Boris Spassky„Wij zijn Fischer veel schuldig" Luik wellicht „besmet" KRITIEK HELMUT SCHÖN OP UEFA KESTERLOO WINT „OVER-ALL" PRIJS WEER ZEGE VOOR VAN DE BUNDER COMMISSIE VAN GOEDE DIENSTEN VOOR NAC UITGESCHAKELD TOINE VAN DE VOOR NK BUNDER BREEKT SLEUTELBEEN Kloosterman wint rally Biljartbond: Financieel gunstig Chaos op velden DENTOFIXJ sport Dinsdag 20 juni 1972 Spassky: „Ik moet Bobby Fischer dankbaar zijn." BELGRADO (ANP) „Wij zijn Bobby Fischer /eel dank verschuldigd", al dus wereldkampioen scha ken' Boris Spassky. „Want .feitelijk heeft mijn gezin min of meer door zijn toe doen een prachtige nieuwe flat toegewezen gekregen. Wij vinden dan ook dat we hem een flinke fles Wodka verschuldigd zijn". Dit ver klaarde Spassky in een in terview met de Zuidsla- vische Milunka Lazarevic, zelf een sterk schaakster. De 35-jarige, blonde, blauw ogige Rus, voegde er aan toe dat zijn reputatie in de Sovjet, Unie zo was gestegen door de verwikkelingen rond de uit daging van Fischer, dat hij een appartement kreeg in Moskou's exclusieve voorstad Podmoskovje. „Ik hebhier tenminste een eigen werkka mer en kan zelfs een biblio theek inrichten." Spassky spreekt de geruchten, dat hij Fischer niet kan uitstaan, per tinent tegen. „Bobby is een erg aardige jongen. Zijn popu lariteit heeft niets met politiek te maken. Dat is zuiver en alleen een kwestie van bewon dering. Zo langzamerhand is iedereen het beu dat Rusland de schaaksport overheerst, zelfs in dit land." Spasski be schrijft de schaakstijl van Fi scher als „eerlijk, open Ame rikaans schaak, zoals zijn voorgangers het m de Vere nigde Staten altijd hebben ge speeld." Toen 'hem werd ge vraagd of hij ook zwakheden bij Fischer had ontdekt, ant woordde hij eeja, hij heeft enkele ernstige zwakheden Maar vraag me niet wat die zijn want dat is nu nog mijn geheim." Spassky, die op 2 juli in IJsland voor de eerste maal achter het schaakbord wordt geconfronteerd met Fi scher in de uitdagingstwee kamp, heeft al verscheidene weken van voorbereiding ach ter de rug in een badhotel aan de Zwarte Zee. „Ik sta om 8 uur op en ga rond midder nacht naar bed. De hele dag wordt min of meer gevuld met schaakstudies. Ik besteed ook veel aandacht aan conditietrai ning", zo zei Spassky. Na het interview verklaarde Milunka Lazarevic voortdu rend het gevoel -te hebben ge had „dat Spassky - ondanks zijn Russisch gevoel voor hu mor - de gedachte aan Bobby Fischer als een gewicht van tachtig kilo met zich mee draagt." (Van onze sportredactie) BRUSSEL Wat doet de UEFA na de chaos in het Heizelstadion van Brussel Als men de lijn na de ver wikkelingen in Barcelona doortrekt, zou het niet onmoge lijk kunnen zijn, dat het Westduitse elftal voor twee jaar uitgesloten wordt van internationaal voetbal. Want werd Glasgow Rangers ook niet gestraft voor het incorrecte optreden van de supporters. En datzelfde deden gisteren de Westduitse fans, die met zo'n 45.000 man naar Brus sel waren getogen- Ook nu moest de politie keihard in grijpen om de supporters van het veld te slaan. FA moeten zien bij het vast stellen van de finale in dit stadion." Ook het stadion van Stan dard Luik is er zaterdagavond in de ogen van de UEFA niet zo goed afgekomen tijdens het treffen tussen België en Hon garije. Hier waren het vooral de bierblikjes die niet alleen tijdens een geweldige rel tij dens de rust, maar ook in de tweede helft van België-Hon- garije het bestuur van de UE FA aan het nadenken hebben gebracht. Op dit moment is zelfs de kans aanwezig dat de UEFA gaat besluiten, om het veld van Standard Luik, waar de Belgen zo 'graag tegen Neder land de kwalificatiewedstrijd voor het wereldkampioenschap spelen „besmet" verklaard. Dan blijft - na hetgeen zich gisteren in Brussel afspeelde - alleen nog voor Belgie-Neder- land het stadion van Deurne over. En daar zal bondscoach Fadrhonc alleen maar geluk kig zijn. Voor Helmut Schön Was het allemaal een erg angstige zaak geweest. Hij zei: „Ik heb die laatste vijf minuten angst ge had. In Brussel is weer eens bewezen dat voetbalsupporters in heel de wereld hetzelfde zijn. Zij bewijzen echter met de chaos welke zij op de vel den aanrichten, de sport geen goede dienst." Maar Schön wilde niet al leen zijn supporters aanvallen. Ook de UEFA- Hij stelde: „Van bovenaf zullen maatre gelen moeten komen in welke stadions nog belangrijke voet balwedstrijden gespeeld mo gen worden. Het speelveld moet gewoon goed beschermd zijn. Zoals bijvoorbeeld in het San Sirostadion in Milaan en bij ons in de Bundesliga. Het Heizelstadion was gewoon niet bestand tegen de opmars van de supporters. Dat had de UE- Helmut Schön: „Voetbalsupporters zyn overal hetzelfde." (ADVERTENTIE) onieker mei KUNSTGEE Met beK\, Denio'ix U weer c kauwen Bevestig Uw kunstgebit voorde gen. dag door het 's morgens eerst e\ niet het speciale Dentofix-poeder te c strooien. Dit onschadelijke, smaaklc hechtmiddel verleent Uw tandprothc gedurende de gehele dag een sfev en betrouwbaar houvast. U kunt i weer eten wat U wenst, U kunt lache spreken of hoesten zonder in mot lijkheden te geraken. Als U iede' ochtend wat Denïofix op de gebi plaat strooit, kunt U verder vergetc dat U een kunstgebit draagt. Probef U het eens; U zult meteen het verse' constateren! Meer dan 40.000 tand- fffWVl artsen in de gehele IBSBè wereld raden hun> pa- W tiënfen aan Dentofix te gebruiken. Het is ver- krijgbaar in alle apo- (DEWpFIX) i theken en drogisterijen I a f. 2,67 per plastic I sfrooiflacon. (Van onze sportmede werker) ZIERIKZEE Opnieuw heeft de Zierikzeese zeiler W. Kesterloo de „over-all"-prijs voor de hele Deltaweek, het door sponsor Delta-Lloyd be schikbaar gestelde zilveren schip" gewonnen. Door in alle wedstrijden van de Delta- week als eerste, of in ieder geval in de voorste gelederen te eindigen, bereikte hij een puntentotaal van 7579, dat ei genlijk sinds het begin van de week al onbereikbaar was, vóór B. Louet-Feisser met Em ma II die tweede werd met 4948 pnt. en nr. 3 C. de Ruy- ter met Soeticheit (4818 pnt.). Kesterloo ontving de prijs zondagavond tijdens de prijs uitreiking van de door de watersportvereniging Zierik- zee georganiseerde „onrust-ra ce" uit handen van Zierikzees burgemeester T. de Meester, die hem woensdagmiddag nog de grote sportprijs van de ge meente Zierikzee had over handigd. De Roosendaler C. Blaak kreeg de door de ge meente. Zierikzee beschikbaar gestelde over-all voor rond- en platbodems, omdat hij met zijn kleinere schip Helios in de wedstrijden waaraan hij heeft meegedaan dooi- zeer snel en sportief te zeilen tel kens de eerste of de tweede (Van onze correspondent) GRAAUW Toine van den Bunder kwam en won. De ze ven andere koplopers in de koers te Graauw, waarvan Toine van den Bunder even eens deel uitmaakte, waren niet bestand tegen zijn vlijm scherpe eindsprint. Met een voorsprong van ruim een half wiel behaalde hij de zoveelste bloementuil van dit seizoen. Graauw kreeg in hem een „waardig" winnaar, die de meeste aanspraak maakte op de eindzege. Reeds vanaf de start controleerde Van den Bunder het Graauwse avond criterium en alle uitlooppogin gen in de beginfase van o.a- de Belg Ferket, De Vos en de (Van een onzer verslaggevers) BREDA Er staat een commissie van goede diens ten klaar om te bemiddelen tussen allerlei groeperingen, die, ieder op hun wijze, het voortbestaan van NAC in het topvoetbal willen bevor deren. ^Aangenomen kan worden, dat deze commissie, een reactie op de oproep terzake van De Stem, zich op de achtergrond zal houden tot na de vergade ring van de Bredase gemeente raad van donderdag a.s„ waar in de subsidiëring Van NAC aan de orde komt. Het initiatief tot het samen brengen van mensen, die het goed menen met NAC is uitge gaan van mr. G. Brokx, West brabants lid van G.S. en een vooraanstaand figuur in de Ne derlandse voetbalwereld. Mr. Brokx heeft in het afgelopen weekeinde contact gehad met tal van figuren uit bestuurlijke kringen en uit het bedrijfsle ven. Zoals het er nu naar uit ziet, zullen op de gem' te- raadsvergadering van dt 3r- dag a.s. openingen worde: ge maakt naar een regeling, die meer perspectieven gaat ope nen voor NAC. (Van onze wielermedewerker) ZUIDDORPE Toine van de Bunder uit IJzendijke heeft gisteren tijdens het avondcriterium van Zuid- dorpe zijn sleutelbeen ge broken ten gevolge van een valpartij. Dat houdt in dat de de laat ste tijd wel bijzonder succes volle Zeeuw, die afgelopen zondag zijn derde zege in drie dagen behaalde, uitgeschakeld is voor het Nederlands kampi oenschap, dat komend week einde in Valkenburg plaats vindt. Gezien zijn grote vorm en het feit dat Van de Bunder vorig jaar op nagenoeg het zelfde parcours in het Lim burgse zich bij de nationale top schaarde, had de Trico Noble-renner als een van de kanshebbers voor het amateur kampioenschap gegolden. De Koers in Zuiddorpe le verde een overwinning op voor Roy Schuiten. De Zand- voorter was de snelste van een kopgroep van acht man, die verder uit Cees Priem, Jan Raas, Cees Bal, Bert Broere, Wim Everste, Grant Thomas en Cees van Dongen bestond. De beslissende slag werd elf ROTTERDAM Sparta's reservespits Ad Koudijzer heeft het afgelopen weekeind bij de Belgische vereniging Waregem een contract voor drie jaar getekend. ronden voor het einde ingeluid door de bijzonder actieve Cees Priem. De eindspring in Zuid dorpe verliep niet helemaal vlekkeloos. Cees Bal trok Wim Evertse aan zijn shirtje terug. De Kwadendammer die als vierde door de finish ging, werd daarom door de jury ge- deklasseerd naar de achtste plaats, de laatste van de kop groep. De uitslagen: Amateurs: 1 R. Schuiten Zandvoort de 80 km in 1.51, 2 C. Priem Goes, 3 J. Raas Heinkenszand, 4 B Broere Oudenbosch, 5 W. Evertse Tholen, 6 G. Thomas Philippine, 7 C. v. Dongen Oud-Gastel, 8 C. Bal Kwaden- damme, 9 op 1.40. P. Gödde Hardinxveld, 10 J. Brinkman R'dam. 11. T. Damen, Ulven- hout, 12. A. v. Overveld, Zegge, 13. J. Vebeke IJzendijke, 14. T. Joore Raamsonksveer, 15 R. v. Cauteren België, 16 W. Westdorp Heinkenszand, 17 J. Rovers Roosendaal, 18 K. Hei ne Tilburg, 19 T. Huizen Kloe- tirage 20 F. de Belie Huist. Nieuwelingen: 1 A. Prinsen Raamsdonksveer de 60 km in 1.30.10, 2 F. Verstraeten Phi lippine, 3 R. Verboom Elle- woutsdijk, 4. J. Drijdijk Beek 5 op 2.23 A. Biddelo Grauw, 6 C. Vervaert Walsoorden, 7 op 2.50 B. Begheijn Terneuzen, 8 w. witkam 's-Heerenhoek, 9 T. Venix Zevenbergschenhoek, 10 J. Courin Heinkenszand. Aspiranten: 1. A. Visser, Roo sendaal de 30 km in 39.40, 2 A. Bakx Zevenbergschenhoek, 3 R. Kouijzer Goes, 4 H. Doorns Terneuzen 5 A. Ver- schueren Axel, 6 J. Torique Rotterdam, 7 A. Schaalje Axel, 8 H. Brinkman Rotter dam, 9 O. Picavet Hulst, 10 H. Gijsel Heikant. Toine van de Bunder wordt na zijn val naar de dokter ge- geleid. Belg Heijns werden door hem te niet gedaan. De eerste serieuze uitloop poging kwam nadat 23 van de 65 ronden gereden waren. De Engelsman Grand Thomas uit Philippine, deze koers weer present na een blessure, de marreerde uit het peloton, in het gezelschap van Forster en de Belg Ferket. Het peloton reageerde nauwelijks en enke le ronden later hadden zij reeds 100 meter voorsprong genomen. Oostdijk uit Axel verkeerde toen reeds in moei lijkheden en werd eerst door de koplopers en later zelfs door het peloton op een ronde achterstand gezet. Gijsel was de eerste die het gat steeds groter zag worden en nam het peloton op sleeptouw. Men was er wel voor om de zaak terug bij elkaar te krijgen in het peloton, maar er was nie mand die Gijsel hielp bij zijn pogingen. Hij stopte er dan gauw mee. Maar toen kwam tempobeul Van den Bunder aan de kop van het peloton. De renners die nu mee konden gingen mee, want Van den Bunder haalde het hele pelo ton resoluut uit elkaar. De medevluchters waren o.a. Heijns, Caroll, Gijsel, Van de Wiele en W. Westdorp. Later zou blijken dat dit de goede ontsnapping zou zijn. Het noodlot zou echter voor Wim Westdorp toeslaan, want twee ronden later moest hij afstap pen met een lekke voorband. Hij kwam nog ,wel terug in de wedstrijd, maar een ereplaats zat er voor hem niet meer in. Marcus, Block, Strobbe en vooral Verbeke hebben er al les aan gedaan om terug aan sluiting met de kop te krijgen, maar de samenwerking in het peloton was zoek. Halfweg de koers probeerde A. Kraus het dan ook nog eens, maar de kopgroep liep steeds verder uit- Met nog 26 kilometer te rijden deelde Van den Bunder een speldeprik uit. Hij sprong weg in het gezelschap van G. Thomas, maar meer dan 50 meter kregen beiden nooit. Deze uitlooppoging liep op niets uit, de samenwerking in de kopgroep was prima en met nog 20 kilometer te rijden bedroeg de voorsprong 37 se conden. Toen kwamen enkele serieuze ontsnappingen uit het peloton, maar het was reeds te laat. Men knabbelde nog wel 10 seconden van de achter stand af, maar de leiders wa ren buiten schot. Uitslag: 1. Toine van den Bunder IJzendijke 80 km uur 41 minuten 10 seconden, 2 G. Thomas Philippine, 3. R. Heijns St. Niklaas België, 4. H. Gijzel Heikant, 5. L. v. d. Wiel Breda, 6. T. Caroll Phi lippine, 7. J- Tolhoek Yerseke, 8. op 20 seconden J. Verbeke uit IJzendijke, 9. W. de Feber Sluiskil, 10. T. Smit Halfweg, 11. R. Ferket Stekene België, 12. J. Blok Kruiningen, 13. A. Kraus uit Oudenbosch, 14. S. Aarts uit Roosendaal, 15. M. Remijn uit Kwadendamme. (Van een sportmedewerker) MIDDELBURG Georgani seerd door de MAC „Schelde- gouwen" en uitgezet door de heren P- de Ruijter en R. de Vos werd de „Zomerrit" ver reden. Deze rit gold tevens voor de provinciale clubkam- pioenschappencompetitie 1972 en was de tweede in de reeks van vier die gehouden zullen worden. Het winnende teair zal dan kunnen deelnemen aan de landelijke clubkampioen scliappencompetitie. Mede hierdoor was de gemiddelde snelheid, waarmee deze rit ge reden diende te worden, vast gesteld op 36 kilometer per uur. Een hoog gemiddelde, waarmee een groot aantal deelnemende equipes behoor lijk moeite hadden. Er werden dan ook 10 equi pes niet geklasseerd wegens tijdsoverschrijding, waarvan sommige meer dan een uur te laat aan de finish kwamen. In de te rijden route waren opge nomen 19 goede en 1 foute controle. Start en finish lagen bij de sporthal aan de Nassau- laan te Middelburg en de lengte van de rit bedroeg 54,2 km. Winnaar met 98 strafpunten werd de equipe C. Klooster- man-J. de Regt te Kapelle (Bevelanden). mevrouw 148 str.pn *E. Kuper gen (Dr Baert-P. (De Zee luffrouw 2 de heer en s Middelburg Zeeuwen), 3 ut 149 Vlissin- uwen), 4 M. an 162 Kapelle 5 C. Bode-me- Jom 168 Vlissin- gen (De Zeeuwen), 6 hr. en nevr. Boogaart 174 Souburg (De Zeeuwen), 7 hr- en mevr. Hollestelle 211 Goes (Bevelan den), 8 hr. en mevr. Schuite- na 215 Vlissingen (De Zeeu wen), 9 hr. en mevr. Westveer 216 Kapelle (Bevelanden), 10 J. en A. van Hfjfte 220 IJzen- dijke-Hoofdplaat (WZA), 11 L. Wauters-H. van Elzelingen Souburg 221 (De Zeeuwen) 12 hr. en mevr. Wirtz 228 Oudelande (De Zeeuwen), 12 K. Donze-Th. Rodrigo 231 Ter neuzen (WZA), 13 hr. en mevr. Aers 240 Oostburg (WZA), 14 J. Ridderhof en mejuffrouw Ridderhof 241 Yerseke (De Zeeuwen), 16 hr. en mevr. Milhouse 269 Goes (Bevelanden), 17 C. Risseeuw- K. van Hoeve 280 Zaamslag (WZA), 18 hr. en mevr- Jan- sen-Van Roosendaal 280 Sou burg (De Zeeuwen). 19 hr. en mevr. Minnaart 283 Goes (De Zeeuwen), 20 hr. en mevr. Haselager 292 Koewacht (WZA). plaats bereikt had. De Delta-week 1972 is een enorm succes geworden. Ruim honderd zeilers hebben zich in een geweldige felle en sportie ve strijd met elkaar gemeten in negen zeilraces die met be trekking tot de organisatie al ver op weg zijn volwassen te worden. De vrijdag en zater dag gezeilde Zeeland-wedstrij den en de zondag gehouden „Onrustrace" behoren zeker tot de mooiste wedstrijden van de week. De Zeeland-wedstrij- den alleen al om de grootte van de velden: respectievelijk 45 en 56 jachten. De deelne mers aan de „Onrustrace" hadden te kampen met een harde wind, die acht zeilers ertoe dwong de strijd te sta ken. Maar de andere 34 jach ten leverden een prachtige Wedstrijd die vooral op de Spinaker Rakken spannende momenten opleverde. UIT SLAGEN: Zeeland-wedstrijden, gehouden op vrojdag 16 en zaterdag 17 juni bij Zierikzee. Oosterschelde beker-over-all- prijs voor klassen 6, 7 en 8 op 17 juni: W. Akkerman met Bantam 3. Wisselprijs van de gemeente Zierikzee. Over-all- prijs voor klasse 1 t.m. 5 op 17 juni: B. Louet Feisser met Emma II. Atalalta-beker-over- all-prijs voor klasse 1 t.m. 5 voor beide dagen: W. Wester- loo met Polka Mazurka. Mon- dragon wisselbeker-over-all- prijs voor klasse 6, 7 en 8 voor beide dagen: P. Henri met Klaas Compaan. Zilveren boeier jacht-over-all-prijs voor rond- en platbodemjachten: G. Oorthuys met Narwal. Onrust race gehouden op zondag 28 juni bij Zierikzee, klasse 1 en 2: T. Vinke met Poinciana. Klasse 3: W. Kesterloo met Polka Mazurka. Klasse 4: D. v. d. Berg met Aquarius. Klas se 5: U. van Holte tot Echten met Waargeest, tevens win naar over-all-prijs Onrustrace. Klasse 6: F. v-an de Have met Ellen III. Klasse 7 en 8: P. Henri Klaas Compaen. Over-, all-prijs „Het zilveren schip" voor klasse 1 t.m. 8 over de gehele Delta-week: 1 W. Kes terloo met Polka Mazurka, met 7579 pnt; 2 B. Louet Feis ser met Emma II met 4948 pnt; 3 C. de Ruyter met Soeti cheit met 4818 pnt. Over-all- prijs hele Delta-week voor rond- en platbodems: C. Blaak met Helios. (Van onze bilj artmedewerker SLUISKIL De jaarlijkse algemene ledenvergadering voor het district Zeeuwsch- Vlaanderen van de KNBB die vrijdagavond in café-restau rant Dallinga te Sluiskil werd gehouden, werd goed bezocht. De heer J. Josiassen is met algemene stemmen gekozen tot districtssecretaris. Voor heen was hij waarnemend se cretaris. Uit het jaarverslag van secretaris J. Josiassen bleek, dat het ledental steeds blijft toenemen. „Het seizoen 1970-1971 begonnen we met 163 leden uit 15 verenigingen en het afgelopen seizoen met 16 verenigingen en in totaal 180 leden, dit dank zij de toetreding van b.v. WBC (Wals oorden) met 15 leden". Penningmeester A. v. d- Bogaard was vrijdagavond bij zonder optimistisch gestemd wat betreft het viot overma ken der contributiegelden. De financiële toestand is bijzon der goed te noemen. Verder kwam men na enige moeilijk heden en wat discussie tot een verdeling der kampioenschap pen seizoen 1972-1973.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 9