Nu ook avond-mavo in Zeeuwsch-Vlaanderen Buurtcomité biedt neomist receptie aan „Keihard werken voor streek- funetie Terneuzen" PROGRAMMA BRADERIE REACTIE Z.V.T.M. OP OPEN BRIEF IN PLAATS VAN HANDELSAVONDSCHOOL TERNEUZEN IN SINT JANSTEEN Majoretten bedanken Sluiskil JONGETJE VALT VAN DAK Wandeltocht van Oranje-Nassau in Zaamslag Uitslagen brandweer wedstrijden Geslipt met bromfiets Grandioze laatste dag festiviteiten Axel .Akkerbouw zit goed in puree' Zwemclub heeft eigen stand op braderie stad streek s Suikerrit Zevac Breskens DUIKPOP Belgen schieten goed in Sas van Gent BEVELANDEN 's-Gravenpolder BRADERIE-ORGANISATOR J. KEMPER TERNEUZEN Bedevaart naar Banneux VERLANGLIJST WEER Sluiskil Dinsdag 6 juni 1972 (ADVERTENTIE) U bóit als u vanvis houdt Fijne schotel gebakken vis met gember i Snijd 600 g gefileerde vis in stukjes, zout ze I en bak ze in weinig olie. Snipper in aparte pan 1 ui, 1 teentje knoflook, 1 tomaat, 1 appel en 3 gembernootjes: fruiten en bestrooien met kerrie. Vis toevoegen, flinke lepel bloem erover en al roerende zoveel water erbij tot dik gebonden massa ontstaat. Enkele minuten zachtjes stoven. Garneren met |t* m, sla en schijven sinaasappel. «IS flOUClt Tlt Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschap- voor Vis en Visprodukten, Wassenaarseweg 20, Den Haag. (Van een onzer verslaggevers) SINT JANSTEEN Een speciaal daarvoor samengesteld buurtcomité zal Walter Poppe uit Sint Jansteen na zijn priester wijding in zijn geboortedorp een receptie aanbieden. Die wordt gehouden nadat de neomist in de parochiekerk van Sint Jansteen zijn eerste heilige mis heeft opgedragen. Walter Poppe zal op 30 juni door handoplegging van mgr. J. Bluyssen van Den Bosch tot priester worden gewijd. Op zondag 2 juli zal hij vervolgens zijn eerste mis opdragen in Sint Jansteen. De parochieraad en het buurtcomité hebben zich voorgenomen om van deze ge beurtenis voor Walter Poppe een onvergetelijke dag te ma ken. Zoals wij al schreven heeft hij er zestien jaar stude ren voor over gehad om dit ideaal te bereiken. Zondag 2 juli zal de neomist begeleid door de plaatselijke harmonie „St.-Jan" vanaf de ouderlijke woning aan de Püttingstraat, via de Geslechtendijk en de Hoofdstraat naar de pastorie worden gebracht. De plechtige heilige mis begint om 10.00 uur en zal onder meer worden bij gewoond door de directe fami lieleden. Om 11.30 uur begint in het verenigingsgebouw aan de Wilhelminastraat de recep tie. Het buurtcomité heeft de taak op zich genomen om bij deze gelegenheid voor een pas sende versiering te zorgen. Het is ook nog de bedoeling, dat tijdens de receptie aan de ma- rist een cadeau voor privé-ge- bruik wordt aangeboden. Ten behoeve daarvan zullen leden van de parochieraad en het buurtcomité, geassisteerd door vrijwilligers, in de week van 12 tot 17 juni een huis-aan-huis inzameling houden. Op alle in- woners van het dorp is een be roep gedaan om mee te werken aan het feest. Aan de bewoners van huizen langs de route, die de neomist zal afleggen, is ge vraagd om de vlag op 3 juli uit te steken. Het organiserende buurtcomité bestaat uit zes le den en de parochieraad uit ne gen, waaronder pastoor Van Leeuwe. (Van onze correspondent). SLUISKIL Het majoret- tenkorps heeft een rondgang gehouden door Sluiskil. Hier mede wilde het de Sluiskilse bevolking bedanken voor de grote steun die werd onder vonden. Het bestuur zag hét als zijn morele plicht tegenover dona teurs en de mensen die de oud-papieractie voor het korps zo goed op gang houden. Onder grote belangstelling werd tijdens de rondgang door Sluiskil zelfs het kleinste straatje niet overgeslagen. (Van onze oorrespondent) SAS VAN GENT Zater dagavond organiseert de Zeeuwsvlaamsche Automobiel club (Zevac) een oriëntatierit, Het is de tweede suikerrit, die een lengte heeft van circa 40 kilometer. De inschrijving staat open vanaf 18 uur in café „De Oude Brug" te Sas van Gent. De rit, die is uitgezet door de heren K Donze en Th. Rodrigo te Ter- neuzen, wordt verreden onder het KNHV-reglement. De start van. de eerste deelnemer is te 19.01 uur. Voorinschriiven is mogelijk: tel. 01150-3318 en 01150-3863. (Van onze correspondent) BRESKENS Tijdens het spelen op de speelplaats van de openbare lagere school te Breskens zijn enkele kinderen op het dak van de school ge kropen. De 10-jarige F. de F. uit Breskens is toen van het 4 meter hoge dak gevallen. Dokter Janzen uit Groede ver leende eerste hulp en heeft het kind in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis te Oost burg laten overbrengen. (Van onze correspondent) OOSTBURG Namens het bondsbestuur van de KNBRD (Koninklijke Nederlandse Bond Redding van Drenkelingen) is aan de afdeling W.-Zeeuwsch- Vlaanderen bij gelegenheid van de oprichting van deze afdeling als 100-ste in het land een duikpop aangeboden tijdens de diploma-uitreiking in het over dekte zwembad De Vierhoek te Oostburg. De voorzitter van de afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen, J. Kraak, dankte voor het ge schenk en hoopte dat dit ge schenk een stimulans zal zijn om nog betere resultaten te bereiken. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. Het is thans mogelijk om behalve in Vlissingen ook in Zeeuwsch-Vlaanderen via avondstudie een mavo-4-diploma te verwerven. Per 21 augustus start in de rijksscholengemeenschap Petrus Homdius in Terneu- zen een avond-Mavo. De cursusduur is drie jaar en er wordt gedurende drie avonden per week onderwijs ge geven in de moderne talen, geschiedenis, aardrijkskunde, handelskennis, wis-, natuur- en scheikunde en biologie. De avond-mavo komt in de plaats van de 3-jarige handels avondschool, die ophoudt te bestaan. Tijdens een persbij eenkomst in het Terneuzense stadhuis werd de nieuwe cur sus geïntroduceerd door de he ren A. J. Jansen en A. Ver donk, respectievelijk directeur en onderdirecteur van de hui dige handelsavondschool Ter- neuzen. De avond-mavo is voor onze streek een belangrijke zaak", aldus de heer Jansen, die meedeelde dat nu reeds ruim 40 gegadigden zich hebben aangemeld. „De handelsavond school had een wat tanende belangstelling, ook de rest van Nederland, terwijl het daar' naast gegeven partieel, onder wijs, met name spreekvaardig heid in de vreemde talen, zich in een grote belangstelling mag verheugen. Dit partieel onderwijs zal blijven bestaan, zij het dat men nu minstens drie vakken moet doen. Na afloop van de studie kan een deelcertificaat verkregen wor den. Twee deelcertificaten re sulteren in een volledig mavo- 4-diploma", aldus de heer Ver donk. Het stichtingsbestuur be raadt zich momenteel over de mogelijkheden de avond-mavo uit te breiden tot een volledi ge avondscholengemeenschap. „Dat is een bijzonder aantrek kelijke zaak", aldus de heer Jansen, „want vooral het ha vo-diploma is zeer belangrijk. Het geeft recht op toelating tot het hoger beroepsonderwijs en ik weet zeker dat voor een dergelijke avondstudie veel belangstelling bestaat". Beide heren verwachten op korte termijn uitsluitsel van het mi nisterie. De vijfjarige handels avondschoolcursus zal nog tot 1 augustus 1975 blijven voort bestaan. Beide leraren zagen in de nieuwe avondschool goede mo gelijkheden voor de zogen- naamde partieel leerplichtigen, de werkende jongeren. „Bij de gaigadigden zijn er acht uit deze categorie en ik verwacht toch wel uitbreiding hiervan", aldus de heer Verdonk, die erop wijst dat cursisten van deze categorie recht hebben op een dag vrij per week van hun werkgevers. De mogelijkheid om depen dances van de school te stich ten mettertijd in Oostburg en Hulst, werd niet uitgesloten geacht. „Veel van onze leerlin- (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG Zaterdag 10 juni houdt de wandelsportver eniging Oranje-Nassau in Zaamslag zijn jaarlijkse wan deltocht. Er wordt gelopen over de afstanden 5, 10, 15 en 25 km. Gestart wordt vanaf de ver enigingsgebouw De Rank. De lopers voor de 25 km vertrek ken om 14 uur, voor de overi ge afstanden ligt het startuur op 14.30 uur. De medische verzorging is in handen van het Rode Kruis afdeling Axel. Iedère deelne mer ontvangt een speciale her inneringsmedaille. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De ka> rabijnclub St. Albert in Sas van Gent heeft weer de maan delijkse schieting gehouden. Er bleken niet minder dan 65 schutters aanwezig te zijn, van wie velen uit België. De deling luidt als volgt: hoogvogel: A. Gijzel, Welden (B), linkerzijvogel: M. Droge- broek, Lovendegem. Reohter zijvogel: R. van der Vijver, Semmersake. Meeste vogels, tevens een extra prijs: R. Wil l-ems, Assenede. Meeste vogels dames, en tevens extra prijs: mevrouw De Jaeger, St. Al- bert. gen komen uit die delen van Zeeuwsch-Vlaanderen en bij een totaal aantal leerlingen over de drie klassen van rond de 90 zijn dependances te rea liseren". Om de leerlingen die zich al hebben aangemeld en die qua vooropleiding en belangstel ling ver uiteenlopen te advise ren bij de keuze van hun vak kenpakket (er moet in zes vakken eindexamen gedaan worden) wordt maandag 12 juni in de kantine van Petrus Hondius een voorlichtingsa vond gegeven. IVan onze correspondent) WOLPHAARTSDIJK De vrijwillige brandweer uit Heinkenszand is eerste gewor den in de A-groep van de brandweerwedstrijden voor de Bevelenden in Wolphaartsdijk en de ploeg uit 's-Heer Arendskerke eindigde als eer ste in de B-groop. Dit deelde burgemeester mr. F.G.A. Hu- ber van Goes mee tijdens de bindingsavond van de vrijwil lige brandweerkorpsen op de Bevelanden die werd gehou den in De Vroone te Kapelle en die enorm druk bezocht was. In de A-groép kregen verder dé bevelvoerders van de korpsen van Kamperland en Baarland' 'het hoogste aantal punten namelijk elk 157, ter wijl de beste bevelvoerder in de B-groep die van 's-Heer Arendskerke was met 155 punten. De verdere uitslag luidt als volgt: A-groep 1 Heinkenszand 471 punten. 2 Krabbendijke 449, 3 Katten- dij-ke 448, 4 's-Heerenhoek 441. 5 Baarland 436, 6 Rilland- Bath 430, 7 's-Gravenpolder 422, 8 Wemeldinge 421, 9 Kamperland 407, 10 Goes 1 383, 11 Kapelle 369 punten. B-tgroep: 1 's-Heer Arends kerke 525 punt, 2 Ovezande 466, 3 Kwadendamme 446, 4 Kruiningen 445, 5 Goes 2 435, 6 Nieuwdorp 427, 7 Kortgene 405. 8 Colijnspiaat 399, 9 Wolphaartsdijk 390, 10 Yerse- ke 274 punten. De korpsen van 's-Heer Arendskerke, Ovezande, Hein kenszand en Krabbendijke zullen de Bevelanden verte genwoordigen op de provincia le brandweerwedstrijden die op 17 juni in Goes gehouden zullen worden. Damcompetitie J. Blom E. Wiskerke 11, R. Nijsse Ghr. v. Overbeeke 0—2. W, Neels - C. Polderman 02, N. Tramper - C. Schrijver 20, M. Boogert - M. Wijsse 11, I. op 't Hof 1—1. De stand in de eerste groep is nu: 1 I. op 't Hof 7 partijen gespeeld, 11 punten, 2 A. Krij ger 811, 3 E. Wiskerke 8 II. De stand in groep twee: 1 J. Versluis gespeeld 10 partijen, 15 punten en 2 C'hr. v. Over beeke 1013, 3 M. Boogert 11—13. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „We willen de braderie in Ternuezen veel meer dan voorgaande jaren tot een feest voor iedereen maken. Het commerciële hoeft daarbij helemaal niet op de voorgrond te staan", zegt de heer J. Kemper, een van de organisators van de Terneuzense braderie, die van morgen tot en met zaterdag weer het jaarlijkse middelpunt van de Scheldestad zal vor men. J. KEMPER. WOENSDAG 7 JUNI: 13.30 uur: Ontvangst van genodigden door „De Vliegende Hollander" en VVV in het Gildehuis (voormalig gemeentehuis) aan de Noordstraat. 13.50 uur: Ontvangst genodigden op Hr. Ms. Van der Wel. 14.00 uur: Officiële opening van Braderie door burgemees ter J. C. Aschoff. 15.00 uur: Receptie in Gildehuis. 19.00 uur: Ontsteking feestverlichting. 19.00 uur: Optreden Pixiatenkapel in Noordstraat. Van 14.00 tot 17.00 uur: Kimderfilmvoorstelliiig in Porgy en Bess. DONDERDAG 8 JUNI: 14.00-21.00 uur: Draaiorgelmuziek in Noordstraat. 19.00 - 21.00 uur: Optreden Piratenkapel in Noordstraat. VRIJDAG 9 JUNI: 14.00 - 21.00 uur: Di-aaiorgelmuziek in Noordstraat. 19.00 - 21.00 uur: Rondgang harmonie Zaamslag. ZATERDAG 10 JUNI; ,10.00 uur: Start van Tickertape-parade. 14.00 uur: Ontsteking vuur onder os aan het spit op de Markt door slager PlaSschaert uit AxeL 14.00 - 17.00 uur: Kinderkennis op de Markt. 14.30 uur: Rondgang drumband Irene met majoretten. 14.30 uur: Rondgang harmonie. 19.00 - 21.00 uur: Optreden Piratenkapel in Noordstraat. Op alle braderiedagen zal gratis ijs worden uitgedeeld aan de jeugd. Tijdens de braderie zal verder in het Gildehuis een kunst en antiekmarkt worden gehouden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op de Nieu we Diepstraat te Terneuzen slipte gisterochtend het 17- jarige meisje M. B. uit Sluiskil met haar bromfiets. Ze raakte zodanig gewond, dat zij per am bulance naar het ziekenhuis moest worden gebracht. In Terneuzen raakte gisteren ook gewond de Fransman M.B. die op het kruispunt Nieuw- straat - Korte Kerkstraat werd geschept door een auto, die werd bestuurd door de 18-jari- ge A. W. uit Terneuzen. De jongeman had geen rijbewijs. Ook een vrouw werd door de auto geschept. Zij liep lichte verwondingen op. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Voor de tweede maal dit jaar organiseert de Internationale Gebedsunie Banneux bisdom Breda een dagreis naar het bedevaarts oord Banneux op 25 juni a.s. De plechtigheden in Banneux worden geleid door mgr. Bluyssen. Dezelfde dag vindt in Banneux ook een ziekentri- duüm plaats, waaraan 200 Ne derlandse zieken deelnemen. Het ziekentriduüm voor de zieken van het bisdom Breda zal plaatsvinden van 29 sep tember tot en met 3 oktober. Opgave voor de dagreis bij mevr. Rullens-Nagel, Molen straat 14, Made; de heer F. v. d. Meeren, Moerstraatsebaan 29, Bergen op Zoom (telefoon 01640-35950, na 18.00 uur) en bij mevr. Henning-Schuur- biers, Coehoornstraat 19, Ber gen op Zoom. (Van onze correspondent) ZIER1KZEE - SAS VAN GENT De directie van de ZVTM heeft snel gereageerd op de ,open brief' van een inwoner van Sas van Gent, de heer L. Heijne, waarin deze enkele opmerkingen plaatste bij de tariefsverhoging (inge gaan op 28 mei j-I.) voor de sneldienst tussen Sas van Gent en Breda- De .eerste vraag_ daarin was, waarom alle bus sen op deze route Sas van Gent niet meer als beginpunt hebben. Reizigers uit deze plaats moeten nu overstappen in Terneuzen. De directie van de ZVTM zegt hierop, dat de verliezen op het lijndienstbedrijf zo hoog waren, dat in opdracht van het rijk beperking van de verliezen moest plaatshebben. Daarom rijden de autobussen, die te Terneuzen-postkantoor goede aansluiting geven naar Sas van Gent, niet verder dan dit punt, waardoor autobuski lometers en chauffeursuren worden bespaard. De directie geeft toe dat het overstappen enig ongerief met zich mee brengt, doch zegt dat het totaal aan reizigers op deze lijn naar-van Sas van Gent betrek kelijk gering is. Wat het nieuwe tarief betreft schreef de Sassenaar: „De nieuwe prijs tussen Sas van Gent en Breda bedraagt voor een enkele reis nu f8,70; dit was f 6,60 en dit betekent een verhoging van 31,8 procent. Als bedacht wordt dat de ta rieven jaarlijks reeds werden aangepast, is dit percentage wel absurd hoog- Als basis voor een tarief moet de nor male afstand tussen begin en eindpunt genomen worden, in dit geval dus tussen Sas van Gent en Breda. De rit vanuit Sas van Gent via Terneuzen is economisch gezien begrijpe lijk. maar uit oogpunt van de Sasse reizigers overbodig. De afstand Sas van Gent - Breda is namelijk even groot als die tussen Terneuzen en Breda", zo schrijft de Sassenaar ver der. „Bekijken we de tarieven, dan zien we dat de reiskosten Terneuzen - Breda f 7,50 en Sas van Gent - Breda f8,70 bedragen"- De directie van de ZVTM zegi hierop dat de vorige di rectie het tarief van deze dienst steeds lager heeft ge houden dan het normale tarief van de ZVTM- Naar de reden hiervan kan men slechts gis sen. In september 1971 bleek het tarief op de Breda-lijn 15 procent beneden het normale tarief te liggen, waardoor de opbrengst per kilometer slechts 60 procent van de lijn- kosten dekte. „Het behoeft geen betoog, dat dit percenta ge niet alleen voor de ZVTM, maar ook voor de overheid, die de verliezen vergoedt, on aanvaardbaar is", aldus de ZVTM. Daarbij komt dat de tarie ven van de ZVTM. die in 1967 de hoogste waren van het streekvervoer in Nederland, thans juist liggen op het ge middelde en er daarom geen reden meer is om een bepaal de lijn ver onder dit tarief te houden. Het tarief op de Breda-lijn is dan ook sedert I september 1971 in twee fases (per 16 januari 1972 en per 28 mei j.l.) op het normale tarief van de ZVTM gebracht, hetgeen ook nog 70 cent goedkoper is dan wanneer men van Sas van Gent via Kruiningen-Veerha ven en station Kruiningen- Yerseke naar Breda reist- Verder zegt de directie dat bij alle streekvervoerbedrijven de tarieven steeds worden be rekend over de afgelegde af stand. De mogelijkheid die de briefschrijver had gevonden om vanuit Sas van Gent voor f 8,20 in Breda te komen, door eerst een kaartje te nemen naar Axel en in die plaats dan één naar Breda, wordt door de directie niet ontkend, maar zo zegt ze, er bestaan te Axel geen directe aansluitingen. Daar is niets aan te doen, omdat de lijn Sas van Gent Axel - Zaamslag - Terneuzen aansluiting moet geven op de doorgaande dienst Terneuzen Perkpolder - Goes. Volgens de heer Kemper is het gezegde „Let op uw saeck" in meer dan één op zicht voor de neringdoende middenstand in Terneuzens oudste winkelcentrum van toe passing," Er zal keihard ge werkt moeten worden om de centale functie van Terneuzen in Zeeuwsch-Vlaanderen te behouden en te versterken. Gelukkig is de onderlinge sa menwerking van de winke liers de laatste jaren een stuk verbeterd. Wij moeten ook be reid zijn financiële offers te brengen om de gevaren die ons in de binnenstad bedrei gen al te wenden. Daarbij be doel ik een mogelijk verplaat sing van het winkelcentrum naar een andèr deel van de stad. Door actief te bbjven hebben we het in de hand de binnenstad als grootste trek pleister voor het kooppubliek te behouden." De heer Kemper heeft voor dit streven een verlanglijstje opgesteld waarvan de vervul ling veel kan bijdragen tot deze verhoogde aantrekkings kracht van het winkelcentrum Noordstraat en omgeving. „Op de eerste plaats zal de gehele Noordstraat een prome nade moeten worden, waar het publiek rustig kan winkelen. Ook zal de feestverlichting uitgebreid moeten worden en ook vaker moeten branden dan tot nu toe gebeurt. Een ander voorziening die er hoog nodig moet komen is een stadsbusdienst. Daardoor zal de binnenstad veel makkelij ker bereikbaar zijn voor de mensen in de buitenwijken. Verder denk ik aan een vaste muziekinstallatie die de gezel lige sfeer kan bevorderen." Een ander stokpaardje van de heer Kemper en verschei dene van zijn collega-winke liers is een jaarlijkse terugke rend evenement in de Terneu zense binnenstad." Bijvoor beeld in de vak-antietijd. Nu is het immers zo dat er tussen de braderie en de kennis een leemte is. Er zou mogelijk in de maand juli een muziekcon cours of een ander trekkertje georganiseerd kunnen worden dat veel publiek naar Terneu zen lokt." maal niet in de steek laat. Dat zou erg jammer zijn van het vele voorbereidende werk dat door de braderiemensen is verzet." Het organisatiecomité van de Braderie-Terneuzen, waar van naast de heer Kemper ook de heren G- Ververs, R. van Glansbeek, F. Koulen, J. Meinhardt en H. de Buck deel uitmaken, is er gelukkig mee dat de stichting de vliegende Hollander en de VW een be langrijk aandeel hebben in de voorbereiding van de braderie. De heer Kemper: „Begin dit jaar gingen er stemmen op om de braderie maar af te schaf fen. Vorig jaar waren de weersomstandigheden tijdens de braderiedagen zo slecht dat menigeen de moed in de schoenen was gezonken. Maar de overgrote meerderheid was toch positief over de braderie van dit jaar. Laten we dus hopen dat het weer ons dit- (Van onze correspondent) AXEL De weergoden, die vorige week Axel niet zo best gezind waren, hebben de uit gestelde laatste dag van de feestelijkheden in verband met het 800-jarig bestaan van de Markt Axel, de tweede keer niet in het water laten vallen. Zondag trok de befaamde mister X over de Markt om de bezoekers daar met gulle hand waardebonnen uit te delen. De kleintjes konden ballons krijgen, die met honderden van de hand gingen. Het voor naamste evenement was het grote slot-vuurwerk. Om 22.00 uur hadden zich duizenden be langstellenden rond de Kleine Kreek geschaard in afwach ting van de dingen die komen gingen. Wat ze uiteindelijk te zien kregen, was fantastisch. Vuurpijlen, watervallen, draai molens, Bengaals vuur, vorm den slechts enkele onderdelen van het vuurwerk, dat sloot met de woorden „800 Jaar Markt Axel" en ontelbare da verende knallen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Neder landse akkerbouw zit momen teel goed in de puree. Zoals het nu gaat zal er zeker iets moe ten gebeuren, waarbij prijsaan passingen geen definitieve op lossing zullen bieden. Dit zei gisteravond de heer Biesheuvel, voorzitter van de akkerbouwcommissie van de Nederlandse CBTB, tijdens een discussiebijeenkomst van de O.- en W.-Zeeuwsch-Vlaamse afdelingen van deze landbouw organisatie. De akkerbouwcom missie was gisteren op werkbe zoek in Zeeuwsch-Vlaanderen. Op prijsverhogingen in de graansector behoeft volgens de heer Biesheuvel niet gerekend te worden. Naar zijn mening is het gemiddeld Nederlands akkerbouwbedrijf momenteel te klein en zal hierin een op lossing moeten worden gevon den, ofwel door bedrijfsecono mische vergroting, oppervlak te-uitbreiding of een geïnte greerde - samenwerking tenein de kostenstijgingen te kunnen opvangen. Als sitructurele maatregelen van overheidszij - de zag hij een rente-en ont- wikkelingssubsidde, waarover momenteel in Brussel beraad wordt. Hij zed te hopen op een betere saneringsregeling voor hen die met het landbouwbe drijf stoppen, „want momen teel is het slechts uitstel van execuitie en komen wij niet verder". Aan het begin van de bij eenkomst was door de heren A. de Koeijer en J. Ramondt een inleiding gehouden over de problemen van de akker bouw. De heer Ormel ging nog even in op de pachtprijs, die in de Friese akkerbouwgebie den 50,- per ha hoger ligt dam in Zeeuwsch-Vlaanderen. „Sinds deze optrekking is de neiging tot verkoop bij eigena ren flink teruggelopen". Van daag zal de commissie verga deren in Les Pays Bas in Ter neuzen. A. (Van een onzer verslaggevers! TERNEUZEN Tijdens de Braderie heeft de Terneuzense zwem- en poloclub De Schelde een eigen stand in de Vloos- wijkstraat. Doel is om via lo- tenverkoop aan financiële middelen te komen teneinde de jeugd meer trainingsmoge- lijkheden te kunnen bieden. Aan de stand kunnen loten a vijftig cent gekocht worden waarbij tegelijk bekend is of men prijs heeft of niet. Od woensdagmiddag en avond en zaterdagmiddag treedt bij de stand de poppen kast op van Jan Dieleman. Donderdagavond geeft de drumband De Hoekse Rakkers een demonstratie. Nederlaagtoernooj De zesde wedstrijd in het neder- laagtoernooi van STC is geëin digd in een 713 nederlaag tegen de gasten, Marionetten. De stand na zes wedstrijden is 1. ONA 14 p, 2. Marionetten 13, 3. KOT 12, 4. 't Centrum en Tovak, ieder 9, 6. 't Anker 7. De volgende wedstrijd die in dit jubileumtoernooi van de Sluiskilse biljartvereniging wordt gespeeld is tegen Phi lippine. Tevens is dit de laat ste wedstrijd in het toernooi. Na de wedstrijd vindt in club lokaal Dallinga de prijsuitrei king plaats, waarna de jubile rende vereniging zal recipië ren.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2