Busregeling voor Koewacht onaanvaardbaar Terneuzen enthousiast „met de muziek mee" AIR PRODUCTS KRIJGT GELIJK VAN RECHTER De Schelde gaat naar Duinkerken Eis in zaak overval Sas van Gent UITSLAGEN ZEIL- WEDSTRIJDEN OP BRAAKMAN A HI-FI STEREO Dode bij botsing onder Sint-Kruis GOES ONTMOET ARNEMUIDEN LEGER VAN 1500 WANDELAARS stad streek 5 Seb. Blom maart GESCHENKEN albert eggermont VARA-OPNAMEN GESLAAGD BON Duif van eerste vanuit St.-Ghislain CJV-Terneuzen viert 100-jarig bestaan Goud Minister Lardinois spreekt op congres vleeshandelaren Rechtbank Middelburg Zaterdag 3 |uni 1972 medische diensten (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op de Braakman zijn zeilwedstrijden gehouden voor verschillende klassen om de Braakman-be kers. De uitslagen luidden: 470 klasse: 1 H Krijtenberg, 2 H Hendrickx, 3 L Royaux, 4 E van Peteghem, 5 G Vervaet. Spanker-klasse, eerste wed strijd: 1 M Verbrugge, 2 Fr Lievens, 3 K van de Ree, 4 R de Caluwe, 5 M de Beukelaar; tweede westrijd: 1 M Ver- brugge, 2 Fr Lievens, 3 N Ingels, 4 S Hiemstra, 5 H Jooris. De Braakmanbeker werd gewonnen door M Ver- brugge. 420 klasse: eerste wedstrijd: 1 T Hamerlynck, 2 A Zielens, 3 T van der Walle, 4 A d'Hondt, 5 W Pieters; tweede wedstrijd: 1 T Hamer lynck, 2 A Zielens, 3 B de Koning, 4 Tvan der Walle, 5 J Boerbooms. Winnaar Braak manbeker: T Hamerlynck met fokkenist R Hamerlynck. Vau- rienklasse, eerste wedstrijd: 1 F de Beukelaer, 2 Wvan Lae- them, 3 J P Royaux; tweede wedstrijd: 1 W van Laethem, 2 R Smets, 3 Fr de Beukelaar, 4 JP Royaux, 5 C Kint. Win naar Braakmanbeker: W van Laethem met fokkenist P van Laethem. Optimist klasse: eer ste dag: 1 J van der Waal, 2 M Kramer; tweede wedstrijd: 1 M Kramer, 2 WTucker, 3 J van der Waal, 4 D Dourleyn, 5 C Wauman. Winnaar Braak manbeker: MKramer. (ADVERTENTIE) ZWART-WIT EN KLEUREN-TELEVISIE REPARATIE Ook toestellen die niet door ons geleverd zijn, repareren wij snel en vak kundig. Bierkaaistraat 14-16, Hulst Tel. 01140-2293. examens AXEL Onder auspiciën van de stichting tot opleiding van monteurs in het centrale- verwarmingsbedrijf is in Axel het theoretisch examen hulp monteur schriftelijk en mon deling gedeelte, afgenomen in de christelijke lagere techni sche school. Alle examenkandidaten wa ren leerlingen van deze lts. Geslaagd zijn: W Hamelink uit Axel, J. Koster uit Axel, F. van Pamelen uit Sluis, E. van Puyvelde uit Nieuw-Na- men, J.C. Verberkmoes uit Zaamslag, J. Verhage uit Sluis, A. J. de Vriend uit Aar denburg, P. Westerweel uit Sluis. Aan onderstaande leer lingen werd een verklaring uitgereikt, dat zij met goed gevolg examen hebben gedaan in de theoretische-technische vakken: L. Klaassen uit Hoek en J. Verduyn uit Sas van Gent (ADVERTENTIE) Hoofdstraat 16 St Jansteen - Hulst teL 01140-2491 (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT Een bus tochtje van Koewacht naar Axel kost sinds de inwer kingtreding van de nieuwe dienstregeling van de ZVTM, ongeveer een uur. Met een auto zou diezelfde afstand in minder dan twintig minuten afgelegd kunnen wor den. Buspasagiers uit Koe wacht zijn na afgelopen zon dag gedwongen om in Zuid- dorpe. maar liefst 44 minuten te wachten op een aansluiten de bus naar Axel. „En dat is toch een onaan vaardbare zaak", zo meent het Koewachtse gemeenteraadslid R. Janssens, die over deze vreemde situatie vragen heeft gesteld in de gemeenteraad. Naar zijn idee is hierdoor een groot deel van de op het open baar vervoer aangewezen be volking van zijn dorp, zwaar gehandicapt. ,.Nou weet ik wel, dat er met die bus niet zo verschrikkelijk veel passagiers mee gaan", zo zegt hij, „maar er is toch een bepaalde catego rie mensen, die er wei op aan gewezen is- Die mensen moe ten zich nu elke keer met een taxi laten brengen of te voet gaan". Volgens voorlichtings ambtenaar Smies van de ge meente Axel, zijn er naar aan leiding van de klachten uit Koewacht al contacten gelegd tussen de ZVTM en het ge meentebestuur- Resultaten heeft dat overigens nog niet gehad, maar daarvoor is de tijd ook nog tekort geweest, aldus de heer Smies. „AI ma ken er dan niet veel mensen gebruik van de lijn, degenen die dat wel doen zijn voor een voldongen feit gesteld", zo meent de heer Janssens, die daarover helemaal niet te spreken is. ,,Er was naar mijn mening ook een afspraak met do ZVTM, dat raadsleden de concept-dienstregeling tevoren zouden mogen inzien. Daarvan heb ik weinig gemerkt. Dat is ook ai zo vreemd." Suggesties tot verbetering van de verbin dingen met Axel heeft het raadslid niet zomaar voorhan den. Volgens voorzitter H. A. Suy van de bejaardenbond in Koe wacht, zijn de klappen het hardste aangekomen bij de 65- piussers van het dorp. „Veel van hen zijn nogal sterk geo riënteerd op Axel", vertelt hij, „vooral na~ de gemeentelijke herindeling. Het is toch wel vreemd, dat vanuit Koewacht de stad, waarop je bent aange wezen, zo moeilijk te bereiken is. Dat zal vooral voor onze bejaarden aanleiding geven tot problemen" De heer Suy heeft aangekondigd, dat de Koewachtse bejaardenbond zich tot de ZVTM zal wenden met het verzoek, alsnog te be zien of hier iets aan te doen is- De heer Suy tot slot: ,,De mensen hier in het dorp staan perplex. Ze snappen niet hoe het mogelijk is, dat de ZVTM zo'n dienstregeling tot stand heeft gebracht." Overigens heeft de busonderneming daarop het antwoord al gege ven in het pers-communiqué, waarin de nieuwe dienstrege ling werd aangekondigd: op veel lijnen is de service aan merkelijk verbeterd en het kon niet voorkomen worden, dat dit op onrendabele trajec ten ten koste van een service verlaging zou gaan. (ADVERTENTIE) HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg Dokter G. de Bruijckere, Brouwerijstraat 8 te Oost burg, teL 01170-2323. Axel Dokter W. Kok, Oran jestraat 4, tel. 01155-1555. Biervliet, Hooidplaat en IJzen- dijke Dokter Kalkman te Biervliet, tel. 01152-345. Borsele en Nieuwdorp c.a. De praktijk van dokter Gel- derblom wordt waargeno men door dokter Kiviet te Borsele, tel. 01105-203. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande Dokter Bom te Cadzand, tel. 01179- 366. Clinge, Koewacht en St.-Jan- steen Dokter Melchers, tel. 01146-327. Driewegen, Hoedekenskerke, 's Heerenhoek en Ovezande De praktijk van de huis artsen J. Geldof, J. Kole en H. Zwartelé wordt tot maandagochtend 8 uur waargenomen door dokter S. Wöstmann, Nieuwstraat 18a te Ovezande, tel. 01195- 450. Goes Dokter S. Buijs, J. Valckestraat 3, tel. 5462. Heinkenszand, 's H. Arends- kerke en Wolphaartsdijk Dokter A. Vos te Wol phaartsdijk, tel. 01198-231. Hulst Dokter W. Eysink, tel. 2060. Kloosterzande Dokter J. ter Burg, tel. 01148-366, tot maandagmorgen 8 uur. Middelburg Dokter J. Pél, Rouaansekaai 11, tel. 2585 (zaterdag) en Mw. J. Pel- Mellink idem (zondag). Reimerswaal Dokter P. Al- lewijn te Kruiningen, tel. 01130-1566 en dokter G. Noome te Krabbendijke, tel. 01134-1444. Sas van Gent Dokter M. Dieriek, Graaf Jansdijk A.185 te Westdorpe, tel. 1255. Terneuzen Dokter H. van Herfc, Mich, de Ruytersinigel I, tel. 4000. Vlissingen Dokter G. de Greef, teL 2121 (tot zater dag 24 uur) en dokter C. Sluijter, tel. 2225 (van za terdag 24 uur tot zondag 24 uur). Zaamslag Dokter W. Fraan- je. Sluiskil, Philippine en Hoek Dokter Jongsma, Juliana- straat 2 te Hoek, tel. 356, b.g.g. 345. TANDARTSEN O.-Z.-VIaanderen Tandarts F. Hamann, Leeuwenlaan 58 te Terneuzen, teL 01150- 2320 (zaterdag van 10-10.30 en van 18-18.30 uur, zondag van 12-12.30 uur). W.-Z.-Vlaanderen Tandarts A. van Goor te Oostburg, tel. 01170-2077 (zaterdag en zondag van 12-12.30 uur). Walcheren Tandarts H. Reddingius, Badhuisstraat 11 te Vlissingen, tel. 01184- 2481 (zaterdag van 9-10 uur, zondag van 11-12 uur). Z. EN N.-Beveland Tand arts E. Klinkert, Turfkaae 15 te Goes, tel. 01100-6504 (zaterdag en zondag van 9- 10 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag Dokter J. de Haas te Zaamslag tel. 01153-366. N.- en Z.-Beveland Dokter G. Boneschanscher te Krui ningen, tel. 01130-1233. W.-Z.-Vlaanderen Dokter H. v. d. Vijver te IJzendij- ke, tel. 01176-388. WIJKVERPLEGING Eilewoutsdijk Zr. C. Kor- stanje, Warande 2 te Hein kenszand, tel. 01106-1615. Goes Zr. v. d. Kooij, teL 5383. Groot Axel Zr. M. Geen- sen-Delnad, Bachstraat 61, te Axel, tel. 01155-2145. Hoek, Philippine en Sluiskil Zr. Bouwens te Hoek, tel. 01154-274. Sas van Gent Zr. Van Dor- selaer, Beneluxstraat 128, tel. 01158-1916. Wemeldinge, Kapelle-Biezelin- ge, Kloetinge, 's-H. Abtsker- ke, 's-GravenpoIder, Hoede kenskerke en Baarland Zr. A. Knook, Ds. Boersma- straat 25 te Kloetinge, tel. 01100-6532. Hulst en Hontenisse Zr. M. de Schrijver, tel. 01142- 313. Terneuzen Zr. E. Vermeij- len, Dennenstraat 7, tel. 3829. APOTHEKEN Goes Goese apotheek, tel. 7104. Middelburg Apotheek A. Ringeling, Lange Delft 133, tel. 2538. Terneuzen Apotheek Ha mann, tel. 2060. Vlissingen Apotheek D. v. d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 2730. (ADVERTENTIE) geknipt uit De Stem voor kos teloze toezending van kleur- catalogus ST.-ANTONIU S MEUBELEN aan het adres van M •W«T«Iilir*>T.TSr.T.l.". StT. V .1*1.1- KORTE NIEUWSTRAAT 21 HULST Telef. 2478 - 3558, b.g.g. 2209 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In een sfeervol, tot in alle hoeken inet veertienhonderd mensen gevulde sporthal ,,'t Zwaantje" in Terneuzen heeft de Vara gisteravond het populaire t.v.- programma „Met de muziek mee" opgenomen. Al ver voor het aanvangsuur stroomden de belangstellenden naar de grote hal die in nauwelijks een dag tijd in een immense stu dio was herschapen. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG De afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond vain Zaterdagvliegers hield een concours vanuit _St. Ghislain in Noord-Frankrijk. De duiven, in totaal 3322, wer den met een noord-noord oostelijke wind 's morgens te 7.15 uur gelost. Door deze windrichting pro fiteerden de deelnemende lief hebbers, die in de voorvlucht (kortste afstand) woonden. Bij de eerste tien prijswinnaars waren er dlan ook acht uit rayon F. (omvattende Terneu zen en Zaamslag). De snelheid van de winnende duif was 1423,66 meter per minuut. De uitslag: 1. en 4. A. Smal- legange, 2. Gebrs. Zegens, bei den Terneuzen, 3 en 8. D. Deurwaarder, Othene, 5. C. Cornelissen Zaamslag-Veer, 6. A. Scheele Terneuzen, 7. C. Rlaasse Breskens, 9. C. van Boven Axel, 10. P. Alebregtse Vlissingen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Ter gele genheid van het 100-jarig be staan van de CJV in Zeeland organiseert de afdeling Ter neuzen vandaag (zaterdag) een sport- en spelmiddag voor de jeugd. De activiteiten vin den plaats op het veld bij het padvindersgebouw aan de Zuidersportparklaan en begin nen om half twee. Alle kinde ren van 6 tot 12 jaar kunnen aan deze sport- en spelmiddag deelnemen. Voor de winnaars zijn mooie prijzen beschik baar. Het ligt in de bedoeling in augustus nog eens een middag te organiseren. Provinciaal zal er nog een jeugddag worden georganiseerd voor de cluble den. Ook zullen weer kampen worden gehouden in Veere en Renesse. (Van onze correspondent). ST. KRUIS Op de krui sing Zompelweg - Heirweg - Binnenweg onder St. Kruis werd gistermorgen de 67-jari- ge bromfietser O.K. uit St. Kruis geschept door een per sonenauto, bestuurd door S.D. uit hetzelfde dorp afkomstig. Het ongeluk gebeurde ver moedelijk doordat de brom fietser, komende uit de rich ting St. Kruis, geen voorrang veleende aan de automobilist, die vanaf de St. Pietersdijk het kruispunt naderde. De heer K. werd in zorgwekken de toestand naar het zieken huis te Oostburg gebracht. Hij overleed daar enige tijd later. De autobestuurder kreeg lichte verwondingen en de auto werd zwaar beschadigd. Op het enorme podium, het complete Metropole-orkest on der leiding van Dolf van der Linden en het mini-theatertje waarin zich de kwartfinale van de landelijke amateurto- neelcompetitie tussen het Hul stere Transfiguratie en het Vlaardingse Argus zal afspe len. Schijnwerpers, zo fel als zonnen schenen met hun ver blindende lichtbundels de zaal in. Vier t.v. camera's stonden op strategische punten klaar om het binnengebeuren op de voet te volgen. „De goede sfeer is er in elk geval al" (Van een onzer verslaggevers) GOES De voetbalvereni ging Goes speelt als afsluiting van het seizoen nog een twee tal vriendschappelijke thuis wedstrijden. Zaterdag komt Oud Vosse- meer op bezoek (aanvang half zes), en de week daarop, za terdag 10 juni, ontvangt Goes de zaterdag-tweedeklasser Ar- nemuiden. Dit is dan tevens de afscheidswedstrijd van aan voerder Antoine Debbaut. De ze wedstrijd begint om half zeven. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De zwemvereniging De Schelde uit Terneuzen zal zondag deel nemen aan de internationale aspiranten-zwemwedstrijden in Duinkerken. Voor deze ge legenheid is De Schelde-ploeg versterkt met enkele Zeeuwse top-aspiranten. Zo zullen Carla Willems, Jaap Keymel en Dick Schip per, ellen van De Stormvogel, John de Lange van Luctor, Rudie Bron van ZIJ, en Els van Tatenhove van De Braak man, naast de Schelde-aspi- ranten Guus en Marjolein van de Neste, Ronnie Clemminck, Yvonne Clasen, Petra raanje en Ingrid van Assche de strijd aanbinden tegen hun Franse tegenstanders. De wedstrijden zullen plaatsvinden in het overdekte 50-meter bad in Duinkerken, dat aan de Olym pische eisen voldoet. (ADVERTENTIE) zegt presentator Henk van Montfoort opgewekt. Na diens begroetingswoord klatert het applaus op voor dirigent Dolf van der Linden en zijn in hel blauwe jasjes gestoken orkest leden. „Als het nu maar ook op rolletjes wil blijven lopen. In Groningen zaten er nog wel wat kinkjes in de kabel", al dus Henk van Montfoort. De stemming zat er al meteen goed in. Marie-Cécile Moer dijk had weinig moeite om de zaal tot het meezingen uit vol le borst van de Nederlandse volksliedjes te krijgen. Wat trouwens ook gezegd kan wor den van de Italiaanse Belg Rocco Granata met het liedje Eleonora. Verder werkten aan het met veel vaart en zwier gebrachte programma mee het zangeres je Vicky Leandros, dat een gouden plaat voor haar liedje „Après toi" in ontvangst mocht nemen, de acteur-zan ger Lex Goudsmit met enkele van zijn musicalsuccessen en het fenomenale rijwielduo Kambel en Christine. Voor de lokale kleur zorgden het Zuiddorps meisjeskoor on der leiding van mevrouw Ma rie-Jeanne Moerdijk en de Terneuzense verteller Johan de Vries, terwijl dorpsomroe per Roman de Bock uit Philip pine de nummers al bellend aankondigde. Burgemeester Aschoff van Terneuzen vertel de bij de maquette van het nieuwe stadhuis iets over zijn stad, die na de Rijnmond en IJmond Nederlands derde ha vengebied is. De heer J..F Rouw, voorzitter van de plaat selijke VVV onthulde dat Ter neuzen veel toeristen hoopt te trekken met het nieuwe stads- symbool het monument van de vliegende Hollander. Al met al een programma waarin behal ve veel muziek ook een grote gemeenschapsgedachte zat en waaraan honderden Zeeuwsch- Vlamingen met veel plezier zullen terugdenken. De uitzen ding van het programma is op zaterdagavond 15 juli. Het kinderkoor uit Zuld- dorpe met Marie-Cicile Moer dijk te gast bij „Met de muziek mee". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De offi cier van justitie eiste gister morgen in totaal twaalf maan den gevangenisstraf tegen A. van B. uit Koewacht. Deze man was in de nacht van 27 op 28 december van het vorige jaar betrokken bij een overval op twee bejaarde broers in Sas van Gent. Voor dit vergrijp eiste de officier tien maanden gevan genisstraf, waarvan twee voor waardelijk en drie jaar proef tijd. Maar de overval was niet de enige „misser" van Van B. geweest. Samen met enkele vrienden nam hij deel aan in braken in Zeeüwsch-Vlaande- ren, waarvoor de officier nog eens vier maanden extra eiste. De rechtbank had de zaak van de andere betrokkenen al op vijf mei behandeld, maar over Van B. wilde de rechtbank eerst het oordeel van een psy chiater. De uitspraak volgt op veertien juni. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De arrondissementsrechtbank te Middelburg heeft het vonnis van de Terneuzense kantonrechter van 19 oktober vorig jaar bevestigd. Deze uitspraak houdt in dat Air Products Londen Ltd. is vrijgesproken en dat de dochteronderneming van dit bedrijf in Terneuzen, en de bedrijfsleider A. de Dreu, ont slagen werden van rechtsvervolging. He<t bedrijf zou vorig jaar zijn gaan proefdraaien zonder dat de hinderwetvergunning daarvoor door de gemeente Terneuzen was afgegeven. De officier bepleitte destijds dat deze feiten inderdaad klopten, maar dat het bedrijf toch te goeder trouw had gehandeld, omdat de aanvraag tot het verlenen van een hinderwet vergunning een half jaar eer der al aan de gemeente Ter neuzen was gedaan. De ge meente Terneuzen zou, vol gens de officier, wel erg lang hebben gewacht met het uit geven van de hinderwetver gunning. Het bedrijf had bo vendien volgens een circulaire van de minister ven Sociale Zaken van 1960 recht om met proefdraaien te beginnen. GOES Ruim 1500 deelne mers zijn deze week gestart voor de avondvierdaagse in di verse plaatsen in Zeeland, on der auspiciën van de Zeeuwse Wandelsportbond. Het aantal vertrekkers in de verschillende plaatsen: Middel burg 530, Zaamslag 69, Krab bendijke 74, Oostburg 17, Goes 285, Ovezande 66, Biezelinge 67, Kloosterzande 166. Volgende week staan tochten op het programma van maan dag tot donderdag in Terneu zen en Kruiningen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op woensdag 21 en donderdag 22 juni wordt in Britannia te Vlissingen een congres gehou den van de Nederlandse bond van veehandelaren en de Ne derlandse bond van varkens handelaren. Pet hoogtepunt van dit con gres zal zijn, een rede door de minister van Landbouw en Visserij, ir. P. J. Lardinois. De bewindsman zal in een alge-' meen relaas de in gang zijnde ontwikkelingen in de veeteelt, en in de afzet van vee en /lees behandelen. De deelnemers aan de ver gadering krijgen gelegenheid net de minister in discussie te reden. Het openingswoord zal worden gesproken door de voorzatter van beide bonden, de heer J. W. Diepenveen. Op de tweede congresdag worden huishoudelijke zaken afgehan deld.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 16