Oostburgse winkeliers doen weer toppers in zomerprogramma SPOEDIG BEGIN VAN BOUW DIERENASIEL Discussie over Eedese woningbouw Bewonderenswaardige opvoering „Driekoningenavond" GROTE TENT OP LEDELPLEIN Diploma's huishoud school uitgereikt JUBILEA BIJ PTT IN GOES Aardenburg stemt voor woning commissie voor Eede Van de regen in de drup Zwemkamp scholieren in Zaamslag Nieuw bestuur NKV in Sluiskil Agenda raad Sas van Gent stad streek PROGRAMMA In Terneuzen Terneuzen Westdorpe St.-Jansteen Nieuw-Namen Koewacht Kloetinge Coloradokevers gesignaleerd Kinderen buurt vereniging waren dagje uit Woensdag 28 juni 1972 5 (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De win keliersvereniging in Oost burg heeft na het grote succes van vorig jaar dit jaar wederom een uitge breid programma met zo- meractiviteiten in elkaar gezet. Toppers van het vo rige jaar, zoals de catch- wedstrijden en de tienkamp zqn gehandhaafd. Ook nu zal weer een grote tent op het Ledelplein verrijzen, waarin diverse attracties plaats zullen hebben. Tijdens de presentatie van dit programma merkte de voorzitter van het organise rend comité, de heer Van de Ameele op, alle waardering te hebben voor de medewerking van de Oostburgse winkeliers. „Ze hebben gezien hoe goed het vorig jaar is geweest en geld voor het nieuwe pro gramma kwam vlot op tafel". Verder zijn verschillende acti viteiten opgezet in nauwe sa menwerking met de WV en werd ronduit toegegeven dat ook veel te danken is aan de positieve houding van het Oostburgse gemeentebe stuur. De zomeractiviteiten nemen een aanvang op donderdag 20 juli en sluiten op 23 septem ber met een Waterlooplein- markt op Markt en Ledelplein, terwijl 's avonds in de grote tent, die dan voor de tweede maal staat opgesteld een pop muziekavond zal worden houden. Tussen deze twee da ta in tal van attracties „vc elck wat wils". Uitschieters zijn de tien kampwedstrijden op 24, 25 en 26 augustus, een optreden van Mouth en McNeil en een wie- ierwedstrijd voor beroepsren ners achter dernies op hel parkoers in de Kroonwijksin- gel. Hiervoor heeft men reeds twaalf renners weten te con tracteren, onder wie Theo Verschuren, René Pijnen en Leo Duijndam. De grote feest avond in de tent ontbreekt niet. Was er vorig jaar een os aan het spit, nu is het thema anders komen te liggen, nl. een bierdrinkfeest,waarvoor conferencier Bouk Martens en een acht man sterk Tiroler orkest is gecontracteerd. De kinderen zijn niet verge ten. Voor hen wordt op 5 au gustus een speciale kindermid dag gehouden op het Ledel plein, met poppenkast, gooche len, talentenjacht en diverse wedstrijden. Zaterdag 2 sep tember worden onder leiding van sportambtenaar de heer De Mucnk kinderspelen op de Markt gehouden. Het programma ziet er (voorlopig) als volgt uit: 20 Juli: catchwedstrijden, waaronder een dameswed strijd. 21 Juli: Mouth en McNeil met het orkest The Wiskers. 22 Juli: Waterloopleinmarkt (8.00-1700 uur), 20.00 uur: Bierdrinkfeest. 5 Augustus: 14.00 uur: Kin derfeestdag. 9 Augustus: criterium voor professionals achter dernies Aanvang 19.00 uur op par koers Kroonwijksingel. 24, 25, 26 Augustus: tien kampwedstrijden. deelname door 9 Nederlandse en vijf Belgische ploegen. 2 September: kinderspelen op de Markt. 15, 16 en 17 september (on der voorbehoud): grote auto show. 20 September: overdekte markt in de tent op het Ledel plein van 14.00-21.00 uur. 21, 22 September: overdekte markt. 23 September: Waterloo pleinmarkt op Markt en Ledel plein van 8.00-17.00 uur, 20.00 uur: popmuziekavond. Hoewel de bijdragen van de winkeliers beslist niet laag zijn uitgevallen zijn voor ver schillende van de activiteiten toegangsprijzen bepaald. Onder meer voor de muziek avonden en het criterium. cbmmenlaar IAE ZVTM heeft het bij een groot aantal Axelse gemeente- raadsleden verbruid door de gemeente tot een aantal kostbare verkeersvoorzieningen te dwingen. De daaruit voort vloeiende wijzigingen in de busroute gaat Axel op korte termijn een kleine honderdduizend gulden kosten. En daarop bestaat veel kritiek. Ten onrechte volgens de directie van de ZVTM. Zij meent, dat deze zaken met de gemeente uitputtend zijn door gesproken. Bovendien zijn de wijzigingen noodzakelijk om on rendabele lussen uit de lijndiensten te halen. Op grond daar van is onder meer besloten om de centrale bushalte in Axel te verplaatsen. Het afbreken van de oude en het aanleggen van de nieuwe halte kost de gemeente alleen al 39.000 gulden. De aanpassing van een kruising nog eens 56.000 gulden. De vraag rijst of het overleg over deze kwestie wel zorgvuldig is ge weest en of de consequenties van deze beslissingen wel ter dege zijn overwogen. Dit laatste geldt zowel voor dê ZVTM als voor de gemeente. Het (gemeenschaps)geld, dat aanvankelijk bespaard zou kunnen worden door het verdwijnen van onren dabele lussen in de route, gaat op deze manier weer dubbel op aan het treffen van de vereiste voorzieningen. Ook bij de bevordering van het openbare vervoer moet men ervoor op passen om niet van de regen in de drup te raken- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Voor de uitvoering van het sanerings plan Java wil de gemeente Terneuzen de 153 woningen, die de Woningbouwvereniging Terneuzen'' daar heeft staan, kopen. Een voorstel daartoe zal donderdagavond 29 juni aan de Terneuzense raad wor den voorgelegd. Bij de door de gemeente aan te kopen woningen hoort ook het pand Martinus Eijkestraat 16, een winkel-woonhuis dat aan de heer J. Dieleman is verhuurd. Omdat de gemeente dit huis wil laten afbreken wordt aan de raad voorgesteld de heer Dieleman schadeloos te stellen. Een ander voorstel, dat dooi de raad tijdens deze vergade ring wordt behandeld, betreft de overname van het woning- bezit van de voormalige ge meente Biervliet door de wo ningbouwvereniging Terneu zen. Aan de orde komen di verse voorstellen tot aan- en verkoop van grond. Ook zullen in deze vergadering de ge loofsbrieven van het nieuwe raadslid J. Traas worden on derzocht. Om de financiering van de bouw van het dierenasyl voor Zeeuwsch-Vlaarideren rond te krijgen, is het nodig dat de gemeente Terneuzen de stich ting Dierenasiel Zeeuwsch- Vlaanderen een subsidie van f 1,45 per inwoner toekent. Dit komt neer op een bedrag van f46.537,-. De plannen blijken nu zover gevorderd te zijn dat met de bouw van het asiel kan worden begonnen. Voor het voeren van een rechtsgeding in verband met de vraag wie de schade aan de afvalwaterleiding moet beta len, wil de gemeente Terneu zen op de begroting nu al een bedrag van f30.160,- uittrek ken. Wat deze rechtskundige bijstand de gemeente precies gaat kosten, is nog niet be kend. Of de kosten straks op de tegenpartij verhaald kun nen worden zal pas bij een definitieve uitspraak kunnen worden bepaald. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Ruim 80 leerlingen van de (4) lagere scholen te Zaamslag hebben gistermorgen in het verwamr- de water van het gemeentelijk openluchtzwembad deelgeno men aan de jaarlijkse school- zwemwedstrijden. Opmerkelijk was .dat op alle onderdelen, met uitzondering van op de 25 meter, het win nende meisje in haar groep een snellere tijd maakte dan de jongen in zijn groep voor zich liet afdrukken. Uitslagen 50 meter school slag: meisjes 9 jaar: 1 Maaike Wildeboer (Irisschool). Meis jes 10 jaar: Mylene Boekhorst, (Irisschool). Meisjes 11 jaar: 1 Carla de Vos (CVO). Meisjes 12 jaar en ouder: 1 Dorothy Slabbekoorn (Riemens- straat). Jongens 9 jaar: 1 Leendert Dees (CVO). Jongens 10 jaar: 1 Jan van Fraeyenhoven (CVO). Jongens 11 jaar: 1 Ad Verlinde (Reuzenhoek). 12 jaar en ouder: 1 Erik Klaassen (Irisschool). 25 meter: meisjes tot 9 jaar: 1 Dinie Verlinde (Reuzen- hoek). Jongens tot 9 jaar: 1 Peter Boekhorst (Irisschool). Uitslag estafette: 1 CVO 3.31.2, 2 Riemensstraat 3.38.7, 3 Irisschool 3.57.8, 4 Reuzen- hoek 4.08.9. De beschikbaar gestelde beker werd gewonnen door de school Riemens straat. - (Van onze correspondent) SLUISKIL Door het af scheid van de heren C. van Passel en J. van Gassen ont stonden er in het bestuur van de plaatselijke NKV-centra-le in Sluiskil een tweetal vacatu res. Het nieuwe bestuur ziet er als volgt uit: voorzitter: F. Bauwens, NKV industriebond, secretaris, F. Saerens, NKV industriebond, penningmeester R. Gelderland, NKV industrie bond, leden R. Kaas, bouw- vakbond, J. de Rijcke, BHP, C. de Smet van de Kabo en de heer Wezepoel van de NKV industriebond. Ophalen grof vuil Op donderdag 29 en vrijdag 30 juni a.s. wordt er geen grof vuil opgehaald. Volgende week donderdag en vrijdag respectievelijk: wijk 1 en westelijk deel AxeLsestraat. Wijk 2b oostelijk deel Axelse- straat en invalsweg van Jacob Catsstra-at tot rotonde, inclu sief Othene, Noord- en Kats- polder. Benoeming Met ingang van 1 augustus is de heer Th, Baert benoemd tot gymnastiek leraar aan de r.-k. school voor mavo te Terneuzen. Inbraak In de Sint-The- resiakleuterschool werd inge broken. Door het inslaan van een ruit kon men de school binnendringen. De buit is niet erg groot, er werd een klein bedrag aan geld en enkele viltstiften ontvreemd. De poli tie heeft de zaak in onder zoek. Brand Gistermiddag be gon de vuilnisbelt aan de rondweg te St. Jansteen voor de zoveelste maal te branden. De op bepaalde momenten tien meter hoge vlammen brachten een geweldige vonkenregen teweeg di e over St. Jansteen dreef en een direkt brandge vaar vormde voor de omge ving. De vrijwillige brandweer van Hulst was snel ter plaatse om het vuur te bestrijden. Men is hiermee tot gistera vond bezig geweest. Kermisschieting Aan die keiroisschieting op de staande wip is door ruim 100 schutters deelgenomen. De uitslag op wip 1 is als volgt: hoge vogel: G. Janssen, Koe wacht, tweede hoge vogel Fr. Boussen St. Jansteen, derde E. de Wit St. Jansteen, eerste zijvogel G. van Stichelen Nieuiw-Naimen, tweede J. Ver- vaet St. Jansteen, derde J. de Woüf Hutat, vierde E. de Wit St. Jansteen, eerste kal P- van Esbroeck Sluiskil, tweede C. Vermeulen Nieuw-Namen, derde C. de Maat Hulst, vierde C. Inghels Koewacht. Wip hoge vogel Th. de Waele Koe wacht, tweede hoge vogel J, van Meirvenne Stekene, eerste zijvogel W. Boussen Kapelle- brug, tweede G. Cogheyt Ka pellebrug, derde O. Janssen St. Jansteen, vierde E. van Dorsselaar St. Jansteen, eerste kal C. Vermeulen Nieuw-Na men, tweede J. Hiel Klooster- zande, derde J. van Remortel KapeUebrug, vierde R. v-an Hecke Westdorpe. (Van onze correspondent) AXEL. In aanwezigheid van de ouders, docenten, com missie van toezicht, de heer Doeleman, voorzitter van de onderwijscommissie en mej Var Leeden, onderwijsdeskun dige van de ZLM, zijn aan de geslaagde leerlingen van de P- en T-stroom van de huishoud school de diploma's uitgereikt. Datzelfde geldt voor de be diendenopleiding voor het kap persvak van de huishoudschool 't Molenkwartier. Mevrouw Menheere, directrice van de huishoudschool, opende deze bijeenkomst. Ze toonde zich daarbij bijzonder tevreden over het positieve rfcsultaat van de examens. Vervolgens ging zij over tot uitreiking van da di ploma's. Hierna voerde de heer Doeleman het woord, die de school en leerlingen gelukwens te met het behaalde succes. Ankie Snoodljk dankte ver volgens namens de leerlingen de directrice en docenten en bood ter verfraaiing van de le- rarenkamer een houten sla- couvert aan. J. Verduin en A. "luim van de bediendenoplei- ding, bedankten vervolgens de heer v. d. Hout voor zijn oplei ding en boden hem een platen- bon aan. De directrice kreeg een boeket rozen overhandigd. Mevrouw Menheere sprak ten slotte een slotwoord, daarbij de leerlingen op het hart drukkend toch steeds hun best te blijven doen. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG „Ik begrijp het niet. Als er in Eede tien woningwetwoningen gebouwd zouden moeten worden dan kwam de garantstelling zonder meer. Nu komt men van die zijde ineens met bezwaren. Dat is groepsbelang, omdat het komt van een organisatie die hun niet ligt". Dit zei gisteravond het raadslid L. de Clerck in de gehouden raadsvergadering te Aardenburg, toen een besluit genomen moest worden garant te staan voor een geldlening. Het betrof een half miljoen die de stichting Gerust Leven nodig heeft om in Eede acht bejaardenwoningen en twee premiewoningen in Sint Kruis te realiseren. „Persoonlijk neem ik de stichting met een korreltje zout", zo repliceerde fractie voorzitter A. Paridaen die evenals de heren Ferket en van Bellegem enkele kritische vragen' over de bouw had ge steld. De discussie over een punt dat eigenlijk een hamerstuk had moeten zijn begon toen de heer Ferket via de raadsvoor zitter vragen stelde aan de voorzitter van „Gerust Leven' de heer R. Buijck. De heer Ferket wilde graag weten wat de huurprijs van de bejaar- denwoni-ngen zou worden en of er behoefte aan bestond. De heer van Bellegem van zijn kant meende dat de woningen niet bezet zouden worden en hij vond ze te klein. De heer Buijck deelde in de loop van het debat mee dat de huur prijs misschien rond de hon derd tachtig gulden per maand zou komen te liggen. Burgemeester M. van Berc- kel, die gisteravond zijn laat ste officiële raadsvergadering in Aardenburg voorzat, zei dat de behoefte in Eede wel dege lijk bestond, dit bleek uit het rapport van de onlangs aange stelde bejaardenconsulent. Hij hield de raadsleden voor (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENC Tijdens de raadsvergadering, die don derdagavond 29 juni in Sas van Gent wordt gehouden zal een voorstel worden behan deld om deel te nemen aan de gemeenschappelijke regeling sociaal werkvborzieningsschap Zeeuwsch-Vlaanderen. Het is namelijk de bedoeling dat er een fusie tot stand komt tus sen de sociale werkplaatsen van Hulst, Terneuzen en Oost- burg. Als de Sasse raad deze ge meenschappelijke regeling aanvaardt, dan zullen er ook raadsleden van Sas van Gent in het bestuur van het werk voorzieningsschap moeten ko men. Voorgesteld wordt om wethouder W. Coisen af te vaardigen en de heer M. de Groff als tweede vertegen woordiger te benoemen. Als de raad zich met het betreffende voorstel kan vere nigen, dan zal de commissie voor ruimtelijke ordening en milieubeheersing er als volgt uit zien: wethouder A. de Be- leir als voorzitten J. Bock- stael, M. de Groff en L. de Meijer namens de raad, J. de Roos, R. Barbé en W. Duite- meij-er als afgevaardigden van de bevolking en R, Slock als secretaris. De anidere zaken, waarover in deze raadsvergadering wordt beslist, houden voorna melijk verband met aan- en verkoop van grond en het treffen van onderwijsvoorzie ningen. Ook warden twee be zwaarschriften tegen het niet uitkeren van premies uit het z.g. doorstromingsfonds behan deld. B. en w. stellen voor de beide bezwaarschriften af te wijzen allebei op grond van het feit dat de betrokkenen, geen twee jaar in de vroeger door hen bewoonde huurwo ning hebben gewoond. AMSTERDAM (ANP) In het Vondelpark in Amsterdam zijn een Engelsman, een Finse studente en een Canadees in de openlucht door onbekenden be stolen van geld, kleren en transistorradio's. De Engelsman mist een por tefeuille met f 425,—, de Fin 80 Finse marken en een transistor radio. Van de Canadees werd een transistor gestolen, alsme de kleren en circa f200, dat. wanneer de kans om be- Jaardenwoningen in Eede te realiseren niet werd aangegre pen men vermoedelijk ook zou worden overgeslagen bij wo- ningwetwoningtoewijzing- „U speelt met vuur", zo zei hij. De heer Ferket wenste uit eindelijk de stichting alle succes toe, terwijl de heer Standaert de scherpe woorden van de heer de Clerck niet op zijn plaats vond. „Onze vragen komen voort uit bezorgdheid, die bestaat over een te hoge huurprijs". Zonder hoofdelijke stemming ging de raad uiteindelijk ak koord met de garantiestel ling. Concert. De fanfare „De Scheldezonen" uit Nieuw-Na men geeft zaterdag 1 juli een uitvoering in de tuin van de pastorie. Dat begint om 20.00 uur. Er zal een kleine toegangs prijs worden gevraagd, waar van de opbrengst ten goede komt aan pater Burm. Hulsterloo De w Hul- sterloo heeft binnen haar be stuur de taken verdeeld. Als nieuwe voorzitter is F. Blom- maert gekozen. Als secretaris is P. de Deckere herkozen. Penningmeester is C. van Roeyen geworden, vice-voorzit- ter E. Coenen, secretaris jeugd commissie P. van Acker en le den: H. Serie, F. Kuit. De heer Van Wagtendorfvan Rijn, die reeds in het bestuur gekozen was op de algemene vergade ring, heeft om persoonlijke re denen ontslag genomen. In de plaats daarvan kwam P. van Acker in het bestuur. Fietspad. Er zal voorlopig geen rijwielpad komen langs de Eikenlaan in Koewacht. B. en w. van Axel hebben hierover contact gehad met Gedeputeer de Staten, die de weg in beheer hebben. Het college van GS heeft laten weten niets voor de aanleg van een fietspad te voe len, omdat dit een uitsluitend gemeentelijke aangelegenheid is. B. en w. voelen niets voor de aanleg van een fietspad langs ■r-i weg, die de gemeente niet in eigendom heeft. Volgens bur gemeester M. K. van Dijke is men evenmin bereid om de weg in eigendom over te nemen. Schieting. Aan een schie ting bfj A. de Kind in Koewacht hebben 50 schutters deelgeno men. De hoge vogel werd ge. schoten door V. de Schepper uit Moerbeke. Beide zijvogels wa ren voor C. de Footer en H. de Schepper, beiden uit Koewacht. H. de Schepper nam ook de meeste kleine vogels voor zyn rekening, namelijk drie stuks. Zaterdag 1, zondag 2 en maan dag 3 juli worden er kermis- schietingen gehouden in café Safari by H. de Vlieger in het Belgische Koewacht. Rommelmarkt De rom melmarkt die zaterdag op het Marktveld werd gehouden door de Kloetingse Jeugdraad heeft ruina f 1200 opgebracht. Hiervan zal f 1000 worden be stemd voor het jeugdvor- mingswerk en f 200 wordt ge schonken aan de bewoners van „Maria Terweel" wxxr hun va kantieweek- Gymastiek De voorzitter van de Kloetingse gymnastiek vereniging d-e heer J- Goedee kan om gezondheidsredenen voorlopig deze taa-k niet waar nemen. Hij is tijdelijk opge volgd door de heer M- de Jon ge. Door huwelijk van mejuf frouw H. Bliek dient er ook een and-ere leidster te worden aangesteld. Op zaterdag 26 au gustus wordt de jaarlijkse spelmidda-g gehouden- TERSCHUUR (ANP) Bij een landbouwer in Terschuur, gemeente Barneveld, zijn dins dag coloradokevers gesigna leerd. In groten getale kunnen deze beestjes, die elke zomer opdui ken, een bedreiging vormen voor de aardappeloogst. Elders zqn ze voor zover be kend niet aangetroffen. Er be staat geen "meldingsplicht, wel een plicht tot bestrijding van de kevers. I MIDDELBURG Dat was eigenlijk de meest opvallende eigenschap bij de opvoering door de „Openluchtspelers" van Shakespeare's „Driekonin genavond" in het afgelopen weekend. Toorenvliedt was in een soort feestterrein herscha pen, waar wind en regen niets aan konden afdoen. En in deze feestelijke omlijsting, ver sterkt door een uitstekende belichting mocht het zeer he terogene gezelschap proberen een toneelfeest te gaan bou wen. Ik dacht dat men daar volleiiig in geslaagd was. We kunnen vaststellen, dat het een uitstekende gedachte van regisseur Ad van Noort is geweest, om tussen en in de bedrijven enkele massa-scènes in te lassen, die aan het ge heel een zeer levendige en kleurrijke tint gaven. Het ver haal in deze komedies heeft nu eenmaal niet zo vreselijk veel om het lijf, vooral niet in de z.g. serieuze gedeelten. Hel is duidelijk dat aan de mensen die hierin hun rol moesten vertolken, de zwaarste opgave werd gesteld. We kunnen er niet onderuit, om enkele men sen met name te noemen, en we doen dat graag: Ineke van Noort stond voor de zware op- dracht, vier weken voor de uitvoering „even" de zware rol van Olivia over te nemen. Ze maakte er een uitstekende creatie van. Naast haar moes! Ineke Schipper het meisje Vi ola uitbeelden, dat, verkleed als man, afwisselend man en vrouw moest spelen, en we dachten dat ook hier een com pliment helemaal op zijn plaats was. Kees Gunter als Orsino en Peter van Druenen deden voor hen weinig onder, terwijl Rinus Slnke als Sebas- tiaan goed volgde. Ook van de anderen mogen we zeggen dat niemand uit de toon viel. Daartegenover staat in dit blijspel duidelijk de „vrolijke noot". Persoonlijk vonden wij de nar Feste van Gertjan Ne- lis wel goed, maar iets te druk, waardoor een enkele keer de aandacht van de ande ren werd afgeleid. Niettemin een uitstekende prestatie. Daarnaast troffen we het vier tal: Maria (Ank Hanemaaijer), Tobias (Gerard Baijens), An- dries Bibberwang (Frans Mey er) en Fabio (Sandra Hei dens), waarbij de drie eersten alle mogelijkheden van hun rolle uitbuitten. Sandra Hei dens stond voor de zeer moei lijke opgave, de mannelijke rotgenoot van Tobias en An- dries gestalte te geven. Ze bracht het een heel eind. He lemaal apart staat de ingebeel de gek Malvolio. Jo Julianus maakte er een fraaie typering van. Voor de massa-scènes zorgde de dansgroep, bijgestaan door vele anderen. Daarbij moeten we zeker de zanger (Huib Maul) noemen, die niet alleen tekende voor de muziek, maar deze ook nog zeer goed ver tolkte. Mevr. M. Jansen-Reu- dink had de hele groep „aan gekleed" en heeft dat op een wijze gedaan, die een zeer be langrijk aandeel leverde in deze fleurige opvoering. Een weloverwogen mise-en-scène, samen met een lekker vlot tempo, beide op rekening van Ad van Noort, rondde het ge heel af. A.H. A.s. vrijdag en zaterdag wordt dit „speelfeest" her haald in het openluchttheater Toorenvliedt. U zult er geen spijt van hebben, als u een van deze avonden ervoor vrij houdt! (Van onze correspondent) KRUININGEN Het was gisteren 25 jaar geleden, dat de heren M. C. Saaman, em ployé 2e klasse te Goes en A. Sinke, besteller der PTT, te Kruiningen in dienst van het Staatsbedrijf der PTT traden. Beiden zijn gelijktijdig te Kruiningen als hulpbesteller begonnen, hetgeen toen nog inhield, dat zij ongeveer 10 jaar op een vaste aanstelling moesten wachten. Ten huize van de heer Saaman - Langeviele 21 te Kruiningen werd zijn jubi leum gevierd, hoewel deze dag overschaduwd werd door ern stige ziekte van zijn moeder. Saaman vervangt al ongeveer 8 jaar overal op N.- en Z.- Beveland kantoorhouders der PTT. De heer Sinke, Welhoek straat 7 te Kruiningen, vierde het jubileum in wat bredere kring in „den Inkel". Door zijn actieve deelname aan de muziekvereniging EMM te Kruiningen ondervond hij nogal wat belangstelling- Namens het Staatsbedrijf der PTT overhandigde de di- recteu'r van het postkantoor Goes beide jubilarissen het zilveren insigne en de jubi leumgratificatie en wenste hij beiden verdere goede jaren bij de PTT. Namens het personeelfonds van het postdistrict Goes werd een geschenk aangeboden en waren er bloemen voor de echtgenoten. AARDENBURG Het voor stel van burgemeester en wet houders van Aardenburg om op verzoek van raadslid R. Buijck over te gaan tot het instellen van een commissie van advies inzake verhuur van woning wetwoningen in de kern Eede heeft gisteravond geleld tot fel le discussies. Zoals bekend be dankten enige tijd geleden de uit Eede afkomstige raadsleden voor het lidmaatschap van een dergelijke commissie, omdat zij het met de gang van zaken niet eens waren. Later besloot de raad tot het opheffen van de commissie om dat er slechts een lid de heer Buijck overbleef. Wethouder Van der Bliek deed destijds een dringend beroep op de ontslagnemers om toch te blij ven zitten als commissieleden. Deze weigerden. De heer Stan daert uit Eede kantte zich te gen het instellen van een com missie zoals door de heer Buijck voorgesteld. Hij meende dat de heer Buijck met zqn voorstel om weer tot een commissie te komen en het noemen van de vier kandidaten zeer ondemo cratisch te werk ging omdat de betrokkenen alle drie uit de zelfde politieke Eedense groep zouden komen. De heer Ferket meende dat de commissie zou moeten be staan uit raadsleden. Hy achtte het voorstel van de heer Buijck onverkoopbaar. Ook hy was de mening toegedaan dat alle uit dezelfde invloedssfeer af komstig waren. Hij meende dat dit een gevaar was voor Eede. Spreker had nog voor de raadsvergadering aan zijn col lega Buijck gevraagd zijn voor stel terug te nemen, doch deze weigerde. Bovendien was hem uit verklaringen van de heren Van Bellegem en Standaert ge bleken dat deze te zyner tyd wel in overweging wensten te nemen een eventuele terugkeer als commissielid als er weer woningen in Eede zouden wor den gebouwd. Bij stemming bleken voor in stelling van een adviescommis sie te zijn de heren Buijck, van Iwaarden, de Clerck, van Hel der^ van Bellegem, Paridan en Ferket. Bij stemming over sa menstelling van de commissie zoals door de heer Buijck voor gesteld bleken vyf leden voor te zijn, een stem was ongeldig en vier waren blanco ingele verd. (Van onze correspondent) KRUININGEN Kinderen van de buurtvereniging „De Harmonie" te Kruiningen heb ben onder leiding van volwas senen een bustocht naar Den Haag gemaakt waar Maduro- dam werd bezocht. Na Miniatuur Nederland be keken te hebben werd koers gezet naar Kijkduin. Hier werd mede dankzij het mooie weer een bouwedstrijd op het strand georganiseerd. De zes mooiste prestaties werden met een prijsje beloond. Vervol gens ging de rit naar de speel tuin Rozenoord te Bergen op Zoom waar gretig gebruik werd gemaakt van fle attribu ten. Zoals gepland waren de kinderen om 18.30 uur weer thuis.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2