SPAARGELD NU RUIM 60 MILJOEN Raiffeisenbank Terneuzen boekte ruim drie ton winst Aardenburg heeft fraaie bibliotheek ALS U HET MAAR WEET OOSTBURG WIL PLAN TOERISTISCH ZWEMBAD ER DOORDRUKKEN MAZÜA SASSE SPORTWEEK GEOPEND dit zijn de prijzen in de PRIJSSLAG dag in- dag uit, week in- week uit College Oostburg voor zwaar gewest Geschenken voor „De Sterre" in Sluiskil stad streek wmÊËÊÊÊÊÊmmm^ OFFICIEUS AL GEOPEND Clinge Geen pardon voor doorriiders Temeuzense politie klopt Belgische ambtenaren Sas van Gent Zusters voetballen tegen broeders Rijk geeft half miljoen subsidie DE OUDE In Oostburg AUTO VAN 120 MILLE Expositie in nieuw stadhuis Terneuzen Rotterdammer treft geen schuld aan ongeval in Terneuzen Vrijdag 9 juni 1972 5 Het vooraanzicht van de nieuwste Aardenburgse aanwinst: een bibliotheek. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBERG De laat ste liand wordt momenteel ge legd aan het exterieur van de nieuwe openbare bibliotheek in Aardenburg. Het fraaie py- ramidevormige gebouwtje is ontworpen door het Middel burgse architectenbureau Rot huizen en Van 't Hooft en kost ruim een ton. De biblio theek is gebouwd op de res tanten van een oud bastion aan de Bootstraat. Het interieur is reeds enige tijd gereed en officieus is de bibliotheek al in gebruik. „Half september zal de offi ciële opening zijn, dit onder (ADVERTENTIE) meer in verband met de va kanties", aldus mevrouw M. Lenger, directrice van de Oostburgse bibliotheek, waar van die in Aardenburg als het ware een filiaal is. Opdrachtgever tot de bouw was de stichting gemeenschap pelijke openbare bibliotheek in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. De bibliotheek in Aardenburg heeft een vast boekenbestand van rond 7000 banden. „Deze collectie wordt regelmatig nog aangevuld", aldus mevrouw Lenger. Voor de leesgrage Aarden burgers, die volgens de direc trice vooral onder de jeugd gevonden moet worden, bete kent de nieuwe bibliotheek een behoorlijke verbetering. Vanaf eilnd 1969 deed de bibliobus eenmaal per week Aardenburg aan. Men had ech ter duidelijk behoefte aan een vaste bibliotheek, want eind vorig jaar hebben wij de toe ristenbibliobus er permanent gestationeerd en daar werd een gretig gebruik van ge maakt", aldus mevrouw Len ger, die zei dat de bemanning van de nieuwe bibliotheek ge leverd wordt vanuit Oostburg. De nieuwe bibliotheek is ie dere dinsdag, woensdag en vrijdag geopend van 13.00- 17.00 uur. Bovendien kan men verder iedere dinsdag- en vrijdagavond terecht van 18.00-20.00 uur. Hengelwedstrijd Op 10 juni zal de hengelaarsvereni ging „De Clingse Hengelaars" op haar viswater „De Zestig voet" een clubwedstrijd hou den. Hieraan kan door alle le den worden deelgenomen. De wedstrijd begint om half drie. Hoofdzakelijk speelt die zich af aan de „Verkorting". (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. De Coöperatieve Boerenleenbank en Raiffeisenbank Terneuzen heeft een gunstig 1971 achter de rug. De algemene reserve beliep 2.496.000, terwijl het winstsaldo over het verslagjaar 331.792 bedroeg. Aan spaargelden werd aan de bank toevertrouwd 60.660.967 en aan rekening-courantgelden 14.055.444. De rentebaten over 1971 bedroegen 4.944.054 en de rentelasten 3.358.474. Het balanstotaal van de Raiffeisenbank Terneuzen steeg van f 72.191.510 tot f 79.493.525. Per 31 december 1971 stond aan rekening-cou rantkredieten uit f 9.271.393 en aan leningen f 36.097.987. Voorts werd f 27.809.116 gede poneerd bij de Coöperatieve centrale Raiffeisenbank te Utrecht. Uit de winst werd f 304.000 toegevoegd aan de al gemene reserve, waardoor de ze steeg tot 2.800.000. In de algemene vergadering werd de heer J. Dieleman uit H-oek in het bestuur gekozen, De heer Anth. Dekker uit Zaamslag werd benoemd tot lid van de raad van toezicht. Voorzitter F. de Koeijer deel de mee dat de totale spaargel den van de Raiffeisenorgan-isa- tie in 1971 gestegen zijn van f 8855 miljoen tot f 10.294 mil joen, een toeneming binnen een jaar van 439 miljoen. Inmiddels hebben de Raif feisenbank en de Boerenleen bank besloten voor het eind van 1972 een centrale bank te vormen, de Coöperatieve Cen trale Raiffeisenbank-Boeren- leenbamk, waarbij alle plaatse lijke Ra-iffeisenbanken en Boerenleenbanken zullen zijn aangesloten. De nieuwe bank- organisatie zal daardoor 1200 banken in Nederland omvat ten. a9 (Vain een onzer verslaggevers) MIDDELBURG —De straf fen die de rechtbank oplegt voor het doorrijden na een on geval worden de laatste tijd steeds zwaarder. T.D. uit Axel presteerde het om drie auto's voorhij te gaan die voor de haaietanden van een voorrangsweg stonden te wachten. Hij vloog de voor rangsweg over en kwam in botsing met een op die weg rijdende auto. Maar hij reed door. Hij kreeg f 150 boete en drie maanden ontzegging van de rijbevoegdheid opgelegd. (Vain een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Sinds een politieman uit Terneuzen een door autopech getroffen com missaris van politie uit het Belgische Mol te hulp kwam, bestaan tussen de gemeentepo litie in Terneuzen en hun col lega's te Mol vriendschappelij ke banden. De Belgische politiefunctio naris kreeg onlangs op de weg tussen Zaamslag en de brug bij Sluiskil autopanne. Het was zondag en hulp van een garage was moeilijk te krij gen. De Terneuzense politie hielp de Belg uit de nood door diens wagen naar een garage op sleeptouw te nemen. Ge troffen door deze service no digde de Molse commissaris de Terneuzense hermandad uit voor een bezoek. Op het programma stond on der meer een voetbalwedstrijd tussen de Terneuzense politie- vereniging en een elftal Malse gemeenteambtenaren. De Ter- neuzenaren gaven hun gasthe ren met 24 klop. Na de wedstrijd bezochten de Ter neuzense .politiemannen een nieuw overdekt zwembad en de kerncentrale van Mol. Het ligt in de bedoeling op 27 september een returnmatch in Terneuzen te houden. Kaarting De kaartclub Klavertje Vier1 organiseert op 17 juni een seriekaarting in hotel Rotterdam in Sas van Gent. De wedstrijd begint om 18.30 uur. TERNEUZEN Dins dag 13 juni wordt op een van de velden van de rijksscholengemeen schap Petrus Hondius in Terneuzen een voetbal wedstrijd gespeeld tus sen een team van zus ters en een van de broe ders van het Juiianazie- kenhuis. De opbrengst van de wedstrijd, die om 19.30 uur begint, komt ten goede aan de Hart stichting. Het voetbaltreffen zal niet helemaal volgens de regels van het spel wor den gespeeld. De zusters hoeven zich namelijk niet aan de spelregels te houden terwijl dit wel vereist wordt van hun tegenspelers. Aan scheidsrechter Scheele uit Terneuzen de taak om de allesmogende zus tertjes tegenover hun aan banden gelegde mannelijke opponenten in de hand te houden. (ADVERTENTIE) A U denkt aan ca. 10000.. type 616 165 km/u AUTOBEDRIJF Haarmanweg 56 Terneuzen Tel. 01150-5755 b.g.g. 01173-378 Zaterdag SHOWROOM open van 09.00 - 18.00 uur. (Van onze correspondent). OOSTBURG Tijdens een autoshow, die morgenavond om zes uur begint in garage t Westen in Oostburg, is een zeer exclusieve auto te bewon deren. Het is een 120.000 gul den kostende Mercedes 600, een zeer exceptioneel voertuig, waarvan er in geheel Neder land vijf lopen. „Ik koester niet de illusie ooit zoiets te verkopen", aldus de heer Visser, „maar ik ben er trots op dat speciaal vanuit Duitsland deze wagen bij mij geëxposeerd wordt". Met nog veel andere Merce- desmodellen is de 600 vanavond van 6 tot 9 uur, morgen de gehele dag en zondagmiddag van 2 tot 6 uur te bezichti gen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Donderdag 15 juni en vrijdag 14 juli houdt de Terneuzense kunste naar C.P. van Langevelde in het nieuwe Terneuzense stad huis een expositie van teke ningen en schilderijen. Het werk is te zien in de burgerzaal en de grote hal. De expositie is dagelijks, met uit zondering van de weekeinden, te bezichtigen. De tentoonstelling wordt op 15 juni om 20 uur geopend door de heer J. Stenvert, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op 20 ja nuari stak de Rotterdammer F. K. in Terneuzen zijn auto achteruit de Nieuwe Diep straat in. Hij zag het jongetje niet dat met zijn voorwiel in de achterbumper haakte en op straat viel. Twee omstanders, die gistermorgen kwamen ge tuigen, meenden dat K. de jongen wel degelijk had moe ten zien. Maar de officier en de poli tierechter waren een andere mening toegedaan. Zij meen den beiden dat K. diende te worden vrijgesproken. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben het Oostburgsé gemeentebestuur bij brief laten weten, dat nog dit jaar een bijdrage uit de rijksgelden voor de toe ristische infrastructuur (toeristisch zwembad Breskens) toegezegd zal worden. „Uiteraard zijn wij zeer verheugd met dit schrijven", aldus het Oostburgse college van b. en w., „vooral omdat nu ook aan de realisering van de plannen voor aanleg van een jachthaven in Breskens niets meer in de weg staat. Onze vreugde wordt wel in sterke mate getemperd, door het feit dat de te verwachten rijksbijdrage slechts f 500.000,- bedraagt". De totale kosten van de aan leg van het toeristisdh zwem bad zijn geraaimd op f 2.050.000,-. Aan subsidies is geraamd f 700,000,- zodat voor de gemeente een bedrag van f 1.350.000,- resteert. Volgens het college is een investering van deze grootte voor Oost burg te hoog. „De budgettaire last wordt tevens te zwaar voor ons". Toch wil het college deze kans niet voorbij laten gaan, zo laat het de raad weten. Daarom zijn besprekingen met de Heidemij gevoerd over mo gelijke bezuinigingen en fase ring van de werken. Van de zijde van de dienst aanvullen de technische werken werd het niet uitgesloten geacht dat be paalde onderdelen van het werk voor subsidie in het ka der van de werkloosheidsbe strijding in aanmerking ko men. Gedacht wordt in de eer ste plaats aan de f 200.000,- die nodig zijn voor parkeerter rein en toegangsweg tot het zwembad. Zoals bekend hangt de aan leg van de nieuwe jaohthaven in Breskens ten nauwste sa men met de mogelijkheid een nieuw zwembad te bouwen, daar de jachthaven moet ko men op de plaats waar he' huidige zwembad te Breskens ligt. „Zodra vaststaat dat het bouwkundig deel van het toe ristische zwembad uitgevoerd kan worden, wordt onmiddel lijk met de aanleg van de jachthaven begonnen", aldus het college, aangezien het nieuwe zwembad niet eerder dan in de zomer van 1973 in gebruik kan worden genomen, zal de kern Breskens over dat jaar over geen zwembad kun nen beschikken. Wij menen dat dit tijdelijk ongerief moet worden geaccepteerd", aldus het college. (Van onze correspondent). SLUISKIL In Sluiskil wordt morgen (zaterdag) het verwarmde buitenbad voor het kinderinternaat De Sterre aan het bestuur van het kinderte huis overgedragen. Het bad is een geschenk van de stichting „Sport steunt Zonneveld". De jeugdsoos Highway te Sluiskil zal op dezelfde dag een schommel, een blokhut en een doolhof aan De Sterre aanbieden. Het verwarmde buitenbad heeft f 11.000.- gekost. De gel den voor de andere geschen ken zijn door Highway bijeen gebracht middels een op Ko ninginnedag gehouden rom melmarkt. De overdracht van het verwarmde buitenbad en de andere cadeaus worden op geluisterd door de fanfare Sluiskil met medewerking van het majorettenpeloton Irene uit Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG B. en w. van Oostburg geven de voorkeur aan de vorming van een „zwaar gewest" overeenkomende met ongeveer het gebied van de te genwoordige provincie Zeeland. Dit laat het college de raad weten, die volgende vergade ring over de gewestvorming gaat praten. „Mocht een gewest Zeeland thans nog niet haalbaar zijn, dan zal de eerstvolgende jaren kunnen worden volstaan met een gewest Zeeuwsch- Vlaanderen, waarbij wij ons wel afvragen of de kosten, die aan een dergelijk gewest zijn verbonden, verantwoord zijn nu diverse taken op redelijke wijze via gemeenschappelijke rege- linger worden behartigd". Het college is voorstander van een gewest Zeeland, gezien de samenhang van velerlei ta ken, die thans reeds op provin ciaal niveau worden of dienen te worden behartigd, zoals mi- lieu-hygiëne, recreatie, ruimte lijke ordening en de nutsbedrij ven. examens AXEL Onder auspiciën van de vakraad voor het kap- persbedrijf en van de primaire opleiding leerlingwezen da- meskappen, zijn in Axel de schriftelijke, mondeling en praktische examens afgeno men ter verkrijging van het bediendendiploma „dameskap- persvak". Aan het examen namen elf leerlingen van de huishoud school „Het Molenkwartier" uit Axel deel. Alle elf kandi daten slaagden. Het zijn: M. van Dijk Boschkapelle, R. M. van Geertruy Terhole, I. S. A. Hamers Westdorpe, I. M. J. Leenknegt Kuitaart, J. J. M. Menu Kloosterzande, M. P. van Overeem Terneuzen A. E. H. Pluym Westdorpe, L. S. A. Poortvliet Terneuzen, J. W. Verduin Oostburg, L. C. Vinke Sluiskil, M. L. H. Laanen- Warrens Kloosterzande. TERNEUZEN Voor het eindexamen HBS-A zijn op het Zeldenrustcollege te Ter neuzen geslaagd Gerry Bakker Terneuzen, Peter Boer Axel, Henk de Bruijn Ossenisse, Annet Dekker Zaamslag, Els Dieleman Hoek Suus Dieje- man Hoek, Jan Faas Terneu zen, Jan de Feyter Axel, Maud Francken Terneuzen, Helga Harmsen Terneuzen, Eis Jansen Terneuzen Mieneke de Jonge Te neuzen, Marleen Koole Axel, Boudewijn Pig- mans Terneuzen, Daan Rie- mens Hoek, Iman Riemens Axel, Jan Rouw Terneuzen, Sari Rouw Zaamslag, Maatje Ruben Terneuzen, Leny de Euyter Terneuzen,Lia Simons Terneuzen, Martin Verbrugge Terneuzen, Ans Verdouw Ter neuzen Henk Verlinde Ter neuzen, Els van de Wege Ter neuzen, Willy Willemsen Axel, Peter Wilting Terneuzen en Joop Wolfert Axel. Er werden geen kandidaten afgewezen. (Van onze correspondent). SAS VAN GENT W.H..M Colsen, waarnemend burge meester van Sas van Gent heeft gistermiddag in het ge meentelijk zwembad de twee de Sasse sportweek geopend. Vele prominenten uit de sport wereld, die aanwezig waren, mochten niet mopperen, even als de organisators, toen om 14 uur de opening plaatsvond en het zonnetje ervoor zorgde, dat het geheel een feestelijk en zonnig barakter kreeg. De weergoden werkten verder ook mee, want de school- z wem wedst rijden voor de jeugd die na de opening plaatshadden, verliepen onder zuidelijke temperaturen. Waarnemend burgemeester Colsen had in zijn openings woord grote waardering voor alle medewerkers aan de tweede sportweek. Hij richtte vooral een woord van dank tot de organisators, de heer J. de Block en A. de Maeijer, te vens sport-ambtenaar van de gemeente Sas van Gent. Deze tweede sportweek is een week voor niet alleen de actieve sportbeoefenaars, maar voor iedereen. De heer Colsen hoopte, dan ook, dat zowel jong als oud op de Sasse sportweek vertegen woordigd zullen zijn. Bijzonder veel aandacht be steedde hij aan de twee groot ste evenementen nl. de Zeeuwse wielerkampioen schappen van a.s. zaterdag en de voetbalwedstrijd volgende week dinsdag avond tussen de selectie van Zuid I en het Nederlandse Militair elftal. De heer Colsen: „De gemeente Sas van Gent en vooral de organisators zich deze sport week niet alleen voor de in woners van Sas van Gent, maar vooral ook voor de om liggende gemeenten, die nu samen de grote gemeente Sas van Gent vormen". In zijn slotwoord hoopte hij vooral, dat de sportiviteit tij dens deze week hoogtij zal vieren, waarna hij de Sasse sportweek voor geopend ver klaarde. Ook W. Remerij, voorzitter van de Sasse zwem en poloclub De Bruinvis, bracht de sportiviteit naar vo ren. y P U

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2