MUZIEKFEEST IN SINT JANSTEEN Verdienstelijke expositie in stadhuis van Terneuzen Doel wordt van de kaart geveegd Dow leidt zac Borsele vindt gewestvorming niet urgent yoor bevolking van Zeeuwsch-Vlaanderen daar blijft'n mens gezond hij! Kaartleesrit stad streek VERDACHTE MELDT ZICH Burgerlijke stand Bejaarden uit Koewacht naar Valkenburg LOTERIJ VOOR DE BETEKOPPEN Terneuzen Breskens Graauw Meeste paling voor J. Hense uit Axel Inschrijvingen handelsregister SLUISKIL Vernieuwing doopbeloften Kapelle Dinsdag 20 juni 1972 5 DOW HOUDT OPEN HUIS (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Dow Chemical Nederland n.v. (Terneuzen) houdt zaterdag 16 september een open dag voor de Zeeuwsch- Vlaamse bevolking. Dit gebeurt ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de moedermaatschappij in de Verenigde Staten. Bovendien is het in augustus tien jaar geleden dat het eerste con tract voor grondaankoop voor Dow in Terneuzen werd onder tekend. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN De jaarlijkse kermis is voor het bestuur van de r.-k- harmonie „St. Jan" in Sint-Jansteen aanleiding geweest om voor aanstaande zondag een groot muziekfeest te organiseren. Er zullen verschillende gezel schappen uit deze omgeving aan deelnemen en bovendien wordt er gerekend op de me dewerking van Belgische korpsen- Om de a-an deze activiteit verbonden kosten te bestrij den. heeft de harmonie een loterij op touw gezet, waarbij in totaal voor ruim 1000 gul den aan prijzen is te verdie nen. Overigens is het muziek feest niet bepaald het enige programma-onderdeel voor de komende da-gen. Zo zal zondag 2 juli muzikale medewerking worden verleend als een inwo ner van St.-Jansteen in de plaatselijke parochiekerk als jong priester zijn eerste mis opdraagt. Hij zal door ..St Jan" van zijn ouderlijke wo ning naar de kerk worden ge bracht en na de mis naar een receptie in de Wi'ïhelmina- straat. Maandag 3 juli luistert de harmonie de kermis od in het buurschap Absdale- Het ver trek is rond 19.00 uur bij de familie Cocytin Absdale- Te vens zal er zondag 9 juli door de harmonie worden deelgeno men aan een groot zomerfesti val i-n de stad Tielt in West- Vlaamderen (België). Het fes tival behoort hier tot een van de belangrijkste tradities en trekt jaarlijks duizenden toe schouwers. De deelnemende korpsen zijn onderhevig aan het kritische oordeel van een jury, die op punten waardeert. Gelet wordt onder meer op muzikale kwaliteiten en cor rect optreden tijdens de rond gang- De afgelopen weken hebben de Steense muzikanten trouwens ook niet stilgezeten. Ze hebben tal van uitstapjes gemaakt, waaronder op 11 juni samen met de koninklijke ste delijke harmonie Sint Cecilia uit Sint-Niklaas in deze stad. Op 10 juni nam het korps in Heikant deel aan het muziek feest. Afgelopen zondag waren de Zeeuwsch-Vlamingen te gast in Vrasene. waar tezamen met de „Scheidezomen" uit Nieuw-Namen een taptoe werd verzorgd. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Bij de rijks politie in Alblasserdam heeft P. de H. zich eigener beweging gemeld. De H. is de vierde en laatste verdachte van een se rie inbraken, die enkele maan den geleden aan de mr. Haar- manweg in Terneuzen werd gepleegd. Hierbij werd toen o.m. binnengedrongen in de bedrijven van Ribbens, Jurry en Platteuw. BOSCHKAPELLE Onder trouwd: M. Janssen en R. den Doelder uit Axel. CLINGE: Geboren: Jean Paul, zoon van J. van Leuven en I. Cambeen. GRAAUW Ondertrouwd: F. Asselman uit Hulst en E. Mahu KLOOSTERZANDE on dertrouwd: E. Stuek en F. Borgt uit Koewacht. Overle den: M. Wullems, weduwe van P. Marcelis. KOEWACHT Onder trouwd: A. Bours en M. Rot tier uit Clinge. W. v. d. Ber- ghe en E. Wolffelaer uit Bosch- kapelle. NIEUW-NAMEN Geboren: Alexander, zoon van G. Bley- ■enberg en R. Willaert. Onder trouwd: W. d'Hondt uit Hulst en A. Kindt. STOPPELDIJK Onder trouwd: J. Martin en I. de Bruyne uit Axel. „Wij hebben In 1968 ook een open dag gehad, ma-a-r er is sedertdien zoveel bij ons bedrijf veranderd, dat wy dat de bevolking graag willen laten zien", aldus de heer W. Kerckhaert. De bevolking zal via een speciaal huis-aan-huisnummer worden uitgenodigd voor de visite bij Dow. Voor de auto mobilisten is die dag parkeer plaats 3, ten westen van het bedrijf vlakbij de Braakman, beschikbaar. Vandaar wordt middels bussen gezorgd voor het vervoer naar de brand weergarage, die op 16 septem ber speciaal voor de bedrijfs voorlichting wordt ingericht. Door middel van stands, fo to's, dia's en op laboratorium schaal vervaardigde produktie- machines zal een inzicht wor den gegeven in het proces van Dow Chemical. Daarna volgt, onder deskundige leiding, een rijtoer over de fabrieksterrei nen. De rondrit zal ongeveer een halfuur duren. Vervol gens worden de bezoekers weer bij hun auto's afgele verd. „Wij hopen op een grote toeloop van belangstellenden", zegt de heer Kerckhaert, die memoreerde dat op de open dag in 1968 ruim 3.000 bezoe kers het (toen nog veel klei nere) bedrijf bezochten. „Wij hebben gemerkt dat veel mensen geïnteresseerd zijn in de wijze waarop wij werken. Daar komt bij dat zijdelings, familie e.d. van on ze werknemers, veel belang stelling voor het wel en wee van ons bedrijf bestaat", aldus de heer Kerckhaert. Voor de open dag, die duurt van 10 tot 16 uur, zullen ruim 60 personeelsleden in de weer zijn, terwijl een commissie van voorbereiding reeds een flink aantal uurtjes heeft ge stoken in het vlot doen verlo pen van de open dag. Gepoogd zal worden, aldus de heer Kerckhaert, in de brandweergarage die dag een onderdeel van de centrale computer te plaatsen, zodat de bezoekers een idee krijgen van de afstandsbediening die men middels deze computer pleegt. „Wij willen graag deze vorm van telecommunicatie aan de mensen laten zien, die zelf (geprogrammeerde) vra gen aan de computer kunnen stellen", besloot de heer Kerckhaert. '>w ■vva^.-S (ADVERTENTIE) DAMES- EN HERENKAPPEN, SCHOONHEIDSVERZ. EN COSMETOLOGIE OPL. RECHTSGELDIGE EXAMENS (Van onze correspondent). KOEWACHT Honderd dertig bejaarden uit Koe tvacht hebben een reisje naar Valkenburg gemaakt. In St. Truiden werd even gepau zeerd om de lunch te gebrui ken. Verder werd een bezoek ge bracht aan de Gulpenberg en aan het Amerikaanse kerkhof van Margraten. Op de terug reis werd De Blauwe Engel aangedaan in Zandvoort. Voor de liefhebbers was daar gele genheid om een dansje te wagen. Om half tien arriveer de het gezelschap terug in Koewacht. TERNEUZEN Het is ongetwijfeld een goede gedachte van de vroede vaderen van Terneuzen de monotoon-grauwe betonwanden van het nieuwe stadhuis wat op te vrolijken met werk van beel dende kunstenaars. De beeldende kunstenaars en het raadhuis kunnen er immers allen maar wel bij varen. Een werkstuk genaamd „Dow Chemical" van de heer Langewelde. In een streek waar de expo sitieruimte verre van dik is gezaaid lijkt het ons persoon lijk dat de voor dit doel ter beschikking staande wanden van het stadhuis in de eerste plaats dienen te kunnen wor den gebruikt door de beroeps kunstenaars uit de streek, die van hun werk moeten leven en op de verkoop - die hier mogelijk is - zijn aangewezen. Geeft men zonder voldoende kritische keuze ook amateur kunstenaars vrij baan, dan is dat onrechtvaardig tegenover de toch al moeilijk bestaande beroepskunstenaars en kan een en ander ook in het alge meen tot heilloze gevolgen lei den. Hoe het ook zij, het is een amateurkunstschilder die de eerste eenmanstentoonstelling in het nieuwe stadhuis houdt. En dit dient onmiddellijk ge zegd: een meer dan verdien stelijk amateur. Cees van Lan- gevelde, die enige tijd geleden zijn debuutexpositie hield in galerie Uilenspiegel in Sas van Gent, is een man die met verf weet om te gaan en kleurge voel heeft. Daarbij komt een persoonlijke visie die in het grote kader van het fauvisme moet worden ingepast. Van Langevelde leeft in kleur en hij leeft zich uit in kleur, in felle roden, blauwen, groenen, gelen, die bij met het paletmes op het doek brengt. Een techniek die het bij hem goed doet op grotere formaten zoals „Terneuzen in vroeger dagen" en in havengezichten en landschappen, maar die op kleiner formaat weieens tekort schiet en dan het doek to taal laat mislukken (vogels in de sneeuw). Van Langevelde, die ook een uitstekend gevoel heeft voor het charmante en char merende (vrouwen)portret loopt uiteraard de kans te worden bedreigd door zijn ei gen breed en geniaal gebaar met paletmes of penseel. Vaak ressorteert het wel effect en is het raak, maar dan opeens is het ernaast, zoals in de pen- seelschets van een portret. In het algemeen echter een plezierige tentoonstelling op goed niveau die door de visie van de schilder blij stemt en ook duidelijk van ontwikke ling getuigt. Van Langevelde is een amateurschilder met een aanstekelijk enthousiasme, die velen van zijn amateurcol lega's in de streek zich tot voorbeeld kunnen nemen. Te bezichtigen tot 14 juli. Willem Enzinck. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT In Sas van Gent wordt zaterdag ten behoeve van de carnavals stichting „De Betekoppen" een bliksemloterij op touw ge zet. Vanaf 10.00 uur 's morgens tot 's avonds zullen er buis- aan-huis loten worden ver kocht. De uitslag wordt om 20.00 uur bekend gemaakt op de Markt. De eerste prijs is een levende pony, de tweede en derde prijs zijn levende bokken. „De Westerschelde" In ons bericht over het feit dat de heer R. Begheijn in Ter neuzen weldra vijftig jaar se cretaris van de Terneuzense handboogsehuttersmaat- schiap-pij „De Westerschelde" zal zijn, stond vermeld dat deze vereniging 75 jaar oud is. Dat was onjuist. De vereniging is namelijk in 1888 opgericht en bestaat dus 84 jaar. Feestavond In café „Neu traal" werd de jaarlijkse feest avond gehouden van de al daar gevestigde en gelijknami ge biljartvereniging. Dit in verband met het beëindigen van de competitie 1971-'72. Hoogtepunt van deze avond was de uitreiking van de prij zen aan de vijf best geklas seerde leden van de vereni ging. De eerste prijs ging naar S. Andriessen, 2 R. Dieleman, 3 P. Bos. De vierde prijs was voor de nog zeer jeugdige (11 jaar) L. Oele. De vijfde prijs werd behaald door L. Scherpe- nisse. Botsing Op rijksweg 58 van Breskens naar Schoondij- ke zijn drie auto's met elkaar in botsing gekomen, et onge val ontstond doordat mej. D. uit Domburg met de auto van de firma B. uit Oostburg op onverklaarbare wijze begon te slingeren. Uit de richting Breskens nadierde een vracht wagencombinatie bestuurd door J. de K. uit Oostburg. Deze begon krachtig te rem men bij het zien slingeren van de bestelauto. Een achter hem rijdende auto bestuurd door M. J. H. uit St. Willebrord reed echter boven op de vrachtwagencombinatie en werd zwaar beschadigd. Kermis De vele attracties op het kermisterrein en de dansgelegenheid, waren de grote trekpleister voor het kermisvierende publiek in Graauw. Zoals gewoonlijk mag de kermisviering weer als ge slaagd genoemd worden. Dankzij het mooie weer was er een massa volk op de been. Voettocht Een groot aan tal belangstellenden heeft af gelopen zaterdag deelgenomen aan een voettocht door Saef- tinge, georganiseerd door „Het Zeeuwse Landschap". De groep vertrok om tien uur 's morgens. (Van een onzer verslaggevers) SINT NIKLAAS Doel heeft als zelfstandig dorp geen enkele overlevingskans als de industrialisatie goed op gang komt. Dat is de alarmerende conclusie uit een funktie-stu- die, ingesteld door de inter communale voor het Land van Waas. Voor de bevolking van het Schelde-dorpje betekent dit het einde van een sprookje, waarin men nog steeds geloof de: namelijk, dat Doel naast de industrie zou kunnen blij ven bestaan. Het is trouwens de Belgische overheid zelf, die steeds aanleiding heeft gege ven tot dit ongebreidelde opti misme, door voortdurend te weigeren duidelijke uitspra ken te doen. Volgens de offi ciële plannen, zou de kom van het dorp gehandhaafd kunnen blijven, zij het omgeven door expanderende industrieën. Aangenomen mag worden, dat Doel langzaam zal leeglo pen, zodat over een aantal ja ren alleen nog een kolonie van bejaarde mensen overblijft. Die tendens is nu al merkbaar, want steeds meer jongeren verlaten hun vertrouwde om geving. Als dit nog tien jaar op dezelfde voet verder gaat, zullen er volgens de verwach tingen 800 van de ruim 1300 inwoners overblijven Het grote vertrekoverschot wreekt zich overigens nu al. Van de totale bevolking is nu reeds een derde van de ge zinshoofden ouder dan 65 jaar. De intercommunale voor het Land van Waas heeft duidelijk laten weten, dat de bevolking van het uitstervende dorp in ieder geval niet aan zijn lot te zullen overlaten. Op de eerste plaats wil men bij de Belgi sche overheid inspraak clai men, zodat in het verleden gemaakte fouten niet herhaald hoeven worden. Dat er voor Doel geen red ding meer mogelijk is staat wel vast. De helft van de wo ningen is nu al ouder dan 50 jaar en er is een bouwstop van kracht. Door de infra- struktuurplannen zal Doel worden gehalveerd en de be volking wordt van zijn na tuurlijke binding met de land bouw beroofd. (Van onze correspondent). KOEWACHT Aan de pa lingschieting ter gelegenheid van de verjaardag van Albert Saman, lid van de handboog maatschappij „Thuis weg" in de zaal bij G. van Rumste, werd door 90 schutters deelge nomen. De hoogvogel werd ge schoten door V. de Schepper uit Moerbeke. Beide zijvogels waren voor G. Baert uit Ter neuzen en P. Martens uit Koe wacht. De meeste paling was voor J. Hense uit Axel. name lijk 5 kL Aain een schieting bij J. de Guehteneiire deden 56 schut ters mee. Hier was het A. Martinet uit Koewacht, diie als beste schuitter uit de bus kwam. Hij sleepte zowel de hoge vogel als de eerste zijvo gel in de wacht. De tweede zij vogel was voor G. Baert uit Terneuzen. De meeste kleine vogels waren voor R. Buis uit Koewacht. Er is ook nog een schieting gehouden in café J. de Vlieger in Koewacht-Zand. Hieraan hebben 28 schutters deelgeno men. De hoogvogel was voor A. de Coninck, beide zijvogels voor Chr. van Boven en de tweede zijvogel werd niet af geschoten. De meeste kleine volgels gingen naar A. de Block. Allen komen uit Koe wacht. TERNEUZEN Bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken voor Zeeuwsch-Vlaan deren zijn als nieuwe zaken ingeschreven: C.W. Risseeuw (eig) handel in paarden en rundvee te Groede gemeente Oostburg. Kantoor Versehel- ling Temeuzen b.v. admini stratiekantoor. Directeur D. Tolhoek en C.H. Provoost (beiden alleen bevoegd). Maat schappelijk kapitaal f 50.000,-, geplaatst en gestort f 10.000,-. C.L. de Bruijne-Aarnouytse (eig.). groothandel in reini gingsmiddelen, Hoek, gemeen te Terneuzen. Bouw- en pro jectontwikkelingsmij. de Ste nen Beer b.v. i.o. Sluis. Soort van bedrijf: het geven van adviezen inzake het ontwikke len van bouwkundige projec ten en het ontwikkelen van deze projecten- Venn. Leen- houts aannemingsbedrijf n.v. en M.J. Leenhouts. E.E. van Campen (eig.) Hontenisse, Vo gelwaarde, schilders- en be- hangersbedrijf, kleinhandel in verfwaren en behangsel. M.B. Schram Fina servicestation. Sas van Gent Westkade 12 (cocrr.adres). Terneuzen, Hoek Gerberalaan 23, exploitatie van een benzinepompstation annex een quick-servicestati- on. Eigenaar M.B. Schram. (ADVERTENTIE) (Van een sportmedewerker) TERNEUZEN Met nog twee wedstrijden voor de boeg heeft het team van DOW in de zomeravond voetbalcompetitie in Terneuzen de leiding van NSM overgenomen. DOW werd afge lopen week vier punten rijker. Het won reglementair van Havee met 5—0 dat niet kwam en het versloeg de Hoek veteranen met 1—2. Dow dankt haar leiderspositie voor een niet onaanzienlijk aandeel aan Van der Poel dat NSM deed struikelen. Tot aan de rust van deze wedstrijd hield NSM de stand in even wicht (22), doch na rust be schikten de bouwvakkers over de langste adem en enkele verdedigingsfouten van NSM werden met evenzoveel tref fers afgestraft, het werd ten slotte 52. Onderaan is MOC'65 gedegradeerd. Het verloor met 23 van Mistrap pers. De stand: Dow 8.7.0.1.14 32- 18, Van der Poel 8.6.1.1.13 39- 8, NSM 7.5.1.1.11 17-10, Hoek Veteranen 8.3.3.2.9 7-9, Philips 8.4.1.3.9 10-12, HKC 8.3.2.3.8 21-19, PAC'70 8.3.1.4.7 14-14, Mistrappers 8.2.3.3.7. 16-20, Atoomboijs 8.2.1.5.5. 10-15, Havee 7.0.2.5 6-27, MOC'65 8.0.1.7.1 13-41. In poule b zag Dow 2 con current Mistrappers 2 een fout begaan door een 11 gelijk spel tegen de Philips reserves. Zelf won het overtuigend met 15 van Scheepswerf. SMC nog steeds zonder overwinning onderaan verloor opnieuw, nu van FSC met 03. NSM 2 verloor van RWS (13) en PZEM won met het kleinst mogelijke verschil (10) van Van der Poel 2.. In het rayon Sas van Gent kan Racing White deze week de titel binnenhalen. Het heeft daarvoor nog slechts 1 punt nodig. Het won met 40 van de Corboijs veteranen. Dow kom naar de derde plaats door een 01 zege op Racing White 2 en ONA versloeg CSM met 3—2. (Van onze correspondent) SLUISKIL Vierenveertig zesdeklassers van de St.-Anto- niusschool in Sluiskil hebben de doopbeloften vernieuwd tijdens een mis, die ze zelf, onder leiding van pastoor I. Breuer, hadden samengesteld. Thema van de dienst was de honger in de Derde, en de overvloed in de Westerse we reld. Medewerking verleende on der andere het uit 130 kinde ren bestaande schoolorkest. De onderwijzers Schlokke en Al- lonsius hielpen de kinderen bjj de organisatie. (Van een onzer verslaggevers) BORSELE „Het is niet juist tot gewestvorming te geraken, daar waar zeer recentelijk een grootschalige herindeling heeft plaatsgevonden", aldus één van de conclusies uit een rapport dat b. en w. van Borsele hebben opgesteld voor de raadsverga dering van volgende week dinsdag. In dit stuk wordt de gewest- vorming conform de wijze waarop b. en w. dat tijdens de pro vinciale gewestvormingshearing in Goes deden, afgewezen De gewestvorming in Zee land is, zeker voor wat deze gemeente betreft, niet u gent. De andere conclusies: de gewestvorming is tot dusverre onvoldoende voorbereid in die zin dat niet of nauwelijks aan dacht is geschonken aan een herverdeling van de taken en werkzaamheden van de rijks en provinciale organen naar het gewest toe. Alvorens tot gewestvorming te geraken dient terdege te worden on derzocht en in voldoende mate aangegeven op welke wijze en' ten laste van wie of welke lichamen in de financiële mid delen van de gewesten zal worden voorzien. Verdergaande gemeentelijke herindeling in de regio waarin Borsele is gelegen, is niet wenselijk. Indien de noodzaak tot gewestvorming mocht blij ken, is een gewest Zeeland voldoende. Bij opdeling in meer dan 1 gewest behoort het gebied dat deel uitmaakt van het streekplan midden-Zee land in een gewest te worden ondergebracht. Aldus het Bor- selese gemeentebestuur. Bij de ingekomen stukken van dezelfde raadsvergadering zit een briet van de fanfare „Euterpe" te Heinkenszand, waarin wordt meegedeeld dat door de vereniging het voor malige verenigingsgebouw .Maranatha" ia aangekocht. Tenslotte antwoordde b. en w. op schriftelijke vragen van het raadslid M.J.A. Mol over de bij Hoedekenskerke te ves tigen aardappelenverwerkende industrie. In de agrarische sec tor bestaat ongerustheid over eventuele schade die veroor zaakt zou kunnen worden door wateronttrekking door het aardappelenverwerkende (chips etc.) bedrijf. (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE Zondag werd door de west Zeeuwsch- Vlaamse Automobielclub (WZA) de Beukelszoonrit 1972 gehouden. Hieraan werd door 45 equipes deelgenomen. De start was te IJzendijke aan de zuivelfabriek, alwaar om 14.01 uur de eerste rijders van start gingen. De lengte van de rit was 55 kilometer en de gemiddelde snelheid 30 km per uur. Na afloop werden in café „De Vriendschap" te Biervliet door de voorzitter van de „WZA", de heer H. van Gef- fen, te Schoondijke de prijzen uitgereikt De uitslag was: 1 J. van Hijfte, IJzendijke met 12 strafpunten, 2 A. van Tigge- len, Biervliet 130, 3 Joh. Ver- straete, Schoondijke 198, 4 C. Kolijn, Oostburg 214, 5 J. Cru- son, Breskens 263, 6 mevr. Haselager, Koewacht 337, 7 S. van Hoeve, Zaamslag 381, 8 R. van Vooren, Schoondijke 396, 9 L. Herwegh, Sint Jansteen 396, 10 J. de Puy, biervliet 398. De rit was uitgezet door de heren W. Maenhout te IJ zendijke en J. Aers te Oost burg. Schoolzwemwedstrijden Een groot aantal leerlingen van de lagere scholen hebben zaterdag meegedaan aan de schoolzwemwedstrijden. Dit betrof de leerlingen vanaf de 3e klassen. De uitslagen waren als volgt: 15 cm. borstcrawl- beenslag klas 3 en 4: 1 Hans van Liere, 2 Fred van Reek, 3 Martin de Jager. 30 m. school- beenslag klas 3 en 4: 1 Marjan de Vlieger, 2 Els van Wille- gen, 3 Cor van Willegen. 30 m. borstcrawl klas 3 en 4: 1 Peter Bek, 2 Harry de Waard, 3 Sjaak Dieleman. 200 m. vrije slag estafette klas 5 en 6: 1 Chr. School Kapelle, 2 O.L. School Kapelle, 3 O. L. School te Wemeldinge, 4 Chr. School Wemeldinge. 40 m. schoolslag klas 3 en 4: 1 Clara van Beek, 2 Peter Dekker, 3 Maarleen Hermes. Klassen 5 en 6: 30 m. borstcrawl: 1 Jan Veerhoek, 2 Marian Deegens, 3 Gerard Kosten. 50 m. borstcrawl: 1 Anja van Strien, 2 Ene Ganse man, 3 Sjaco Poley. 50 m. rugcrawl: 1 Wilma Flipse, 2 Ilonka Meenken, 3 Marian Rijn. 50 m. schoolslag: 1 Fen ny Lepoeter, 2 Corry Koole, 3 André Bruinooge. Bekerwedstrijd: In het Ka naal door Zuid-Beveland werd zaterdagmiddag de vijfde be kerwedstrijd van dit seizoen gehouden van de hengelaars vereniging HVKK. Er namen 61 leden aan deze wedstrijd deel die samen 39 bovenmaat se en 10 ondermaatse vissen vingen. De uitslag was: 1 L. C. Oele, 2 J. P. Lepoeter, 3 J. B. van Liere, 4 J. Dekker, 5 J. J. Oele, 6 P. Ganseman, 7 M. Zuidweg, 8 P. Eversdijk, 9 A. Van Hoepen, 10 Marleen Le poeter. De volgende wedstrijd is üp 17 juli van 6 tot 9 uur in het Kanaal door Zuid-Beve land. Zendingsmiddag In de gebouwen van de veiling in KapeLle-Biezelinge is zater dagmiddag een druk bezochte zendingsmiddag gehouden van de Chr. Geref. Kerken in Zee land. De leiding berustte bij de J. W. Maris uit Vlissingen die er in zijn openingswoord op wees dat er bij de zending geen toeschouwers zijn maar eenieder dient er bij betrok ken te zijn". Ds. M. W. van Nieuwenhuy- zen, deputaat namens de zen dingscommissie, legde in een toespraak ook de nadruk op het feit dat de zending niet ma.g gezien worden als een hobby waarbij men giften geeft als een aalmoes. Thans breekt er een nieuwe periode aan in het zendingswerk waarbij de jonge kerken zelf jok zending gaan bedrijven. Het zangkoor van de chr. geref. kerk uit Zierikzee zong enkele liederen en vervolgens vertelde ds. M. Rebel over djn werk in het Vendaland Zuid-Afrika). Met ta] van ■oorbeelden maakt hij duide- ijk hoe daar wordt gewerkt. VIej. J. J. v. d. Stel uit Goes rertelde een verhaal dat zich fspeelde in Toradja land. Dat was ook voor de aanwe- lige kinderen die tevoren in een aparte afdeling van de veiling waren bezig gehouden met spelen.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2