Coentje" drukte meer dan 400 handen MOULIJN ONDER DE INDRUK W aardig afscheid in „kuip DE VLAEMINCK WINT DERDE RIT KNWU ONDERZOEKT SCHORSING DE WAAL Geslaagd? Texoro shirts Jeugdsportdag RKHA V Hulst f44. BONTMANTELS George Best weer voetballen Wedstrijd onbeslist S Dagen kriskras door Nederland Ook afscheid van scheidsrechters Ronde Engeland Ronde Oostenrijk PELTERIJENHUIS VERMEULEN Nieuwe datum ronde van Boschkapelle sport Schema van Kleine Tour voordelig uit met NS voordelig uit met NS TOTO Biljarten in Sas van Gent Zes NEC'ers op de lijst SWART TEKENT Zaterdag 10 juni 1972 23 ROTTERDAM Al 's mid dags tijdens de afscheidsrecep tie die Feyenoord hem aanbood in de koffiekamer van het sta dion, toen Coen en zijn vrouw Leny in een wat intiemere sfeer alvast een voorproefje kregen van wat hen 's avonds te wachten stond, bekende hij: „Dit is meer dan ik had dur ven dromen". Méér dan 400 bekende en minder bekende fi guren uit de Nederlandse sportwereld en ook andere sec toren van het maatschappelijk leven kwamen hem daar per soonlijk bedanken voor zijn prestaties tijdens zijn unieke voetbalcarrière. Maar niet al leen moest Coen ontelbare handen drukken, ook stapelden de cadeaus zich achter hem op en moest hij luisteren naar complimenten in alle toonaar den. hem toegezwaaid door een lange rij van sprekers. Al lereerst wias er natuurlijk Fey- enoords voorzitter Couwen- berg, die zich tot de scheiden de voetballer richtte, en met gemengde gevoelens, „want", zo stelde hij, „eigenlijk is het voor Feyenoord geen feest, want we raken een van onze grootste vedetten kwijt. Feyen oord sluit nu een periode af, waarop vooral Moulijn zijn stempel heeft gedrukt". Naast Feyenoords gouden handdruk, een bedrag van meer dan anderhalve ton in vijf jaar uit te betalen, bood voorzitter Couwenbeng ook een wat persoonlijker cadeau aan, een zilveren kandelaar en een kristallen bokaal. Origine ler was het geschenk dat Joop Stoffelen namens de oud-inter nationals aanbood. Met de woorden: „Hang deze maar in de wilgen en bewaar je andere schoenen goed, zodat je in de toekomst ng heel wat partij tjes met ons kan meevoetbal- len", drukte hij Coen een paar oude, afgetrapte voetbalschoe nen in de handen. Het meest onder de indruk was de kleine linksbuiten ech ter toen bondsvoorzitter Meu- lemans hem onderscheidde mêt de eretekenen van bonds- ridder van de KNVB, „Eigen lijk moest je hiervoor een blanco strafregister hebben, maar opeens ontdekten we dat je vorig seizoen toch een keer in het boekje van de scheids rechter ben beland. Maar voor deze keer hebben we dan een uitzondering willen maken", schertste Meulemans toen hij de eretekenen opspeldde. Het werd Coen en zijn vrouw bijna allemaal te veel en in een uiterst klein dankwoord kon hij weinig anders zeggen: „Ik hoop ais dank voor alles vanavond de beste wedstrijd van mijn carrière te spelen". Coen Moulijn bondsridder. KNVB.voorzitter Meuleman reikte hem die onderscheiding uit. ASIAGO (ANP) Roger de Vlaeminck heeft de acht tiende etappe van de ronde van Italië gewonnen. Het was de derde etappezege van de lange Belg in de 55e ronde van Italië. Doordat alle hooig-geklas- seerde deel uitmaakten van het peloton van 35 renners waar van De Vlaeminck de eind sprint won. kwam er in het algemeen klassement ten aan zien van de eerste tien cou reurs geen wijziging. Eddy Mercfcx. die met nog twee etappes te rijden een comfor tabele voorsprong heeft, nam geen enkel risico in de eind sprint op de bochtige wegen kort voor de finishlijn. De uitslag van de 18e etap pe 1 Roger de Vlaeminck (Belg), 233 km van Solda naar Asiago in 6 uur 8 minuten en 47 seconden, 2 Lasa (Spa), 3 Swerts (Belg), 4 Bergamo (I- ta), 5 Gimondi (Ita), 6 Rub (Zwi), 7 Van Vlierberghe (Bel), 8 Pinters (Bel), 9 Van Schil (Bel)- 10 Giuliani (Ita), allen in dezelfde tijd als De Vlaeminck. Algemeen klassement: 1 Merckx (Belg) 92.55.09, 2 Fu- ente (Spa op 3.44, 3 Galdos (Sp) op 8.51, 4 Lopez Carrii (Sp) op 10.02, 5 Panizza It.) op 11.20, 6 Costa Pettersson (Zwe) Ojp 11.57, 7 Lasa (Sp) op 12.4, 8 Roger de Vlaeminck Coen Moulijns afscheid, 's middags tijdens de zeer druk bezochte receptie besprenkeld met fris- en alcoholische dran ken, werd in de avonduren tij dens de wedstrijd van Feijen- oord tegen het nationale elftal van Uruguay overspooeld met regenwater. Halverwege de eerste helft gingen de hemel sluizen open en velen op de open tribunes het stadion was geheel uitverkocht zochten een droog heenkomen. (Belg) op 13.07, 9 Gimondi (It) op 13.17, 10 Lazcano (Sp) op 14.31. MORECAMBE (ANP) De Zweed Hardy Gorgenssen heeft vrijdag de 11e etappe van de ronde van Engeland gewonnen. Hij l'egde de 165,7 km van Gateshead naar More- cambe af in 4 uur 30 min 16 sec. De uitslag is: 1. Gorgenssen (Zwe) 165,7 km in 4.30.16, 2. Konecny (Tsj- SI.), 3. Havelka (Tsj. SI.) allen in 4.30.16, 7. Priem (Ned), 8. Kuiper (Ned), 9. Gregson (Reg.), 10. Aling (Ned.), allen 4.30.49. Algemeen klassement: 1. Duchemin (Fr.) 40.04,59, 2. Kuiper (Ned) 40.05.25, 3. Zwirko (Pol) 40.06.17, 4. Ed wards (Gb A) 40.06.34, 5. Priem (Ned) 40.07.39, 6. Bour- reau (Fr.) 40.08.18, 7. Lloyd (Gb A) 40.08.38, 8. Roach (Reg) 40.08.47. 35 Bal. Ned, 4.30.49; 49 Kooken. Ned, z.t.; 54 De Boer. Ned. 4.43.46. Algemeen klasse ment: 22 Kooken, Ned. 40.17.23 24 Bal, Ned. 40.19.47: 5 ODe Boer, Ned, 41.02.18; 53 Aling, Ned. 41.06.21. PARIJS (ANP) In Parijs is het etappeschema van de ronde van de toekomst (ronde van Frankrijk voor amateur- wielrenners) bekend ge maakt. De rennerskaravaan vertrekt op 13 september uit de Ven dee (Merlin-Plage) en finisht twaalf dagen later in Sochaux. De ronde is dit jaar 1594,7 kilometer lang. De moeilijkste ritten zijn de vijfde, naar de top van de Puy de Dome, en de zevende, van Tournos naar Les Rousses ofwel 155 kilome ter door zeer bergachtig land. Het etappesehem: 13-9: Mer- lin-Plage: proloog (ploegentij drit) over 16,2 km. 14-9: Mer- lin-Plage-Niort (156 km). 15- 9: Niort-St. Yriex (170 km). 16-9; St. Yriex-Bort les Orgues (160 km). 17-9: Bort les Orgues-Puy de Döme (88,5 km): 18-9: Clermont-Le Cïeu- sot 19-9: Tournos-Les Rous ses (155 km). 20-9: Individue le tijdrit over 20 km in Les Rousses. 21-9: Les Rousses-Be- sangon (154 km): 22-9 Besan- gon-St. Louis (169 km). 23-9 Guebwil'er-Vittel (170 km). 24-9: Vittel-Belfort (147 km) Belford-Sochaux ind. tijdrit over 20 km. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Behalve Coen Moulijn namen gisteren ook 4 internationale scheidsrechters afscheid van de actieve voetballerij. In de voorwedstrijd van FeijenoordUruguay leidden Boogarts, Dorpmans en Brouwer een duel tussen „oud-Feijenoord"ex internationals en 's avonds floot Lau van Ravens zijn laatste wedstrijd. Ook dit vertrek werd omgeven met de nodige hulde-blijken, zoals bloemen en een tochtje op de schouders van Feijenoorders. (Van- onze sportredactie) AXEL - DEN HAAG Wim de Waal heeft de wieler bond gevraagd in hoeverre het mogelijk is, dat hij beroep aantekent tegen zijn schorsing. De sportcommissie van de KNWU heeft daar vrij snel op gereageerd en onderzoekt of er voor de Axelse coureur WENEN (ANP) De Oos tenrijlcer Fredy Sitzwohl heeft de negende etappe van de ron de van Oostenrijk gewonnen. Het was een rit over 80 km op een circuit in d'e omgeving van Wenen. Zijn landgenoot Vvo. ,ang Steinmayr behoudt de leiding in de algemene rangschikking. De uitslag van de negende etappe is: I. Sitzwohl (Oost) 1.50^51, 2. Pruscha (Oost), zelfde tijd, 8. Van Katwijk (Ned) 1.51.28, II. ex aequo onder meer: Van der Hoek (Ned), Van Dongen (Ned), Spetgens (Ned) en Langen (Ned), allen in 1.51.44. Algemeen klassement: 1. Steinmayer (Oost) 31.24.18, 2. Mitterégger (Oost), 31.26.02, 3. Morelli (It) 31.31.22, 4. Oberndorfer (Oost) 31.34.13, 5. Langen (Ned) 31.37.30, 6. Summer (Oost) 31.45.22, 7. Clementi (It) 31.45.29, 8. Van Katwijk (Ned) 31.45.41, Van Dongen (Ned) 31.46.15, 10. Prill (Pol) 31.47.26, 23. Van der Hoek (Ned) 31.19.33, 24, Spetgens (Ned) 32.20.40. Puntenklassement l. Van Katwijk 75 punten, Alg.' ploegenklassement: 1. Oostenrijk 92.30.48, 2. Ne derland 92.44.24, 3. Italië 93.18.16. (ADVERTENTIE) 8 Dagen treinen op de tiener- toer voor Extra plussen: half geld op de inter lokale bussen; recht op 't kopen van voordelige koppeling kaartjes voor bijna alle NS-vakantiedagtochten. In juni, juli en augustus. NS-identiteitsbewijs of pasfoto meebrengen. (Van onze sportredacti ROTTERDAM Wuivend naar het publiek, dat hem tot een idool maakte, sloot Coen Moulijn gisteravond tegen Urugauy (een wedstrijd die in 00 eindigde) zijn voetbal carrière af, terwijl de zestigduizend toeschouwers zijn naam door het geheel gevulde stadion scandeerden. Een minutenlang durende staande ovatie was de dank van het Feyenoordpubliek aan de kleine tengere man, die geduren de zeventien jaar met zijn onnavolgbare dribbels het sta dion keer op keer in extase kon brengen. Coen, duidelijk geëmotioneerd, genoot van het applaus dat voor de laatste maal in de kuip voor hem opklaterde. Na alle strubbelin gen met het Feyenoordhestuur betekende het voor hem toch een afscheid waarnaar hij had verlangd. Zij misten daarmee een deel van een niet oninteressante strijd, waarin Feyenoord wel iswaar toonaangevend was, maar deze suprematie in het veld niet in de eerste helft in de score tot uitdrukking kon brengen. Het ontbrak de Rot terdammers in de aanval nog steeds in het centrum aan een afmaker, zodat veel goed voor bereidend werk, onder andere van de hoofdrolvertolker Coen Moulijn, maar ook van new comer Peter Ressel onbeloond bleef. De meeste schoten op het Uruguese doel, goed verdedigd door Carrasco, kwamen van de gelegenheids-verdediger Henk Wery De Uruguezen, individueel handige spelers en soms geraf fineerd in de combinaties, mis ten als team toch de kracht om hun tegenstanders in de greep te nemen. Weliswaar braken zij enkele malen door in de eerste minuut reeds kreeg Lat- tuada een unieke kans, die hij echter zelf verknoeide en Rijs- bergen kon dezelfde speler in de negende minuut maar ter nauwernood stoppen maar hun acties waren toch te „klein" van opzet om echt ge vaarlijk te kunnen worden ge noemd. Feyenoord, dat meer massaal ten aanval trok, was daardoor dreigender. De Uru guese verdedigers grepen even wel steeds goed in en de Fey- enoorders nog tot een schot kwamen, was de richting ver keerd of stuitte het af. De uitspraak dat hjj zou pro beren om van deze wedstrijd zijn beste te maken, kon Coen Moulijn natuurlijk niet waar maken, maar toch trok hij de truc-doos herhaalde malen zo wijd open, dat het publiek de oude maestro als in zijn beste jaren aan het werk zag. Die enkele wervelende' acties van Moulijn waren overigens de schaarse hoogtepunten uit een uiterst saai en soms ook onno dig hard duel. De Uruguezen, aan de laatste wedstrijd van een teleurstellende toernee be zig, wilden persé niet verliezen en gingen er stevig tegenaan. Feyenoord, moe van een lang seizoen kon weinig inventivi teit tegenover het Zuidameri- kaanse geweld stellen, vooral omdat Ressel op rechts nog niet ingeburgerd was en Ladinsky als spits hopeloos faalde. kans is op een milder wonnis dan nu werd geveld: een schorsing tot 15 juli wegens en laakbare houding tegen over 'n Belgische official. Of ficieel het dait: „de zaak De Waal heeft alle aandacht van de sportcommissie". Hoe de kansen van Wim de Waal lig gen, kon men ons gisteren op het bandsbureau niet meede len. Zoals bekend kreeg Wim de Waal onenigheid met een Bel gische official hetgeen leidde tot een schorsing van de BWB. Nu heeft de FIAC deze straf overgenomen, wat betekent dat ook de KNWU zich moet houden aan het De Waal opge legde startverbod dait 16 mei is ingegaan en half juli ein digt. Vanzelfsprekend onder vindt het seizoen van de Axe laar daardoor een ernstige stagnatie. Hij kan vandaag niet starten in de Zeeuwse kampioenschappen te Sas van Gent, de nationale titelstrijd behoort voor hem tot de on mogelijkheden, hij kan niet naar de ronde van Joegoslavië en 'door deze gedwongen stop heeft zijn voorbereiding op het stellen van zijn kandida tuur voor de Olympische Spe len en de kleine tour een zwa re opdoffer gekregen. WIELRENNEN Jaap Oud-kerk zal waarschijnlijk volgende week de achtervol gingskampioen 1972 bij de be roepsrenners worden. Zowel in de kwalificatie-ritten als de kwartfinales was Oudkerk veruit het snelst, waardoor hij nadrukkelijk zijn kandidatuur stelde om de nationale titel over te nemen van de niet deelnemende Ben Janbroers. Afscheidsceremonie voor de wedstrijd tegen Uruguay, Coen Moulijn kreeg bloemen en daarmee zwaaiend beantwoordde hij de daverende ovaties die van de tribunes kwamen. (ADVERTENTIE) \c\eer''itórSoepel... dus altijd korrekt (Van onze sportmedewerker) HULST Het bestuur van de Hulsterse atletiekvereni ging houdt zaterdag 10 juni een grote jeugdsportdag op het gemeentelijk sportpark jn Hulst. Hiermede is de RKHAV weer helemaal in de running, nadat eerst de tradi tionele pinksteratletiekwed strijden van dit jaar werden afgelast en er het gerucht de ronde deed dat de Hulsterse vereniging in grote moeilijk heden zat. Trainer A. van Rie: „Inder daad deden die geruchten de ronde, maar zo is het gelukkig niet". Voor deze nationale jeugdmeerkampwedstrijden (ADVERTENTIE) Wie 8 dagen lang veel in ons land wil reizen, is het voordeligst uit met een 8-daags kriskras-abonne ment. Kinderen 4 t/m 9 jaar half geld. En als extra plussen: half geld op de inter lokale bussen: recht op 't kopen van voordelige koppeling kaartjes voor bijna alle NS-vakantiedagtochten. NS-identiteitsbewijs of pasfoto meebrengen. Onze nieuwe kollektie voor het komende najaar is nu geheel kompleet. Nu nog tegen zomerprijzen! Als u nu een bontmantel koopt, bewaren wij hem deze zomer gratis voor u in onze bontkluis en u betaalt hem pas bij afhalen. VISMARKTSTRAAT 1» BREDA Ook voor repareren en moderniseren. heeft het bestuur alle lagere scholem van de gemeente Groot Hulst, zowel jongens als meisjes in de leeftijd van 9 t.m. 14 jaar, uitgenodigd. De scholieren kunnen dan deelne men aan de volgende onderde len: sprintnummers, versprin gen en kogelstoten. Het geheel wordt 's morgens feestelijk geopend, terwijl de eerste wedstrijden reeds om negen uur beginnen. Het inschrijf geld bedraagt f 1 per persoon. Trainer Van Rie: „Toen we met het voorstel van deze wedstrijden bij het onderwij zend personeel kwamen, was men meteen bereid medewer king te verlenen en onze ver wachtingen zijn dan ook hoop vol gestemd. Alle deelnemers van 9 t.m. 14 jaar worden per leeftijdsgroep ingedeeld. Het is de bedoeling om door deze wedstrijden de belangstelling voor de atletieksport in Hulst en omstreken bij de jeugd te wekken. Ik ben er zeker van dat er geschikte jeugdatleten voor onze vereniging tussen lopen die het met de nodige begeleiding zeker nog ver in de atletieksport kunnen bren gen. Iedere deelnemer ont vangt een persoonlijke kaart waarop zijn resultaten worden ingevuld met een puntentel ling. Deze kaarten worden dan naar het bondsbureau in Utrecht gestuurd en bij een genoeg aantal punten ontvan gen de deelnemers (-sters) een medaille in brons, zilver of goud". Deze uitreiking zal tij dens een feestelijke bijeen komst op een nader te bepalen datum plaatsvinden. DEN HAAG (ANP) -- Toto 49, de voorlaatste van dit sei zoen, heeft twee gegadig den voor de hoofdprijs opge leverd. Wanneer er voor het sluiten van de termijn op 5 juli geen reclames tegen de uitslag binnen komen, zal deze winnaar de eerste prijs plus de extra premie, een totaalbe drag van 214.720 gulden (bru to) ontvangen. De cijfers van toto 49, van het afgelopen weekeinde, zijn: 451.606 deelnemers zorgden voor een bruto inleg van 1.015.228 gulden en een prij- zenpot van 429.441 gulden. Voor de eerste-, tweede-, en derde prijs en de extra premie is 107.360 gulden beschik baar. Eerste prijs: twee aanmeldingen (bruto f 53.680). Tweede prijs: 69 winnaars (bruto f 1555,-). Derde prijs: 715 winnaars (f 150,-). MANCHESTER (ANP) De Noordierse voetballer Ge orge Best is van gedachten veranderd. Hij wil toch weer gaan voetballen. Frank O'Far- rell, de manager van Bests club Manchester United, zei: „Best heeft mij verzocht weer te mogen spelen. De directie en ik zullen ons beraden over zijn verzoek. O'Farrell vertelde dat Best meermalen contractbreuk heeft gepleegd. „Hij heeft zich niet gemeld voor de vriend schappelijke wedstrijd, die we vorige maand in Tel Aviv hebben gespeeld. Ook had hij geen artikelen in kranten mo gen laten publiceren (over zijn afscheid) zonder onze voorkennis. Manchester United zal Best meedelen wat voor maatrege len er tegen hem worden ge nomen, als hij zich meldt voor de training in juli. (Van onze biljartmedewerker) SAS VAN GENT Het open kampioenschap bandstoten in het kader van de Sasse sport week is gisteravond in café de Oude Brug begonnen. Aan dit kampioenschap deden drie ver enigingen mee. Er werd ge speeld op 30 caramboles. De eerste uitslagen: A. Ploegaert (KOT Philippine)— A. v.d. Bogaard (KOT Sas van Gent) 830 in 9 beurten; P. Snelders (Het Groene Laken, Sas van Gent)G. Wissekerke (Sas van Gent) 2230 in 10 beurten; P. Dieleman (Het Groene Laken Sas van Gent) J. van Hurck (KOT Philippine) 10—30 in 10 beurten; J. Maas (KOT Sas van Gent)R. Claeyssens (KOT Sas v. Gent) 2530 in 23 beurten; H. Cor nells (KOT Philippine)L. de Mul (KOT Philippine) 16—30 in 16 beurten; C. Meerschaert (Het Groene Laken, Sas van Gent)G. Begijn (KOT Phi lippine) 2730 in 16 beurten; F. Verhoeven (KOT Sas van Gent)R. Sierens (Het Groe ne Laken, Sas van Gent) 30 21 in 20 beurten. NIJMEGEN (ANP) Zes spelers van de Nijmeegse ere divisievereniging NEC hebben zich deze week op de transfer- lijst laten zetten of zullen dat laten doen. Doelman Nico de Bree (contract afgelopen), Ue- fa-jeugdinternational Jan Pe ters, Theo de Jong (interna tional, persoonlijk rond met Feyenoord) en spitsspeler Cas Janssens hebben reeds te ken nen gegeven van club te wil len veranderen. Daar komen nog bij Tjeerd van het Land, een speler van het b-elftal, en Ab Mellaard, de aanvoerder van het Nederlandse militaire elftal. AMSTERDAM (ANP) Na Stuy, Hulshoff en Neeskens hebben ook Sjaak Swart en reserve-doelman Sies Wever hun contract met Ajax ver lengd. Swart (33) tekende bij voor een jaar, Wever voor twee jaar. (Van onze sportredactie) BOSCHKAPELLE De traditionele wielerronde van Boschkapelle, die op de wie- lerkalender stond voor zondag 11 juni is verplaatst naar zon dag 13 augustus. Dit omdat men later besloot de Zeeuwse wielerkampioenschappen op 11 juni te laten betwisten. Een datum die dan uiteindelijk weer veranderd werd in zater dag 10 juni. De wielervereni ging Boschkapelle kon toen alsnog haar plaatselijke ronde op 11 juni laten rijden, maar consul IJsebaart uit Terneuzen ontving de papieren te laat

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5