Forse subsidie voor welzijnscentrum Hulst „Vlissingsebinnenstad aan ontbinding toe" Kritiek van GS AXELER AMBACHT Wil ZEKERHEID Buurten in bus Staatsbosbeheer Sluiskil krijgt geen zeeschepen GROTE DRUKTE VOOR POLITIE MIDDELBURG Tik op de vingers Meer zon BOUWVAKKERS RENDEN VOOR HUN LEVEN SPECTACULAIR WATERSPEL IN ZIERIKZEE ARCHITECT MESSER BEZORGT VEEL MENSEN EEN PEINZENDE BLIK: Polderwater wordt onderzocht GEEN VERGUNNING VOOR OVERSLAGBEDRIJF stad streek 3 HULST HET ADRES OVER PRACHTIG DUINLANDSCHAP Hoechst: we zijn niet verantwoordelijk Woensdag 7 juni 1972 - XJET antwoord van het provinciaal bestuur aan twee staten- leden, die vragen hebben gesteld over een kritische bij drage van twee stafmedewerkers van de Stichting Zeeland aan een hoorzitting over Het Paarse Boek, dient men voor een goed begrip van achteren naar voren te lezen. Het antwoord begint met de bekende formule („Het was het college bekend, dat vertegenwoordigers van het provinciaal opbouworgaan het woord zouden voeren". enz. enz.), en komt dan tot de constatering, dat het opbouworgaan in prin cipe gerechtigd is zijn eigen standpunten uit te dragen. Voor de echte provinciale organen geldt evenwel: „Wiens brood men eet, wiens woord men spreekt". Tot zover is het antwoord van G.S. lief. Maar dan komt de slotalinea, waarin directeur en staf van het opbouworgaan gevoelig op de vingers worden getikt omdat zij (a) hebben nagelaten nauw samen te spelen met het pro vinciaal bestuur, en (b) dat er een standpunt van „directeur en staf" op de hoorzitting werd verkondigd, en niet een standpunt van het provinciaal opbouworgaan als zodanig. Dit antwoord van G.S. komt ons onlogisch voor. In de eerste plaats kan men zich afvragen of het praktisch wel mogelijk is dat „het opbouworgaan als zodanig" een (deskundige) inbreng aan enige discussie kan leveren, zonder dat die inbreng is ge fundeerd op de deskundigheid van directeur en staf. Het gaat hier om een twist over een woord dunkt ons. Ten tweede, en dit achten wij belangrijker, waarom laadt het provinciaal bestuur nu wederom de verdenking op zich, dat het niet bijster gesteld is op kritiek, als die zelfstandig door het opbouworgaan wordt geleverd, terwijl het de vaak even zeer kritische, en niet minder deskundige discussiebijdragen van een vergelijkbare instelling als het ETI voor Zeeland, zon der commentaar laat passeren? is dit, omdat het ETI in economische categorieën denkt, en de Stichting Zeeland de zaak vanuit de welzijnshoek bekijkt, en omdat- die twee visies door sommigen als onverenigbaar wor den beschouwd? Als dat laatste zo is, dan zal het aantal keren dat het opbouworgaan con amore met het provinciaal bestuur op een Haagse hoorzitting verschijnt, wel zeer zeldzaam wor den. Het zal ofwel naar eigen geweten en eigen deskundig heid spreken, ofwel het zal zwijgen. Het eerste is ons liever dan het laatste. (ADVERTENTIE) voor een goede bril of uurwerk Voorzichten voor donderdag en vrijdag, opgesteld door het KNMI op dinsdag om 18 uur: Enige tijd regen, later meer zon. Ongeveer normale tempe raturen. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor donderdag: aantal uren zon: 0 en 8, min. temp. van ongeveer normaal tot drie •graden boven normaal, max. temp. omstreeks normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 pro cent. kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Voor vrijdag: aantal uren zon: 5 tot 13, min. temp. om streeks normaal, max. temp. omstreeks normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent, kans op een geheel droog etmaal 70 procent. Een storing bij de Golf van Biscaje doet de wind weer naar zuid-oost draaien. Van daag af en toe wat zon en overwegend droog bij een temperatuur van 15 tot 17 gra den, zeewater 13 graden. Vooruitzichten: nog wat te wisselvallig, later enig herstel met wat aangenamer strand weer. waterstanden Konstanz 311 (pl. 1), Rhein- felden 233 (pl. 1), Straatsburg 234 (pl. 2), Plittersdorf 380 (- 3), Maxau 435 (onv.), Plochin- gen 135 (pl. 10), Mannheim 252 (-3), Steinbach 123 (-3), Mainz 258 (-12), Bingen 159 (-15), Kaub 186 (pl. 3), Trier 267 (-1), Koblenz 189 (-13), Keulen 172 (-2), Ruhrort 332 (-12), Lobith 953 (-10), Pan- nerdense kop 925 (-9), Nijme gen 755 (-7), IJsselkop 865 (- 2), Eefde IJssel 395 (-3), De venter 278 (onv.), Monsin 5480 (pl. 24), Borgharen 3932 (pl. 10), Belfeld 1112 (-10), Grave beneden de sluis 502 (- 4). ZIERIKZEE (ANP) Zes bouwvakkers bezig bij de bouw van een nieuwe Hema- vestiging in Zierikzee zijn gis termiddag aan de dood ont snapt toen het oude deel van het pand met donderend ge raas instortte. De mannen ren den op het laatste moment uit de chaos van vallend puin. Een opzichter die boven in het pand was zag alles zond zich instorten. Het gedeelte vloer en dak, waar hij zelf stond, bleef hangen aan de voorgevel. Hij is met ladders bevrijd. ZIERIKZEE (ANP) Van 14 tot en met 16 juli wordt in Zierikzee de zomerreünie ge houden van de Stichting stam boek ronde- en platbodem- jachten. Er zijn reeds meer dan 100 schepen aangemeld. Hoogtepunt zal zijn het wa- terspel, vrijdag 14 juli, waar bij ook de burgerij zal worden betrokken. Het watergeuzen- spel met schepen en geschut in vijf taferelen heeft als titel „d'Overgang van Zierikzee". In dit spel wordt de nadruk gelegd op de min of meer hardhandige wijze waarop het aanvankelijk Spaansgezinde en Roomse stadsbestuur van Zierikzee onder druk van het gewapende optreden van Wa tergeuzen, afkomstig uit Veere en omstreken, de zijde van de Prins van Oranje koos. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. Het gemeentebestuur van Hulst en de stichting Gemeenschapswerk Hulst krijgen voor de bouw van een sociaal-cultureel centrum in de Reinaert- stad de hoogste subsidie die er gezien de benarde econo mische toestand in de wacht kon worden gesleept. systeem uit de boot. Hetzelfde gebeurde met de Stichting Ge meenschapswerk Hulst. Beide instellingen zouden de vrij ho ge huur grotendeels zelf moe ten betalen en daartoe bleken zij niet in staat te zijn. Tot de ruimten die voor di verse doeleinden kunnen wor den gebruikt, behoort aller eerst de grote zaal van het centrum, die 320 zitplaatsen omvat (aanvankelijk was een groter aantal gepland). Deze zaal beschikt over een uit- schuifbare tribune, en een verplaatsbaar podium. Een zo genaamd „lijst-toneel" ont breekt. De hal van het gebouw krijgt de functie van ontmoe- tings-en verkeersruimte. Het wordt mogelijk een deel van de hal met de sporthal te com bineren. Twee kleedlokalen, die eigenlijk bij de sporthal horen, zullen bruikbaar wor den gemaakt om te dienen als kleedkamers voor toneel en dergelijke. De sporthal zelf zal bovendien als gymnastieklo kaal worden gebruikt, waar voor een speciale schoolingang wordt gebouwd. De staten van Zeeland zul len in hun septembervergade- rirag over de toewijzing van f 100.000 uit het ontwikkelings fonds van de provincie voor dit project beslissen. Op voorstel van het provin ciaal bestuur zal uit de rijks subsidieregeling „Samenle vingsopbouw" een miljoen gulden worden uitgekeerd, waarbij nog eens twee ton komt volgens de regeling voor bijzonder regionaal welzijns beleid. Uit het provinciaal ont wikkelingsfonds willen G.S. van Zeeland een bedrag van een ton ter beschikking stel len. Zij denken het centrum een duidelijke streekfunctie toe, waarmee deze hoge subsi die verantwoord wordt ge acht. Het bewuste centrum is de tweede en laatste fase van een complex van sociaal-culturele voorzieningen in Hulst. De eerste fase omvat een sporthal, die ook reeds met medewer king van rijk en provincie tot stand is gekomen. De tweede fase, waarvoor inu in totaal 1,3 miljoen aan subsidies van rijk en provincie wordt gege ven, voorziet in de behoefte aan ruimte voor een groot aantal activiteiten en vormen van dienstverlening op een breed welzijnsterrein. Het ge combineerde project zal wor den beheerd door een stich ting, waarin belangengroepe ringen en de overheid samen werken. Het gehele sociaal- culturele centrum gaat f 1.971.000 kosten. Het jaarlijkse exploitatietekort, ongeveer 70.000 gulden, komt ten laste van de gemeente Hulst. De vaste gebruikers van het gebouw zijn de katholieke uit leenbibliotheek Oostelijk- Zeeuwsch-Vlaanderen-Oost (bibliotheek en leeszaal) en het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming. Het centrum voor maatschappelij ke dienstverlening viel door een kronkel in het subsidie- (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De Vlissingse architect W. Messer heeft enige verbazing verwekt op het bureau van ge meentewerken in zijn stad, toen hij kwam aandragen met een plan voor een on-ortho- doxe fietsenstalling op de speelplaats van een nieuwe school in Sou burg. Messer vond dat een rijwielbergplaats bij een school best iets meer kon zijn dan een plaatijzeren geval, waarin fietsen tegen weer en wind worden beschermd. Hij ont wierp daarom een „toe stand", waar kinderen op zouden kunnen klimmen, waar zij on derdoor kunnen krui pen en waar ze aan kunnen hangen. Kort om: een uitdagend ge val rondom de primai re functie: fietsenbe- waarplaats. Het bewuste plan is nog niet goedgekeurd. Men be kijkt het op gemeentewer ken met de typisch pein zende blik, die zichtbaar wordt op de gezichten van veel mensen die met Mes- sers opvattingen worden geconfronteerd. Messer is een van de produktiefste leden van de Vlissingse cultuurcommissie, die deze week verslag zal doen aan b. en w. over haar inzich ten, om de Vlissingse ge meenschap te betrekken bij haar eigen toekomst in cul- tureel opzicht. De bewuste nota zal wederom wel peinzende blikken teweeg brengen. Messer heeft er verschillende bijdragen aan geleverd, zowel vanuit zijn specialiteit: stedebouw en architectuur, als vanuit an dere disciplines. Vorige week liet hij daarvan al blijken in een vergadering van de Zeeuw se Culturele Raad, waar hij de loftrompet stak over Middelburg als de Zeeuwse gemeente waar een moed gevend en veelbelovend restauratiebeleid wordt ge voerd. Tijdens een gesprek met ons in zijn atelier onder zijn huis aan de Vlissingse Boulevard Bankert, waar hij bezig is een gietmal te maken voor een door zijn vrouw geboetseerd jongens kopje, wil hij wel kwijt dat hij met zijn lof aan Middel burg niet het oog had op de totale stedebouwkundige aanpak van Middelburg. De Vitritefabriek en sommige flatgebouwen in Middel burg hebben de sky-ldne grondig bedorven, zo meent hij. Maar het is heilig verge leken bij V'lissinigen, welks binnenstad langzaam maar zeker aan het ontbinden is. „Wat hier ontbreekt", zegt Messer, „is een duidelijk en geloofwaardig beleids plan, waarop het particu lier initiatief kan inhaken. Er is animo genoeg bij de bevolking om op een crea tieve mander de eigen woonomgeving, binnen het grote deel van de wijk of de stad, te scheppen of te verbeteren. Maar je moet dan wel weten of het zin heeft. Je moet ergens ad viezen kunnen halen en be geleiding kunnen vragen. Het modewoord, dat de be- leidsinstanties je bij zo'n tirade meestal mee naar huis geven luidt: „Maar er is toch inspraak?". Wel. maar al te vaak is dat niet meer dan naspraak. Ik zou willen dat men de inventiviteit van een bevol- wust mobiliseerde en tege lijkertijd de bestuurlijke en technische organen in het leven riep, om dat vorm te geven. Tegelijk moeten er financiële maatregelen ko men, die alles haalbaar ma ken. Middelburg doet dat voortreffelijk bij voorbeeld door een voorschotregeling op de restauratiesubsidies van het rijk, waarop een particulier soms wel vier jaar moet wachten tot deze worden uitbetaald. Een gemeentebestuur moet wat durven! Het moet visie hebben. Je hebt er niets aan als je wordt toe- king, of van een bevol kingsgroep, eens doelbe- gestaan naar eigen goed dunken je huis te verbou wen, als je er niet zeker van bent dat over een paar jaar je hele straat wordt weggesaneerd. Als je in het onzekere verkeert, ga je geen geld en arbeid in het woon milieu investeren. Bij gevolg: de boel stort lang zaam in elkaar, en dat zien we hier in Vlissingen dan ook gebeuren", zegt hij triest. Messer heeft een open oog voor een van de kwa len van onze maatschappij die maakt dat tal van men sen zich zo weinig om him woonomgeving bekomme ren. „De reclame praat cms aan dat het echte woonge not gelegen is in weer een nieuw type stofzuiger, weer een andere tv, weer een of ander bankstel. Voor de meer permanen te en veel fundamenteler kanten van ons leven, cms wooncomfort - het huis zelf, waarin je leeft - loopt men blijkbaar niet wann. Wil je op dit punt toch iets gaande maken, dan moeten de mensen - de bestuurders niet in de laatste plaats - als het ware omgeturnd worden. Ik heb de stelligs zekerheid dat dat kan!" (Vervolg van pag. 1) G.S. maken in dit verband de bemerking, dat van provin ciale organen die deel uitma ken van het provinciaal be stuur, wordt geëist dat zij niet met eigen standpunten op hoorzittingen verschijnen. Over de bijdrage van de stafmedewerkers aan de dis cussie over Het Paarse Boek. waren noch G.S. noch het da gelijks bestuur van de Stich ting Zeeland in zijn geheel, op de hoogte. Daags voor de hoorzitting was wei aan enke le D.B.-leden mondeling het fiat gevraagd voor het optre den van de medewerkers in Den Haag. Op het laatste nip pertje hebben G.S. geprobeerd op de bewuste hoorzitting tot een gemeenschappelijke „Zeeuwse inbreng" te komen, maar aldus blijkt uit het antwoord van G.S. direc teur en staf van het opbouw orgaan beriepen zich op de eigen verantwoordelijkheid die zij hadden. Het college van G.S. meent dat deze eigen verantwoorde lijkheid gestalte moet krijgen in een nauw samenspel met het provinciaal bestuur. „Dit behoeft niet in te houden, dat het standpunt van het opbouw orgaan te allen tijde identiek is aan dat van het provinciaal bestuur", zeggen G.S., „al zal daarop zeker in belangrijke gevallen als deze weder zijds het streven wel gericht dienen te zijn". (Zie ook commentaar op deze pagina) De belt in de Dekkerspolder waar de watermonsters zijn genomen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het waterschap Axeler Ambacht heeft in de omgeving van de vuilnisbelt in de Dekkerepolder water monsters genomen, die door de waterleidingmaatschappij on derzocht zullen worden op de aanwezigheid van schadelijke bestanddelen. Nagegaan zal worden of in de waterlopen in de omgeving van de stort plaats eventueel een abnor maal hoog ammoniak-percen- tage voorkomt. Het onderzoek wordt louter uit voorzorg ingesteld met het oog op de ervaringen met een afgedekte stortplaats van de Nederlandse Stikstof Maat schappij (NSM) in de buurt van Spui. Zoals gemeld kwam via deze stortplaats ammoniak in nabijgelegen waterlopen. De kans dat dit in de Dekkers polder eveneens het geval is, wordt overigens minimaal ge acht, want voor zover bekend, is er in het verleden alleen puin gestort. Dit is wel af komstig van de NSM en toe gegeven is, dat in afval-contai- ners mogelijk kleine hoeveel heden chemischveegsei zitten. Volgens de stikstofmaatschap pij zijn die hoeveelheden dan wel zo klein, dat er nauwe lijks sprake kan zijn van schadelijke gevolgen. Als het onderzoek in opdracht van het waterschap positief uitvalt, dat wil zeggen, wanneer er inder daad schadelijke bestanddelen in het water worden ontdekt, zullen er vanaf deze week re gelmatig monsters worden ge nomen om na te gaan hoe de waterkwaliteit zich ontwik kelt. Vindt men niets dan za) waarschijnlijk eerst over drie maanden nog een onderzoek volgen. Overigens beschikt men niet over aanwijzingen, dat in het water ammoniak voorkomt. In de Dekkerspol der is enige tijd geleden wel iswaar een rund aan een in gewand-ziekte gestorven, maar het is volgens de heer Van der Waa van het waterschap prak tisch uitgesloten, dat dit het gevolg is van het drinken van verontreinigd water. Het is in ieder geval zeker geen water, dat in aanraking geweest kan zijn met de vuilnisbelt. De watermonsters zijn rond om de stortplaat genomen. „We zullen dit onderzoek zo nauwkeurig mogelijk doen", aldus de heer Van der Waa. „Wanneer alles goed is stop pen we er voorlopig mee, want ik geloof niet, dat er op die belt nog zo ontzettend veel wordt gestort". Hij heeft wel aangekondigd, dat het water schap gezien de jongste erva ringen in Spui, strenger op stortplaatsen Jn het werkge bied van Axeler Ambacht gaat toezien. Zoals wij al schreven heeft de NSM al laten weten, dat van deze zijde voor herha ling van de gebeurtenissen rond de afgedekte belt in Spui (waar twee runderen stierven vermoedelijk na het drinken van ammoniak hou dend water) niet gevreesd hoeft te worden, omdat er de NSM verder geen stortplaatsen meer zou hebben. hoogwater Morgen, donderdag 8 juni. Bergen op Zoom 0.03 en 12.44 Hansweert 12.07 Terneuzen 11.34 Vlissingen 11.02 en 23.30 Wemeldinge 12.34. (Van. een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op een van de mooiste plaatsen op Walcheren, het voormalige landgoed Westhove, heeft Staatsbosbeheer een opval lende autobus geparkeerd. Het is een soort rijdende ten toonstelling, die gedurende de zomer langs de gehele Nederlandse kust zal trek ken, alom de aandacht ves tigend op het belang dat iedereen heeft bij het be houd van onze schaarser wordende natuur. niet meer dan een lapje na tuurterrein per inwoner, dan wordt wel duidelijk dat de bus van Staatsbosbeheer zijn bescheiden staanplaats op gro te recreatiecentra langs de kust, meer dan waard is. „De ervaring leert, dat de mens nieuwsgierig is. Daar door komen heel wat mensen bij onze bus buurten, en zij die gelegenheid verschaffen wij de informatie waarvan wij vinden dat zij ruimer bekend moet worden", zeggen de mensen van de voorlichtings dienst van Staatsbosbeheer en de boswachter van Westhove. die steeds in de buurt van de bus zijn te vinden. Als men weet dat wij in De expositie van Staatsbos- Nederland cesc'n «ken over beheer is afgestemd Op ge bruik aan de kust. Het thema, dat in de vorm van een ver licht diorama en een groot aantal fraaie foto's aan de or de wordt gesteld, betreft het duinlandschap. Korte teksten bij de grote foto's vertellen de mensen op hoeveel manieren er vaak onbewust schade aan ons duinbezit wordt toege bracht en hoe eenvoudig het is een aantal „bosvarken-manie ren" af te leren. De bezoekers van de infor matiebus krijgen, als zij dat wensen, de nodige folders mee naar hun tent, caravan of zo merhuisje. Ook scholen bezoe ken de informatiebus. 's A- vonds worden er met behulp van een projector natuurfilms vertoond, die ook een beroep doen op liefde en verantwoor delijkheidsgevoel voor het na- tuurbezit in ons land. Ook enkele minder bekende feiten omtrent Staatsbosbheer zelf worden onder de aandacht gebracht. Zo worden gewezen op de aanwezigheid van een kleine zestig eigen kampeer en kampeerpaspoortterreinen van Staatsbosbeheer, op de ve le natuurreservaten, de staats bossen en de bijna dertig bos- wachterijen waarvoor Staats bosbeheer zogenaamde „voet- spoorkaarten" uitgeeft. Eeh Zeeuwse boswachterij ont breekt nog in het rijtje, maar dit wordt goedgemaakt door dat de belangstellenden route kaarten kunnen krijgen voor wandelingen dor het natuurre servaat Westhove bij Dom burg. VLISSINGEN Hoechst Holland n.v„ gevestigd in het Sloegebied bij Vlissingen, heeft zich in een brief verweerd te gen beschuldigingen van land bouwer Goense uit 's Heeren- hoek, die stelt schade te onder vinden tengevolge van chemi sche stof van voorbijrijdende treinen. De schade bestaat uit vreemde bulten bij zijn kinde ren en bij twee kalveren. Hoechst Holland n.v. stelt nu in een brief, dat de meeste van haar produkten, die per spoor worden vervoerd, geen stofvor- mend materiaal bevatten. En kele produkten die door on zorgvuldige belading of ver pakking mogelijk stof zouden veroorzaken, kunnen de gesig naleerd vcrsdnyiisclen niet. te weegbrengen, zegt Hoechst. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG/TERNEUZEN De N.V. Overslagbedrijf Ter- neuzen (OVET) en de N.V. August de Meyer te Terneuzen krij gen geen vergunning voor het stichten van een overslagaccommo- datie in het kanaal Gent-Terneuzen, ter hoogte van Sluiskil. De beide ondernemingen hadden ten noorden van het z.g. industrie eiland Sluiskil, een overslaggelegenheid aan een aantal boeien willen situeren. Er zouden in totaal acht drijvende kranen worden ingezet, bedoeld voor de overslag van ertsen van zeeschepen in binnenschepen en omgekeerd. In maart van het vorig jaar bied waarom het hier gaat, op de Meyer een aanvraag voor een hinderwetvergunning in gediend. Omdat het kanaal ge bied waarom het hiet gaat, op het grondgebied van twee ge meenten is gelegen, moet een beslissing inzake een hinder wetvergunning door het college van G.S. worden genomen. Dat is nu gebeurd, met als resul taat dat beide overslagbedrij ven nul op het request hebben gekregen. Alle instanties die door G.S. waren geraadpleegd, hadden bezwaren tegen de overslagac tiviteit zo dicht b}j de be bouwde kom van Sluiskil, ter wijl bovendien bleek dat de hinder die de overslagactivi teiten -teweeg brengen (stof wolken en lawaai) niet zou kunnen worden ondervangen door bepaalde voorwaarden in een hinderwetvergunning. Zo doende kwamen er bij G.S. afwijzende adviezen binnen van' de milieu-inspectie in Zeeland, van provinciale naad voor de volksgezondheid, en. van de gemeentebesturen van Terneuzen en Sas van Gent Bovendien waren er door in woners van Sluiskil ernstige bezwaren naar voren gebracht. Zo was daar het bestuur van de Gemeenschap Sluiskil, dat ernstige stofhinder en geluids overlast vreesde. Ook het be stuur van het St. Elisabethzie- kenhuis te Sluiskil had gepro testeerd, met het oog op de overlast die de overslagactivi teiten het ziekenhuis zouden aandoen. Een inwoner van Sluiskil de heer P.J. de Wit had, behalve klachten over ge luid- en stofhinder, nog gewe zen op de financiële schade die er zou ontstaan, door o.a. de extra kosten van het schoonmaken van gebouwen en dergelijke die in de „stof- trog" zouden komen te liggen. Dit laatste bezwaar werd door G.S. niet ontvankelijk verklaard aard omdat het niet kan wor den gerekend tot bezwaren die de hinderwet beoogt. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Middelburgse gemeentepolitie beleefde gistermorgen een druk uurtje. Op de kruising Herengracht - Noordpoortstraat - Molenwater in Middelburg, werd een sur veillancewagen van de Middelburgse politie pardoes in de flank gereden door een bestelauto, bestuurd door een zekere G. J. D. uit Middelburg. De bestelauto schoot na de botsing nog een eind door en ramde daarbij een geparkeer de auto, eigendom van A.A.D. uit Middelburg. De politiewa gen voerde zwaailicht en kon digde zijn komst door drieto- nige claxonsignalen aan. De surveillancewagen was nl. op weg nara een ander verkeers ongeval, toen hij door de be stelwagen werd gestuit en zelf onderwerp van een botsing werd. Kort daarvoor had zich op het kruispunt Sportlaan - Noordsingel een botsing voor gedaan tussen twee auto's, als gevolg waarvan 2 personen, de bestuurders van de betrokken auto's, gewond waren geraakt. Een van hen, zekere S. moest met hoofdletsel in het ziekenhuis worden opgenomen. Een andere surveillance-wa gen, dan die welke beschadigd op het Molenwater stond, werd naar de plaats des on- heils gezonden. Intussen vroeg men zich op het hoofdbureau af, of er nooit een eind kwam aan de spoedmeldingen. Te zelfdertijd werd nl. het ver keersongeval op de hoek van de Segeerstraat - Houtkaai - Londensekaai gemeld. Daar was een 78-jarige wielrijder door een auto aangereden. De man moest met hoofdwonden naar het ziekenhuis worden vervoerd. Kort daarvoor was er aj een surveillancewagen uitgerukt, omdat in een van de Middelburgse bankgebou wen het overval-alarm was gaan werken. Dit bleek het gevolg van een technische sto ring te zijn.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 3