Veel felicitaties voor neomist in Sint Jansteen Ouderavond Hulster ponyclub BEVOLKING SCHENKT STEREO-INSTALLATIE Vijftien procent mts-ers studeert verder Nakaarten over „Frankrijk55 Thuisblijvers hadden ongelijk voor A. Picavet oaaöi EERSTE GROEPEN NAAR ZOMERKAMP Geslaagd concert in pastorietuin Nieuw-Namen stad streek IN TERNEUZEN Schoondijke Inschrijving bij Kamer van Koophandel Diefstal van Belgisch geld INZAMELING PICAVET BIJ ONA KAMPIOÈN Krabbendijke AUTO TEGEN LICHTMAST Hansweert Misviering in manege in Absdale Terneuzen Aanrijding op kruispunt Hoek Jaarlijks reisje brandweer Kruiningen Hell Drivers in Terneuzen INSI AANGEHOUDEN Politie neemt boksbeugel en pistool af „MILOSCOPE" GEWELDIG Autopapieren gestolen en weer terecht Beatfestijn in Westdorpe Maandag 3 juli 1972 KAPELLE, 1 JULI 1972 Kruisbessen export 38—47 (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Een groot aantal belangstellenden ïeeft zondagmorgen de eerste h. mis van de neomist Wal ter Poppe in Sint-Jansteen bijgewoond. De dienst werd opgedragen in de plaatselijke parochiekerk. Walter Poppe werd tezamen met zijn familieleden afgehaald van de frambozen per dor» van 250 juderlijke woning en door de harmonie „St.-Jan" naar het gram: 1 100121. II X 4455.; frambozen in kratten per kg: II 178. Aardbeien z. dop in dustrie: Regina 156, div. ras-' sen 151. Aardbeien per doos van 250 gram: Regina I 32 39, II 24—33, Vola I 41—52, II 25—37, Red Gauntlet I 38—43. II 18—35. Gorella I 38—42. Tameïla I 43, II 21. Aardbeien --- - in kleine kratten per kg: Re- de Jonnes P cerkgebouw geleid. Zowel de woning van de. jaren tot een minimum is ge- iamilie Poppe in de Putting-1 daald, maar dat er desondanks itraat als de onmiddellijke! geen gebrek aan priesters is. omgeving, waren voor deze „Er is wel een groot tekort «elegenheid feestelijk versierd! aan goede priesters", aldus de door een buurtcomité. Ook bij pater. Hij sprak tot slot van de ingang van de r.-k. kerk zijn toespraak de hoop uit, De neomist Walther Poppe omringd door zijn ouders, even voordat hij door de harmonie werd opgehaald. gina I 134, II 97119, Vola I 138—161, II 111—141, Red Gauntlet I 144—151, II 101 137. Gorella I 125—152, II 105143, Sen ga Sengana II 75, Tameïla I 139—141, II 115. Rode bessen per doos van 250 gram: I X92—108. I 79—112, II 6391. Rode bessen per kg: II 249. Bramen per doos van 200 gram: I 100. Kersen per kg: Early Rivers I 365389, II 282. Appelen: Golden Delici ous 180 66, 1 70 80. 70 165, 61, 160 44. II 70-80 52. 65 41. 60 23, IIX 70 27, II X 55 21. Aardappelen nieuw: 13646, II 3539, Drielingen doordr. 14, kriel 5-9, Aardappelen oud 78. Groenten Bloemkool 16 60, Boskroten 16, Kropsla 6 9. Bosuien 717, Sjalotten 1. bosselderij 29. kassnijbonen 235, Tuinbonen 32, Kasprm- sessenbonen 396, Tomaten per kg: IA 106, IB 112. IC 76. waren decoraties aangebracht en terwijl de neomist het kerkgebouw binnenstapte, stroomden de plaatsen lang zaam vol. Bij zijn eerste h. mis, die volgde op zijn pries terwijding in Nijmegen afge lopen vrijdag, werd hij bege leid door pastoor Van Leeu wen en pater De Coninck. Voor de muzikale omlijsting zorgde het St. Ceciliakoor. In zijn openingswoord merkte pastoor Van Leeuwen onder meer op, bijzonder ingenomen te zijn met het feit, dat de heer Poppe zijn priesterleven in Sint Jansteen is willen be ginnen. Hij heeft er ook zijn jeugd doorgebracht, voordat hij Zeeuwsch-Vlaanderen ver liet om zich geheel aan zijn studie te kunnen gaan wijden, Pater De Coninck memoreerde in zijn preek, dat het aantal priesterwijdingen de afgelopen (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de kan tine van de middelbare techni sche school vond tijdens een bijeenkomst van bestuur, ou ders van gediplomeerden en leden van de oudercommissie de diploma-uitreiking plaats aan 34 leerlingen die met suc ces hun eindexamen hadden afgelegd in de vakken bouw kunde, elektrotechniek en werktuigbouwkunde. Deze uitreiking geschiedde door een vertegenwoordiger van het schoolbestuur, de heer W.F.M. Verwilghen, die de ge slaagden geluk wenste. De di recteur der school, de heer A.J.M. Vermeulen wees op de plaats van het beroepsonder wijs tussen school en maat schappij en dat er ook ver- volgcurussen aan de school mogelijk zijn. „Vijftien pro cent van onze leerlingen gaat naar de hts." zo zei hij. De heer P. Luijcks sprak namens de oudercommissie woorden van waardering voor de moei te door de directie en docen ten aan de leerlingen be steed. Na de uitreiking bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Eerder waren aan 14 leerlin gen die hadden deelgenomen aan de avondcursus meet- en Landbouwschool In do laatste les van de middelbare landbouwschool heeft ir. L. M. Bouten, inspecteur van het landbouwonderwijs, gezegd dat het voor de ouders en leerlingen van de school een belangrijke dag was. Speciaal in dit jaar waarin gesproken werd over de nieuwe struc tuur van het Zeeuwse agrari sche onderwijs: een tweejarige opleiding te Schoondijke en een twee- en driejarige oplei ding te Goes. Vervolgens reikte hij aan Walter Sturm uit Waterlanrt- kerkje de dokter Huizinga- medaille uit. Tijdens de diolo- mauitreiking had de waarne mend directeur A. de Rno voor elke leerling een afzon derlijk woord. Teleurgesteld was hij dat dit jaar voor het laatste examen is gedaan in de E-richting. Namens 't gemeen tebestuur werd het woord gevoerd door wethouder ,t. Vergouwe. Hij zag enige licht puntjes die hoop geven voor de toekomst van de Zeeuwse, landbouw, alsook voor hel voortbestaan van de school in Schoondijke. Aan het eind van deze laatste openbare les wees ir. J. Roest, directeur van de school, nog eens op de goede moed die men in de land- bouwkringen moet behou den. regeltechniek de diploma's uit gereikt, waarbij twee leerlin gen van andere mts-en en twee behaalden heit diploma vanuit een andere vooropleiding. TERNEUZEN Bij de ka mer van koophandel in Zeeuwsch-VRanderen zijn de volgende nieuwe bedrijven in geschreven: schippersbedrijf L. Hamelink te Terneuzen: Algo, groothandel in .auto-on derdelen en auto-accessoires te Bresfcens; M.B.L.R., bedrijf op het gebied van pijpleiding, las en constructiewerk te Sas van Gent; schippersbedrijf van J. Molewijk te Terneuzen. auto rijschool Hulst. Hans Boehle HULST Het was A. Pica- vet die zich de sterkste toonde en dus het kampioenschap be haalde bij de topbiljartclub ONA. De kampioen van vorig jaar, M. de Wit eindigde als tweede. De eindstand ziet er als volgt uit: 1 A. Picavet 2 M. de Wit; 3 L. Segers; 4 J. Pilaet; 5 E. Wentzler; 6 W. van de Voordie; 7 J. de Wilde: 8 Ch. de Wolf; 9 P. Wauters, 10 W. Jacobs; 11 P. Wentzler: 12 F. Wentzler; 13 F. de Beyn: 14 J. de Wit; 15 T. van Dorst: 16 J. van de Brande 17 D. Segers. TERNEUZEN De Terneu- zenaar W.J.V deed zondag aangifte van diefstal in zijn woning van zesduizenddrie- honderd Belgische franken. Enkele dagen tevoren was daarvan drieduizenddriehon derd franken verdwenen. Ne derlands geld dat in het zelfde geldkistje lag (een biljet van honderd gulden) was onge moeid gelaten. Daar V. zijn 16-jarige neef verdacht, deed hij geen aangifte, maar gedu rende de tijd dat hij deze over de diefstal sprak werd de rest van het geld ontvreemd. V kon alleen maar vaststellen dat er van de ruit in de ach terdeur een stuk verwijderd dat de heer Poppe tot de laat ste categorie mag behoren. In laatste instantie was het de neomist zelf, die een kort woord van dank voor alle me dewerking sprak. Vele vrienden kennissen en familieleden hebben na deze bijzondere d:-->=t van de gele genheid g<- gemaakt, om de jonge r tijdens een receptie in verenigingsge bouw te feliciteren. Hij werd hier nog toegesproken door de heer Van Eek, en de voorzitter van het buurtcomité, Cam. Nachtegaal. Namens de gehele parochie werd een complete stero-installatie aangeboden Omdat de totale opbrengst van de inzameling voor de heer Poppe nog niet bekend is, werd besloten het restant in de vorm van waardebonnen te overhandigen. Ook tijdens de receptie heeft de heer Poppe nog een woord van dank ge sproken. (Van onze correspondent). HULST A. Picavet heeft de prestatieprijs van de Hul ster topbiljartclub ONA ge wonnen. Deze topbiljartclub is het afgelopen seizoen kampioen geworden van de topbiljart- competitie Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen en is gevestigd in het café van P. Wentzler. Deze prestatieprijs ging over alle gespeelde wedstrijden van de topbiljartclub De volledige eindstand van deze prestatieprijs ziet er als volgt uit: 1. A. Picavet. 52 pnt. 2. M. de Wit 45, 3. L. Segers 44, 4. P. Wauters 43. 5. Ch. de Wolf 43. 6. J. de Wit 41. 7. W- v. d. Voorde 35. 8. E. Wentzler 34, 9. F. Wentzler 33. 10. J. de Wilde 32. 11. P. Wentzler 23. 12. F. de Beyn 23. 13. W Jacobs 21, 14. J. Pilaet 14, 15. D- Segers 8, 17. J. v. d. Rran- de 2 punten. Dubbel feest Bet. was de ze week dubbel feest od de christelijke basisschool De Hmkelinge te Krabbendijke. Mejuffrouw P. van Hekken, die voorheen verbonden was aan de School met de Bijbel, vierde haar zilveren jubileum in het christelijk onderwijs, me vrouw Nonnekesde Putter nam na een jaar in Krabben dijke te hebben gewerkt de wijk naar het stadje Thoïen. Voor de kinderen betekende dat een ware feestdag. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De autobe stuurder J.d.H. uit Terneuzen kreeg zaterdagmorgen om kwart voor tien op het kruis punt de Zwijgerlaan-Guido Gezellestraat geen voorrang van zijn stadgenoot, de auto bestuurder G.S. H. werd met zijn auto tegen de op de vluchtheuvel staande lichtmast geduwd. Zijn auto en d,e lichtmast liepen aan zienlijke schade op. Er waren geen persoonlijke ongeluk ken. Musical Vrijdagavond werd in het dorpshuis Kai Munk voor de bejaarden van Hansweert en Schore door de leerlingen van de klassen 5 en 6 der openbare basisschool ge heel gratis de jeugdmusdcal Het Koffertje van meneer van Dalen", ten tonele gevoerd. Ook nu weer wisten de jeug dige dilettanten het geheel op een zeer voortreffelijke wijze te brengen. Opknapbeurt Vrijdaga vond heeft een groot aantal parochianen van de Hans- weertse parochie schoffel en hark gehanteerd om het r.k. berkhof een opknapbeurt t,e geven. Pater Th. de Wit uit Hansweert heeft dan ook in de eucharistievieringen van het weekend zijn dank uitgespro ken, aam allen, die hun me dewerking hebben verleend aan diiit werk. ABSDALE Naar schatting vierhonderd mensen hebben zondagmorgen in manege St. George in Absdale een bijzon dere misviering bijgewoond. De dienst werd gecelebreerd door pater Willy Weemaes en dat gebeurde op de plaats, waar normaal vurige paarden him rondjes draaien met en thousiaste berijders. Zo druk was, dat men op heit laatste moment tot de ont dekking moest komen, dat er stoelen te weinig waren. De muzikale omlijsting wend ver zorgd door het muziekgezel schap van Heikant en verder werkte oo-k het koor uit dit dorp mee. Zaterdagavond is er eveneens in deze manege een groot bal geweest, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het missiegebied van de Hei- kantse pater Weemdes. Muzi kale medewerking tijdens het bal werd verleend door „The Wililiamis". (Van een onzer verslaggevers) HULST De jonge leden van de Hulster ponyclub en hun ouders, hebben vrijdaga-, vond tijdens een gezellig tuin feest achter de lagere techni sche school nog even gelegen heid gehad om na te babbelen over het jongste succes in Frankrijk. Het feestje werd behalve door burgemeester P. Molthoff bezocht door de heren L. Kooistra en J. Hocke, secreta ris van d<e gewestelijke bond Zeeland van landelijke rijver- enigingen, respectievelijk af deling paarden en pony's. Het waren overigens niet de po ny's en hun veulentjes die alle aandacht opeisten, maar hun jonge eigenaars, die de gele genheid kregen zich eens fijn uit te leven in een dansje of (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zaterdag morgen zijn in het kader van de door de centrale stichting voor sociaal en cultureel werk in de gemeente Terneuzen ge organiseerde zomerkampen de eerste twee deelnemende groe pen vertrokken. Een groep van 16 jaar en ouder vertrok naar Oostende om vervolgens met die veer boot de overtocht naar het En gelse Dover te maken. Daar- aangekomen werden zij opge wacht door d-e directeur van de stichting, de heer H.D. van den Berg die met nog een beroepskracht de leiding heeft. Enkele uren later vertrok ken 20 jongens en meisjes m de leeftijd van 14 jaar en ouder, onder een driehoofdige leiding naar Roggel in Liro- ourg. Zij zullen voor een week hun tenten opslaan op het. jeugdkampeerterrein Kirkels- berg te Heibloem. geanimeerde gesprekken over het onderwerp Frankrijk. Voor het lessen vain de dorst was er een bar ingericht, die in alle behoeften bleek te voorzien. Met dit jongste feest zijn de activiteiten voorlopig afgeslo ten, want voor zover de mees te jonge leden al n-iet vertrok ken zijn, beginnen dit week end de vakanties. De pony's krijgen dan een paar weken rust en datzelfde geldt voor hun jonge berijders. c (Van onze correspondent) HOEK Zaterdag verleen de P.J.K. uit Beemster, die met zijn auto van het rusthuis naar de Noorddijk reed op het kruispunt Begoniastraat-Nair- cissenstraat geen voorrang aan de autobestuurster mevrouw G.A.M.-E. uit Hoek. N-adat beide wagens met el kaar in botsing waren geko men kwam de auto van me vrouw M. tegen de geparkeer de auto van V. terecht Br ontstond veel materiële scha- die. (Van onze correspondent) KRUININGEN De Krui- inngse pompiers rukten dit maal uit, maar dit keer voor het jaarlijks reisje. Vergezeld van hun dames vertrokken de brandweerlieden naar hun zuiderburen en wel naar Dinant. In een bijzonder goede, doch uitgebluste stem ming kwamen de brandweer lieden vrij laat weer te Krui- inngen aan. De harmonie had op de kiosk een droog plekje weten te vinden. (Van een onzer verslagge vers). NIEUW-NAMEN Het slechte weer van zaterdagmid dag heeft niet kunnen verhin deren, dat het Nieuw-Namense muziekgezelschap „De Schei dezonen" in de loop van de avond een geslaagd buiten concert in de grote tuin van de pastorie heeft gegeven. De belangstelling was rede- lijk, hoewel het ongetwijfeld nog drukker geweest zou zijn als het weer wat had meege werkt. De muzikanten hebben zich door de dreigende regen wolken niet uit het veld laten slaan en zorgden voor een schitterende muzikale vertol king van een aantal bekende nummers. Het festijn werd rond half tien afgesloten met een korte tocht door het dorp en een serenade voor een van de plaatselijke etablissemen ten, waar vervolgens een ver kwikkende verfrissing stond te wachten voor alle mede werkenden. Ook het majoret tenpeloton was zaterdagavond present. In de pastorie-t.um was voor dit doel een kiosk neergezet. De opbrengst van het concert komt ton goede aan de in Nieuw-Namen ver blijvende missionaris pater Burm. absdale Coogheit: 15 urn-: schie- ting. BERGEN OF ZOOM Luxor 20 uur: De hot rock 14 jr. Roxy, 20 uur: De vlam en de pijl, 14 jr. Museum Markiezenhof, Steenbergsestoaait, geopenid van maandag t.m. vrijdag van 10-12 uur en van 14-17 uur. Zat.- zon- en feestdagen van 14-17 uur. Hal Stadhuis, Grote Mankt, tentoozisteliliinig vain de maand door Peer van dier Meer (t.m- 30 juni). Maandag t.m. vrijdag van 9-12.30 uiur en van 13.30-17.30 uur. GOES Grand, 20 uur: Snoezeipoes, 18 jr. Museum voor Z.- en N.-Be- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Vrijdaga vond en zaterdagnamiddag hebben de auto- en motordul- vels (en duivelinnen), die zich Hell Drivers noemen, met hun voorstellingen aan de Terneu- zense Churcillaan, voor de no dig sensatie gezorgd. Zowel de vrouwelijke als de mannelijke leden van het stunt-ifceam die op die motor of met auto's de meest onvoor stelbare capriolen maakten, stonden hun mannetje. Geen hindernis of vuurzee kon hen tegenhouden. Er was voor beide voorstellingen een flinke belangstelling. Zelfs de fikse regenbuien van zaterdagna middag, die de weg spekglad maakten en daardoor nog een lichte aanrijding veroorzaak ten tijdens een van de num mers, konden noch het vuur waardoor de auto vlogen, noch het enthousiasme van het pu bliek dioven. >JÜ (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zondag morgen om vijf uur meldde de dochter van D. de P. aan de Hogendijk te Terneuzen, dat S.S. via het keukenraam de woning was binnengedron gen. Aangeland in de slaapkamer van haar moeder sloeg deze alarm, waarop S. via de bui tendeur het huis verliet, zon der iets mee te nemen. Korte tijd later werd hij aangehou den en v-oor verhoor overge bracht naar het politiebureau. Tevoren zou S. op de Zeedijk een 14-jarig meisje hebben lastig gevallen. Dit laatste feit ontkende hij tegenover de po litie ten stelligste. veland, expositie „Kaart en landschap van de Bevelain- den". Geopend maandag t.m. vrijdag van 10-12 uur en van 13.30-17 uur. Zaterdag van 14- 17 uur (tot 1 okt). HOOFDPLAAT B. de Paauw (Dorpsistr. 20), 15 uur: kermisschieting. HULST W- Blommaert, 15 uur: Sehieting. KLOOSTERZANDE Ré van Kruijssen, Vrij dan sen. Krokodilbar, 21 uur: Or kest „Frans Bonne". Willem Teil, 15 uur: Schieting. MIDDELBURG City 20 uur: Meisjesinter- naa(k)t, 14 jr. Rijksarchief, St.-Pieterstraat 28, expositie „1001 J-aar Wal cheren" (t.m. 24 aug). Werk dagen v-an 9.30-12.30 uur en van 13.30-17.30 uur. Op zonda gen en feestdagen gesloten. OOSTBURG Ledel, 20 uur: Blue Movie, 18 jr. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Diamonds are forever, 14 jr VEERE d'Ouwe Werf, een collectie olieverfschilderijen, waarbij zeegezichten, stadsbeelden en stillevens van de Middelburg se kunstschilder Piet Bulthuis (t.m. 31 juli). VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: Snoeze- poes, 18 jr. Grand Hotel Britannia, Itali aans trio Tonoii (dagelijks in het Boulevard-café van 19.30 tot een uiur 's nachts met uit zondering van maandag. Za terdag tot twee uur 's nachts, en zondag van 15 tot 18 uur, tot 1 september). (Van onze correspondent) TERNEUZEN Een portier van Dow Chemical te Terneu zen meldde de politie, dat hij drie man, werkzaam bij een Duitse firma, had aangehou den. In de auto van een van hen, die op het terrein stond was een slijptol gevonden, die door B.S. uit Sluis bleek te zijn ontvreemd. Hij had de slijptol voor der tig guld-en verkocht aan zijn. voorman L.O. uit Rotterdam in wiens wagen tevens een boks beugel en een pistool met bij behorende munitie werd aan getroffen. L. den B. uit Axel had voor zijn zwijgplicht vijf gulden ontvangen, evenals een vakantieganger. S. en Den B. werden na verhoor vriijgela ten. O. werd aanvankelijk op gesloten, maar later weer op vrije voeten gesteld. (Van een onzer verslaggevers) HULST „De thuisblijvers hadden ongelijk": dit is een cliché, dat helaas van toepas sing is, op het optreden van de Belgische groep Miloscope, vrijdagavond in de Hulster ba siliek met de klankbijbel Glo ry Halleluja 2000. Het is een moderne uitvoe ring, die steeds opnieuw res pect afdwingt door de inge nieuze wijze, waarop dit werkstuk in elkaar is gezet. Alleen het Hulster publiek heeft de klankbijbel blijkbaar niet op zijn juiste waarde we ten te schatten: die concusie zou althans getrokken kunnen worden uit de aanwezigheid van het kleine aantal mensen, dat het optreden van Milosco pe heeft bijgewoond. De basi liek bleef voor meer dan de helft onbezet. De mensen, die wel gekomen zijn, hebben kunnen genieten van een prachtig schouwspel met kleur rijke lichteffecten. Eerder al heeft deze Belgische groep de aandacht op zich gevestigd in Zeeuwsch-Vlaanderen met een optreden in Groenendijk. Ook landelijk komt het gezelschap steeds meer in de belangstel ling, onder meer dankzij een serie tv-programma's, die aan deze klankbijbel is gewijd. Al is het thema Zououd als Mc- thusalem. de uitvoering ervan is steeds weer een lust voor het oog. Het is rondpuit gewei- het oor. Het is rnduit gewel dig zoals Miloscope de bijbel heeft weten te vervatten in een aansprekend kader van vlotte songs, die het karakter hebben van moderne pop-mu- ziek en desondanks toch een breed publiek aanspreken. Dp teksten zijn van Valeer van Kerk hove en de muziek is van Jan Leopold. Glory Halleluja 2000 is en productie van Milo Decoster. De klankbijbel wordt uitgevoerd door een groep jonge mensen, zowel mannen als vrouwen, onder. wie de zangeressen Lilians Saint-Pierre. Mana en Martine Morgan. (Van onze correspondent). TERNEUZEN De Gente naar M-V., die zaterdag zijn auto voor hotel Rotterdam aan de Westkolkstraat te Terneu zen had geparkeerd, bemerkte zondagmiddag om een uur dat een portier was opengebroken en dat zijn regenjas, porte feuille en autopapieren ver dwenen waren. De outopapieren werden terug gevonden door J. Z. uit Terneu zen, die zijn auto in de „achter om" vlakbij had geparkeerd. Ook hij zocht naar zijn pas poort en autopapieren. Deze laatste werden teruggevonden. (Van onze correspondent). SAS VAN GENT De jeugd was zaterdagavond goed vertegenwoordigd op het beat- iëstijn in Concordia te West dorpe. Het festijn duurt tot en met 4 juli. Zaterdagavond trad de Dizzy Man's Band voor plus ninus 500 jongeren op. Zon dagmiddag, -avond werd de nuziek verzorgd door disco Poly Pam- Dinsdagavond ver wacht men weer veel jeugd als de Unit Gloria en Bonny Sint Claire op zullen treden.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2