Heikant beleefde een muzikaal weekeinde Veel kwaliteit op pony keuring Hulst KINDJE LOOPT TEGEN AUTO EHBO Geslaagd spel van Rowans op Kelder- manspoort Braderie vele duizenden trok Bakkie uit Clinge sterke kampioen van club Saeftingen DE STERRE DANKBAAR VOOR GESCHENKEN „WELDOEN DOOR VERMAAK" ALS 25 JAAR PRESENT NeerSands hoop op dreef in Zuidlandtheater GROTE BELANGSTELLING Uitstapje voor bejaarden in Lamswaarde IN TERNEUZEN stad streek OPVOLGERS Auto uit boclit in St.-Jansleen Gewond na slip met auto Ongeval tijdens wielerkoers Geldkistjes teruggevonden In zeeland Blikschade bij botsing in Hulst VOORVERKOOP BOTSING IN OOSTBURG Hulst Walsoorden Maandag 12 juni 1972 (Van onze correspondent) HEIKANT Een feestvergadering, aangeboden door het gemeentebestuur van Hulst, met uitreiking van onderscheidingen van 25 jaar muzikant en optredens van de jeugd groep „Erica" uit Heikant en het jeugdaccordeonorkest „Semper Gaudete" van Clinge vormden de hoogtepunten van het 25e muziekfestival van de r.-k. muziekvereniging te Heikant. Op de feestvergadering waren onder meer aanwezig burgemeester P. Molthoff van Hulst, burgemeester M. Somers van Hontenisse als voorzitter van het district Zeeuwsch-Vlaanderen, wethouder J. Blommaert en afgevaardigden van alle deelnemende verenigingen. Na het bestuur van de mu ziekvereniging „Heikant" te hebben gelukgewenst wees burgemeester Molthoff er nog eens op dat het gemeentebe stuur enige tijd geleden beslo ten had om diverse redenen te gaan afzien van het houden van ontvangsten bij muziek festivals. Alleen bij een „kroonjaar" wordt hierop een uitzondering gemaakt en dit is thans in Heikant het geval en binnenkort ook in Clinge", al dus de heer Molthoff- In het bijzonder heette hij het bestuur van „Weldoen door vermaak" uit Clinge wel kom. Dit gezelschap deed voor de 25e keer aan het muziek festival te Heikant, mee. De grote vriendschap tussen Clin ge en Heikant bleek, volgens de heer Molthoff uit het feit dat de Clingenarer. nu -reeds al die jaren komen. Burgemeester Somers reikte hierna aan Jo van Haut, H. Peersman, G. van Remortel en In Heikant ging hier en daar het muzikale genot heel goed samen met een stevige pint. (Van een onzer verslaggevers) TERRNEUZEN Ongeveer 180 bezoekers hebben zaterdag avond veel plezier beleefd aan „Plankenkoorts" vin Neerlands hoop in bange da gen, Freek de Jonge en Bram Vermeulen. Het duo maakte dit programma op verzoek van de directie van het Holland Festival. „Plankenkoorts" zal tij a ens het 25ste Holland Festival der tien voorstellingen beleven. Het is een aaneenschakeling van kolderieke schetsjes, die vrijwel alle goed over het voetlicht kwamen. Het publiek reageerde direct op grapjes en parodieën die het tweetal ten beste gaf. Erg geslaagd was het kijkje achter de schermen van het theater, waarbij Freek en Bram een kostelijke persiflage van de zenuwachtige drukte tijdens het verwisselen van de decors gaven. Ook het voor laatste nummer „Dit is het speil, dit zijn de regels, pats, dit zijn de prijzen", een heer lijke nabootsing van het quiz wezen, ontlokte veel vrolijk heid aan de zaal. Het applaus was evenredig aan de uitste kende prestaties van „Neer lands hoop in bange dagen" (Van onze correspondent) ST. JANSTEEN In de nacht van zaterdag op zondag is een personenauto, bestuurd door R.P. uit Koewacht, op de Wilhelminastraat in St. Jan steen vermoedelijk door te ho ge snelheid uit de bocht gevlo gen. De wagen kwam tegen een paal van het elektriciteitsnet terecht en werd zwaar bescha digd. Ook' kwamen enkele hui zen in de buurt zonder licht te zitten. De inzittende bleef on gedeerd. (Van onze correspondent). HULST Ondanks het slechte weer bestond er zater dag in Hulst grote publieke belangstelling voor de regiona le keuring voor Zuidwest-Ne derland van Dartmoor pony's, Connemara Pony's en Haflin- gers. Er werden 150 stuks paarden aangevoerd van eige naars uit onder andere Zeeuwsch-Vlaanderen, Bra bant, Limburg en België. De jury bstond uit dr. Bodet en mevr. Roozendaal voor de Dartmoors, de heer A. van Nieuwenhuyzen voor de Con- nemara's en de heren De Lei- jer en Bens voor de Haflin- gers. Deze regionale keuring van de 3 stamboeken beteken de een voorselectie voor de nationale keuring op 15 en 16 september te 's-Hertogen- bosch. Het aangevoerde fokmateri- aal bleek volgens de heren juryleden van zeer hoog ge halte te zijn, waarbij de kwa liteit van het Zeeuwse fokma- teriaal bijzonder goed werd aangeschreven. Een duidelijke stempel op de Zeeuwse Haf- linger-fokkerij werd gelegd door de Arabische volbloed- hengst „Golddey" van W. Loc- kefeer uit Hulst, die gepaard aan Haflinger merriën tot zeer harmonische producten weet te resulteren, welke van een goed karakter getuigen. Alle aangevoerde Haflinger veu lens, jaarlingen en twee-jari- gen hebben „Golddey" tot va der. De Dartmoor-fokkerij die in Zuidwest-Nederland zeer goed van de grond komt, draagt ook een duidelijk stempel van de daar werkende bruine hengst „Dear van Mei-rem tot Ressen" van W. Lockefeer uit Hulst, die zijn derde dekjaar met veel succes is ingegaan- De Connemara-ponyfokkerij in Zeeland begonnen bij fok ker De Smet te St. Kruis in West-Zeeuwsch-Vlaanderen, heeft ook thans Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen enthou siast gemaakt. In het land van Hulst en het aangrenzende België beschikt men nu al over een tiental fraaie Conne- mara's. De nationale kampioens- hengt, „Glenarde" van baronesse Van Kuil staat voor deze fokkerij bij De Smet in St. Kruis ter dekking (op uitslagen komen we nog te rug). (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zaterdag nacht geraakte de Terneuze naar R. de D. op de Axelse- straat in zijn woonplaats met zijn personenauto in een slip. De slingerende auto raakte de afscheiding tussen rijbaan en rijwielpad en kantelde. De D. kwam onder de auto te- reoht en werd -een tiental me ter meegesleept, raakte daar bij dusdanig gewond dat hij per ambulance moest worden overgebracht naar het Juliana- ziekenhuis te Terneu-zen. De auto werd licht beschadigd. A. Ferket de zilveren insigne met oorkonde uit voor 25 jaar muzikant en Juul van Haut voor 25 jaar vaandeldrager. De heer Somers noemde het mu zikant zijn „een goede hobby, ook voor de gemeenschap die daarvan kan profiteren", Dertien jeugdige leden van de muziekvereniging „Hei kant" ontvingen een nieuw in strument, voor een totaal van negenduizend gulden. De offi ciële overdracht werd verricht door directeur J. Pilaet. Voorzitter Blommaert uit Clinge dankte het gemeente bestuur voor de ontvangst en sprak de hoop uit dat zijn opvolgers nog eens voor de 50e keer naar Heikant zouden komen. Tot slot heette voorzitter R. Martinet van de organiseren de vereniging, alle gezelschap pen welkom. Hij merkte te vreden op dat het in Heikant goed ging. „We hebben het druk met uitvoeringen in de kerk, gouden bruiloften en be zoeken in de buurt en in het buitenland", aldus de voorzit ter. Het moet toch aangenaam zijn burgemeester te zijn van een plaats waar het cultureel leven op zo «en hoog peij staat". Het 25e jaarlijkse muziek feest werd zaterdagavond geo pend met een rondgang door de muziekverenigingen „Hei kant", „St. Jan" uit St.Jan steen en de Koninklijke Ste delijke Harmonie van Hulst. Gistermiddag was er een mu zikale optocht waaraan deelna men: de jeugdgroep Erica uit Heikant, de drumband Ons (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Tijdens het wielrennen van zaterdag middag' te Sas van Gent wertl om 15.20 uur in de Europalaan een kind van circa 7 jaar door een EHBO-auto meege sleurd. Het kind stak plotseling over en ondanks het feit, dat de auto remde (het remspoor was n.l. elf meter) werd het kind toch meegesleurd. De au to werd bestuurd door de heer H.C. uit Sas van Gent. Het kind van de familie v.H. uit Sas van Gent werd ter obser vatie naar het St. Elisabethzie- kenhuis te Sluiskil vervoerd, alwaar het enige dagen zal moeten blijven. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De eerder vorige week in Terneuzen uit een der gebouwen van het openluchtzwembad ontvreem de geldkistjes zijn in de bos jes van een nabijbelegen speelweide teruggevonden. Het ene was niet open ge weest. Genoegen uit Zuiddorpe, „Hei kant", „Vrijheid eendracht", uit Lamswaarde, „St- Cecilia' uit De Klinge (België), „EMM" uit Koewacht, en „Weldoen door vermaak" uit Clinge. Hierna volgde een show door de drumband „Ons Genoegen" en concerteerden de muziekgezelschappen op de kiosk. 's Avonds werd het muziek festival besloten met een op treden van de jeugdgroep „Eri ca" en een groot avondconcert door „Semper Gaudete" uit Clinge, die een populair pro gramma brachten. (Van onze correspondent) LAMSWAARDE Zaterdag werd door de bejaarden uit Lamswaarde een uitstapje ge maakt. De eerste „etappe" ging naar Heizei, het terrein waar de Expo 1958 werd ge houden. Na de inwendige mens te hebben versterkt wer den de prachtige tuinen van Annevoi bezichtigd, waarna de reis verder ging naar de cita del van Namen. Na hier een tijd te hebben gepauzeerd ging men verder door de prachtige Maasvallei naar Dinant. Hier werd door velen nog een boottocht ge maakt op de Maas. De neis ging hierna terug via Namen, Leuven en Mechelen naar de stopplaats in Blaasveld. Om negen uur 's avonds was het gezelschap weer terug in Lamswaarde, waarna eenieder na het gebruik van een kop koffie voldaan huiswaarts keerde. (Van onze correspondent) HULST Kleurrijke licht effecten met daarbij aange paste muziek en andere klan ken zorgden voor een speciale sfeer en deden zaterdagavond de Keldermanspoort in Hulst als het ware in zijn vroegere glorie herleven. De oude poort vormde een sprookjesachtig decor in het klank- lichtspel van de Rowans afdeling Hulst, dat door enkele honderden toeschouwers werd bijge woond. Gelukkig werkte het weer mee en was het droog toen het spel begon. De bewegende schaduwen van de dansende figuranten, van wie enkele in oude kle derdracht, tekenden zich scherp af tegen de muren van de poort en gaven aan het geheel iets geheimzinnigs. Mu ziek die in dit spel gebruikt werd, was de vijfde symfonie van Beethoven, uitgevoerd door Exception en het Con certgebouworkest, de Keizer- wals van Johan Straus. Als slot werd „de danse macabre' een ballet van Camille Saint Saëëns uitgevoerd. Met dit klank- en lichtspel zijn de Rowans volledig in hun opzet geslaagd namelijk, de poort, onderdeel van de oude vesting rond de stad, ge durende een twintigtlal minu ten te laten leven. „Dit was ook de bedoeling van dit spel, aldus een van de Rowanleiders. We wilden de mensen gewoon wijzen op de vele mogelijkheden van de poort, zodat ook anderen op die poort eens iets gaan doen." De Rowans zullen het bij dit klonk- en lichtspel zeker niet laten, want de leiders zijn nu reeds naar een nieuw geschikt spel aan het uitkijken. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Hoewel de weersomstandigheden bepaald niet ideaal waren is de Ter- neuzense braderie toch wel door vele duizenden bezocht. Het merendeel van de winke liers kan dan ook met tevre denheid terugzien op de vier braderiedagen, die de Terneu- zense binnenstad tot een grote trekpleister hebben ge maakt. Ook talloze mensen van bui ten Terneuzen namen deel aan de massale „pantoffelparade" in de Noordstraat die de druk te in de Amsterdamse Kalver- straat naar de kroon stak. Za terdag zorgde een vrolijke tic- kertape-parade onder leiding van de onvermoeibare Frank Koulen voor een carnavaleske sfeer. Op de markt hing de geur van geroosterd vlees, af komstig van de os aan het spit, die vakkundig door sla ger Plasschaert uit Axel en zijn medewerkers werd toebe reid. Velen konden dan ook de verleiding niet weerstaan om tegen redelijke prijs een broodje os met een koel glas bier naar waarde te schatten. De kinderkermis, op touw gezet door de centrale stich ting voor sociaal-cultureel werk, was ook al een evene ment dat veel volk naar de markt trok. De kermis was geopend met de start van een kleurrijke ballonwedstrijd. Het braderiefeest duurde za terdagavond tot ver in de klei ne uurtjes. BERGEN OP ZOOM Luxor, 20 uur: De deserteur 14 jr. Museum Markiezenhof, Steenbergsestraat, geopend van maandag tot en met vrij dag van 10-12 uur en van 14- 17 uur. Zat- zon- en feestda gen van 14-17 uur. Hal Stad huis, Grote Markt, tentoonstel ling van de maand door Peer van der Meer (t. m. 30 juni). Ma. t. m. vrijd. van 9-12.30 uur en van 13.30-17.30 uur. GOES Grand, 20 uur: Daniël. HULST Bioscoopgebouw, 20 ui Blue Movie 18 jr. MIDDELBURG City, 20 uur: Get Carter 14 jr. Rijksarchief, St. Pieterstraat 28, expositie „1001 Jaar Wal cheren" (t. m. 24 aug.). Werk dagen van 9.30-12.30 uur en van 13.30-17.30 uur.. Op zonda gen en feestdagen gesloten. OOSTBURG Ledeltheater, 20 uur: Blue Movie 18 jr. ROTTERDAM Schouwburg, 20.15 uur: „Vroeger" van Harold Pinter, door Nw. R'dams Toneel. St. Laurenskerk: 20.15 uur: Orgel concert door Piet Kee. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Daniël 18 jr. VEERE D'Ouwe Werf, een collectie olieverfschilderijen, waarbij zeegezichten, stadsbeelden en stillevens van de Middelburg se kunstschilder Piet Bulthuis (t. m. 31 juli). VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: The Aris- tocats. IJZENDIJKE Cultureel Centrum, expositie „Met u naar Afrika" (t. m. 13 juni). GENT KNS, 20 uur: „Driekoningen avond" van Cyriel Buysse. (Van onze correspondent). CLINGE In Clinge werd de Mechelse herdershond Rak- kie kampioen van Zeeland. De voorzitter van de afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Politiehonden- bond, A. Minderhoud uit Dom burg, vond, dat er een zeer goede rivaliteit bestond lussen de verschillende honden-dres- suurchibs in de provincie. Vooral in Clinge bij de vereni ging Saeftingen was er buiten gewoon veel animo. Getuige hiervan waren de resultaten op de diverse wed strijden voor jonge honden. Met genoegen kon hij dan ook voor de derde maal aan een lid van de club Saeftingen de beker uitreiken. Het was aan de heer P. Ferket, die met zijn Mechelse herder Rakkie in totaal 125 punten behaalde. De voorzitter van de vereniging Saeftingen, de heer A. Weemaers, was ten zeerste verheugd over het be haalde succes. Hoewei de club nog maar 4 jaar bestaat, heeft Saeftingen reeds voor de der. de maal het kampioenschap van Zeeland behaald. De heer Weemaers, schreef deze prach tige resultaten toe aan een in tensief oefenen van de leden met hun honden. Iedere week wordt er drie maal geoefend. Verder sprak voorzitter Wee maers de hoop uit, dat volgend jaar bij de viering van het eerste lustrum van de vereni ging het provinciaal bestuur Clinge wederom zaï uitkiezen voor het organiseren van deze kampioenswedstrijden. De uitslagen van de kampi oenswedstrijden waren: I. kampioen van Zeeland P. Fer ket met Mechelse herder Rak kie totaal 125 punten, 2- J. Cappon, Middelburg totaal 115 punten, 3. A. van Water schoot uit Hulst 111, 4. B. de Ridder Vlissingen 95, 5. K. Hermans Axel 60. (Van onze correspondent) HULST Gisterenmiddag kwam het op het kruispunt Kleine Bagijnestraat - Kreu- pelstraat in Hulst tot een aan rijding tussen twee personen auto's, bestuurd door F. B. uit Berg (België) en J. van B. uit Breda. Het ongeluk gebeurde toen F.B. achteruit de Kleine Ba gijnestraat inreed, op het mo ment dat J. van B. kwam aangereden. Deze kon de Bel gische auto niet meer ontwij ken. Ook hier bleef alles be perkt tot veel materiële scha de. (Van onze correspondent) HULST In tegenstelling tot wat op de aangebrachte affiches in Hulst staat vermeld omtrent de voorverkoop van kaarten van circus Boltini, moet dit niet zijn bij de VW, maar bij de administrateur van de VVV in de Oude Pol derstraat 5 te Hulst, tel. 01140—3029. (Van onze correspondent) OOSTBURG In de Nieuwstraat te Oostburg heeft W.J.E. uit Zuidzande een ge parkeerd staande auto geramd toen hij een voorgesorteerde auto rechts wilde passeren. Door onbekende oorzaak be gon de auto te slingeren. Ma teriële schade was hiervan het gevolg. De lustige hengelaars De bestuursleden van de hengel- club „De Lusitige Hengelaars", de heren H. Borghstijn en L. de Vos, hebben bij een contro le op het hengelwater aan de kapotte dijk aan de Sassing een zeer fortuinlijke sportvis ser aangetroffen. Het was een van de clubleden, Lucien van de Velde uit Kemzeke, die - zo bleek - in de vroege mor gen kans gezien had om zes karpers te vangen met een gezamenlijk gewicht van bijna 29 kilo. Een van de zes kar pers was 87 cm lang en woog 8740 gram. Schieting In café Rue du Nord werd een schieting ge houden met 27 schutters. De uitslag hiervan was: hoge vo gel en de meeste kleine vogels (3 stuks): J. Pardon te Kle- vershille; eerste zij vogel: F. Kouijzer Kloosterzande; twee de zijvogel: G. Pauwels Groe nendijk, die eveneens de be schikbaar gestelde extra hogt vogel afschoot (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL Koud was het in de neerplenzende regen, maar hartverwarmend de dankbaarheid van het kinder internaat De Sterre in Sluiskil voor de geschenken die het zaterdag van de stichting Sport Helpt Zonneveld en de jongerensoos Highway kreeg nangeboden. De voorzitter van Sport Helpt Zonneveld, de heer C. Westerweel, droeg een verwarmd kinderzwembad over en een schommel terwijl Highway een blokhut en een doolhof aanbood. Muzikaal opgeluisterd door de Sluiskilse fanfare en de drumband met majoretten van Irene werd het een feest waarvan kinderen en volwas senen, ondanks het gebrek aan medewerking van de weergo den, zichtbaar plezier beleef den. Dr. J. van Engelen, de di rectrice van De Sterre bracht de warme dank van het Inter naat onder woorden: „Wij zijn niet alleen enorm blij met de geschenken, maar misschien nog wel meer omdat Sluiskil altijd op het juiste moment aan ons denkt". Een van de patiënten doorbrak hierna het gordijn van slingers dat voor de ingang van de blokhut was aangebracht, waarmee deze in gebruik was genomen. De heer Westerweel zei in zijn toespraak waarin hij het verwarmde zwembad aan het bestuur van De Sterre over droeg dat nog meer gehandi capte kinderen in Zeeuwsch- Vlaanderen door Sport Helpt Zonneveld geholpen zouden kunnen worden indien de sportverenigingen de stichting nog meer zouden steunen. Ir. G. P. M. Dikötter, de voorzitter van het bestuur van De Ster re, zet tn zijn dankwoord het bijzonder waardevol te vinden dat in deze tijd de zwakke elemenenten in onze maat schappij niet worden vergeten Het bestuur stelt het gebaar van Sport Helpt Zonneveld en van soos Highway buitenge woon op prijs. Met het doorknippen van een lint en het werpen van ballen in het bassin werd ook deze gift officieel aanvaard.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2