De Schelde dupe van touwtrekken L. DUCHEINE BIJ AFSCHEID GEPREZEN Jeugd van Sluis zwom wedstrijden DOW 2 KAMPIOEN IN POULE B VAKANTIE RELAX... "breebo/.. L. de Haan schiet zich keizer MET HENGEL- CONCOURS fffffl streek TUSSEN GEMEENTE TERNEUZEN EN BESTUUR AFVALWATERLEIDING KROON NIET HELEMAAL EENS MET GOES' PLAN Programma voor jeugd van Kwadendamme Onbekende belt steeds op Hoofdplaat Goes Aardenburg Middelburg Hontenisse Bejaarden- bond in Zaamslag Sluis Oost-Souburg IN TERNEUZEN Aanrijding bij inhalen nabij Binnendijk Zomeravondvoetbal rayon Terneuzen „DE HOOP" HULDIGT JUBILARIS De Kroon verwerpt bestemmings plan Dinsdag 4 juli 1972 5 HM (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het feit dat op 19 augustus de langebaanwedstrijd van de Ter- neuzense zwemvereniging „De Schelde" niet kan doorgaan is een indirect gevolg van het touwtrekken tussen de gemeente Terneuzen en het bestuur van de Afvalwater leiding (AWL) Kanaalzone over de vraag wie de kosten zal moeten betalen, die ver bonden zijn aan het uittreden van Zaamslag en Spui uit de afvalwaterleiding Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen-Oost. Het ziet ernaar uit dat in de toekomst alleen met een uit spraak van Gedeputeerde Staten aan dit touwtrekken een einde komt. DEN HAAG. De Kroon heeft beroepen van J. C., C. J. en J. Op 't Hof, allen te 's-Heer Arendskerke, gemeente Goes, tegen het besluit van Ged. Staten van Zeeland, waarhij ge deeltelijke goedkeuring is ver leend aan het bestemmingsplan s-Heer Arendskerke-Zuid 1966 voor 't grootste gedeelte onge grond verklaard. Het plan beoogt uitbreiding van de woonbebouwing van de kern 's-Heer Arendskerke, in hoofdzaak ten behoeve van de bevolking ter plaatse. De be perkte uitbreiding is in zuide lijke richting geprojecteerd en valt binnen het kader van de door de gemeente Goes voor gestane ontwikkeling. In deze opzet zullen in de bebouwde kom gelegen, voornamelijk als weidegrond in gebruik zijnde gronden, voor de appellanten verloren gaan. Vergroting van het thuiserf wordt echter gewenst geacht om een betere door wegen ge vormde afscheiding tussen het bedrijf en de nabij gelegen wo ningen tot stand te brengen en tevens om de afstand van de bedrijfsgebouwen tot de woon wijk te vergroten. In verband hiermee heeft de Kroon alsnog goedkeuring onthouden aan het meest zuidoostelijke bo-uw- strookje en het meest zuidoos-, telijke bouwblokje met bijbe horende bestemmingen. KWADENDAMME Ook in Kwadendamme hoeven de schoolkinderen zichzelf en hun ouders niet de hele vakantie te vervelen. Een enthousiaste werkgroep heeft zich onder auspiciën van de stichting op bouw West-Zuid-Beveland en de stichting katholiek jeugd werk in Zeeland ten taak ge steld, om de schooljeugd van Kwadendamme gedurende zes dagen een origineel program ma te bieden. Deze zes dagen zijn ver spreid over de laatste week van juli en de eerste week van augustus. De jeugd zal zich kunnen uitleven in spel en creatieve bezigheid. Boven dien krijgen de ouders de ge legenheid er eens een keer zonder de kinderen op uit te trekken. Het programma staat open voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Men kan dan onder meer straatte kenen, mobiels maken, balspe len, met klei werken, improvi satietoneelspelen, een speur tocht en een wandeltocht ma ken en nog veel meer. Op de laatste dag kunnen de ouders de werkstukken van hun kin deren komen bewonderen ter wijl zij dan tevens kunnen genieten van een modeshow en een songfestival. Een en ander zal plaatsvin den in De Burcht op het sportveld en op verschillende pleinen in Kwadendamme. Bij verscheidene programma-on derdelen wordt bovendien de natuur in getrokken. Ten be hoeve van het kindervakantie werk Kwadendamme zal op 22 juni tussen negen en twaalf uur in de Burcht een inzame ling worden gehouden van zo geheten waardeloos materiaal zoals: lege flessen, boterkuip- jes, luciferdoosjes, oude lap pen, tijdschriften en dergelij ke. Het is namelijk 7.0 dat de verontreiniging van de Otheense Kreek, waarin de zwemwedstrijd van 19 augus tus zou worden gehouden, ver oorzaakt wordt doordat het huishoudelijk afvalwater van de Terneuzense kernen Zaamslag en Spui via kreken in de Otheense Kreek terecht komt. Het afvalwater van Ter- neuzen zelf en de kernen Biervliet en Hoek wordt ech ter geloosd via de afvalwater leiding Kanaalzone. Dat Zaamslag en Spui dit ook niet doen komt doordat deze ker nen voor de lozing vam het afvalwater voor de gemeente lijke herindeling en ook nu nog aangesloten zijn bij d» afvalwaterleiding - Oost - Z Oost. Vlaanderen-Oost. De gemeente Terneuzen is van mening dat Zaamslag en Spui eigenlijk o-ok via de afvalw-a terledidi-ng Kanaalzone moeten lozen. In dat geval behoort het spuien van het afvalwater wa de Otheense Kreek tot het verleden. Het probleem is echter dat er -aan het uittreden uit de ■afvalwaterleiding Oost.- Zeeuwsch-Vlaanderen-Oost fi nanciële consequenties vastzit ten. De gemeente Terneuzen stelt zich nu op het standpunt dat de afvalwaterleiding Ka naalzone dit moet betalen. Het vindt dat de gemeenten in de Kanaalzone de afvalwaterlei ding een jaarlijkse bedrag moeten betalen en dat het dan geen zaak is een gemeente nog (Van onze correspondent) TERNEUZEN. De in de Goesse polderwonende mejuf frouw S. beklaagde zich bij de politie dat zij reeds verschelde ne malen werd opgebeld, door iemand die alleen maar wat staat te grommen en dan weer afbelt. Ook zij ontving vorige week een brief van een postorderbe drijf, waarvan zij niet op de hoogte was. De Terneuzense gemeentepo. litie meent dat dit geval niets te maken heeft met de peste rijen van de vier gezinnen in Offenbachlaan, Beriozhof en Bachlaan. (ZIE OOK PAGINA 3.) „De Schelde" De hengel sportvereniging „De Schelde" heeft haar derde clubwedstrijd gehouden. Er was een grote opkomst. Er werden niet meer dan 6 bovenmaatse vissen ge vangen, doch de stemming on der de vissers bleef optimaal goed. Er zal nu twee maanden niet gevist worden, dit vanwe ge de slechte vangst in de zomer. De vierde clubwed- strijd zal worden, gehouden op zondag 24 september a.s. Bij de derde clubwedstrijd kwam als eerste uit de bus een juni or; Ronny van Damme met 106 punten. 2 W. de Smit met 103, 3. H. van Opdorp met 101, 4. A. Steijaert 97, 5. T. de Waele 86, 6. A. Blaakman 81, 7. M. de Pierre 4. De achtste, negende, tiende en elfde prijs werden verloot onder de deel nemers die 2 punten hadden, dit waren P. van Haneghem, J. Varin, P. van Dierendónck en J. van Dierendónck. Concert De stadsbeiaar- dier van Antwerpen, de heer J- Haazen, zal woensdag 5 juli (morgen) 's avonds vanaf ze ven uur een beiaardconcert geven op het carillon in de toren van de grote of Maria Magdalena (Ned. herv.) kerk in Goes. Als beste luister plaats wordt de Manhuistuin aan de Zusterstraat aangera den. (ADVERTENTIE) Geniet 100% in het Recreatiecentrum Breebos. 30 ha groot. Met overdekt en openlucht zwembad, roeivijver, speelterreinen, wandelpaden, restaurant, café en shopping. Ook week-end huisjes te koop of te huur en caravan-plaats voor de échte liefhebber. Recreatiecentrum Merksplassesteenweg 53 RIJKEVORSEL (tussen Turnhout en Hoogstraten) Telefoon 03/14.59.56 eens extra financieel te belas ten. Het bestuur van de afval waterleiding Kanaalzone vindt echter dat de gemeente Ter neuzen moet betalen. Volgens ingewijden ziet het er niet naar uit dat de gemeente Ter neuzen en afvalwaterleiding Kanaalzone in deze zaak zelf tot een oplossing komen, zodat waarschijnlijk uiteindelijk G.S. om een uitspraak zal worden gevraagd. Verkeersdiploma's De plaatselijke consul van veilig verkeer, gemeentesecretaris J. M. Paridaen, heeft in Aarden burg de behaalde verkeersdi ploma's uitgereikt. De uitrei king geschiedde in elke school afzonderlijk. Van de 119 kandi daten slaagden er 108. Slechts twee leerlingen, Ka rin van de Velde en Cora Worst van de openbare lagere school presteerden het om foutloos het examen af te leggen. Een werk zaam aandeel bij dit verkeers- onderwijs had wachtmeester le klas der rijkspolitie, A. Baert. Groei De Zeeuwse hoofd stad Middelburg groeit snel. Telde men in 1970 ruim 30.000 inwoners en in 1971 30.720, dezer dagen bereikte men (zon der het te weten) de 33.000. Dit aantal is inmiddels weer toegenomen, maar staat ge boekt per 1 juni jongstleden. Wandelen De wandel- sportvereniging „Hontenisse" neemt op 2 september in La- naken in Belgisch Limburg deel aan wandeltochten. Het is een Soort tegénüSzoek, omdat wandelaars uit Lanaken ook mee hebben gedaan aan toch ten vasi de wsc „Hontenis se". (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL De vrede tus sen de Nederlandse Stikstof maatschappij (NSM) en de Terneuzense visclub ONI is voor een belangrijk deel weer hersteld. De verhoudingen zijn inmiddels weer zo verbeterd, dat de NSM in samenwerking met de hengelclub van Sluis kil en ONI op 9 september aanstaande een groot hengel- concours houdt. Inmiddels wordt nog druk onderhandeld aver de schade vergoeding van d-e NSM aan ONI voor de vissterfte op de Spuikreek, die enkele weken geleden een gevolg was van een breuk in de afvalwaterlei ding van de stikstofmaat- schappij. Er is inmiddels een kleine commissie gevormd, die die oplossing van dit financiële probleem verder moet bestu deren. Het Lijkt er op, dat de twee partijen elkaar aardig hebben gevonden, maar spij kers met koppen kunnen er eerst geslagen worden na de vakanties. De NSM is er alles aan gelegen om bij de gedu peerde visliefhebbers weer in de gunst te komen. Met de viswedstrijd van 9 september zal dat beslist wei lukken. Volgens een woordvoerder van ONI wordt de wedstrijd voor het belangrijkste deel dioor de NSM georganiseerd en finan cieel mogelijk gemaakt. Gevist wordt er op de Schelde en de inleg is 2,50. Gebruikelijk is, dat er bij dit soort ontmoetin gen 1 prijs op elke vijf deel nemers is. De NSM wil daarop een uitzondering maken en stelt 1 prijs voo-r elke drie deelne mers vast. Daarnaast is er na afloop nog een tombola, waar aan de verliezende vissers mo gen deelnemen, zodiat het al erg mis moet gaan, willen de meeste deelnemers niet met een prijsje naar huis gaan. O'an onze correspondent) SLUIS. Tijdens een bijeenkomst in café-restaurant De Ko renbeurs te Sluis is het zestigjarige bestaan van de Sluisse r.-k. meisjesschool herdacht. Tevens werd afscheid genomen van het hoofd van de school, de heer L. Ducheine, die met ingang van 1 augustus is benoemd tot hoofd vïh de r -k. lagere school te Aardenburg. De zaal was versierd met werkstukken, die in de laatste schoolweek zowel door de leerlingen als door de ouders tijdens die gehouden „creatieve dag" zijn gemaakt Onder leiding van de leer krachten werd aan ouders en andere belangstellenden door de leerlingen van alle klassen een avondvullend programma voorgeschoteld. Hierbij ontbra ken vanzelfsprekend niet de bekende elementen, zoals een songfestival met wel tien deel nemende trio's (waarvoor de liedjes door de kinderen zelf waren geschreven) en een quiz, waarbij de ouders door de kinderen op hun parate (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Het bestuur van de Algemene Bond van Bejaarden, afdeling Zaamslag, heeft door het bedanken van haar voorzitter, de heer C.J. de Visser, die eenzelfde func tie heeft aangenomen bij de stichting Open Bejaardenwerk, een wijziging ondergaan. Het bestuur is thans als volgt samengesteld. Eerste voorzitter: A. Kaijser, tweede voorzitter L. Verberkmoes. Eerste secretaris, P. Verhelst. Tweede secretaris mevrouw J.C. van Antwerpen-de Vos. Eerste penningmeester C. Haak, tweede penningmeester F. van Drongelen. Bestuursle den zijn P. de Jonge, G. Over- d-ulve en M. Riemens. kennis werden getest. Uit voordrachten en liedies bleek duidelijk boe ongaarne de kin-deren hun „meester" naar A-ard-enbuiig zien vertrek ken. Ook gevoelens van spijt over het opheffen van de thans zestigjarige school als gevolg van de samenvoeging met de r.-k. jongensschool werden tot uitdrukking ge bracht. Aan het slot van de avond, die ook werd bijgewoond door het schoolbestuur van Aaiden- burg (de nieuwe werkgever van de heer Duchieine), werd door mevrouw G. de Badts- Van de Vijver, voorzitster van het onlangs opgerichte ouder comité dank gebracht aan de heer Ducheine voor hetgeen hij in ruim 12,5 jaar tijd heeft gedaan voor de r.-k, meisjes school. Niet alleen voor de leerlingen, maar ook voor de Sluisse gemeenschap heeft hij veel gedaan. De heer Ducheine haid een actief aandeel in de Sluisse sportraad, de verkennerij en het zangkoor. Mevrouw De Badts, die er niet aan twijfel de dat de heer Ducheine zich in Aardenburg even onmisbaar zal weten te maken als in Sluis, bood namens het ouder comité d-e scheidende hoofdon derwijzer een wandklok aan. Van leerlingen en collega's kreeg de heer Ducheine een zitbank, een foto-ets en een asbak. Het schoolbestuur een „dikke Van Dale". In zijn slotwoord zei de heer Ducheine er trots op te zijn geweest aan de meisjesschool te hebben mogen werken. Hij sprak de hoop uit dat de sa menvoeging van de r.-k. meis jes- en jongensschool in de toekomst geen problemen zal opleveren. Het is de bedoeling de om geving van het nieuwe stadhuis te Terneuzen zodanig te ver- fraaien dat er een parkachtig geheel met daarin een vijvertje gaat ontstaan. De dienst open bare werken van de gemeente Terneuzen is momenteel aan het bekijken hoe de plannen op een betaalbare manier kunnen wor den uitgevoerd. Aanvankelijk was er een plan, dat voorzag in het dempen van een van de vij vers tussen het stadhuis en de watertoren. B. en w. vonden echter dat met uitvoering van dit plan teveel geld was ge moeid. De dienst openbare wer ken bestudeert nu mogelijkhe den om de vijver toch te dem pen, maar dan voor veel min der geld (op de foto de huidige omgeving van het stadhuis, die straks in een parkachtig geheel wordt omgetoverd Oudercomité Het onlangs gevormde voorlopige ouderco mité van de oudervereniging voor de r.k. scholen in Sluis heeft in afwachting van de definitieve samenstelling van het oudercomité voorlopig de bestuursfuncties verdeeld. Dit voorlopige bestuur ziet er als volgt uit: voorzitster mevrouw G. de Badts-Van de Vijver, secretaris W. Meesen, pen ningmeester "W. van de Kerk- hove,. Dit oudercomité heeft ter kennismaking een onder houd met het schoolbestuur aangevraagd. Tekenen Door de inter kerkelijke recreatiecommissie wordt donderdag 6 juli om 10.30 uur op het parkeerter rein aan de Gouverneursstraat te Sluis een straattekenwed strijd gehouden voor de Sluise schooljeugd en voor de kinde ren van de in Sluis verblij vende toeristen. Telefooncentrale De capa citeit van de telefooncentrale te Oost-Souburg is met 400 nummers uitgebreid. Een 140- tal gegadigden voor een tele foonaansluiting heeft enige tijd op aansluiting moeten wachten, omdat de centrale geheel bezet was. Behalve in enkele gevallen waarvoor de kabelverbinding nog ontbreekt, kan PTT aan verzoeken om telefoonaanslui ting te Oost-Souburg vol doen. (Van onze correspondent) SLUIS. In Sluis zijn voor de schoolgaande jeugd de traditio nele schoolzwemwedstrijden gehouden. Voor de jeugd werd ove rigens ook door de Sluisse lawntennisvereniging LTVS een mini- tennistoernooi op touw gezet. Beide evenementen hadden nogal wat te lijden van het slechte weer. Dit deed echter geen afbreuk aan het enthousiasme van de Sluise jeugd. Na afloop werd door waar nemend burgemeester F. Cue- lenaere in hotel 'het Hof van Brussel' de prijsuitreiking verricht. De jeugdige deelne mers werden getracteerd op oliebollen, die door de dames van de tennisclub en de zwemvereniging waren gebak ken. De uitslagen van het mi ni-toernooi waren als volgt: meisjes: 1. Hannie Vermeulen, 2. Diana van den Bunder, 3. Ria Willemsen. Jongens: 1. Peter Spee, 2. Maurice de Graaf, 3- Alex van Pamelen. De uitslagen bij de school zwemwedstrijden waren als volgt: 100 meter schoolslag jongens: 1. J. du Fosse, meis jes: 1. Anita Schram. 25 meter schoolslag jongens: 1. Tonny Crane, meisjes: 1. Karin Leenhouts 75 meter jongens: 1. Peter Spee, meisjes: 1. Ka rin Baas. 50 meter borstcrawl jongens: 1. J. du Fosse, meis jes: 1. Anita Schram. 50 meter schoolslag jongens: Tonny de Craene, meisjes: 1. Karin Baas. 50 meter rugslag jon gens: 1. J. du Fosse, meisjes: 1. Anita Schram. Estafette meisjes: 1. Combinatie van openbare en christelijke school (Van een sportmedewerker) TERNEUZEN. De hand- boogmaatschappij De Wester- schelde hield haar jaarlijkse koningsschieting waaraan door vrijwel alle leden werd deel genomen. De koning der maat schappij, de heer L. de Haan moest deze titel, die hij reeds twee jaar in zijn bezit had, ver dedigen en deed dat met succes. Hij schoot in de tweede ronde de vogel als eerste deelnemer af, waardoor hij nu keizer is geworden. In het 84-jarige bestaan van de maatschappij is dit voor de tweede maal dat De Wester- schelde een keizer bezit. De vo rige was J. van Esbroek, die deze titel in 1938 behaalde. Na de „keizerlijke" schieting werd een sehieting gehouden die voor G. Baart succesvol verliep. Hij schoot de hoge vogel, een zij vogel en een kal. De andere zij vogel werd afgeschoten door J. d'Hont, verder kallen door A. Baart, O. Saey en P. Schoof, Na afloop verenigden zich al len in café De Vriendschap voor 'n gezamenlijke maaltijd waar na onder leiding van de voor zitter, de heer J. d'Hert de jaarvergadering werd gehou den. Bij de bestuursverkiezing werd L. de Haan als bestuurs lid herkozen. Daarna volgde de uitreiking van de plaquette aan de keizer met de toepasselijke woorden door de voorzitter. te Sluis- Estafette jongens: r.k. jongensschool. De scholenprijs werd bij de jongens gewonnen door de r.k. jongensschool en bij de meisjes door de gecom bineerd openbare en christelij ke school. De uitslag van de traditionele zwemwedstrijd over één kilometer in het ka naal SIuis-Brugge, waaraan naast schooljeugd ook niet- schoolgaande jongeren en vol wassenen deelnamen, luidde: dames: 1. mevrouw J. Henry- Vos, 2. Caroline Claerhoudt, 3. Monique Berckmoes. Heren: 1. Frans de Badts, 2. J. du Fosse, 3. Jan L eenhouts. (Van onze correspondent) TERNEUZEN. Op de pro vinciale weg TerneuzenSluis kil ontstond gisternamiddag om half drie een aanrijding tus sen twee personenauto's nabij de Binnendijk. Toen S. T. uit Hoek linksaf de Binnendijk wilde oprijden bemerkte hij blijkbaar niet dat de bestuurder van een achterop komende auto, M. v. d. P. uit Werkendam hem inhaalde. Bij de aanrijding die ontstond werd de echtgenote van Van der P licht gewond. Aan de auto'; ontstond veel schade. L02Z126 BROUWERS (Van onze sportmedewer ker) TERNEUZEN Evenals vorig jaar het geval was krijgt de zomeravondvoetbal compe titie in-'het rayon Terneuzen nog een verlengstukje. Nadat de NSM haar laatste wedstrijd tegen HKC op overtuigende wijze had gewonnen (27), is het team van de Nederlandse Stikstof Maatschappij uit Sluiskil met een gelijk pun tentotaal geëindigd als Van der Pol. Een beslissingswed strijd is daardoor nodig ge worden om uit te maken welk team het kampioenschap zal gaan behalen en het rayon Terneuzen gaat vertegenwoor digen in Vlissingen op 26 au- I gustus in het toernooi om de Zeeuwse titel. Voorlopig zal die match nog niet gespeeld worden in ver band met de vakanties. Bo vendien zijn de velden waarop de zomeravondvoetballers deze competitie hebben gespeeld nu gesloten verklaard en zal aan de gemeente Terneuzen toe stemming moeten worden aan gevraagd deze extra wedstrijd te mogen spelen op een ander veld- Hoogstwaarschijnlijk zal deze doorgang vinden op 11 of 12 augustus. Intussen is ook evenals MOC '65 het team van de machinefabriek (Ha- vee) gedegradeerd. Wie deze twee opengevallen plaatsen gaat innemen in het volgend seizoen staat nog niet vast. Normaliter zouden daarvoor in aanmerking komen de twee clubs die met het hoogste aan tal zijn geëindigd in poel B. Dat zijn in dit geval DOW 2 en Mistrappers 2 (laatstge noemde door een beter doelge- ïniddelde), maar het regle ment schrijft voor dat geen reserve teams met het stan- daardelftal van dezelfde vere niging in poel A mogen uitko men. Wedstrijdleider Minne- boo: Hoe we het gaan regelen is nog niet bekend. We zullen dat in de komende winter nog eens bekijken, er is daarvoor nog tijd genoeg". Ook toonde hij zich niet enthousiast over liet feit dat enkele wedstrij den geen doorgang konden vinden in poel A omdat som mige clubs op die dag niet het aantal minimaal vereiste spe lers van 8 binnen de lijnen konden brengen. Uitslagen en eindstanden: Dow - Van der Poel 13; NSM - Hoek 30; Philips - MOC '65 50; Mistrappers - Atoomboy s3—1; Havee - PAC '70 2—3; HKC - NSM 2—7. Eindstand Poel A. Van der Poel en NSM elk 17 punten; Dow 16; Philips 13; Mistrap pers 11; PAC '70, Heek en HKC ieder 9. Atoomboys 6: Havee 3 en MOC '65 1 punt. Poel B: Scheepswerf - SMC 1—3; RWS - Dow 2 0—1 (Dow 2 kampioen), Van der Poel 2-PhiIips 00; Mistrap pers 2 - NSM 2 3—1; PZEM - FSV 10. Eindstand: Dow 2 16 punten uit 9 wedstrijden; Mistrappers 2 en PZEM elk 13; RWS 12; Van der Poel 2 en Philips 2 elk 8; FSV 7; NSM 2 6. Scheepswerf 4 en SMC 3 punten. (Van onze correspondent) TERNEUZEN. De heer W. van den Dries uit Terneuzen herdacht gisteren zijn zilveren jubileum bij de N.V. De Hoop. De jubilaris is werkzaam op de afdeling boekhouding. In aan wezigheid van zijn vrouw, fa milie, raad van bestuur en di rectie en verdere genodigden werd de zilveren jubilaris ge huldigd. De heer J. Simons, lid van de raad van bestuur stond uitvoe rig stil bij de loopbaan van de jubilaris en was vod lof over de wijze waarop deze gedurende de voorbije kwarteeuw zijn taak heeft vervuld. Namens de vereniging van handelaren in bouwmaterialen in Nederland overhandigde de heer Simons hem de gedenkpenning en de daarbij behorende oorkonde. Als blijk van waardering bood spreker de jubilaris een ge schenk aan en ook mevrouw Van den Dries ontving een ver rassing. Tenslotte dankte de jubilaris voor de geschenken en de blij ken van belangstelling. (Van onze correspondent) DEN HAAG Met vernie tiging van een besluit van Ge deputeerde Staten van Zee land heeft de Kroon goedkeu ring onthouden aan het be stemmingsplan „St.-Joris- straat" der gemeente Middel burg. Er waren enige beroepen in gekomen o.a. van de Christe lijke Gereformeerde Kerk van Middelburg, tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarbij dit plan ge deeltelijk was goedgekeurd. Het plan voorzag in de bouw van een tweetal aaneen gesloten woningen op een ter rein, dat in het wederopbouw- plan was bestemd tot plant soen. Hiermee werd beoogd een zekere geslotenheid in de oostelijke straaitwand van de St.-Jorisstraat tot stand te brengen, hetgeen meer in overeenstemming zou zijn met het karakter van de binnen stad. De bezwaren van de appel lanten waren in hoofdzaak ge richt tegen de vermindering van toetreding van licht en lucht en de beperking van het uitzicht, welke zij van de in het bestemmingsplan begrepen bebouwing vrezen. Naar aan leiding van deze bezwaren heeft de gemeenteraad over wogen, dat de vervanging van de noodwoningen, welke gedu rende vele jaren op het terrein hebben gestaan, door een dub bele woning met zij- en ach tertuinen uit stedebouwkundig oogpunt een aanzienlijke ver betering is. De Kroon wijst er echter op, dat dit plan, dat op een ter rein, dat,slechts 12 meter diep is, een bebouwing ten dele met een nokhoogte van onge veer 9 meter toelaat tot op anderhalve meter van de per ceelgrens aan de achterzijde bezwaren oplevert. De wonin gen, welke inmiddels ver nieuwd zijn belemmerden door hun geringere hoogte het uitzicht en de toetreding van licht en lucht voor omwonen den aanmerkelijk minder dan de bebouwing, waarin deze plan wijziging voorziet. De Kroon is van oordeel, dat een gesloten straatwand ter plaatse aanvaardbaar moet worden geacht, mits daar wo ningbouw met een lagere nok hoogte dan bovengenoemd wordt geprojecteerd. Overi gens komt in het begin van de St.-Jorisstraat reeds Lage be bouwing in de vorm van gara ges voor. Tenslotte is in aan merking genomen, dat in het bestemmingsplan „St.-Joris straat II en omgeving" de westzijde van deze straat evenmin geheel bebouwd zal worden. Derhalve dient al- lus de Kroon -aan dit plan alsnog goedkeuring te worden onthouden.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2