Luchtverkeer vleugellam Kinderbijslag belastingvrij en vast bedrag kinderaftrek Progressief trio in de lift Plan: a.o.w. belastingvrij, premie niet aftrekbaar Krasse grijsaard Sociale aspecten in Franse pers extra benadrukt REIZIGERS HADDEN OP DE STAKING GEREKEND Overleven we dit? Je^eiyci Herverdeling Confessionele samenbundeling voortijdelijke kantoorkrachten COMPLICATIES DOOR DE STAKING. Verbetering van de rij-opleiding Vakcentrales tegen hoger schoolgeld binnenland buitenland 1HKHHnHt Bomalarm HOGERE BEJAARDENAFTREK ^JYLeer verdienen JÏLeer vrijlteiiï sinds 1947 Zware slag voor N oord Vietnamese luchtverdediging Veiligheid en hygiëne op technische scholen Het koninklijk bezoek aan Frankrijk Rotterdamse politie pakt een van de vier ontsnapten STEEKPROEF Verhoging accijns op „fris" per september niet ongedaan Dinsdag 20 juni 1972 cbmmenlaar TlET is een peperdure tijd. Vooral voor de lagere inkomens. AA Deze zullen dus wel aangenaam verrast zijn door het voor stel van minister Nelissen (Financiën) om voor de lagere en lage middeninkomens (en nog enkele andere groepringen) belastingverlaging door te voeren. In totaal gaat het hier om 400 miljoen gulden. Minder verheugd zullen de hogere in komens zijn. Zij zullen namelijk die 400 miljoen moeten op brengen want de schatkist zelf heeft geen cent. Het gaat hier dus om een herverdeling van inkomens. Die gedachte spreekt ons aan. De procentuele loonsverhogingen van de laatste jaren hebben hier en daar geleid tot onredelijke inkomensverschillen. Los daarvan accepteert deze tijd, accepteert een christelijke visie op de maatschappij, niet meer dat grote groepen mensen met een minimum inkomen moeten rond komen terwijl anderen bedragen verdienen die niet meer in redelijke verhouding staan tot geleverde prestaties. Overigens mag niet over het hoofd worden gezien dat de hogere inkomens in Nederland al zwaar belast worden. Een verdere belastingverzwaring roept ongetwijfeld vragen op over bijvoorbeeld de omvang van de sociale verzekeringen en het misbruik dat daarvan, zegt men, op brede schaal zou wor den gemaakt. Anders gezegd: met een herverdeling van inko men zou gepaard moeten gaan een herbezinning op ieders persoonlijke verantwoordelijkheid tegenover de gemeenschap. Het kan nooit de bedoeling zijn van zo'n herverdeling dat werkonwilligheid wordt gesubsidieerd of dat parasiteren op de gemeenschap wordt bevorderd. De nieuwe belastingvoorstellen halen voorts de ongehuwden uit de zgn. „strafklasse". Dit voorstel komt ons al even aan trekkelijk voor als het plan de gehuwde werkende vrouw af zonderlijk te belasten. Tot dusver werd haar inkomen opgeteld bij dat van de man en dat leidde tot een onbillijk hogere aan slag. De nieuwe regeling zal waarschijnlijk bevorderen dat meèr gehuwde vrouwen aan het arbeidsproces gaan deelnemen. Dat is van belang als de conjunctuur straks (hopelijk) weer aan zwengelt. Samenvattend concluderen wij, dat minister Nelissen voor stellen heeft ingediend waarvoor hij nu eens bij eerste re actie een spontaan applaus verdient. DE drie confessionele partijen (KVP, AR en CHU) hebben be sloten samen verder te gaan op de weg naar één christen democratische partij, een partij, die „bij voortduring de uit daging van de evangelische oproep wil beantwoorden". De marsroute is uitgewerkt in een aantal concrete voorstellen. Worden deze door de respectievelijke partijraden goedgekeurd dan zullen de drie grote christelijke partijen bij de verkiezingen van 1975 met één lijst uitkomen en in het parlement dan met één fractie gaan opereren. Deze samenbundeling is in het politiek zo versplinterd ver band een belangrijk gebeuren. De grote vraag is nu: hoe zullen de kiezers op dit samengaan reageren? Als KVP-voorzitter De Zeeuw zijn zin had gekregen zou de nieuwe partij zijn deuren wagenwijd hebben opengezet voor niet-christelijke kiezers. Dat is niet gelukt. De niet-christelijke kiezer wordt weliswaar niet buitengesloten maar waar de nieuwe partij zo uitdrukkelijk van het evangelie uitgaat zal de aantrekkingskracht op niet-christe- nen waarschijnlijk beperkt blijven. Tenzij de christelijke combinatie een program weet te ont vouwen dat een reële oplossing biedt voor de problemen van deze tijd. De wil daartoe blijkt aanwezig. Het overlegorgaan van de drie christelijke partijen heeft een stuk opgesteld („po litieke strategie voor de jaren zeventig") dat duidelijk van pro gressieve snit is. En als dan het evangelie het kompas zal zijn waarop de christen-democraten straks gedrieën zullen gaan varen dan moet het mogelijk zijn dat bedoelde nota meer blijft dan een stuk papier, waarmee je alle kanten uitkunt. Hier ligt eigenlijk het centrale punt: de christelijke partijen hebben in het verleden massa's rapporten uitgebracht, die even eens door het evangelie geïnspireerd heetten. Desondanks werd bij de keuze van regeringspartners meermalen blijk ge geven van een vrijblijvende opstelling en werd het evangelisch elan herhaaldelijk in compromissen gesmoord. De Zeeuw heeft de slag voor de „open partij" verloren. Dat behoeft echter nog niet te betekenen dat hij nu het komende gevecht verliezen zal om van de nieuwe combinatie een partij te maken die zich met recht christelijk mag noemen. (Van een onzer redacteuren) SCHIPHOL De vluchtroosters van vele inter nationale vliegvelden waren gisteren volkomen ont redderd. Zoals gemeld gingen in 45 landen van de 62 die bij de internationale pilotenorganisatie zijn aan gesloten de vliegers in staking als protest tegen de onvoldoende veiligheidsmaatregelen in verband met vliegtuigkapingen. De staking had veel sympathie en ook de reizigers die normaliter het verkeer door de lucht prefereren, bleken begrip te kunnen opbrengen voor het stand punt van de stakende piloten. Vooral in West-Europa zorgde de staking voor nagenoeg lege luchthavens, waar de voor de omwonenden ongekende rust (zie hiervoor pagina 1) slechts incidenteel wreed werd verstoord door een enkel nog binnenkomend of vertrekkend vliegtuig. In de Bondsrepubliek vielen door de nagenoeg volledige staking ongeveer 500 vluchten uit- Van de Oosteuropese lan den namen slechts de vliegers van Zuidslavië aan de vieren- twintiguursstaking deel, die vanochtend om zeven uur ein digt. In Tsjeehoslowakije hiel den de vliegers een sympa thiestaking van één uur. Aanzienlijk minder was in de andere werelddelen gehoor TVjgUWC HCticS gegeven aan het stakingspa bod te kunnen verwerken. In het Verenigd Koninkrijk werd het aan de vliegers over gelaten of zij al dan niet wil den staken. Als gevolg daar van heerste op de Britse lucht havens, vooral op Heathrow, grote verwarring onder de passagiers welke machines zouden starten en welke niet. rooi. Terwijl in Australië in het geheel niet werd gestaakt, was het luchtverkeer in Azië en Zuid- en Noord-Amerika en Afrika vooor een deel ontre geld. In de Verenigde Staten mochten de meer dan 30.000 vliegers op last van het hoog gerechtshof niet aan de sta king meedoen, maar deson danks vielen aan de oostkust verscheidene honderden vlucn- ten uit, daar enkele maat schappijen in verband met de stakingsdreiging geen passa giers hdden geboekt. Van de 180 binnenkomende vluchten die voor Schiphol op het normalé programma ston den, kwamen er slechts 19, waarvan 14 vliegtuigen waren vertrokken voor de staking was begonnen. Van de 171 uit gaande toestellen vertrokker er an Schiphol slechts 6. Ook het vliegveld Zestien hoven viel in de middag st.il toen het grondpersoneel zo als elders ook gebeurde he lemaal geen toestellen meer wilde afhandelen. Bijzonder druk hadden het de spoorwe gen in West-Eurpa. In Neder land, België, de Bondsrepu bliek en Frankrijk werden op de internationale lijnen extra wagons aan de treinstellen ge koppeld om het passagiersaan- In Helsinki zei Ola Fors- berg, voorzitter van de Inter nationale Federatie van Ver keersvliegersverenigingen (I- FALPA) dat de vliegers nieu we acties zullen ondernemen ais niet aan hun verlangens ter beveiliging van de burger luchtvaart wordt voldaan. Een vreemde gang van za ken deed zich gistermiddag omstreeks 1 uur voor bij het vertrek van twee Panam-lijn- machines, die ondanks de sta king toch op Schiphol waren aangekomen voor een korte tussenlanding. Nauwelijks had het perso neel van Panam na veel ge zwoeg en zonder hulp van an der afhandelingspersoneel de passagiers en de bagage aan boord gewerkt, of er kwam bij het stadskantoor van de maat schappij een ano%niem bom- telefoontje binnen. Het gevolg was, dat het vertrek prompt werd uitgesteld en de rijkspo litie ook op deze stille dat de handen weer uit de mouwen moest steken om de beide toestellen en hun inhoud van onder tot boven te doorzoe ken. De beide machines liepen door het telefoontje uiteraard langdurige vertraging op. (Van onze parlementaire re dacteur). DEN HAAG. In de nieu we structuur van het tarief inkomstenbelasting wordt de kinderbijslag belastingvrij. Daar staat echter tegenover, dat de kinderaftrek nog slechts gehandhaafd wordt om het verschil tusen het bedrag van de huidige kinderaftrek en dat van de kinderbijslag te overbruggen. De kinderaftrek wordt, in de vorm van een (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De rege ring speelt met het idee om de uitkeringen aow en aww belastingvrij te maken en (ADVERTENTIE) I Breda, Joris Helleputtestraat 15 Tel. (01600) 7 4816 tegelijkertijd de premies voor deze vólksverzekerin gen niet langer aftrekbaar te doen zijn. Op deze wijze zou den enkel aow-trekkers voor goed vrij van belastinghef fing zijn. Het voordeel, dat deze operatie aan de schat kist zou opleveren kan in de gedachten van de rege ring gebruikt worden ter verlaging van de thans voor gestelde nieuwe tariefsper centages. Overigens wordt ook in te genovergestelde richting ge dacht. In de memorie van toe lichting op de ingediende wets ontwerpen tot herziening van de tariefsstructuur inkomsten belasting, werpen minister Ne lissen en staatssecretaris Scholten (Financiën) de vraag op of degenen die enkel aow genieten wel steeds van hef fing van loon- en inkomsten belasting vrij moeten olij ven. Een definitieve beslissing over deze ideeën zal het kabi net nemen tegelijk met het besluit tot optrekking van de aow- en aww-uitkeringen tot het niveau van het minimum loon. In afwachting daarvan wordt thans voorgesteld de extra inkomensaftrek voor be jaarden ingevoerd om be lastingheffing bij enkel aow- trekkers te voorkomen per 1 januari 1973 als volgt te vernogen: voor gehuwden van f1083,- tot f1150,-, voor onge huwden van f 544,- tot f 575,- Deze verhoging is gebaseerd op een veronderstelde stijging van de aow-uitkering van ge huwden, uitsluitend op grond van de loonontwikkeling, tot f 693,- per maand per 1 juli 1973 (per 1 juli a.s. wordt die uitkering verhoogd tot f633,). Met nadruk wijzen de be windslieden gr op, dat deze veronderstelling niet betekent dat de aow-uitkeringen per 1 januari 1973 niet structureel verhoogd kunnen worden. Over een dergelijke verhoging zal later beslist worden. DE JAPANSE luchtvaart maatschappij heeft bekendge maakt dat zij aan de nabe staanden van de tien Japanse slachtoffers van het ongeluk met het Jal-Mjnvliegituig vori ge week bij Nieuw Delhi, elk 1.200.000 yen smartegeld zal uitkeren. inkomensaftrek, een vast be drag. Vóór bepaling van het inko men. waarover belasting be- staald moet worden, mag wor den afgetrokken: Bij 1 kind: f 500,-. Bij 2 kinderen in totaal: f 1000,-. Bij 3 of 4 kinderen in totaal: f 1500,-. Bij 5 of meer kinderen in totaal: f 2000,-. Voor zelfstandigen die voor het eerste en tweede kind geen kinderbijslag genie ten en voor wie dus de belas tingvrijstelling geen efect heeft geldt een extra inko mensaftrek. Zij mogen éxtra aftrekken: Bij 1 kind: f 500,- (totaal f 1000,-). Bij 2 kinderen: f 1000,- (to taal f 2000). Bij 3 of 4 kinderen: f 1000,- totaalf 2500). Bij 5 of meer kinderen: f 1000,- (totaal f 3000). In dit nieuwe systeem van inkomensaftrek wordt de tota le fiscale tegemoetkoming voor kinderen mede bepaald door de hoogte van de kinder bijslag. Wijzigingen van de kinderbijslag kunnen dus aan leiding geven tot wijzigingen van de hoogte van de kinder aftrek. SAIGON (RTR). Ameri kaanse militaire vliegtuigen hebben de Noord-Vietnamese luchtverdediging een van haar zwaarste verliezen toegebracht door vernietiging van 76 lueht- doelraketten die in de buurt van de gedemilitariseer de zone stonden opgesteld. De vliegtuigen voerden in een pe riode van vierentwintig uur 300 luchtaanvallen uit. PEKING. President Nixons adviseur Henry Kissin ger is in Peking aangeko men. Hij zal tot 23 juni in de Chinese hoofdstad verblijven. Kissinger stond de journalis ten die hem opwachtten, niet te woord. Als een van de zeldza me stakingsbrekers Kwam een Viscount vliegtuig van de kleine Britse maatschappij Bri tish Midland uit Not tingham op Schiphol aan. Aan boord bevon den zich zeven passa giers en een hond. Hoe volledig de staking te gen dit tijdstip was ge worden. bleek toen de machine voor de pier was aangekomen, nie mand deed iets. Er werd geen aviobrug voorge- draaid, er kwam geen trap aangerold, er werd geen bagagewagen ge stuurd, kortom, het vliegtuig stond op het platform en daar bleef het bil. Toeschouwers zagen vanaf de pier hoe cabi ne-personeel een dik touw uit een deur naar beneden lieten zakken. Langs dit touw worstel den zich de gezagvoer der met twee andere be manningsleden uit de cockpit naar beneden. Zij keerden even later zowaar terug met een soort veredelde keuken trap op wieltjes. De trap werd voor de achterdeur geplaatst en vervolgens hielp de steward de pas sagiers er langs af te dalen. De eerste vrouwe lijke passagier brak me teen de hak van haar schoen hij de laatste af sprong. Zijn beëindigde haar reis naar Nederland op kousevoeten. Nadat alle bagage uit het ruim was gehaald sprong de Britse afhan delingsemployé die speciaal met het toestel was meegekomen zonder hulp van een trap of touw naar beneden op het betonnen platform en bezeerde daarbij zijn enkel zo ernstig, dat hij naar het V.U. ziekenhuis in Amsterdam is overge bracht. Waarschijnlijk is zijn enkel gebroken. BARZAVA (USSR) De bejaarde man, die hier in be sprek is met ee-h Russische „pionier" is zonder twijfel een van de oudste mensen ter we reld: Shirali Mislimov^ die in het dorpje Barzava in Azer beidzjan leeft is maar liefs 167 jaar oud enhij voelt er zich prima bij. Van daag de dag heeft hij meer dan 200 in leven zijnde nako melingen. DEN HAAG (ANP) Mi nister Drees (Verkeer) heeft de Tweede Kamer meegedeeld, dat bij de structuurverande ring van het lager technisch onderwijs, die in 1973 een feit zal zijn, het vak veiligheid en hygiëne zal worden ingevoerd. Een van de onderdelen hier van is het verkeersonderwiis. Het nieuwe vak zal evenwel niet verplicht worden gesteld. Minister Drees wil met het departement van Onderwijs overleggen om zo mogelijk te komen tot een gezamenlijke aanpak en verdere stimulering van het verkeersonderwiis aan de scholen voor voortgezet on derwijs, te weten mavo, navo en vwo. (Van onze redactie buitenland) PARIJS Met een Friends hip van de Koninklijke Lucht, macht (vanwege de vliegers staking) arriveerden koningin Juliana en nrins Bernhard gis teren in de Franse hoofdstad vooi een staatsiebezoeK van vier dagen. President Pompidou kreeg van de koningin een ets van Rembrandt en mevrouw Pom pidou kreeg een grote vaas van Delfts aardewerk ten ge schenke. Voor de twee klein zoons van het Franse staats hoofd had ze een hindeloper tafeltje met twee stoeltjes meegebracht. President Pom pidou had voor de koningin een moderne sculptuur van ae Franse kunstenaar Gilioli en prins Bernhard ontving van hem een zadel en tuig van licht leer. Die cadeaus bevestigden de wederzijdse hoogachtig, waar aan de koningin en de Franse president 's avonds tijdens het galadiner in Versailles uiting gaven. In een zeer Europees getinte redevoering, zei konin gin Juliana, dat het in deze tijd onjuist zou zijn, als Frankrijk en Nederland zich alleen zouderen koesteren in de zon van de bilaterale be trekkingen- Zij bracht in dat verband hulde aan de Franse pionier van de Europese inte gratie, Robert Schuman. De Franse president roerde nau welijks de Europese proble men aan. Hij ging wel dieper in op de grote schilders, die Nederland heeft gehad en de betekenis van de Nederlandse cultuur. In Frankrijk vindt men het overigens opvallend, dat het bezoek van de konin gin en prins zo'n „modern" karakter heeft gekregen, waarbij vooral veel ruimte is gelaten voor sociaal-economi sche activiteiten. Dat aspect wordt door de Franse pers, die ruime aandacht aan dit bezoek schenkt, bijzonder toege juicht. I ROTTERDAM (ANP) Dank zij een tip uit het pu bliek is de politie in Rotter dam gisteren er in geslaagd, één van de vier ontsnapten uit het huis van bewaring te ar resteren. Het is de 23-jarige Maarten B die samen met de als gevaarlijk bekend staande ontvoerder van een Rotter damse agent Ernst Kristiaan van vorig jaar een overval op een benzinestation pleegde. Van de overige drie ontsnap ten ontbreekt nog elk spoor. In de loop van de middag ontving de'politie bericht, dat de man zich in een pand aan de Betje Wolffstraat zou be vinden. De recherche trok er met acht man op uit en zette de omgeving af. B., die geen wapens bij zich had, gaf zich zonder enig verzet over. Eerder op de dag was de politie getipt dat B. gesigna leerd was op de weg van Bre da naar Eindhoven. Onmiddel lijk werden extra wegpatrouil- les ingezet. Na drie kwartier werd deze maatregel weer in getrokken. HILVERSUM (ANP) Als er vandaag in Nederland ver kiezingen zouden zijn gehou den, zou de progressieve con centratie een aanzienlijke stemmenwinst hebben geboekt. Dit dan vooropgesteld dat de kiezers een keuze zouden heb ben kunnen maken tussen een christelijke en een progressieve concentratie. Eén en ander blijkt uit de resultaten van een enquête van het Amsterdamse markt onderzoekbureau Interview, uitgevoerd in opdracht van AVRO's Televizier Magazine, uitgezonden maandagavond. De, volgens AVRO's Televizier Magazine representatieve, steekproef werd zondag en maandag gehouden. Aan de mensen die zeiden te gaan stemmen werd allereerst gevraagd Stel dat de KVP, ARP en CHU tesamen een christelijke partij zouden gaan vormen en stel dat u vandaag zou moeten gaan stemmen, op welke partij zou u dan stemmen? De uitslag luidde 1971 Christelijke Drie PvdA VVD D'66 DS 70 CPN PPR PSP Boeren Overigen Vraag 2 Stel dat KVP, ARP en CHU tesamen een christelijke partij zouden gaan vormen en dat te vens PvdA, D'66 en PPR tesa men een progressieve partij zouden vormen en u zou nu moeten gaan stemmen op wel ke partij zou u dan stemmen? 1971 nu Christelijke drie 36,8 32,6 Progressieve Drie VVD DS 70 CPN PSP Boeren Overigen We zullen proberen de week goed te beginnen. Onze foto graaf Ben Steffen werd ge troffen door ondersta\amd tafe. reeltje, dat zich ergens in zuidwest-Nederland afspeelde. En ben eerlijk., een duif kan nergens beter neerstrijken om ails vredessymbool dienst te doen, dan juist voor zo'n_ (al is het antiek) stuk oorlogstuig. Het houdt niet op met de curieuze wereldrecords. Nau welijks is in Australië het we reldrecord spaghetti-eten ver beterd, of daar staan in Lon den acht ploegen van vier personen klaar om de titel in Engeland te houden. De winnaars verorberden in café-Royal 100 meter spaghetti in 1 minuut en 34 seconden. Er zat één meisje in de win nende ploeg en die kreeg de bekende vragen te verduren. Zij antwoordde: „We zijn alle maal studenten en enorme spaghetti-eters, omdat dat zo goedkoop is. We wisten dus behoorlijk van wanten. Wat mijn figuur betreft, dat raakt me niet. Ik eet alles wat ik lekker vind". Hero down, Seven up! De Italic mse staatselektriei- teitsmaatschappij Enel heeft de lichten van het stadhuis van Palermo gedoofd, daar de vroede vaderen de rekeningen tot een bedrag van 13 miljoen gulden nog niét hebben be taald. De burgemeester van de Si- ciliaanse plaats, die chronisch met schulden te kampen heeft, betwist dat hét bedrag zo hoog is. Hij meent dat men „slechts vier miljoen" schuldig is. Maar hij kan dat niet bewij zen omdat men heel wat reke ningen kwijt is. Mijn lichtje gaat ook uit. MERIJN 36,8 24,7 10,4 6.8 5.3 3.9 1,8 1.4 1,1 7,8 nu 35,5 24,0 13,3 9.7 3,9 2,6 2.8 3,1 1,3 3,8 33,3 10 4 5.3 3,9 1.4 1,1 7,8 40,8 12,0 4,5 3.0 2.1 0,9 3,9 DEN IIAAG (ANP) Op korte termijn zal een wetsont werp bij de Tweede Kamer worden ingediend, waarbij hei geven van rij-onderricht nader wordt geregeld. Dit wetsont werp zal de mogelijkheid ope nen tot het stellen van eisen van bekwaamheid aan hen, die rij-instructie geven. De eisen zijn thans nog onderwerp van studie. PRESIDENT Tito'van Zuid- Slavië is gisteren in Warschau aangekomen voor een officeel bezoek van vdjf dagen aan Po len. Het is zijn eerste bezoek aan dit land sinds acht jaar. DEN HAAG (ANP) Staatssecretaris Scholten '(Fi nanciën) gaat niet in op de suggestie om de accijns op frisdranken per 1 september a.s. niet te verhogen. Het ka merlid De Goede (D'66) had hierom gevraagd, er op wij zende dat deze accijns op 1 ja nuari weer zal moeten worden verlaagd in verband met een Benelux-overeenkomst tot uni ficatie van deze accijnzen. De staatssecretars zegt in ant woord op vragen, dat de ac cijns op frisdranken voor zijn totale bedrag deel uitmaakt van de dekking van de begro ting 1972. Het niet door laten gaan van de voorgenomen ver hoging zou er toe moeten lei den dat alsnog per 1 septem ber nieuwe fiscale maatrege len op een ander terrein zou den moeten worden getroffen. (De vragen werden ingezon den op 12 juni jl.). (ADVERTENTIE) Kranten, radio en tv brengen ons regelmatig zulk alarmerend nieuws over onze lcefbaarbeidssituatie, dat steeds meer mensen zich gaan afvragen: overleven we drt? UTRECHT (ANP) De drie vakcentrales gaan bij de Tweede Kamer protest aantekenen tegen de aangekondigde verhoging van schoolgelden voor het voortgezet onderwijs, aldus het CNV in het blad „De Gids". De bezwaren van de vakcentrales richten zich vooral tegen de invoering van schoolgeld voor kinderen die nog leerplichtig zijn. „Dat immers is in strijd met de sinds jaar en dag geldende regel, dat ïeerplichtige kinderen geen schoolgeld behoren te betalen, ook niet als zij voortgezet onderwijs volgen", aldus de vakcentrales. Barry Commoner - Amerikaans hoogleraar en in ons land bekend door de tv-serie 'We stinken d'r in*» beantwoordt die vraag in zijn belang wekkende boek Overleven we dit? Waarin een meesterlijke analyse van deproblemen rondom het'leefmilieu! En een beroep op de wetenschap zich onomwonden tegen bet milieu bederf uit te spreken en zich duideSjj en bewust op te stellen. Want alleea dan kunnen we rat 't slop raken. Voor f 12,50 bij elke boekhandel. Een uitgave van Elsevier, in samenwerking met de Raad voor Milieudefensie ■■HM

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5