Gf&tiS College Goes wil winkels weren uit buitenwijken „ZE ZULLEN WEL WINNEN" Concertzaal in de steigers Geraldine Geerken beste Pippi Hulster koor was in regiekamer favoriet: KVP-fractie wil uitspraak b. en w. Trimclub Koewacht succesvol Te koud VOORSTEL COLLEGE MIDDELBURG: streek intfoia Van Zeeuwscli- Vlaanderen irtcËoia electric lift'' ZIEKENHUIS PLANNEN Statenleden uit de West „deden" Zeeland Jongetje naar ziekenhuis na ongeluk EERSTE MIDDEN-ZEELANDTOURTOCHT een uniek boormachine-accessoire tot VADERDAG bij elke Hoogwater Morgen, dinsdag 13 juni Bergen op Zoom 4.59 en 17.26; Hansweert 4.04 en 16.29; Ter- neuzen 3.23 en 15.47; Vlissin- gen 2.49 en 15.18; Wemeldinge 4.49 en 17.16. Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag, opgesteld door het KNMI op zondag om 18.00 uur Plaatselijk buien, ook perio den met zon en temperaturen aanhoudend beneden normaal Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Nederland, Voor Dinsdagaantal uren zon: 2-10, min. temp.: van 1 tot 5 graden onder normaal, max. temp.: van 1 tot 4 graden onder normaal, kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent, kans op een geheel droog etmaal: 50 pro cent. Voor woensdag: aantal uren zon: 2-10, min. temp.: van 1 tot 5 graden onder normaal, max. temp.: van 0 tot 4 graden onder normaal, kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent, kans op een geheel dóoog etmaal: 60 pro cent. STRANDWEER De depressieactiviteit neemt wat af. Vandaag flinke zonnige perioden met in de middag plaatselijk nog een buitje. Zwakke wind tussen zuid en zuidwest bij vijftien tot zeven-1 tien graden. Zeewater 13 gra den. Vooruitzichten nog licht, onstabiel maar., perioden zon. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De gemeenteraad van Middelburg zal in zijn vergadering van volgende week maandag (19 juni) een voorstel van b. en w. behandelen om f 1.300.000 te lenen en rente en aflossing daarvoor te garanderen, voor de verbouwing van de concert- en gehoorzaal van de Zeeuwse hoofdstad. Voor het gedeelte van het betreffende cultuurcomplex spreken b. en w. in hun voor stel van een „onhoudbare toe stand". Men heeft besloten voor een oplossing die niet op totale nieuwbouw neerkomt maar een hier en daar ingrij pende verbetering inhoudt met behoud van de huidige grote zaal. Het plan zal moeten wor den bekostigd door de stich ting concert- en gehoorzaal, daartoe gesteund door diverse subsidiemogelijkheden. Door middel van het creëren van diverse nevenruimten zal gevarieerd gebruik van het complex mogelijk worden ge maakt. Het plan is ontworpen door gemeentewerken, hierin bijge staan door vertegenwoordigers van de voornaamste gebrul kers. Van het complex zal het voorhuis met uitzondering van het interieur worden gehand haafd. De kleine repetitie ruimte op de begane grond ver dwijnt, zodat de entree royaler wordt. In de plaats van de kleine repetitieruimte zijn op de eerste en tweede etage ruimten geprojecteerd die voor verschillende doeleinden te ge bruiken zijn. TRRNEUZEN Uit bijna tweehonderd sprin gerige 'mededingsters is de 11-jarige Geraldine Geerken uit Hulst zater dag gekozen als het meisje dat volgens de driekoppige jury het meest op het t.v.-idool Pippi Langkous lijkt. Het Hulsterse meisje won de finale van de Pippi Langkous-verkie zing, die door boekhan del Ververs aan de pro menade was georgani seerd. Evenals in de drie voorronden was de pu blieke belangstelling voor de eindstrijd der Pippi's overweldigend. Geraldine had de derde ronde als hoogstgeklas- seerde nauwelijks afge sloten of ze moest al weer aantreden voor de grote finale. Wat kleding, gelijkenis en presentatie betreft, stelde de Hul sterse Pippi haar con currenten in de scha duw, al was ook Marie- Louise Mes uit Terneu- zen haar ernstigste riva le. De zesjarige Fosca Everaert uit Terneuzen stal vele (moeder)-har- ten met haar Pippi-ver- tolking, maar kon tegen het „raffinement" van de twee andere finalisten niet op. Hoewel de uit eindelijke verkiezing van Geraldine Geerken tot de Pippi Langkous van Zeeuwsch - Vlaanderen hier en daar met wat boe-geroep werd begroet, kon het merendeel van de toeschouwers wel vre de hebben met de keuze van de jury. Als hoofd prijzen mocht het meisje uit Hulst een transistor radio en een langspeel plaat in ontvangst ne men. Marie-Louise Mes nam als prijs het grote Pippiboek mee naar huis en Posca Everaert werd beloond met een waarde bon van tien gulden. met; Ouderavond In de open bare kleuterschool „Klein Duimpje" wordt vrijdagavond 16 juni een ouderavond gehou den. Mejuffrouw H. Dorleijn, docente aan de Rijkspedagogi- sche Academie te Middelburg bespreekt dan het onderwerp: „Het werk van de kleuter op school". boormachine een WATERPAS kado voor feilloos recht boren. (Winkelwaarde f 14.95) Vraag uw winkelier. echter aanleiding tot onzeker heid, met name over de vraag of die term ook direct aan con sumenten leverende bedrijven bedoelde. Zoals bekend heeft dit enige tijd geleden tot ern stige conflicten aanleiding ge geven, toen de „Agrimarkt" zich in de nabijheid van het winkelcentrum-zuid „De Bus sel" vestigde, voordat men daar goed en wel erg in had. De hui dige terminologie blijkt derge lijke winkelbedrijven niet te gen te kunnen houden. Hier door, aldus b. en w., kan zich de situatie voordoen dat een winkel wordt gevestigd op ter reinen, „ten aanzien waarvan het nimmer in de bedoeling heeft gelegen, dat daarop win kelvestiging zou plaatsvinden". In dit verband wordt opge merkt dat in het kader van de opstelling van een structuur schets voor de binnenstad 'de mogelijkheid wordt bezien om terreinen aan te wijzen, waar op winkclvestiging zou kunnen plaatsvinden. Diverse in de bin nenstad gevestigde bedrijven blijken b. en w. recentelijk te kennen hebben gegeven dat zij hun winkelvestiging naar een zodanig terrein willen verplaat sen. B. en w. zijn van mening, dat intussen een ongecoördi neerde vestiging van winkelbe drijven, waaronder die speciale categorie van vestigingen van de z.g. „verbruikersmarkten", dient te worden voorkomen. Zij stellen zich geheel achter de minister van Ruimtelijke Orde ning. Deze stelt, dat wanneer winkelvestigingen op industrie terreinen zich veelvuldig gaan voordoen, gesproken moet wor den van een uitermate beden kelijke ontwikkeling uit een oogpunt van ruimtelijke orde ning. B. en w. van Goes stellen nu voor om voor bouwplannen die niet in strijd zijn met de voor genomen herziening van de be stemmingsplannen, vergunning te verlenen na ontvangst van een verklaring van geen be zwaar van het provinciebe stuur, dat het standpunt van de minister onderschrijft. Zij ver wachten de bestemmingswijzi ging binnen een jaar rond te hebben. Dit zal gelden voor de plannen: Zuid-west, industrie terrein-station, Oostkerke, uit breidingsplan Noord, Noord-1, omgeving Kloetingseweg, Vlackeslot-1, uitbreidingsplan West en industrieterrein Kat- tendijke. (Van een onzer verslaggevers) mompelt ze voor zichzelf. „Is daar het decor eigenlijk wel óp berekend," vraagt iemand ze nuwachtig. Er gebeurt niets, dus het zal wel. Even is het stil en dan begint de repetitie. Cameraman Hen- kie doet wat de regisseur hem gezegd heeft en „zoemt" in op een lekker smoeltje van een jongeman met zomersproeten. Voor Fred Rombouts is dat he lemaal het einde. De show kan beginnen, iedereen wordt op zijn plaats gedirigeerd en daar begint de machine al op volle sterkte te draaien. Theo Stok kink komt kwiek vanachter de coulissen gehuppeld en leidt het programma in. En dan: „Hè jongens: Hulst heeft sup- .porters gekregen, geweldig." De verbazing van Theo is begrij pelijk, want zojuist heeft een van de Hulster zangertjes hem verteld, dat er geen supporters mee konden komen, omdat alle bussen bezet waren. Stokking: „Hoe, dat zo?" De Hulster zan ger: „Ja, het is bij ons hoog seizoen en dan zijn er moeilijk bussen te krijgen." Stokkink: „Jullie zijn zogezegd met de collectebus gekomen?" Zijn op merking pakt niet helemaal uit, zoals hij heeft berekend en in de groep klinkt een afkeurend gemompel. De show gaat ver der: Hulst verschijnt op het scherm in de achterste gelede ren met twee liedjes, waarvan in een, 'n jubelteen een belang rijke rol speelt. Stokkink: „We ten jullie wat een jubelteen is?" Het antwoord blijft uit en Stok kink laat ze zo wijs als ze zijn. De repetitie verloopt op een paar dissonanten na nagenoeg smetteloos. Rombouts vloekt een paar keer binnensmonds als er per abuis mensen in het beeld ver schijnen, die er niet thuis ho ren, maar een kwartier voor de geplande tijd is de repetitie 'ten einde en krijgt iedereen nog even tijd om te relaxen. Ze ver dwijnen in de catacomben van de donkere NOS-studio en wor den opgevangen in de foyer, waar de frisdranken al staan te wachten. Even tijd voor een babbel en dan wordt het sein gegeven voor de definitieve op name. De sfeer wordt gespan nen, want nu komt het er op aan. De koren zoeken hun plaats op, Hulst staat rechts in het op een arena gelijkend de cor. Het spel kan beginnen, maar nu definitief en voor de laatste keer. Het loopt subliem, er gaat niets mis en voordat iemand er erg in heeft zit het er bijna al op. Hulst is in de regiekamer favoriet. „Ze zullen wel winnen," zegt Antoinet en haar voorspelling wordt be waarheid. Wim Quint komt op en geeft de uitslag, waardoor de span ning weer stijgt. Quint: „En nu komt het jongens en meisjes. Hulst (met stemverheffing) heeft 75 punten." Een gejuich uit honderd kelen, de spanning ontlaadt zich, de sfeer in het Hulster kamp stijgt: ze hebber, het gehaald, niet verwacht, wel stiekum gehoopt en nog gelukt ook GOES B. en w. van Goes gaan voorlopig de vestigings mogelijkheden voor winkelbe drijven buiten het centrum van Goes bevriezen. Aan de ge meenteraad stellen zij voor de vergadering van donderdag a.s. voor om een hiertoe strekkend voorbereidingsbesluit te nemen in afwachting van een defini tieve herziening van diverse bestemmingsplannen. In diverse in Goes bestaande bestemmingsplannen is de term „nijverheid en handel" opgeno men. De praktijk hiervan gaf Tegen het decor van de ont mantelde veerhaven van Hoe- dekenskerke werd gistermiddag een geslaagde demonstratie wa terskin gegeven. Trekpaard was de eerste Zeeuwse water taxi, de speedboat Luis. Met zijn 50 PK trok de Schelde-taxi Luis Burgel, zoon van de eige naar, natuurlijk vlot door de havenkom. Door de fraaie ac commodatie van de haven werd de show letterlijk voor de neus van de belangstellenden ge toond. De heer Burgel is van plan in Hoedekenskerke een skischool te beginnen. Overi gens slaagde de watertaxi erin de tocht naar Terneuzen en te rug binnen een halfuur te ma ken, wat een nieuw record be tekende. (Van een onzer verslaggevers) GOES Precies 24 Antilli aanse en Surinaamse statenle den hebben zaterdag een in formeel bezoek gebracht aan Zeeland. Onder leiding van enkele ambtenaren van Rijks waterstaat ging het gezelschap (de andere 25 hadden op hun enige vrije dag de voorkeur gegeven aan „shopping") per bus naar de Deltawerken. De autorit voerde via Volke rak, koffie in Willemstad, ape ritief en lunch in „Mondra- gon" in Zierdkzee en vrij wan delen en winkelen in deze stad, naar Burghsluis, Scha- rendijke en Stellendam. Daar nam men enige tijd „in de liggers" van de werken plaats. Na Zeelandbrug, Grevelingen en Brouwersdam te hebben bekeken, reed het gezelschap weer naar Den Haag. SEROOSKERKE Gister morgen is de 12-jarige jongen J. de K. te Kamperland, toen hij per rijwiel een voorgesor teerd staande autobus rechts passeerde, door een personen auto, bestuurd door S. V. te Bruiniese, die op de voor- rangsweg reed, aangereden. De jongen is met een hersen schudding en hoofdwonden per ambulance overgebracht naar het gasthuis te Middel burg. (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM „Klaar Inzoemen Henkie, op een lek ker smoeltje". Terwijl de (getrainde) zenuwen van KRO- regisseur Fred Rombouts zich in de regiekamer van NOS- studio 2 gespannen tot uiterste concentratie, stijgt beneden in de grote studio-fabriek de spanning ten top. Zes koren uit Hulst, Wanroy, Amstelveen, Epen, Eindhoven en Arn hem, beginnen aan de repetitie van een beslissende slag: de twaalfde finale van het KRO-zangfestival. Voordat vanuit de, op de stuurhut van een moderne tan ker gelijkende, regiekamer het startsein wordt gegeven neemt presentator Theo Stokkink in spijkerbroek en dito jack de gelegenheid nog even te baat om de boel warm te draaien voor zover dat onder de hoogte- zon van tientallen lampen nog nodig is. „Kom op jongens: wc gaan nu een stukkie communi ty-singing doen. Jullie geven nu het minste wat je hebt." Uit ruim 200 kinderkelen klinkt nu een overtuigde tune van het programma. Stokkink is nog niet helemaal tevreden- „Kom. kom, je mag wel wat enthou siaster doen. Het moet niet zo zijn, dat het lijkt of je er alle maal de pest in hebt." 'De koren doen het nog een keertje over. De tune eindigt nu met een oor verdovend getrappel, dat. de studio op zijn grondvesten doet trillen. In de regiekamer breekt bij regie-assistente Anto.nct Barnasconi een glimlach door „En toen stortte de studio in," (ADVERTENTIE) (Van onze correspondnt) GOES De eerste Midden- Zeelandtourtocht die gisteren werd verreden en organisato risch een perfect verloop had, is een uniek evenement ge worden. De deelname heeft al le verwachtingen overtrof fen. Er meldden zich 's morgens bij het station in Goes 118 vertrekkers voor de tocht van 150 km. over Zuid-Beveland, Walcheren en Noord-Beveland. Ook een groot aantal dames besteeg het stalen ros. Ton Machielse en Giel Raas, de pioniers van de tour- afdeling van de R.T.C., toon den zich na afloop dan ook bijzonder in hun nopjes. Giel Raas: „We waren met 75 deelnemers al tevreden ge weest, en op dergelijke animo hadden we beslist niet gere kend". Ton Machielsen stelde resoluut vast: „Dit is voor ons een stimulans om op de inge slagen weg voort te gaan. Het tourrijden in Zeeland zal in de toekomst beslist nog toene men". Het traject van de Midden- Zeelandtocht liep vanaf Goes via Wemeldinge en Kapelle door een gedeelte van de zak wan Zuid-Beveland en verder over Walcheren waar bij Westduin de eerste stop lag. Op Noord-Beveland werd bij Kamperduin voor de tweede maal halt gehouden en daarna reed men via Kortgene en Wolphaartsdijk naar de finish in Goes om tien over half vijf. Er waren slechts vijf uitval lers. Mecaniciën Kees Raas heeft vooral op de eerste der tig kilometer de handen nogal eens uit de mouwen moeten steken. Er waren toen nogal wat lekke banden. De kara vaan kreeg onderweg veel pu blieke belangstelling en werd zo af en toe geassisteerd door de politie. De trimclub uit Koewacht vormde met 22 da mes en heren de grootste groep en ontving daarvoor als mede voor de meest correcte manier van rijden een beker. De tourclub uit Hulst was met 18 leden verschenen. Maar het waren beslist niet allemaal Zeeuwen, die aan de tocht deelnamen. Zo was b.v.'ook de tourclub Roosendaal goed ver tegenwoordigd en er waren verder ook deelnemers uit Limburg, Den Haag en Lei den. (Van onze correspondent) OOSTBURG Namens de KVP-fractie van de gemeenteraad Oostburg heeft de heer P_ W. K. van Rijen uit IJzendijke aan het college van b en w. van Oostburg schriftelijke vragen ge steld. Via de regionale, pers heb ik vernomen dat een personeels- delegatie van het St.-Antonius- ziekenhuis te Oostburg aan de colleges van de gemeenten Aardenburg, Oostburg en Sluis een schrijven heeft verzonden, waarin zij haar ernstige ver ontrusting uitspreekt aangaan de de voorgenomen plannen van de werkgroep van de pro vinciale raad voor de zieken huizen in Zeeland. Het raadslid vraagt: heeft uw college dit schrijven ontvangen en is zij bereid dit in ernstige overweging te nemen?; is uw college bereid deze kwestie met de andere colleges van de res pectievelijke gemeenten Aar denburg en Sluis nader te be spreken?; is uw college bereid met een gezamenlijk advies in deze te komen, waarbij de ra den van de gemeenten Aarden burg, Oostburg en Sluis wor den voorgesteld een gezamen lijk eensgezind standpunt in te nemen opdat de gezondheids zorg in West-Zeeuwsch-Vlaan- deren niet in gevaar dreigt te komen? Vele honderden Friezen, Groningers, Zeeuwen, Tukkers en natuurlijk Hagenaars kwamen zater dagmiddag de 50-jarige Vereniging van Zeeuwen in 's-Gravenhage en omstreken, Zeelandia, ge lukwensen met het gouden jubileum. Talloze bloemstukken en toespraken zorgden voor er^t on vergetelijke dag, zoals erevoorzitter J. de Smit het uitdrukte. Namens het Haagse geme9,ebe- stuur bracht wethouder Vink de gelukwensen over en na hem volgden vele vertegenwoordigers van de zusterorganisaties van Friezen, Groningers, Twentenaren en de Zeeuwse verenigingen uit Rotterdam, Utrecht en Arnhem. Zeker 150 van de ruim 450 leden tellende vereniging Zee landia bezochten de receptie. Daarna volgde een diner in Op Gouden Wieken, waaraan 122 Zeeu wen aanzaten. Zowel receptie als diner waren georganiseerd en geleid door erevoorzitter J. de Smit Deze had donderdag tijdens de algemene ledenvergadering het voorzitterschap overgedragen aan de heer M. Kloet. De Smit werd toen tot erevoorzitter benoemd. Het Zeeuwse kostuum ontbrak niet op het feest van „Zeelandia", ook niet achter de bestuurstafel, waar de Haagse wethouder Vink de nieuwe voorzitter Kloet complimenteerde (zie beide foto's).

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 3