Animo voor zeillessen groot op Braakman Primeur voor Terneuzens bouwbedrijf typiste ziek? Subcommissie bezoekt Terneuzen Nieuwe weg bijna aan flarden gereden Weekmarkt naar Keizer Karelplein UITSLAGEN VAN SCHIETINGEN SPAANS WINT IN IJZENDIJKE INSTRUCTEUR ROB VAN WILLIGE: UITSLAG ORLEANS Robur verliest oefenwedstrijd HAVENVRAAGSTUKKEN ROUTE HEINKENSZAND-'s HEËRENHOEK PUPILLEN- TOERNOOI HANSWEERT Historicus kwam toch nog op tijd typisten sociëteit RAAD&DAAD stacf streek JAMMER Ondernemings raad een feit HOOFDSTUK IN HANSWEERT Axel wil pralen over dislrictsbrandweer Wedvlucht Uitbreidingsplan Koewacht herzien CONSUMENTENCOMMISSIE Opening sport en speelgoedhuis Akkoord IJzendijke Hulst Woensdag 24 mei 1972 5 (Van een onzer verslaggevers, TERNEUZEN Steeds meer mensen mjjden de wegen met de jagende autofiles en zoeken hun ontspanning en vertier op het water. De watersport beleeft een bloei als nooit te voren. Meren en kreken zien wit van de zeilboten. Ook De Braakman, het recreatiegebied van Zeeuwsch- Vlaanderen, maakt daarop geen uitzondering. „Het is hier een gezellige plas, waai- gelukkig geen mo torboten mogen komen. Tot nu toe heb ik alleen maar leuKe mensen ontmoet", zegt Rob van Willige, de 20-jarige uit Rijswijk afkomstige zeilin- stmcteur van jachtwerf Isa bella. Hij is tweedejaars stu dent aan de academie voor beeldende kunsten in Den Haag, afdeling fotografie. Zijn vakantie besteedt hij aan zijn grote hobby, het zeilen. „Ik zeil ai vanaf mijn tiende jaar en ik vind het nog altijd een opwindende sport. Vroe ger gaf ik les in een grote BM. Ik ben in bijna alle Ne derlandse zeilsportcentra ge weest. Ze willen de kunst zo gauw mogelijk leren. Maar je moet toch wel 10 a 12 lessen van een uur achter de rug hebben om geen brokken te maken." Rob van Willige bezit het officiële zeilinstructeursdiplo- ma van de Koninklijke Neder landse Watersportvereniging. Op topzeildagen is hij regel matig acht uur aan een stuk met leerlingen het water op. Op de Braakman lest hij in de ruime, gemakkelijke wend bare volksboot". Het voordeel van deze boot is dat je een paar leerlingen mee kan ne men. Hij is ook lichter dan de zestien kwadraat." Rob van Willige solliciteerde op een advertentie waarin een zeilinstructeur voor De Br aas man werd gevraagd. „Een ding vind ik jammer van deze mooie kreek en dat zijn de ondiepe gedeelten. Het moet (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN —In de be drijfskantine van het aanne- mingsbedfijf Gebr. Van der Poel nv in Terneuzen is de ondernemingsraad van dit be drijf officieel geïnstalleerd. Van der Poel heelt daarmee de primeur van de Nederland se bouwnijverheid. In zlin welkomstwoord sprak de heer J.A. van der Poel de wens uit. dat de ondernemingsraad zal bijdragen tot een gezond over leg binnen de onderneming. De heer J.P.A. Nelissen. voorzitter van de Bedrijtscom- missie voor de Bouwnijver heid, (CCB) zei dat Gebr. van der Poel snel heeft gewerkt aan de totstandkoming van ae ondernemingsraad, die voor de werknemers een middel is om sneller hun rechten te verkrij gen. Hij verheelde niet dat er veel opoffering gevraagd zaï worden. „De problemen zullen echter gezamenlijk besoroken moeten worden om verder aan de toekomst te kunnen bou wen". De lieer B. Zoethout waar nemend voorzitter van de be- drijfscommissie en voorzitter van de oommissie Onderne mingsactiviteiten van de CCB, zei dat een goede functi onering van de ondernemings raad geen eenvoudige zaak is. „De ondernemingsraad mag geen orgaan naast of onder de directie zijn, maar de gehele onderneming moet er in wor den betrokken". De heer W. van der Poel dankte de oommissie die de verkiezingen voor de onderne mingsraad heeft voorbereid, Van de ondernemingsraad ma ken deel uit de heren: J. Al- laert, D. Bareman, J. Cornells. C. Honcoop, A.F. d'Hont, A. Schalkens ,AM. de Zeeuw. Th. Leenknegt en A. de Wilde. hier hoognodig uitgebaggerd worden, dan zou eht hier nog veel fijner zeilen zijn." Een vrouwelijke leerling gaat aan boord. Grootzeil en fok worden gehesen. De in structeur begint haar- termen als bak- en stuurboord, giek en fokkeschoot, positievaren en kruisen bij te brengen. Od een stevige bries koerst de volksboot het jachthaveretje uit. „Ik geloof niet dat man nen gemakkelijker zeilen le ren dan vrouwen en omge keerd. Dat hangt helemaal van de persoon zelf af. Een beetje gevoel moet je er natuurlijk wal voor hebben. Maar zeilen kan iedereen leren. Wedstrijd zeilen is weer wat anders", zegt Rob van Willige, ,/lat is een hoofdstuk apart." (Van onze correspondent) HANSWEERT De Her vormde Vrouwen Groep is bij een geweest voor de mei-ver gadering en wel in de consis torie van de Nederlands her vormde kerk te Hansweert. De plaatselijke presidente van de hervormde vrouwengroep, me vrouw A. van de Lelie-V. 1 ste- rik kon een volle zaal verwel komen, doch aanvankelijk niet de aangekondigde spreker voor deze avond. Door omstandig heden was deze niet te Hans- weert doch in Kruiningen ge arriveerd. Na samenzang en gebed volgde de meditatie. Hierbij sprak de presidente over het pinksterfeest. Zij wees op het duidelijk gebod van God tot zending („Zie ik heb U gesteld tot een licht der heidenen"). Na de pauze sprak de uit Nis- se afkomstige historicus W. E. P. van IJsseldijk die inmid dels gearriveerd was over het ontstaan en de geschiede nis van Oost-Zuid-Beveland. Hij schetste aan de hand van duidelijke detailkaarten de geweldige strijd die hier ge voerd is tegen het water. Het was een bijzonder interessant onderwerp, boeiend en me'- cen schat aan informatie. De presidente zei in haar dank woord o.a.„Als we zo over de strijd van ecuwen tegen het onstuimige water hebben gehoord, kunnen tve ons alleen verwonderd afvragen, hoe be staat het dat Oost-Zuid-Beve land nog bestaat". Tijdens de pauze lieten vele dames zich inschrijven voor de reis naar de Floriade, die op 15 juni a.s. zal worden gehouden. (Van onze correspondent) GOES De katholieke voetbalvereniging Robur uit Goes speelde een oefenwed strijd tegen de Haagse KNVB- derde kiasser Lenig en Snel. Voor rust nam Robur de lei ding, maar kort daarop wist Lenig en Snel gelijk te ma ken. Na rust drukte de Haagse ploeg even door en binnen tien minuten voerde zij de stand op naar 14. Een weife ling in de Roburdefensie werd afgestraft en daarna benutten beide ploegen nog een straf schop, zodat de eindstand 26 werd. Zeilinstructeur Rob van' Willige met een leerlinge op de Braakman, waar steeds meer zeilboten verschijnen. (ADVERTENTIE) Het eerste uitzendbu reau van Nederland heeft de oplossing. Uitstekende, zorgvuldig geteste knutoor- krachten van typiste tot boekhouder,staan tot uw beschikking. U betaalt al leen de gewerkte uren en mochten de prestaties niet aan uw verwachtingen be antwoorden, dan geldt de unieke 4-uren-garantie. Informeer eens bij het eerste uitzendbureau van Nederland. het uitzendbureau dat garan tie geeft - Ginnekenweg 103 BREDATel.: 01600 - 33329-48916. (Van een onzer verslaggevers) AXEL B. en W. van Axel zullen voorstellen om de be spreking van de gemeenschap pelijke regeling voor brand weer en districtsgezondheids dienst op de agenda te plaatsen voor de eerstkomende bijeen komst van het intergemeen telijk overleg. Het Axelse college wil op deze manier bereiken, dat er een gelijkluidend voorstel van de acht Zeeuwsch-Vlaamse ge meenten wordt gedaan met be trekking tot deze materie. Het zelfde geldt ook voor de vredes- rampenregeling. Burgemees ter M. K. van Dijke heeft dit meegedeeld op de wekelijkse persconferentie. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Subcommissie Havenvraagstukken Bene lux zal vandaag een werkbezoek brengen aan Terneuzen. Het gezelschap arriveert om 14.15 uur aan de Betonkade (oostelijke oever van het kanaal). Vervolgens zal men een rondrit maken door de stad. Omstreeks 14.45 is er een ontvangst in de burger zaal van het stadhuis. De subcommissie Havenvraagstukken is samengesteld in het kader van de Benelux Economische Unie uit ambtenaren van de ministeries van Verkeer en Waterstaat en van Openbare Werken van België, Luxemburg en Nederland. De ministeries van Verkeer en Waterstaat en van Openba re Werken van België, Luxemburg en Nederland. De commissie boudit zich bezig met de opstelling c.q. herzie ning van het rapport inzake (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG De kring Centrum Zeeuwsch-Vlaanderen van de afdeling Zeeland nam met 183 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Orleans op 21 mei. Winnaar werd een duif van O. Martens te Sas van Gent die een gemiddelde snelheid maakte van 1576.Ï meter per minuut en daarmee zeker ook in het provinciaal klassement hoog zal komen te staan. De verdere uitslag was 2 en 14 H. Wijnacker Sas van Gent. 3. A. Bril Othene Terneuzen. 4 en 11 was de combinatie van Schilt te Sas van Genit, 5. J, Oppe Sas van Gent, 7. M. van renthals Axel, 8. J. Burggraaf Stoppeldijk 9. J. Prince, Ter neuzen, 10. A. Vernaegen Westdorpe, 12. A. Sol en Zoon Axel, 13. J. Cappendijk Bo- sehakpelle, 15. F. Thijssen Terneuzen. de verhoudingen tussen rijk, provincie en gemeente ener zijds en de havenbesturen an derzijds. Verder bereidït de oommissie besprekingen voor van de ministeries van Ver keer en Waterstaat en van Openbare Werken met de ha venbeheerders. In verband met al deze werk. zaamheden brengt de subcom missie werkbezoeken aan de belangrijkste zeehavens in haar werkgebied. Zo heeft zij o.a. reeds Antwerpen en Rotterdam bezocht. De commissie zal eerst een bezoek brengen aan de haven van Gent op uitnodiging van de directeur-generaal van de Gentse haven, de heer Charlier. Van Belgische zjjde is voorge steld dit bezoek te combineren met een bezichtiging van de Terneuzense haven. (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT Er wordt op dit moment gewerkt aan een herziening van het uitbreidings plan in Koewacht. Het plan zal op verschillende onderdelen worden gewijzigd, zo is door burgemeester M. K. van Dijke meegedeeld. Zodra het vooroverleg is afgerond, zal er een voorstel aan de gemeen teraad worden gedaan. (Van een onzer verslaggevers) 'S-HEERENHOEK/HEINKENSZAND Raadselachtige omstandigheden hebben er voor gezorgd dat juist tijdens de drukke pinksterdagen de drukke route Heinkenszand 's-Heerenhoek onbegaanbaar en daardoor afgesloten is geweest. Gisteren werd de weg, die vorige week dinsdag een „oppervlaktebehandeling" had ondergaan, maar totaal „onhandelbaar" was gebleken, weer voor verkeer vrijgegeven. Dinsdag was de weg „ge-' teerd", in vakjargon: „gespo ten" met een milimeterdikke laag „vloeibitumen". Woens dag en donderdag echter bleek dat die laag steeds in zijn geheel aan de autowielen bleef kleven en werd opgerold, tesamen met de grondlaag er onder. De plakkaten die op die manier door het verkeer werden meegenomen veroor zaakten flink overlast. In Heinkenszand en 's Heeren- hoek lagen overal asfalt pan nekoeken en vettiige zwarte sporen op de weg. Het ragen de klachten bij de politie zo wel als bij gemeente (die er overigens niets mee uitstaande had) en provinciale waterstaat Tot nu toe (en er komt nog steeds meer bij) is reeds voor vele honderden guldens aan schade genoteerd. Autoruiten werden gebroken en carosse- rieën beschadigd en onherstel baar vervuild. Over de oor zaak tast men nog in het duis ter. Een woordvoerder van waterstaat weet het aan be paalde weersomstandigheden in een zeldzame combinatie: „Het materiaal, een vaste fa- briekssubstantie waaraan niets bedorven kan zijn, is tussen de buien door verwerkt, maar dat gebeurt al twintig jaar zonder problemen. Er is een zekere aanwijzing waar de oorzaak ligt, maar het gebeurt helaas te weinig om er een onderzoek naar te laten instel len. Het is al eens voorgeko men in Eindhoven, in de Vel- ser Tunnel en onlangs waar schijnlijk (men weet ook dat niet precies) op de Zuiderzee straatweg. Het onderzoek kost veel tijd en miljoenen aan geld. Vermoedelijk is de voch tigheidsgraad de boosdoener en wel over een langere perio de. Om dit te reconstrueren is veel werk nodig, zowel uitge breide laboratorumproeven over een lange periode als proeven in werkelijkheid. Het gekke is dat uit hetzelfde vat bitumen (vloeibaar asfalt met olie) tegelijkertijd door de zelfde aannemer elders, op Walcheren gespoten is, maar zonder problemen." De schade is nog niet te overzien. In de rijsporen is de nieuwe asfalt- laag geheel opgerold en als los materiaal weggeworpen. Pro vinciale waterstaat weet nog niet zeker of men overgaat tot herspuiten, omdat eerst moet wordden uitgezocht, of er mis schien toch nog een ïnilleme- terdunne laag op het wegdek achtergebleven. (Van onze correspondent) HANSWEERT De jeugd, commissie van de voetbalver eniging Hanswee rise Boys or ganiseerde afgelopen zaterdag een zeer geslaagd pupillen- toernooi voor D-l en D-2 junio renelftallen. Dit zijn dus elf tallen, beginnende in de leef tijd van 8 tot 10 jaar. Door de vele enthousiaste spelertjes is met volledige in zet en plezier gespeeld om de prachtige prijzen. Bij de D-2 elftallen was de eindstrijd tus sen Goes D-2 en Kwadendam- me D-2 welke wedstrijd ein digde in een 00 gel,ijk spel. Hierna moesten er strafschop pen genomen worden. Pas bij de twintigste strafschop viel de beslissing ten gunste van Goes 2 uit. Goes-2 kwam dus als eerste met veel geluk uit de bus. Verdiend tweede werd Kwadendamme D-2. 3. Hans' weertse Boys D-2. 4. Krabben- dijke D-2, 5. Kruiningen D-2, 6. 's-Heer Arendskerke D-2, 7. Yerseke D-2. Bij de D 1-elftallen ging de finale tussen Hansweertse Boys D-2 en Kwadendamme D-l, die met 20 door Kwa dendamme werd gewonnen. Einduitslag1. Kwadendam me D-l, 2. Hansweertse Boys D-l, 3. Goes D-l, 4. Krabben- dfjke D-l, 5. Kruiningen D-l, 6. 's-Heer Arendskerke D-l. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De commissie van advies en bijstand ter behartiging van de belangen der consumenten in de gemeente Sas van Gent is er voor dat de weekmarkt, die thans in de Kloos. terlaan en omgeving wordt gehouden, naar het Keizer Karelplein wordt verplaatst. De marktkramers staan unaniem achter deze verplaatsing van de markt. tVan onze adverteerder») AXEL Het sport- en speelgoedhuis in de Zeestraat te Axel van de bekend® spor ter en judoër Staf de Moor werd gistermiddag officieel ge opend. Na de opening werd voor vrienden en relaties een receptie gehouden. Velen hebben van de gele geilheid gebruik gemaakt om de heer De Moor en zijn echt genote geluk te wensen met deze fraaie zaak en hun veel succes voor de toekomst toe te wensen. Velen hebben gebruik gemaakt van de gelegenheid om deze fraaie met bloem stukken versierde zaak eens te bekijken. Het is een prachtig gebouw geworden. Op de be nedenverdieping kan men al lerhande sportartikelen ver krijgen, terwijl de bovenver dieping de speelgoedafdeling herbergt. Het geheel is zeer fraai uitgevoerd en mge richt. (Van onze correspondent) KOEWACHT-SINT JAN STEEN In café Salaman ders in Koewacht hebben twee schietingen plaatsgehad, waar van de uitslag als volgt luidt: Hoogvogel eerste schieting: J, Hense uit Axel. Voor hem was ook de eerste zijvogel. De tweede ging naar Th. Zaghers, eveneens uit Axel. Hieraan namen dertig schutters deel. Aan de tweede schieting na men 42 schutters deel. Uitslag tioogvogel: J. Hense uit Axel. Eerste zijvogel A. Martinet uit Koewacht. Tweede zijvogel V. de Schepper (B). uit Moerbeke Aan de schieting van d'e schuttersmaatschappij „Nooit Gedacht" bij A. Kind, hebben 36 schutters meegedaan. De hoogvogel was voor M. de Let ter en de beide zij vogels voor J. Elegaart en A. de Coning. De meeste kleine vogels wa ren voor O. van Damme, allen uit Koewacht. Achtenvijftig schutters kwamen uit in een schieting m café De Sportvrienden. De hoogvogel was voor G. Ver stoeten en de beide zij vogels voor Jac Martens en O. Sman, allen uit Koewacht. De meeste zij vogels: L. van Goo them uit Heikant, namelijk vijf stuks. Aan een schieting in café Net tie in Koewacht-Zand namen 30 schutters deel. Uitslag: hoogvogel en eerste zijvogel A. Seghers uit Koewacht. Tweede zijvogel J. de Waat uit Koewacht. Meeste kleine vogels Al de Coning uit Koe wacht. vier stuks. In Sint-Jansteen aan de schieting op twee staande wippen in café Sport, hebben 79 schutters deelgenomen, De uitslag op wip 1: 1. Hoogvogel E. Ottjes, St. J-ansteen. tweede hoogvogel E. Lernhout, Nieuw-Namen. Zijvogels G. Smet, Koewacht, E. Savooy, Sint Jansteen, E. van Dorsse- laar, St. Jansteen. De vierde zij vogel werd niet afgeschoten. De eerste tot en met vierde kal waren voor M. de Cock. Zuiddiorpe, E. van Dorsselaer, St. Jansteen, J. de Beule. St. Jansteen. R. Lucasse. Kloos- terzande. Hoogvogels op wip 2 J. Pie- ters, Hellestraat P. Reyns, Ka- pellebrug. Zijvogels J. van Overmeire, Clinge, idem C Boenne, Graauw. Kal J. Hoop Kloosterzande A. Walgraeve, Sinaai, W. Nachtegaal, St. Jan steen, J. Rademakars, Kloos- terzandet (Van onze sportredactie) IJZENDIJKE Cees Spaans uit 's-Gravenpolder heeft de smaak te pakken, Kwam de kleine man van Theo Middelkamp in het begin van het seizoen vaak juist een metertje te kort, na zijn eerste zege van afgelopen zaterdag in Nleuwvliet schreef hij giste ren ook nog eens de ronde van IJzendijke voor nieuwelingen op zijn naam. Spaans won de sprint van eem groep van 4 man. Hij versloeg met banddii-kte Ad. Verstijlen uit St. Willebrord, Jan de Groote uit Lage Zwa- luwe en Ad. van der Steen uit Etten-Leur. De beslissing in de ronde van IJzendijke, leek gister middag vroeg te vallen. Ad van der Steen kwam na de eerste van de 23 af te leggen ronden van 3 kilometer lengte alleen door. In de 5e ronde kreeg hij gezelschap van Ka- rel Witkamp (die later moest opgeven). Het tweetal reikte naar een behoorlijke voor sprong, maar het peloton dook er in de tiende ronde toch bovenop. Vooral dank zij de in spanningen van Cees Spaans en Tonnie Veerman. De laatste verspeelde hier mede zoveel krachten, dat hij verder in het spel niet meer voorkwam. Daarna ontstonden er nog wat kopgroepjes, maar de grote klap viel 5 ronden voor het einde, toen Spaans, Van der Steen, Verstijlen en De Groote ervaandoor gingen. Dit viertal bleef weg eai in een vlammende spurt eiste Cees Spaans de vetste prijs voor zich op. De uitslag: 1 Cees Spaans 's- Gravenpolder 69 km. in 1.49.45, 2 Ad. Verstijlen St. Willebrord, 3 Jan de Groote Lage Zwa-luwe, 4 Ad. van der Steen Etten-Leur, 5 op 32 sec. Piet de Bie Katwijk, 6 Cor Vervaet Walsoorden, 7 op 1.02 Jan Damen Ulvenhout, 8 op 3.15 Jan Verbrugge Putte, 9 Ad. van Pee<r Sprundel, 10 Ad. Vissers Lage Zwaluwe, 11 André Biddeloo Graauw, 2 Henk Jagers Utrecht, 13 Frans Verstraeten Philippine, 14 Hans Goeyers Ulvenhout, 15 Benno Scheers Middelburg. Mevrouw Samijn-Van Thiel was de enige die bezwaren had tegen de markt op het Kei zer Karelplein. Andere leden van de commissie drongen aan op maatregelen ter beveiliging van overstekende voetgangers op de rijksweg wanneer de weekmarkt op het Keizer Ka relplein gehouden wordt. De commissie werd gistera vond in het gemeentehuis door wethouder W. Garskamp geïn stalleerd. De leden zijn be noemd door de vakorganisa ties, verenigingen, politieke groeperingen en de kernen. Reeds jaren klagen bewo ners van de Kloosterlaan, Grootmajoorstraat en Kleine Markt over de hinder en scha de die zij van de weekmarkt ondervinden. Op het Keizer Karelplein kan het aantal kra men met 8 of 9 worden uitge breid. Verscheidene commis sieleden meenden dat de markt op het Keizer Karel plein niet voldoende centraal ligt voor het merendeel van de bevolking van Sas van Gentè Met name niet voor de nieuwe wijken. Anderen wezen erop dat het Keizer Karelplein op de marktdag als parkeergelegenheid verloren zou zijn. De heer Seheffer vond dat de klachten van de bewo ners van de Kloosterlaan en omgeving zwaar moeten we gen. Hij vond wel dat er een goede oversteekplaats op de rijksweg gecreëerd moest wor den. De commissie ging verder akkoord met de verordening van de winkelsluitingswet 1951 en de sluiting van sla gerswinkels op maandagmid dag vanaf 13 uur. Ook kon zij zich verenigen met het houden van een koopavond op de vrij dag, waarbij geadviseerd werd deze tot 21 uur te houden. Schieting In het Hofzicht- theater werd een Pinkster- schieting gehouden waaraan 66 schutters met 16 pelotons deel namen. Vooral de Belgische deelnemers bleken goede schutters. Uitslag: hoogvogel: O. Oderie, Bentelle (B.), eerste zijvogel: A. Hoste Sint-Margriete (B.), tweede zij vogel: U. Willems, St.-Margriete (B.), Hoogste aantal kleine vogels: E. Boer man. IJzendijke. Diefstal In de nacht van zaterdag op zondag werden in de P. C. Hooftstraat en het Genestetplantsoen te Hulst van twee geparkeerde perso nenauto's, respectievelijk van P. de R. en J, de J, de mist- achteriichten intvreemd. Gis termiddag kwam P. K. uit de Butstraat bij de rijkspolitie aangifte doen dat op klaarlich te dag de beide mistlampen van zijn auto waren gestolen. De daders zijn nog onbe kend. examens AXEL Voor het theore tisch examen hulpmonteur centrale verwarming van de Stichting tot Opleiding van Monteurs in het Centrale Ver- warmingsbedrijf zijn geslaagd: W. Hamelink en J. A. W. Kos ter uit Axel: F. A. P. van Pamelen en J. Verhage uit Sluis, E. J. A. vam Puyvelde uit Nieuw-Namen, J. Ch. Ver- berkmoes uit Zaamslag, A. J. de Vriend uit Aardenburg en P. Westerweelde uit Sint An na ter Muiden. Aan L. Klaa- sen uit Hoek en J. K. Verduijn uit Sas van Gent werd een verklaring uitgereikt dat zij het theoretisch-technische exa mengedeelte met voldoende resultaat hadden afgelegd.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2