Quick-service station in Hof Zeklenrust Braderie in teken van Vliegende Hollander Uitbundig eeuwfeest „Tuurke typiste ziek? „Waar haalt de wethouder het vandaan" Kant en klare knuste vnlpasta IN WESTDORPE Rijkswaterstaat maakt bezwaar tegen woningbouw Biervliet POBtlOü Eminent eenwonderorgel? la. Dankzij strings-ensemble enOrbitone3D. 59 Belangstelling voor speelgoed- expositie groot Terneuzen wil geen winkels op industrieterrein ty^stensodéteit RAAD&MAD BURGEMEESTER OOSTBURG: stad streek Texaco wil grond kopen Wie is zijn zwarte poedel kwijt Diefstal van stenen ek Raad Terneuzen krijgt rapport over vissterf te in Spuikre Brug afgesloten GEEN VOORRANG VEEL SCHADE Terneuzen Oostburg Breskens Eede -Ü4 pm VNM Aardenburg Aanbesteding bouw kleuterschool Evangelische gemeente Breskens bestaat 100 jaar Vrijdag 26 mei 1972 5 (ADVERTENTIE) DOE-HET-ZELVERS ATTENTIE! Wat slecht te repareren lijkt Inkt met PORION, de in Zwitserland ontwikkelde universele kunsthars VUL/STOP/PLAMUUR-MASSA. Gebruiksgereed, geen verlies van resten, onbeperkt houdbaar. On misbaar bij elk karwei. Hecht op al les; op hout, steen, beton, metaal, tegels, glas, noem maar op, en zowel op droge als vochtige ondergrond. Onschadelijk voor de handen. Krimpt niet, zet niet uit; scheurt niet. 1 kg ƒ8.55, 2 kg ƒ15,30, 5 kg ƒ29.95 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Bij het po litiebureau aan de Rosegracht in Teroeuzen kunnen inlich tingen worden verkregen over die volgende gevonden voor werpen: wit babyschoentje, bruine herenportemonnaie met inhoud, kanarie, kettinkje, voorzien van de namen Anne- lies en Krijn, polshorloge, merk Cronet, zwarte poede) (groot), sleutel, merk Heiman nr. 315210, kinderbril (donker bruin montuur), gladde heren trouwring inscriptie 11-9-58, bruine portemonnee met twee lootjes van Ned. staatsloterij, donkerbruine kinderportemon- nee zonder inhoud, portemon nee met inhoud en foto's, plato dameshorloge, doublé met rek- bandje, bos met 5 sleutels w. w. 1 autosleutel, geel regenpak (broek en jas), blauw wind jack, blauw wit grijze trui met knopen, autstep, boek „in de ban van de tropen", gouden tientje Willem III met ketting, gouden tientje Willem III (bro. che), bril, kinder portemonnee met inhoud en identiteitskaart, bos met 6 sleutels, donker blauwe portemonnee, dubbele knip met ring en inhoud, duimstok, brilhouder met bril, pen, sleuteltje aan ring, zwart kindertasje met koperen han gers, autosleutel van pers. auto as 46-23, etui met passer, schaartje en pennen, bos met 4 sleutels, dames portemonnee met inhoud, donkerblauw jack, groen kralen portemonnee, dioos met kinderschoenen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de late avond van dinsdag zag de po litie nabij de rotonde te Ter- neuzen een (te) zwaar geladen personenauto. Bij aanhouding bleek dat in de bagageruimte een hoeveelheid basaltsteen werd meegevoerd, die de be stuurder, R. v, d. V. uit Ter- neuzen, aan de Ambachtsstraat gehaald had ter versiering van zijn tuin. Hij bekende dat hij dit al meerdere malen had ge daan, De politie maakte pro ces-verbaal tegen hem op. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Texa co Oliemaatschappij N.V. heeft de gemeente Terneu- zen verzocht haar een stuk grond van 1445 m2 in het exploitatieplan Hof Zelden- rust te verkopen voor de bouw van een quick-service station. De gemeenteraad had als prijs voor het desbetreffende terrein een bedrag van f 130.000 vastgesteld. Texaco wil er f 325.000,- (exclusief btw) voor betalen. Burge meester en wethouders stellen de raad voor op het aanbod van de oliemaatschappij in te gaan. De raad zal in zijn vergade ring van donderdag 1 juni nog de volgende voorstellen van b- en w. met betrekking tot aan- en verkoop van panden of gronden in behandeling ne men- Aan de gemeente is te koop aangeboden het pand Zand straat 6 in Terneuzen. Met het oog op de toekomstige sane ring van de Zandstraat en om geving adviseren b. en w. tot deze aankoop te besluiten. De heren A. Aarnoutse en L. Dieleman te Hoek verzoe ken aan hen in het plan Lo ven- en Oudwestenrijkpolder grond te verkopen voor de bouw van twee woningen te gen de prijs van f 34.- per m2. De heer A. van de Vijver te Sluiskil wil in het exploitatie plan Sluiskil 588 m2 grond kopen voor de bouw van een bungalow. De heer J- de Witte te Sluiskil wenst in hetzelfde plan 615 m2 grond aankopen voor de bouw van een bunga low De firma F- de Blaeij en zoon te Terneuzen heeft ver kocht haar op het industrieter rein Driewegen - Mr. F. J. Haarmanweg 1750 grond te verkopen voor de bouw van een groente- en fruitmaga- zijn. De heer P. Bedet te Terneu zen wil op hetzelfde industrie terrein 2000 m2 grond kopen, voor de bouw van een loods. De heer V, Hannan te Terneu zen heeft het recht van optie tot koop gevraagd van 4800 m2 grond op het industrieter rein. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De ge meenteraad van Terneuzen zal een rapport ontvangen over de juiste toedracht van de breuk in de afvoerleiding van de NSM te Sluiskil, waardoor ammoniak in de Spuikreek en de Bronkreek terecht is geko men, met het gevolg dat vele duizenden vissen stierven. Dit delen -b. en w. mee in hun antwoord op schriftelijke vragen van de heer P. J- Huij- brecht namens de raadsfracties van de PvdA en D '66- Het college merkt verder op dat de totale schade nog niet pre cies is vastgesteld. Ook is de oorzaak van de breuk in de afvoerleiding nog niet bekend. Daarom kunnen b. en w. nog niet meedelen of en welke maatregelen getroffen moeten worden om een eventuele her haling van deze calamiteit te voorkomen. De 100-jarige wordt gefeli citeerd door loco-burgemeester Colsen. (ADVERTENTIE) (Folders op aanvraag: postbus 25, Bodegraven) Twee nieuwe vindingen. Jaren van research, zijn voorafgegaan, maar nu is Emi nent erin geslaagd een revolutio naire nieuwe vinding toe te passen. Het strings-ensemble is zó uniek, dat het Eminent orgel 't negende wereldwonder wordt genoemd. Met het strings-ensem ble kunnen praktisch die instru menten verveelvoudigd worden. Door fase-verschuivingen kreëert u het geluid van een kom pleet symfonie-orkest Met één Eminent orgel hoort u in plaats van één viool, een hele serie vio len. Cello's, hobo's, trombones, contrabassen worden ook ver meerderd. Een komgjeet orkest Eminent heeft op deze vinding direkt oktrooi aangevraagd. Ook zocht Eminent naar een vervanging van het oude mecha nische systeem om chorus- en tremolo-sound te kreëren. De tweede vinding heet Orbitone 3D. Dit ruimtelijke driedimen sionale stereo-geluid klinkt haar- zuiver en voorkomt al het geruis dat het vroegere systeem ken merkte. Ook hierop is oktrooi aangevraagd. Beide vindingen worden toegepast in de Eminent orgels. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Voor de zesde maal wordt in het win kelcentrum Noordstraat in Terneuzen een braderie ge houden en wel van 7 tot en met 19 juni. De activiteiten van de win keliers, die in nauwe samen werking met de plaatselijke VW en de stichting de Vlie gende Hollander worden geor ganiseerd, staan dit jaar in het teken van het nieuwe imago van Terneuzen als stad van de Vliegende Hollander. Het ligt dan ook in de be doeling om met de braderie evenementen veel bezoekers van buiten naar de Schelde- stad te trekken. In voorgaande iaren mocht de Terneuzense Draderie zich steeds in een grote toeristische belangstel ling verheugen. Het commerciële doel stond daarbij niet o.p de eerste plaats. Het ging er vooral om de gezeligheid van het oude winkelcentrum te benadruk ken. Hoewel een en ander nog niet definitief is afgerond staat het vrijwel vast dat er tijdens de komende braderie ook voor de jeugd veel te doen zal zijn. Daartoe is de medewerking ingeroepen van het buurtcentrum „De Sluis" van de oentrale stichting voor sociaal-cultureel werk. (Van een onzer verslaggevers) WESTDORPE Het bejaardentehuis 't Verlaet in Westdorpe heeft op uitbundige wijze de honderdste verjaardag van een van zijn bewoners, de heer A. Notté, alom bekend als Tuurke, gevierd. Na de Eucharistieviering in de kapel van het tehuis onder lei ding van pastoor Seghers uit Terneuzen, was de 100-jarige het middelpunt van een bijzonder hartelijke huldiging door de di rectie en bewoners van 't Verlaet. (ADVERTENTIE) De voorzitter van het bestuur van het bejaardencentrum, dr. J. H. B. Puylart, en de waarne mend burgemeester van de ge meente Sas van Gent, de heer W. Colsen, spraken Tuurke toe en boden hun gelukwensen aan. Namens het gemeentebe stuur bood de heer Colsen een grote kist sigaren aan. Ook de bewoners van het bejaardente huis, lieten hun felicitaties ge paard gaan met geschenken. De oudste inwoner van Westdorpe omlijstte deze hulde met een grote dosis humor. Ook aan het feestdiner gaf hij van een ver rassende vitaliteit blijk. Tuurke stond er zelfs op, dat hij 's middags in het Elisabeth- Ziekenhuis te Sluiskil bezoeken aflegde bij verscheidene mede bewoners van het bejaarden huis, die daar worden ver pleegd. Na enige uren rust stond de krasse baas 's avonds al weer klaar om op de receptie te zijner ere in 't Verlaet vele gelukwensen in ontvangst te nemen. De Westdorpse fanfare Eikels Worden Bomen droeg tot de feestvreugde bij met een klinkende serenade. (Van onze oorrespondent) SLUISKIL In verband met hersitelüdngswerkzaamhe- den zal de brug nabij Sluiskil vanaf zaterdag 27 mei om acht uur 's morgens to-t zondag 28 mei vier uur 's namiddags voor het landverkeer gesloten zijn. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Nadat eerst zo'n driehonderd jonge poppenmoe- ders woensdag het gebouw van het Groene Kruis in Axel hebben overspoeld, heeft don derdag een groot aantal moe der van jonge kinderen zich hier kunnen oriënteren op het gebied van speelgoed voor kleuters tot zes jaar. Ten be hoeve daarvan was er een speelgoedtentoonstelling inge richt en werden regelmatig le zingen gehouden- Al is het dan gisteren niet zo druk geweest als woensdag, de belangstelling voor dit ini tiatief is beslist niet tegenge vallen. Organisatoren waren de dames D. Fackeldey en C. Doesburg, die de expositie op poten hébben gezet op initia tief van wijkverpleegsters van het Wit-Gele en Groene Kruis. Het doel was ouders en andere belangstellenden wegwijs te maken in het doolhof van speelgoedaanbiedingen en ver der om ze enige kijk te geven op de eisen die aan speelgoed gesteld, moeten worden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Burge meester en wethouders van Terneuzen vinden het onge wenst dat winkels worden ge vestigd op het industrieterrein Driewegen - Mr- F- J. Haar manweg. Het college legt de gemeenteraad ter vaststelling een nieuw bestemmingsplan voor bedoeld industrieterrein voor, waarin verbodsbepalin gen zijn opgenomen ten aan zien van winkelvestigingen ter plaatse. Door een betrekkelijk veel goedkopere bouw op een in dustrieterrein en door het ver anderende kooppatroon van de consument is het voor onder nemingen interessant gewor den verkoopgelegenheden te vestigen op een industrieter rein. Dat zou, volgens b. en w. leiden tot een versnippering van het winkelareaal en scha de kunnen brengen aan de ge vestigde ondernemers in de winkelcentra in Terneuzen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Woensdag middag om half twee verleen de M. de M. uiit Terneuzen als bestuurder van een personen auto op het kruispunt Fre- derik van Eedenstraat - Bella- mystraa-t geen voorrang aan de bestuurder van een bestelauto, A.F.ML, eveneens uit Ter neuzen afkomstig. Door de aanrijding werden beide auto's zeer zwaar beschadigd. Er de den zich geen persoonlijke on gelukken voor. Schieting Handboogmaat schappij „De Westerschelde" heeft haar eerste schieting van dit seizoen gehouden. De deel name was niet zo bijster groot, 'wat te wijten is aan de om standigheid dat „De Wester schelde" slechts over één wip beschikt. De uitslag was als volgt: le hoogvogel: O. Saey Sas van Gent, 2e hoogvogel: F. Vermast Sas van Gent, zijvo gels: L. de Haan Terneuzen, A. van de Poel Terneuzen, M. Herman Sas van Gent, F. Ver mast; kallen: J- Fopma Sluis kil. Voor de puntenschieting is de stand als volgt: 1 J. Fopma 6 punten, 2 R. Begheijn Ter neuzen 4 p., 3 M. Herman, L. de Haan en F. Vermast, allen 2 p. Het eerste uitzendbu reau van Nederland heeft de oplossing. Uitstekende, zorgvuldig geteste kantoor krachten van typiste tot boekhouder,staan tot uw beschikking. U betaalt al leen de gewerkte uren en mochten de prestaties niet aan uw verwachtingen be antwoorden, dan geldt de unieke 4-uren-garantie. Informeer eens bij het eers.te uitzendbureau van Nederland. hekuitzendbureau dat -■jo v garantie geeft Ginnekenweg 103 BREDA, Tel.: 01600 - 33329-48916. Brand I-n de werkplaats vam de heer Vermeulen in de oude stad ontstond brand doordat vonken terechtkwa men in een benzine-oliemeng- sel. Het personeel wist met schuimblussers het beginnende brandje snel te blussen. De gealarmeerde brandwer be hoefde dan ook niet meer uit te rukken. Aanbestedingen Op het gemeentehuis in Oostburg is aanbesteed het uitbreiden van de school voor buiten-gewoon lager onderwijs in Oostburg. De laagste inschrijver was H Verwey uit Oostburg met f 56.745. De hoogste inschrijver was de fa. Prince uit Haam- de 'met f 72.600.-. Benoeming Aan de scho lengemeenschap Sint Eloy te Oostburg is met ingang van 1 augustus 1972 benoemd tot le raar in het vak latijn de heer dTS. D. H. Borgers. De heer Borgers is in dezelfde functie reeds verbonden aan de rijks scholengemeenschap Koningin Wilhelmina, eveneens in Oost- burg. Concert Ixfe d e Nederlands hei-vormde kerk heeft een muziekgezelschap, bestaande uit leden van de 'muziekkorp sen uit Zand-e, Kloosterzande en Zaamslag een concert gege ven. Het geheel stond onder leiding van dirigent Jan Mei- jers. De belangstelling was groot. Collecte De collecte ten bate van het astmafonds heeft in Breskens f 548,- opg- bracht. R.-k. kerk De r.-k. kerk is aan een opknapbeurt toe Ook dienen er nieuwe pla fonds ingelegd te worden. Om hiervoor aan de nodige finan ciën te komen, zal er zaterdag en zondag in of nabij de kerk en in de kleuterschpol een ba zaar worden gehouden. Rijkspolitie Op vrijdag juni zal het nieuwe groepsbu- reau van de rijkspolitie te Haamstede officieel in gebruik genomen worden. De ope ningshandeling zal verricht worden door H. P. Everwijn burgemeester van Wester- schouwen. NCVB Tijdens de verga dering van de Nederlandse Christelijke Vrouwenbond, af deling Kruiningen in het gere formeerd jeugdgebouw hield ds. M. J. de Jong uit Koude- kerke een lezing met dia's over zijn reis naar Grieken land, waar hij het arbeidsveld van de apostel Paulus bezocht had. Woensdag 14 juni zullen de dames opnieuw bijeenko men. Dan zal de heer De Kra ker uit Wemeldinge spreken over Israël. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De hoofd ingenieur-directeur van Rijks waterstaat te Middelburg heeft bezwaar gemaakt tegen het ontwerp-bestemmingspian Biervliet, met name tegen het projecteren van bebouwing binnen 75 meter uit de as van de weg Schoondijke-IJzendij- ke-Biervliet-Hoek. Het ge meentebestuur van Terneuzen meent dat het bezwaarschrift van Rijkswaterstaat ongegrond moet worden verklaard. Gewezen wordt op het feit dat in het bestaande door G.S. van Zeeland goedgekeurde be stemmingsplan Kom Biervliet noord 1967 woonbebouwing is geprojecteerd binnen een strook van 75 nieter uit de as van de weg Schoondijke - Biervliet - Hoek- Voorts dat binnen genoemde strook reeds 8 woningen zijn gebouwd, ter wijl nog grond beschikbaar is voor 5 woningen, die volgens het bestemmingsiïlian op mini maal 35 meter afstand van de weg zullen moeten worden ge bouwd- B. en w. van Temeuzen ach ten het, gelet op de ligging van de weg, niet aannemelijk dat verkeerstechnische rede nen ertoe zullen nopen de ten noordoosten van de weg gele. gen terreinen te gebruiken Aan de gemeenteraad wordt dan ook voorgesteld het be zwaarschrift van de Rijkswa terstaat af te wijzen. HlifH IHiSPPiHIK...."v- Veel moeders staken er hun licht op. niSf'-iyirïiiii! Prijsbolling De uitslag van de prijsbolling was als volgt: 1 P. Laridaen, H. van Belleghem, H. Herwegh; 2. W. Verstraete, G. Dhoore, R, Ver- wulst; 3. A. Standaert, R- de Croock, J- van Kerkhove; 4. G. Dutsehaever, A. van Hecke, W. Gijsel. Schieting De uitslagen van de kermisschietingen zijn als volgt: wip 1: le en 2e hoogvogel: Th. Lampaert Eede. le zijvogel: J. van de Broecke. 2e zijvogel: J. de Muijnck Sint-Kruis- Beker: D. Louwa- gie Sluis. Meeste vogels (5 stuks): J. van de Broecke- Wip 2: hoogvogel: J. Cattoor Maldegem. beker: J. van de Broecke Eede, le zijvogel: Th. Lampaert Eede. 2e zijvogel: A. Rootsaert Middelburg, meeste vogels (4 stuks): R. de Dobbe- laere. Sint Margriete (B). Ritmische mis Zondag begint om 10 uur in de Aar- denburgse parochiekerk een ritmische eucharistieviering. Deze wordt verzogd door de gezamenlijke parochiële ko ren. Paden verhard Het reeds vele jaren bestaande ongemak van de vooral bij regen moei lijk begaanbare paden op de Aardenburgse begraafplaats behoort tot het verleden. Deze paden zijn, zowel op de alge mene als de r.-k. begraafplaats verhard. De beide begraaf plaatsen liggen op resten van vroegere stadswallen, bestaan de uit opgevoerde plakkerige klei. Excursie De algemene bej aardensociëteit, die weke lijks bijeenkomt in het wijk- gebouw van het Groene Kruis in Aardenburg, heeft een ex cursie gemaakt naar Brugge. Bij die gelegenheid werd een bezoek gebracht aan de super bazaar en het dolfinarium van het Boudewijnpairk. Wielrennen Amateurwiel renner Johan van Waes uit Aardenburg behaalde een 7e plaats in een wedstrijd te Lo- vendegem en een 9e in de ronde van Ertvelde. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De openba re kleuterschool „De Klimop" te Hoek zal met een lokaal worden uitgebreid. B. en w- stellen de raad voor deze bouw onderhands aan te be steden onder de aannemers fa. F. Haers te Philippine, gebr. De Ruysscher te Biervliet, n.v. Gebr. de Bruyne te Terneuzen en gebr. Simons te Terneu zen. (Van onze correspondent) BRESKENS Zondag zal de Vrije Evangelische Gemeen te in Breskens zijn 100-jarig bestaan herdenken, 's Middags zal in de Nederlands Her vormde Kerk een herden kingsdienst worden gehouden, die om drie uur begint. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG „Wij staan versteld van de uitlating die wethouder J. du Fossé in de laatste raadsvergadering over de opbrengst van onze toeristenbelasting maakte. Hjj schatte die op 15 mille. Wij vragen ons af waar hij die wijs heid vandaan haalt". Dit zei gisterochtend burgemeester A. Schipper van Oostburg tijdens de persbijeenkomst op het Oostburgse raadhuis. „De stand van zaken bij de toeristenbelasting in onze ge meente is momenteel zo, dat wij nu al zeker zijn van een bedrag van 80 mille, en dan moeten de overnachtingen nog beginnen, want dit bedrag is voornamelijk opgebracht door de caravans. Wij zijn ervan overtuigd dat de gex-aamde twee ton wordt gehaald", zo vervolgde de heer Schipper. De perceptiekosten van deze belasting werden door hem geschat op zo'n 20 mille. „Als wij er niet zeker van waren dat deze inkomsten gehaald werden, zouden wij niet alle voorzieningen bunnen treffen, die momenteel in de recreatie ve sector dienst doen", aldus de heer Schipper. Hij doelde hiermee o.m. op de strandpos- ten, bet schoonmaken van de stranden etc. „Wij zouden ons dit soort zaken zonder de toe ristenbelasting niet kunnen veroorloven". Enigszins wrang merkte de heer Schipper op dat ook de toeristen, die op de Sluisse campings verblijven van deze voorzieningen ge bruik maken, „maar de toeris tenbelasting is onontbeerlijk om het wensenpakket van de toerist te verwezenlijken". Een van die noodzakelijke toeristische voorzieningen is het nieuwe 50 meter zwembad in Breskens. Meegedeeld werd gisterochtend dat van Econo mische Zaken de principiële toezegging tot subsidiëring van dit ruim 1,5 miljoen kos tende project werd gedaan. Over de hoogte kon nog geen uitsluitsel worden gegeven. „Wel verwachten wij een sub sidie van de provincie", aldus de wethouder J. Vergouwe en J. Barendregt. „Maar ondanks die bijdragen zal het zwembad budgettair voor onze gemeente een hele opgave worden". Het Oostburgse college zal xinnenkort een gesprek heb ben met de DACW om ook het bouwtechnische gedeelte van het zwembad in AC-verband uitgevoerd te krijgen. Zoals bekend zal het ciïltuxirtechni- sche gedeelte van het plan in dit kader worden uitgevoerd, ..Want dit zwembad betekent een behooi-lijke verruiming van de werkgelegenheid in onze streek", aldus het colle ge. Zo gauw vaststaat dat het zwembad uitgevoerd kan wor den, zal een begin kunnen worden gemaakt met de aan leg van de jachthaven in Bres kens, die op de plaats van het huidige zwembad in die kern zal komen. In de eerstvolgen de raadsvergadering zal voor gesteld worden het toeristisch zwembad te realiseren. Ver moedelijk kan februai'i vol gend jaar hiermee begonnen worden, zodat Oostburg dan volgend toeiistenseizoen over zijn toei'istisch 50meter-bad kan beschikken.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2