Tekst Gé van Berkel Foto's Cor J. de Boer (Van een onzer verslaggevers) De braderie is in de Schel- destad een gekoesterde tra ditie, hoewel er wel eens stemmen opgingen om met dit toch nogi altijd door dui zenden op prijs gestelde ge bruik te breken. Maar zeg eens eerlijk: wat zou er van Terneuzens oude hart nog overblijven wanneer ook de braderie eruit gesneden zou worden? TERNEUZEN Een mini-piraatje dat met (rub ber) dolk en zwaaiend pistool een om haar moeder gillend meisje achterna loopt. Jacoba van Beieren het kan ook een van haar hofdames zijn die cosmetica uit haar boordevol geladen zeilscheepje aan de vrouw slijt. Een rijk gegalonneerd heerschap met steek schrijdt door de voortschuifelende heffe des volks. De geur van oliebollen vermengt zich met de lucht van patates-frites en „In de Vliegende Hol lander" liggen de speciale braderie-kaarten te kust en te keur. Er zijn kniesoren die zeg gen dat het toch allemaal maar om de ping-ping te doen is. Laten we eerlijk zijn: onder de braderiewin keliers zijn genoeg kiene lieden die heus wel in de ga ten hebben dat de commer cie tegenwoordig geen heili ge koe is. Een brok gezellig heid tussen de oude gevel tjes is hun ook wat waard. Het gaat er maar om, dat de mensen Terneuzen weten te vinden. En dat is precies waar de jongie organisators van de Terneuzense braderie op mikken. Dat alles heeft te maken met de braderie die Terneu zens winkelcentrum aan Noordstraat en aanpalende straten vier dagen lang kleur en fleur geeft. En wie na het flaneren langs de min of meer pittoreske kraam pjes eens iets anders wil be kijken kan terecht in het Gildehuis, waar dertien kun stenaars him oeuvre ten toon spreiden. Ook voor ons mag de bra derie een lang leven bescho ren zijn. Als het effe kan nog uitgebreider en gezelliger en sfeervoller en drukker dan in deze dagen het geval is. M h 1 A

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 7