Eindzuivering A.W.L. in Terneuzen Afscheid van Aardenburgse onderwijzers Klachten over ZVTM in raad Terneuzen STUDIES WIJZEN OP: Raad Sas hield zich bezig met onderwijs Peuterspeelzaal in Breskens na vakanties open „Ruilverkavelingen kunnen soelaas bieden" J. Aschoff: geen mammoets op Schelde VERTREK IN VERBAND MET PENSIONERING Wielerkoers hoofdschotel van kermis Westdorpe Raadslid oneens met verplaatsing bushalte „ONBEGRIJPELIJKE TABELLEN" stad streek GEMEENTE WEET VAN NIETS SAS VAN GENT KOSTEN V Commissie IN STICHTING OPGENOMEN Onderzoek naar behoefte aan slaapgelegenheid BERAAD OVER NIEUWE STORTPLAATS Ouderavond in Sluiskil IN BRAAKMANPOLDERS Levensbelang I Zaterdag 1 juli 1972 5 (Van vers) een onzer verslagge- TERNEUZEN Naar de mening van burgemeester J, Aschoff van Terneuzen zullen Westerschclde en daarmee sa menhangend hef kanaal var Gent naar Terneuzen en het toekomstige Baalhoekkanaal nooit geschikt gemaakt kun nen worden voor mammoet tankers of andere reusachtige schepen met een tonnage van 100.000 ton of meer. „We zullen moeten mikken op de schepen van een kleiner tonnage. Die schepen zullen in de toekomst echter een belang rijke rol gaan spelen in de wereldscheepvaart", zo voor spelde burgemeester Aschoff -gisteren tijdens een commis sievergadering over h-et Ter- neuzense structuurplan. Hij deelde bovendien mee weinig te verwachten van het streven van Gent naar een nieuw kanaal van Gent naar Terneuzen dat d-an geschikt zou zijn voor schepen met een veel groter tonnage dan hét huidige kanaal toelaat. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Burge meester J. Aschoff van Ter neuzen heeft in de raadsverga dering het bericht tegenge sproken dat een Amerikaans bedrijf zich in Terneuzen zou willen vestigen- „Er is ons niets van bekend. We weten niet waar zo'n be drijf zou willen gaan zitten", aldus de burgemeester. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De zuivering van het afvalwater van de Afvalwaterleiding (AWL) Kanaalzone zal waarschijn lijk op een centraal punt, vermoedelijk in Terneuzen in de toekomst gaan geschieden. Dit deelde gisterochtend de heer P. J. Hujjbrecht, voor zitter van een speciale studiecommissie van de AWL mee tijdens een vergadering van het algemeen bestuur. „Met de inventarisatie van de afvalwaterzuivering in liet Nederlands gedeelte van de Kanaalzone zijn we klaar. De gegevens worden verwerkt bij een ingenieursbureau en er zullen modellen komen van verschillende zuiveringsmetho den. Het zou bij iedere kern kunnen maar ook centraal'" aldus de heer Huijbrecht. „Vermoedelijk zal een eind- zuivering bij Terneuzen, waar de AWL-leiding uitmondt in de Westersehelde, de minst dure oplossing zijn, al zal het beslist niet goedkoper zijn dan 20 miljoen gulden. Aan opper- (Van onze correspondente) SAS VAN GENT De ge- gemeenteraad van Sas- van Gent heeft levendig gediscussi eerd over de verplaatsing van de bushalte in de kern van Sas van Gent. De heer W. de Groff wilde weten wie over deze ver plaatsing heeft beslist en of dit een besluit van de volledige collegevergadering is geweest. Het bleek dat de verkeerscom- missie hierin niet gehoord was. Donderdag is er met vertegen woordigers van de ZVTM en de rijkspolitie nog een verga dering, aldus loco-burgemees- ter W. Colsen. De heer De Groff opperde dat het een zeer chaotische toestand is. Hij stond er op dat de bushalten weer in hun oude situatie wer den teruggebracht. „Je moet je niet laten besturen, maar het zelf doen, anders kun je wel thuisblijven", zei de heer De Groff. Het gaat hier voor namelijk om de bushalte die voorheen bij het Schippershuis te Sas van Gent stond. Hier was een overdekte bushalte met een fietsenrek, en nu moe ten de mensen bij de nieuwe bushalte aan het Bolwerk in de regen staan, aldus de heer De Groff. (Van onze correspondente) SAS VAN GENT Tijdens de donderdagavond gehouden raadsvergadering van Sas van Gent ontstond er een probleem rond de tijdelijke benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school Prins Frederik Hendrik. lil de vacature van mej. A. Ver- schueren heeft men uit vijf tien sollicitanten met (jen stemmen vóór mej. A. de Craen uit Sas van Gent geko zen, van wie de benoeming op 9 augustus a.s. in zal gaan. Tevens heeft men vanwege de uitbreiding van het aantal leerlingen als tijdelijk onder wijzeres aan deze school be noemd mej. A. Ahendanon uit Deventer. Hierna deelde loco-burge meester W. Colsen mee, dat (na een onderhoud met het hoofd van de school, de heer Bertram) er tevens nog een vacature is bijgekomen, zodat deze op veertien augustus a.s. weer vervuld zal moeten zijn. „Hierdoor zal de raad over haast moeten beslissen om een onderwijskracht tijdelijk in dienst te nemen.", aldus de heer Colsen. Het hoofd van de school en de inspectrice stel den hierbij voor mevr. M. de Hosson-van Overloop uit Sas van Gent tijdelijk te benoe men. De heer W. de Gr. gaf te kennen dat de wethouder van onderwijs, de heer Ga-rs- kamp, eerst van vakantie te rug moest zijn, zodat deze kon beslissen. Doch de heer Colsen vond dat men in het be'-«ng van de school nu moest beslis sen. Bij de vaststelling voorbe reidingsbeslu-it voor de bouw van een bijzondere r.-k. kleu terschool in het bestemmings plan St.-Albert, vroeg de heer J. Rijnders hoever men met de algemene onderwijsnota stond. Hierop antwoordde de heer Colsen, dat hieraan ge werkt woi'dt. Hierna bracht de heer J. Bockstael naar voren dat men hiermee reeds een jaar bezig is. „Dat duurt wel erg lang." Voorts kwam de gewestvor- ming aan de orde, een struc tuurschets voor de bestuurlij ke indeling. De heer Rijnders bracht naar voren dat hij juist ovei de radio iets gehoord had wat in dit geval wel belang rijk was, namelijk in Rotter dam wil men wijkgemeentera- den vaststellen. De heer Rijn ders vroeg zich af of wij nu niet in een kringetje rond draaien. Eerst één gemeente worden en dan weer In klei nere eenheden uiteenvallen. De heer Colsen gaf te kennen deze mening bij GS kenbaar te maken. Verder had de benoeming plaats van leden voor de com missie van ruimtelijke orde ning en milieubeheersing waarvan de samenstelling er als volgt uitziet: voorzitter is wethouder A. de Beleir, leden: J. Bockstael, M. de Groff en L. de Meyer. Leden-ingezete nen: J. de Roos, J. Korst en, W. Duitemeyer. De PTT bleek negatief te staan tegeno ver het plaatsen van een open bare telefooncel in de woon kern Westdorpe. vlaktegrond zal 20 ha nodig zijn. Daartoe zal een nieuw stukje persleiding moeten wondien gelegd naar een punt oostelijk van Terneuzen. Mo menteel mondt de leiding uit vlak voor het Terneuzens stadhuis". De exploitatiekosten zullen vermoedelijk: voor een flink deel, misschien wel helemaal, gecompenseerd kunnen wor- den omdat het rijk flinke hef fingen gaat opleggen voor het lozen van ongezuiverd afval water, aldus de heer Huij brecht. Tijdens de vergadering gis teren heeft het gedecimeerde algemeen bestuur v-am de AWL (een derde der leden was afwezig) zich nog gebo gen over een voorstel om be stekken over te nemen van de afvailwa-terleiding Oost- Zeeuwseh-Vlaanderen Oost. Dit omdat de gemeenten Ter neuzen en Axel uit dieze ge meenschappelijke regeling zijn gestapt. „In feite gaat dit de AWL niet aan", aldus voorzit ter D.J. Oggel. „De financiële consequenties voor het zelf standig uittreden vam de ge meenten Terneuzen en Axel kunnen niet afgewenteld wor den op de AWL", vulde secre taris Huijbrecht aan. „In feite hebben wij hier niets mee te maken". „Bovendien sou dan Sas van Gent, d-at ook lid van de AWL is, mee moeten betalen aan iets, waarin de gemeente Sas van Gent totaal niet gemoeid is". Over de eventuele overna me van de bestekken die volgens het AWL-bestuur voor een zeer groot deel onbruik baar zijn is nog-al wat corres pondentie geweest. Secretaris Huijbrecht vond het onbegrij pelijk dat Terneuzen wil dat de AWL de bestekken over neemt. De kosten werden ge naamd op i'uim 72 mille. „In feite had het Terneuzense col lege het ook kunnen vragen aan de schooltandartsendienst, die heeft er evenmin iets mee te maken als wij". Het be stuur besloot de bestekken niet over te nemen. Wel werd het voorstel aangenomen dat gemeenten, die op hun grondgebied afval waterleidingen willen aanleg gen, zelf voor de kapita-alslas- ten opdraaien. De aanleg en het beheer zou dan aan de AWL moeten worden opgedra gen. Op deze basis kon het best-uur zich akkoord verkla ren met een verzoek van Axel om een rioolleiding met voor zieningen aan te leggen voor aansluiting van „Smitschorre" het nieuwe uitbreidingsplan in die gemeente. Op dezelfde gronden werd een verzoek van de gemeente Terneuzen om het kostenaandeel in een Wetst-Zeeuwsch-Vlaamse stu die over afvalwaiterproblemen, waarin ook de Terneuzense kern Biervliet betrokken was, afgewezen. (Van onze correspondent) AARDENBURG In Aardenburg heeft men gisteren afscheid genomen van de onderwijzers E. Spinnewijn en G. Lippens, respectievelijk hoofd en onderwijzer aan de rooms-katholieke jongensschool. Deze verlaten de school wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Beide afscheidnemende onderwijzers met hun echtgenoten. (V-an een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de raadsvergadering van Terneu zen zij,n diverse klachten geuit over de nieuwe dienstregeling van de ZVTM. In verband met de enquête, die deze buson derneming onder de passagiers wil gaan houden zei raadslid Strijbos (PvaA) dat die gehouden moet worden onder diegenen die niet met de bus reizen. Dan komt men tenmin ste te weten waarom de buis 'wordt gemeden". De heer Strijbos klaagde o.m. over de onbegrijpelijke tabellen in de nieuwe dienst regeling. „Je hebt een werk groep nodig om uit te zoeken hoe je met de bus van Ter neuzen iin Zelzate kunt ko men", zei dit raadslid. Verder vroeg hij zich af waarom in de dienstregeling geen ver trektijden van doorgaande busdiensten naar de grote Bel gische plaatsen in de grens streek worden vermeld- De heer Strijbos leverde ook kritiek op de geplande duur van diverse busritten, „Voor de afstand Terneuzen - Bres- kens een traject met vier stopplaatsen is 34 minuten uitgetrokken. Het is d-an ook niet verwonderlijk dat in Breskens vaak de boot wo-rdt geimist", aldus de heer Strij bos, die verder opmerkingen maakte over verkeerd gesitu eerde nieuwe stopplaatsen en het feit dat goede bestaande stopplaatsen geen dienst meer doen. Raadslid Pl-addet merkte op dat de bevolking van Zaam- slag-Veer is gedupeerd doordat men voortaan naar Zaamslag moet om op de bus te stap pen. Burgemeester J. Aschoff zei de raad toe de opmerkingen aan de Z.V.T.M. door te zullen spelen. Ook deelde hij mee dat het college van b. en w. gaai bekijken of er een ver- voersoommissie u-it de raad (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS/OOSTBURG De peuterspeelzaal Breskens is opgenomen in de stichting „Peuterspeelzalen West- Zeeuwsch-Vlaanderen". De stichting had reeds de speelzaal „Pim panpoentje" te Oostburg in beheer. De werkgroep, die in Bres kens enige maanden druk doende is geweest met de reali sering van een speelzaal in deze kern zal nu optreden als plaatselijke beheerscommissie. De speelzaal in Breskens zal eind augustus begin september geopend worden. Begonnen wordt met twee ochtenden per week in het gebouw „De Uit komst" aan de Langeweg te Breskens. Voor deze twee ochtenden zijn reeds 15 kinde ren aangemeld, een aantal dat door werkgroep als minimum werd gesteld om te kunnen be ginnen. „De Uitkomst" biedt voorlo pig en redelijk geschikte ruimte met buitenspeelplaats voor de peuters. Besprekingen zijn gaande om binnen afzien bare tijd over een permanente ruimte te kunnen beschikken. De bijdrage van de ouders is vastgesteld op 3,50 per och tend. De fusie heeft tot gevolg gehad dat het stichtingsbestuur een wijziging heeft ondergaan. Het is nu als volgt samengesteld voorzitster: mevrouw H. Re- mijn, Oostburg, vice-voorzitster mevrouw J. H. Cappon, Bres kens, secretaresse: mevrouw P. van Kuijk, Oostburg, 2e secre taresse: mevrouw J. Focke, Breskens, penningmeesteresse: mevrouw G. de Vries, Oostburg en 2e penningmeesteresse: me vrouw M. Hamelink, Breskens. moet worden opgericht, een commissie die zich bezig gaat houden met alle vervoerspro blemen, die zich in de ge meente voordoen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op vragen van raadslid E. Roco heeft wethouder drs. R. Barbé tij dens de Terneuzense raadsver gadering meegedeeld dat er dit jaar in Terneuzen nog geen sprake zal zijn van een offi ciële slaapgelegenheid voor z.g. doortrekkende jongeren. „Er is geen accommodatie, die op een dergelijk korte ter mijn geschikt is te miaken", zei de wethouder. Hij deelde tevens mee dat alvorens een beslissing over het inrichten van zo'n slaapgelegenheid wordt genomen de centrale stichting in Terneuzen eerst een onderzoek gaat instellen n-at.r de behoefte van een der gelijke voorziening, de finan ciële gevolgen, het beheer en de eisen, waaraan zo'n slaap gelegenheid moet voldoen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In een van de volgende raadsvergaderin gen te Terneuzen zal worden besproken waar de gemeente in de toekomst het vuilnis moet gaan laten. Dit deelde burgemeester J. Aschoff de raad mee naar aanleiding van opmerkingen van raadslid H, de Vriend. Dit raadslid merkte nog eens op dat de gemeente Ter neuzen in verband meit het storten van vuil op de vuilnis stortplaats in de Bontepolder niet aan de gestelde voorwaar den voldoet. „Het leed is bijna geleden want de stortplaats is praktisch vol", zei burgemees ter J. Aschoff. De viering van het afscheid werd ingezet met de viering van een eucharistieviering in de parochiekerk, verzorgd door het jongerenkoor met ritmische muziek. Pastoor Martens sprak tijdens deze dienst, waarbij praktisch alle leerlingen van de lagere school aanwezig waren, een dankwoord namens de paro chie en wees erop, dat beide onderwijzers van-af 1930 hun beste krachten aan het onder wijs in Aardenburg hebben gegeven en op die manier de katholieke gemeenschap had den gediend. Na de kerkelijke viering volgde een voorstelling door poppentheater „De Krie- keput" uit Hulst in de zaal van de Rode Leeuw, waarbij opnieuw alle leerlingen aan wezig waren en bij welke ge legenheid ook een cadeau van de leerlingen werd aangebo den in cle vorm van een prachtige tafelaansteker voor beide onderwijzers. In de loop van de middag volgde een of ficieel afscheidsprogramma in de aula van de jongensschool waar het woord werd gevoerd door de voorzitter van het schoolbestuur, de heer D. van de Vijver en wethouder G. Bonte namens de gemeente Aardenburg. De heren Spinne wijn en Lippens ontvingen na mens het schoolbestuur ieder een zilveren broodmand. Ter wijl aan hun dames bloemen werden aangeboden. Verder was op deze af scheidsbijeenkomst aanwezig de heer J. Hendriks, voorzitter van de katholieke onderwij zersbond, Na de officiële toe spraken werd door drs. C. van Etten, directeur van de stich- gehouden over „De negatieve aspecten van de onderwijsver nieuwing". Na deze inleiding dankten de scheidende onder wijzers voor de lof en waarde ring en geschenken en sprak de heer L. Decheine uit Sluis die tot hoofd van de school in Aardenburg werd benoemd. Tijdens deze bijeenkomst werd ook afscheid genomen van zuster Sigeberta als hoofd van de meisjesschool. Zij blijft wel aan de school ver bonden. Zij ontving een zilve ren hanger en bloemen. Mejuf frouw Ans Verstraete, die de school verlaat met een benoe ming te Goes, werd ook dank gebracht en ontving een atten tie. Nadat de voorzitter van het schoolbestuur de bijeen komst met een dankwoord had gesloten volgde in de school nog een receptie voor oud leerlingen en ouders. Zeer ve len maakten hier van de gele genheid gebruik afscheid te nemen van de vertrekkende onderwijzers. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL De school voor protestants-christelijk ba sisonderwijs in Sluiskil hield in een stampvolle ark de jaar lijkse afscheidsavond van de zesde klas. Alle leerlingen van de school maakten er onder lei ding van hun leerkrachten een feestavond van met muziek, darts en schetsjes. In de pauze bestond gelegenheid de fraaie werkstukken, die in de loop van het jaar vervaardigd wa ren, te bezichtigen. Aan het eind van de avond werden de vertrekkende leerlingen door hun schoolhoofd toegesproken. Namens het bestuur bood hij hen een getuigschrift en een boek aam. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG De voor lichters van de drie landbouw organisaties hebben vorige week een gesprek gehad om met de besturen van gedach ten te wisselen over een ruil verkaveling in het gebied, dat ongeveer het waterschap De Verenigde Braakmanpolders omvat. Dit zei voorzitter P, van Hoe in zijn openingstoe spraak van de algemene ver gadering van de kring Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen van de CBTB, die in De Poort in Zaamslag werd gehouden. De heer Van Hoeve wees op de voordelen van ruilverkave lingen. „Aan de prijzenkast is voor de Landbouwers niet veel meer te halen. De kostenkant zou door verbetering van de cultuurtechnische omstandig heden nog enig soelaas kunnen bieden." De heer Van Hoeve zei dat „in het desbetreffende gebied de situatie niet uitgesproken slecht is, maar zeker voor verbetering vatbaar". Hij me moreerde dat de aanvraag tot ruilverkaveling al vier jaar geleden werd ingediend. Moei lijkheden om het op de priori teitenlijst te krijgen hebben het proces vertraagd. De cul tuurtechnische dienst heeft echter het gebied al geïnven tariseerd en plannen opge steld. De vraag nu is echter: Wat denkt de streek ervan", aldus de heer Van Hoeve. „Bestaat er een reële kans dat de eigenaars bij stemming meerderheid jia zullen zeg gen?" Hij riep de aanwezige leden op hun invloed aan te wenden teneinde de verbete ring door ruilverkaveling in eigen streek te bereiken. Een andere mogelijkheid tot kostenvermindering is vrijwil lige kavelruil. „Wijst dit niet af omdat het voordeel van uw buurman f 1,- en voor u slechts 80 cent is. U hebt die 80 cent voordeel toch maar." Hij wees erop dat die rijkso verheid ook bij vrijwillige ka velruil grote faciliteiten ver leent. Na de pauze'hield de alge meen secretaris van de CBTB, drs. P. Bukman ,een inleiding over actuele land- en tuin- bouwproblemen. In zijn betoog onderstreepte ook hij dat een goed anti-inflatiebeleid voor de landbouw van levensbelang is. Na zijn inleiding ontstond een levendige discussie. Bij de gehouden bestuurs verkiezingen werden de heren A. de Koeyer, D. de Putter en L. de Regt herkozen. medische diénsten HUISARTSEN Hulst, dokter W. Eysink, tel. 2060. Borssele en Biervliet, dokter H. v,d. Pas, Hoogstr. 1 IJzen- dijke, tel. 01176-366. Wolphaartsdijk, 's-Hcer Arendskerke, 's-Hcer Hcn- drikskinderen en Heinkens- zatuï. Dokter H. van Maanen, Heinkenszand, tel. 01100-1234. Aardenburg en Oostburg, dok ter F. Loose, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 01170-2121. Axel, dokter Schiltman, tel. 1777 (b.g.g. 01157-1451). Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande, dokter De Mey er, Sluis, tel. 01178-1366. Koewacht, St.-Jansteen en Clinge, (Van vrijdagavond 5 uur tot zondagavond 12 uur) dokter Melchers, tel. 01146- 327. Driewegen, Hoedekenskerke, 's-Heerenhoek en Ovezande, voor dokter Geldof, Zwartedé en Wöstmann neemt waar dokter J. Kole, Kerkstr. 38, Hoedekenskerke, tel. 01193- 262. Goes, dokter T. v.d. Wert'f, Wijngaardstr. 51 Goes, tel. 7451. Middelburg, dokter De la Hay- ze Seisdam 22 Middelburg, tel. 01180-4305 (zaterdag) en dokter Delfos. Rouaanse Kaai 11, tel. 01180-2637. Reimerswaal, dokter P. Polder man, Yerseke, tel. 01131 - 1300 en dokter G. Noome, Krabbenidijke, tel. 01134-1444. Sas van Gent e.o., dokter Puy- laert, Oostkade 19, tel. 1366. Vlissingeu, dokter Van Dijk, tel. 3459 (zaterdag) en dokter De Greef, tel. 2121 (zon dag). Zaamslag, dokter Fraanje, Plein 42, tel. 01153-244. Hontenisse dokter Buwalda, tel. 01148-277. Terneuzen, dokter H. v. Herk, Mich, de Ruytersingel 1, tel. 4000 (van zat. 8 tot zond. 24. uur) Sluiskil, Philippine en Hoek, dokter Van Haelst, Spoarsbr. 46a Sluiskil, tel. 444. Breskens en Groede, dokter Van Endt uit Breskens, tel. 01172-1466. WIJKVERPLEGING Ellewoutsdijk e.o., zuster M. van Rijsingen-Steeman, Mr. dr. Messtr. 2, Ovezande, tel. 01195-334. Groot Axel zuster K. Geleyn- se, Oosterstr. 2 Axel, tel. 01155-1885. Hoek Sluiskil en Phillipine, zuster Eustella, Philippine, tek 01159-30 (b.g.g. 01157-451). Sas van Gent, zustér Dorsekn-, Beneluxstr. 128, tel. 01158- 1916. Terneuzen, zuster Clapsens, tel. 2706 (b.g.g. 01158-1781). Wemeldinge Kapelle-Biezelin- ge, Kloetinge, 's-Heer Abts- kerke, 's-Gravenpolder, Hoe dekenskerke en Baarland, zus- weg 58, Wemeldinge, tel. 01192- 213. Hulst en Hontenisse, zuster Martina, tel. 01140-3223. Goes, zuster Vos, tel. 8549. Biervliet Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke en IJ- zendijke, zr. Burger te Schoondijke, tel. 01173 - 367. Aardenburg, Cadzand, Oost burg en Sluis, zr. Derksen te Zuidzande, tel. 01170 - 2367. APOTHEKEN Goes, Goese Apotheek, tel. 7104. Middelburg, W. Kummelen, Markt 69, tel. 2134. Terneuzen, Apotheek Hamann, tel. 2060. Vlissingen, C. Lastdrager, C. v. Perestraat 1, Souburg tel. 01183-1593. TANDARTSEN Zuid- en Noord-Beveland, D. Hage, Grote Kade 28 Goes ,tel. 01100-6727 (spreekuur zater dag en zondag van 9 tot 10 uur voormiddag) Oosl- Zeeuwscli-Vlaanderen, J. v.d. Burgh, praktijk Canadalaan 1 Sas van Gent, tel. 01158 1317, privé Westkade 120 Sas van Gent, tel. 01158-1889 (spreekuur: zaterdag 10-10.30 en 18-18.30, en zondag van 12- 12.30 uur). f Wcst-Zeeuwsch-VIaanderen A. v. Herk, Oostburg, tel. 01170- 2493. Walcheren, G. v. Bergen, Damplein 37 Middelburg, tel. 01180-2936 (spreekuur zater dag van 9 tot 10 uur en zon dag van 11 tot 12 uur). DIERENARTSEN Noord- en Zuid-Beveland, G. Boneschanscher, Kruiningen, tel. 01130-1233. Axel en Zaamslag, J. de Haas, Zaamslag, tel. 01153-366. West Zeeuwsch-Vlaanderen, W. Kapsenbeirg, Sluis, tel. 01178-1225. (Van onze correspondent). WESTDORPE Vanaf za terdagavond tot en met dins dagnacht wordt de jaarlijkse kermis in Westdorpe gehou den. Sedert vele jaren bete kent dat voor de diverse ker misexploitanten en cafébedrij ven een van de drukste ker missen in Zeeland. Op het dorpsplein hebben zich veel draaimolens, schietkramen, fritestenten en al wat dies meer zij, genesteld voor de komende dagen. De voetbalclub RIA opent de „feestdagen" met vriend schappelijke wedstrijden tegen Wachtebeke 1 en 2, op zater dag respectievelijk om 14 en 16 uur, op het sporterrein in de Kapittelstraat. Voor de win nende ploeg wordt een fraaie beker beschikbaar gesteld. De leden van de Rowans 177 zul- en ongetwijfeld ook hun han den vol hebben. Men heeft een grote wafelbakkerij op touw gezet. Bij cafetaria Emans in de Bernhardstraat is er een hand- boogschieting op de liggende wip, op zaterdag a.s. om half drie. In café Sport wordt gele genheid gegeven tot dansen op zaterdag, zondag en dinsdag- Medewerking wordt verleend door het orkest The Silver- stars. Bij de zaal van „Het oud Raedhuis" wordt zaterdag een schieting gehouden op de lig gende wip. De inschrijving is van twee tot half drie. Op de staande wippen in de Molenstraat geeft de maat schappij St. Sebastiaan schie tingen, zondag en maandag. Bij het Oud Raedhuis kan men deelnemen aan de traditionele gaaibolling. Dit evenement vindt plaats op maandag om 10 uur en dinsdag om half elf. In de zaal van „Het oud Raedhuys" wordt ook vrij ge danst, met muzikale medewer king van Het Trio. En wat ongetwijfeld een van de hoogtepunten gaat worden van dé kermis in Westdorpe, is de jaarlijkse wielerronde voor amateurs, ditmaal een avond- criterium. Alle bekende ren ners hebben hiervoor inge schreven. Een kleine zestig coureurs, waaronder enkele Belgische en Engelse, zullen dinsdag het avonecriterium betwisten. Naast al deze activiteiten bestaat in de diverse horeca bedrijven volop gelegenheid tot kaarten, dobbelen, enz. In het verenigingsgebouw ten slotte zal een bekend orkest optreden, zodat de jeugd aan zijn trekken kan komen.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2