Cruyff, Muhren en Suurbier in sterrenteam F eyenoor d-team tegen Uruguay Kesterloo verdedigt wisselprijs Van der Hoek wint etappe DE FEIJTER WINT IN DERBY-VLUCHT Fuente slaat keihard toe Z wem wedstr ij d in Terneuzen AFSCHEID VAN MOULIJN Priem derde Groot succes Oudste hok in Zeeland DIPS wijst versoek om uitstel af sport afctairmacJean De Zwarte Kruisvaarder mogelijkheden voor onbezorgd waterplezier WATERLAND FJORD SKIBSPLAST MARCON TRIFOIL Uitslagen A Vrijdag 9 juni 1972 17 t SCHIPHOL (ANP) Donderdagmiddag zijn Johan Cruyff, Gerrie Muhren en Wim Suurbier van Schiphol naar Belgrado gevlogen om daar vanavond in een internationaal sterrenteam mee te spelen tegen de Zuidslavische ploeg Bode Ster. Aanvan kelijk zou Piet Keizer meegaan, maar in diens plaats is Gerrie Muhren naar Belgrado vertrokken. Cruyff vertelde bij zijn vertrek er geen idee van te hebben welk honorarium hem voor dit optreden zal worden uitgekeerd. De invitatie voor deze opmerkelijke wedstrijd, die gespeeld wordt ter viering van het 20-jarig bestaan van het Zuidslavische dag blad „Spart", had Cruyff ontvangen van de in Parijs woonach tige Zuidslavische vöetbalmakeiaar Perovanovitz. Voor zover Cruyff bekend, zou in het sterrenteam ook de Duitse internationaal Beckenbauer zijn opgesteld. De drie Ajacieden komen zaterdag naar ons land terug. „Dan zit het voetballen er voorlopig op", aldus Europa's voetballer van het jaar. Met zijn vrouw en twee dochtertjes vertrekt hij deze maand naar Portugal voor een vakantie van enkele weken. Wim Suurbier, Gerrie Muhren (in plaats van Piet Keizer) en Johan Cruyff zijn gisteren naar Bel grado vertrokken voor de wedstrijd van het „sterrenteam" tegen Rode' Ster Belgrado. TWEEDE DELTA-WEEK IS ZEER GOED BEZET (ADVERTENTIE) „Hij hoestte één keer, met een kort krampachtig ge smoord geluid en trok zijn lippen ver van zijn opeen geklemde tanden terug, tot een afzichtelijke met bloed bevlekte glimlach. Toen knapte het lemmet van mijn mes en Wordt vervolgd in een weergaloze mensen jacht in het paradijselijke landschap van een Zuid- zee-eiland. door niemand minder dan ALISTAIR MACLEAN. Voor 9,90 bij elke boekhandel. Een uit. gave van Elsevier. SOUTH FIELDS (ANP) De Tsjech Jindrich Marek heeft gisteren de tiende etappe van de Ronde van Engeland gewon nen. Hij legde de 176 km van Scarborough naar South Fields af in 4 uur 44 min 17 sec. In de eindsprint versloeg hij de Brit Doug Dailey. Cees Priem werd derde. De Fransman Marcel Duchemin blijft eerste in het algemeen klassement. De uitslag is: 1 Marek Tsj SI de 176 km in 4.44.17, Dailey GB z.t., 3 Priem Ned 4.45.40, 4 Bourreau Fr, 5 Siny- rak Pod, 6 Johansson Zwe, Bad Ned, 8 Fagerlund Zwe, Poslusnu Tsj SI, 10 Duchemin Fr, 11 Kuiper, Ned allen in dezelfde tijd als Cees Priem. Algemeen klassement: Duchemin Fra 35.34.10, Kuiper Ned 35.34.36, 3 Zwirko Pol 35.35.28. 4 Edwards GB 35.36.50, 5 Priem Ned 35.36.50 6 Bourreau Fra 35.37.49, 8 Roach Reg 35.37.40, 7 Lloyd GB 35.37.49, 8 Roach Reg 35.37.58, 9 Marek Tsj SI 35.39.00, 10 Milsson Zwe 35.39.20. AMSTERDAM (ANP) DWS heeft gisteravond een verzoek van Blauw Wit afge wezen de termijn waarbinnen de club moest beslissen of de ze met DWS wil opgaan in de FC Amsterdam te verlengen. Voorzitter D. Stoop van DWS had geëist dat Blauw Wit zich voor 19.00 uur zou uitspreken. Twintig minuten voor dat tijdstip ontving de heer Stoop het verzoek tot uit stel. Inmiddels heeft het be stuur van DWS besloten de afdeling betaald voetbal begin volgende week in een stich ting DWS onder te brengen. De amateurafdeling van de club heeft de KNVB verzocht volgend seizoen in de vierde klasse te worden ingedeeld. (Van onze sportmedewerker' COLIJNSPLAAT Op de Oosterschelde, enige honderden meters ten westen van de Zeelandbrug bij Colijnsplaat gaat vanmiddag de 160 mijl lange Veronica-zeilrace van start. Deze start vanaf het vissersschip Christina vormt dan meteen de officiële opening van de hele Deltaweek, die dit jaar duurt van vanmiddag twee uur tot en met de finish, volgende week zondag, van de Onrustrace bij Zie- rikzee. Tussen de start van de Ve- ronicarace en de finish van de Onrustrace liggen tien dagen van intensieve zeilerij, beoe fend door schippers eai beman ningen van zogeheten IOR-ge- meten en plat- en rondbodemd jachten. Zij zullen strijden om de vele dag- en wisselprijzen van de verenigingen, die de wedstrijd van de dag organi seren. maar centraal thema van de hele week zal zijn de door sponsor Delta-Lloyd be schikbaar gestelde over-all- wisselprijs, een fraai gesti leerd zilveren zeilschip, die vorig jaar werd gewonnen door W. Kesteloo met Polka- Dos en die dit jaar uitgereikt wordt na afloop van de Onrust race. Degene, die in de IOR- klasse in minstens vier wed strijden de meeste punten heeft behaald, krijgt hem dan tot volgend jaar in zijn be zit. De Deltaweek werd vorig Jaar met groot succes voor het eerst gehouden. Bij de water sportverenigingen De Maas in Rotterdam, Wolphaartsdijk en Noord-Beveland was ongeveer tegelijkertijd het plan ge groeid de wedstrijden van die verenigingen, die die races op of om de Zeeuwse wateren plegen te houden te combine ren in een groot zeilfestijn van een dag of tien. Dat biedt grote voordelen, vooral organisatorisch, maar ook voor de zeilers is het veel aantrekkelijker tien dagen lang intensief te zeilen, dan om de zoveel weken eens aan een wedstrijdje te kunnen meedoen, dat dan bovendien nog te amateuristisch georga niseerd wordt. Ook nu kleven er natuurlijk nog fouten aan de organisatie, maar omdat ve le zaken, zoals secretariaat, al gemene wedstrijdbepalingen, en dergelijke algemeen gere geld kunnen worden, is er de laatste tijd al veel verbeterd en verlopen de wedstrijden al heel wat vlotter. Bovendien is de financiële armslag groter geworden, omdat het voor een hele week mogelijk is spon sors aan te trekken een voor de zeilerij nog vrij unieke zaak. De organiserende vereni gingen zijn dit jaar: Wol- phaertsdijk, Noord-Beveland, Alblasserdam. Yerseke. Zie rikzee. De Schelde uit Bergen op Zoom en De Maas in Rot terdam. Zij verzorgen in totaal negen wedstrijden, waarvan alleen de Veronicaraoe zich moet beperken tot deelname van jachten van de IOR-klas- sen I t.m. VI. omdat deze op hoog niveau staande wedstrij den de zee opvoert. De kleine re en oud-Hollandse jachten kunnen intussen meedoen aan de wedstrijd Dintelsas-Zierik- zee en alle zeilers kunnen op maandag, na afloop van de drie dagen durende Veronica- race. meedoen aan de wed strijd Zierikzee-Bergen op Zoom. dinsdag aan de Ooster- scheldewedstrijd van Bergen op Zoom naar Yerseke. en woensdag aan de wedstrijd Yerseke-Zierikzee. Vanuit die plaats worden de races van de laatste vier dagen verzeild: donderdag de Zeelandbrugra- ce. vrijdag en zaterdag de tra ditionele Zeelandwedstrijden de van De Maas on zondag nieuwe Gnrustrace. Voor de organisatoren staat nu al bijna vast dat de Delta week '72 een groot succes kan worden, dit omdat de aantal len deelnemers voor alle wed strijden alle hoger liggen dan verleden jaar. Voor de Veroni- carace zijn er dit jaar maar liefst tien deelnemers meer, zodat het veld van veertig startende jachten, vanmiddag bij Colijnsplaat een mooi beeld op kan leveren. (ADVERTENTIE) met de klassemerken Vakkundige informatie bij: keurmerk grecia voor betrouwbaarheid Ad Sterkens Academiesingel 27 tel. 01600-44103 polyester tour- en speedboten, skiboten, motorkruisers, dagkruïsers, weekenders, snelle kleine en grote jachten, motorsailers, en zeiljachten. O Lindeteves-Jacoberg Verkoop Nederland Divisie Afdeling Watersport Joan Muyskenweg 14 Amsterdam tel. 020-928955 SCHIPHOL (ANP) On der leiding van trainer Wash ington Etchamendi is gister middag het nationale team van Uruguay op Schiphol aangeko men, dat vanavond in Rotter dam tegen Feyenoord uitkomt in de afscheïdswedstrijd van Coen Mouiijn. De ploeg uit Uruguay, be staande uit voornamelijk jon gere spelers, bevindt zich op een toernee door Europa ter voorbereiding op de strijd om de kleine wereldbeker in Bra zilië. Grootse resultaten zijn op deze toernee nog weinig be haald, of men zou de zege met 40 op Stade Reims in Frank rijk daaronder moeten scha ren. In Spanje verloor de ploeg met 02 van een Spaanse selectie, in Oost- Duitsland werd tegen een se lectie eerst met 01 verloren en vervolgens gelijk gespeeld met 0—0. Woensdagavond ver loor de ploeg in België met 01 van Anderlecht. Een mogelijke kleine wijzi ging voorbehouden zal trainer Etchamendi vrijdagavond het volgende elftal de grasmat van het Feyenoordstadion opstu ren: Crrasco, Masnik en Jaurregui, Gonzalez, Rivero en Cardasio, Vilialla, Jimenez, Luis Mon- tero, Esparrago en Maneiro. De namen der reserves zijn Aguerre en Carrad (beiden doel), Campos en Asceri (ach ter), Blanco en Cartilio (mid den), Pierino Latuada, Corbo en Morena (voor). Daags na de wedstrijd in Rotterdam vertrekt de ploeg naar Oslo voor een wedstrijd tegen een Noorse selectie op woensdag 14 juni. Daarna gaat de reis vermoedelijk naar Ma rokko. Washington Etchamendi, de trainer van Uruguay, dat van avond in het Feyenoordstadion tegen de Rotterdamse ploeg speelt. De afscheïdswedstrijd van Mouiijn. (ADVERTENTIE)' Vraag toezending van de nieuwe kata/ogus WATERPLEZIER 1972 bij een van bovenstaande adressen WENEN (ANP) Aad van der Hoek heeft donderdag de reeks Nederlandse overwin ningen in de Ronde van Oos tenrijk voortgezet. Van der Hoek werd voor Piet van Kat wijk sprintwinnaar van de achtste etappe, een rit over 200 kilometer van Llnz naar Wenen. Na Van der Hoek en Van Katwijk gingen de Oos tenrijkers Herbert Fiizzi en Heinz Oberst over de streep. (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG De derby- vlucht van de afdeling Zee land van de Nederlandse Bond van Zaterdagvliegers, vanuit Corbeil is gewonnen door een doffer (de H67-647595) van de bekende liefhebber II de Feij- ter uit Axel. Deze geschelpte sproe'tekop (de goeie witte- kop) zoals hij die naam van zijn eigenaar kreeg, is eigen kweek- Hij stamt af van een kweekduivin van eigen hok, gekruist met het ras van zijn verenigingsgenoot W. de Put ter, en bezit van moederszijde nog bloed van het Belgische ras Stichelbout. Dat deze doffer uit het goe de hout gesneden is, heeft hij al eerder bewezen- In de post duivenvereniging „De Voor- waarts" te Zaamslag-Veer, waarvan De Feijter voorzitter is. heeft hij in de twee vorige jaren ingekorfd op vier Orle ans-vluchten, driemaal een eerste prijs gewonnen en steeds met vete minuten voor sprong, goed genoeg ook voor een hoge provinciale klasse ring. Vorig seizoen bij de STIiLVIO (ANP) José Manuel Fuente heeft zijn be lofte gestand gedaan dat hij in de klim naar de Stelvio-pas de Belg Eddy Merckx zou ver slaan. Een volledig succes is de zeventiende etappe van de Ronde van Italië voor de Spanjaard echter niet gewor den. Weliswaar liep hij 2 min. 5 sec. op de leider van de algemene rangschikking in. doch hij slaagde er bij lange na niet in het verschil van 5 min. 49 sec. weg te werken. Desondanks was de winnaar van de Ronde van Spanje aan de finish uitermate gelukkig. „Eddy Merckx nog van de eerste plaats te verdringen", zei hij, „zal wel een onmogelij ke opgave zijn. Maar ik ben 'toch erg gélukkig met mijn triomf van vandaag". De uitslag van de zeventien de etappe is: 1 Fuente Spa cis 88 km in 3.03.14, 2 Galdos Spa 3.03.51, 3 Merckx Belg 3.05.19, 4 Panizza It 3.05.20, 5 Lopez Carril Spa z.t., 6 Perletto It 3.05.29, 7 Lazcano Spa 3.05.34, 8 Poppe Belg 3.05.56, 9 Fuchs Zwi 3.06.04, 10 Houbrechts Belg 3.06.32. Algemeen klassement na de zeventiende etappe: 1 Merckx Belg 86.46.22, 2 Fuente Spa op 3.44. 3 Galdos Sp op 8.51, 4 Lopez Carril Sp op 10.02, 5 Panizza It op 11.20, 6 Gösta Pettersson Zwe op 11.57, 7 La- sa Spa op 12.44, 8 Roger de Vlaeminck B op 2 13.07, 9 Gimondi It op 13.17, 10 Lazca- na (Spa) op 14.31. rampvlucht vanuit Orleans zag het er een aantal dagen slecht uit- pas vijf etmh'en later be reikte de doffer zijn hok. „Twee weken geleden won hij de hoofdprijs in het pro vinciale concours vanuit St. Ghislain". zegt De Feijter: „Tegen 3400 duiven al had ik toen wat geluk deze prijs met een twaalfde plaats te win nen". Nu heeft de doffer dit concours wel op zijn naam ge bracht en De Feijter boekte hiermede zijn veertiende pro vinciale overwinning sedert 1960. En dat het ras goed is moge blijken uit het feit dat Dooradt een broer van deze doffer reeds tweemaal een provinciale wedvlucht won. En dat duiven niet in een paleis van een hok behoeven te wo nen om prestaties te leveren, is nu weer eens bewezen: „Het is misschien wel het oudste hok in heel Zeeuwsch- Vlaanderen", zegt De Feij ter. In cbncours waren 3182 dui ven, hoogste snelheid 1790,38 meter per minuut. 1. en 12 H. de Feijter Axel, 2 J. Neels. 3 M- de Koeyer, 4 en 9 J. van Oeveren, 5 C. Hoebeke. allen te Yerske- 6 A- Smallegange Terneuzen, 7 en 13 J. Min- naard Yerseke, 8 D. Poledrman Oud-Vossemeer, 10 P. van der heijl Terneuzen. 11 W. de Putter Axel, 14 G. Feleus We- meldinge 15 J- Hol Tholen. Uitslagen wedvluchten van- ir' Doornik. „Verwachting" Axel in sa menwerking met EVN te Stoppeldijk met 180 duiven, hoogste snelheid 1749,4 mpm, I 4 5 7 en 10 J. Boeijkens Stoppeldijk die met in totaal II prijzen een formidabele uitslag behaalde, 2 L- Kerek- haert Stoppeldijk, 3 G. Koe koek. 6 en 9 M. Dieleman, beiden te Axel, 8 Th- de Poor ter Stoppeldijk, ..De Een dracht" Terneuzen, in con- 1 en cours 232 oude duiven, J. de Smidt (1756-5 mpm) en 8 F. van Meir, 3 P. van de Bulck, 5 O. Hofman, 6 en 10 Jos. Koch, 7 en 9 J. Prince, Met 59 jaarlingen 1 en 6 F van de Bulok (1744,8 mpm), 2 Jos. Koch. 3 4 9 en 10 J. Prince, 5 A- Bril, 7 F. de Bakker. 8 M- de Roo. „De Reisduif" Philippine met 179 oude duiven, hoogste snelheid 1726 mpm. 1 W. Lau- ret, 2 L. Taalman, 3 Osw. Haers, 4 Fr. Roegiest. 5 Th- Rammeloo, 6 G. Onderdonck, 7 A. Vermeire, 8 L. Haers, 9 G. Begijn, 10 Joh- de Mul, met 47 jonge duiven 1 en 5 E. Louret, 2 en 3 A- de Groote, 4 en 10 J. F. de Mu-1, 6 7 8 en 9 L. Breepoel. „Volharding" Westdorpe met 77 oude duiven 1 en 5 G Gijsel (1715 mpm), 2 en 7 Em. Baecke. 3 Fl. Soethaert, 4 Raf. Gijsel, 6 9 en 10 A. van Paemel. 8 Ed- de Smet, met 114 jaarlingen 1 Lex Verhae gen (1705 mpm), 2 Raf. Gij sel, 3 en 10 R. Goethals, 4 Em- Baecke, 5 6 en 7 R. Goethals. 8 A. de Krijger, 9 A. van Acker. „Met Moed Vooruit" Bosch- kapelle met 68 jaarlingen Th- Hayette, 3 Th. Lambert, en 4 C. Dobbelaar. 5 en 7 J. Wouters, 6 L. Lauret, 8 P- van de Veen. 9 Fr. Dobbelaar Zaamslag 10 Th- van Vlieberg- hen, met 51 oude duiven 1 en 2 L. Lauret, 3 C. Dobbelaar, 4 J. Wauters, 5 J. Stallaert, 6 en 8 Th. Hayette, 7 P. van de Veen, 9 E- Piessens, 10 Pietrs. „De Vrede" te Sas van Gent in combinatie met „De Reis duif" te Sluiskil met 72 oude duiven, hoogste snelheid 1723.8 mpm- 1 W. Winne, 2 6 en 8 M. Pieiaet, 3 en 4 O- Martens en zoon. 5 A. Claes- sens, 7 Th. van Zele, 9 R. Cappaert, 10 A. Jonekheijm. met 46 jonge duiven 1 2 en 7 mevrouw Snelders, hoogste snelheid 1647,7 mjpm, 3 4 5 en 9 R. Geernaerdt, 6 8 en 10 E. van Dam. Jan Spetgens werd vijfde. De renners legden de 200 kilometer af in 4 uur 17 minu ten en 51 seconden. Wolfgang Steinmayer (Oos) bleef leider in het algemeen klassement voor zijn landgenoot Rudolf Mitteregger. De uitslag van de achtste etappe is: 1 Van der Hoek Ned." 2 Van Katwijk Ned. 3 Füzzi Oos. 4 Oberst Oos. 5 Spetgens Ned, 6 Csenar Oos. 7 Sitzwohl Oos. 8 Nichelatti ItaL 9 Clementi Ita, 10 Andronaclie Roe en een groep van nog twintig renners bii wie Stein mayer en Mitteregger in de zelfde tijd als Van aer Hoek. Het algemeen klassement na de achtste etappe is: 1 Stein mayer Oos 29 uur 32 minuten en 34 seconden, op 1.44 sec.: 2 Mitteregger Oos, op 7 minuten en 4 sec.: 3 Morelli Ita, op 9.51 4 Oberndorfer Oos, op 13.12: 5 Langen Ned, op 21.04: 6 Sum mer Oos, op 21.13: 7 Clementi Ita, op 21.23: 8 Van Katwijk Ned, op 21.57: 9 Van Dongen Ned, op 23.08: 10 Prill Pol. Op 55 minuten en 15 seconden: 23 Van der Hoek op 56.22: 24 Spetgens. Leider in het alge meen ploegenklassement is na de achtste etappe Oostenrijk met 86 uur 55 minuten en 36 seconden, voor Nederland (87.09.12) en Italië (87.43.04) Het puntenklassement wordt aangevoerd door Van Katwijk 74 punten voor Csenar Oos 45. Fuzi 37, Spetgens 36 en Mitte regger 35. (Van onze zwemmedewerker TERNEUZEN Het be stuur van de zwemclub Schel de uit Terneuzen hoopt van harte dat zaterdag de water temperatuur in het Scheldebad de vereiste hoogte van vijftien graden heeft. Want alleen dan kan de seriewedstrijd nummer drie worden afgewerkt. Voor de deelnemers wordt de over gang van een verwarmd bad (24 graden) naar het koude bad in Terneuzen (15 a 16 graden) wel een grote opgave. Als de wedstrijden kunnen doorgaan - en met een beetje zon zal dat wel lukken - dan zullen er beslist geen scherpe tijden worden gezwommen. Bij de dames zal de 200 meter schoolslag wel beslist worden tussen Marleen Swenne (Gan zen) en Marlies Vercruysse (Braakman), waarbij Marlies Vercruysse, gezien haar ver rassend goed gezwommen 100 meter in Middelburg, zeker de meeste kansen heeft op de ze ge. Op de 400 meter vrije slag dames zal het treffen tussen de nieuwe Zeeuwse record houdster Els van Tatenhove (Braakman) en Joke de Wilde (Ganzen) het nodige vuur werk opleveren. Carla Willem3 van De Stormvogels heeft de beste kansen voor de zege op de 100 meter vlinderslag meis jes. Bij de heren gaat op de 100 meter vlinderslag de meeste belangstelling uit naar het treffen tussen Sjaak van. der Hooft uit Terneuzen en de Middelburger Rudi Manni. Het Zeeuwse reoord, dat sedert vo rige week door Roel Veenstra uit Goes werd veroverd, zal zeker dicht worden benaderd. Op de 100 meter rugslag jon gens moet John de Lange (Luctor) in staat zijn als eer ste te eindigen. In Piet Boi- doin (Scheldestroom) en Rudi Bron (IJzendijke) heeft ij echter flinke concurrentie. Verder staan nog tal van jeugdnummers op het pro gramma. De wedstrijden be ginnen om 15 uur in het Scheldebad.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5