Prins Karei liet zich vele jaren bedotten Wijziging van staatkundige verhouding is voorwaarde 'Nederlandse mentaliteit sterk veranderd' Werkloosheid in Amsterdam baart zorgen Kela zoekt geluidshinder RAK0NA, BREDA RAK0NA, P. v. d. A. verliest rond 5000 leden Staking in Italië en Engeland binnenland E n PARFUM ONTDUIKING AVONTUREN Antilliaanse minister tegen migratiebeperking landgenoten BIJSTAND VOORLICHTING Nieuwe bedrijfs tak: milieu industrie Inktgooister mag Engeland niet in Keld - tapijt v_ Lenneplaan 73 - Soest Voorstel contributieverhoging Hierbij maken wij bekend dat v.a. I mei 1972 geen enkele verbinding meer heeft met PROFIMARKT. papier uw pen Vragen over geheime EEG-afspraken Nieuwe bakkerij AH in Tilburg „Z.V.U." en „uit" Zaterdag 10 juni 1972 (Van onze Brusselse correspondent BRUSSEL. Naast de 62- jarige Olivier Allard staat voor de Brnsselse boetstraffelijke rechtbank als tweede onzicht bare man ook terecht de 68- jarige prins Karei van België, graaf van Vlaanderen, zoon van de soldatenkoning Albert, broer van Leopold, oom van Boude- wijn en het zwartste schaap van de familie SaksenCoburg. Het proces is na 20 zittingsda gen in de stroomversnelling van het requisitoir van de sub stituut Pier van de Waile aan gekomen. Pier van de Walle zal vier volle dagen nodig hebben en daarna zal maitre Paul Patry gelijk maken door ook vier dagen te pleiten- Het verhaal is gecompliceerd maar niet verheffend. Op uit gerekend de 13de mei van 1933 nam prins Karei de financier Olivier Allard in de arm. Allard zou des prinsen aan zienlijke fortuin zo beheren dat deze ten eerste wat belas ting ontdook en ten tweede de hoge familie van de prins bij diens overlijden geen centime zou erven. Karei leefde name lijk in nog grotere onmin met zijn familie sedert zijn vader Albert hem met de ontervings- stok achter de deur verbood met een schone pasteibakkers dochter in de echt te treden. Deze dochter schonk hem ove rigens en desondanks een kind dat in het dossier mej. Isabelle Wybo wordt genoemd en ook van vader Karei een geschenk van 15 miljoen frank ontving. Een heel bedrag maar toch wat krenterig vergeleken bij de fortuinen die andere vrou wen opstreken, die een rol speelden in het wat uit de hand gelopen leven van prins Karei. Het levenspad van de man die van 20 september 1944 tot 20 juli 1950 regent en dus staats hoofd van België was, blinkt van de juwelen en ruikt naar parfum. Daar is een mevrouw Damoiseaux wie een douceur tje van 7 miljoen gulden ten deel gevallen zou zijn. Daar is de Nederlandse Karine Vernooy die gek op juwelen was maar momenteel onbe reikbaar blijkt, daar was de schilderes Rosa Bonheur en er waren er nog dozijnen meer. Karei was een grand seigneur, een big spender, die de dotatie van 4 miljoen frank die de Belgische staat hem jaarlijks schonk hooghartig van de hand wees met de opmerking: „Ik doe er niets voor en wil dus geen geld meer zien". In 1967 veranderde hij echter van mening. Hij deed er nog altijd niets voor maar had in tussen ontdekt dat Olivier Al lard hem bedot en uitgeschud had en 4 miljoen nog altijd 4 miljoen zijn. Hij klaagde Allard aan en maakte bekend voor 240 mil joen frank of 17 min. gulden te zijn geflest. Het Belgische hof, de regering en het establishment wensten geen opzien en 's konings ka binetschef André Molitor, pre mier Gaston Eyskens en ande ren probeerden prins Karei te bewegen er geen zaak van te maken, men zou wel zien hoe een en ander bijgedragen zou kunnen worden. Oom Karei had echter geen oren en zette door. De molens van het gerecht begonnen te draaien en draaiden ook nog door toen Karei in een verlicht moment de zaak met Olivier Allard bijlegde in de conventie van Genève van 21 juli 1971. De graaf van Vlaanderen trok zich terug als burgerlijke par tij. Maar het was intussen te laat om de loop van het ge recht te stuiten. De roze was van Karei kwam in de Brusselse Marollenwijk aan de lijn te hangen- De kranten legden voor het me rendeel een schuimbekkende terughoudendheid aan de dag en de staatsgebonden radio en televisie deden alsof ze bloed neuzen hadden. Toch versche nen hier en daar venijnige commentaren in de kranten waarin men er de aandacht op vestigde dat prinselijke belas tingontduiking pertang toch belastingontduiking betekent en dat de belastingbetaler het hoort te vertikken de dure maitresses van de graaf van Vlaanderen met 4 miljoen per jaar te betalen. Het koninklijk hof zwijgt vanzelfsprekend in alle talen, maar zit er wei mee in zijn maag. Allards verdediger maitre Paul Patry heeft er in de loop van het proces herhaaldelijk op aangedrongen prins Karei als getuige te horen. Maar dat gaat niet. AHe Belgische men sen zijn wel gelijk voor wet en rechter, maar prinsen zijn ge lijker. De prins zou slechts via de regering gedagvaard kun nen worden maar Gaston Eys kens is wel wijzer en houdt zich koest. Pier van de Walle schijnt de prins niet nodig te hebben want hij verklaart onomwon den dat de graaf van Vlaande ren sedert 1958 dag in dag uit en jarenlang beroofd werd door de schuldige Olivier Al lard die luistert alsof hij een weerbericht hoort waarin sprake is van veel zon en warmte. De openbare aankla ger windt zich niet op maar wil wel gezegd hebben dat de prins bedot werd voor de ba gatel van 240 miljoen goede franken. Het kost moeite het gecompli ceerde en niet verheffende verhaal te geloven. Daar is een whisky drinkende, chocolade etende en blijkbaar vrouwen verslindende prins die op zijn kronkelwegen de meest absur de avonturen beleeft. Het grootste daarvan is wel zijn duet met Allard dat hem dan ook 17 miljoen gulden kostte. Hij struikelt voortdurend over eigenlijk onbetaalbare juwelen die hij koopt en die dan spoor loos verdwijnen. Zo een dia deem die hij als huwelijksge schenk voor koningin Fabiola had bedoeld. Zo een diadeem die nog het hoofd van Josephine Beauhar- nais gesierd zou hebben en waarvan des prinsen inni ge vriendin Karine Vernooy in de „Villa Africaine" te Nice gezegd zou hebben: „Neem hem maa,r. Ik wil hem wel hebben, hij is zo enig mooi". Het frappantste aan de Karel- story is wel de manier waarop de prins zich willig en wel haast gretig liet bedriegen en aftroggelen. Hij tekende blan co volmachten en het duurde jaren en jaren voor de blijk baar simpele man door had dat Allard hem om vele kost bare tuinen leidde. Geen won der eigenlijk dat rechter Meu- leman er herhaaldelijk op moest wijzen dat niet prins Karei doch Olivier Allard op de beklaagdenbank moest zit ten. In feite echter staat ook Karei Theodoor Henri Antoine Mein- rad prins van België en graaf van Vlaanderen terecht, de man die zich in 1950 uit het openbare leven terugtrok en onder de namen Lessur en Janssen zijn kronkelwegen ging. De man die een hoelahoep kocht- De man die bonbons eet terwijl hij whisky drinkt en omgekeerd. De man die van zijn leven een soort roulette spel maakte met als inzet lan derijen, villa's, domeinen, ju welen, vrouwen en vooral Kongolese aandelen. De man die met zijn hele koninklijke maagschap overhoop ligt. De man die opgejaagd werd en eenzaam en arm eindigde. Ka rei verloor zijn centen en zijn prinselijke glans. Allard zal, als hij niet tijdig het ruime sop kiest, wel de kast indraaien. Want men kan simpele prinsen wel ongestraft bestelen, maar niet tot de laatste frank, niet tot het droge zaad. JAN WINTRAECKEN (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. De minister van Arbeid en Sociale Zaken van de Antilliaanse regering drs. R. F. McWil- liam is van oordeel, dat een eventuele beperking van de ongebreidelde stroom Antillianen en Surinamers naar ons land een aangelegenheid is van de Nederlandse re gering. „De regulering van deze migratie is zuiver een Nederlandse aangelegenheid. Als Antillianen distan tiëren wij ons ervan. Wij hebben dan ook geen behoefte aan een commissie van de drie regeringen om deze zaak te bestuderen. Bovendien vind ik elke oplossingi een noodoplossing." „Bestudering van dit pro bleem in zoverre het ais een probleem kan worden be schouwd doorkruist het werk van de Koninkrijkscom missie, die zich bezighoudt met het uitwerken van voor stellen tot wijziging van de staatkundige verhoudingen tussen Nederland, Suriname en de Antillen. We beschou wen dit als Antillianen als een zeer serieuze zaak, omdat alle partijen zich hebben uit gesproken voor onafhanke lijkheid." De Antilliaanse minister zegt dit tijdens een exclusief vraaggesprek, dat we met hem hadden over deze kwes tie. Hij was toevallig in Ne derland op doorreis naar Ge nève waar hij de conferentie voor internationale arbeids organisatie bijwoonde. Zijn komst in Nederland viel sa men met de openingszitting van de tweejaarlijkse bijeen komst van parlementariërs uit de drie rijksdelen in de Haag se Ridderzaal. Gedurende de bijeenkomst van de afgevaar digden der drie parlementen kwam het onderhavige vraag stuk eveneens ter sprake. Naar de mening van minis ter McWilliam, die ook over leg pleegde met zijn Neder landse ambtgenoot Boersma staan de Antillianen zonder meer afwijzend tegenover el- ka poging om de migratie te beperken. Zoals bekend is de ze kwestie in ons land volop in discussie. Enkele weken ge leden heeft de Sociaal Econo mische Raad haar grote ver ontrusting over de grote toe vloed uitgesproken. De raad heeft de regering zelfs gead viseerd die stroom te gaan re gelen. Wel voegde de raad er aan toe, dat veel beperkingen, gezien de bestaande staatkun dige verhoudingen tussen de rijksdelen, praktisch niet mo gelijk zijn. Momenteel verblij ven tussen de 50.000 en 60.000 Surinamers in Nederland, El ke maand komen er een klei ne 1000 bij. Het aantal Antil lianen bedraagt tussen de 15.000 en 20.000. (Volgens mi nister McWilliam zijn er maar 6000 geregistreerd.) Minister McWilliam is het volledig eens met de opmer king van de SER, dat het Ko ninkrijksstatuut een beper king van de stroom nauwe lijks toelaat. „Wij zijn Neder landers. Ik reis op een Neder lands paspoort. Het zou toch een dwaze zaak zijn als mijn landgenoten achtergesteld zouden worden bij bijvoor, beeld de Fransen, de West duitsers en andere personen uit de EEG-landen, die vrij naar Nederland mogen rei zen." Spreekt u het argument van de grote werkloosheid in ons land en de budgettaire belas ting, omdat vele Antillianen en Surinamers leven van de bijstand niet aan? „Die argumentatie geloof ik niet. Wij Antillianen dragen bij aan de lastenverdeling via het nu eenmaal bestaande premiestelsel. Beperking van die stroom is echter mogelijk en ook geloofwaardig voor on ze mensen als de Antillen on- De Antilliaanse minister van arbeid en sociale zaken, drs. R. F. McWilliam is na acht jaar terug in Nederland. Hij vindt de hele samenleving hier vooral naar mentali teit zo veranderd, dat het hem niet meer zou aanspreken dit in tegenstelling tot zijn Nijmeegse studentenjaren in ons land te wonen. In 1970 werd hij, 33 jaar jong, minister van sociale zaken. Hij was toen zes jaar terug uit Nederland, waar hij in Nijmegen sociologie studeerde en zijn vrouw Herma de Jonge leerde kennen. Sinds 1967 is hij actief in de politieke arena van zijn land: lid van de Eilandenraad van Curacao in 1967, lid van de Staten van de Nederlandse Antillen sinds 1969. Voor dien had de vakbondswereld zijn grote liefde. In een gesprek met onze parlementaire redacteur zegt hij nu: „Sinds ik in de politiek ben gegaan heb ik een sterke scheiding gemaakt. Ik geloof in een strikte scheiding tussen de twee machten: politiek en vak beweging." afhankelijk zouden zijn van Nederland. Indien wij een eigen nationaliteit zouden be zitten. De enige oplossing voor dit vraagstuk is tevens de op lossing van het staatkundig probleem." Is er een onderscheid tussen de Antiiiiaaen en de Surina mers? „Een onderscheid in die zin, dat vanuit Nederlands ge zichtspunt het Surinaamse probleem groter is dan het Antilliaanse. Dat is ook een van de redenen waarom ik in onderhandse gesprekken steeds heb aangedrongen op een soort bilaterale bespre kingen tussen enerzijds Ne derland en de Antillen en an derzijds tussen Suriname en Nederland, gezien de grote verscheidenheid in de pro bleemstelling. Maar het is u ook bekend dat volgens het huidige statuut bilaterale ge sprekken tussen de Konink- rijksdelen over dergelijke on derwerpen niet passen. Met andere woorden: de kwestie kan pas opgelost worden als de staatkundige verhoudingen gewijzigd worden." Beschouwen de Antillianen Nederland als een sociaal pa radijs en is dat niet een van de redenen voor de grote trek naar dit deei van het konink rijk? „Al tref je nog zoveel so ciale voorzieningen en ons programma liegt er niet om de persoonlijke vrijheid van de mens om zijn keuze te be palen speelt een grote rol. De mens is niet alleen gebonden aan sociale voorzieningen. Ik geef toe dat vele Antillianen Nederland een sociaal paradijs vinden. Maar persoonlijk weet ik niet of dat sociale paradijs nog bestaat. Antillianen die naar Nederland willen migre. ren krijgen van mijn departe ment behoorlijke voorlichting over Nederland." AMSTERDAM (ANP) „Vooral jongere werklozen hebben geen begrip voor de situatie. Zij willen totaal geen water bij de wijn doen. Wie bijvoorbeeld 140 gulden schoon in de week heeft ver diend en dan via ons een aanbod krijgt voor een baan met 134 gulden schoon wei gert die te aanvaarden". Dit zei drs. E. F. J. Luijff, onder directeur ^an het geweste lijk arbeidsbureau in Am sterdam op de maandelijkse persconferentie over de ar beidssituatie in de hoofd stad, die door hem en door directeur K. de Jong rond uit somber wordt genoemd. Wat de jongeren betreft voorziet de heer De Jong dat er van de 500 lts'ers, die bin nenkort beschikbaar komen voor de arbeidsmarkt, al een aantal niet aan de slag zal kunnen gaan en dius direct ge confronteerd zal worden met uitkeringsregelingen. Het werkloosheidscijfer in Amsterdam heeft intussen een peil bereikt, dat sinds mei 1953 niet meer is voorgeko men. Liefst 3,5 procent van de afhankelijke mannelijke be roepsbevolking in de hoofd stad is zonder werk. Het lan delijke cijfer is 2,8 procent. Nog veel ongunstiger is het cijfer ten aanzien van de Suri namers in de hoofdstad. Van hen is 10 tot 12 procent zonder werk, volgens de heer De Jong, veelal omdat zij onvol doende voorbereid naar Ne derland zijn gekomen. Er ston den eind mei van dit jaar in Amsterdam 711 Surinaamse mannen en 107 vrouwen inge schreven, van wie 35 tot 40 procent zijn ondergebracht bij de minder geschikten. Wat de buitenlandse werk nemers betreft zijn er in to taal bij het arbeidsbureau 433 mannen en 45 vrouwen inge- sohreven. De Marokkanen vor men bij de mannen met 111 de grootste groep. Dan komen de Italianen met 85 en de Turken met 72. AMSTERDAM (ANP) Het is helemaal niet uitgeslo ten, dat er een nieuwe bedrijf stak gaat ontstaan, die men de milieu-industrie zou kunnen gaan noemen. Dat zou dan een nieuwe tak van de chemische industrie zijn, geboren uit een multidisciplinaire aanpak van allerlei met de milieubescher ming samenhangende proble men. Dr. ar. J. van Aken, voorzit ter van de Vereniging van de Nederlandse Chemische Indus trie (V.N.C.I.), heeft dit giste ren in de jaarvergadering van zijn vereniging gezegd. Hij onderstreepte, dat de oplossin gen van verscheidene grote mi lieuproblemen juist v. de kant van de chemie zullen moeten komen. De chemische indus trie ziet de milieuzorg als een uiterst belangrijke problema tiek, zei de heer Van Aken. LONDEN (UPI-REUTER) Karen Cooper, de in Duits land als Marie Louise Kwiat- kowsky geboren vrouw die in januari in Brussel inkt naar premier Heath gooide, heeft geen toestemming gekregen Engeland binnen te komen. Het immdgratieverbod zou echter niet permanent behoe ven te zijn. Karen Cooper kreeg destijds zes maanden gevangenisstraf maar werd in april vrijgelaten waarna zij naar Zweden ver trok. (ADVERTENTIE) Kela zoekt huiskamer waar geluidshinder van onder-en/of bovenburen enorm probleem is. Kela wil deze kamer gratis bekleden als proef, met zware, dikke, geluiddempende Kela tapijttegels. Enige voorwaarde: als proef slaagt willen wij dit via ad vertenties bekend maken. Correspondentie met alle hinderlijke gegevens richten aan: afd. research AMSTERDAM (ANP) Het partijbestuur van de PvdA wil met ingang van 1 oktober de partijcontributies verhogen. Ook wil het partij bestuur deze contributies elk jaar automatisch aanpassen aan de stijging van de loon kosten. Uit de toelichting op de ontwerp-begroting 1972' 1973 blijkt, dat de partij per 1 juli waarschijnlijk 3.000 le den minder zal hebben dan MILAAN (RTR) De ar beiders in zeventien fabrieken van Dunlop en Pirelli in Italië hebben gisteren het werk neergelegd in het kader van een Brits-Italiaanse staking gericht tegen dit concern. De mannen gingen na twee uur weer aan het werk, maar ook voor later staan stakingen als deze op het program. Aan leiding tot de staking is het ontslag van ongeveer 8500 man. van wie meer dan 6000 in Engeland, en andere bezui nigingsmaatregelen, die zijn getroffen sinds Pirelli en Dun lop in 1970 een fusie aangin gen. Tijdens de staking van gis terochtend hebben de arbei ders van Pirelli-Dunlop in Mi laan o.m. geluisterd naar een (ADVERTENTIE) uiteenzetting over de stakdngs- situatie in Engeland bij Pirel- li-Dunlop. Daar staakten giste ren arbeiders van zeventien fabrieken de gehele dag. Voorts is door een staking van ziekenhuisdokters in vijf van de twintig gewesten in Italië de ziekenhuisverzorging fisteren ernstig ontwricht. De 00.000 artsen in Italië zijn opgeroepen om aanstaande donderdag een staking van een dag te houden. De zieken- huisdokters protesteren tegen te weinig baanzekerheid voor de 15.000 dokters die in zie kenhuizen werkzaam zijn zon der dat ze een contract heb ben. De 300.000 werknemers in de chemische industrie in Ita lië hebben eveneens gestaakt. En een staking van zetters be lette één dag het verschijnen van de meeste kranten. Vanzelfsprekend worden goederen vóór 1 mei gekocht wel door ons van service voorzien. Garantie en service uitsluitend GINNEKENSTRAAT 61, BREDA TELEFOON 01600 - 34850 vorig jaar; voor het komende seizoen moet opnieuw reke ning worden gehouden met een landelijk ledenverlies van 2.500 leden. In de toelichting wordt er op gewezen, dat de (financië le) ruimte die kan worden De- nut voor nieuwe activiteiten, andere accenten en verschui ving in taken „uiterst be perkt" is. Het partijbestuur acht een aantal ingrijpende maatregelen op financieel en organisatorisch terrein noodza kelijk, zoals bijvoorbeeld de nu aangekondigde contributie verhoging. Het partijbestuur heeft ook de suggestie overge nomen om te komen tot fonds vorming door van eigen leden, die een vertegenwoordigende of bestuurlijke functie in het publieke leven innemen, een jaarlijkse bijdrage te vragen. Deze bijdragen worden ge vraagd van de PvdA-leden uit de Tweede Kamer, van PvdA- burgemeesters en -wethouders. Nog zal worden nagegaan of en m welke mate ook de PvdA-gemeenteraadsleden met een dergelijk verzoek kunnen worden benaderd. BRUSSEL Ir. H. Vrede ling, lid van het Europees par lement, heeft de Europese Commissie schriftelijk ge vraagd of ze gehoord heeft van de mededelingen van de Belg Jean Rey, oud-voorzitter van de Commissie, over een geheime afspraak die tussen de EEG en Engeland gemaakt zou zijn, dat bepaalde beslui ten van de EEG slechts bij unanimiteit genomen zullen worden. (Van een onzer verslaggevers) TILBURG Maandag gaat op het noordelijke industrie terrein in Tilburg de nieuwe banketbakkerij van Albert Ileijn draaien. Het is voorlopig de bedoeling dat met deze bakkerij alle filialen van AH in Limburg en Brabant wor den bevoorraad. Het gebouw wordt in de ko mende maanden nog verder uitgebouwd om op de duur de gehele koek-, koekjes-, bis cuits en speculaas-produktie in Tilburg te laten plaatsvin den. Dat gebeurt nu in Zaan dam, maar daar zijn geen uit breidingsmogelijkheden. In Tilburg gaan 180 mensen wer ken. Brieven voor deze rubriek moeten met volledige naam en adres worden onderfekend. Bij publikatie zullen deze vermeld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn den bi| de redactie bekend. Publikatie van brie ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle gevallen eens is met inhoud, e.g. strekking. Het bestuur van de ZVU heeft kennis genomen van de in. uw dagblad van 1 en 5 juni j.l. opgenomen artikelen be treffende het schouwburg- en concertbezoek in Zeeland- Het artikel van 1 juni werd door u geplaatst maar aanlei ding van heit aan u toegezon den jaarverslag van de ZVU over het seizoen 19701971. In het artikel van 5 juni werd een reactie van de heer Aart Janszen op het artikel van 1 j uni opgenomen- De heer Janszen leverde in dit artikel kritiek op de door de ZVU geproduceerde bezoe kersaantallen, die volgens hem onjuist waren en een verkeerd beeld gaven van het totale kultuurgebeuren in Zeeuwsch- Vlaanderen ten opzichte van dat in Midden-Zeeland. Tot mijn spijt moeten wij u er op wijzen, dat uw artikel van 1 juni inderdaad aanlei ding geeft tot het nodige mis verstand. Zo werd abusieve lijk vermeld, dat de gegevens betrekking hadden op het sei zoen 19711972, terwijl het het seizoen 19701971 betrof. Voorts bleek uit het artikel niet duidelijk, dat de genoem de bezoekersaantallen slechts betrekkingen hadden op de door de ZVU - al dan niet in samenwerking met andere in stellingen - georganiseerde evenementen. Bovendien wer den de bezoekereijfers van Axel en Terneuzen toege schreven aan geheel Zeeuwsch-Vlaanderen en werd het gemiddelde aantal schouw burgbezoekers in Axel en Ter- neuzen. zijnde 332. door een drukfout op 233 gesteld De in het ZV'J-jaarverslag opgenomen bezoekersaantallen pretenderen uiteraard geens zins een beeld te geven van het totale kultuurgebeuren in Zeeland- Evenementen, die b.v. door Jeugd en Muziek en de SAK zelfstandig werden georganiseerd, zijn niet ver meld. Het betrof nogmaals een - ZVU-jaarverslag. Evenmin werd in het jaar verslag beoogd een vergelij king te trekken tussen het ge middelde bezoek in Midden- Zeeland en dat in Zeeuwsch- Vlaanderen. In het verslag werden de evenementen in Axel en Ter- neuzen afzonderlijk vermeld aangezien dit evenement betrof, die door de Stichting „Uit in Zeeuwsch-Vlaanderen" - waar in de ZVU participeert - wer den georganiseerd. Het opne men van deze gegevens heeft voor de ZVU waarde om de be zoekersaantallen te vergelijken met die van het seizoen daar voor. De ZVU betreurt, het. dat als gevolg van bovenstaande omstandigheden en door het artikel van de heer Janszen de ZVU min of meer in diskrediet is gebracht. Wij zouden het dan ook bij zonder op prijs stellen, wan neer u een rectificatie op uw artikel van 1 juni plaatst. Het behoeft uiteraard geen be toog, dat wij in principe erken telijk zijn voor het feit, dat u in uw artikel van 1 juni zo uit voerig aandacht hebt willen be steden aan het ZVU-jaarver slag. MIDDELBURG A. BOEKHOUT VAN SOLINGE (secretaris dagelijks Bestuur van de ZVU)- Onze publikatie van 5 juni heeft de in het artikel van 1 juni gemaakte fouten groten deels hersteld, op twee na. In het tweede artikel werd we derom (en ten onrechte) over het seizoen 1971/1972 gespro ken, terwijl voor Hulst een te laag bezoekersaantal aan de daar gegeven concerten werd vermeld, zulks ais gevolg van een zetfout. Hiervoor onze ex cuses. Het beknopt jaarverslag van de ZVU lezend, kan men in tussen niet aan de indruk ont komen, dat er - wellicht onbe doeld - naar een vergelijking is gezocht tussen de animo voor evenementen die door ..Uit in Zeeuwsch Vlaanderen" worden georganiseerd, en die welke van de ZVU uitgaan- Wij citeren: „De ZVU organi seerde, al dan niet in samen werking met 'dere culturele instellingen in Middelburg, Oostburg, Goes, eiland Tholen. Vlissingen, Haamstede en Zie- rikzee, 23 muziekevenementen met een totaal aantal bezoe kers van 5190, ofwel gemid deld 225 bezoekers per evene ment. In Axel en Terneuzen werden door ,,Uit in Zeeuwsch-Vlaanderen" 9 evenementen met een totaal bezoekersaantal van 1657 ge organiseerd, d.i. gemiddeld 184 bezoekers." Dergelijke zinsneden kun nen licht een ,.Calimero-ef- fect" (zij zijn groot en ik ben klein) opwekken. Dat ver klaart wellicht de reactie uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Aan onze oprechte waardering voor het werk dat de ZVU terwille van het Zeeuws cultuurleven verzet doet dit uiteraard niets af. (Redactie).

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 11