ALBANEZEN VORMEN IN JOEGOSLAVIË EEN PRODUKTIEVE MINDERHEIDSGROEPERING Ex-ballerina moet in Argentinië tot elkaar brengen Ark van Yoffe moet bijbelse dieren redden cuioG(in®®[fü Talen- praktikum Breda i 11 1 ,,NU TIJD OM HANDELEND OP TE TREDEN Straks op twee na grootste bevolkingsgroep Vlag Volkstelling GESLAAGDEN CURSUS BOOGLASSEN Kloof t e Lijfwachten Verzoening Tankofficier Kolonisten in zeeland Antiloop a. Hoofd b. Paviljoenshoofd c Verpleegkundig docent(e) d. Fysiotherapeut(e) e. Leerling- ziekenverzorgsters f. Huishoudelijke assistentes dag en nacht BENZINE tanken ian GARAGE VISSER denken FRANS DUITS ENGELS SPAANS PORTUGEES ITALIAANS ZWEEDS NEDERLANDS I i 3 Dinsdag 6 juni 1972 (Van onze correspondent) JOEGOSLAVIË Geen enkele Europeaan plant zich sneller voort dan de Albanees in Joegoslavië. Misschien dan behalve voor statistici en producenten van anti-conceptiemiddelen is dit een weinig op windend feit. Maar binnen Joegoslavië is het van het grootste belang. De Albanezen vormen de zwijgende minderheid in het land. Binnen een paar jaar kunnen zij op de Serven en Kroaten na de op twee na grootste bevolkingsgroep in het land vormen, maar dan zonder hun eigen republiek. Stel je eens voor dat de katholieken in Noord-Ierland driekwart van de bevolking uitmaakten. Stel je Ook eens voor dat de katholieken in Ul ster ,die aan de andere kant van de grens met de republiek woonden 40 procent van de gehele Ierse natie uitmaakten. Dan kun je iets begrijpen van het potentieel aan spanning, dat aanwezig is in de Kosovo- streek van Joegoslavië waar de meeste Albanezen van het land slechts door een bergke ten van Albanië gescheiden wonen. Het mag een wonder heten, dat het hier de laatste 20 jaar in politiek opzicht zo betrekkelijk rustig is ge weest. Een reden daarvoor is de geweldige economische en so ciale ontwikkeling, die er sinds de oorlog in Kosovo heeft plaats gevonden en in het bijzonder in de jaren zes tig. Via de fondsen voor on derontwikkelde gebieden heb ben de federale autoriteiten in Belgrado en de rijkere repu blikeinen miljoenen dinars in Kosovo gestopt. De hoofdstad van dat gebied, Pristina, wordt nu omgeven door toren hoge flats en kan zich beroe men op een twee jaar oude universiteit met 12.000 studen ten. De andere reden voor de betrekkelijke kalmte in Koso vo, is de snelle serie politieke maatregelen die Belgrado ge- ra omen heeft om de Albanese bevolking sinjds de val van Alexander Rankovic, het Ser vische hoofd van de politie in 1966 kalm te houden. Tegenwoordig hoeft men niet vreemd op te kijken wan neer men er naast de Joego slavische vlag de Albanese vlag ziet hangen. Maar tot vijf jaar geleden, onder het meedogen loze bewind van Rankovic van „grote Servische hegemonie" was het uitsteken van de Al banese vlag verboden. De Al banese taal werd voor officieel gebruik nauwelijks erkend en Servische bureaucraten be heersten het gebied. In april 1963 werd Kosovo - wat het nog steeds is - een „autonoom gebied binnen Ser vië", ma-ar de verandering in de formele status bracht wei nig directe verbetering met zich mee totdat Rankovic van het toneel verdwenen was. Sinds die tijd is het eve- wicht zo snel hersteld dat het nu de beurt van de Servische minderheid is om zich zorgen te gaan maken. Als autonoom gebied heeft Kosovo twee ver tegenwoordigers in het nieuwe Joegoslavische collectieve pre sidentschap in plaats van die, zoals een republiek. Beiden zijn Albanezen, even-als de nieuwe secretaris van de regi onale communistische partij, Mahmut Bakalli. De volkstelling van vorig jaar heeft beroering gewekt toen bekend werd diat de Al banezen nu 75 procent van de één en een kwart miljoen mensen in Kosovo uitmaken en dat ze een geboortetoename van 3,5 procent kennen. Ba kalli heeft deze zomer heel w-at ernergi-e besteed met het ontkennen d-at de Albanese meerderheid „gelegaliseerd" gaat worden, dat betekent, er kend als de legale meerder heid in de constitutie. Een stap waardoor Kosovo een Al banese republiek zou worden in plaats van een republiek, waarbinnen Serven, Albanezen en andere Joegoslaven gelijke rechten hebben. Regeringsab- tenaren in Pristina (of ze nu BUENOS AIRES (AP) Een tengere ex-balle- rina staat in het middelpunt van de politieke stro ming in Argentinië, die de verbannen leider Juan D. Peron opnieuw aan de macht wil helpen. Isabel Mar tinez wist niets van politiek, toen zij de voormalige dictator ontmoette. Nu heeft zij als zijn 40-jarige vrouw een belangrijke taak in de politieke diploma tie. Peron, die nu 76 jaar is, zond haar vorig jaar naar Argentinië om te proberen de peronistische bewe ging tot een eenheid te smeden. Radicale elementen uit de peronistische jeugdbeweging willen dat hij zich achter de -revolutie schaart en de gema tigden als v-erraders veroor deelt. Peron is zich er zeer wel van bewust dat hij niet in het openbaar voor gek kan staan door de jonge partisanen te steunen. Hij weet ook dat ■de bureaucratie in de peronis tische vaikbonid, die 90 procent van d-e vakbonden in Argenti nië beheerst, een vitale poli tieke en economische macht Mevrouw Peron woont ein deloze vergaderingen bij, zegt weindig en probeert ge-en van beide vleugels van de partij te irriteren. Zij is dag en nacht amigerven door lijfwachten, voornamelijk gewezen officie ren, die in 1955 uit het leger zijn gezet vanwege hun sym pathie voor Peron. Het onitbi-jt gebruikt zij ge woonlijk met José Lopez Re- g-a, de secretaris van Peron en een voormalige politiefunctio naris, die haar naar Buenos Aires vergezelde. De lunch en het avondmaal gebruikt zij dikwijls met de familie van Hector J Campora, de per soonlijke afgevaardigde va-n Peron in Argentinië sinds vo rig jaar november. De regering onid-er leiding van president Alejandro La- nusse heeft de aanhangers van Peron concessies gedaan. Voor het eerst in 16 ja-ar mag de peronistische partij in maart 1973 a-an de verkiezingen mee doen. De regering heeft openlijk verklaard dat Peron naar Ar gentinië kan 'emekèren als zijn t"- c-io nationale ve-rzu.n rug dient. Isabel Martinez zegt: „de generaal zal veel eerder terug keren dan veel van zi-jm vijan den denken." Toch is Peron volgens lei ders vasi de peronistische paT- tij niet erg enthousiast over het idee. Een van hen zei: „Het is op een afstand van 16.000 kim van Argentinië gemakkelijker pro blemen te vermijden. Vanuit Madrid kan je veiliig scheids rechter 3pelen over de proble men in de peronistische partij maar in Buenos Aires zit je mildden im de rotzooi". De peronistische jongerenor ganisatie blijft er bij dat er zonder Peron geen oplossing za-1 komen. Tien groepen zijn actief i-n de peronistische be weging. Enkele hebben een marxistische achtergrond, an deren komen uit de rechts na tionalistische beweging. Deze beweging telt linkse en rechtse elementen, onder wie militante leden, die voor stander van revolutie zijn. De laatste maanden hebben zij el kaar bevochten met geweren en granaten. Waarom heeft Peron juist Isabel a-ls zijn speciale verte genwoordigster uitgekozen? Sommigen zeggen dat Peron er dol op is om va-n zijn vrou wen begaafde politici te ma ken. Zo ging het ook met Eva Peron, een voormalige radio- actrice, die Peron i-n de veerti ger jaren ontmoette. Na hun huwelijk werd zij de machtig ste vrouw in de Argentijnse geschiedenis. Toen zij in 1952 aan kanker overleed benoem de het nationale congres ha-ar tot „geestelijk leidster van het land". Peron ontmoette Isabel in Panama, nadat hij i-n 1955 doo-r het leger was afgezet. Zij trouwden in het geheim. In 1960 vestigden zij zioh in Ma- Irid. Peron heeft sindsdien 4een oet op Argentijnse bo dem .neer gezet. In 1965 was zij voor het eerst met een politieke op dracht in Argentinië. Zij moest de opkomst van pero nistische splintergroepen an der leiding van vakbondslei der Augusto Vandor tegenhou den. Zij slaagde in ha-ar opzet, maar ten koste van een breuk in de door de peronisten be heerste algemene federatie van vakbonden. Vandor werd in 1969 door onbekende sluip schutters doodigesdhoten. De taak van mevrouw Peron is niet gemakkelijk. Peron vindt het hoe langer hoe moei lijker te bealuitet* welke tak van zijn partij hij moet steu nen zonder dat zijn leider schap daarbij gevaar loopt. (Van onze correspondent) AXEL In de christelijke lagere technische school in Axel zijn de diploma's uitge reikt van de aan deze school gehouden cursussen booglassen voor beginners en gevorder den. De cursussen stonden on der toezicht van het Neder lands Instituut voor Lastech niek. Van de examenkandidaten hoefde niemand te worden af gewezen. De volgen(|; leerlin gen slaagden voor het begin nersdiploma: L. Kayser Axel, M. Koekkoek Axel, W. de Block Zuiddorpe, J vain Lan- gevelde Axel, J. Hameldnk Axel, H. M. A. Moans Terneu- zen, J. C. F. A. Vink, Axel, W. Ollebek F. Stouithame-r W. de Visser, L. Schiedam, H. Jan sen, allen uit Axel, A. Schie man Philippine, L. van Waes, Sas van Gent. De volgende leerlingen slaagden voor het diploma ge vorderden: J. de Blaey Axel, G. Dess Zaamslag, G. D'Hert Sluiskil, P. Dieleman Axel, R. van Hoecke Terneuzen, F. van Poecke Westdorpe, H. de Put ter Zaamslag, F. Lammens Westdorpe, J. Lensen Terneu zen, A. Vervaeck Sas van Gent, A. den Beer Axel, E. Blaauw Terneuzen, E. Doedea- ge Sas van Gent, R. van Hec- ke Sluiskil, D. Hofman Ter neuzen, G. Kayser Othene, C. Verschueren Tf-rneuzen, A. de Waele Terneuzen. zelf Albanees zijn of niet) wijzen erop, dat het kunstma tig zou zijn twee Albanese re. pubiieken naast elkaar te heb ben, één gebaseerd op Pristina en de ander op Tirana. De onuitgesproken vrees is, dat dit uiteindelijk tot druk zou kunnen leiden om samen te gaan waardoor het gemak kelijker zou worden voor „machten van buitenaf" Joe goslavië uiteen te rukken. De ze vrees is meer naar de ach tergrond teruggedrongen sinds de betrekkingen tussen Joe goslavië en Albanië dit jaar beter zijn geworden, met een uitwisseling van ambassadeurs voor de eerste keer sinds 1952, Men heeft een paar Joegosla vische toeristen Albanië bin nengelaten en de universiteit hier is begonnen met een uit wisseling van docenten met de universiteit van Tirana. De meningen lopen uiteen, zegt men, over wat de Joego- slaaf-Albanezen in Albanië aantroffen. Sommige die met romantische opvattingen daar heen gaan (zoals westerlingen die uit China terug komen), komen opgewonden terug - een land zonder werkloosheid, bijna geen ongeletterdheid meer, overal op het platteland elekriciteit, een geest van hard werken enz. Anderen ko men terug en zijn ervan over tuigd dat binnen de Joegosla vische federatie hun ontwik keling sneller verloopt en dat hun vooruitzichten daar beter zijn. Ondanks de geweldige ver beteringen in Kosovo is het gebied nog steeds het armste in het land. Paard en wagen is een alledaags verschijnsel op de kinderhoofdjes van de Hoofdstraat in Pristina. Het inkomen per hoofd per jaar bedraagt minder dan 860, éénvijfde van dat in Slowenië Net zoals het geval is met Mezzogiorno in Italië slaagt het onderontwikkelde zuiden van Joegoslavië er nog steeds niet in de kloof tussen de individuele inkomens ih' het noorden en daar te overbrug gen. De beste hoop voor Kosovo is dat het potentieel een van de rijkste delen van Joegosla vië is met zijn geweldige on aangeroerde minerale voorra den. De helft van de kool- en zinkvoorraden van het land ligt in Kosovo verborgen. Het gebied produceert al 80 pro cent van de nikkel in het land. Men vertelt er dat de vruchtbare Metohija vallei door Amerikanen de bijnaam Klein Californië is gegeven. Slechts een tekort aan investe ringen heeft het gebied tot nu toe teruggehouden. burgerlijke stand CLINGE Ondertrouwd: P. Colsen uit Hulst en P. Holmes, F. van Waterschoot uit St. Jansteen en A. Segers. Overleden: V. Rottier, C. Seghers. GRAAUW Overleden! A. v. d. Bergen, ev J. S. Erie, J. van Huffel, P. Verras, wv C. Rammeloo. HEIKANT Ondertrouwd: L. Vonck en D. de Smet, H. Magermans uit Breda en J. Weemaes. HENGSTDIJK Ondertrouwd: M. Verschue ren uit St. Jansteen en L. Krieckaert. HULST Ondertrouwd: J. Sarneel en L. Verdurmen, R. Struylaert en A. Boogaert, R. Hemelaar en J. Smulders, H. de Cock en R. Jansen, H. Janssen en T. Audenaert, M. Rademakers en J. Stoffels, M. v. d. Veeken en S. Dieleman, G. de Feyter en C. van Helsland. Overleden: J. de Potter, ev C. van Swaal. Geboren: Dennis, zv A. Warnier en S. Hemelaar, Hei di, dv G. Audenaerd 'en A. Verstraeten, Dia-na dv P. Cool- sen en M, de Rijck, Dariiëlla, dv W. Koemans en M. de Wit te, Mireilla en Angelique, d-v L. v. d. Lavoir en L. Neve. KLOOSTERZANDE Ondertrouwd: A. Boogaert en R. Struylaert, M. Radema- kaers en J. Stoffels. Geboren: Eduardus zv Ant. Schuren en L. Durinck. KOEWACHT Ondertrouwd: L. Vonck en D. de Smet, L. Pleunis uit Axel en M. Martens. NIEUW-NAMEN Ondertrouwd: W. Martens uit St. Jansteen en M. van vVesemael. EILAT (ISRAëL) (AP) Israël is bezig een moderne ark van Noach uit te rusten om de dieren van het heilige land, die in de bijbel worden genoemd, van de ondergang te redden. „Veel van deze dieren uit het oude testament zijn in Israël reeds uitgestorven en zijn eldej-s aan het verdwij nen," waarschuwde de kapitein van de ark, reserve- generaal Avraham Yoffe. „Het is nu tijd om handelend op te treden, anders is het te laat," zei hij. De dieren waar het om gaat luisteren naar de exotische namen addax, oryx, ihex en onager. De reddingsactie is aan on derdeel van aan ambitieus programma om de flora en fauna van het heilige land te behouden. Yoffe's ark zal ech ter nooit zee kiezen naar een ver afgelegen berg maar zal permanent in Israël liggen als een beschermd natuurreser vaat. Israël heeft reeds meer den 70 van deze enolaven on der het bevel vam Yoffé en 50, anderen zijn in voorberei ding. Sommige van de bijbelse dieren zijn samen gebracht in een reservaat met een opper vlakte van 4000 heotare dat luistert naar de naam Hai Bar op 25 km ten noorden van Eilliat iin de Nqgeb woestijn. Een ondier reservaat met een oppervlakte van 180 ha, ligt bij dé zee van Gal-ileï en is bestemd voor dieren, die ge wend zijn aan een meer gema tigd klimaat. Yoffe hoopt 310 ha. van het moeras in de Hula valei te krijgen voor een reservaat voor trekvogels, die tussen Europa en Afrika vliegen. „Met Israël's programma voor natuurreservaten wérd pas zeven jiaar geleden een begin gemaakt, toen Yoffe met pensioen ging als t-amkofficier en de leiding kreeg over het natuurreservaten-programma. Vandaag de dag roejpan Mei na kinlderen, als ze iemand illegaal wtiTd'e bloemen zien plukken, „Yoffe zal je wel krijgen". Yoffe heeft een lange weg voor zi-Ch en hij weet het. Hij aagt: „Het is een kwestie van opvoeding. Natuurlijk is er veel oppositie tegen ons van kibbutzgroepen, boeren en zelfs van de kant van de rege ring. Het behoud van de na tuurlijke schoonheid van het heilige land is nooit gemakke lijk geweest. Terwijl de ene golf van veroveraars na de andere het 1-aimd overspoelde werd bet natuurlijke terrein verwoest en werden de dieren en vogels opgejaagd en ver moord. Het Ottomaanse Turk se njjk, diat Palestina tijdens de eerste wereld-oorlog bezette, bakte het merendeel van de bomen om alls brandstof voor locomotieven. Toen de Joodse kolonisten met de ontginning van de dor re woestenij begonnen voor de vestiging van het moderne Is raël deed zich een ander pro bleem voor. De overblijvende ■gebieden met natuurschoon liepen nu gevaar. Toen Yoffe de leiding kreeg over het programma van na tuurreservaten w-as het aantal gazellen nog slechts 400. Na dat er een jochtverbod op ga zellen wias ingesteld, steeg hun aantal weer tot 4000. Toen Is raël isdlie troepen na de oorlog in het Midden-Oosten van 1967 zegevierend de Golan hoog vlakten in Syrië binnentrok ken troffen zij daar 200 buffa lo's aan. Toen Yoffe terugkeer de -naar zijn geliefde natuurre servaat uit de Sinaï woestijn, waar hij aan het hoofd haid gestaan van een divisie, die zegevierend tegen de Egypte- f-I l 1LJ v-A -J LJ I1 n-aren was opgetrokken, ont dekte hij -tot zijn g-rote sohrik dat de buffalo's waren afge slacht en als vlees verkocht. Hij was nog juist in staat om de laatste 80 te redden. Er zijn nu weer 120 buffalo's op de Golan hoogvlakten. Het accent ligt op het Hai Bar reservaat, waar Yoffe reeds een groot aantal bijbelse dieren heeft samengebracht. De vlakke woestijn biedt ook een onderkomen aan de krom- hoonnige beisa-an+ilopen. Yof fe heeft ook een oogje op de zeldzamer Arabische antiloop, waarvan er -nog sleahts 200 in Saoedii Ara-bië voorkomen. Yoffe heeft reeds een grote kudde aan de Nubische ibex, een wilde geit, die voorkomt in het Hai Bar reservaat en in de buurt van Ein Ged-i. Yoffe's bedouïne spoorzoekers volgen de sporen vain de geit en vin gen enkele jongen voor een kudde in het Hai Bar reser vaat. De Israëliërs hebben nog een ander lid van de antilo pen-familie de Addax, een mooi sierlijk dier met lange golvende hoorns. BERGEN OP ZOOM Luxor, 20 uur: Goin' down the road. Roxy, 20 uur: Por nografie zonder masker 18 jr. Museum Markiezenhof, Steenbergsestraat, geopend va-n maandag tot en met vrij dag van 10-12 uur en van 14- 17 uur. Zat-, zon- en feestda gen van 14-17 uur. Hal Stadhuis, Grote Markt, tentoonstelling van de maand door Peer van der Meer (t. m. 30 juni). Ma. t. m. vrijd. van 9-12.30 uur en van 13.30-17.30 uur. GOES Grand, 20 uur: Daniël 18 jr. HULST Bioscoopgebouw, 20 uur: Blue Movie 18 jr. MIDDELBURG City, 20 uur: They call me mister Tibbs 14 jr. Rijksarchief, St. Pieterstraat 28, expositie „1001 jaar Wal cheren' (t. m. 16 aug.). Werk dagen van 9.30-12.30 uur en van 13.30-17.30 uur. Op zonda gen en feestdagen gesloten. OOSTBURG Ledel Theater, 20 uur: Blue Movie 18 jr. ROTTERDAM Hofplein Theater, 20.15 uur: „Liefde half om half" door het Nieuw Rotterdams Toneel, schouwburg, 20.15 uur: „Twaalf gezworenen" van Re ginald Rose door het Nieuw Rotterdams Toneel. VEERE D'Ouwe Werf, een collectie olieverfschilderijen waarbij zeegezichten, stadsbeelden en stillevens van de Middelburg se kunstschilder Piet Bulthuis (it. m. 31 juli). VLISSINGÉN Alhambra, 20 uur: Walt Dis ney's „The Aristocats" a. 1. IJZENDIJKE Cultureel Centrum, expositie „Met u naar Afrika" (t. m. 13 juni). Uw advertentie-campagn* in deze krant overbrugt voor een belangrijk deel de dure afstand tussen uw zaak en uw klanten op voordelige wijze. En blijft mij ook verborgen, uw groote macht Gij voert mij tot den morgen, ook door de nacht Neem dan mijn beide handen, en leid uw kind, tot ik dan d'eeuwige strbndèn, de ruste vind. Heden nam God, van wiens liefde hij zoveel heeft mogen getuigen, tot Zich, mijn beste man en onze zorgzame vader, schoonvader en opa PIETER VAN OVERBEEKE echtgenoot van Cornelia Suzanna de Zeeuw in de ouderdom van 71 jaar. Terneuzen: C. S. van Overbeeke-de Zeeuw Abcoude: A. van Vliet-van Overbeeke W. B. van Vliet Utrecht: dr. A. P. van Overbeeke E. C. van Overbeeke-Wagenmakers Terneuzen: D. van Overbeeke M. J. van Overbeeke-Drabbe Middelburg: C. F. van Overbeeke A. A. -van Overbeeke-van Baal Bremerhaven (Duitsland): M. J. Riediger-van Overbeeke P. W. W. Riediger Terneuzen: F. C. van Overbeeke J. van Overbeeke-Cappon Geelong (Australië): M. C. Odijk-van Overbeeke H. A. C. Odijk en kleinkinderen. Terneuzen, 5 juni 1972. Diepenbrockstraat 241. De begrafenis zal D.V. plaats hebben op vrijdag 9 juni 1972 op de Zuiderbegraafplaats te Ter neuzen om 14.45 uur, na voorafgaande rouw dienst in de gemeenschapszaal van de Goede Heederkerk, Koningirmelaan 4, welke aanvangt om 14.00 uur. De overledene is opgebaard in de aula Bachten Dieke, Koninginnelaan 2. Gelegenheid de familie te condoleren na de begrafenis bij aankomst in de Goede Herder kerk. In de vrede van Christus, voorzien van het H. Oliesel, is nog vrij plotseling van ons heen gegaan, op de zegende leeftijd van 83 jaar, onze geliefde zuster en tante, mejuffrouw MELANIE PETRONELLA VAN DE BRANDE Wij bevelen de ziel van de overledene in uw gebeden aan. De familie van de Brande. Hulst, 4 juni 1972. Lange Bellingstra-at 12. De plechtige uitvaartdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op woensdag 7 juni a.s om 10.00 uur in de basiliek van de H. Willimrordus te Hulst, waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Samenkomst heren: St.-Liduina-ziekenliuis, in gang Tabakstraat om 9.15 uur. Dames: voor aanvang van de uitvaartdienst in de basiliek om 9.45 uur. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het St.-Liduina-ziekenhuis te Hulst, be zoekuren van 14.00 tot 15.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur. Dinsdagavond om 19.30 uur eucharistieviering in bovengenoemde kerk. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief ontvin gen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een zeer zorgzaam leven, onze lieve moeder en grootmoeder MARIA v, d. VREUGDE weduwe van Frangois Dieleman op de leeftijd van 83 jaar. Gezang 184. Terneuzen: P. J. Maat-Dieleman Wolphaartsdijk: P. P. Dieleman J. Dieleman-Tramper Breda: J. S. Nugteren-Dieleman Terneuzen: P. Dieleman Westdorpe: M. Bruyns-Dieleman klein- en achterkleinkinderen. Terneuzen, 4 juni 1972. Jul. van Stolbergstraat 47. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 7 juni a.s. om 15.15 uur op de Zuiderbegraaf plaats na voorafgaande rouwdienst in de aula van de begraafplaats, aanvangende om 14.30 uur, waarbij vriendelijk wordt verzocht aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in Bachten Dieke, Koninginnelaan 2. Geen bloemen. Het Kinderrevalidatiecentrum Zeehospitum Zonneveld te Oostkapelle vraagt van het zusterhuis (mentrix) in de rang van verpleegkundige A part- of full-time Aanvang vooropleidingen van de cursus 17 juli, 7 aug. en 11 sept. Sollicitaties kunnen worden gezonden aan de direktie, Duinvlietweg 1 te Oostkapelle, tele foon 01188-1910 voor buitenlanders. Volkomen individuele be handeling. Kursusduur 4- 8 maanden. Spoedoplei ding 6 weken. Een aantal verzuimde lesuren kan gratis worden ingehaald. GINNEKENSTRAAT 16 a (inrit) Breda. Tel. 41470 u es s w s to w Q ■K CU C "9 ■V Cu -L 13 S a o g S .-!* S «a« -s 3 "tl 1 a ,2 :c? 3 -g "35 S vim" 2 2 q a a a ba 32 a "c -g s a j 13 xi a £2 rr* Ijs C6 O 73 2 2 ai e 5 bo 3? Si 3 T? v. 3

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 4