); 4. Jan Raas (Heinkenszand); 5. Ben Wolkotte (Denekamp); 6. Ad v. Overveld (Zegge); 7. Tonny Huijzen (Kloetinge); 8. Peter Gödde (Hardinxveld)9. Terry Carroll (Philippine); 10. op 1 ronde Cees van Bragt (Lage Zwaluwe); 11. Johnny Verbee ke (IJzendijke); 12. Hans Hel- lemons (Roosendaal); 13. Ko Tolhoek (Yerseke); 14. Ko Blok (Kruiningen); 15. Martin Jomgenelen (Oudenbosch); 16. Adri Dubbeld (Middelhamis); 17. Maarten Paauwe (Hans- weert); 18. Bertus Franse (Westdorpe); 19. Derek Leeson (Philippine); 20. Henk Slings (Alblasserdam). Lou Verwey: 45 kilometer voor het einde ontsnapt. ...ffiWxv HALIFAX NOVA SCOTIA (ANP) De Canadese zeesle per Valiant is vanuit Halifax onderweg om het Nederlandse jacht Second Life, waarvan zondag de mast overboord ging, binnen te brengen. Schipper Gerard Dijkstra, die zondag de verzegeling van zijn motor verbrak en koers zette naar het Canadese vasteland, seinde dat hij niet voldoende brandstof heeft om de kust te bereiken. De Valiant hoopt in de loop van donderdag de Second Life op sleeptouw te nemen. De sleep gaait naar St. John's, waar de echtgenote van Ge nard Dijkstra op hem wacht. DERDE ETAPPE Guaiazzimi It-Adorni 3.56.33 (met bonificatie 3.56.13), 2 Van CLooster Belg-Jossairt z.t. (met bonificatie 3.56.18), 3 Peysens Belg-Driessens (met bon- 3.56.23), 4 Tsehan Dld- Blaud, 5 Guyot Fr-Stablinski, 6 Money-ron Fr-Caiput, 7 De Sohoenmacker .Beüg-Aübani, 8 Basso lt-Adorni 3.56.40, 9 Van Linden Belg-Driessens, 10 GuMhard Fr-Caput, 11 Van Leeuwen Ned-Pellenaars 3.56.40, 12 Van Rijdkieghem Belg-Stablinski zt., 13 Duyn- dam Ned-Pellenaars, 14 Sohet Belg-Jossart, 15 Teirlinck Belg-Stablinski, 16 Van Kat wijk Ned-Pellenaars, 17 Huys- mans Belg-Alband, 18 Morten- sen Den-De Muer, 19 Mdntkie- wioz Fr-Stablinsiki, 20 Müdde- mamn W-Dld-Van Vaereinberg, 21 Karstens Ned, 24 Wagt- mans Ned, 32 Dolman Ned, 34 Pustjens Ned, 52 Vianen Ned, 57 Schepers Ned, 79, Tabak Ned, 87 Zoetemelk Ned, 96 Ha- rings Ned, 97 Koeken Ned, 99 Krekels Ned, 126 Prinsen Ned, 127 Van der Vleuten Ned al len 3.56.40. De Fransman Vidament staakte de strijd. PLOEGENTIJDRIT TWEEDE GEDEELTE 1. Albani 1.37,03 (gem. 50,073 km/u); 2. De Muer 1.38,20; 3. Plaud 1.38,42; 4. Caput 1.40,17; 5. Stablinski 1.41,44,5; 6. Jos- sart 1.41,52; 7. Pellenaars 1.42,00; 8. Van Vaerenbergh 1.42,02; 9. Schotte 1.42,08; 10. Driessens 1.42,11,5; 11. Adorm 1.42,24; 12. Desvages 1.47,43. ALGEMEEN PLOEGEN- KLASSEMENT 1. Albani 47.24,58; 2. De Muer 47.26,39; 3. Plaud 47.27,09; 4. Caput 47.28,26; 5. Stablinski 47.30,29; 6. Jossart 47.30,33; 3. Pellenaars 47.30,44. ALGEMEEN KLASSEMENT Merckx Belg-Albani, 15.15.21, 2 Guimard Fr-Caput op 11 sec., 3 Swerts Belg- Albani op 15 sec, 4 Van Lin den Belg-Driessens op 29 sec, 5 ex aequo Zoetemelk Ned- Schotte en Karstens Ned-Van Vaerenbergh op 31 sec, 7 Oca- na Sp-De Muer op 34 sec, 8 Tsehan W-Dld-Plaud op 35 sec, 9 ex aequo MartenSen Den-De Muer, Pouldldor Fr-Ca put en Van Clooster Belg-Jos sart op 36 sec. 12 Pingeon Fr- Plaiuid op 38 sec, 13 ex aequo Godefroot Belg-Plaud en Duyndam Ned-Pellenaars op 39 sec, 15 Thevenet Fr-Plaud op 40 sec. 16 Bouloux Fr- Plaud op 43 sec, 17 Bell-one Fr-Van Vaerenbergh op 44 sec, 18 ex aequo Hezard Fr-Stablinski en Wright GB- Desvages op 45 sec, 20 Money- ron Fr-Caput op 47 sec, 21 Gimonidi It-Adroni op 48 sec. 22 Delisle Fr-Plaud op 50 sec, 23 ex aequo Guy Santy Fr-Be Muer en Verstoeten Belg-Joa- sart, op 51 sec, 25 ex aequo Alain Santy Fr.-De Muer en Spruyt Belg-Alband op 52 sec 32 ex aequo Tabak Ned-Pelle naars op 57 sec. 37. ex aequo: Pustjens (Ned-Stablinski) op 59 sec., 64. ex aequo: Wagtmans (Ned- Pellenaars) op 1.10, 69. ex ae quo: Vianen (Ned-Pellenaars) op 1.11, 72. ex aequo: Krekels (Ned-Pellenaars) op 1.12, 77. ex aequo: Van Leeuwen (Ned. Pellenaars) op 1.14, 83. ex ae quo Prinsen (Ned-Pellenaars) op 1.17, 88. ex aequo: Sche pers (Ned-Van Vaerenbergh) op 1.19, 92. ex aequo: Van der Vleuten (Ned-Pellenaars) od 1.22, 98. ex aequo: Dolman (Ned-Schotte) op 1.30, 105, ex aequo: Van Katwijk (Ned-Pel lenaars) op 1.36, 111. Koeken (Ned-Pellenaars) op 1.44, 116 Harings (Ned-Pellenaars) op 1.57. (ADVERTENTIE) mmwotc nu Snelheden ruitenwissers. elektrische ruitensproeiers f300 Chaam DEALER VOOR ZFEUWSCH-VLAANDEREN A m. I I r\I" /NI Ir>r Mr. F. J. Haarmanweg 56, Terneuzen Cees Priem: Bij de favorie ten. UTRECHT (ANP) Peter van Doorn en Klaas Balk heb ben op de stadionhaan in Utrecht het Nederlands wie lerkampioenschap tandem amateurs verovepd. Ad Dek. kers en Rinie Lanigkiruis ein digden als tweede. De uitslag is 1 en kampioen van Nederland Beter van Doorn-Klaas Balk, 2 Ad Dek- kers-Rinie Langkruis, 3 Van Rossum-Ten Thije, 4 Van de Rudt-Fens. (Van onze wieier- medewerker) BRUINISSE Morgen (donderdag) komen de wieler fans in Bruinisse weer aan hun trekken. In tegenstelling tot voorgaande keren worden er twee koersen verreden één voor nieuwelingen en een voor amateurs. Zo'n kleine zestig nieuwe lingen worden om half vier weggeschoten om hun 60 kilo meter af te leggen. Onder hen bevinden zich de Zeeuwse kampioen Tonnie Veerman en' de sterke Braban- (Van onze sportmedewerker) WESTDORPE A. Thomas uit Westdorpe is winnaar ge' worden van de plaatselijke volksikoers, waaraan alleen in woners uit Westdorpe konden deelnemen. Bij de senioren dames konden de juryleden niet uitmaken wie nu als eer ste over de meet was gekomen. Men besloot hen beide als eer ste te noteren. Uitslagen: jon gens 5 t.m.. 8 jaar, 1 J. van Daele, 2 F, Boogaert, 3 G. Tnaa, 4 A. Groen, 5 D, Bri- kect, Jöngens van 9 t.m. 12 jaar 1 L. Belair, 2 P. Diepen horst, 3 M, de Vleeshouwer, 4 P. Berckhout, meisjes van 6 t.m. 10 jaar, 1 M, v. Gramber gen, 2 K, v. d. Berighe, 3 M. Apeldoorn, 4 A. de Groen, 5 M. de Groen. Senioren dames 1 D d'Hert en G. v.d. Berg, 2 mevr. De Vleeshouwer. Senio ren heren: 1 A. Thomas, 2 A. Vermeulen, 3 E. Audenaert, 4 F. v. Weifelaar, 5 J. van Vo ren, 6 W. AHonsius. De twee extra prijzen kwamen in het bezit van J, van Fuyvelde en van Haielst. (Van onze sportmedewerker) WESTDORPE Het eerste elftal van de voetbalvereni ging RIA uit Westdorpe, speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Belgische vereniging Wachtebeke 1, die de thuisclub met 21 won. deus als Prinsen, Tak, Jonkers en Lugtenburg. Om zes uur klinkt het start' schot voor de amateurs die 90 kilometer onder de wielen moeten laten doorgaan. Ei komt een groot en sterk veld aan de start. Bij de 75 ingeschreven ren ners zijn klinkende namen zo als Cees Priem, Jan Raas Grant Thomas, Ad. van de- Hoek, Cees van Dongen ei Roy Schuiten. Dit zestal is stuk voor stul sterk favoriet voor de zege maar zij krijgen wel me: outsiders te maken. De complete Kavero-ploeg die aan de start verschijnt ir de woonplaats van hun ploeg leider Cris de Jonge bijvoor beeld heeft renners in de gele deren die voor verrassingen kunnen zorgen. We denken aan Wim Evertse, Wim de Wilde, Ad van Overveld en Piet Franken. Ook Louw Verweij, Peter Legierse en Theo Perfors be horen zeker tot de strijdlusti ge renners en kunnen dicht vooraan eindigen. (Van onze sportmedewerker) 's-GRAVENPOLDER De sportvereniging Apollo '69 uit 's-Gravenpolder is gestart met een nederlaagtoernooi waaraan behalve het eerste en tweede team van Apollo deelnemen: Luctor, Heinkenszand, Patrij zen, Lebo, Kwadendamme, S.V.D., Borsele, Volharding en Hoedekenskerke. Voor de eerste elftallen is een wisselbeker beschikbaar. Apollo won zijn eerste wed strijden tegen Heinkenszand en Luctor respectievelijk met 32 en 42. Op 12 augustus houdt Apollo de jaarlijkse jeugdsportdiag terwijl ook nog een bezoek op het programma staat bij de v.v. „Bax" in Hengelo (Gelderland). (Van onze sportredactie) DÏNTELOORD - STEEN BERGEN De overgang van de 15-jarige Johan Sulkers van de simpele derde klas zaterdagvoet balvereniging Dinteloord naar het „grote" Feyen- oord is zo snel in zijn werk gegaan dat de jeug dige voetballer en met hem zijn ouders er eigen lijk nog een beetje ver baasd oven zijn. Twee dagen voor het sluiten van de transfer periode om half tien 's a- vonds stapten twee scouts van Feyenoord het vrien delijke huisje van de fa milie Sulkers aan de Ka de in Dinteloord binnen. Om elf uur waren de he ren weer vertrokken, met de overschrijving van Jo han op zak en twee kaar tjes voor de afscheidswed- strijd van Coen Moulijn plus een jongenshart vol hoop en verwachting ach terlatend. Johan Sulkers: „Bij Feyenoord betere condities". In die periode van ander half uur had het doortas tende duo ook nog kans gezien om de secretaris van Dinteloord udt zijn bed te halen om hem te vragen de overschrijvingsformulie ren te tekenen. De evenoude Rini Pias- mans uit Steenbergen kreeg eenzelfde onverwacht bezoek. Zijn ouders echter aanhoorden de Feyenoord- ers beleefd, maar vroegen tooh een paar dagen tijd om over de hele zaak nog eens na te denken. Drie dagen daarna gaven ze eveneens hun fiat voor het vertrek van hun „getalen teerde" zoon naar de Rot terdamse eredivisieclub. De Feyenoord-vertegen woordigers hebben miet het binnenhalen van Sulkers en Piasmans geen half werk geleverd en zijn het arme NAC (dat reeeds geruime tijd oog had op beidie spe lers) voor de zoveelste keer een slag voor geweest in de jacht op jonge West Bra bantse talenten. Duidelijk is ook dat de beide Feyenoord-ers niet hebben nagelaten er op te wijzen dat het nog steeds een eer is om voor Feye noord te mogen spelen, een iienit dat men welis- aan profspelers kan verkopen, maar waar jonge amateurs, blijkens de reac ties van Sulk-ess en Pla£- mans, nog altijd gevoelig voor zijn. Als men de geruchten wil geloven is dat echter niet de enige reden waarom Feyenoord zo doeltreffend zaken kan doen. Men heeft, zo wordt verteld, een fiks bedrag op de spaarbank boekjes van beide spelers gezet. Die geruchten wor den echter ten stelligste door vader Sulkers ont kend". Daar is niets van waar. Feyenoord heeft geen cent bij die jongens op hun boekje gezet. Was het maar waar", zo voegt hij er la chend aan toe. „Wij zijn", zegt Johan Sulkers, „naar Feyenoord gegaan omdat dat betere condities kon bieden van NAC. en dan heb ik het niet over geld, maar over bijvoorbeeld trainingsmoge lijkheden. Naast twee avondtrainingen kunnen wij bij Feyenoord ook twee middagtrainingen volgen. Om dit laatste mogelijk te maken wil men eventu eel voor Johan Sulkers (hij verliet dit jaar de lts) werk in Rotterdam zoeken, terwijl Rini Piasmans (die nog op de mavo zit) via door de vereniging betaalde privé-lessen zijn achter stand op school kan inha len. Rini Piasmans: Via het jeugdplan naar topvoetbal" Mocht Johan Suikers er de voorkeur aan geven om in Dinteloord of omgeving te gaan werken, dan hieeft Feyenoord hiervoor ook een oplossing voorhan den. Johan Sulkers: „Het is goed mogelijk dat ik hier hi de omgeving blijf, ik ben nogal aan thuis ge hecht. Maar dat is dan he lemaal niet erg, wanit Feye noord heeft beloofd dat wij dan met de luxe auto vier keer per week opgehaald worden". Al lijkt Feyenoord zich veel moeite te getroosten om Sulkers en Piasmans een goede voetbalopleiddng te kunnen bieden, het is duidelijk dat bij een be taalde voetbalvereniging het eventuele rendement dat uit deze opleidingen ge haald kan worden voorop staat. Dit is de bedde jon gens dan ook keihard ge zegd. Rini Plasmaiïs: „Er is ons duidelijk verteld dat we ons waar moeten maken. Toch heb ik er geen schrik van om naar Rotterdam te gaan. Ik vind dat je eens de sprong moet maken en voor ons gebeurt dat nu toe vallig in Rotterdam. Voor hetzelfde geld had het bij NAC of bij Anderlecht kun nen zijn. want die zijn bij mij ook aan de deur ge weest." Anderlecht was op het talent van Piasmans op merkzaam gemaakt door bondstrainer Jan Brouwer die volgend jaar assistent- trainer van Kessler wordt. Zowel Johan Sulbes als Rini Piasmans waren regel matig krachten voor het Nederlands elftal van 14 tot 15 jaar dat onder de hoede stond van Brouwer, die zijn entree in Brussel blijkbaar wilde vergemakkelijken door het meebrengen van enkele jonge Nederlandse talenten. Via Nederlands elftal kwamen Sulkers en Pias- mans in aanraking met voor hun doen „topvoet bal", dat hemelsbreed verschilde met het voetbal dat bij hun eigen vereni ging wordt gespeeld. Rini Piasmans: „Bij Steenbergen heeft men niet eens een vaste trainer. Ik heb nooit anders dan rondjes gelopen. Bas toen ik bij Cees Ver munt in het jeugdplan Bra bant kwam, kreeg ik de eerste echte training. Toen ik eenmaal met dat voetbal kennis had gemaakt, heb ik altijd gehoopt om bij een of aindere betaalde voetbalver eniging te komen". Nu ze zover zijn dat hun eerste dromen zijn verwe zenlijkt, gaan ze niet met de gedachte naar Rotter dam om het daar even te gaan maken. „Maar", zegt Rini Piasmans, „hopen doe je natuurlijk altijd". HARRY VERMEULEN.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5