aan slot profronde Made Resultaten ronde Made KUIJS SNELSTE BIJ AMATEURS Van Groezen houdt uit angst voor publiek in Ruim vier ton aangeboden om tweekamp te redden ENGELSE MILJONAIR SPRINGT IN DE BRES Het kopen van een eigen huis. Weetudatu bijdeAmroBank een hypotheek kunt krijgen? VS-dames domineren Publiek veroorzaakt chaos Bacteriën gaan nooit met vakantie JOS VAN BEERS EERSTE FJtj amro bank Bon voor gratis vraagbaakje. sport WIELERGALA ULVENHOUT Maar u wel. Neem daarom desinfekterende Unicurazeep mee. Opgewassen tegen alle binnen-en buitenlandse bacteriën. Dinsdag 4 juli 1972 10 (Van onze sportredactie) MADE De finish van de door de rappe Jos van Beers gewonnen profronde van Made ontaarde in een complete dtaos doordat het publiek kort achter de finish op straat was gegaan om toch maar niets te missen van de sprint van de negen man sterke kopgroep. Het onverantwoorde optreden van de toeschouwers had tot gevolg dat Jan Jans sen (tweede), Jos van Beers en Harrie Jansen (derde) te gen de klinkers smakten. Het ergst van dit drietal was Jan Janssen er aan toe. De Puttenaar, die net over de eind streep ten val kwam, schoot een vijftiental meters over de straat door en kwam in het opdringende publiek (mogelijk doordat de afrastering slechts uit een touw bestond) tot stilstand. Janssen bad niets gebroken. Wfel had hij echter talloze schaafwonden en een bijzonder pijnlijk sleutelbeen. Janssen: „Het is toch al een zwakke plek bij mij. Een paar jaar geleden heb ik er ook al last van ge had. Het uiteinde van het sleu telbeen zit met banden vast, maar die zijn er bij mij afge scheurd. Veel coureurs hebben dat. Nu steekt het hele bot er uit. Ik ga nog naar de dokter, want ik wil precies weten wat het is. Ik zal proberen of ik woensdag m Ulvenhout kan rjj- dteo." Jonesen weet zijn val in de laatste fase van de wedstrijd aan het naar binnen gaan van Joe van Beers. „Van Beers ging naar binnen hij moest wel vanwege het publiek en kwam toen met zijn knie teg. mijn stuur. Dat sloeg om en ge beurd was het." Janssen en Van Beers reden inderdaad vlak naast elkaar in die slot- meters. Of Van Beers inder- daaddaad het stuur van Jans- sens fiets heeft geraakt, viel vanaf de jurywagen nauwelijks te constateren. Er waren rond de meet verschillende mensen die meenden dat Janssens val O Jos van Beers en de met elkaar pratende Jan Janssen en Cees Stam (v.l.n.r.) aan de leiding van dè negen man sterke popgroep. Achter dit drietal Harry Steevens. Profs: 1 J. v. Beers Vosse- laer de 100 km in 2.28.05, 2 J. Janssen Puititie 3 H. Jansen Wsstzaiam, 4 R. Pijnen Woens- dneoht, 5 R. Marien België. 6 W. Kelleneers Born, 7 C. Stam Koog a.d. Zaan, 8 H. Benja- mlims Holfemidscheveld, 9 T. Verschueren St. Jansteen, 10, ap 1 ronde B. Janbroers Am- sterdlam, 11 P. Kisner Sluis, 12 M. de Koning Scherpemzeel, 13 C. Zocxntjens Tilburg, 14 W. Debosscher België, 15 M. Po- lansky Luxemburg, 16 J. Ser- penti Axel, 18 R. Volfcaert België, 19 J. Oudkerk Amstel veen 20 J, Bruessèng Amstel veen. Amateurs: 1 P. Kuys Vlij men de 100 km in 2.29.33, 2 H. v. Groezen Made, 3 T.. Datnen Ulvenhout, 4 J. Claessens Ur- mond, 5 A. Leoomte Ulft, 6 W. v. Steenis Hoogblckland, 7 J. van Driel, Werkendam, 8 La- ADVERTENTIE) moen Vlijmen, 9 H. Stamder Oude Tangle, 10 L. Verwey Pijwacker, 11 F. Hoogerheide Ossendrecht, 12 C. v. Bragt Lage Zwaiuwe, 13 G. M&nne- hoo Geervliet, 14 T. Barten Vlaardingen, 15 R. Liebrecht, Vlaardingen, 16 J. Ubachs Am- Stenrade, 17 J. Meijer Utrecht, 18 P. Hobo Ulvenhout, 19 A. de Jongh Made, 20 W. v. Ree» Bergambacht. Nieuwelingen: 1 F. Pirard Breda de 55 km in 1.22.56, 2 A. Prinsen Raamsdonksveer, 3 M. Vos Maastricht, 4 H. v. Kudjjk Geertruiidenberg, 5 G. Looyenstein Noordwij kerhaut, 6 P. Nooy Amsterdam, 7 G. Snoeren Oosterhout, 8 Iversen Noorwegen, 9 A. v.d. Steen Etten-Leur, 10 A. Canon Den Hout, 11 J. v. Hooydonk Riijs- bergen, 12 R. Alkker Winsum, 13 J. Akkermans Zevenbergen, 14 M. Havik Strijen, 15 A. Tak Oud-Gastel. A Aspiranten: 1 A. Visser Roosendaal de 30 km in 39.48, 2 R. Stassen Maastricht, 3 W. Bosch Gorinchem, 4 A. Bax Zevenbergsohiehhoek 5 R. v.d. Rakt Breda, 6 J. v.d. Velde Rijsbergen, 7 Th. v.d. Boom Roosendaal, 8 T. Petie Halste ren, 9 Jv Laomams Maastricht, 10 H. Niaiji Amsterdam. veroorzaakt was door een klap band. De profkoers in Made kreeg met de valpartijen achter de finish en de ongemeen boeien de sprint tussen Van Beers en Janssen daarvoor een opwin dend slot na een vrij tamme koers. De beslissende slag viel al heel vroeg. Henk Benjamins en Cees Stam gingen al in de tien de ronde op avontuur en toen zij nadat er circa 25 kilometer was afgelegd gezelschap kre gen van Kelleneers, Jan Jans sen, Harrie Jansen, Jos van Beers, Rik Mariën, René Pijnen en Theo Verschueren was er een sterke kopgroep gefor meerd. Twintig ronden voor het einde streken de negen leiders op het peloton dat bijna niets - ondernam, neer, En in de rest van de koers gebeurde bijna niets meer. (ADVERTENTIES) MORGEN 5 JULI is er weer het grote Kom gerust. U zult er geen spijt van hebben i Breng het hele gezin mee, want er is ook een leuke Vlaamse kermis. (Van onze sportredactie) MADE Piet Kuys uit Vlijmen wou de bijzonder le vendige amateurkoers in Ma de. Hij was de snelste van een kopgroep van vijf man, die verder bestond uit de plaatse lijke favoriet Harry van Groe- zen (tweede), Ton Damen (derde), Claessens (vierde) en Lecomte (vijfde). De beslissende slag viel al in de tweede ronde, toen Alo- sei-y, Van 't Gloof, Goedhart, Roovers, Loonen, Posit, Tren- telman, Van Bragt, Kuys, Van Groezen, Damen, Claessens en Leoomte uit het peloton ont snapten. De kopgroep van der tien man bleef lang initact, maar successievelijk vielen de mindere goden terug en onge veer halverwege de wedstrijd lagen de vijf, die ook in de finale de dienst uitmaakten, op kop. Dat vijftal dubbelde na 45 van de 85 ronden het peloton. Uit de greep van de leiders Weven alleen Wim van Steeniis, Van Driel, Lamoen, Stander, Verwey en Frits Hoogerheide. Vooral door toe doen van de Ossendrechter na derde de achtervolgende groep de hoofdmacht. De vijf koplo pers zagen het gevaar echter en verlieten met nog ongeveer 35 kilometer te doen het pelo ton in gezelschap van Barten, Hoibo, Liiefbreglte, Meijer, Min- neboo, Van Rees, Ubachs, Van Bragt en De Jongh. En wat de groep met Hoogerheide ook .probeerde de leaders kwamen niet meer binnen bereik. Dat was voor een groot deel ook het werk van de Skol-Flandri- a-renners Claessens en Lecom te, die, toen de jachtgroep steeds dichter bij kwam, zich op kop nestelden en voor een hoog tempo zorgden. Zowel Claessens als Lecom te kwamen er in de eindsprint niet aan te pas. Ton Damen trouwens ook niet. Dat was helemaal een gevecht tussen Harry van Groezen en Piet Kuys. Aanvankelijk leek de Madenaar, in bijna alle criteri ums voorin te vinden, 't gaan winnen. Van Groezen schrok echter van het publiek dat kort achter de finish de straat was opgekomen. Hij hield in en daar profiteerde Piet Kuys dankbaar van. Een paar meter voor de eindstreep passeerde hij Van Groezen. NEW YORK (ANP) Ro bert Fischer, uitdager van we reldkampioen Spasski, die van de wereldschaakbond 48 uur uitstel heeft gekregen om naar Reykjavik te komen, blijft op zijn standpunt staan dat eerst zijn financiële eisen dienen te worden ingewilligd, eer hij het vliegtuig neemt. Dit berichtte maandagmorgen de New York Daily News. In een telefonisch gesprek vanuit zijn Newyorkse schuil plaats verklaarde Fisher aan de verslaggever van de Daily News, dat geld er de oorzaak van was dat hij niet was afge reisd en niet vermoeidheid of ziekte, zoals zijn vrienden sug gereerden. De Amerikaanse schaakkam pioen zou dertig procent van de entreegelden hebben ge- eist in aanvulling op het prij zengeld van 125.000 dollar en de televisierechten. Eerder reeds heeft Gudmun- dur Thorarinsson, de voorzit ter van de IJslandse schaak federatie dit nieuwe financiële beding van Fischer afgewezen, omdat het organisatie-comité erdoor zou worden geruïneerd. Zondag echter verklaarde hij de onenigheid op het financië le vlak niet onoverkomelijk te achten. In een telefoongesprek met „Hier en Nu", de radio-actua liteitenrubriek van de NCRV, verklaarde dr Euwe, die op IJsland verblijft, dat noch de wereldschaakbond, noch IJs land bereid zijn aan de finan ciële eisen van Fischer te vol doen. „Als de Amerikaanse schaak bond Fischer extra zou beta len, zou de wereldschaakbond daartegen geen bezwaar ma ken, maar dat zou dan geheel buiten dé FIDE en de bond van IJsland omgaan", aldus dr Euwe. Inmiddels heeft grootmeester Efim Gelier, de leider van de Russische delegatie in Reyk javik dr Euwe ervan beschul digd de essentie van de ge sprekken tussen hem en de IJslandse organisatoren ver keerd te hebben weergegeven. Toen dr Euwe zondagavond aankondigde Fischer 48 uur uitstel te hebben verleend, zei hij dat te hebben gedaan op verzoek van de IJslandse schaakfederatie. Dit is volgens Geiler onjuist. „Wat Euwe in werkelijkheid deed, was vra gen naar de mening van Spasski over een eventueel uitstel van de match", aldus Geiler. „Mijn weervraag was: welke garanties heeft u dat de tweekamp dan wel doorgaat, of is het in het andere geval zeker dat Fischer wordt ge straft". De voorzitter van de wereldschaakbond haalde als antwoord met een hulpeloos gebaar de schouders op, aldus Geiler. De Russische groot meester was verder van me ning dat dr Euwe had gehan deld tegen de wil van de IJs landse gastheren door het be gin van de tweekamp uit te stellen zonder Fischer ook maar een berisping te geven. Volgens Geiler waren zowel de IJslanders als hoofdscheids- rechter Lothar Schmidt van mening, dat men de Fischer's klok op 1 juli in werking had moeten stellen en desnoods de eerste partij voor hem verlo ren had moeten verklaren. Jim Slater, één van de jong ste miljonairs uit Londen, heeft maandag een bedrag van 50.000 pond sterling (meer dan 400.000 gulden) uit zijn privé- vermorgen beschikbaar gesteld om de tweekamp te redden. Slater, directeur van een in- vesteringsgroep die zijn kapi taal in de laatste tien jaar ver gaarde, laat FIDE de keuze of het prijzengeld te verdubbelen tot 100.000 pond sterling met 60.000 pond voor de winnaar en 40.000 voor de verliezer of 50.000 pond extra uit te beta len aan de winnaar die aan vankelijk ongeveer 30.000 pond sterling zou krijgen. „Ik doe dit omdat ik van de schaaksport houd en zelf schaak", lichtte Jim Slater toe, „in de 'hoop dat ik de twee kamp red wil ik het prijzen geld sterk verhogen. Fischer zei immers, dat geld het grote probleem vormde. Welnu, hier is geld. Wat ik Fischer nog wil zeggen is: kom en speel". De Russische schaakbond heeft maandag ernstig gepro testeerd tegen wat deze orga nisatie noemde „flagrante overtredingen van het regle ment voor het wereldkampioen schap". (ADVERTENTIE) Bij het kopen van een eigen huis komen ingewikkelde dingen kijken. Vragen rijzen, zoals: Kan ik hypotheek krijgen? Hoeveel procent van de koopsom? Welk bedrag kost dat dan per maand aan rente en aflossing? Wat is het verschil tussen k.k. en v.o.n.? Wat zijn de fiskale mee- en tegenvallers? Wat is erfpachtscanon? Weet u dat allemaal? En een handig boekje over allerhande problemen bij het kopen van een huis? I Stuurt u mij het handige boekje „Het kopen van een eigen huis" Naam:. Adres:. Plaats: Invullen, uitknippen en in open envelop zonder postzegel opsturen aan AMRO bank, Antwoordnummer 441, Amsterdam. TWEEDE ETAPPE 1 Van Linden Belg-Dries- sens 5 09.43 (met bonificatie 5.09.23, 2 Godefroot Belg- Driessens 5.09.43 (met bon. 5.09.28), 3 Van Ryckeghem Belg-Stablinski 5.09.43 (met bon. 5.09.33), 4 Basso Ital. Stablinski 5.09.43 (met bon. 5.09.38), 5 Delepine Fr-Caput 5.09.43, 6 Guimard Fr-Caput, 7 Peffgen W-Dld-Van Vaeren- bergh, 8 Reybroeck Belg- Adorni, 9 Karstens Ned-Van Vaerenbergh, 10 Mortensen Den-De Muer allen in 5.09-43. 11 Harings Ned-Pellenaars 5.09.43, 12 Nassen Belg-Jos- sart, 14 Verbeeck Belg-Jossart, 15 Tschan W-Dld-Plaud, 16 Mintjiewicz Fr-Stablinski, 17 Van Katwijk Ned-Pellenaars, 18 Duyndam Ned-Pellenaars, 19 Wright GB-Desvages, 20 Catieuz Fr-Stablinski, 22 Van Leeuwen Ned-Pellenaars, 25 Krekels Ned-Pellenaars, 29 Vlanen Ned-Pellenaars allen in 5.09.43. 51 Dolman Ned-Schotte, 53 Koeken Ned-Pellenaars, 65 Tabak Ned-Pellenaars, 70 Van der Vleuten Ned-Pellenaars, 87 Zoetemelk Ned-Schotte, 113 Wagtmans Ned-Pellenaars, 115 Prinsen Ned-Pellenaars. LONDEN (ANP). De Amerikaanse dames Billie Jean King, Christ Evert, Rose Mary Casals en titelhoudster Evonne Goolagong uit Austra lië zijn doorgedrongen tot de halve finales op Wimbledon. Van diit viertal behaalde al leen Evonne Goolagong een twee sets-zege in de kwart eindstrijden. Zij won met 86, 75 van de Frangaise Fran- goise Durr. Billie Jean King klopte de Engelse Virginia Wade niet 61, 36, 63, Rose Mary Casals bleef haar landgenote Nancy Gunter met 36, 64, 60 de baas en de jeugdige Chris Evert was te sterk voor haiar landgenote Patty Hogan: 6—2, 4—6, 6—-1. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Guimard Fr-Caput 11.18.52, 2 Merckx Belg-Alba- ni op 9 sec., 3 Van Linden Belg- Driessens op 18 sec., 4 Kar stens Ned-Van Vaerenbergh op 22 sec. 5 ex aequo Zoete melk Ned-Scholte en Swerts Belg-Albani beiden op 24 sec., 7 Poulidor Fr-Caput op 25 sec, 8 Ocana Sp-De Muer en Duyn dam Ned-Pellenaars op 28 sec, 10 Mortensen Den-De Muer op 30 sec, 11 Bellone Fr-Van Vae renbergh op 33 sec, 12 ex aequo Hezard Fr-Stablinsko en Wright GB-Desvages op 34 sec., 14 ex-aequo Gimondi It-Adorni en Pingeon Fr-Plaud op 37 sec. 57 ex aequo Wagtmans Ned- Pellenaars op 59 sec, 62 ex aequo Vlanen Ned-Pellenaars op 1.00, 65 ex aequo Krekels Ned-Pellenaars op 1.01, 68 ex aequo Van Leeuwen Ned-Pel lenaars op 1.03, 75 ex aequo Prinsen Ned-Pellenaars op 1.06, 80 ex aequo Schepers Ned-Van Vaerenbergh op 1.09, 88 ex aequo Van der Vleuten Ned-Pellenaars op 111, 101 Dolman Ned-Schotte op 1.22, 106 ex aequo Van Katwijk Ned-Pellenaars op 1.25, 113 Koeken Ned-Pellenaars op 133, 118 Harings Ned-Pelle naars op 1.46. PUNTENKLASSEMENT 1. Guimard (Fr.) 48 pnt.; 2. Van Linden (Belg) 44 pnt.; 3. Karstens (Ned.) 29 pnt.; 4. Merckx (Belg) 27 pnt.; 5. Basso (It.) 24 pnt.; 6. Godefroot (Belg) 23 pnt.; 14. Zoetemelk (Ned.) 12 pnt.; 15. Duyndam (Ned.) 12 pnt. DAGPLOEGENKLAS- SEMENT 1 Caput (Delepine, Guimard, Mouriioux) op 15.29.09 24 plaatsen, 2 Stablinski zelfde tijd 39 plaatsen, 3 Van Vae renbergh zt 42 plaatsen, 4 Pel- lenaars (Harings, Van Kat wijk, Duyndam) zt 46 pnt, 5 Plaaid zt 60 pit, 6 Adorni zt 66 pnt. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT 1 Albaiii 33.58.02, 2 Caput 33.58.16, 3 De Muer 33.58.19, 4 Plaud 33.58.34, 5 Schotte 33.58.39, Van Vaerenbergh 33.58.41, 7 Pellenaars 33.58.44. Jan Janssen aan de voeten van het publiek na zijn zware val Ad Superlatief Tlrgon aanpakte. Een goeie reclameman zo vond Ad probeert altijd eerst zélf de produkten, waar hij reclame voor moet maken. Nou, daar is ie mooi van teruggekomen. Oogschaduw heeft hij gebruikt, autoped heeft hij gereden, ja zelfs damesondergoed heeft hij met plezier gedragent maar dèt laxeermiddel Tirgon.., Enfin, de advertenties zijn er gekomen, maar vraag niet hoe: zittend, voorover gebogen schrijvend op de bekende roze rol in het kleinste kamertje van z'n Buitenvel- dertse flat. Tlrgon, hét Laxeermiddel om reclame «oor temaken. 30dragéesf3,10 bij apotheker en drogiet Unicura tiV.-Amsierdam,

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5