JAN LUBBERS: „IK GA GEWOON DOOR" Zwaarste Giro-rit succes voor Merckx Stand wieier- klassementen Wat is Arlita? 14ct Spetgens wint AYANTI I SPEELT BUITEN DISTRICT ENGELAND Wil ZOMERCOMPETITIE DE LANGE Rivaliteit is groot tussen De Waal en Van de Bunder KAREL1 „Niet zo n prettig gevoel" Concurrentie op achterstand TOTO Thuiswedstrijd Ronde van Engeland Promotie Valckenier sport Goeie vraag Het is de nieuwe Karei 1 superlichte senoritas. (moet u naar vragen) 20 stuks Arlita 2.80 er is maar een Haarms Ajax' tweede trainer Den Hertog stopt OPPERMACHTIG aanbiedingen van GERARD DE LANGE KOELKAST 140 liter MARIJNEN HF 16 327,- KOELKAST 210 liter 437,- Donderdag 8 juni 1972 15 (Van onze speciale verslaggever) LONDEN Jan Lubbers bleek na de knock out-ne- derlaag tegen Chris Finne- gan nauwelijks onder de indruk- In een van de kleedkamers van de Royal Albert Hall, waar musici zich normaliter in smoking steken voor de traditionele promenade-concerten. zei de verslagen Amsterdam mer: „Ik ga rustig verder- Ik moet alleen niet vijf keer achter elkaar gaan zo als vanavond, want dan stop ik er toch rap mee". Lubbers, die voor de tweede keer in zijn carriè re door knock out verloor: „Engelsen liggen mij geloof ik niet zo. Ik heb er nu twee gehad en beide keren ben ik gaan zitten. Het is toch niet zo'n prettig ge voel". Het feit dat Finnegan een rechits voorstaande bokser is, had de Amsterdammer toch meer moeilijkheden opgeleverd dan hij ver wacht had: „In training heb ik tegen rechts voorstaande boksers gestaan. Zelfs Rudi heeft als „southpaw" met me geoefend- Maar in een gevecht is het toch heel wat anders. Je kunt je rechtse vrijwel niet plaat sen en ik moet eerlijk zeg gen dat ik de linkse van Finnegan dikwijls niet eens heb gezien. Vanaf de vijfde ronde voelde ik dat het misging. Ik had in de be ginfase op punten willen boksen en daarna gaan aan vallen. Maar die Finnegan was slim- Als ik wilde counteren was hij al weg"- Het aftrainen naar een gewicht van 77,6 kilo was in de ogen van de Amster dammer geen handicap ge weest. -,Ik voelde me ge woon lekker. De dokter heeft mij de afgelopen week voortdurend gecon troleerd en ook met eten heb ik rekening gehouden. Nee. de beste bokser heeft eenvoudig gewonnen. Al had ik wel liever op pun ten verloren". Van de knock out herin nerde Lubbers zich alleen maar de inleidende linkse: „die linkse zag ik nog aan komen- maar ik kon hem niet meer opvangen". Wat er daarna gebeurde, weet ik niet meer. Ik hoorde ai- leen maar dat de scheids rechter „six" zei en toen besefte ik dat ik op het canvas lag. „Sta op Jan" heb ik toen bij mezelf ge dacht. Maar tussen die zes de en tiende tel zit maar zo'n korte ruimte.-". Jan Lubbers, hier geraakt door Finnegan. Lubbers ging knock out, maar dat deerde hem niet teveel. „Ik ga gewoon door," zei Lubbers na zijn partij. LIVIGNO (ANP) Eddy Merckx, reeds negen dagen in de rose leiderstrui, heeft woensdag in de zwaarste en langste etappe van de Ronde van Italië opnieuw toegeslagen. De Belg heeft zijn voorsprong op de Spanjaard José Manuel Fuente vergroot tot 5 min. 49 sec. De rit van Parabiago naar Livigno werd een fel duel tus sen beide rivalen. In de beklimmingen van de cols nam Fuente weliswaar enige voorsprong, doch bij de dalingen en op de vlakke stuk ken verloor hij zijn winst weer. Pas op drie kilometer van de finish passeerde Merckx zijn voornaamste concurrent in de Giro. Het lot was Fuente zeer slecht gezind. Op het moment namelijk, waarop de Belg hem loste kreeg hij een lekke band, waardoor hij terugviel tot de zevende plaats. De Zweed Gosta Pettersson, tot woensdag tweede in de al gemene rangschikking, had al evenmin succes. Hij verloor 2 min. 29 sec op Merckx, waar door hij in de algemene rang schikking een plaats zakte. De uitslag van de 16e etappe: 1. Merckx (Belg) de 256 km in 7.43.59 (gem. 33.013 km/u); 2. Galdos (Sp) 7.44.17; 3 Berga mo (It) 7.44.59; 4. Panizza (It) z.t.; 5. Fuente (Sp) 7.45.02; 6. Lasa (Sp) 7.45.21; 7. Lopez Car- ril (Sp) z.t.; 8. Ritter (Den) 7.46.03; 9. Lazcano (Sp) z.t.; 10. Pessarrodona (Sp) z.t. Algemeen klassement: I. Merckx (Belg) 83.41.02, 2. Fu ente (Sp) op 5,49, 3. Gosta Pet tersson (Zwe) op 5,52, 4. Lopez Carril (Sp) op 10,01, 5. Galdos (Sp) op 10,18, 6. Lasa (Sp) op 10,18, 7. Gimondi (It) op 10,24, 8. Panizza (It) op 11,18, 9. Ro ger de Vlaeminck (Belg) op 11,34, 10. Bergamo (It) op 13,18. CEES BAL KAN ysE TITEL NIET VERDEDIGEN Jan Raas: Serieuze kanshebber voor de Zeeuwse titel bij de amateurs. (Van onze sportredactie) BREDA Na dit wieler weekeinde zien de klassemen ten in de Breda Bier-competi tie er als volgt uit: GRENS KLASSEMENT (Na de 4e wedstrijd. Ronde van Zun- dert). 1 B. Broere Oudenbosch 38 punten, 2 J. Schelling 's Gravendeel 32, 3 H- Prince Hank 30, 4 H. v. Dongen Prin senbeek 29, 5 C. Stoutjesdijk St. Maartensdijk 27, 6 C- van Dongen Oud-Gastel 26, 7 T- Joore Raamsdonksveer 25, 8 P. Franken Oosterhout 23, 9 B. ter Harmsel Lage-Zwaluwe 23. 10 H. v. Groesen Made 20. 11 L. d- Hartigh Biaaksedijk 20, 12 J. v. d. Horst Haarlem 20. 13 J- Raas Heinkenszand 20, 14 J. V- Tol Poeldijk 19, 15 W. Liebregts Vlaardingen 19. PLANTAGE-KLASSE- MENT (Na de 3e wedstrijd ronde van Hoogerheide) 1 J. Goossens St. Willebrord 42 punten. 2 G- St. Nicolaas 's Gravendeel 36, 3 A. v. Over- veld Zegge 31, 4 M. Dohmen Born 20. 5 J- Raas Heinkens zand 20, 6 P. Gïdde Hardinx- veld 19, 7 W- v. Stenis Hoog Blokland 19, 8 C. v. Dongen Oud-Gastel 19, 9 F. v. Hooger heide Ossendrecht 18, 10 A- Damen Ulvenhout 18, 11 A. Kraus Oudenbosch 18, 12 B. ter Harmsel Lage-Zwaluwe 18, 13 R. de Beukelaar België 17, 14 P. Legierse Den Haag 17. 15 J. v. Rossum Den Haag 16. MIDDENZEELAND- KLASSEMENT (Na de 3e wedstrijdronde 's Heeren- 1 W. de Waal Axel 36 pun ten, 2 T. Huyzen Kloetinge 32. 3 W. Wielhouwer Sommelsdijk 23, 4 L. Strobbe Lamswaarde 23, 5 A- v. d. Bunder IJzendij- ke 22, 6 J. Zuidweg Rotterdam 20, 7 H. Stander Oude Tonge 20. 8 A- Dekkers Udenhout 20, 9 J. Blok Kruiningen 19, 10 C Priem Goes 19, 11 J. Verbeke IJzendijke 19, 12 A. Velers Oostmarsum 18, 13 W. Lie bregts Vlaardingen 17, 14 W. Evertse Tholen 17, 15 J. Raas Heinkenszand 17. (ADVERTENTIE) DEN HAAG (ANP) Bij het kantoor van de sporttotali- sator had rich tot woensdag middag nog slechts één deel nemer aangemeld met dertien juiste voorspellingen op zijn formulier van het afgelopen weekeinde, nummer 49. De tussenstand van de toto van 3 en 4 juni is: eerste prijs: een aanmelding, tweede prijs: 44 aanmeldingen, derde prijs: 550 aanmeldingen. De prijzen en de extra-premie bedragen elk 107.360. (Van onze sportredactie) SAS VAN GENT. Een ding blijft zeker in het Zeeuwse wielerkampioenschap, dat zaterdag in Sas van Gent wordt verreden en dat is, dat de amateurs een nieuwe kampioen krijgien. Immers, in de voorgaande twee jaren was het Cees Bal, die in Kwadendamme en Waterlandkerkje de titel voor zich opeiste. Beide malen op identieke wijze: na een solo. Dit jaar is Zeelands meest talentrijke coureur echter afwezig. Hij rijdt in Engeland en daarom staat het nu dus al vast, dat het Zeeuwse wielerwereldje een andere kampioen krijgt. Wie dat wondt, is uiteraard niet bekend, maar naar alle waarschijnlijkheid moet die kampioen gezocht worden in het volgende rijtje: Toine van de Bunder, Wim de Waal Jan Raas, Leon Strobbe, Johnny Verbeke, Adrie Vasseur, Wim Westdorp, Tonnie Huyzen en ook Ko Blok. De naam van Cees Priem ontbreekt, omdat hij eveneens in de „Milkrace" van Engeland zit. Uit dat rijtje blijkt duide lijk, dat Trioo Noble uiteraard zaterdagmiddag de eerste viool zal spelen. Een voordeel van een kampioenschap als dit moet echter rijn, dat de jury meestal erg kien is op het combine-rijden. Iets waarvoor in criteriums nogal eens een oogje dioht wordt gedaan, om dat het zo „duvels" moeilijk te bewijzen is. In een provinciaal kampioenschap zijn de maat staven echter heel wat stren ger, zodat het te verwachten valt, dat er zaterdag een re gelrechte confrontatie tussen Toine van de Bunder en Wim de Waal zal ontstaan. Een con frontatie, waarvan de anderen in het peloton kunnen profite ren, want beide heren hebben meestal alleen maar oog voor elkaar. Jan Raas bijvoorbeeld lijkt ons de grootste kandidaat voor de titel. De man uit Heinkens zand, die rich de laatste maan den heeft ontwikkeld tot een volwassen coureur, kijkt goed uit in een koers. En dat is belangrijk als je aan je rijde twee kemphanen hebt. Maar er zullen meer renners een kans krijgen door de riva liteit tussen De Waal en Van de Bunder, een rivaliteit, die haast naar het ongezonde be gint te reiken. Een rivaliteit, die sponsor Frans van Turen- hout al heel wat reclame heeft gekost, want al ontkent men immers categorisch, in de koersen blijkt toch steeds weer duidelijk, dat de een het wiel van de ander belangrij ker vindt dan de zege. En andersom ook. De rivaliteit wordt alleen vergeten als Cees Priem ten tonele verschijnt, maar de lepe Goesenaar zorgt er dan wel voor, dat geen coureur van Trico Noble als eerste over de streep gaat. Zaterdagmiddag dus een di recte confrontatie tussen De Waal en Van de Bunder en AMSTERDAM (ANP) Bobby Haarms is benoemd tot opvolger van Han Grijzenhout, die naar België vertrekt, als tweede trainer van Ajax. Htarms was al als jeugdtrai ner aan de landskampioen verbonden. SALZBURG (ANP) Fe- dor den Hertog, vierde in het algemeen klassement, heeft voor de start van de zevende etappe van de Ronde van Oos tenrijk de strii-" gc'cakt. Hij had zeer veel last van een steenpuist. tussen de supporters, want die kunnen eikaars bloed even eens drinken. Nogmaals, ande ren zullen de kans krijgen. Niet alleen de namen, maar ook de mindere goden. Al zul len zij dan het absurde min derwaardigheidsgevoel oprij moeten zetten, dat altijd over hen valt zodra wat veel oran je-zwart van Trico Noble aa'n de start staat. Eigenlijk zou het wel eens tijd worden voor de „revolutie van de kleintjes" in de Zeeuwse wielrennerij. Een Wim de Wilde, een Johan van Waes, een Maarten Paau- we en zelfs Wim Evertse zul len zich zaterdag laten zien. Als zij zich niet bij voorbaat neerleggen bij de overmacht van Trico Noble, dan hebben zij beslist een kans. Bij de nieuwelingen gaat de strijd hoofdzakelijk tussen Frans Verstraete uit Philippi ne en Rinus Verboom uit Elle- woutsdijk. Verstraete, die in de Zeeuwse koersen dit sei zoen nog niet rijn draai heeft gevonden (in België reed hij een paar fraaie uitslagen bij elkaar), fietst in Sas van Gent een thuiswedstrijd. Gezien het enthousiasme van de supporters uit Philippi ne beslist een voordeel. Jam mer is voor de koers van de nieuwelingen, dat Cees Spaans ontbreekt. Dat dappere vech terij e uit 's-Gravenpolder kwam twee weken geleden ten val en hij raakte ernstig gewond. Eind vorige week werd hij geopereerd en het ziet er naar uit dat Spaans nooit meer zal fietsen. De strijd bij de dames is ronduit een laoher. Ondanks de aanwezigheid in de provin cie van Bella en Keetie Hage, schreef er toch maar een deel neemster tot nu toe in en dat is Agnes Koeman uit Axel. In eerste instantie was er nog een tweede deelneemster, maar Bea Haemers kan we gens een blessure niet ver trekken. Agnes Koeman nu zal samen met de adspiranten rij den. Bij die adspiranten gaat de strijd voornamelijk tussen Octavio Picavet, Donovan van Dam en Hans Doorns. De tijden van vertrek zijn zaterdag: adspiranten half elf, nieuwelingen één uur en ama teurs half vier. Het parkoers van 3850 meter lengte riet er als volgt uit: Europalaan, Stu- artstraat, Vrijstraat, Poeldijk, Marijkestraat Julianastraat, Westdam, Vier Ambachten straat, Rijsenburg, Gillisstraat, Beneluxstraat, Kennedystraat en Europalaan. ROB VAN c.Lh»«N Toine van de Bunder, die regelmatig in de clinch gaat met zijn grootste rivaal en ploeggenoot Wim de Waal. LINZ (ANP) Ook de ze vende etappe van de Ronde van Oostenrijk is in een Ne derlandse overwinning geëin digd. In het vrijwel complete veld was Jan Spetgens het snelst aan het eind van de etappe over 122 kilometer van Salzburg naar Linz. De tijd van Spetgens was 2 uur 47 minuten en 2 seconden. Na Spetgens gingen Mitteregger (Oos), Füzi (Oos), Piet van Katwijk (Ned) en Verbeek (Bel) over de streep. De uitslag: 1. Spetgens (Ned), 122 km van Salzburg naar Linz in 2 uur 47 minuten en 2 seconden. 2. Mitteregger (Oos), 3. Füzi (Oos), 4. Van Katwijk (Ned), 5. Verbeek (Bel), 6. Bachmaier (Oos), 7. Van der Hoek (Ned), 8. Stiz wohl (Oos), 9. Szekeli (Roe), 10. Dal Castagne (Ita), 11. (gelijk geklasseerd) onder an dere: Van Dongen (Ned), Lan gen (Ned), en Steinmayer (Oos), allen in dezelfde tijd als Spetgens. Het algemeen klassement is: 1. Steinmeyr (Oos) 25.14.42 2. Mitteregger (Oos) 25,16.27 3. Morelli (Ita) 25.21.47, 4. Oberndorfer (Oos) 25.24.34, 5. Langen (Ned) 25.27.55, 6. Summer (Oos) 25.35.47, 7. Clementi (Ita) 25,35.54, 8. Van Katwijk (Ned) 25.36.06, 9. Van Dongen (Ned) 25.36.40, 24. Van der Hoek (Ned) 26.09.59, 25. Spetgens (Ned) 26.11.05. Puntenklassement. 1. Van Katwijk (Ned) 59 pun ten, 2. Csenar (Oos) 41, 3. Mitteregger (Oos) 35, 4. Spet gens (Ned) 30, 5. Langen (Ned) 28. Ploegenkl assement. 1. Oostenrijk 74.02.08, 2. Ne derland 74.15.39, 3. Italië 74.49.31. (Van onze badmintonmedewerker) TERNEUZEN De Zeeuw se badmintonverenigingen hebben de eindstanden in de drie klassen, waarin aan de districtscompetitie werd deel genomen, opgemaakt. In de eerste klasse werd Avanti I uit Middelburg kampioen en het ziet er naar uit, dat dit team in het nieuwe seizoen buiten de districtscompetitie zal gaan spelen. Astroïden 1 en Avanti 2 degraderen naar de tweede klasse, terwijl Wings 2 uit de tweede klasse promoveert. Hiermede zou voor het nieuwe wedstrijdsei zoen het aantal clubs in de eerste klasse op negen -ko men. De tweede klasse ziet Astroïden 2 en Rillandia 2 als degradant vertrekken en ver liest winnaar Wings 2. Met de komst van twee teams uit de eerste klasse en de zeer ver dienstelijke winnaar Avanti 4 uit de derde klasse komt hier de sterkte weer op negen teams. Omdat de derde klasse de laagste klasse is, die hoog- stend bij een te grote belang stelling in meer afdelingen zal worden gesplitst, valt niet met zekerheid te zeggen, welke teams hierin zullen worden in- LONDEN (ANP) De En gelse league heeft plannen be kendgemaakt voor een extfa- zomercompetitie in bekervorm. die volgend jaar na het nor male seizoen moet worden ge speeld en waarvoor premies tot een totaal van 1.700.000 gulden beschikbaar rijn. De bekerstrijd zal financieel worden gesteund door de or ganisators van de Britse voetbalprofs. De clubs wordt een garantie aangeboden van tenminste 8500 gulden pius een prijs van 125.000 gulden voor de vereniging die de competitie wint. Daarbij ko men uiteraard de recettes, die voor de verenigingen rijn. De poolbedrijven stellen zich voorlopig voor vijf jaar garant voor hun bijdrage aan de or ganisatie en voor het prijzen geld. Men wil het extra-beker toernooi openstellen voor 128 verenigingen, die tot de min der rijke van Groot-Brittannië behoren, nl. de clubs uit de Engelse tweede, derde en vierde divisie, uit twee regio nale divisies met voornamelijk semi-professional voetbal en uit de Schotse tweede divisie. Wanneer het plan doorgaat, zal voor het eerst in de ge schiedenis een evenement, ge organiseerd door de Engelse league, openstaan voor Sohotse verenigingen. gedeeld. Ais zeer duidelijke hekkensluiters kwamen hier Astroïden 3 en Zuidzande uit de bus, terwijl PZEM zich halverwege de competitie we gens tekort aan mankracht moest terugtrekken. Voorts kan worden aangenomen dat de Breskense vereniging „De Sjuttul" rijn entree zal maken en mogelijk zal Sint Jansteen, een vereniging die al meer dan 13 jaar bestaat, aanslui ting zoeken bij de Nederland se Badminton Bond. In de jeugdcompetitie waren Terneuzen 1 en Avanti 1 op permachtig. De teams van 't Pluumpje, Marathon en Wings bleven ver achter. Wie nu mocht denken dat het einde van de competitie ook een einde van de diverse activiteiten gepaard gaat, heeft het mis. Druk wordt er ge werkt aan de samenstelling van nieuwe teams en het uit proberen van andere combina ties. Mooie voorbeelden hiervan zijn de verenigingen Houck uit Hoek en The Wings uit Koudekerke. Zij speelden een vriendschappelijke wedstrijd, waarbij de laatstgenoemde vereniging twee speelsters aan de bezoekers afstond. Van de tien gespeelde partijen werden er negen door The Wings ge wonnen. Mevr. Elliot van de vereniging Terneuzen is met ingang van 1 mei als B-speel ster gekwalificeerd en Coen Valckenier werd gepromo veerd tot A2-speler. Het laat ste nieuws is dan wel, dat de Vlissingse badmintonspelers die deelnamen aari de sport- uitwisseling met Deal, van de 19 partijn er 13 wonnen en hierdoor een belangrijke bij drage leverden voor het pun tenklassement. Jan Aling won woensdag het eerste gedeelte van de ne gende etappe van de Ronde van Engeland. Aling reed de 119 km, met start en finish te Scarborough, een badplaats aan de oostkust, in 2 uur 52 min. en 9. sec. Tweede werd Zwirko (Pol) en derde Joer- genssen (Zwe), beiden in de zelfde tijd als Aling. De Fransman Marcel Duche- min was de beste in het twee de gedeelte van de negende etappe, een individuele tijdrit over 5,6 km. Hij veroverde daardoor de eerste plaats in de algemene rangschikking op de Tsjech Alex Svoboda. Algemeen klassement. 1. Duchemin (Fr) 30.48.30, 2. Svoboda (Tsj SI) 30.48,54, 3. Kuiper (Ned) 30.48,56, 4. Zwirko (Pol) 30.49,48, 5. Ed- wardt (Gb a) 30.50.12, 6. Priem (Ned) 30.51,30, 7. Cloyd (Gb a) 30.52,09, 8. Bourreau (Fr) 30.52,15, 9. Roach (Gb Reg) 30.52,18, 10. Koeken (Ned) 30,52,50. WIELRENNEN Kees Koe ken eindigde als 14e en Jan Janssen als 23e in de ronde van St. Amandsberg. Winnaar van de 148 kilometer lange koers was Herman Vrijters. (ADVERTENTIE) Alle aanbiedingen gel den van donderdag 8 juni t/m woensdag 21 juni 1972 ZsweJ toot handelaren all roor pirüculieren Zolang de voorraad strekt. Prijswijzigingen voorbehouden. nieuwste model, Neder lands merk. Uitgevoerd met verlichting, half automatisch ontdooiing, met formica bovenblad. incl. btw 182,- excl. btw 159,65 Laagste prijzen in Europa DIEPVRIESKIST inhoud 150 ltr. uitgevoerd met 1 draag mand, snelvriesschake- laar, controlelampje, binnen/buitenwand van roestwerend metaal. incl. btw excl. btw 286,84 Laagste prijzen in Europa. dubbeldeurs. Nederlands merk, met 170 ltr koeling en 40 ltr. diepvries. 3 sterren en volautom. ontdooiing. incl. btw excl. btw 383,34 Laagste prijzen in Europa. Karnemelkstraat 6 Breda tel. 01600-319 48 AMSTERDAM - ROTTERDAM - DEN HAAG - UTRECHT - BREDA

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 3